Doe mee met het literair café Nieuwe expositie Galerie Irok Sint Catharina viert jubileum Anna Boom Coverbands De Locht PEEL EN MAAS Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 28 Voor alle poëzieliefhebbers volgt hier de februariopgave: Op gronden van azuur stond uitgeschreven der sterren stand in fijne stippeling,- en rond die diepten was een zoom gedreven van zwart, waarin de blik besterven ging. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze twee vragen kan men insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1,5801 RR in Venray, tot vrijdag 21 maart. Ook op www.literair-cafe-venray.nl- is deze opgave te vinden! Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekendge maakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplos sing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! De volgende poëzieliefhebbers hadden geen moeite om de goede oplossing van de januariopgave te vinden. Zij krijgen allen tien punten: de dames H. Craghs,J. Cruijsberg, I. Ophey en P.Wennekers en de herenA. Ederveen, L. Lahaij en A. Leijssen. Ellen Warmond was de dichteres van het gedicht dat gevonden moest worden. Changement de Decor heette het. De dichte res vergelijkt het aanbreken van de dag met een dreigbrief die 's morgens vroeg per post bezorgd wordt. De dag heeft niet veel goeds te bieden: het zijn twaalf uren, waar je je door heen moet slaan! Changement de décor Zodra de dag als een dreigbrief in mijn kamer wordt geschoven worden de rode zegels van de droom door snelle messen zonlicht losgebroken huizen slaan traag hun bittere ogen op en sterren vallen doodsbleek uit hun banen terwijl de zwijgende schildwachten nachtdroom en dagdroom haastig elkaar hun plaatsen afstaan legt het vuurpeloton van de twaalf nieuwe uren bedaard op mij aan. Ellen Warmond Volgende week kan men tweemaal van literaire activiteiten genieten. Op woensdag 5 maart is er de toneelbewerking van Eline Vere in de schouw burg en op vrijdag 7 maart het boekenbal (De Open Dichtshow) in de foyer van de schouwburg. Schouwburg en Biblionu hebben met het Lite rair Café de handen in elkaar geslagen om er een succes van te maken! Nog twee schrijvers doen Venray aan: Op zondag 6 april komt Rascha Peper en op zondag 18 mei Judith Koelemeijer in het Theehuis van het Odapark! Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de activi teiten van het Venrayse Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kan men verkrijgen bij het secreta riaat: Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, telefoon (0478)582948. Zie ook www.literair-cafe-venray.nl. In Blok 10 in Horst de vindt op zaterdag 1 maart de eerste voor ronde/selectieronde plaats voor de regio Limburg van de vijfde jaargang van de grootste cover bandcompetitie van Nederland Dommelsch Clash of the Cover Bands. Vier coverbands bestijgen het inmiddels gerenommeerde Limburgse poppodium om hun kunsten te vertonen en op die manier de jury ervan te overtui gen een plaats in de regionale halve finales te verdienen.Tijdens de voorrondes, gehouden in Blok 10, starten de bands The only road to Paradiso met het uiteindelijke doel de titel Beste coverband van Nederland 2008 en de daarbij behorende Dommelsch Clash of the Cover Bands Award 2008. Bui ten de vakkundige jury heeft ook het altijd kritische publiek een belangrijke stem bij de selectie van het beste bandtalent. Vanaf de halve finales wordt van alle deelnemers een live registratie gemaakt. Elke band krijgt een eigen single in The Clash Hitlijst op www.dommelschclashofthe- coverbands.nl. waarop gratis gestemd kan worden. De band van de single met de meeste stem men wint The Clash Hitlijst Award 2008, die gaat worden uitgereikt tijdens de