Classics Dance Night Lezing IVN Open dag De Martiene Plats jg Ingezonden Rookverbod in natuurgebieden ELEKTR0FIETS SPECIALIST BEZORGEN? Gunhoek ook voor üw tuin MAATWERK GECOMBINEERD MET SERVICE door onze keukens en badkamers Laat u inspireren PEEL EN MAAS Classics Dance Night komt weer terug in De Witte Hoeve in Venray. Na de eerste twee succes volle edities van vorig jaar wordt de mega-discoparty op zaterdag 29 maart weer in de grote zaal van De Witte Hoeve gehouden. Mét grote verlichte dansvloer en spiegelbollen en mét de van vroeger bekende discjockey's Eddy Jones en Jan Hendrix. Jones is verheugd om weer terug te zijn in Venray. "Vorig jaar hebben wij in De Witte Hoeve twee geweldige, uitverkochte avonden gehad. Er blijkt dus bij mensen uit Venray en omgeving een enorme behoefte aan dit soort evenementen. Met Jones hoopt ook Hendrix weer op een reünieachtige avond."Mensen tussen de 35 en 55 jaar uit Ven ray en omgeving gaan niet meer zoveel stappen, zeker niet omdat er relatief weinig voor hen te doen is. Classics Dance Nights zijn bij uitstek een gelegenheid om dat gevoel van vroeger nog eens terug te halen. Beetje bijpraten met mensen die je lange tijd niet gezien hebt en nog eens met dat leuke vriendinnetje van vroeger de dansvloer op! Jones: "Classics Dance Night is een ouderwets avondje swingen op lekkere disco, soul en funk uit de 70's, 809's en 90's. We bouwen de grote zaal van De Witte Hoeve om tot heuse discotheek met een grote verlich te dansvloer. Je waant je helemaal terug in de tijd van Saturday Night Fever of Studio 54!" In Venray waren in 2007 veel mensen bij Classics Dance Night, die elkaar vroeger troffen in discotheken als Palladium of D n Aide Hoed. Clas sics Dance Night's hebben een hoog lokaal gehalte: in Venray bij voorbeeld alleen maar mensen uit Venray en omgeving. Dikke kans dat je dus bekenden van vroeger tegenkomt! Er zijn zelfs discolief hebbers, die er bij vrijwel elke Classics Dance Night bij zijn. Dat zijn de echte die-hards, die ons overal volgen!" Meer informatie staat op www.classicsdancenight. nl. Daar kan men ook kaartjes reserveren. Vogelwerkgroep Maas Peel (IVN Geijsteren-Venray/NHGL) houdt op maandag 10 maart de lezing Handhaving in/van de natuur rondom Venray. Een van de doelstellingen die het IVN zich gesteld heeft, is om te proberen via natuur- en milieuactiviteiten, de mensen duidelijk te maken hoe mooi de omringende natuur is en hoe belangrijk het is om deze natuur te behouden. Om de natuur in een redelijke staat te houden, is handhaving absoluut noodzakelijk. De natuur in en rond Venray is niet alleen in het bezit van de overheid.Vandaar dat men handhavers (bevoegd opspo ring ambtenaar) van verschillend pluimage kan tegenkomen tijdens deze activiteiten; politie, gemeente Venray, stichting de Marke, stich ting Limburgs Landschap, stich ting Staatsbosbeheer, Algemene Inspectie Dienst, Landgoed Geijs- teren en de Groene Brigade. Deze laatste instantie is in 2005 vanuit de provincie Limburg in het leven geroepen en heeft inmiddels pro vinciaal zes volledig bevoegde ambtenaren in dienst. Deze amb tenaren houden zich bezig met de handhaving en bestrijding van criminaliteit op natuur en milieu gebied. Zaken als vergiftiging, stro perij en afvaldump worden door hen fel bestreden. Ieder ander meekijkend oog in het veld, is welkom en helpt hen meer zaken op te lossen. In Limburg-Noord is onder andere de heer Vroegrijk aangesteld. Hij gaat deze avond grotendeels vullen met het hoe en waarom van de Groene Brigade. Ook gaat hij in op de fauna en florawet; hoe dienen vrijwilligers in het veld hiermee om te gaan. Ook Andy Liebrand van Staats bosbeheer gaat een presentatie verzorgen. Ook bestaat er gelegen heid tot het stellen van vragen. De avond is ook bedoeld voor die mensen die regelmatig in het veld te vinden zijn, hetzij recreatief of als vrijwilliger en wel eens twij felen of zij met hun activiteiten niet in overtreding zijn. Vragen voor deze avond kan men van te voren e-mailen. Deze avond wordt gehouden in café het Trefpunt in Geijsteren en begint om 20.00 uur. In het buurtschap