VOORJAAR OPEN HUISDAGEN Sil de graaf GO FOR IT! VENRAY j intratuin 't PELGRIMSHUIS FRANSLEMMERS sterk in schadewerk mnm P^i-^kdeS5ertbU&t De nieuwe is binnen! KOOPAVOND! Bandoetere www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Scheiden? rnijlL 19 kwiüKKiaa- Een fusie met Venray. Hoe denkt Meerlo- Wanssum er over? VOORDEEL voor dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Nieuwe romans Holthees grijpt periodetitel Bokskampioen Joval in Venray En verder: VRIJDAG EN ZATERDAG 8 MAART '°^Üa7t 5^ Honderdnegenentwintigste jaargang - week 10 - donderdag 6 maart 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 29-31 Kunst Cultuur 32 Sport 23-27 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Kerkelijke diensten 34 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Gemeente geeft geen vergunning voor autoraces met Pasen en Pinksteren Harry Maessen moet bin nen een week de asfaltbaan in Oirlo weer opruimen. Ook komen er dit jaar met Pasen en Pinksteren geen autoraces op De Blakt of op circuit De Peel. Dat heeft de ondernemer dins dagmiddag van burgemeester Waals en wethouder Teunis- sen te horen gekregen. Vorige week legde Maessen zonder medeweten van de gemeente de ovale asfaltbaan aan. "De racebaan is volstrekt illegaal", zegt Teunissen beslist. Maessen en de gemeente wer ken al jarenlang innig samen bij de ontwikkeling van bedrijven terreinen. De ondernemer haalt veel bedrijven naar Venray toe. Het is dan ook frappant dat de gemeente van niets wist. Vorige week woensdag was Teunissen op bezoek bij de dorpsraad van Oirlo. Daar vernam hij per toeval dat er eerder die week een racebaan in De Blakt was aangelegd. "Ik ben donderdagochtend direct gaan kij ken en heb er werk van gemaakt", aldus Teunissen. "Er is geen enkele mogelijkheid deze baan in te pas sen in het bestemmingsplan. We zijn ook niet bereid een tijdelijke ontheffing te verlenen." Maes sen verklaart dat het legaal zou zijn omdat hij toestemming heeft de infrastructuur op het nieuwe bedrijventerrein aan te leggen. Hij is niet van plan de asfaltbaan voor 12 maart af te breken. De onder nemer schermt ermee dat het een fundering is voor een nieuw te bouwen fabriekshal. Waals heeft zijn bedenkingen: "Als hij dit niet doet, dan schakelen wij een aan nemer in die op zijn kosten de zaak opruimt. Indien hij naar de rechter stapt, dan zullen we eerst de uitspraak moeten afwachten." Het college wilde Maessen een evenementenvergunning verlenen om toch te kunnen racen op De Peel met Pasen en Pinksteren. Dit blijkt onmogelijk na een brief van de officier van justitie. "Het zou een opzettelijk misdrijf zijn omdat het circuit gesloten en illegaal is", zegt Waals. "Als wij Maessen toe stemming zouden geven, dan wor den wij beticht van uitlokking. Met als gevolg boetes en gevange nisstraf. Ik heb geen zin om ander half jaar voor mijn pensioen nog de bak in te gaan. Dat is zonde van de tijd", aldus Waals, die toegeeft dat zonder het bericht van justitie de gemeente wellicht een evene mentenvergunning voor De Peel had verstrekt. "Maar wij moeten niet de ellende over ons afroepen. Justitie is volstrekt duidelijk en laat geen enkele ruimte." De gemeente ziet ook geen mogelijkheid autoraces te houden op De Blakt. Alhoewel de dorps raden van Oirlo en Oostrum er weinig moeite mee hebben als er dit jaar eenmalig met Pasen en Pinksteren wordt geracet. Waals: "De Blakt kan om dezelfde reden niet. De racebaan ligt er eveneens illegaal." Bovendien ontbreekt de accommodatie en zijn er alleen activiteiten tot en met milieucate gorie 4 toegestaan. Een racebaan behoort