Gemeente Venray y PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 11 'Vanzelfsprekend' is een uitgave van de gemeente Venray voor alle inwoners van Meerlo-Wanssum en Venray. Redactie en vormgeving: Goed Werk Communicatie. Lid Bno. Fotografie: Gé Hirdes Meerlo-Wanssum heeft besloten tot een fusie. Dat is een feit. De vraag is met welke gemeente? Tijdens informatieavonden zullen de dorpsraden van Meerlo-Wanssum de mening van de inwoners polsen. Venray wil graag samen verder met Meerlo-Wanssum. Samen bouwen aan een gezonde toekomst. Maar hoe ziet die eruit volgens de inwoners van Meerlo-Wanssum? Wat vindt u belangrijk, waarvoor moet aandacht zijn? Wat zou anders moeten en hoe kunnen zaken beter? Om daar achter te komen heeft de gemeente Venray haar oor te luisteren gelegd bij inwoners van Meerlo-Wanssum en Venray. Want alleen door te luisteren weetje wat er speelt. Zomaar wat beloftes doen, zonder datje die waar kunt maken? Nee. Daarvoor passen wij als gemeente. En eigenlijk is dat niet meer dan normaal. Daarom zijn wij de afgelopen periode de regio ingetrokken. We hebben allerlei mensen gesproken en naar hun verhaal geluisterd. Wat leeft er in de dorpen, hoe wordt er gewoond, geleefd en gewerkt? Van Geijsteren tot Meerlo en van Tienray tot Wanssum. Ondernemers, voorzitters van sportverenigingen, leden van dorpsraden, jonge en oude mensen. Daarnaast laten we zien hoe wij het nu al in Venray regelen. Zoals u zult lezen, is dat niet veel anders. Dat is het onderwerp van deze uitgave. En dat vinden wij niet meer dan vanzelfsprekend. Betere leefbaarheid voor iedereen Dat de fusie eraan komt is dus zeker. Dat is geen beslissing van Venray, maar een doordacht besluit van de gemeente Meerlo-Wanssum. De belangrijkste reden om te fuseren is het handhaven van de leefbaarheid. Met andere woorden: ervoor zorgen dat het leven in Meerlo-Wanssum in de toekomst net zo prettig blijft als nu. Met goede voorzieningen op allerlei gebieden, zoals wonen, onderwijs, veiligheid, bereikbaarheid, sport en cultuur. Daarvoor is een sterke partner nodig die niet alleen zorgt voor een betere financiële armslag, maar die ook bestuurlijke ervaring heeft, met kennis van alle facetten die te maken hebben met leefbaarheid. Een partner ook, die haar weg weet naar de provincie en het rijk als dat nodig is. Venray heeft die kennis en ervaring en ook dat illustreren we in deze uitgave. Maar het is niet het belangrijkste onderwerp van deze krant. Dat is uw verhaal. Vanzelfsprekend, zo vinden wij. Alleen veranderen om te verbeteren Een veel gehoord onderwerp tijdens onze bezoeken aan de dorpen van Meerlo-Wanssum is het karakter van de dorpen. De unieke kenmerken die een dorp tot een dorp maken. Met een rijk verenigingsleven, het mooie landschap eromheen, waar iedereen elkaar nog kent en waar de drukte van de stad op gepaste afstand is. Daaraan zal niets veranderen. Niemand en zeker ook niet Venray is erbij gebaat dat hierin verandering komt. Waarom zaken veranderen als die goed zijn? Dat is nergens voor nodig en dat zal ook niet gebeuren. Een fusie met een gemeente als Venray betekent ook niet dat het leven verandert. Uw kinderen gaan gewoon naar school waar ze dat nu ook doen. Uw boodschappen haalt u waar u dat gewend bent. Naar de huisarts of sporten... Daaraan verandert niets. Waarschijnlijk zult u in het dagelijks leven dus niet eens zoveel van een fusie merken. Of het moet zijn dat door samenwerking met Venray bepaalde zaken verbeteren. En ook dat is eigenlijk vanzelfsprekend. Uitstekende samenwerking Zonder dat u het misschien weet, bestaat er al een grote samenwerking tussen Meerlo-Wanssum en Venray. Samenwerking die al jaren uitstekend verloopt. Bijvoorbeeld op het gebied van veiligheid. Politie en brandweer werken samen met Venray. Zo zijn er tal van initiatieven, verbanden en verenigingen die al lang geen grens trekken tussen onze beide gemeenten. En er zijn meer overeenkomsten. Denk bijvoorbeeld aan de dorpsraden. In Venray, net als in Meerlo-Wanssum bestaan er dorpsraden. Deze zorgen ervoor dat de belangen van de dorpen zo goed mogelijk behartigd worden. Het zijn adviesraden die in overleg met de gemeente zorgdragen voor een prettig woon- en leefklimaat. De dorpsraden van Venray gaan daarin zo ver dat de gemeente ook veel van hun plannen overneemt. Er is dan ook een uitstekende band tussen dorpsraden en gemeente. Dat belang en de wijze waarop dorpsraden functioneren zal ook in de toekomst onveranderd blijven. U leest meer over dit onderwerp in het artikel over een dorpsraad van Meerlo- Wanssum en van Venray. Meerlo-Wanssum. Vanzelfsprekend! Verder leest u in de volgende pagina's verhalen van dorpsgenoten. Van een campinghouder uit Blitterswijck en een jong gezin uit Meerlo. Maar ook een directeur van een grote onderneming is aan het woord, net als een mevrouw uit Geijsteren. Allemaal hebben ze zich uitgesproken over hoe zij nu leven, wonen en werken en hoe ze dat in de toekomst zien. Open en eerlijk, net als alle andere informatie die u in deze uitgave aantreft. Wij hopen dan ook dat u onze en vooral hun verhalen met plezier zult lezen. val Itr zelf spreken Venray luistert! Een fusie mét enray Hoe denkt u er in Meerlo-Wanssum over?

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11