Weverslo heeft de familie Van Osch uit Merselo een vakantieboerderij met de vakantieappartementen 't Bakhuukske en d n Dael. Deze appartementen worden inmiddels bezocht door personen vanuit de hele wereld: Amerika, Canda, Brazilië, Australië en uiteraard Europa. Vanaf januari van dit jaar is de accommodatie uitgebreid met Bed en Bottram Opstal. In februari 2007 is men begonnen met de renovatie van de monu mentale boerderij. De behoefte bestond om te investeren in een nieuwe locatie, alwaar de Bed and Breakfast-methode naar voren zou komen en het resultaat mag er zeker zijn. Deze nieuwe accom modatie biedt de mogelijkheid voor een twaalftal personen over nachtingen te bieden. Maar deze accommodatie heeft nog meer te bieden. Zes luxe boerderijkamers met een eigen badkamer, waarvan er één is ingericht voor rninder- validen, één bruidssuite en één bedstee. Het ontbijt kan genuttigd worden in een ontbijt zitruimte de Potstalkamer en zal worden geser veerd door de gastvrouw. Voor de kinderen is er eveneens een speel weide aanwezig en wordt binnen- recreatie aangeboden in de Speel- loods. Samen met de vrijheid in de natuur en het dichtbij gelegen, de Weverslose berg en het Loobeek- dal, biedt deze locatie legio moge lijkheden om te genieten van een uitje.Ter gelegenheid van de offici ële opening op 1 maart om 14.00 uur van B&fi OpStal is er tot 17.00 uur een open dag, zodat men met eigen ogen kunt aanschouwen hoe dit monumentaal pand dienst doet als een recreatiemogelijkheid in de Parel van de Peel en er zal eveneens een open dag worden georganiseerd bij Vakantieboerde rij De Martiene Plats op zondag 2 maart tussen 14.00 en 17.00 uur. De Martiene Plats is gelegen aan de Weverslo 3 in Merselo, telefoon (0478)546332. Zie ook www.mar- tieneplats.nl. Intuïtief tekenen In Venray vinden voor volwas senen en kinderen workshops intuïtief tekenen plaats. Iedere workshopdeelnemer mag in zijn eigen tempo en op zijn eigen manier werken. De data van de workshops zijn: Voor volwasse nen op de dinsdagen 4,11,18 en 25 maart van 19-30 tot 21.30 uur en voor kinderen op de woensda gen 5, 19 en 26 maart en 2 april van 13-30 tot 15.00 uur. De work shops vinden plaats aan het Berg- kwartier 31 .Aanmelding en infor matie bij Ellis Terburg via telefoon (0478)514351 of e-mail info@ ellisterburg.com. Zie ook www. ellisterburg.com. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Expositie Job Cox In huisartsenpraktijk Antoni- usveld kan men tot eind maart recent werk zien van kunstschil der Job Cox uit Venray. In decem ber heeft hij met een aantal schil derijen deelgenomen aan een internationale groepstentoonstel ling van jonge kunstenaars in Fer- rara in Italië. En twee jaar geleden had hij een expositie in de biblio theek van Venray. Cox is gestart als graffitischilder, het geen hij naast zijn werk als huisschilder uitvoer de. Na enkele jaren op deze wijze vertrouwd te zijn geraakt met verf, kleur en gereedschappen, besloot hij zich geheel te wijden aan het schilderen op doek. Hier in is hij volledig autodidact. Zijn werk wordt gekenmerkt door een expressieve wijze van schilderen. Hij heeft geen vooropgezet con creet onderwerp, maar schildert vrij en met uitbundige kleuren. Toch respecteert hij bepaalde wetmatigheden met betrekking tot lijnenspel, vlakverdeling en kleurcompositie. Zo kan men zich in een aantal werken voorstellen een reis door de kosmos te maken. En in zijn meest recente werk ziet men van kleurrijke omlijs ting voorziene kijkopeningen, die nieuwsgierig maken naar hetgeen daarachter ligt. Dat zijn overigens interpretaties. Cox zelf geeft hier bewust geen uitleg aan, maar zegt nadrukkelijk, dat hij wil uitnodi gen om te kijken en te beleven. De expositie is tijdens werkdagen te bezichtigen in de hal en wacht kamers van de praktijk. Het Literair Café Venray- regio, de schouwburg en BiblioNu Venray houden op vrijdag 7 maart vanaf 20.00 uur in het kader van de Boe kenweek 2008 de Open Dicht- show en het aansluitende Boe kenbal in de schouwburg in Venray. De woordkunstenaars Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse zor