SVOC'01 B1 naar NK DES A2 kampioen Zege voor basketbaldames Handbaldames eervol ten onder Handbalheren weer naar winst Rooyse VK wint derby Lage zaal nekt Rooyse VK Jumpers'76 te sterk voor Heeze O Knap gelijkspel tafeltennissers Ruud Nagy redt eer Spio Maascourt naar eredivisie tennis Merrel Cup Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Van Gasset ijL Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 26 Jumpers'76 Manual Set Up Mudhunters Bowling Venray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Sidderende volleybalwedstrijd in Horst Wat gebeurt er als U niet adverteert www.vandenmunckhof.nl Veteranentoernooi Red Stars Het Bl-team van korfbalvereniging SVOC'01 heeft zich geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap voor B-teams. Van de twee poules in de hoofdklasse BI hebben de eerste twee ploegen zich geplaatst voor de eind strijd. De finale is op zaterdag 8 maart in Reusel. De jeugdafdeling van korfbalvereniging DES uit Vierlingsbeek mocht afgelo pen weekend een kampioen bejubelen. Door een 4-10 zege op TOG Al mocht het A2 de kampioensvlag hijsen. Uitslagen Heren-BC Heeze Dames-BC Kimbria 3 Ul6-Cracks U14-Gennep Cougars U12-Gennep Cougars Programma zaterdag 1 maart Akros-U12 17.15 BBC-Heren 20.15 Programma zondag 2 maart Patrick-Dames 12.45 80-71 48-36 56-48 42-27 62-16 Uitslagen Heren sen Rapiditas-Manual 1 20-32 Heren sen Manual 2-Bevo 4 15-28 Dames sen Manual 1-Swift 2000 16-25 Dames sen Manual 2-SVVH 17-10 Heren BI Manual 1-Explosion 22-24 Heren B2 Manual 2-Loreal 21-21 Heren CVIOS-Manual 5-7 Dames B2 Manual 2-Bevo 4-16 Programma zaterdag 1 maart Heren BI Loreal 1-Manual 1 13.05 Dames B2 Loreal 4-Manual 2 14.00 Programma zondag 2 maart Dames sen Ospel 1-Manual 1 14.20 Dames sen Blerick 1-Manual 2 15.05 Heren senWittenhorst-Manual 212.45 Heren B2 BSAC 1-Manual 2 12.55 Heren C Manual-Wittenhorst 12.30 Dames C Manual-Loreal 6 13.15 Uitslagen Tupos 1-Set Up Hl 4-0 Grashoek 1-Set Up D2 3-1 Avance 1-Set Up MB1 4-0 Civitas N6-1-Set Up Nivo 6-1 2-2 Set Up N6-1-AV Flash N6-1 4-0 Set Up Nivo 5-2-AF Vlash N5-3 1-3 Set Up N5-2-SV Aspargos N5-1 2-2 Set Up Nivo 4-1-AV Flash N4-2 4-0 Set Up Nivo 4-1-Brovoc N4-2 4-0 Set Up HRl-Athos 1 3-1 Set Up HR2-Rooyse VK 2 2-3 Set Up HR4-WT 3-2 Olsredlem 2-HR5 3-1 VC Pansign 4-Set Up DR4 1-3 Programma donderdag 28 febr. Recreanten d Set Up 2-Avoc 2 20.30 Programma zaterdag 1 maart Set Up Hl-VCAthos '70 2 17.00 Set Up Dl-VC Pansign 2 17.00 Set Up D2-Sportivo Dl 19.00 Set Up D3-Hovoc 3 19.00 Set Up D4-MVC '64 3 19.00 Set Up MB-MVC '64 1 17.00 Programma zondag 2 maart Set Up MC Kessel 10.15 Set Up Nivo 5-1 Venlo 10.30 Set Up Nivo 4-2 Sevenum 12.00 Set Up HR1-VC Pansign 1 10.00 Set Up HR2-Revoc/VCB 2 10.00 Holyoke 3-Set Up HR4 11.30 Summa Peelpush 3-Set Up HR5 10.30 Programma woensdag 5 maart Recr. d Holyocke 4-Set Up 3 20.00 Vanuit Venray vertok een aanzien lijke groep per fiets richting Well voor een training. Daar aangekomen kwamen er nog een aantal mensen bij die per auto waren gekomen of anderszins. En last but nog least kwa men er ook nog een 16 bikers van uit Nijmegen bij. In totaal waren de Mudhunters met 35 bikers die in drie niveaus verdeeld de kilometers maak ten. Voor komend weekend is er weer een multiple choise. Al vroeg kan er vertrokken worden voor een tocht in