Een kamer op het kerkhof Kunstwerk in Castenray Spetters open www.makelaardiivansummeren.nl Hofzangers in Overloon Ton Meijer erelid gilde VERKEERSONGEVAL? Flyers HET GROOTSTE RISICO OM EIGENAAR TE WORDEN VAN DER PUTT IQ) ADVOCATEN PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 7 De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Het Jongeren Ontmoetings Cen trum (JOC) op het Duitse kerkhof in Ysselsteyn heeft de beschikking gekregen over een replica van de kamer van Anne Frank. Het JOC wil deze replica gaan gebruiken in een voorstelling waarin het verleden wordt samengebracht met actuele thema's. De gemeente heeft daarvoor een subsidie van 2000 euro beschikbaar gesteld. Het initiatief wordt uitgevoerd door stichting Brink, met daarin het JOC, de Ysselsteynse muziek- en toneelwereld en enkele profes sionals. De voorstelling zal voeren over het kerkhof naar het Mob- complex waarin de voorstelling zestien keer wordt opgevoerd. Met toneel en muziek wordt het thema tot leven gebracht, gezien door de ogen van jongeren van nu. Het is vooral gericht op groepen jonge ren, maar ook op de lokale bevol king. In totaal worden er 2400 toeschouwers bereikt. Het college waardeert vooral het belang voor de Ysselsteynse gemeenschap en haar band met het kerkhof. "Hier mee wordt op een aansprekende locatie en op eigentijdse wijze dit belangrijke thema belicht voor jongeren", aldus wethouder Van der Broeck. Castenray krijgt van de gemeen te Venray 1000 euro subsidie voor het kunstwerk De Schansenmaker. Dit kunstwerk wil Castenray plaat sen als afronding van een groot aantal werkzaamheden in het dorp. Castenray heeft de afgelo pen jaren onder andere het dorps plein gerenoveerd, de omringende wegen vernieuwd, woonwijken heringericht en de school en het gemeenschapshuis aangepast. De afronding van deze werkzaamhe den wil men bezegelen met het plaatsen van een kunstwerk op het dorpsplein. Er is gekozen voor De Schansenmaker vanwege de relatie met de Castenrayse histo rie: van Schanseknuppels voor Schanseknuppels. Het beeld kost in totaal 15.000 euro. Dit bedrag is al grotendeels op eigen kracht ver worven. Het college heeft vooral veel waardering voor de eigen inbreng en ondersteunt een der gelijk staaltje van saamhorigheid en gemeenschapszin graag. niet ontvangen? Bel 582877! Afgelopen weekend heeft de heropening plaatsgevonden van Spetters aan de Grotestraat in Ven ray. Het was een enorm spekta kel met liveoptredens van de dj's van House on Wheels. Het brede aanbod van stoere jeansmerken zorgde ervoor dat de klanten dit jeanspaleis superenthousiast heb ben ontvangen. Betaalbare hulp bij het zelf verkopen van uw huis Na een zestal jaren als make laar in loondienst te hebben gewerkt in Noord-Limburg, is de 53-jarige Niek van den Hurk uit Bergen als zelfstan dig ondernemer sinds januari directeur van Koopwoning team BV. Het kantooradres is Aijenseweg 20b in Aijen. Samen met zijn vrouw Ria, daar bij ondersteund door een taxa teur en een bouwkundige, zorgt Niek van den Hurk voor aan- en verkoopbegeleiding op de parti culiere woningmarkt. De insteek van Niek en Ria van den Hurk is vernieuwend. Hun klanten beta len voor wat ze nodig hebbeb. Een vakman huurt men per uur of per opdracht. Zo ook de mensen van Koopwoningteam BV Omdat tegenwoordig ongeveer 85 pro cent van de potentiële kopers en verkopers zich presenteren op internet, op de bekende sites zoals Dimo.nl., Marktplaats.nl. of Jaap. nl., zijn hun activiteiten gericht op het begeleiden van kopers en verkopers die zelf hun woning op internet zoeken of willen verko pen. Voor hulp in specifieke situa ties, zoals het maken van een foto- of videopresentatie of het maken van een brochure, bouwkundige keuring, energielabel, of taxatie worden vaste prijzen berekend. Meer informatie over deze werk wijze kan men vinden op www. zelfverkopenhulp.nl. of www. aankoopteam.nl. Zelfs een pro fessioneel V-vormig verkoopbord met eigen gegevens en telefoon nummer kan men zonder verdere verplichtingen kopen. Het bedrijf is telefonisch te bereiken via tele foonnummer (0485)342195 en werkt in de regio tussen Nijmegen en Roermond. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 3 maart vanaf 20.00 uur een vergadering in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Op de agenda staat onder meer de deelname Dorpen in het groen en de standpuntbepa ling besteding gelden contouren- beleid. Openingsweekend Olijfboomspecialist Overloon is sinds kort een bijzonder bedrijf rijker. Het is De Olijfboomspecialist, geves tigd aan De Oude Molen 12. Komend weekeinde, op 1 en 2 maart, zal De Olijfboomspeci alist zijn deuren openen voor het publiek. Tijdens de open dagen kunt u genieten van het mediterrane gevoel in eigen land. De showtuin van De Olijfboomspecialist is een bezoek meer dan waard. Bij De Olijfboomspecialist treft u prach tige olijfbomen aan, variërend van 10 tot 400 jaar oud. Daarnaast heeft het bedrijf ook vijgenbomen, palmbomen en tal van citrusbo- rnen in zijn assortiment. Met deze bomen kunt u uw tuin, showroom of horecazaak een stijlvolle aan kleding geven. Tijdens de open dagen kunt u ook genieten van mediterrane hapjes en drankjes zoals Spaanse tapas en Italiaanse pesto's. Tuinarchitect Werner Hendriks van tuin- en landschapsinrichting Tuinambacht kan u verder van advies voorzien. En bent u deze dagen verhinderd, dan kunt u altijd een afspraak met De Olijf boomspecialist maken. Voor meer informatie: De Olijfboomspecia list, De Oude Molen 12, Overloon, tel. 0478-642013, mail info@deo- lijfboomspecialist.nl of kijk op www.Deolijfboomspecialist.nl Wensactie Rabobank groot succes Rabobank Venray heeft het geweten met haar wensactie. Maar liefst 165 wensen wer den in de afgelopen weken aangedragen bij de bank. Vrij dag gingen 24 van die wensen in vervulling. In de hal van de bank waren heel veel blijde gezichten te zien, maar von den ook enkele ontroerende momenten plaats. Een sprekend voorbeeld van die laatste categorie was de wens van Bart van der Zanden. Hij mist zijn onlangs overleden vader heel erg en wil heel hoog met een lucht ballon varen om nog een keer zo dicht mogelijk bij zijn vader te zijn. De Rabobank maakte dat voor hem, zijn moeder en zusjes mogelijk. Ook de wens van Bep Weijmans was er een om in te lijsten. Haar vriendin Maria Thijs- sen is na enkele herseninfarcten in een rolstoel terechtgekomen en woont sindsdien in Elzenhorst. Een grote wens van Maria is om een keer naar het Thermaalbad in Arcen te mogen. Dat uitstapje kan zij nu samen met haar vriendin gaan maken. VERSCHILLENDE WENSEN En zo waren er tal van verschil lende wensen. Praktische wensen zoals persoonlijke uitleg over de Rabomobiel, dictafoons voor ver enigingen die het zonder notulist moeten doen en toch een verslag willen hebben van vergaderingen, en beamers, ook voor verenigin gen. De Rabobank stelt er twee gratis beschikbaar voor de vereni gingen in haar werkgebied. Hulp bij de zoektocht naar een biljart voor de KBO in Blitterswijck, een piano voor Happy Sound uit Mer- selo, maar ook voor het Stemmen- orkest uit Well. De meeste wensen hadden vooral met jeugd te maken. De Rabobank gaat een fonds instel len om scholen en verenigingen te helpen bij het aanschaffen van speeltoestellen. Wesley Straatman, een groot fan van PSV en vooral van keeper Gomez, mag zijn idool binnenkort op het sportpark van Ysselsteyn verwelkomen. Wie- neke Verkooijen krijgt een 'meet and greet' met Nick en Simon. De StichtingTienerwerk uit Well krijgt een eigen website en een van de mooiste wensen die in vervulling gaat, is de realisatie van een pan- naveldje in Veulen. En dan was er nog de wens van Peter Timmermans, eveneens uit Veulen. Hij vroeg om een defibril- ator voor dorpshuis De Hoefslag. Maar hij nam meteen van de gele genheid gebruik een defibrilator te vragen voor alle dorps- en wijk- gebouwen. Rabobank Venray kon daarop toezeggen dat via het coö peratiefonds dit, waar nodig, gere aliseerd gaat worden. Als je 165 inzendingen hebt zijn natuurlijk niet alle wensen in te vullen. "We hebben keuzes moeten maken en dat was niet altijd gemakkelijk. Ook waren er wensen die niet binnen onze macht liggen, wen sen voor gezondheid en geluk. Dat wil niet zeggen dat we u dat niet toewensen", aldus Ronald Broere van de Rabobank. Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Ereleden Historisch Platform Venray Tijdens een drukbezochte jaar vergadering van het Historisch Platform Venray zijn Twan van Els en Koos Swinkels benoemd tot de eerste ereleden van het over koepelende orgaan voor cultuur historische clubs uit de gemeente Venray. Beiden ontvingen een bijbehorende oorkonde en een speciaal gemaakte gouden speld met het HPV-logo. "Als je de vele verdiensten van Twan van Els wilt opnoemen, dan voel je je als een valk in een zwerm spreeuwen. Er is zoveel, dat je niet kunt kie zen!" Met deze woorden begon platformvoorzitter Peter Teeuwen zijn relaas bij gelegenheid van het afscheid van Twan van Els als bestuurslid van het Historisch Platform Venray. Twan van Els stond samen met Koos Swinkels aan de wieg van het in 1999 opge richte Lokaal Historisch Platform Venray. Om meer recht te doen aan de actuele situatie kwam het woord 'Historisch' vorig jaar te vervallen. Ruim zes jaar lang was Twan van Els secretaris van het platform. In 2005 werd deze functie overgenomen door Afko Schoonbeek, waarna Van Els zich nog nadrukkelijker ging bezighou den met de bestuurspost PR en Communicatie. Ongezouten gaf hij zijn mening over de bedreigin gen die zich door gemeentelijk en ander beleid aandienden voor het Venrayse cultuurhistorische erf goed."Zijn kindje St.Anna en stief kindje St. Servaas worden door hem vertroeteld en scherp in de gaten gehouden. GGZ en Gemeen te hoeven er maar een scheet te laten, of Twan heeft het geroken", aldus voorzitter Peter Teeuwen. De ontwikkelingen rond St.Anna en St. Servaas werden en worden door Twan van Els op uiterst kriti sche wijze gevolgd. Als een echte Cerberus waakte hij over al het moois dat Venray aan erfgoed te bieden heeft. De prachtige, histo rische gebouwen en landschaps elementen werden door hem bij de lezers van zijn artikelen in de spotlights gezet. Hij deed dat mede vanuit zijn bestuursfunctie bij de Stichting Stadspark. Van Els leerde de mensen met zijn 'Wandelingen door het Gesticht' tijdens de aan sprekende expositie De Waan met andere ogen kijken naar al dat moois. Rock my Religion kwam tot leven door de wandeling van Oda naar Anna onder leiding van wie anders dan Twan van Els. Met zijn boeiende en humoristische verhalen was het dubbel genieten van zowel de kunstobjecten als de pittoreske, Venrayse plekjes. Van Els schreef en vertelde steeds van uit zijn hart; vanuit zijn liefde voor Venray. Als geen ander realiseert hij zich dat er al te veel moois in Venray is verloren gegaan en dat iets wat weg is ook niet meer in de oude vorm terugkomt. Peter Teeu wen: "Op het gemeentehuis kent iedereen hem. Ik wil niet zeggen dat ze het voor hem in de broek doen, maar er wordt met res pect en ontzag over en met hem gesproken. Hij heeft zeer terecht de titel van amateurhistoricus van Venray." Twan van Els werkte ook mee aan enkele belangrijke, Ven rayse boekwerken. Historie van Harmonie Euterpe, 100 Jaar Psy chiatrie en Schatten van de Grote Kerk kwamen voor een belangrijk deel door zijn kennis en inbreng tot stand. De laatste jaren voor zijn afscheid als bestuurslid van het Historisch Platform Venray was Twan van Els de initiatiefnemer en grote inspirator van RooyNet, het samenwerkingsproject van het HPy de openbare Bibliotheek, museum 't Freulekeshuus en het gemeentearchief. Door zijn onge breidelde dadendrang kon op vrij dag 2 november 2007 het digitale geheugen van Venray in de Rooy- erie gelanceerd worden. En een ander hoogtepunt in het bestaan van het platform was mede dank zij Twan de opening van het Erf goedhuis op 13 september 2006. Daarmee kreeg het HPV een eigen onderkomen met onder meer een flinke vergaderruimte, een biblio theek en een digilab, het