Start bouw Op den Dries eind 2008 St. Joseph wordt Best Western Bloemenatelier Kamille verhuist 'SmMÊ Oude foto Service rubriek II '--^1 Uwwaigi PEEL EN MAAS Donderdag 13 maart 2008 - Pagina 11 Bouwplan Op de Beete: beter laat dan nooit De een is de 'baas' van de gemeente Meerlo-Wanssum, de ander de 'baas' van Blit- terswijck. Burgemeester Joep Hahn en dorpsraadvoorzit ter Toon van Heesch, beiden normaliter de rust zelve, kre gen het vorige week woens dagavond tijdens de informa tieavond over het bouwplan Op de Beete even hevig met elkaar aan de stok. Van Heesch verweet gemeente, provincie en Maessen Bedrijven ondes kundigheid en vooral een veel te passieve houding, en dat schoot burgemeester Hahn helemaal in het verkeerde keelgat. "Stroop de mouwen nou eens op? Doe iets? Dat is grote onzin! Ons verhaal is honderd procent verifieer baar, wij vertellen geen flau wekul. Maar we kunnen geen ijzer met handen breken", bitste Hahn in de richting van Van Heesch. Dat het bouwplan, dat al ruim tien jaar niet van de grond wil komen, de gemoederen in het Maasdorp bezighoudt, is al een hele tijd geen nieuws meer. In de afgelopen jaren toog de gemeente namelijk regelmatig naar het Maas dorp om de inwoners te infor meren over de laatste stand van zaken. De ene keer met een blijde boodschap, een datum waarop de bouw van de 35 a 40 wonin gen in verschillende typen op het terrein van de voormalige verf- fabriek Beerkens Paint eindelijk van start zou gaan, met de nadruk op 'zou', de andere keer met een onheilstijding, als zich weer een nieuwe vertraging aandiende. Wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) vond het onlangs 'hoog tijd' om haar dorpsgenoten en de politiek opnieuw te informeren over de laatste ontwikkelingen. Want ze kreeg in de ruim twee jaar dat ze nu bouwwethouder is, onnoemelijk vaak dé vraag door haar dorpsgenoten én de politie ke partijen voorgelegd. "Wanneer gaat de bouw op Op de Beete nou eindelijk beginnen?" Maar steeds moest ze het antwoord op die prangende vraag schuldig blij ven. In een poging om de onrust onder politiek en burgers weg te nemen, besloot ze een informatie avond te beleggen in het hol van de leeuw, het plaatselijke gemeen schapshuis. Samen met de provin cie Limburg, Maessen Bedrijven en GGD Noord- en Midden-Lim burg, die onlangs, in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum, onderzocht of de verontreiniging met zware metalen en zink in de ondergrond bij de Annakapel en een deel van een perceel van de familie Reijnen aan de oude Heer weg een gevaar vormt voor de volksgezondheid of niet. Dat blijkt niet het geval, kon woordvoerster Monique Meije- rink van de GGD de aanwezigen geruststellen. Positief nieuws dus, maar er gloort nog meer licht aan de Blitterswijckse horizon, want uit onderzoek is tevens gebleken dat de beoogde bouwgrond, die verspreid over het terrein ernstig was vervuild met zink en zware metalen, zowel in het noordelijk als zuidelijk deel van het plange bied schoon is. Dat geldt ook voor het grondwater, met uitzondering van een halsstarrige vlek in het noordelijk deel. Dat deel wordt door de projectontwikkelaar, die de grond ruim tien jaar geleden goedkoop kocht, maar die wel moest saneren, nog een keer extra onder handen genomen. "Het water wordt opnieuw opgepompt en gereinigd tot de streefwaar de", verklaarde Rogier Krebbekx, directeur van Maessen Bedrijven. "Ook gaan we het gebied afzet ten met een damwand om het water op die manier op te sluiten. Het grondwater wordt helemaal schoongemaakt." Want ook Maessen Bedrijven, dat om de nieuwbouwwijk te kunnen realiseren naast de extra saneringsonderzoeken en -werk zaamheden ook een oud, asbest houdend schuurtje sloopte en, op verzoek van gemeente en provin cie, een regeling trof met loonbe drijf Hendrickx om het bedrijf te verplaatsen van de Berkenstraat naar een andere locatie en zo de geluidcirkel van de loonwerker op te heffen, wil net als gemeente en provincie zo snel mogelijk aan de slag."Het liefst morgen", aldus Krebbekx. "Dit bouwplan heeft ons al veel te veel tijd en geld gekost. Wij willen wel beginnen, maar eerst moet de bestemmings planwijziging