Eerbeek, om 9.00 uur het vertrek voor weer een verrassende ronde Venray en om 10.00 vertrekt de jeugd (geen JSK). Over twee weken is de tweede bijeenkomst van het JSK. Als kinde ren in de tussentijd nog wat oefenen gaat het de volgende keer alleen maar beter. Mountainbike vereniging Mud hunters is een recreatieve vereniging met fanatieke en heel fanatieke bikers. In deze periode rijden de mudhunters regelmatig toertochten in de regio. Agenda: Zondag 2 maart vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Eerbeek afstanden van 30 tot 75 km; 9.00 uur voor een training rond Venray; 10.00 uur voor een jeugdtraining. (geen ISKWertrek is vanaf de Snrank. Het was in de le klasse van de Huisleague een zwarte dag voor Nuva Keukens.dat met liefst 25.5 - 2.5 zijn meerdere moest erkennen in Witlox- v.d. Boomen, waarin Bart van Rens met zijn 668-serie een hoofdrol ver tolkte. Witlox nam de tweede plaats ook over van Nuva, maar is nog geen serieuze bedreiging voor lijstaan voerder Sigma's/Cornelco, dat Close Encounters met 24-4 aan de zegekar bond. De afstand tussen de koploper en de nieuwe nummer twee, Witlox, is 26 punten. De succesreeks van de Scores werd door rode lantaarn drager GGZ tot staan gebracht, want GGZ pakte met 23 - 5 de winst. In de onderste regionen werd de strijd tus sen B.T. Hoeijmakers en Catering de Buren met 19 - 9 in het voordeel van Hoeijmakers beslist, maar de voorlaat ste plaats op de ranglijst blijft hun deel. Inge Lenssen was weer eens de bestscorende bij de dames met haar 212-game en 578-serie, de hoogste van dit seizoen. Mickey Bindewalt liet met 247 de hoogste herengame aantekenen. In de 2e klasse was er weer eens een wisseling van de wacht omdat Plus van Dijck, de eerste op de ranglijst tot nu toe, het hoofd moest buigen voor de naaste belager Strikers/Groeipunt, dat met 21 - 7 de koploper opzij zette en de kop over nam. De Pinhunters bleven in het spoor door de Nitwits met dezelfde cijfers terug te wijzen. Het onderaan bungelende Videotheek a la Carte verraste B.T. Noxon met een 17-11 overwinning en Red Arrows bleek in een middenmootduel met 20-8 veel sterker dan tegenstander La Mousse. Bij de dames bleek Paula Jansen goed op dreef met haar door niemand over troffen 211-game en 529-serie, terwijl bij de heren John Hellegers de beste bleek met zijn 227-game en 590- serie. In de Trioleague liepen zowel lijstaanvoerder Bokual/Mijling 2 als ook Bokual/Mijling 1 tegen een nipte nederlaag op. Bokual/Mijling verloor met het kleinst mogelijke verschil (het werd 11-10) van de Joepies zon der kwalijke gevolgen voor de eerste plaats en Bokual/Mijling 1 moest met dezelfde cijfers de winst laten aan B.T. Noxon. Sigma's/Cornelco verstevigde de derde plaatspositie door Nutrivisie met een 20-1 nederlaag naar huis te sturen. Crash bleef ruimschoots meester over het achterlicht Kuijten Ass, want daar werd de uitslag 19-2. Ook de Pinhunters waren goed op dreef en klopten B.T.AWI-Isolatie met dezelfde cijfers. Subtopper B.T. Jamin hield op afstand aansluiting bij de top en boekte een 15-6 overwinning op Plus van Dijck. Fien Jenniskens liet bij de dames zien, dat ze nog steeds goed kan bowlen en bewees dat met een 212-game en 592-serie. Bij de heren was Lars Lenssen ongenaakbaar met zijn 242-game en 658-serie. In de dub- belleague