'Bouledrome Venray in Vlakwater onhaalbaar' Krezip treedt op in Oirlo Keurmerk Veilig Ondernemen onder vuur Wethouder Emonts Open dag De Poli Sms-service cliënten GGZ Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS In het kader van Kies Techniek krijgt u bij ons op 15 maart 2008 bij aankoop van een van onze 40 occasions Goedkoper dan €10.000,-: Duurder dan €10.000,-: Geen inruil: minimaal €1500,- inruil minimaal €2000,- inruil 10% Korting Keizersveld 101 5803 AP Venray Tel. 0478-556100 Werkgroep pleit voor overdekte jeu-de-bouleshal De werkgroep 'Een boule drome voor Venray' heeft ver gevorderde plannen voor een overdekte accommodatie zodat ook in de wintermaanden de petanquesport bedreven kan worden. De werkgroep, die voortkomt uit de vereniging JBC Venray 80, wil het liefst een tunnelhal bouwen in Vlak water. Daar liggen nu al de jeu- de-boulesbanen die dan deels overkapt zullen worden. Wethouder Emonts (PvdA) spreekt van een mooie kans voor Venray, maar hij liet donderdag in de commissie Maatschappe lijke Diensten doorschemeren dat Vlakwater ruimtelijk gezien weinig kans van slagen heeft. "Het is niet geschikt, want een zo'n hal past niet binnen het bestem mingsplan." Voorzitter Eef Zeelen van JBC Venray 80 legde uit dat de tunnelhal van 35 bij 15 meter in het midden vijfenhalve meter hoog wordt. "Dit is nog altijd lager dan de nabijgelegen tennishal", aldus Zeelen, die meldde dat de hal circa 65.000 euro gaat kosten. Het is financieel haalbaar zonder overheidssteun. Het grote voor deel van gedeeltelijke overkap ping van de huidige buitenbanen is, dat het een besparing oplevert van 50.000 tot 60.000 euro. Dit bedrag komt er nog bij als elders een geheel nieuwe accommodatie moet worden aangelegd. Momenteel maken 500 tot 600 beoefenaars gebruik van de bui tenbanen. In de winterperiode kan er uitgeweken worden naar een voormalige kippenschuur in Heide. Hier liggen drie banen. Emonts: "Het is duidelijk dat deze accommodatie niet voldoet." Spe lers hebben al vaker de wens geuit voor een binnenhaf In mei vorig jaar is de werkgroep aan de slag gaan. De gemeente heeft laten weten financieel niet te zullen bij springen. Er is een locatieonder- zoek gehouden waarbij Vlakwa ter als beste uit de bus kwam. In een brief laat wethouder Emonts weten dat er onvoldoende is geke ken naar reeds aanwezige accom modaties in de omgeving. Enkele partijen hekelden de teneur van de brief. "Formeel zal het wel juist zijn", zei Martin Wijn hoven (Samenwerking). "Maar het is een opeenstapeling van onmo gelijkheden. Het roept blokkades op terwijl verenigingen juist wil len dat de gemeente meedenkt en een richting aangeeft." Emonts moest Wijnhoven gelijk geven. "Maar anders dan de toon van de brief, is er in de gesprekken wel in kansen gedacht." Voorzitter Zeelen geeft aan dat Venray nog een witte vlek is. Asten, Helmond, Cuijk en binnen kort ook Venlo beschikken over een jeu de bouleshal. De petan quesport heeft een brede doel groep van jong tot oud en gehan dicapten. De deelnemers komen ook uit alle Venrayse kerkdorpen en uit Horst. De commissieleden reageerden positief op het initia tief. "Het kan een grote aanwinst zijn waar veel mensen gebruik van maken", zei John Michels (CDA) die aanhaalde dat er nog geen accommodatiebeleid is waaraan de aanvraag getoetst kan worden. "Deze nota moet er zo snel moge lijk komen." Leonie Cals (WD): "Het is posi tief dat een vereniging zelf zo'n initiatief neemt. We hopen dat het snel van de grond komt." Jolanda Dijkema (SP):"Mijn complimenten voor de werkgroep. Er is al veel werk verzet. Dan is het sneu dat het nu stilligt." Ook Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) juicht het initiatief toe. Alleen ziet hij Vlak water als locatie niet zitten. "Nee, dit past niet in de groene long. Daar mag niet gebouwd worden. Op een andere plek kunnen we het wel steunen." Mieke Beerkens (inVENtief) reageerde