gen in de Open Dichtshow voor een hilarisch rijmfestijn, een muzi kale dichtavond vol verse verzen en verrassende gasten. Een vir tuoze verbale dans op de flinter dunne scheidslijn tussen cabaret en dichtkunst. Geen zware poëzie, maar een spetterend spervuur van ongerijmde rijmen en onzin nige zinnen. Waarbij het publiek actiever meedoet dan ooit. Elke avond is uniek. En natuurlijk geldt in zo'n slottournee: alles moet weg! De bundels vliegen nu nog massaler de zaal in! De heren hou den niet op voordat iedereen let terlijk geraakt is door de poëzie. De Open Dichtshow verwelkomt elke avond weer een andere muzi kale topgast uit het Nederlandse theater. Ditmaal een speciale gast in verband met de Boeken week 2008. De gast brengt niet alleen eigen werk, maar speelt ook - vaak in combinatie met het publiek - een verrassende rol in het geheel. Niet alleen Frank, Jan J. en de gast staan op de planken. Er is ook volop plaats voor het publiek. Op welke manier, dat is elke avond weer een verrassing. Welke rol men krijgt in het nu al legendarische Kijk-, Spreek- en Hoorspel? Het wordt pas duidelijk op de avond zelf. Om tot een wer kelijk interactieve samenwerking te komen heeft de organisatie ervoor gekozen de voorstelling in de foyer te laten plaatsvinden. Als extra gasten treden nog op twee muzikale cabaretiers op, namelijk Johan Hoogeboom en Bas Marée. Aansluitend aan de voorstelling begint het Boekenbal. Dit jaar voor de vierde keer. Deze avond staat ook aan het begin van de landelijke boekenweek, met als thema Van oude menschen en de dingen die voorbij gaan. Geïnspireerd door dit thema is de avond verder ingericht, waar- De woordkunstenaars Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse (foto: Lex van Rossen). bij door de keuze van de muziek ook nadrukkelijk ingespeeld wordt op jeugdig publiek. De muzikale omlijsting is in handen van de groep 2-Late met pop-rock music. De Winkel van Sinkel levert materiaal voor een nostalgische sfeer. Fotoclub Venray maakt kiek jes in stijl en verkoopt foto's van bezoekers in sepiasfeer. Theater café De Artiest zorgt voor de hap jes en drankjes. Voor de voorstel ling en in de pauze wordt muziek gemaakt door Young Voices en Koen Mijnster. Meer informatie staat op www. literair-cafe-venray.nl. Een verhaal over de dood van een jonge moeder In besloten kring is in Veghel het boek Lang zal ze leven van Mari anne Peters gepresenteerd. Het boek verhaalt over de strijd van de schoonzus Maria van de auteur, tegen kanker. Het is het tweede boek dat Marianne uitbrengt, het eerste boek Dag Pa, een persoon lijk verhaal over euthanasie, ver scheen op 27 september 2003- Maria uit Ysselsteyn, de 38- jarige schoonzus van auteur Mari anne Peters, leefde een heel leven in tien maanden tijd; vanaf het moment dat ze hoorde dat ze een kwaadaardige hersentumor had, tot aan haar in de puntjes uitge dachte sterfbed. Aan de hand van interviews, het medisch dossier en in lange persoonlijke gesprek ken, heeft Maria de auteur deel genoot gemaakt van haar diepste gedachten. Het bracht haar rust. Tegelijkertijd bracht het onrust bij de schrijfster. Want wat als je als vertrouwenspersoon en verzor gende getuige bent van het proces dat een ongeneeslijk zieke door loopt en haar verhaal verwoordt in een boek? Wat als je meegaat in alle wensen van iemand die gaat sterven en je het gevoel krijgt nooit helemaal aan die wensen te kunnen voldoen? En hoe ver kun je en moet je gaan in je drang om te helpen, te verzachten en over te nemen? Waar liggen de grenzen, als die er al zijn, en wil je ze zien als je erop stuit? Het verhaal van Maria is uiteindelijk niet alleen het verhaal geworden van een jonge moeder die afscheid moet nemen van haar gezin. Het is ook het verhaal geworden van hen die dichtbij staan en moeten meekij ken naar de strijd die kanker heet. Tenslotte is het ook het verhaal van twee jonge vrouwen, beiden in dezelfde fase van hun leven, vrijwillig veroordeeld tot elkaar. De een ziek, de ander hulpverle nend, samen het pad aflopend. Maria leefde een heel leven in tien maanden tijd. Lang zal ze leven is een ode aan deze krachtige vrouw. Kort fragment: "Ik pak mijn schrijf blok erbij en laat Maria praten, terwijl ik aantekeningen maak. 