Gedeputeerde steunt kunstproject SOS Vijf trouwe muzikanten Op retraite in klooster Venlo Oude foto Service rubriek v.s m PEEL EN MAAS Laatste opnamen The Lost History of a Myth klaar De opnamen voor de histo rische filmproductie The Lost History of a Myth zijn klaar. Samen met medeproducent Frank van Zwamen uit Ven- ray, is de Swolgense filmma ker Marijn Poels al ruim vier jaar bezig met de realisatie van deze mammoetproductie. De film verhaalt over het leven na de dood van Koning Arthur. De productie is uniek gezien het feit dat deze film volledig wordt gere aliseerd met weinig tot geen bud get, de productie in handen is van Marijn en Frank en de medewer king van honderden figuranten en vrijwilligers.Voor deze gigantische onderneming zijn Poels en zijn vrienden twee jaar geleden nog genomineerd voor de cultuurprijs van de provincie Limburg. Wijsheer en tovenaar Merlijn, gespeeld door de Meerlose kasteel heer Jan Poels, beschrijft tijdens de onlangs opgenomen scène in zijn geschiedenisboek de nog nooit eerder onthulde geschiede nis van Engeland. De mythische magiër was in de tijd van Arthur de rechterhand en wijsheer van de koning. Samen overwonnen ze talloze veldslagen met briljante strategieën en natuurlijk met een beetje magie van de tovenaar zelf. Tot aan de veldslag rondom Camla, waar de jonge koning werd vermoord door z'n eigen halfzus Morgan le Fay. Lonkend naar de illusie van de troon van Engeland. Na de dood van Arthur trok Mer lin zich terug uit de wereld van hebzucht en macht. Hij zag dat de wereld aan het veranderen was en zorgde ervoor dat dit stukje uit de geschiedenisboeken van de Arthu- riaanse tijd verdween. Hopende dat de wereld nooit meer zou vechten voor diezelfde belangen als Morgan le Fay. Nu, in het jaar 2008, blikt de tovenaar terug op deze verdwenen tijd en ziet in dat de wereld niet veel meer is gewor den dan dat hij had gehoopt. Na honderden jaren biecht Merlijn dan eindelijk dat stukje geschiede nis op om een punt te kunnen zet ten achter zijn verleden. Om precies te zijn beschrijft hij de geschiedenis van de drie hoofdrollen, gespeeld door Maar ten Peelen, Daniel Grob en Tim Groetelaars. Drie normale burgers die hun cultuur zagen verdwijnen en hun families en dorpen heb ben zien vallen in de hand van de duistere krachten. In de film zijn deze drie op zoek naar de groot ste illusie De hele filmproductie kende in totaal 46 opnamen die varieerden van veldslagen met vierhonderd figuranten tot aan de kleinste en intiemste scènes, zoals vorige week woensdag, waar slechts de regisseur met tovenaar Merlijn de laatste opnamen realiseerden in de authentieke schuur bij het Kas teel van Meerlo. In totaal werd er 102 uur aan film opgenomen, wat uiteindelijk wordt teruggesneden naar 60 a 70 minuten film. "Het is alles bij elkaar een ont zettend grote klus geworden waarin we veel tegenslagen heb ben moeten overwinnen", vertelt Marijn. "Je loopt met grotere pro jecten altijd wel een keer tegen problemen aan. Maar deze produc tie is bijzonder complex door de deelname van amateurs die toch geloofwaardig op het witte doek moeten verschijnen. Ook is de film Engelstalig en er zitten boven dien de nodige digitale aspecten in om de tijdsgeest geloofwaardig te maken. Misschien heb ik me er op verkeken toen ik er ooit aan begon, maar dat is geen reden om er mee te stoppen...integendeel! Het vergt veel van Frank en mij om de opnamen uiteindelijk zo in elkaar te zetten hoe wij dat voor ogen hebben, maar ons doorzet tingsvermogen is groter dan ik ooit had durven dromen. We gaan er iets moois van maken en alle vrijwilligers dat geven wat ze ver dienen. Een waardige première. Het is per slot van rekening niet een film van mij alleen, maar veel meer een film voor al die mensen die, op wat voor een manier dan Jan Poels speelde de rol van tovenaar Merlijn. In een zeer intieme setting werden vorige week de laatste opnamen van de film afgerond. ook, een bijdrage hebben geleverd aan het project. Ik was slechts de schakel tussen de figuranten en de organisatie." Eind april, begin mei is de mon tage vrijwel afgerond en dan is het even afwachten wanneer en waar de twee de première zullen gaan houden. "Dat is ook nog een heel aparte organisatie en we willen dat niet te gehaast doen." Dat