enthou siast. "Het is een prima initiatief voor zeshonderd spelers. Juist de sociale cohesie is zo belangrijk. Vooral voor mensen met een func tiebeperking. Daar wil ik een lans voor breken." Zeelen zei dat het wedstrijdelement niet op de eer ste plaats staat. "Het is vooral een sportieve vrijetijdsbesteding waar bij sociale contacten en beweging voorop staan." Sterren kijken Jaarlijks openen vele sterren wachten hun deuren tijdens de Nationale Sterrenkijkdagen. Dit jaar is op vrijdag 14 maart ster renwacht Ceres te bezichtigen op het Raayland College in Venray van 19.00 tot 21.30 uur. Jong en oud kan een kijkje nemen door de diverse telescopen die worden opgesteld. Enkele amateur-astro nomen uit de regio gaan de leden van sterrenwacht Ceres daarbij assisteren. En als het helder weer is heeft het hemels schouwspel aardig wat te bieden, zoals de rode planeet Mars (ook met het blote oog te zien), kraters op de maan en Saturnus met zijn ringen en de Orionnevel. Men kan uiteraard ook vragen stellen over bijvoorbeeld Pluto. Bij twijfel over doorgaan in verband met bewolking kan men bellen met 06-50925345. Auto-inbraken De politie onderzoekt drie auto inbraken in de Veltumse Kleffen, waarbij in twee gevallen de airbags en in één geval de autoradio zijn gestolen. De diefstallen vonden plaats tussen donderdag 6 maart rond 12.30 uur en zaterdag 8 maart rond 08.00 uur. De politie roept getuigen van verdachte personen en/of voertuigen of uiteraard de daadwerkelijke inbraken opom zich te melden via 0900-8844. Ons Genoegen strikt topact op 30 mei Op donderdag 13 maart ondertekent burgemeester Waals, samen met alle betrok ken partijen, de intentiever klaring van het keurmerk Veilig Ondernemen. Samen werking tussen ondernemers, politie, brandweer, gemeente en Parkmanagement Venray moet leiden tot het keurmerk voor de bedrijventerreinen Smakterheide, Keizersveld, De Hulst en De Witte Vennen in Venray. De vijf partijen gaan inten sief samenwerken om de veilig heid op de bedrijventerreinen te vergroten. Op initiatief van de werkgroep Beveiliging Bedrijven terreinen wordt in de komende maanden een plan van aanpak opgesteld dat moet leiden tot het keurmerk. De eerste stap is het tekenen van de intentieverklaring. In februari 2008 is het project 'Keurmerk Veilig Ondernemen' (KVO) voor de Venrayse bedrij venterreinen van start gegaan. Met als doel de samenwerking en de veiligheid te vergroten. Hierdoor worden het ondernemersklimaat en de aantrekkelijkheid van het bedrijventerrein verbeterd. Om een goed en duidelijk beeld te krijgen van de huidige situatie zal allereerst de veiligheid in kaart worden gebracht. De enquête en een schouw maken hiervan onderdeel uit. Hierna kunnen doelstellingen en verbeteracties worden opgesteld die leiden tot een concreet plan van aanpak. Dit stappenplan geeft aan hoe onder nemers, gemeente, politie, brand weer en parkmanagement er gezamenlijk voor kunnen zorgen dat het ondernemersklimaat nog beter wordt. Dit kunnen maatrege len zijn op het gebied van brand veiligheid, het verbeteren van de collectieve beveiliging en het optimaliseren van het beheer en onderhoud. MKB-Limburg bege leidt hierin de bedrijventerreinen. Als een bedrijventerrein voldoet aan de eisen die het keurmerk Vei lig Ondernemen stelt, dan volgt een certificering. Zodra het certi ficaat is toegekend zullen de par tijen ook een convenant onderte kenen, waarmee zij verklaren de maatregelen en procedures, zoals beschreven in het stappenplan, te gaan uitvoeren. De bekende Nederlandse band Krezip zal op 30 mei 2008 in Oirlo optreden. Het jubile umcomité van muziekvereni ging Ons Genoegen is blij dat zij erin geslaagd is Krezip naar Oirlo te halen. De laatste jaren heeft Krezip flink aan de weg getimmerd en weet de band een breed publiek te boeien. Het feit dat Krezip afgelopen jaar op Pinkpop mocht spelen, bevestigt de populariteit van