Agrarische sector in de regio bloeit op kennis Venray is bijna de groenste stad van Nederland Mevrouw Poels, Ger Poels Horses in Swolgen m i r lirr KPH PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 15 De agrarische sector in onze regio heeft grote ontwikkelingen doorgemaakt. Die zijn nog niet ten einde. De belangrijkste is dat de landbouw meer dan ooit een kennissector geworden is. Het verbouwen van producten neemt af, het onderzoek naar vernieuwingen van producten en productiewijzen neemt toe. Op dit terrein heeft onze regio inmiddels een reputatie opgebouwd. Voor de landbouwbedrijven die overblijven, lijkt schaalvergroting noodzakelijk. Deze trends zijn overigens niet specifiek, ze passen in het landelijke beeld. De veranderingen in de sector sluiten naadloos aan bij de inspanningen van de gemeente om hoogwaardige en kennisintensieve industrie en dienstverlening aan te trekken. Doel: duurzame en hoogwaardige werkgelegenheid. De veranderingen in de landbouwsector bieden onze gemeente nog andere kansen en mogelijkheden. Er ontstaat ruimte voor andere activiteiten. Voor een andere benutting van de ruimte. Het buitengebied is meer dan ooit een vorstelijk bemeten 'tuin' voor de inwoners van de gemeente. Bovendien ontstaat er meer ruimte voor wonen in de dorpen en in het buitengebied. Zodat meer mensen kunnen genieten van wat het dorpse leven te bieden heeft. Bijdrage aan leefbaarheid Noud is betrokken met het wel en wee van 'zijn' Meerlo-Wanssum. Met zijn bedrijf probeert hij dan ook een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid van de gemeente. "Zoals ik al aangaf is Janssen Pluimvee meer dan alleen maar een bedrijf dat werkgelegenheid biedt. Niet alleen aan medewerkers die hier door de week werken. Ook de lokale jeugd verdient een centje bij. Wij zijn een continubedrijf dat in het weekend gewoon doordraait. Daarnaast vind ik het belangrijk dat je als bedrijf ook wat 'teruggeeft'. Wij doen dat in de vorm van het sponsoren van diverse activiteiten. Denk bijvoorbeeld aan het recreanten volleybal. Of de voetbalclub en de fanfare. Zolang die blijft klinken voorzie ik een toekomst waar muziek in zit! Zeker als ook de gemeente voldoet aan de verwachting van optimale leefbaarheid in de vorm van ondersteuning van het verenigingsleven, bouwmogelijkheden en zaken als het onderwijs." Venray de groenste stad van Nederland? In 2005 werd de gemeente genomineerd. Een hele eer, al hadden we het nog mooier gevonden als we gewonnen hadden. Wie nu de omgeving van Venray verkent, ziet meteen waar de gemeente die eer aan te danken had. De kerkdorpen liggen in een landschap dat gemaakt lijkt voor mooie schilderijen. Aan de oostkant de prachtige natuur van het Maasdal, aan de westkant het typische landschap van de Peel. En vanuit het noorden loopt de groene long van het Sint Annaterrein uit tot in het centrum van Venray. De gemeente heeft grote delen van het buitengebied ontsloten met een fijnvertakt net van fiets- en wandelpaden. Zowel bewoners van de eigen gemeente als uit de verre regio weten hier in toenemende mate de weg te vinden. Zij genieten van de rust, de ruimte en het groen in de prachtige omgeving. Ze herkennen de klassieke, goed bewaarde schoonheid van de kerkdorpen. De gemeente hecht er veel waarde aan de aantrekkelijkheid van het buitengebied in stand te houden. Er is ruimte voor recreatie, maar grootschalige ontwikkelingen zullen door Venray kritisch bezien worden, onder andere op landschappelijke inpasbaarheid. Want we hechten waarde aan onze bestaande identiteit. iftff Swolgen ligt omringd door de natuur aan heide, bossen, vennen, maar ook aan aspergevelden en champignonkwekerijen. Ook natuurreservaat het Schuitwater vind je er, net als het Pieterpad. Een ideale locatie voor een bedrijf als dat van Ger Poels, een handelsstal voor springpaarden. Ger Poels Horses, zoals de naam van het bedrijf voluit luidt, is al meer dan 20 jaar een begrip in het Noord-Limburgse Swolgen en ver daarbuiten. Mevrouw Poels hierover: "Ook internationaal is ons bedrijf geen onbekende. Vele beroemde springpaarden waren bij ons te gast. Onze manege ligt aan de rand van het dorp en biedt alles om het verblijf voor mens en dier zo plezierig mogelijk te maken. Wij hebben stallingsmogelijkheid voor 30 paarden. Als je het terrein oploopt valt meteen de grote outdoor zandpiste op van maar liefst 2625 m2. Maar ook binnen kunnen we terecht. Daarvoor hebben we een trainingshal van 800 m2." Internationale allure Wie op het internet Ger Poels Horses 'googelt', vindt allerlei verwijzingen naar nationale en internationale paardenevenementen. Het bewijst nog maar eens dat de stal van Poels een naam heeft hoog te houden. De professionaliteit spreekt ook uit het feit dat het bedrijf zelf zorgdraagt voor het vervoer van de paarden. Zowel naar concoursen als naar vliegvelden in de regio. "Die internationale bekendheid is door de jaren gegroeid", legt mevrouw Poels uit. "Mijn man is van jongs af aan bezig met paarden. Hij heeft de boerderij van zijn vader overgenomen, waar hij in de stallen met een paar paarden is begonnen. Ik ben er dan ook erg trots op hoe hij er zo'n goed bedrijf van heeft weten te maken." Graag uitbreiden Ger kan daarbij rekenen op de steun van zijn vrouw en zijn dochters die ook in de zaak zitten. "Onze dochters rijden ook. Daarnaast hebben wij een aantal vaste ruiters in dienst. De zaken gaan dan ook goed. Het is de bedoeling dat beide dochters uiteindelijk de zaak overnemen. Daarvoor willen we misschien toe naar een nieuw perceel. Hopelijk krijgen we hiervoor medewerking van de gemeente, voor zover dat noodzakelijk is. Het hangt ook af van wat onze dochters willen, hoe zij hun weg gaan vinden in de zaak." Midden in het groen Over de wijze waarop ze er woont en leeft is mevrouw Poels kort en krachtig: "Uitstekend! We zitten midden in het groen en hebben alle ruimte. Zolang dat blijft bestaan, is er geen haar op mijn hoofd die aan verhuizen denkt. Wij hebben hier ons huis met de stallen en hoeven maar de weg over om met de paarden er op uit te trekken. En dat moet vooral zo blijven." WW* wi* a imte en de oeten ij ven"

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15