landelijke finale. Deze band gaat ook optreden op het grootse halfjaarlijkse Leidseplein LIVE 2009 in Amsterdam. De jury beoordeelt de bands op onder andere techniek, arrangementen, presentatie en samenspel. De band gekozen door de vakjury en de band met de meeste publieks- stemmen gaan door naar de halve finales. Op zaterdag 1 maart vanaf 22.00 uur gaan de volgende bands de muzikale strijd aan: Pigtail: 6- mans Rock coverband uit Ame rica. ZOD: 5-mans SOD tribute uit Sittard-Geleen.Tuchdown: 5- mans Rock coverband uit Helden e.o.The Sparks: 7-mans Allround coverband uit Horst aan de Maas. Coverbands kunnen zich tot zaterdag 1 maart inschrijven via www.dommelschclashofthecover- bands.nl. Programma Schouwburg Venray Bij Irok galerie lijstenmakerij kunstuitleen in Horst wordt op zondag 2 maart tussen 13.00 en 17.00 uur de expositie Zuiderbu ren geopend. Zuiderburen is een harmonieuze expositie met wer ken van vier Vlaamse kunstenaars. De eerste kunstenares is Marie Berte Leunen. Deze kunstenares laat zich voor haar materieschil derijen inspireren door haar favo riete eiland Santorini. Haar schil derijen zijn sober van kleur. Wit, bruin en rood zijn de tinten die ze voornamelijk gebruikt. Elementen als, hout, koper, oude prentjes en textiel verwerkt ze in haar schil derijen. Het totaalbeeld moet in evenwicht zijn, soms heel licht en sereen, dan weer zwaar en krachtig. Salvator Scavone is Marie Berte's favoriete keramist. Salvator heeft als inspiratiebron de oude Etrusken. Schalen, pilaren en voor werpen lijken soms zelfs op opgra vingen. Salvator daagt zichzelf daarbij extra uit, om een object zo min mogelijk te verfijnen. Grof kleigebruik en pure kleikleuren, versierd met een klein beetje 'beschaving' zoals originele etrus- kische symbolen. Naast deze zeer artistieke werken, toont Salvator Solisten- en ensembleconcours Het jaarlijkse Solisten- en Ensem ble concours wordt gehouden op zaterdag 1 en zondag 2 maart. De organisatie ligt namens de FMV bij Kerkelijke Fanfare, Drumband, Jeugdorkest St. Oda Merselo-Vre- depeel. Het concours vindt plaats in zaal 't Anker in Merselo. Gedu rende de concoursdagen worden ongeveer 160 optredens gegeven door de leden van de alle harmo nieën en fanfares in de gemeente Venray. Het programma duurt op zaterdag van 12.00 tot 21.30 uur en op zondag van 12.00 tot 19-30 uur. Deelnemende verenigingen zijn Fanfare De Peelklank Yssel- steyn, Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide, MMSK St. Petrus'Banden Venray, Koninklijke Harmonie Euterpe Venray, Fanfare De Dorpsklank Castenray. Fanfare St. Oda Merselo, Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo, Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum en Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthees-Smakt. Jera'70 geeft talent een kans OJC Jera'70 staat op vrijdag 29 februari en zaterdag 1 maart weer in het teken van Fight For Fame. De deelnemers aan de edi tie 2008 zijn bekend, en het staat nu al vast dat het weer een span nende strijd gaat worden. Aan de winnaar namelijk de eer om het prestigieuze festival Jera on Air te openen op Hemelvaartsdag 1 mei. Zie voor meer informatie www. jeraonair.nl. Ook dit jaar kwamen er weer tientallen aanmeldingen binnen. De organisatie heeft uit al deze aanmeldingen een selec tie gemaakt van acht bands die allemaal niet zouden misstaan als openingsact van Jera on Air 2008. Op vrijdag 29 februari zijn de eerste vier bands aan de beurt: GetAway, The Shivers, El Bandito en Anavarin. Op zaterdag 1 maart treden de volgende vier bands op: Fatch, So Electric, Explicit Part en 2-late. Een driekoppige deskun dige jury gaat elke band beoorde len. De winnende band mag op 1 mei onder meer samenspelen