Geen opvang seizoenarbeiders in manege Ysselsteyn Geurcontour verhindert opvang Polen in Merselo Venrode prolongeert Jesus Christ Superstar Politie lost misdrijven op Theaterstuk Zonnebloem Eline Vere in Venray Inter SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS De gemeente Venray geeft geen toestemming aan Vis sers Aardbeienplanten om het manege aan de Buntweg in Ysselsteyn te verbouwen tot huisvesting voor buitenlandse werknemers. De geurcontour van een veehouderij die deels over de manege ligt, belem mert dit. Vanwege deze stankcirkel zou slechts een gedeelte van het gebouw benut kunnen worden. Daarnaast geeft de gemeente de voorkeur aan een grootschalige opvang op het mob-complex in Vier volle zalen in Schouwburg Venray trok de jubileummusical Jesus Christ Superstar van pop koor Venrode. Publiek en recen senten waren enthousiast. Daarom heeft het Venrayse popkoor op veler verzoek besloten nog twee voorstellingen te geven op vrij- Het Literair Café Venray-regio presenteert in samenwerking met Schouwburg Venray op woensdag 5 maart de toneelbewerking van Eline Vere van Louis Couperus, uitgevoerd door het Nationaal Toneel. Het debuut en eerste van de 'Haagse romans' van Louis Cou perus uit 1889, Eline Vere, is wel licht zijn meest gelezen boek en een formidabele prestatie voor een beginnend schrijver. Op een bewogen manier laat Couperus de ontwikkeling zien van de 23-jarige Ysselsteyn. Vorige week maakte wethouder Teunissen bekend dat op het mobilisatiecomplex vijf honderd buitenlandse arbeids krachten worden ondergebracht. Er zou dan geen behoefte meer zijn aan nog zo'n voorziening in Ysselsteyn. Bovendien zou het dorp dan te zwaar belast worden. Het tuindersbedrijf uit America heeft de afgelopen jaren al meer dere verzoeken ingediend. Op 10 augustus 2005 heeft de gemeente laten weten dat medewerking niet mogelijk is vanwege het bestem mingsplan en de ligging binnen een stankcirkel. VissersAardbeien- dag 21 en zaterdag 22 maart om 20.00 uur in Schouwburg Venray. In 2007 vierde popkoor Venrode zijn 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum trakteerde het koor zijn publiek op een vier keer uitverkochte uit- Eline, een vrijgevochten en heftig levende jongedame uit de gegoede Haagse burgerij tot een volkomen in de mensheid gedesillusioneerd hoopje ellende, dat eigenlijk meer per ongeluk dan welbewust een eind aan haar leven maakt door te veel troost in morfine te zoe ken. De rol van tante Elize is sterk naar voren gehaald en aan de rela tie tussen tante en nichtje is een onverbloemd seksuele connotatie gegeven, zoals ook neef Vincent meer met zijnAmerikaanse vriend planten BV in America richt zich onder meer op de productie van aardbeienplanten en aspergeteelt. Onlangs is het bedrijf uitgebreid met de productie van plantmate- riaal voor frambozen- en bramen teelt. Daardoor heeft het bedrijf in de toekomst nog meer buiten landse werknemers nodig. Gemid deld zijn er nu 75 personen in dienst en in het piekseizoen 250. De beoogde huisvesting is vooral bedoeld voor het eigen personeel maar, indien er plaats over is, kan ook aan derden onderdak worden geboden. De locatie biedt ruimte aan 150 voering van de rockmusical Jesus Christ Superstar in Schouwburg Venray. Max Smeets, sinds 1998 dirigent van Venrode, arrangeerde de musical speciaal voor het koor. Venrode kreeg lovende kritieken na de schitterende uitvoeringen. De rollen van Jesus en Judas wor st. Clare lijkt te hebben dan een gewone mannenvriend schap. Dit zijn de centrale personages in deze bewerking, hoewel er natuurlijk nog meer mensen een belangrijke rol spelen, met name haar zuster Betsy die zij haat zoals zij Betsy's man Henk van Raat minacht en tegelijk zich sterk tot hem voelt aangetrokken. In snel opeenvolgende scènes volgens de formule van de moder ne soap trekt dit Haagse circus voorbij. Fraai is in het decor een werknemers. De manege kan wor den opgedeeld in een groot aantal kleine slaapvertrekken met een sanitaire ruimte, een recreatiezaal, een restaurant en een café. Alle voorzieningen, ook het parkeren, kunnen op eigen terrein worden gerealiseerd. De beleidsnotitie huisvesting buitenlandse werknemers van de gemeente gaat uit van drie soorten huisvesting. Het ombouwen van campings, zoals bij de Walnoot in Oirlo, huisvesting in leegstaande gebouwen bij agrarische bedrij ven en een grootschalige opvang. Voor dit laatste is momenteel nog den wederom vertolkt door Rik Alofs uit Venray en Joep Hoebers uit Horst. Ook vertelster Sanne Brugginck is weer van de partij. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van Schouwburg Venray en de klantenbalie van Plus G. van Dijck in Venray. Klanten van verdiepte achterruimte waarin tableaux te zien zijn van de spe lers bij hun feesten, terwijl Eline op de voorgrond haar borderline- syndroom doorworstelt met haar verliefdheden, haar dromen en haar wanhoop om de vulgariteit van dit wereldje. De panelen van de wanden om haar heen hangen dreigend voorover en ze weet dat ze niet kan ontsnappen. Haar ene poging daartoe, een poedelnaakte gang door de storm en regen naar het huis van vriendin Jeanne, was alleen het mob-complex in beeld. Nog meer grootschalige locaties vindt het college ongewenst. Ook omdat het manage dichtbij de dorpskern ligt. De gemeente ver moedt dat dit veel weerstand zal oproepen bij de inwoners. In het ingediende plan komt er een uitbreiding aan de achterzijde van het pand, waarbij tot op de perceelsgrens wordt gebouwd. Er komen in deze aanbouw slaap vertrekken met ramen die gericht zijn op achtertuinen van wonin gen. De gemeente vindt het plan daarom ruimtelijk ook niet inpas baar op deze plek. deze supermarkt kunnen met de bekende zegelactie kaarten kopen voor Jesus Christ Superstar. Twee volle zegelkaarten zijn goed voor een gratis entreekaart. Bij inlevering van één volle spaarkaart kunnen liefhebbers een kaartje kopen. Genieten van Eline Vere (foto: Annaleen Louwes) wel wat heftig voor de ingetogen Couperus, maar raakte de kern. Rustpunt in alle turbulentie is de oude mevrouw Van Raat die in een hoekje van het toneel een boek leest, een mooie vondst. Vooraf gaande aan de voorstelling wordt om 19.00 uur voor belangstellen den een inleiding gegeven op de voorstelling. Aanvang voorstelling 20.00 uur. Het plan om circa 75 bui tenlandse arbeidskrachten te huisvesten in Merselo wordt gedwarsboomd door de geur contour van een nabijgelegen varkensbedrijf. Marcel Jans sen uit De Rips heeft het plan om het leegstaande Dalland- complex aan de Rozendaal te verbouwen tot opvang. Vanaf 2005 is Janssen al met de gemeente Venray in de slag om zijn plannen te verwezenlijken. Hij heeft het Oirlose uitzendbu reau SEP Peeters in de arm geno men. Volgens hem is het kantoren complex van Dalland een ideale locatie voor buitenlandse werk nemers. "Er zijn veertig kamers in het gebouw. Op alle verdiepingen is een keuken met douches en toi let. Het ligt op een terrein van tien De politie heeft met de aanhou dingen van een 20-jarige man uit Venray, een 16-jarige jongen uit Venray en een 16-jarige jongen uit Breda een reeks misdrijven opge lost, waaronder een poging tot een gewapende overval op een horecagelegenheid. Met deze aan houdingen werden door de politie in totaal zestien zaken in het dis trict Venray opgelost. De 20-jarige man bleek, samen met de 16-jarige jongen uit Breda, betrokken te zijn bij een poging tot een gewapende overval op een horecagelegenheid aan de Eindstraat in Venray op 19 oktober 2007. Bij deze overval werd een medewerker met een mes bedreigd en eisten de daders geld. Doordat de medewerker van de horecagelegenheid zich ver zette, vluchtten de daders zonder buit. Daarnaast bleek de 20-jarige man betrokken te zijn bij een win- Het organisatiecomité van de Zonnebloem presenteert in samenwerking met de Nati onale Vereniging de Zonne bloem en Esther Bronkhorst Events de matineevoorstelling In the Mood! Maggie MacNeal, Gemma van Eek en JacquelineAronson kruipen voor de Zonnebloem in de huid van de zussen LaVerne, Maxene en Patty, oftewel de legendarische Andrew Sisters. Voor de zieke en gehandicapte inwoners en de vrij willigers van de Zonnebloem uit de omgeving van Venray, Horst en Helden is deze show op dinsdag 4 maart te zien in de schouwburg van Venray. Aanvang 14.00 uur. In the Mood is een middagvullende, speciaal voor de Zonnebloem geschreven theatershow, die vanaf september 2007 ongeveer zeven tig keer wordt gespeeld in een groot aantal Nederlandse theaters. Een exclusieve tournee voor ruim 25.000 lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. De voorstelling belooft de theater bezoekers een hartverwarmende muzikale ode aan de drie olijke dames in vaak donkere tijden. Men mag niet alleen sfeervolle muziek van de Andrew Sisters verwach ten, maar ook een muzikale knip- hectare groot zodat er ook ruimte genoeg is om er bijvoorbeeld cha lets te plaatsen." Janssen zegt dat zijn plan in eerste instantie niet op medewerking kon rekenen. "Wethouder Teunissen vertelde mij dat hij geen grote opvang wilde. Een locatie voor vijftien tot twintig personen was het maxi mum." Janssen vindt het frappant dat de nieuwe geurcontouren nu de