blijft koploper Strikezone winnen, nu met 12-6 tegen Klus sers 1, maar naaste achtervolger Sig ma's/Cornelco blijft gelijke tred hou den, want met dezelfde cijfers werd D.O.K. verslagen en de tweede plaats behouden met een verschil van 21.5 punten. Wakers 2 versloeg hun eerste team met 11-7 en ruilde daardoor van plaats met Wakers 1Lucky Strikes stuurde het veel hoger geklasseerde E.M.S. met een 12-6 nederlaag van de baan en Pinpoints bleef laatste door te verliezen van Klussers 2 met 13-5. Jolanda Achten was de beste dame met haar scores van 148 in de game en 550 in de serie, terwijl Lars Lenssen nieuwe seizoenrecords neer zette bij de heren zowel met zijn 279-game als zijn 917-serie, voorwaar een geweldige prestatie Jumpers'76-Kimbria 48-36 (24- 16). Topscorers Jumpers'76: Kim Jeucken 20 punten, Caroline Bur ger 12 punten, Natalie Lammerts van Bueren 8 punten. De basketbaldames van Jumpers'76 hebben afgelopen de thuiswedstrijd tegen het laaggeklasseerde Kimbria gewonnen: 48-36. Het eerste kwart begon het spel wat stroef en de eer ste paar minuten ging het spel dan ook gelijk op. Maar na ongeveer de helft van het kwart begon alles wat soepeler te lopen en wist Jumpers uit te lopen, naar een voorsprong van twaalf punten. Het tweede kwart wist Jumpers het netje niet meer zo goed te vinden, doordat ze gedwongen waren door een gebrek aan centers een nieuw spel te spelen. Dit lukte niet echt super, waardoor onnodig balverlies werd geleden. Kimbria pro beerde hier gebruik van te maken, wat niet altijd lukte, omdat hun passes zo zacht waren dat Jumpers makkelijk steals kon maken. Kimbria slaagde erin de voorsprong terug te brengen naar acht punten. Toch was dit kwart voor Kimbria. De rust ging in met een 24=16 voorsprong voor de thuis ploeg. De tweede helft begon goed voor Kimbria, dat blijkbaar in zijn spel kwam en zo de achterstand tot twee punten wist te beperken. Dit was voor de thuisploeg het sein om het initia tief weer over te nemen. Het laatste kwart begon iedereen een beetje moe te worden, dit was vooral te merken aan aanvallen die te gehaast gespeeld werden en een verdediging die wat verzwakte. Gelukkig was dit ook aan de kant van Kimbria het geval, waar door de Venrayse basketbaldames eindelijk weer eens de winst wisten te pakken. Manual-Swift 2000 16-25 (8-10). De handbaldames van Manual zijn afgelopen zondag thuis tegen kop loper Swift 2000 eervol ten onder gegaan: 16-25. Swift 2000 is de tot nu toe ongeslagen koploper. Maar met een goede training voorafgaand ging de thuisspelende ploeg met goede moed de wedstrijd tegemoet. De dames werden gecoacht door Hans Kersten en de geblesseerde keepster Irma van Kreij werd vervangen door Moniek Boosten. De wedstrijd begon geladen, al snel keek de thuispelende ploeg tegen een 0-3 achterstand aan, waarbij twee doelpunten uit zeven meters gescoord werden. Zohra El Haddad zorgde voor het eerste doel punt van Manual. Dit was van groot belang want de gasten stonden op voorsprong. Dit kwam mede door slordige afspeelballen van Manual. De dames van Swift 2000 reageerden hier op de juiste manier op door brea kouts goed te benutten. Al snel stond het 1-9, dat was het moment dat er bij Manual een knopje omging en dat men besefte dat er wat gedaan moest worden aan de grote achterstand. De communicatie in de