de Wethouder Emonts (PvdA) kwam donderdag in aanvaring met de commissie Maatschap pelijke Diensten. Emonts moest de commissieleden melden dat de nota over de sport- en welzijnsaccommoda- ties pas eind dit jaar gereed zal zijn. "Veel te laat", reageerde de politiek. Het CDA, de groot ste coalitiepartij, maar vooral Samenwerking, de grootste oppositiepartij, lijken de zaak op de spits te willen drijven. "Het is onacceptabel", lieten Martin Leenders (Samenwer king) en John Michels (CDA) strijdvaardig weten. Het accommodatiebeleid is poli tiek een heet hangijzer. Door het afblazen van het multifunctioneel centrum (mfc) zagen veel vereni gingen een nieuw onderkomen in rook opgaan. De huisvesting is nu veelal onder de maat en de ver enigingen willen vooruit met hun bouwplannen. Die waren vanwege de mogelijke komst van het mfc al in de ijskast gezet. Nu was nog het wachten op het accommodatie formatie. In december 2007 speel den de bandleden ook nog in een uitverkocht Heineken Music Hall in Amsterdam; een mijlpaal in de nog jonge carrière van Krezip. De laatste hit All my life' gooide hoge ogen op de hitlijsten en ook de single daarvoor, Plug It In Turn Me On', deed het erg goed .Voor het nieuwe jaar is er reeds een nieuwe single opgenomen voor de film 'Alles is liefde', te weten 'Eve- rybodys gotta learn sometimes van the Korgis'. Mooie bijkomstig- beleid om te zien of de plannen ook passend en haalbaar zijn. Na eerder uitstel beloofde Emonts dat begin 2008 de langverwachte nota klaar zou zijn. In de collegevergadering van 19 februari lag inderdaad een stuk op tafel. Maar dit werd door B en W afgeschoten. De ambtenaren zijn nu opnieuw aan het werk gezet want ze hadden hun huiswerk niet goed gedaan. Volgens Emonts is er een wirwar aan afspraken, eigendomsverhoudingen en andere regels die vanuit het ver leden zijn ontstaan. Het gaat om gemeenschapshuizen, wijkge- bouwen, sportaccommodaties en jeugdsozen. "Door deze lappen deken is het onmogelijk om alle consequenties te overzien. Er zijn zoveel verschillende regimes dat de uitvoering van de nota onmo gelijk is. We willen eerst alles duidelijk in beeld brengen. Het is ingewikkeld omdat er veel partij en bij betrokken zijn waarmee we eerst in gesprek moeten gaan. Van daar dat de nota er pas eind 2008 kan zijn", verklaarde Emonts. De politiek verbaasde zich heid is dat Krezip een aantal jaren geleden ook al in Oirlo speelde, op Zomaarpop, een bekend jaar lijks muziekfestival in de regio van jongerensoos OJC.Watjang. Toen speelde Krezip voor ongeveer 200 toeschouwers, nu zal dat voor ongeveer het tienvoudige publiek gebeuren. De avond begint om 20.00 uur. In het voorprogramma zullen de de Gebroeders Ko met bekende liedjes zoals 'Ik heb een toeter op m'n waterscooter', 'Boten Anna' en 'Roekoekoe' de erover dat er nu nog zoveel huis werk moeten worden verricht. Dit wordt Emonts zwaar aangerekend. Het is niet de eerste keer dat de wethouder zo de politiek over zich heen krijgt. Hij is er immers verantwoordelijk voor dat de afde ling Maatschappelijke Diensten enkele zaken zo slecht op orde heeft. De kritiek barstte donder dag dan ook los. De wethouder haastte zich te zeggen dat hij voor twee verenigingen, met de meest acute huisvestingsproblemen, een uitzondering maakt. Harmonie Euterpe en gymnastiekvereniging St. Christoffel weten voor 1 juli waar ze aan toe zijn. De rest zal moeten wachten. "Het is uw belofte dat de nota er begin 2008 zou zijn", zei John Michels (CDA). "Verder uitstel en ondertussen niets concreets doen is onacceptabel. De nota moet binnen twee, drie maanden klaar zijn", eiste hij. Martin Leenders (Samenwerking) drukte zich in dezelfde bewoordingen uit. "Ik zou wel eens willen weten wat de regie van de wethouder is geweest. Het is toch vreemd dat stemming er goed in brengen. De gehele avond wordt verder muzi kaal verzorgd door de professio nele dj Mighty Mike, die