Gemeente Venray Venray anno 2007 op de foto Venray zo* mooi! Zwemdiploma dankzij vangnetregeling Openbare bekendmakingen Collectes Bomen rooien in de Langstraat Archeologische verwachtingen- en beleidskaart Kijk ook op www.venray.nl Subsidie voor afkoppelen regenwater op eigen terrein 50 euro voor lege petfles Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De eerste zwemdiploma's binnen de vangnetregeling zijn binnen. Vier kinderen die deelnemen aan deze regeling hebben vorige week zondag als eerste afgezwommen voor hun zwemdiploma A. Alle vier zijn ze geslaagd. Wethouder Mathieu Emonts: "Ik feliciteer deze vier Venrayse burgertjes met hun zelfverdiende vrijheid in het water." Als gevolg van het afschaffen van het schoolzwemmen is begin dit schooljaar de vangnetregeling schoolzwemmen van start gegaan. De vangnetregeling is bedoeld voor kinderen die bij de start van groep 5 nog geen zwemdiploma A hebben. Op deze manier biedt de gemeente kinderen een kans om alsnog hun zwemdiploma te behalen. Er hebben zich in totaal 38 kinderen aangemeld. Iedere woensdag krijgen deze kinderen les in zwembad De Sprank tot aan het eind van dit schooljaar. Vorige week zondag heeft de vangnetregeling haar eerste vruchten afgeworpen. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Kennisgeving Toezicht op kwaliteit kinderopvang Verleend Bouwplannen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Ontheffing stookverbod Verleend Donderdag 13 maart 2008 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 11 ^tiiiiiiiTiimiiiiimT Wim Manders, voorzitter van fotoclub Rank Xerox, heeft afgelopen donderdag op het gemeentehuis foto-cd's over handigd aan archiefmedewerker Jan Engels. In 2007 hebben leden van fotoclub Rank Xerox op vrijwillige basis foto's gemaakt van de gemeente Venray. Deze foto's, die in opdracht van het gemeentearchief Venray zijn gemaakt, geven een tijdsbeeld van Venray anno 2007. Er zijn diverse evenementen gefotografeerd, maar ook nieuwbouw (De Gouden Leeuw) en de sloop van gebouwen (flats in Veltum). Verder zijn er nog diverse wijken en dorpen op de foto gezet. Mooi resultaat Door de inzet van de leden van de fotoclub heeft dit tot een mooi resultaat geleid. De foto's kunt u bekijken in de studiezaal van de gemeente Venray. Op termijn zijn ze ook beschikbaar op www.RooyNet.nl. Archief medewerker Jan Engels tussen vrijwiligers van fotoclub Rank Xerox Vooruitlopend op de herinrich ting van de Langstraat fase 2, tussen de Zuidsingel en de Langeweg, gaat de gemeente de bomen in dit wegvak rooien. Het rooien van de bomen maakt onderdeel uit van de herinrichtings plannen. Het is noodzakelijk de bomen vóór het broedseizoen te rooien. In de Flora- en faunawet staat namelijk dat broedende vogels niet verstoord mogen worden. De start van de herinrichting fase 2 staat gepland voor medio mei. Meer informatie daarover volgt binnen kort. De rooiwerkzaamheden vinden plaats op maandag 17 en dinsdag 18 maart. Op maandag 17 maart is het gedeelte van de Langstraat tus sen de Zuidsingel en de Langeweg afgesloten voor alle verkeer. Op dinsdag 18 maart is het Groenewolt- sepad afgesloten voor alle verkeer. De fietsenhandel en de dierenwinkel blijven tijdens de werkzaamheden wel bereikbaar. Om beschadigingen aan auto's te voorkomen, is het deze twee dagen verboden te parkeren in de Langstraat. Sinds 1 september 2007 geldt de nieuwe Wet op de archeologische monumentenzorg. Met de komst van deze wet krijgen gemeenten een eigen verantwoordelijkheid voor het archeologisch bodem archief. De kern daarvan is dat archeologische waarden en verwachtingen vanaf het begin volwaardig moeten worden meegewogen in ruimtelijke plannen. Dit zijn bijvoorbeeld nieuwe bestemmingsplannen, aanleg-, sloop- en bouw vergunningen, MER-procedures, ontgrondingen en vrijstellingen. De gemeente mag binnen de kaders van het bestemmingsplan en de algemene beginselen van behoorlijk bestuur haar eigen inhoudelijke en financiële afwegingen maken. Uitgangspunt Uitgangspunt zou moeten zijn dat de gemeente nauwkeurig de archeolo gische waarden binnen de gemeente in beeld heeft. En bovendien aangeeft op welke wijze men om moet gaan met verstoringen. In de toekomst moeten gebieden beschermd worden in bestemmingsplannen en moet er beleid vastgesteld zijn dat aangeeft hoe we om moeten gaan met niet te voorkomen verstoringen. Zover is het echter nog niet. Archeologische waardekaart Op dit moment bestaan er landelijke kaarten met indicatieve archeologische waarden. Dat zijn vrij grove kaarten gebaseerd op bodemopbouw en hoog tes. De gemeente Venray is op dit moment bezig met het vaststellen van een eigen archeologische waardenkaart. Deze kaart is veel nauwkeuriger, aangevuld met alle beschikbare archeologische gegevens en plaatselijke informatie. De kaart wordt gemaakt door Archeologisch Adviesbureau RAAP. Als deze kaart is vastgesteld, moet er een beleidsnotitie worden gemaakt waarin staat hoe men met de op de kaart aangegeven verwachting om moet gaan op het moment dat een verstoring plaats gaat vinden. Toekomst De planning is dat de definitieve versie van de archeologische waardenkaart per 1 mei beschikbaar is. Deze kaart is echter een momentopname. Ieder jaar worden diverse archeologische onderzoeken uitgevoerd. Deze moeten toegevoegd worden aan de kaart om deze in de loop der jaren nauwkeuriger te maken. De gemeente