verdediging werd beter waardoor de gasten er bijna niet meer door heen kwamen en de aan vallen werden beter opgezet. Dit zorg de ervoor dat de Venrayse handbalda mes de stand terug konden brengen naar 8-10. Dit was tevens de ruststand. In de rust werd Manual toegesproken door hun coach en deze gaf nog een aantal goede tips mee. Met deze tips op zak ging de wedstrijd weer van start. Manual bleef spelen zoals het de eerste helft was geëindigd. De thuis ploeg liet zien de punten niet zo maar cadeau te geven aan de koploper. Beide teams scoorden om en om en bleken na de rust aan elkaar gewaagd. Helaas konden de dames van Manual dit spel niet doortrekken tot het einde, want tien minuten voor tijd zakte de thuisploeg in elkaar en daar maakte Swift 2000 dankbaar gebruik van. De gasten gaven de voorsprong niet meer uit handen en eindigden uiteindelijk op 16-25. Ondanks het verlies van de koploper hebben de dames van Manual een goed gevoel over gehouden aan deze wedstrijd. Er staan nog een aantal belangrijke wedstrijden op het programma waar de dames nu hard voor gaan trainen, want voor het einde van het seizoen willen ze nog een aantal puntjes mee pakken. De eerstvolgende wedstrijd is tegen de dames van HV Ospel in Nederweert. Rapiditas-Manual 20-32 (6- 17). Topscorers Manual: Sander Barents (13x), Dirk Ueberbach en Patrick vd Broek (4x). De handbalheren van Manual heb ben de uitwedstrijd tegen Rapiditas in Weert in winst omgezet: 20-32. Al vroeg in de wedstrijd werd het verschil gemaakt. Pas bij een stand van 0-6 na zo'n zeven minuten spe len scoorde de thuisploeg. Op dat moment werden de heren uit Venray in de aanval iets minder nauwkeurig. Toch bouwden zij in de eerste helft de voorsprong verder uit tot een ruststand van 6-17. Na de rust was de Venrayse ploeg even de weg kwijt. De voorsprong werd wat kleiner, maar halverwege de tweede helft herpak ten de heren zich en ging het scoren weer wat beter. Met nog zo'n twee minuten te gaan stond er een 19-29 score op het bord. De heren van Rapi ditas zaten er toen doorheen want de eindstand werd uiteindelijk 20-32. Op 16 maart spelen de heren 1 van Manual op papier hun laatste thuiswedstrijd in de Wetteling. Twee weken later spelen het heren 1 en heren 2 team de laatste wedstrijd van het seizoen tegen elkaar in sporthal de Weert. Hovoc-Rooyse VK 2-3. Setstan den: 26-24, 20-25, 26-24, 20-25, 8-15. In een zinderende partij volleybal hebben de dames van Rooyse VK de derby tegen Hovoc in Horst gewon nen. Na vijf spannende sets trokken de Venrayse volleybaldames aan het langste einde: 3-2. Rooyse VK moest winnen om niet verder achter te raken op koploper Sittardia. De eerste set begon goed aan Venrayse zijde. Rooyse VK hield elke keer een paar punten voorsprong. Uiteindelijk werd de set op het einde toch nog uit handen gegeven: 26-24. In de tweede set bleek dat de Rooyse toch echt kwam om te winnen, maar kwamen ze op een redelijke achter stand. Uiteindelijk door een mooie serie van Bianca van Dorrestein zowel via de service als via de driemeter aan val, kregen de gasten een voorsprong en konden uiteindelijk de set met 20- 25 binnenslepen. De dames uit Horst lieten de wedstrijd niet zomaar verlo ren gaan. Deze set ging gelijk op tot op het eind. Door wat nadelige fouten van de scheidsrechter gingen er toch