tot categorie 5 en is in strijd met het bestemmingsplan. Teunissen: "Het kan dus niet en we willen het ook niet." Maessen reageert teleurgesteld, maar hij accepteert dat er dit jaar geen races kunnen plaatsvinden. "Ons besluit verbaasde hem eigen lijk niets", aldus de burgemeester. "Twee weken geleden heb ik hem dat al verteld. Toen is hij naar een alternatief op zoek gegaan, dat hij vond op De Blakt. Hij heeft mij nu verzekerd dat er met Pasen niks illegaals zal gebeuren." Volgens Waals heeft de provo catie van Harry Maessen geen gevolgen voor de samenwerking met de gemeente. "Ik zie dit als een incident. Maessen is een gepassioneerd liefhebber van autospeedway. Hij heeft gedacht: niet geschoten is altijd mis. Maar hij moet zich wel houden aan de besluiten van de overheid", aldus Waals, die woensdag overleg had met de politie en het Openbaar Ministerie. "Ik wil voorkomen dat er met Pasen toch illegaal geracet wordt op De Peel. Ook derden krijgen hiervoor geen vergunning. Er komt een draaiboek, want ik wil op paaszaterdag niet verrast worden." Vrijheid Beste Jos, Wat jammer nou! Wat is het toch teleurstellend dat we dit jaar niet kunnen genieten van auto speedway in Venray! Waarom heb je Harry geen toestemming gege ven voor het houden van autora ces op circuit De Peel of De Blakt? Van mij had het gemogen, want dat had betekend dat ik voortaan alle gemeentelijke regels aan mijn laars zou mogen lappen. Vrijheid, blijheid! Dat zou toch prachtig zijn! Een bouwaanvraag indienen hoeft niet meer, ik kan tot diep in de nacht naar de kroeg want de afgesproken horecasluitingstijden zijn flauwekul, en betalen voor een parkeerplek in het centrum? Ha, daar doe ik niet aan mee! Ja, ik ben wel voor zo'n vrijstaat Ven ray en was er zeker van dat Harry boven de Venrayse wet zou staan. Ik had begin deze week al een paar duizend wietplantjes besteld die ik op mijn zolder lekker warm de hoogte in wilde laten groeien, en een paar duizend Polen zijn maandag begonnen met het in elkaar timmeren van tientallen via Marktplaats bestelde aftandse caravans. Illegaal? Welnee! Niet in de gemeente Venray! Want dat is een vrijstaat, met een hele boel voordelen. We kunnen het bijvoorbeeld met veel minder ambtenaren doen, want regels hoeven niet meer gecontroleerd en gehandhaafd te worden, en de burgers zijn ook een stuk goedko per uit. Want 'we' hoeven met z'n allen geen gemeentelijke belastin gen meer te betalen en nergens meer een vergunning voor aan te vragen. En wat te denken van Meerlo-Wanssum? In de fusiege- sprekken zou Horst aan de Maas weggeveegd worden, want welke burger wil er nu niet tegen lage kosten in de vrijstaat Venray wonen? Zelfs de inwoners van Swolgen en Tienray zouden zich meteen bij Venray aansluiten. Jos, stel de Venrayse burgers niet teleur, en kom na overleg met Hans, Hassan, Leo, Mathieu en Patrick terug op je besluit. Laat Harry toch racen op De Blakt! Laat de vrijstaat alsjeblieft door gaan! Want wat moet ik anders met al die Polen en wietplantjes in en om mijn huis? Ik heb net als jij geen zin om de bak in te gaan... Hannes Drie keer op de bon De politie heeft zaterdagmiddag rond 17.15 uur een 17-jarige jon gen uit Venray drie bekeuringen gegeven.Agenten zagen de jongen op een speelveldje, aan de rond weg Brukske, op een schakelbrom mer crossen. De agenten gaven een stopteken en spraken de jongen aan. Bij controle bleek dat de brommer niet verzekerd was en geen kentekenplaat had. Voor het rijden zonder helm kreeg de bestuurder de derde bekeuring. Gewelddadige diefstal De politie zoekt getuigen van een gewelddadige