met Agnostic Front en Sonic Boom Six. De deuren van OJC Jera'70 gaan beide dagen open om 20.00 uur. een serie lieve kleine keramische beeldjes. Eddie Symkens, gere nommeerd kunstenaar die reeds in meerdere galeries in Nederland vertegenwoordigd is. Hij maakt mensfiguren in keramiek en brons. Symkens observeert mensen. Hoe gaan mensen om met hun situatie. Hoe houden ze zich staande in de wereld waarin ze verkeren. De beelden van Symkens zijn sober van aard en toch zeer veelzeggend in hun houding en beweging. Ook Dimitri Casters haalt bij de mens zijn grote inspiratie. Deze werken zijn op het eerste gezicht totaal abstract. De kunstenaar vertelt met expressieve beeldtaal een verhaal over het gevecht van de mens met het leven, de mythes, het geloof. Het gebruik van een geheel eigen beeldtaal geënt op de taal van de natuur, de oude hië rogliefen, de ongeschreven taal, symbolen, tekens uit de moderne wereld zoals men die van de hui dige beschaving zou terugvinden. Met hoog in het vaandel de eer lijkheid van de spontane expres sie brengt de kunstenaar de ziel en niet een kopie van zijn wer kelijkheid. De expositie duurt tot zondag 30 maart. AbrahamArt naar ArtExpo De Venrayse Galerie Kunst uitleen AbrahamArt gaat naar de Verenigde Staten. Van 28 februari tot 4 maart neemt de galerie deel aan de ArtExpo in New York. In dit jubileumjaar verwacht de Art Expo zo n 40.000 particuliere en professionele kunstliefhebbers te trekken. Het is voor het eerst dat het Venrayse bedrijf met zijn gale rie op het St.Annaterrein aan de beurs meedoet en de verwachtin gen zijn hooggespannen. "We zijn vooral benieuwd hoe het New Yorkse publiek op onze kunst zal reageren, in ieder geval zijn we 'ready for the show'", vertelt een enthousiaste eigenaar Bram Reijn- ders. AbrahamArt toont in Ame rika een collectie van zijn beste kunstenaars. Voor meer informatie zie www.AbrahamArt.com. Requiem Het Deurnes Gemengd koor voert op dinsdag 16 maart onder leiding van Frans van Houten het Requiem van Fauré uit. Ook van Fauré wordt de Cantique de Jean Racine gezongen.Van César Franck klinken twee delen uit Die sieben Worte Christi am Kreuz. Solisten zijn sopraan Caroline Spanjaard en bariton Wim Ritzerfeld en het orkest bestaande uit tien blazers, contrabas, pauken en orgel. Het concert begint om 16.00 uur en vindt plaats in de voormalige H. Geestkerk in Deurne. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VW-kan- toor en bij boekhandel Berkers in Deurne. En, indien nog voorradig, ook op de dag van de uitvoering bij de entree van de kerk. Muzikale zondag Op de Servaashof in Venray vindt zondag 2 maart van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van Kinky Boots. Deze band is aanvan kelijk opgericht als een bluesband maar gaandeweg de jaren kwamen er steeds meer rockinvloeden om de hoek kijken. Het genre bestaat vooral uit bekende en minder bekende rocksongs uit de jaren '70 en '80. Belangstellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambourin op de Servaashof in Venray. De organisatie is in han den van het Activiteitencentrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. In 2006 bestond de drumband van Harmonie Sint Catharina Leunen-Veulen-Heide 50 jaar. Dit heuglijk feit is destijds niet gevierd vanwege de organisatie van de Proms. Op zaterdag 8 maart wordt dit jubileum gevierd met een pas sende reünie voor de oude en huidige leden. De belangstelling is enorm. Het organisatiecomité is er in geslaagd een boeiend pro gramma samen te stellen. Er is voor gekozen om alle oud-leden en oud-instructeurs uit te nodigen, waarbij ze samen de presentatie van een avondprogramma gaan verzorgen. In de loop van de mid dag worden een aantal bekende