werksta tion voor RooyNet. "Het platform lijdt met jouw vertrek een gevoe lig verlies, maar gelukkig ben je wat meer op de achtergrond nog altijd als senior-adviseur beschik baar", aldus voorzitter Teeuwen. Onder luid applaus werd Twan Twan van Els wordt onder scheiden door Koos Swinkels. van Els benoemd tot allereerste erelid van het HPV en kreeg hij uit handen van de voorzitter de bijbehorende oorkonde uitge reikt. Oud-voorzitter Koos Swin kels werd uitgenodigd de gouden draagspeld bij Twan van Els op te spelden. Vervolgens werd Koos Swinkels aangenaam verrast met de mededeling dat ook hij het ere lidmaatschap van het Historisch Platform Venray kreeg toegekend en was het de beurt aan Twan om de gouden speld met het nieuwe HPV-logo bij de oud-voorzitter op te spelden. Evenals Twan stond Koos Swinkels aan de wieg van het HPV Vanaf de oprichting in 1999 tot 12 maart 2007 bekleed de hij de functie van voorzitter en onder zijn deskundige beleid groeide de organisatie uit tot een alom gerespecteerde club. Een zichtbaar aangedane Twan van Els sprak in zijn dankwoord dan ook van een tandem, waarop Koos Swinkels met grote stuurmans kunst het eerste zadel bezette en hijzelf op het tweede zadel als een bezetene moest trappen om met verve zijn knechtenrol te kunnen vervullen en de vaart erin te hou den. Gelukkig voor Venray blijven beiden zich, zij het op een iets andere wijze, inzetten voor het behoud van ons cultuurhistorisch erfgoed. De Tegelse Hofzangers verzor gen op zondag 2 maart in de H. Theobalduskerk in Overloon een optreden. De heilige mis van 10.00 uur wordt door het koor opgeluis terd met gezangen uit de Slavisch- Byzantijnse liturgie. Informatie over het koor staat op www.tegel- sehofzangers.nl. Het 28 zangers tellende mannenkoor uit Tegelen is opgericht in I960 en heeft in de afgelopen 48 jaar nationale en internationale faam verworven. Aanvankelijk zongen De Tegelse Hofzangers, in navolging van hun naamgenoten in Mainz, uitsluitend op carnavalszittingen. De naam bleef, het repertoire werd dras tisch gewijzigd. In de loop van de zeventiger jaren stapte het koor over op een geheel ander genre, te weten liederen uit de Slavisch Byzantijnse liturgie. Om zich ech ter niet te beperken tot één genre, werd het repertoire in de loop der jaren steeds verder uitgebreid met profane liederen. De muzikale leiding is sinds 1993 in handen van Bert Ramakers uit Baarlo. De Byzantijnse Liturgie komt meestal voor in Oost Europa en de Balkan- landen en vindt zijn oorsprong in het oude Byzantium, het latere Constantinopel. De kerkmuziek in deze liturgie kenmerkt zich door de klassieke, homofone vier stemmige harmonie. De in de mis gezongen en andere Byzantijnse en Oost-Europese liederen zijn op cd gezet en na afloop te koop. Het Sint Theobaldusgilde in Overloon heeft tijdens de jaar vergadering afscheid genomen van secretaris/penningmees- ter Ton Meijer. Namens de hele vereniging bood koningin Francien Ton een plateau van keramiek aan als cadeau. Daarna volgde de officiële overdracht naar de nieuwe gene ratie. Meijer overhandigde zijn agenda symbolisch aan Willeke Boom die nu het secretariaat op zich neemt. Zijn portefeuille over handigde hij aan zijn zoon Stefan Meijer die het penningmeester schap overneemt. De voorzitter nam weer het woord en roemde Meijer over de vele onderscheidin gen die hij al heeft mogen ontvan gen, zoals een koninklijke onder scheiding en Huibuuk van 't jaor. Daarna werd Meijer benoemd tot erelid van het gilde. Hierbij wordt hem het bijbehorende zilveren schild omgehangen. Tevens kreeg hij een oorkonde uitgereikt voor zijn erelidmaatschap. Bescherm vrouwe Mieke van Soest en pastor Tolboom spraken hierna ook nog lovende woorden. Ook burge meester Van Soest sprak nog een woordje. ouse on Wheels vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Ontroerend en gaaf Wem* Waardering voor Van Els en Swinkels Defibrillator 6meétiahSPèu'' VeT Roboburtfc Venray 22-02-2003 jfr

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7