veel punten verloren aan Venrayse kant. Door twee onnodige fouten op een stand van 24-24 ging uiteindelijk de set naar de thuisploeg: 26-24. De vierde set verliep beter voor Rooyse VK. De ploeg liet hierin blijken wat echt hun doel is. Het was een zeer spannende set, maar werd uiteindelijk met toch een verschil van vijf punten binnengehaald: 20-25. Uiteindelijk dus een vijfsetter. Rooyse VK begon met een sterk en liet zijn vechtlust duide lijk zien. Na een wissel van veldhelft bij de acht punten in het voordeel van Rooyse VK gingen de gasten er met de punten vandoor: 8-15. NVC-Rooyse VK 3-1. Setstanden 25-23, 25-10, 25-22 en 17-25. De volleybalheren van Rooyse VK hebben de uitwedstrijd tegen NVC in Neerkant met 3-1 verloren. In de ogen van de Venrayse heren was de zaal schuldig aan de nederlaag: veel te laag en door laaghangende verwarmings elementen ongeschikt voor wedstrijd- volleybal. De NVC-ers hebben hun spelstijl daaraan volledig aangepast zodat het voor hun tegenstanders zelfs gevaarlijk wordt bijvoorbeeld bal len uit de hoeken te verdedigen. Ook Rooyse VK werd met diepe serves en in de hoeken geplaatste tactische ballen tot fouten gedwongen. Dat de Neerkanters kunnen volleyballen staat buiten kijf. Met hun strakke opslag en degelijk aanvalsspel maakten ze het de Rooyse in de thuiswedstrijd ook heel moeilijk; zaterdag was het spel peil echter redelijk gelijk. In een ver der gelijkopgaande eerste set was het de diepe serve die in het begin en aan het eind van de set doorslaggevend was: 25-23. Goed passen is in de lage zaal dan bijkans onmogelijk. De twee de set werd gekenmerkt door frustra tie en werd dan ook kansloos verlo ren met 25-10. De Venrayse mannen hernamen zich in de derde set maar moesten met lede ogen toezien dat vaak hoogstaand volleybal verstoord werd door de lage zaal. Aangevoerd door een tactisch goed serverende Hans Hendriks en het enthousiasme van de in de ploeg gekomen Rik Wie- nen werd de laatste set wel winnend afgesloten (17-25), maar dat Rooyse VK hier niet meer punten heeft kun nen pakken was toch stevig slikken. Sportnieuws -info AH K r KI j i ft/cndhur-' MCTV'Dl W \M Jumpers'76-Heeze 80-71 (37- 39). Topscorers Jumpers'76: Loek Claessens 19 punten, Mirko Antheunisse 18 punten en Maar ten Wijnen 14 punten. De basketbalheren van Jumpers'76 hebben afgelopen zaterdag goede zaken gedaan door in eigen huis te winnen van BC Heeze: 80-71. De jonge ploeg van Jumpers'76 maakte met name in de tweede helft het verschil door een goede run van 15- 0 waardoor men een voorsprong opbouwde en deze niet meer uit han den gaf. De laatste wedstrijd die Jum pers'76 speelde bedroeg al bijna weer een maand geleden. Thuis werd toen in een goede wedstrijd verloren van koploper Jumpers' 7 6 .Afgelopen zater dag kwam de tevens ook zéér jonge Moustafa Baidouri passeert stijlvol een speler van Heeze. ploeg BC Heeze op bezoek in sport hal de Wetteling. Jumpers'76 startte goed en wist met name Heeze aan te pakken door snelle fastbreaks. Echter door een time-out aan de bezoekers zijde kon men terug komen en door dat Jumpers'76 veel slordige fouten maakten konden de gasten zelfs een voorsprong nemen na de eerste peri ode. In de tweede periode vocht Jum pers'76 zich terug in de wedstrijd en binnen zes minuten stond men weer op voorsprong door