muziekstukken gezamenlijk tot uitvoering gebracht. Er zijn drie groepen drummers samengesteld die verdeeld over de avond een optreden verzorgen.Aan het einde van het officiële programma geven de drummers nog een geza menlijke uitvoering, waaraan zo'n 75 drummers deelnemen. De uit voering van dit avondprogramma vindt plaats in gemeenschapshuis De Brink in Leunen en begint om 20.00 uur. Dankzij de redactionele inbreng van de (oud)leden en instructeurs is er een jubileum boekje samengesteld waarin 50 jaar 'tamboergeluiden' in Leunen, Veulen en Heide zijn beschreven. Het bestuur is momenteel druk in de weer om het ledenaantal van de drumband te vergroten. Moge lijkerwijs dat de viering van het 50-jarig jubileum weer een aantal nieuwe leden oplevert. Boekrecensie in Peel en Maas In de zomer van 1942 stapt de tweeëntwintigjarige Anna Boom op de trein naar Boe dapest. Ze wil weg, naar Géza, de veel oudere Hongaarse man op wie ze verliefd is. Tot dan toe leefde de Nederlandse Anna met haar moeder in bui tenlandse pensions, in een geïsoleerde wereld. Nu breekt ze eruit, ook al is het oorlog en is haar Hongaar al jaren getrouwd. De reis markeert het begin van een uitzonderlijk leven. In Boedapest komt Anna via een vriendin in aanraking met de Zweedse diplomaat Raoul Wallenberg. Ze helpt joden met beschermingspassen en voedsel. Dan begint het Russische beleg van Boedapest en wordt ze mee gezogen in de maalstroom van de geschiedenis. Na de oorlog besluit Anna alles te vergeten. Ze volgt een Franse gezant naar Praag, vertrekt met de boot naar Bombay om met een Zwitserse ingenieur te trouwen en komt op haar achtenveertig ste uiteindelijk thuis bij een Hol landse KLM-directeur in Estoril. Nooit spreekt ze een woord over haar verleden in Boedapest.Totdat op een nacht de stilte onverwacht wordt verbroken. Anna Boom is het avontuurlijke verhaal van een vrouw met vele gezichten - van koerierster in Boedapest tot huis vrouw in Zürich - die zich opval lend weinig aantrekt van de con venties van haar tijd en milieu. Judith Koelemeijer reconstru eerde het levensverhaal van de nu zevenentachtigjarige Anna Boom aan de hand van interviews, brie ven en historisch onderzoek. Net als Het zwijgen van Maria Zachea is Anna Boom een ware geschiede nis die leest als een roman. Judith Koelemeijer (1967) debuteerde in 2001 met Het zwijgen van Maria Zachea, waar mee ze meteen haar naam als schrijver van literaire non-fictie vestigde. Voor het boek, waarvan ruim 230.000 exemplaren werden verkocht, kreeg ze diverse prij zen, waaronder de NS Publieks prijs. Anna Boom is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. Nieuwe teksten en melo dieën van zanger Stef Bos, Purper met A Purrfect Perfor mance, Harlem in de jaren 30 in Bubbling Brown Sugar en het Nationale Toneel met Eline Vere. De culturele agenda van Schouwburg Venray presen teert komende week vier voor stellingen met een heel eigen karakter. Echte liedjes blijven zichzelf, of ze nu weelderig worden aange kleed met een rijke instrumentatie of tot op de huid worden afgepeld en met een minimale begelei ding worden gezongen. Stef Bos schrijft zulke waarachtige liedjes. In de voorstelling Storm blikte de zanger terug op een rijk oeu vre, dat hij bracht met een orkest in grote bezetting. Na dat warme weerzien met geliefde liedjes kan het publiek op vrijdag 29 februari vanaf 20.00 uur in de schouwburg genieten van vooral nieuwe tek sten en melodieën. PLJRPER Op zaterdag 1 maart vanaf 20.00 uur is het in Schouwburg Venray de beurt aan Purper met A Purrfect Performance. Door het enorme succes van Purper 100, een vooruitblik ontstond zowel bij het publiek als bij de spelers de behoefte aan een vervolg. Vandaar dat Frans