om 20.00 uur begint en tot 01.00 uur zal draaien. Het optreden vindt plaats in het feestpaviljoen aan de Rosak- ker te Oirlo, dat speciaal is opgezet ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo Het hele weekend worden daar allerlei fes tiviteiten georganiseerd voor jong en oud. Kaarten voor deze avond er nu pas een inventarisatie komt. Die had er toch allang moeten zijn", vindt Leenders die wilde weten of Emonts zijn consequen ties trekt. "Houdt u ermee op als dit weer niet lukt?". Leonie Cals (WD) haalde aan dat 'in een rap tempo' de cultuur nota is opgesteld na interactieve bijeenkomsten met alle vereni gingen. "Ik pleit voor dezelfde werkwijze maar eind 2008 is veel te laat." Jolanda Dijkema (SP) nam het op voor de verenigingen. "Want die lopen weer vertraging op. In snap niet dat de wethouder met al zijn ervaring dit overkomt. U kon toch weten dat het een lap pendeken was. Het verbaast me zeer." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) reageerde teleurgesteld. "We kunnen de verenigingen niet zolang laten wachten. Voor de zomer moet die nota er zijn. Het is ons al een jaar geleden beloofd en er is nu nog niks." Henk Ele- geert (inVENtief) drong eveneens aan op spoed. "Anders worden er alleen ad hoe beslissingen geno men. De verenigingen willen dui- De jubilerende muziekver eniging Ons Genoegen heeft de populaire band Krezip weten te strikken voor een optreden. zijn te bestellen via internet www. onsgenoegenoirlo.nl en bij ver schillende voorverkoopadressen te weten bij cafe D n Terp en bij SEP Peeters Uitzendorganisatie BV in Oirlo en bij Benzinestation De Aide Smidse te Leunen. De kaarten in de voorverkoop kosten 20 euro. delijkheid." Mathieu Emonts moest beken nen de teleurstelling met de com missie te delen. "Ik heb er ook last van. Het is politiek een zwaar item. Dat is ook mijn onmacht. Maar de nota voldoet niet om in de praktijk te brengen. Er is onvoldoende aan dacht voor oplossingen op maat. Het zou onverantwoord zijn." Mar tin Leenders trok zijn conclusies. "U heeft een stuk in het college gebracht dat rammelt aan alle kan ten. U had kunnen raden dat wij dit niet acceptabel vinden." Emonts verklaarde dat hij ook de wensen van de verenigingen zal meenemen. Zoals de boule drome van JBC Venray 80 of een kunstgrasveld voor korfbalvereni ging SVOC'01. "Alles zal eind van het jaar helder zijn." De commis sieleden raakten niet overtuigd. "Dit is de omgekeerde wereld", reageerde John Michels. "Een kadernota is niet bedoeld voor individuele kwesties." Leenders wilde opnieuw weten of Emonts zijn portefeuille beschikbaar stelt. "Ik geef geen antwoord op als, dan vragen", reageerde de wethouder. Politiek eist sneller duidelijkheid over accommodaties Eén op de vier volwassenen in Nederland heeft het afgelo pen jaar een psychische stoor nis doorgemaakt. Een deel van hen kon worden geholpen door huisarts, bedrijfsarts, Arbo-arts of medisch specia list. Maar de meeste mensen hadden specifiekere hulp nodig. De regio Deurne kan sinds 1 maart dit jaar hiervoor terecht bij De Poli Deurne, een nieuw centrum voor geeste lijke gezondheidszorg. De Poli Deurne is gevestigd aan de Derpsestraat IB in Deurne en houdt zaterdag 15 maart van 12.00 tot 15.00 uur open dag. De Poli Deurne richt zich op de ambulante behandeling van mensen met psychische proble men. Deze zorg is bedoeld voor mensen met psychische of psy chiatrische problemen die meer zorg nodig hebben dan huisarts, bedrijfsarts, medische specialist of andere verwijzers kunnen geven, maar waarvoor ze niet hoeven Try-out muziek verenigingen Op zondag 16 maart 2008 vindt om 11.30 uur in de schouwburg van Venray de try-out plaats van muziekvereniging MMSK. St Petrus Banden Venray en harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide Waarom deze try-out? Op 5 april staan beide verenigingen in de Maaspoort te Venlo op het TEMA- toernooi voor