enkele goede inside acties en enkele goede schoten vanaf de 3 puntslijn. Maar voor Jum pers'76 duurde de tweede periode iets te lang. Men verslapte en liet BC Heeze in de laatste 1,5 minuut mak kelijk terug komen en mede door drie driepunters de rust in gaan met een voorsprong van twee punten. Rust stand: 37-39. In de rust maakte trainer/coach Tristan Lammerts van Bueren zijn jongens duidelijk dat men constanter moest gaan spelen wou men afstand kunnen nemen van BC Heeze. Na rust werd er daarom ook bij Jum pers'76 een knop omgezet en al snel nam men afstand van BC Heeze. Jum pers'76 speelde geconcentreerder en liet Heeze met name in de laatste drie minuten van het derde kwart niet meer scoren. De Heezenaren waren duidelijk gefrustreerd waardoor Jum pers'76 door kon gaan men scoren en tot de vierde minuut in het laat ste kwart bleef men scoren en nam men een voorsprong van maar liefst vijftien punten. BC Heeze probeer via een time-out nog een slotoffensief in te zetten maar deze kwam te laat waardoor Jumpers'76 de welverdien de zege in Venray kon houden. Aanstaande zaterdag krijgt Jum pers'76 de kans het opgedane zelfver trouwen te laten zien in Valkenswaard. De huidige nummer twee, BBC Val kenswaard, liep afgelopen weekend namelijk een gevoelige nederlaag op in en tegen Cuijk. Ook kan Jumpers'76 revanche nemen op de kleine neder laag die men eerder leed dit seizoen. In eigen huis werd namelijk met vijf puntjes in de slotminuten verloren. De tafeltennisdames van Summa/ Red Stars hebben de thuiswedstrijd tegen SAR Kloosterzande met 6-4 gewonnen. Cecile van Gasteren was in deze partij de invalster van Sabina Larmené die met een handblessure ook de komende weken nog moet toekijken. Ook nu was Linsey Preuter goed op dreef met drie winstpartijen en het dubbel met Kelly Willems, ter wijl Kelly twee keer tot winst kwam. Vooral de Koole zusjes waren lastig. Dames 2 speelde tegen koploper SKF 1 met slechts twee dames vanwege ziekte en zo was de 0-10 nederlaag dan ook niet te verkomen. De heren van Red Stars speelden in Geleen tegen Kluis 2 knap gelijk, nadat men na vijf partijen met 4-1 achterstond. Gelukkig wist men het tij te keren en knokte men zich terug in de wedstrijd om uiteindelijk nog een 5-5 gelijkspel uit het vuur te sle pen. De punten werden gescoord door Ronald Bogaard en Patrick Zwiers, beiden twee enkelpartijen, en Peter Frey won zijn eerste par tij dit seizoen. Heren 2 moest deze keer thuis aantreden tegen weer een sterk team met de naam Pecos 2 in de samenstelling Friso Reitsma, Ted van de Berg en Jurgen Pastoors. Er werd goed gespeeld door Robert van de Bosch, Sander Renkens en Erik van de Munckhof. Helaas moesten ook nu weer de punten gelaten worden aan de tegenstanders en ook nu weer ver diende men meer dan de 1-9 neder laag doet vermoeden. De jeugdleden waren met succes aanwezig op het B/C ranglijsttoernooi in Nijmegen. In de hoofdronde van de C-licenties bereikte Rick Pouwels de halve finale om hier in vijf games het onderspit te delven, maar hij haalde hiermee wel de B-licentie. Erwin Stoef moest helaas afhaken in de eerste ronde van de hoofdronde. Lynn Mar tens speelde zich bij de meisjes Pupil len-C in de finale om ook eerst in de 5e game te capatuleren met het resul taat een prachtige tweede plaats. Vijf jongens en twee