de deadline van de film al een aantal keren is verschoven, vinden de filmmakers niet zo erg, zegt Frank van Zwamen. "Het is een vrijwilligersproject, er zijn geen contracten getekend en er is door niemand, met uitzonde ring van Marijn en mijzelf, geld in gestoken. Je kunt zulke pro jecten niet overhaast doen, dat werkt niet. Dan zouden we nog een burn-out krijgen van onze hobby, en dat mag niet de bedoe ling zijn.We zijn alle opties voor de première aan het bekijken en proberen het zo te plannen dat we er iets geweldigs van te kun nen maken. Iets wat zeker is..de mensen krijgen de film in 2008 te zien!", aldus Frank van Zwamen. Bijzonder optreden op SOS Wereldfestival Het jeugdorkest Meerlo- Wanssum heeft het initiatief genomen om op het Wereld festival Meerlo-Wansum op zondag 29 juni een spetterend Afrikaanse getint optreden te verzorgen. Daarvoor wordt het jeugdorkest, waarin jonge muzikanten uit de zes kerk dorpen van Meerlo-Wanssum spelen die net een jaar musi ceren, aangevuld met jeugdige muzikanten van de fanfares en met 250 kinderen die nu blokfluitles volgen op de basis scholen. SOS Meerlo-Wanssum viert haar 15-jarig bestaan met een groots wereldfestival. Dit festival staat in het teken van Afrika en de rest van de wereld. "Dit thema levert voldoende inspiratie op om een spetterend programma neer te zetten waar alle bezoekers en deelnemers van kunnen genie ten", zegt Ria Nabuurs uit Meerlo, een van de contactpersonen van het Jeugdorkest Meerlo-Wans- sum. Via de muziek worden de kinderen op deze wijze in con tact gebracht met ontwikkelings samenwerking. Het orkest, onder leiding van de jonge, enthousiaste en gedreven dirigent Bas Clab bers uit Venlo, heeft onlangs het idee opgevat om aan dit prachtige festival een steentje bij te dragen. Het is de bedoeling om tijdens het festival een optreden te verzor gen, uiteraard in Afrikaanse sferen, met een uitgebreid jeugdorkest. Het bestaande jeugdorkest wordt speciaal voor deze gelegenheid aangevuld met jeugdige muzikan ten uit de gemeentelijke fanfares. Ook worden alle kinderen van de zes basisscholen uitgenodigd die betrokken zijn bij het project 'Muziek in de klas'. Op initiatief van fanfare Eendracht Meerlo en in samenwerking met Muziekschool Venray, basisschool Megelsheim Meerlo en de gemeente Meerlo- Wanssum is enkele jaren geleden gestart met het project 'Muziek in de klas' om kinderen op jonge leeftijd in contact te brengen met musiceren. Momenteel volgen via dat project 250 kinderen in Meer lo-Wanssum klassikaal blokfluitles. Het is de bedoeling om samen met de kinderen één of enkele liedjes Elke dinsdagavond repeteert Jeugdorkest Meerlo-Wanssum in muziekzaal De Speulplats te Meerlo. in te studeren die op 29 juni ten gehore worden gebracht. "Samen met de 250 blokfluiters willen we een grandioos optreden ver zorgen om op die manier de pro jecten van SOS mede te steunen, en uiteraard om te promoten hoe leuk het is om samen muziek te maken", aldus Ria Nabuurs.Verder is het muziekproject een mooie promotie voor de samenwerking tussen jeugdorkest, muziekschool en basisscholen. En voor de kin deren is het een unieke mogelijk heid om voor een groot publiek op te mogen treden. De provincie Limburg heeft een waarderingssubsidie van duizend euro beschikbaar gesteld voor het zogeheten 'SOS Meerlo-Wanssum abri kunstproject' in de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen. Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben dat besloten op initiatief van gedeputeerde Bert Kersten (PvdA) uit Ven ray. Kersten werd enkele maanden geleden geïnformeerd door de jongerengroep van SOS Meerlo- Wanssum over het plan om vier verwaarloosde ijzeren bushaltes te pimpen. "Ik vind dit nu echt een prachtige kleinschalig project van jongeren om een bijdrage te leveren aan het openbaar vervoer én tegelijk om een boodschap uit te dragen", aldus Kersten. SOS Meerlo-Wanssum is blij met de financiële ondersteuning van de provincie Limburg. "Zo'n waarde- ringsbijdrage stimuleert de jeugd prima", aldus SOS-secretaris Gertie Mooren. De jeugd gaat over enke le maanden onder leiding van Ilse Grob van de SOS-jongerengroep deze vier abri's opfleuren. Er wor den aan SOS en de derde wereld gerelateerde onderwerpen op de haltes geschilderd. Op