'Ik wil ook heel graag dat de jongens ballonnen oplaten op het kerkhof. Dan kan ik ze nu uitleggen dat als ze dat doen, ik dan boven in de hemel de ballonnen zal opvangen en ze voor altijd bij me zal hou den. Ik wil hen het gevoel geven dat er ergens een lijntje open blijft Marianne Peters (midden) uit Ysselsteyn is trots op haar boek. tussen hen en mij.' Maria lijkt een moment in gedachten verzonken. 'Daarom wil ik ook dat ze hun handjes op mijn kist gaan schilde ren, zodat ik iets van hen met me mee het graf inneem. Die kleine kinderhandjes, die voor mij nooit groter zullen worden, die handjes wil ik meenemen.' Ze houdt op met praten en als ik opkijk van mijn schrijfblok, zie ik een blik in haar ogen die ik nog niet gezien heb. Een verbeten, vastberaden en serieuze blik. Ik voel dat ze afspra ken wil maken, geen loze beloften wil horen, niets meer voor zich uit wil schuiven, als ze vraagt of ik haar ermee wil helpen." Auteur Marianne Peters (1967) is werkzaam in de gezondheids zorg. Naast deze deeltijdbaan werkt ze als freelance redacteur/ auteur. Ze combineert in zowel haar eerste boek (Dag Pa, een per soonlijk verhaal over euthanasie) als nu in haar tweede boek, haar ervaringen op gezondheidszorg gebied met haar passie voor schrij ven. Het boek Lang zal ze leven - Een persoonlijk verhaal over de dood van een jonge moeder van Marianne Peters is verkrijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Hondenbelasting Een reactie op de ingezonden stukjes over de hondenbelasting. Ook voor mij als hondenbezitter is het beleid van de gemeente Ven ray een doorn in het oog. Eerst werden we blij gemaakt met de hondenuitlaatstroken, waar de poep werd opgeruimd door'poep- zuigers'. Daarna werden de uitlaat- stroken gewoon opgeheven. De hondenbezitters werden geacht om zelf de poep van hun hond op te ruimen. Geen probleem, dat is eigenlijk vanzelfsprekend. Wat niet vanzelfsprekend is, is dat ik kilometers met een zakje poep in mijn hand moet lopen voor ik een emmer gevonden heb, of het zakje zelfs thuis moet deponeren. De gemeente Venray mag best een deel van de hondenbelasting gebruiken voor het plaatsen van emmers, zodat de hondenbezit ters de poep kwijt kunnen. En dan bedoel in niet alleen in Venray, maar ook in de kerkdorpen. Als ik in andere gemeente kom, dan zie ik dat men overal een goed hondenbeleid voert. Overal in de steden en dorpen van Nederland en ook in het buitenland staan emmers voor de hondenpoep, zelfs vaak ook nog met een zak jesautomaat erbij. Allemaal gratis, dat wil zeggen, de hondenbezit ter van de betreffende gemeente betaalt hier hondenbelasting voor. Als ik dat dan zie, dan schaam ik me voor de gemeente Venray, die dat niet doet. Wat moeten bezoe kende hondenbezitters hier wel niet van denken. Mia van de Lisdonk, Oostrum TBS! De film TBS met in de hoofdrol Theo Maassen zorgt weer voor een opleving van de discussie over het TBS-systeem. Helaas ook niet voor meer. De film brengt de discussie niet verder.TBS! is name lijk een film. Het is fictie, gemaakt om bij de kijkers effect te sorte ren, emoties los te maken. Het is geen documentaire en al zeker geen poging tot waarheidsvinding of het maken van een gedegen caleidoscopisch overzicht van het systeem dat we in Nederland heb ben opgericht om psychiatrische patiënten die een misdrijf hebben begaan te behandelen en de maat schappij tegen hen te bescher men. TBS! is film, het uitvergrote en overbelichte verhaal van één persoon. Dat is ook de eerste reac tie van de tbs-klinieken. Ze heb ben daarmee gelijk. Ze hebben ook een punt als ze zeggen dat het systeem niet waterdicht is en een beter tot op heden niet is bedacht. Maar zulke reacties dragen niet bij tot een beter begrip of meer inzicht bij de Nederlandse burger. Het is allemaal herhaling van zet ten. Het is al eerder verteld. Het is het standaard, defensieve verhaal dat het systeem al jaren naar bui ten brengt. Ook als er iets misgaat en een patiënt de benen neemt. Jammer