Grote veranderingen in amateurvoetbal Scepsis over uitbreiding voetbalcompetitie SV United krijgt te weinig Top'27 schiet niks op Holthees doet goede zaken Dames SV Venray delen de punten Hectisch topduel krijgt verkeerde winnaar Lori Peeters goudhaantje Oostrum PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 23 Voorstel KNVB: van twaalf naar veertien clubs Dubieuze beslissingen arbiter Strijbosch nekken SV United Nieuws uit Venray en omgeving leest U in DC De Piëlhaas De invoering van de topklasse in het seizoen 2009/10 betekent een ingrijpende wijziging in de opzet van de voetbalcompetitie. Vooral omdat tegelijkertijd de klassen worden uitgebreid van twaalf naar veertien clubs. Het seizoen 2008/09 wordt dan ook een overgangsjaar met een enor me promotiestroom. Zodat in 2009 de nieuwe opzet van start kan gaan. De indeling van het amateurvoet bal heeft in de afgelopen decennia al enkele grote veranderingen doorge maakt. In 1974 werd de hoofdklasse ingevoerd. De eerste zeven clubs uit de eerste klassen gingen de nieuwe amateurtopdivisie bevolken. Aanvan kelijk met zeven Limburgse en zeven Brabantse verenigingen per hoofd klasse. Limburg heeft inmiddels een behoorlijke veer moeten laten want nu telt de provincie nog slechts twee hoofdklassers. In 1989 deden de periodekampi oenschappen hun intrede in het ama teurvoetbal. SSS' 18 was de eerste regi onale club die ervan profiteerde. Door de 3-1 zege in de finale van de nacom- petitie tegen Swalmen promoveerden de Overloners naar de derde klasse. In de vierde klasse H was SSS'18 als tweede geëindigd achter kampioen Meerlo. De periodestrijd werd in de loop der jaren verbeterd. Met een uitbrei ding tot drie periodekampioenen in iedere klasse. Later kwamen er ook de 'herkansers' uit een hogere klasse bij. De strikte scheiding tussen het KNVB-voetbal en de afdeling Lim burg heeft geduurd tot 1996. Tot die tijd vielen de vierdeklassers en hoger onder het bewind van Zeist. De lagere standaardteams en alle reserve-elftal len speelden kriskras door in elkaar in de eerste tot en met de vierde klasse van de afdeling Limburg. In de laatste twee jaar van haar onafhankelijkheid heeft Nieuwstadt nog een verandering doorgevoerd. In 1994 werden de eer ste elftallen gescheiden van de lagere teams. Er werd toen ook een afdelings hoofdklasse ingesteld. Dit heeft twee jaar stand gehouden totdat in 1996 de afdeling Limburg werd opgeheven en opging in het district Zuid II. Onder de vierde klasse kwamen de vijfde en zesde klassen waarin de voormalige afdelingsclubs onderdak kregen. In 2001 werd het Limburgse dis trict Zuid II uitgebreid met oostelijk Brabant. Omdat het aantal klassen gelijk bleef, kwam er een versterkte degradatieregeling om alle Brabantse clubs een plek te geven. Dat hebben de Limburgse clubs geweten want in de seizoenen 2000/01 en 2001/02 degradeerden er vier of vijf clubs uit iedere klasse. Met ingang van 2002/03 was de zaak weer genormaliseerd maar veel Limburgse clubs hebben door de Brabantse invasie flink ter rein moeten prijsgeven. Naast de invoering van de top klasse gaat er nog iets veranderen in het amateurvoetbal. De KNVB wil de competities voor alle stan daardelftallen - de eerste tot en met de zesde klasse - uitbreiden van twaalf naar veertien clubs. De voetbalbond zegt dat uit een enquete blijkt dat de meeste ver enigingen dit graag willen. In het district Zuid n (Limburg en oos telijk Brabant) heerst nogel wat scepsis. Dat bleek vorige week woensdag tijdens een informatie avond in Roermond. Door Henk Willemssen Vooral Zuid-Limburgse clubs lieten zich horen. Zij zien een uitbreiding met vier wedstrijddagen - van 22 naar 26 speelrondes - niet zitten. Op de eerste plaats omdat de winterstop, tussen de feestdagen en carnaval, dan in het geding komt. Daarnaast houden veel clubs in mei lucratieve jeugdtoer- nooien die in de knel komen als er tot in juni doorgevoetbald wordt. Boven dien hebben dan al veel gemeenten de sportparken op slot gedaan. Cor Evers van de KNVB legde uit dat bij 26 speelrondes het toch mogelijk is de competitie in de tweede of derde week van mei te beëindigen. De SV Unifett-Melderslo 1-2 (1-0). Doelpunt SV United: Hans Wijers. Met een 1-2 nederlaag in de thuis wedstrijd tegen Melderslo heeft vijf- deklasser SV United zich zelf tekort gedaan. Het begin van deze wed strijd zag er aantrekkelijk uit en er waren kansen over en weer. Al in de 2e minuut kreeg United-middenvel- der Jurien Beterams een reële kans om United op voorsprong te zetten, maar zijn kopbal ging naast. Nog geen minuut later