er zijn." In ruil voor het 'uitkopen' van het loonbedrijf mocht Maessen in 2006 het plan gebied vergroten met een zuide lijk deel, waardoor er in plaats van circa 16 huizen nu tussen de 35 en 40 woningen gerealiseerd kunnen worden. Maar het opnemen van de verplaatsing van het loonbe drijf in het nieuwe bestemmings plan was volgens Krebbekx, naast de verontreiniging van vooral het grondwater, de aanpassing van de vergunningen en saneringsme thode en het samenvoegen van de planologie van het noordelijk en zuidelijk deelterrein, een van de belangrijkste vertragingsfactoren. "Net als het onvolledige historisch onderzoek naar de grondwater verontreiniging in het gebied. Dat was een ander knelpunt." EERSTE FASE Maar wanneer kan er nu gebouwd gaan worden? Dat was natuurlijk de hamvraag. Noem een datum! Wordt er volgend jaar gebouwd, of pas over een jaar of tien? De aanwezigen in de bomvol le zaal van het gemeenschapshuis wilden het weten. "Dat is afhanke lijk van de overheden", verklaarde Rogier Krebbekx, die wel kon verklappen dat Maessen Bedrijven de woningen in het plangebied in twee fasen wil gaan realiseren. Het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck ligt al meer dan tien jaar stil, Maar het einde van de bouwtragedie lijkt in zicht. De eerste fase bestaat zoals er nu uitziet uit zestien woningen: acht twee-onder-één- kapwoningen, drie vrijstaande woningen en vijf goedkopere doorstartwoningen. Met de bouw van de eerste fase, buiten de damwand om, kan naar verwachting over ruim een jaar worden gestart. "Halverwege 2009 op z'n vroegst", verklaarde Krebbekx. "Maar als er bezwaren komen tegen het ontwerpbesluit bestemmingsplan en we naar de Raad van State moeten, dan duurt het traject veel langer", temperde burgemeester Hahn het enthousi asme meteen. De bedoeling is verder dat Maes sen Bedrijven het perceel van de St.Annakapel, dat momenteel bui ten het plangebied ligt, gaat sane ren. Want de gemeente zou ook deze grond, die haar eigendom is, graag willen betrekken bij het bouwplan. "Bijvoorbeeld als ont sluiting van de nieuwe wijk", ver klaarde wethouder Brugman. "Dat perceel moet ook gesaneerd wor den, maar minder grondig omdat er alleen een weg overheen komt. Dan zit je in een andere schoon maakprocedure." Maar zorgt deze uitbreiding samen met de extra saneringsronde van het nu nog vervuilde grondwater in het noor delijk deel van het terrein dan niet opnieuw voor vertraging? "De sanering van het grondwater is een apart traject. Dat volgt later. Maar de sanering van het perceel achter het Annakapel willen we in de huidige bestemmingsplan procedure meenemen. Maar geen van beide gevallen zorgt voor een extra vertraging", aldus wethouder Brugman. "Hoe eerder we kunnen beginnen, hoe liever", vulde Kreb bekx aan. En daar zal iedereen in Blitterswijck het wel mee eens zijn... Bernadette: dat is de naam van een nieuw gebakje, dat vrijdagavond door de dorps raad officieel werd gepresen teerd in hotel-restaurant St. Joseph in Tienray. Bernadette is niet zomaar een gebakje, maar een echt Tienrays gebak je, bedoeld als 'Tienray pro motion'. Het idee en het eerste ontwerp van dit maagdelijk witte promo tiegebakje met chocolade linten is afkomstig van dorpsraadlid Truus Knoops-Kersten. Het oorspronke lijk gebak was gemaakt van zand taartdeeg, broos gebakken met chocolade krullen, maar is verder vormgegeven door chef-kok Gert- Jan van hotel-restaurant St. Joseph. 'Bernadette was steeds een veel besproken vrouw binnen onze dorpsraad en het is natuurlijk een leuk item voor pelgrims, toeristen, gasten in het hotel en dagjesmen sen die van gezelligheid houden. Een echt lokaal gebakje is 'Tienray promotion' op z'n best', laat de dorpsraad weten. Burgemeester Hahn, hoteleige naar Patrick van Soest en enkele inwoners hebben het gebakje al eens geproefd, maar het idee is door St. Joseph verder uitgewerkt en op de kaart gezet. Kok Gert- Jan heeft zijn eigen gedachten verwoord in deze heel bijzondere creatie! Iedereen kan dit lekkere gebakje nu proeven in het hotel. Het is een echt kunststukje gewor den en past volgens de dorpsraad uitstekend bij de historie van 'Klein-Lourdes'Tienray als bede vaartsplaats. Het is dit jaar precies 150 jaar geleden dat Maria voor de eerste keer verscheen aan Ber nadette Soubirous in de grot van Lourdes. Tienray heeft al in 1877 van de paus de eretitel 'Klein-Lour- des' gekregen. Het is daarmee de enige plaats in Nederland waar dezelfde rechten en plichten gel den als in Lourdes zelf. In de kerk bevindt zich een rots blok van de echte grot in Lourdes zelf. Verder kan men er ook Lour- deswater verkrijgen en is er ook een stukje van de hoofddoek van de H. Bernadette aanwezig. 