diefstal, zaterdag omstreeks 16.00 uur. Een 15-jarige jongen uit Deur- ne was samen met een jongen uit Venray in een speeltuin aan de Beethovenstraat toen drie onbekende jongens de 15- jarige jongen benaderden. Eén van de jongens wilde de telefoon van de jongen uit Deurne. Omdat hij deze niet wilde afgeven greep de verdachte de jongen vast en sloeg hem. Hierna pakte hij de telefoon uit de zak van de 15-jari- ge jongen. De drie jongens renden vervolgens weg in de richting van de Bachstraat. Het gaat om een blanke jongen van ongeveer 17 jaar oud en ongeveer 1.85 meter groot. Hij droeg een pet en sprak met een Venrays accent. De twee andere jongens waren ook onge veer 17 jaar oud. Een jongen droeg een oranje jas met strepen en een pet. De derde jongen droeg even eens een pet. De politie vraagt getuigen die iets gezien hebben of meer weten contact op te nemen via telefoon nummer 0900-8844. Voor de zieke en gehandicapte inwoners en de vrijwilligers van de Zonnebloem in de omgeving van Venray, Horst en Helden stond afgelopen dinsdag de mati neevoorstelling In the Mood! op het programma in Schouwburg Venray. Maggie MacNeal, Gemma van Eek en Jacqueline Aronson kropen voor de Zonnebloem in de huid van de zussen LaVerne, Maxene en Patty, oftewel de legen darische Andrew Sisters. In the Mood! is een middagvullende, speciaal voor de Zonnebloem geschreven theatershow, die vanaf september 2007 ongeveer zeven tig keer wordt gespeeld in een groot aantal Nederlandse theaters. Een exclusieve tournee voor ruim 25.000 lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. De voorstelling was voor de theater bezoekers een hartverwarmende muzikale ode aan de drie olijke dames in vaak donkere tijden. COCOSOFT VENRAY Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl 26,50 w 3t/m5ir.e^°;6l/mI2] HOTEL ASTERIA Prijsvriendelijke 55 9 p.p. incl. consumpties SPECIAAL OPTIEK Bel voor onze gratis Paasfolder Voor meer informatie: www. tapijtcentrumnl Julianasingel 7 e*o, Zie het hart van deze uitgave' woensdag, donderdag, vrijdag www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 auping www.franslemmers.nl Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosch a d e Ve n ray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl MAAS berden Harry Maessen moet racebaan opruimen In the Mood! SERVICE DESK SERVICE ENGINEER SALES BINNENDIENST PROJECT CONSULTANT Cocosoft zoekt IT'ers Kijk op www.cocosoft.rl of de advertentie verderop Kinderen 1 en Daai gratis Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl Beide paasdagen: MENUKAART in ons restaurant (vanaf 12.00 uur) PAASBRUNCH le en 2e Paasdag vanaf 11.00 uur. Ie paasdag voor €21,-p.p. 2e paasdag voor €19,95 pp Kinderen 1 en 2 jaar gratis 3-5 jr. 8,50 6-12 jr. 11,50 RINALDO'S JEUGDSHOW Speciaal voor de kinderen op le en 2e paasdag tijdens de brunch en op le paasdag tijdens het familiebuffet! DINNERSHOW 15 maart, 19 april, 3 mei en 24 mei Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl ff ff Wij blijven bereikbaar en willen u graag belonen met extra voordeel! Tegen inlevering van deze ingevulde bon aan onze kassa ontvangt u extra kassa-korting week 10-2008 15% kassakorting buitenpotterie/riet/zink week 10 en 11-2008 15% kassakorting op tuinmeubels en tuinmeubelaccessoires (uit voorraad) - Bovenstaande acties zijn niet van toepassing in combinatie met reeds gel dende acties-/aanbiedingen - Deze acties zijn alleen van toepassing bij Intratuin Venray Postcode: Woonplaats: Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl —cP'

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1