is het dat de klinieken zelf niet meer doen om dat eenzijdige beeld te verbreden en te verhel deren. Want alle juridische beper kingen rond met name privacy ten spijt, moet het mogelijk zijn een realistischer beeld te schetsen van een tbs-kliniek en de mensen die er worden behandeld. Dat verzuimen de klinieken. In plaats daarvan doen ze hetzelfde als de filmindustrie, maar dan omge keerd. Ze tonen de beste jongetjes van de klas aan de buitenwereld. De mannen die hard werken aan hun resocialisatie, werken buiten de kliniek enzovoort. Ze doen dat ook door eufemistische benamin gen te geven aan de afdeling waar de gevaarlijke, onbehandelbare tbs'ers verblijven: long stay. De dis cussie over de manier waarop we als samenleving met gevaarlijke psychiatrische patiënten moeten omgaan is met beide niet gediend. BertAlbers Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. In de gemeente Venray geldt voortaan het gehele jaar door een rookverbod in bossen en natuur gebieden. In het verleden maakte de gemeente vaak gebruik van een artikel in de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) om bij langdurige droogteperiodes tijde lijk een rookverbod in te stellen. De sector veiligheid van de regio Noord en Midden-Limburg heeft de gemeenten geadviseerd in de periode van april tot en met september een rookverbod af te kondigen. Het college van Venray gaat nu nog een stap verder. De gemeenteraad moet op 25 maart de wijziging van de APV nog goed keuren. Door het vervallen van de Wet op de Openluchtrecreatie is het vanaf 1 januari 2008 mogelijk te kamperen buiten de kampeer terreinen. De gemeente vindt dit onwenselijk en heeft nu een rege ling opgenomen in de APV om 'wildkamperen' te voorkomen. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-57!800 Dronken automobilist De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 45-jarige man uit Venray op de Deurnese- weg in Ysselsteyn aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van alcohol.Tijdens een surveillance zagen agenten de man slingerend over de weg rijden. Hierop is de man gecontro leerd. Hij was echter niet in staat om een blaastest af te leggen en hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Hierna beledigde en bedreigde hij de agenten waar op hij onder veel verzet is aan gehouden. Na onderzoek op het politiebureau bleek dat de man, samen met zijn 25-jarige mede passagier uit Venray, zondag middag een bedrijfsdiefstal had gepleegd. De mannen hadden bij een bedrijf aan de Plataanstraat in Venray gereedschap gestolen. Hierop is ook de 25-jarige man aangehouden op verdenking van diefstal. Beide mannen zitten in afwachting van verder onderzoek vast. Mishandelingen bij Zenith De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij discotheek Zenith in Oostrum in totaal zes mensen aange houden. Uit onderzoek bleek dat een 23-jarige man uit Vol- kel ruzie had gehad met een 29-jarige man uit Zeist. De mishandeling vond plaats op de parkeerplaats. Aangezien niet duidelijk was wie wat had gedaan, hield de politie in eerste instantie vijf verdachten even na half vijf aan. Het slachtoffer werd met hoofdletsel per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Even voor half zes kreeg de poli tie opnieuw een melding van een mishandeling. Dit keer in de disco theek. Daarbij werd een 28-jarige man uit Zaandam met een fles in zijn gezicht geslagen. De 20- jarige verdachte uit Utrecht werd door personeel aangehouden en overgedragen aan de politie. Het slachtoffer werd in het ziekenhuis behandeld. MGS Rolluiken - Frans Gommers, Ysselsteyn Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 5 Verspreidingsburo Lang zal ze leven ook voor onderhoud en reparatie Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 - Hamstra horramen en -deuren - Garagedeuren - Binnenzonwering - Aluminium overkappingen - Sereens - Reparaties alle merken -American shutters venray/ysselsteyn Te|. (0478) 569092 STEEGSE PEELWEG 100 E-MAIL: INFO@MGSROLLUIKEN.NL WEBSITE: WWW.MGSROLLUIKEN.NL Open Dichtshow en Boekenbal in Venra Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5