'Pak stoep en hekwerk aan' Het is de inwoners van Blit terswijck een doorn in het oog. De rommelige aanblik van het bouwterrein Op de Beete in het hart van het dorp. Vooral het trottoir langs de Oude Heerweg en Beeteweg moet snel opgeknapt worden. Tijdens de informatieavond over het bouwplan Op de Beete deden enkele inwoners hun beklag over de slechte staat van de stoep in de omge ving van het bouwplan. Maar ook het hekwerk rondom het beoogde bouwperceel zou wat fatsoenlijker neergezet - of aan gekleed - kunnen worden, aldus 'Blitterswijck'. Wethouder Carla Brugman was het helemaal met de aanwezigen in de zaal eens. Zij was ook 'niet trots' op de huidige aanblik van het terrein en beloof de daarover in overleg te gaan met de directie van Maessen Bedrijven. "Wij zijn eigenaar van de stoep, Maessen van het hekwerk. Daar moeten we op een fatsoenlijke manier uit kunnen komen." Tevens beloofden de wethouder en burgemeester Hahn de inwo ners op de hoogte te houden van de laatste ontwikkelingen. Via de website van de gemeente en het plaatselijke Dorpsjournaal zullen de Blitterswijckenaren voortaan worden geïnformeerd over het laatste nieuws over het bouwplan. Dauwtrappen in Geijsteren Eet- en drinkcafé 't Trefpunt in Geijsteren gaat in samenwerking met een aantal ervaren natuurgid- sen op tweede paasdag maandag 24 maart dauwtrappen. Het dauwtrappen bestaat uit een wandeling onder begeleiding van de gidsen over het Landgoed Geijsteren. Tijdens deze wande ling wordt er door de gidsen verteld over de natuur én het landgoed. Na afloop van de tocht staat er in 't Trefpunt een ontbijt voor de deelnemers klaar. Belang stellenden voor dit dauwtrappen kunnen zich tot vrijdagavond 21 maart opgeven. Het dauwtrappen begint om 7:30 op het pleintje in Geijsteren. De kosten bedragen 10 euro p.p., inclusief ontbijt. Vlooienmarkt in Wanssum Op zondag 30 maart vindt weer de jaarlijkse vlooien markt plaats in de nishal op sportpark de Broekberg in Wanssum. De organisatie is in handen van kindervakantie werk Wanssum/Geijsteren. De opbrengst van deze vlooi enmarkt komt ten goede aan de Wanssumse en Geijsterse jeugd die deelneemt aan de kinder- vakantiewerkweek in augustus 2008. Zoals gewoonlijk zijn er weer allerlei spullen te koop, voor zowel jong als oud. Te denken valt aan serviesgoed, porselein, glazen, keukengerei, kleine meubelen, elektronica, radio's en tv's, fietsen, grasmaaiers, speelgoed, kleding en allerhande gebruiksvoorwerpen. Verder worden er ook vanaf het podium nog verschillende inte ressante artikelen bij opbod ver kocht. De opbodverkoop begint om 13-40 uur. De vlooienmarkt is van 13.30 uur tot 15.30 uur. De entree is 1,50 euro. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis entree. De bouw van zeven levens- loopbestendige woningen in het bouwplan Op den Dries in Blitterswijck begint naar ver wachting eind 2008. Dat vertel de wethouder Carla Brugman vorige week woensdagavond aan het eind van de discussie avond over het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck. Zoals bekend worden achter de boerderij van de familie Her mans aan de Jan Franssenstraat 10 zeven woningen gebouwd. Deze zogeheten levensloopbestendige woningen worden ontwikkeld en gerealiseerd door Janssen de Jong Projectontwikkeling.Tevens komt aan de Jan Franssenstraat - naast de boerderij van de familie Hermans - een kavel vrij voor de bouw van een vrijstaande woning. De zeven nieuwbouwwonin gen komen in een L-vorm te lig gen aan een rustig groen hofje en zijn bereikbaar via de weg Op den Dries. Tevens worden in de omgeving voldoende parkeer plaatsen aangelegd. De woningen