Mulder, Erik Brey, John Kraaijkamp jr., Rop Verheijen en het muzikale talent Marco Braam een splinternieuwe show getiteld 'Purper 101, a purrfect perfor mance' hebben gemaakt. De voor stelling is wervelend. Gefundeerd op vakmanschap en geïnspireerd door het beste dat de Nederland se theatertraditie ooit heeft voort gebracht. BLJBBLING BROWN SLJGAR Harlem werd in de jaren '30 een wereldbekend artistiek cen trum, waar veel tegenstrijdighe den samenleefden. Blanke Jazz liefhebbers trokken naar Harlem om te luisteren naar de swingen de muziek van de zwarte arties ten, die zelf nooit naar clubs als de Cotton Club konden vanwege de hoge entree. Deze all-black musical, rechtstreeks vanaf Broad way, staat na ruim 15 jaar weer in Nederland. De sfeer wordt met geest en fantasie weer tot leven gewekt door muziek van de arties ten van toen als Billy Holiday, Duke Ellington en Ella Fitzger ald. Bubbling Brown Sugar is een sprankelende, swingende show en een perfecte weergave van het Harlem uit de jaren '30. Het staat garant voor een avond vol muziek, dans en spektakel in Schouwburg Venray. De voorstelling op zondag 2 maart begint om 20.00 uur. ELINE VERE De voorstelling Eline Vere wordt op woensdag 5 maart vanaf 20.00 uur opgevoerd in Schouw burg Venray. Tussen het Nationale Toneel en het werk van de Haagse schrijver Louis Couperus is de afgelopen jaren een hechte band Eline Vere (föto. Annaleen Lou- ives) ontstaan. Na de succesvolle voor stellingen Kleine Zielen en Oude Mensen spelen zij nu zijn eerste en misschien wel meest gelezen roman Eline Vere.Couperus schetst een scherp en beklemmend beeld van de 19e eeuwse Haagse upper- class. Een overwegend jonge cast zet een dynamische voorstelling neer, waarin werkelijkheid en fantasie door elkaar heenlopen, botsen en samensmelten. Maria Kraakman, naast toneelactrice ook bekend van diverse films speelt Eline Vere. Voorafgaand aan de voorstelling is er om 19.00 uur een lezing ter voorbereiding op het toneelstuk. Deze lezing is in de schouwburg en vrij toeganke lijk voor de bezoekers van deze voorstelling. Voor vragen of reser veringen kan men contact opne men met Schouwburg Venray via telefoon (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl Rocknight V-Kick houdt op zaterdag 1 maart weer een ouderwetse roc- kavond in 't Podium in Venray. De avond wordt geopend door de Weertse rockformatie Mother Matrix. In 2004 zag deze band het levenslicht en dankzij de verschil lende voorkeuren van muziekstij len binnen de band, brengen ze een interessante eigen rocksound. De tweede band deze avond zijn de heren van Ninevolt uit Rotter dam. Begin dit jaar waren ze nog te bewonderen op het talenten festival van Nederland, Euroso- nic waar ze een verpletterende indruk achter lieten. Na lovende recensies over hun debuutal bum presenteren ze deze avond hun rocksongs aan het Venrayse publiek. Headliner van deze avond is de Utrechtse band Backwater zijn. Deze zijn inmiddels al vijf jaar aan de weg aan het timmeren en hebben inmiddels een behoorlijke reputatie opgebouwd met optre dens onder andere in de bekende poptempel 013 in Tilburg. Het bui tenland is inmiddels ook bekend terein geworden van Backwater, getuige hun twee intensieve tours door Duitsland. Op het moment is Backwater druk bezig met hun nieuwe cd die dit jaar nog moet uitkomen. Deze al worden gepro duceerd door de Engelse producer George Shilling, bekend van zijn werk met Blur en Porcupine Tree. 