Venray gaat huiseigenaren stimuleren hun regenpijpen van de riolering af te koppelen. Afkoppelen op eigen terrein gaat de gemeente belonen met C 5 per m2. Hierbij geldt het aantal vierkante meters van het betreffende dak of terras. Iedereen die nu regenwater loost op de riolering kan subsidie aanvragen voor het afkoppelen op eigen terrein. Met dit bedrag gaan mensen zelf aan de slag. Ze koppelen zelf de regenbuis af en zorgen ervoor dat het regenwater op hun eigen perceel in de bodem trekt. De gemeenteraad heeft voor vier jaar lang elk jaar een bedrag van 100.000,- ter beschikking gesteld. Veranderend klimaat In Nederland groeit het besef dat we de natuur moeten beschermen en dat we milieuvervuiling moeten voorkomen. Ook een veranderend klimaat dwingt ons tot het zoeken naar nieuwe oplossingen voor nieuwe problemen. Hevigere regen buien zullen ervoor zorgen dat er nog meer en vaker ongezuiverd rioolwater in het milieu komt dan nu al gebeurt. Door minder regenwater in het riool te lozen, voorkomen we dat riolen overbelast raken tijdens hevige regenbuien. Het college van Burgemeester en Wethouders is verantwoordelijk voor het toezicht op en de naleving van de landelijk geldende uniforme kwaliteitseisen en regels die in het kader van de Wet kinderopvang gesteld worden aan kinderopvangcentra/gastouderbureaus. Hiertoe dienen Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray ambtenaren van de GGD aan te wijzen als toezichthouder. In hun vergadering van 11 maart 2008 hebben zij mevrouw S. Mujakovic aangewezen als toezichthouder van de GGD. Vrijstellingen met UOV en bouwvergunningen zonder UOV - Koepas 8 - vergroten van bestaande sanitaire ruimte (nr. ba080074, verzenddatum U/03) - Koepas 8 - het tijdelijk plaatsen van 18 chalets t.b.v. tijdelijk huisvesten van buitenlandse werknemers voor een termijn 5 jaar (nr. ba080075, verzenddatum 11/03). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Aangevraagd Bouwvergunningen - Vredeweg 6, 7 en 9 - oprichten rundveestal/melkstal (nr. ba080092) - BP Aan den Heuvel - oprichten 11 woningen (nr. ba080093) - Min. Charles Ruysstraat 12 - oprichten zwembad (nr. ba080094) - Horsterweg 27 - oprichten bedrijfswoning (nr. ba080095) - Randenrade 39 - vernieuwen erker (nr. ba080096) - Eindstraat 41 - vergroten woning (nr. ba080097) - Mgr. Hanssenstraat ongenummerd - oprichten woning met berging (nr. ba080098) - Eindstraat 38 - vergroten woning (nr. ba080099). Sloopvergunningen - Zandhoek 17 - sloop van een dak (nr. slp080015). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Oostsingel 32 - vergroten woning (nr. ba080048) - Grotestraat 36 - vergroten bovenverdieping (nr. ba070498) - Veltumse Kleffen/Haammakerstraat - herstructureren Veltumse Kleffen/Haammaker- straat (nr. ink0706756). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 maart 2008 t/m 24 april 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Heidseweg 44 - voor 1 beuk, herplant 1 boom - Veltumse Kleffen - voor 6200 m2, herplant 10292 m2 volgens compensatieplan - De Blakt - voor 1750 m2, herplant 2900 m2 volgens compensatieplan. U kunt de desbetreffende stukken van 14 maart 2008 tot en met 24 april 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 76 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Philipsen-Peeters, Timmermannsweg 82 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (mila070033) - Rouwkuilenweg 27 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J. en V. Scheepens, Rouwkuilenweg 27 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (mila080007) -Blakterweg 3a te Oirlo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.W.M. Noijen, Blakterweg 3a te Oirlo voor een pluimveehouderij. Deze intrekking is t.b.v. de locatie Rotven 7 te Oirlo (verzoek vergunninghouder)(milin08002). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 maart 2008 t/m 24 april 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Laagriebroekseweg 32 te Leunen - verleend aan dhr. P.W.J.M. Timmermans - Albionstraat 46 te Leunen - verleend aan dhr. H.H.G. Claessens. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 14 maart t/m 24 april 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 13 maart 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Afkoppelen Minder regenwater in het riool bereiken we door bij verharde oppervlakken zoals daken en terrassen, die nu het regenwater opvangen en via buizen naar het riool leiden, het regenwater in de bodem te infiltreren. Afkoppelen, zoals we dit noemen, is dus een middel om wateroverlast en milieuvervuiling te voorkomen. Bijkomend voordeel bij afkoppelen is dat de rioolwaterzuivering beter werkt en dat de binnenstedelijke verdroging wordt tegengegaan. Aanvraagformulier Vanaf maandag 31 maart kunt u als inwoner van de gemeente Venray een aanvraagformulier voor subsidie invullen op www.venray.nl. Dan kunt u hier ook meer informatie vinden over het afkoppelen van regenwater. Afbeeldingen maken duidelijk hoe zo'n afkoppeling kan worden gerealiseerd. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 11 maart gevallen op lotnummer 4014228 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. 13 en 14 mrt. - Kies Techniek Manifestatie Venray (doe-dagen leerlingen) 15 mrt. - Kies Techniek Manifestatie Venray (bedrijvendag) t/m 15 mrt. - Reumafonds Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21