zijn geschikt voor alle doelgroe pen. Jan Hermans, die momenteel alleen in de karakteristieke, in 1947 gebouwde boerderij aan de Jan Franssenstraat woont, heeft een van de zeven woningen in het nieuwbouwplan voor eigen gebruik gereserveerd. Dat was ook de afspraak die de broers en zussen Hermans met de project ontwikkelaar hebben gemaakt. Als Hermans zijn nieuwe woning heeft betrokken, wordt de boerde rij aan de Jan Franssenstraat door familie Hermans in de verkoop gedaan. Aan het rijtje Best Western Hotels in Nederland kan een nieuwe naam worden toegevoegd. Hotel St. Joseph in Tienray heeft zich onlangs aangesloten bij Best Western. Met meer dan 4.200 hotels in meer dan 80 landen is Best Western het grootste hotel- merk ter wereld. Hotel St. Joseph blijft zelfstandig, maar kan door lid te worden van het populaire hotelmerk wel gebruikmaken van onder meer de faciliteiten en naamsbekendheid van Best Wes tern. Hotel St. Joseph staat bijvoor beeld al in de nieuwste folder van Best Western en zal binnenkort ook op de website van Best Wes tern te vinden zijn. Het St. Joseph Hotel is gevestigd in het voor malige missieklooster St. Joseph van de Zusters van het Kostbaar Bloed, dat sinds 1903 bestaat, en ging na een ingrijpende renovatie in het voorjaar van 2007 open. De bezoekers kunnen in een van de achtenzestig compleet ingerichte kamers van het driesterrenhotel verblijven. Voor een diner kunnen de gasten terecht in het restaurant van het hotel. "Dat wij ons aan kunnen sluiten bij Best Western Hotels houdt in dat wij aan hoge eisen voldoen wat betreft facilitei ten en service, we waren dan ook blij met de reactie: een aanwinst voor onze hotelketen", aldus directeur Patrick van Soest. Kamille bloemdecoraties ver huist binnenkort van het Kamil lepad naar de Beemdweg in Wanssum. De laatste workshop in het atelier van Ria Litjens aan het Kamillepad 17 in Wanssum vindt plaats op dinsdag 18 en woensdag 19 maart. Daarna is bloemenatelier Kamille voortaan te vinden aan de Beemdweg 11waar Francien Ver- biesen de activiteiten alleen voort zet. Per 1 april stapt Ria Litjens uit het bedrijf, dat ze samen met Fran cien Verbiesen de laatste zestien jaar runde. Ze kan met een goed gevoel afscheid nemen van deze leuke periode. Ria wil langs deze weg iedereen bedanken voor de mooie en waardevolle jaren en wenst Francien veel succes met de voortzetting van het bedrijf. Bruidswerk, versieringen, boe ketten, rouwbloemwerk, bloem stukken, bloemabonnementen en workshops: de 'formule' van Kamille blijft na haar vertrek onge wijzigd. Kamille maakt bloemwerk op bestelling. Particulieren, bedrij ven en instellingen kunnen per 1 april in het atelier aan de Beem dweg terecht voor bruidswerk, versieringen en rouwbloemwerk, maar ook voor een boeket, bloem stuk of een bloemenabonnement. Meer informatie over Kamille is te vinden op de website: www. kamillebloemen.nl. Het nieuwe workshopprogramma ligt klaar. Kamille, Beemdweg 11, 5861 CR, Wanssum telefoon 0478-502679- Wilt u aan de laatste workshops aan het Kamillepad deelnemen, meld u dan snel aan. Er zijn nog enkele plaatsen (vol vol). Markt in Geijsteren Op zondag 16 maart houdt het Koninklijk St.-Willibrordusgilde uit Geijsteren weer zijn jaarlijkse vlooi enmarkt. De markt vindt plaats in zaal De Kei aan de Nieuwlandse- straat te Geijsteren, vanaf 13.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1 euro per persoon. De vlooienmarkt duurt tot ongeveer 15-30 uur. De gildebroeders hebben opnieuw weer veel mooie en ook waarde volle dingen bij elkaar verzameld: antiquiteiten, kleine meubeltjes, elektrische apparaten, snuisterijen of gebruiksvoorwerpen, etc. Daar naast worden de mooiere spullen bij opbod verkocht. Een oud plaatje van boerderij Op het Elshout in Meerlo. Bij de paarden ziet u Antoon de Riet en Piet Hendriks, op de achtergrond, voor de boerderij, grootmoeder Hendriks-Billekens. Foto: Heem- kundevereniging Meerlo-Wans sum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. We kunnen geen ijzer met handen breken" Bernadette: echt Tienrays gebakje Meerlo-Wanssum Boerderij Meerlo

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11