't Podium is deze avond geopend zijn vanaf 20.00 uur. Waar gebeurt(d) In het theehuis van het Odapark in Venray kan men op zondag 2 maart vanaf 11.00 uur verhalen beluisteren. JoofTeeuwen, Koos Swinkels en Jan Michels vertellen verhalen die verwonderen. Span nende verhalen uit de streek of verder weg. Men kan zich daar bij de vragen stellen: zijn ze waar gebeurd? En waar zijn ze gebeurd? Jong en oud zijn bij deze Puur Natuur activiteit van harte wel kom. Voorinschrijving is noodza kelijk. Dit kan tot uiterlijk vrijdag 29 februari via e-mail info@demar- ke-puurnatuur.nl. of via telefoon (0485)385227. Check de ochtend vóór aanvang van de activiteit nog even de e-mail of er wijzigingen hebben plaatsgevonden. Als er te weinig aanmeldingen zijn, gaat het niet door. Venray is rijk aan geschiedenis. Regelmatig komen ze dan ook boven water: nieuwe historische feiten of mooie, ludie ke en bijzondere verhalen uit een ver of nabij verleden. (P)uur Natuur verzamelt ze en vraagt een inspirerende verteller ze ten geho re te brengen. In museum 't Freulekeshuus is de tentoonstelling te bezich tigen; Speelgoed van Vroeger en Nu. Deze tentoonstelling duurt tot en met 23 maart 2008. Voor deze expositie werd weer een beroep gedaan op medewerking van inwo ners van Venray en omstreken om hun antieke speelgoed tij delijk in het museum onder te brengen. Samen met de col lectie speelgoed van 't Freu lekeshuus levert dit een vro lijke expositie op. Ook kan er gespeeld worden met heden daags speelgoed dat afkomstig is van de Speel-o-theek. Bij het in bruikleen gegeven, of het geschonken materiaal hoort natuurlijk een verhaal en dat verhaal leest u hier. Als kind logeerde Jacqueline van den Heuvel bij een rijke fami lie, ze speelde er met een poppen huis Dat intrigeerde haar zeer, ze hunkerde ernaar om zelf zo iets te maken maar dat idee moest nog even wachten.Toen ze van de zusters van Jerusalem een grenen nachtkastje kreeg laaide het idee weer op want dit kastje kon fun geren als ombouw voor haar te maken poppenhuis. Ze ging aan de slag Het was inmiddels 1980. Ze houdt erg van de oude tijd daarom wilde ze een boerderij poppenhuis gaan maken uit 1900 en wel op schaal 1:12. Het werd een precisiewerkje, haar manTeng berekende de maten. Haar vader was timmerman, daar heeft ze bepaalde technieken van afgeke ken om de meubeltjes te maken en de stoeltjes te matten. En kijk eens naar de minuscule potjes en pannetjes op het fornuis die door middel van edelsmeden gemaakt zijn. Het kantje voor de schouw weefde ze. Er school ook een man denmaker in Jacqueline zoals je ziet aan de schattige kleine mand jes. De sprei op 't bed is patch- work.Als laatste moest de schilder komen om 't huis van een mooi kleurtje te voorzien.. Of ze hierbij een laddertje heeft gebruikt weet ik niet, maar in een mum van tijd werd het project omgetoverd in de oude kleuren rood en groen. Je ziet in het huidige poppenhuis het resultaat wat haar jaren werk gekost heeft, maar wat Jacqueline met veel plezier gedaan heeft. Nieuwsgierig geworden? Kom eens kijken op woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag, steeds van 14.00 uur tot 17.00 uur. Museum 't Freulekeshuus is gevestigd aan de Eindstraat no. 8 in Venray en buiten normale ope ningstijden kan men er na telefo nische afspraak ook met groepen terecht .Tel 0478 583880. Met het oog op de naderende lente mogen kinderen op zondagmid dag 2 maart bij streekmuseum De Locht in Melderslo hun eigen vogel kastje timmeren. Daarbij worden ze vakkundig geholpen door enkele leden van de Horster Natuurwacht. Terwijl de kinderen aan het werk zijn kunnen de ouders gaan kijken naar de demonstraties glas in lood maken en kaas maken. Voor vakkundige toelichting wordt gezorgd. De Locht is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Genieten van Stef, Purper en Eline Vere Kunst Cultuur Speelgoed van Vroeger en Nu Het zwijgen van Maria Zachea

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28