meisjes speel den mee bij de B-licenties, waarvan er vier de hoofdronde bereikten. Ernest Cruijsberg werd in de kwartfinale met 1-3 uitgeschakeld. In de troostronde wist Max Thijssen de halve finale bij de jongens kadetten B te bereiken om hier te worden gestuit. BZ&PC-Spio 12-13. oelpunten Spio: Gerrit-Jan Reurslag, Geert Mommen, Jeroen Bosch, Erwin Streefland en Sander de Vries (allen 2x), Ruud Nagy, Thomas Gerrits en Perry Brands. Het eerste waterpoloteam van Spio is afgelopen zaterdag tegen BZ&PC uit Boxmeer door het oog van de naald gekropen. Het fysieke sterke BZ&PC was op de tand gemotiveerd om juist tegen Spio punten te pakken om zich veilig te stellen voor degradatie. Op een cruciaal moment in de wed strijd wist Ruud Nagy het hoofd koel te houden en een strafworp te stop pen. De daarop volgende counter wist Spio met succes te scoren waardoor het op de valreep twee punten mee naar huis kon nemen: 12-13. Vanaf de eerste minuut van de wedstrijd ging het gemotiveerde Spio aanvallend van start. De Brabanders stonden hierdoor meteen onder druk,maar Spio was niet erg zorgvuldig met haar kansen. Pas uit de vierde man meer situatie wist Thomas Gerrits voor Spio de score te openen. Ondanks dat de uitploeg de gehele wedstrijd het tempo hoog hield, bleef het spannend in zwembad t' Hoogkoor in Boxmeer. Onzorgvul digheden in het spel zorgden er voor dat de Venraynaren regelmatig tegen een onnodig tegendoelpunt aanlie pen. Met een 9-9 stand gingen beide teams de laatste periode in. Even leek het er op dat Spio ging profiteren van het moegestreden BZ&PC. Een mooi combinatiespel tussen Sander de Vries en Jeroen Bosch zorgde ervoor dat Spio opnieuw op voorsprong kwam. Met veel emoties werd er ech ter gestreden tot de laatste seconde van de wedstrijd. Dave Morrees kon zijn emoties niet te baas en werd naar de kleedkamer verwezen vanwege commentaar op de wedstrijdleiding. Toen direct daarna Spio, moet een stand van 12-12, tegen een strafworp aanliep mocht invaller Ruud Nagy zijn waarde tonen. Oog in oog met de nor maal gemakkelijke scorende spits van BZ&PC bleek Ruud een ware penal- tykiller. Het zwaar gedesillusioneerde BZ&PC moest toezien hoe Spio in de laatste seconden van de wedstrijd het winnende doelpunt op het score bord brachten. Volgende week speelt het ambitieuze vaandelteam van Spio tegen Merlet uit Cuijk. Het was alweer de derde keer dat Summa/Red Stars in Venray gastheer was van een veteranen tafeltennis toernooi. Vele bekende gezichten maar ook diverse nieuwe deelnemers, aangevuld met leden van Summa/Red Stars hebben zich van hun beste kant laten zien. Het is geweldig om te zien hoe deze enthousiaste veteranen spor tieve strijd leveren op leeftijden waar vele anderen al achter de geraniums zitten. Er werd in verschillende pou les gespeeld, ingedeeld naar sterkte en daar is geen wanklank over geval len. De organisatie liep op rolletjes en de standen werden netjes digitaal bijgehouden. Ook de indeling van de hal met zeer ruime speelvakken is de deelnemers goed bevallen. Het tijds- schema werd keurig aangehouden en de prijsuitreiking kon op tijd begin nen. Uitslagen: Klasse 1:1. Erik Veenendaal. 2. Peter Bouwmans. 3. Aas Hofland. 4. Leo Manders. 5.Wijkie David. 6. Jos Smits. 7. Gerrit Leeflang Klasse 2: 1. Sjraar Heussen. 2. Gerda Nielen. 