harmonie- en fanfa reorkesten. Voor beide vereniging kost dit veel inspanning en tijd. De verenigingen willen iedereen alvast een voorproefje geven van wat er op 5 april in de Maaspoort te Venlo te zien en te horen zal zijn. Open huis d'n Herk op Servaashof Na afronding van het bouwtra ject is met de oplevering van de nieuwe kliniek voor intensieve langdurige behandeling een vol gende fase in de realisatie van het plan Servaashof in Venray bereikt. De cliënten van de gebouwen de Klocht, 't Kluwe en de Wever, onderdeel van de langdurige com plexe zorg, gaan hun intrek nemen in de gloednieuwe behandel- voorziening aan d'n Herk 2. Om belangstellenden de gelegenheid te geven om kennis te nemen van de kwaliteit en vormgeving van de nieuwe gebouwen is er op vrijdag 21 maart van 16.00 tot 20.00 uur een open dag. Tijdens deze dag kunnen bezoekers een beeld krij gen van het leven, wonen en wer ken in dit nieuwe gebouw op het voormalige Servatiusterrein. te worden opgenomen. Ze gaan na hun behandeling dus gewoon weer naar huis. De Poli Deurne biedt preventie, advisering, bege leiding en behandeling. Voor aan melding bij De Poli Deurne is wel altijd een verwijzing nodig. Sinds 1 maart dit jaar is De Poli Deurne geopend. Het centrum is gevestigd aan de Derpsestraat 1B in Deurne. Tijdens de Open Dag kan iedereen het gebouw bin nenlopen en kennismaken met de medewerkers. Ook krijgen bezoe kers meer informatie over geeste lijke gezondheidszorg in algeme ne zin en over het aanbod en de werkwijze van De Poli Deurne in het bijzonder. De Poli Deurne onderscheidt zich van andere aanbieders door haar snelle dienstverlening. Ze biedt desgewenst binnen 24 uur gerichte hulp en zorg. De spe cialist die nodig is, is op afroep beschikbaar. Mensen met psychi sche klachten hebben zonodig nog dezelfde dag een gesprek met een psychiater. Geen wachtlijst, GGZ Noord- en Midden-Limburg is in het kader van de zogeheten 'E-mental-health'-ontwikkelingen gestart met een sms-service voor cliënten. Sinds 1 maart maakt het Regionaal Centrum GGZ (RCG) Venray gebruik van de mogelijk heid cliënten via een sms te her inneren aan hun vervolgafspraak. Het gaat om een pilotproject dat in juni zal worden afgerond. Naar aanleiding van de gegevens die de pilot oplevert over het aantal cli ënten dat zonder afmelding niet op de vervolgafspraak verschijnt ('no-show' percentage) en de geen lange zit in de wachtkamer. Ook in de avonduren en op zater dagochtend is De Poli Deurne open, zodat iedereen altijd snel kan worden geholpen. De Poli Deurne houdt nauwge zet in de gaten dat ze haar cliën ten niet te veel, maar ook niet te weinig behandelt. De Poli Deurne werkt zoveel als mogelijk met behandelingen die wetenschappe lijk hun waarde hebben bewezen. Het resultaat telt. GGZNML De Poli Deurne is onderdeel van GGZ Noord- en Midden-Lim burg (GGZ NML). GGZ NML biedt een breed én volledig pakket van geestelijke gezondheidszorg aan mensen met (ernstige) psychische problemen of psychiatrische ziek tebeelden. Het aanbod is gericht op adolescenten (16 tot 22 jaar), volwassenen (23 tot 65 jaar) en ouderen (65+). De Poli Deurne kan gebruikmaken van de kennis, ervaring en specifieke zorg van GGZ NML. mate waarin de cliënt de service waardeert, zal worden besloten of deze een vervolg krijgt. Vanaf 1 april zal ook RCG Venlo starten met een sms-pilotproject, waarbij cliënten die een eerste afspraak hebben gemaakt hier via een sms aan worden herinnerd. Indien de service een succes blijkt, is de ver wachting dat deze toepassing ook zal worden ingezet voor cliënten die gebruik maken van zogeheten depotmedicatie. Juist deze groep cliënten kan er baat bij hebben via een sms te worden herinnerd aan haar medicatieverstrekking. Donderdag 13 maart 2008 - Pagina 5 KIES OW OCCASION! Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENoonpo/r

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5