Paul van den Broek, directeur ND Logistics Venray "Gedreven door maatschappelijk betrokken ondernemen" Venray kiest voor goede verbindingen op verschillende niveaus Hennie Dinghs-Peeters, Tienray keer aar de uwburg nray" Gemeente Venray PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 18 Venray, dorp en stad Norbert Dentressangle is niet meteen een naam die je zou associëren met een typisch Limburgs bedrijf. Dat klopt ook, want van oorsprong is ND, zoals de afkorting luidt, Frans. Dat neemt niet weg dat deze logistieke transportonderneming een vooraanstaande positie inneemt in de bedrijvigheid van onze regio. Niet alleen in de vorm van werkgelegenheid. Maar zeker ook omdat het bedrijf haar maatschappelijke verantwoordelijkheid heel serieus neemt. In het belang van klanten, werknemers en -niet in de laatste plaats- de omgeving waarin ND actief is. Paul van den Broek is directeur van ND Logistics in Venray. Wie met hem aan tafel zit, wordt vanzelf aangestoken door het enthousiasme en de betrokkenheid waarmee hij over zijn bedrijf en de mensen waar hij mee werkt, spreekt. "Wij zijn van oorsprong een transportbedrijf, maar de nadruk ligt hier in Venray op logistieke dienstverlening. Dat betekent dat wij voor klanten alles regelen rondom goederenvervoer, ontvangst, bestellingen, voorraadbeheer en alles watje daarbij kunt bedenken. In dit proces spelen normen en waarden een belangrijke rol. Maatschappelijk ondernemersschap heet dat zo mooi. We werken hier dan ook niet alleen om zo veel mogelijk te verdienen. Ook andere doelstellingen vinden wij belangrijk." Milieu voorop Een van die andere doelstellingen heeft betrekking op het milieu. "Elke vestiging moet voldoen aan een strenge milieucertificering. Voldoe je daar niet aan, dan is sluiting het gevolg. Ook veiligheid is zo'n garantie. Onze vrachtwagens zijn technisch gegarandeerd veilig. Is er een manager die daarop wil bezuinigen dan ligt hij eruit. En het gaat verder: Fransen zullen niet snel een wagen rijden van niet-Franse makelij. Toch zijn wij gedeeltelijk op Duitse wagens overgestapt om de simpele reden dat de Duitse fabrikant op dat moment een milieuvriendelijkere motor (minder uitstoot van C02 en roetdeeltjes) kon leveren." Krachten bundelen Vanuit het maatschappelijk ondernemersschap houdt ND zich ook bezig met de omgeving. "Het is een feit dat vervoer van containers via het water veel minder schade aan het milieu oplevert dan over de weg", legt Paul van den Broek uit. "Om van files nog maar te zwijgen. Maar dan moet de haven, in ons geval die van Wanssum, daar wel op berekend zijn. Tegelijkertijd moet je maatregelen treffen dat de buurt daaromheen er geen last van heeft. De containers moeten gelost worden en het verkeer daarvan moet op een veilige en efficiënte wijze zijn weg kunnen vinden. Ook daarvoor zetten wij ons in. We denken aan een rondweg voor een betere bereikbaarheid en veiligheid. Dat kost best veel geld wat Wanssum niet zomaar kan ophoesten. Het is dus van belang om samenwerking te zoeken om het toch voor elkaar te krijgen. Willen we als regio goed tot ontwikkeling komen, dan zijn zulke voorzieningen onontbeerlijk. Dat heeft ook direct voordelen voor de inwoners van onze regio. Vanuit de werkgroep veiligheid bedrijventerrein hebben we te maken met verkeersveiligheid, maar ook infrastructuur, bewegwijzering enzovoort. Van het bedrijfsleven vraagt dit organisatie. Niet lukraak komen met allerlei zaken, maar de krachten bundelen." Luisteren en actie ondernemen "Als je het over transport hebt, heb je het ook over chauffeurs", besluit Paul van den Broek. "Ook zij moeten zich veilig en welkom voelen. Dus zorg voor goede voorzieningen. Ik denk aan een goed uitgeruste parkeergelegenheid waar chauffeurs terecht kunnen voor hun natje en hun droogje en niet plompverloren langs de weg of op een industrieterrein moeten bivakkeren. Daar zijn de bedrijven en omwonenden niet bij gebaat en de chauffeurs al helemaal niet. Willen we al deze zaken goed voor elkaar hebben, met het oog op gezonde ontwikkeling in de toekomst, dan zal de politiek samen met het bedrijfsleven de kar moeten trekken. Luisteren naar de wensen en eisen en ook actie ondernemen." Werkgelegenheid is gebaat bij bereikbaarheid. Venray zit