die manier, zo redeneert de jongerengroep, worden enkele vliegen in een klap gevangen. De vieze hokjes worden opgefleurd, de jeugd van Meerlo-Wanssum kan zich positief presenteren en tegelijk wordt via de beschilde ringen een boodschap uitgedra gen. Volgens Bert Kersten is het een lovenswaardig project dat de jongeren op eigen initiatief en op een creatieve wijze deze bus hokjes opknappen. Bovendien levert dit project een bijdrage aan de verbetering van het openbaar vervoersysteem, meent de provin cie Limburg. "Haltevoorzieningen -met als belangrijkste blikvanger de abri- kunnen immers worden beschouwd als het visitekaartje van het openbaar vervoer. Een visitekaartje nodigt de reizigers uit en heeft een wervend karak ter", aldus laat de provincie in een brief aan SOS Meerlo-Wanssum. De jongerengroep van SOS heeft ook bij de gemeente Meerlo-Wans sum, de eigenaar van de bushaltes, en de Veolia Transport gevraagd voor een bijdrage om dit project te realiseren. De jongerengroep heeft de jeugd van Meerlo-Wans sum opgeroepen om ontwerpen te maken die straks op de abri's geschilderd worden. Studenten van het Raayland College hebben inmiddels een eerste ontwerp gemaakt naar aanleiding van een SOS-presentatie op school. Dat ontwerp wordt straks geschilderd op het rokershok van de school en op een van de abri's. Fanfare Vriendenkring huldigt jubilarissen Tijdens het 'vroege-voor- jaarsconcert' zijn zondag vijf muzikanten gehuldigd voor hun 70-, 50-, 40- en 25 jarig lid maatschap van Fanfare Vrien denkring uit Swolgen: Ger van Horck, Jack Aerts, Petra Claes- sens, Ine Voesten en Gerty Cox. Ger van Horck is met zijn 70- jarig lidmaatschap een lid van het eerste uur, hij heeft alle concour sen en feestavonden meegemaakt. Op de allereerste feestavond werd een eigen bijdrage van de leden gevraagd van maar liefst 25 cent! Ger heeft tot enkele jaren geleden altijd bariton gespeeld, en deed eens de uitspraak: 'As ik ut niemér beej kan halde, dan duuj ik wel en bitje freewheele', waarmee hij bedoelde dat hij ging playbac ken als het muziekstuk voor hem te snel gespeeld moest worden. Nadat Ger gestopt is als actief muzikant, is hij benoemd tot ere lid van de vereniging, en is, samen met zijn vrouw Riek, een van de vaste gasten bij optredens en con certen. Jack Aerts, de gouden jubilaris, is momenteel het oudste spelende lid van de vereniging. Als bassist is hij altijd van de partij, en ook op niet muzikaal gebied is hij een harde werker, en altijd aanwezig als de vereniging een beroep op hem doet. De zussen Petra Claes- sens en Ine Voesten, beiden 40 jaar lid, zijn begonnen in het trom- pettenregister van de vereniging, maar Petra speelt nu al geruime tijd de bugel. Ine is na de repeti tie steevast te vinden op de eerste barkruk aan het buffet, en voert daarmee de 'nahang-club' aan, een groepje muzikanten wat na de wekelijkse repetitie nog gezel- Staand Petra Claessens (I), Ine Voesten en Gerty Cox. Zittend Jack Aerts 1en Ger van Horck. FotograafErik EibersSwolgen. lig na blijft kletsen. Petra is eind jaren tachtig begin jaren negentig bestuurslid geweest. Ze is betrok ken bij de vereniging, en draagt haar betrokkenheid ook over op de jeugd. De laatste jubilaris is Gerty Cox, 25 jaar lid van de ver eniging. Op muzikaal gebied staat ze haar mannetje bij de bugels, maar ook daarbuiten staat ze altijd voor de vereniging klaar. Ze was van 2004 tot 2007 bestuurslid. Gerty houdt voor de vereniging de absentielijst bij, maar haar eigen naam is daar hoogst zelden op te vinden. De jubilarissen ontvingen zondag een onderscheiding en een bijbehorende oorkonde van de FKM (Federatie van Katholieke Muziekgezelschappen). Een retraite, een moment van bezinning en rust, in het kloos ter Manresa in Venlo. Zittend in het midden - met kruis op de borst - de bekende bisschop Lemmens. De foto is gemaakt in 1937 en Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum is op zoek naar de namen van de personen op de foto. Er moeten mannen uit de regio op dit oude plaatje staan. U kunt hun namen doorgeven aan Arie Snellen, telefoon 0478- 692196 (na 18.00 uur). Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 9 Première film in 2008 Jeugdorkest in de ban van Afrika Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9