3. Gerard Gordijn. 4. Rick Jochems. 5.Ton Peeters. 6. Hans van Wingerden. 7. Gilbert Dix. 8. Elly Moors. 9. Jan Boon. Klasse 3: 1. Gianfranco Poli. 2. Mar tin Kivit. 3. Gerard Moors. 4. Harry Volman. 5. Geke Aalders. 6. Erwin van Mill. 7.Theo Hink. 8.Anne Sav. Tennisschool Maascourt heeft de promotie zeker gesteld naar de hoog ste klasse in de zogenaamde Steden- competitie. Dit is een competitie waar de meeste grote tennisscholen en ver enigingen van Nederland aan deelne men. Dit om het grote gat in de toch wedstrijdloze winter te kunnen over bruggen. Door deze competitie wordt het mogelijk om toch veel wedstrij den te spelen gedurende de winter. Door de jaren heen is deze competitie ook uitgegroeid tot over de grenzen. Er zijn ook al Belgische tennisscholen die hier aan deelnemen. In het team van Maascourt zijn diverse talenten uit de regio actief. Het zijn echter wel allemaal kinderen die ook trainen bij Maascourt. Hiermee is Maascourt een van de weinige teams die ook daad werkelijk eigen kinderen opstelt uit de eigen regio. Het team bestaat uit twee jongens en meisjes t/m 12, 14, 16 en 20 jaar. Dit zijn: Meisjes t/m 12: Julie Cremers (Wanssum), Rosa de Weert (Leunen). Meisjes t/m 14: Manon van Erp (Baarlo), Christina Jakobs (Horst). Meisjes t/m 16: Manon Veldman (Reuver),Tessa Hendriksen (Belfeld). Meisjes t/m 20: Marleen Custers (Oostrum), Chantal Coolen (Roer mond! Jongens t/m 12:BramMartijn(Grub- benvorst), Stijn Mertens (Baarlo). Jongens t/m 14: Floris Boers (Grub- benvorst), Paul Geurts (Wanssum). Jongens t/m 16: Giel Mertens (Baar lo), Jeroen Hermans (Baarlo). Jongens t/m 20:AnilYuksel (Venlo), Joris van Eek (Ospel). Na drie jaar actief te zijn geweest in de eerste klasse waarbij Maascourt ieder jaar tweede werd is het dit jaar gelukt om door te dringen tot de ere divisie. Dit stedenteam staat onder begeleiding van Faas Toussiant, Gé Korsten, Twan Lensen en Tom Jansen. De competitie bestaat uit zes wedstrij den. De teams komen zoals al eerder vermeld uit Nederland en België. Een van de bekendste teams komt van tennisschool Henk van Hulst uit Val kenswaard waartegen ook Maascourt gestreden heeft. Deze uitwedstrijd wisten zij met 28-20 te winnen. Er zijn per wedstrijd 48 punten te verdelen. Iedere gewonnen set levert een punt op. De laatste wedstrijd was tegen medekoploper Simon Tennis uit Den Bosch. Beide teams stonden bovenaan met een gelijk aantal punten van 184. De winnaar van deze wedstrijd zou promoveren naar de eredivisie. De einduitslag was uiteindelijk 29 -19 in het voordeel van Maascourt. Het win nende 25e punt werd binnengehaald in de dubbel van Floris Boers (Grub- benvorst) en Paul Geurts (Wanssum). Mede door deze promotie is er weer een Noord Limburgs team vertegen woordigd in de hoogste klasse van de Stedencompetitie. St. Jan Merselo houdt op zondag 9 maart een competitiewedstrijd voor de Merrel Cup. De Merrel Cup is een landelijke competitie Kur op muziek voor viertallen pony's en paarden. De uitgeschreven rubrieken zijn in de klasse L, M en Z Kur op Muziek. Een van deze competitiewedstrijden wordt op 9 maart gehouden door LR en PC St. Jan uit Merselo. Zowel vele viertallen pony's als paarden komen aan de start. De dag wordt gehouden in manege Hermkushof in Merselo. Utöfja/lf |a,£

Peel en Maas | 2008 | | pagina 26