op dat vlak in de kopgroep. De A73 (Randstad-Ruhrgebied) en de spoorlijn Nijmegen-Roermond maken van de gemeente een aantrekkelijke vestigingsplaats voor ondernemers. De haven van Wanssum voegt daar een extra dimensie aan toe. Niet voor niets investeert Venray fors in het verbeteren en uitbreiden van deze haven. Tel bij deze voorzieningen het vliegveld van Niederrhein op, plus de investeringen in geavanceerde netwerken voor toegang tot de elektronische snelweg, en we spreken over een uitstekende infrastructuur. Ook op andere niveaus zijn de verbindingen meer dan goed. De universiteitssteden Eindhoven en Nijmegen liggen op reisafstand. Het logistiek centrum Venlo eveneens. Venray bevindt zich dus in een bijzondere positie. De gemeente en het bedrijfsleven benutten deze positie om te kiezen voor kennisintensieve bedrijvigheid. De inzet is om hoogwaardige industrie en dienstverlening naar Venray te halen. De voorkeur gaat daarbij uit naar bedrijven die hun primaire productie en hun research en development in Venray willen vestigen. Zij hebben daar alle reden toe. Niet alleen door de goede verbindingen, maar ook omdat Venray een uitstekend woon- en leefklimaat biedt, met naast de schouwburg nog een groot aantal culturele activiteiten. Dat maakt het voor huidige én voor toekomstige inwoners/werknemers aantrekkelijk om te kiezen voor Venray. Wie in Meerlo-Wanssum is aangewezen op zorg aan huis, zou zo maar Hennie Dinghs-Peeters over de vloer kunnen krijgen. Vrijwel dagelijks ondersteunt zij als medewerkster van Thuis Zorg Noord-Limburg mensen die hulp nodig hebben in het dagelijks leven. Een intensieve, maar dankbare taak die zij sinds jaar en dag uitvoert. Zelf woont ze samen met haar man in Klein Lourdes, ofwel Tienray. Ondanks haar drukke programma kon Hennie Dinghs-Peeters even tijd voor een interview vrijmaken. Want naast haar werk heeft ze haar handen vol aan haar hobby's, zoals bloemschikken en activiteiten in het verenigingsleven. "Ik ben een fanatieke wandelaar", vertelt ze. "En daarmee bedoel ik niet het maken van een ommetje in het weekend. Ik ga nu voor de 12e keer de Vierdaagse lopen en heb bijvoorbeeld ook Kennedymarsen gelopen." Zingend bestuurslid Ook is Hennie Dinghs-Peeters erg betrokken bij Gemengd Koor Tienray. Al sinds de jaren zeventig -toen ze in Tienray kwam wonen vanuit Grubbenvorst- is zij een actief lid. Ze is inmiddels (weer) voorzitster. "Ik zing in een gemengd koor onder andere in de kerk. Als voorzitster houd ik me ook bezig met de keuze van de muziekstukken. Dat maakt het extra interessant. Zeker als we op zaterdagavond de Heilige Mis in de kerk zingen, kun je niet zomaar een stuk ten gehore brengen. Je wilt rekening houden met het onderwerp van de dienst. Zoals we nu in de vasten zitten. Dat vraagt toch om wat ingetogenere liederen." Abonnement op de schouwburg Hennie Dinghs-Peeters weet dus wat het is om voor publiek op te treden. Dat neemt niet weg dat ze ook graag naar het toneel gaat. Samen met vriendinnen bezoekt ze regelmatig de schouwburg in Venray. "We hebben een soort abonnement voor zes voorstellingen. Dat kan werkelijk van alles zijn. We doen het zo, dat we het programma bekijken en dan stemmen. Zo bepalen we waar we met z'n vieren naar toegaan. De afgelopen tijd hebben we bijvoorbeeld 'De Notenkraker' bezocht. En we hebben genoten van 'Klatergold'. Heel bijzonder, want het is een voorstelling die door mensen hier uit de regio in samenwerking met de schouwburg in Venray wordt gespeeld. Van variété tot zang, van sketches tot dans, voor iedereen is er wel wat. We zijn diverse keren naar Rowwen Hèze geweest en zij worden ook dit jaar weer verwacht. Dat is natuurlijk heel wat anders dan een musical, maar daarom niet minder leuk. Ik zou bijna het carnavalsgebeuren in de schouwburg en in ons dorp vergeten. Dat slaan we niet over." Plezier Op de vraag of zij ook winkelen tot haar hobby's rekent, zegt ze lachend: "Als ik iets nodig heb 'pak ik me op' en ga naar Venray of Horst. En als ik de trui, schoenen of broek gevonden heb die ik wil, koop ik ze. Maar om nu week in week uit te winkelen, daar ben ik niet de persoon naar. Ik wandel al veel en dat is wel voor mijn plezier!"

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18