verdere ontwikkeling van Dal- land tegenhouden. Hij heeft zijn bedenkingen hoe de gemeente hiermee omgesprongen is. "Voor al als ik zie dat van de bedrijven keidiefstal en een winkelinbraak in Venray waarbij diverse handtas sen werden weggenomen, acht auto-inbraken in Venray en een bedrijfsinbraak in Ysselsteyn. De 16-jarige jongen uit Venray was naast de winkeldiefstal in Venray ook betrokken bij een woningin braak, een bedreiging in Venray en een winkeldiefstal in Bergen, in samenwerking met de jongen uit Breda. Het drietal wordt daarnaast ook verantwoordelijk gehouden voor de inbraak in een school aan het Groenewoltsepad in Venray op 26 oktober 2007, waarbij compu terapparatuur werd weggenomen. Naast de aanhouding van de drie verdachten is nog een 22-jarige man uit Venray gehoord voor zijn aandeel bij de inbraak in de school. Aangezien het onderzoek nog niet is afgerond, sluit de politie verdere aanhoudingen niet uit. oog naar andere vrouwelijke ico nen uit die tijd:Vera Lynn, Mariene Dietrich, Zarah Leander en Marilyn Monroe. MacNeal, Aronson en Van Eek worden in dit programma met Nederlands- en Engelstalige liedjes bijgestaan door Wim Rijken. Inbrekers vast De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 45-jarige man uit Venray op de Deurnese- weg in Ysselsteyn aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van alcohol.Tijdens een surveillance zagen agenten de man slingerend over de weg rijden. De automobilist kreeg het stopteken en al snel bleek dat hij niet in staat was om een blaastest af te leggen. Ook bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. De man beledigde en bedreigde de agenten tijdens het gesprek. Ook tijdens zijn aanhouding bleef hij zich hevig verzetten. Na onder zoek op het politiebureau bleek dat de man, samen met zijn 25-jari- ge medepassagier uit Venray, zon dagmiddag een bedrijfsdiefstal had gepleegd. De mannen bij een bedrijf aan de Plataanstraat in Ven ray gereedschap gestolen. Beide mannen zitten in afwachting van verder onderzoek vast. tegenover het mobilisatiecomplex de geurcontouren heel wat klei ner zijn.Alleen het voorste gedeel te van het mob-complex valt eron der. Ik voel me van het kastje naar de muur gestuurd. Eerst mocht het niet omdat de gemeente geen grootschalige opvang wilde en nu kan ik geen kant meer uit door de geurcontouren." Janssen ver wacht straks problemen met de huisvesting op het mob-complex. "Als daar Bulgaren, Roemenen en Polen door elkaar komen wonen, dan geeft het onherroepelijk tram melant", meent hij. Internationale Vrouwendag Moedercentrum EVA houdt op zaterdag 8 maart van 13.30 tot 16.30 uur de viering van Internationale Vrouwendag in Schouwburg Venray. Internationale vrouwendag staat voor het gevoel van solidariteit en strijdbaarheid van vrouwen overal ter wereld. Sinds 1978 wordt deze dag door veel vrouwengroepen in Nederland gezamenlijk gevierd. In Venray tekent moedercentrum EVA voor de organisatie. Het pro gramma vermeldt onder meer mantra zingen, buikdansen, een optreden van de zussen Verstee- gen, latin dance en een optreden van Tomorrow People en Hakuna Matata.Voor de kleintjes zorgt een ballonnenclown voor animatie en er kan onder begeleiding gekleurd worden. Alle vrouwen uit Venray en omgeving zijn van harte wel kom. 26 verdachten veroordeeld Het gerechtshof in Den Bosch heeft 26 verdachten veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Zij werden in oktober 2006 aangehouden in een loods in Oirlo waar ze bezig waren hen nepplanten te knippen en in krat ten te doen. De rechtbank in Roer mond veroordeelde de verdachten eerder tot een gevangenisstraf van negen maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen dit vonnis is door de offi cier van justitie hoger beroep ingesteld. Het openbaar ministerie eiste zowel voor de rechtbank als het gerechtshof een gevangenis straf van twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Slapen in auto's verboden In de gemeente Venray is het voortaan verboden te overnach ten in voertuigen. Op aandringen van de politie heeft het college in de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) een extra artikel opgenomen dat dit voortaan ver biedt. Het komt regelmatig voor dat op parkeerplaatsen, maar ook in woonwijken, mensen slapen in een auto, busje of vrachtwa gen. Dit kan leiden tot overlast en onveiligheidsgevoelens bij de buurtbewoners. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 3 Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl t>ejuiste weg At de goede nchtii^g Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3