was het United-doelman Voesten die adequaat op een inzet van Luuk Claassens moest reageren. In de 5e minuut kwam United-spits Hans Weijers een paar centimeter tekort om doeltreffend te kunnen zijn. Hierna kwam er wat rust in de wed strijd en kreeg het talrijke publiek een spelletje voorgespiegeld, dat zich tot een kwartier voor de pauze hoofdza kelijk op het middenveld afspeelde. In de 35e minuut kwam de thuisploeg aan de leiding. Een ingestudeerde cor ner werd door Freddy v.d.Munckhof goed voor het doel gebracht en door Hans Wijers op voortreffelijke wijze afgerond: 1-0. Op slag van rust was Caspar de Swart namens Melderslo dicht bij de gelijkmaker, maar dit werd door United laatste man Paul Bete rams goed voorkomen. De rust ging dan ook in met een 1-0 voorsprong voor de gastheren. Direct na de pauze was United dicht bij een treffer, maar doelman Hoeymakers van Melder slo moest na een kopbal van Hans Weijers al zijn kunnen vertonen om dit te voorkomen. In de 6le minuut kwam Melderslo goed weg, toen een corner van Freddy van de Munckhof door een verdediger van de doellijn werd gehaald. Tegen de verhouding in kwam Melderslo in de 65e minuut aan de gelijkmaker. Een afstandsschot van Jeroen Surminski verdween tot verrassing van iedereen in het United- doel: 1-1. Hierna was United het spoor enigszins bijster. Een kopbal vanTwan Janssen kon echter nog net gekeerd worden door doelman Voesten. Dit was echter uitstel van executie want nog geen minuut later was het weder om Twan Janssen, die nu wel doeltref fend een fout in de United-defensie wist af te straffen. In de 85e minuut was Paul Beterams nog dicht bij de gelijkmaker, maar de Melderslo-doel- man reageerde goed op diens vrije trap. Top'27-Sparta'18 1-1 (1-0). Doel punt To['27:Tim van Rijswick (penal ty). Bijzonderheid: Top-doelman Bram Willems stopt penalty van Sparta- speler Minten. Top'27-Sparta'18 was een duel in 4F dat in het teken stond van punten pakken in de strijd tegen degradatie. Uiteindelijk werden de punten gedeeld (1-1), een resultaat waar beide ploegen niet veel mee opschieten. In de eerste twintig minuten viel er nog weinig te genieten op sportpark het Hoogveld inTienray. Het was voor beide teams nog een beetje aftasten, dit betekende dat er voor beide kee pers nog niet veel te doen viel. De eer ste echte grote kans van de wedstrijd was voor Sparta. Jan Mertens ging naar de grond en de scheidsrechter kende een strafschop toe. Minten ging achter de bal staan en trapte deze rechtson der in de hoek, keeper Bram Willems van de thuisploeg was echter alert en koos de goede hoek en verwerkte de strafschop tot corner. Net voor rust kreeg Tom Knoops de kans om een rush te maken en ging het strafschopgebied in. De bal kwam bij Niek van Lin die geen tijd kreeg om de bal te controleren maar wel tegen de grond werd gewerkt. Scheidsrech ter Tielen kon niets anders doen dan hier ook een strafschop toe te ken nen. Die werd door Tim van Rijswick benut, waardoor de thuisploeg gaan rusten met een 1-0 voorsprong. Na rust was het Sparta dat meer druk ging zetten en dit resulteerde ook al snel in de 1-1. Jan Mertens, die vrijstond op 25 meter van het doel, aarzelde niet en haalde de trekker over en de bal verdween onbereik baar voor doelman Willems in het doel. Sparta ging vervolgens op zoek naar de drie punten. Dit resulteerde in een grote kopkans voor Paul Bus- semakers die echter het doel miste. Beide ploegen kregen nog de kans op de zege, maar Tom Vercoulen namens Sparta'18 en aan de andere kant Tom Knoops namens Top'27 zagen hun inzetten niet beloond met een treffer. Het bleef uiteindelijk 1-1. Top'27 staat nu nog steeds op de laatste plaats en Sparta'18 slechts een plaats hoger. Beide teams zullen in de komende wedstrijd dus punten moeten gaan pakken om van deze benauwde posities af te komen. Komende week mag Top ook pro beren om uit weer eens punten mee te nemen naar Tienray. Top'27 gaat dan op bezoek bij Lierop. Holthees-Lottum 1-0 (1-0). Doel punt Holthees: Ludo Gommans. Holthees won in de zesde klasse E de thuiswedstrijd tegen laagvlieger Lottum moeizaam met 1-0. Door het verlies van de koplopers AC VW en Griendtsveen doet Holthees weer helemaal mee in de titelrace. De win nende treffer kwam in de 32e minuut van Ludo Gommans die een goed lopende aanval afrondde: 1-0. De eer ste kans in dit duel was voor de gasten. Een scrimmage voor het doel werd op het laatste moment door een verdedi ger van Holthees weggewerkt. In de negende minuut wist na een hoek schop van Hakan Sazak bij de tweede naai Tos van de Winkel de hal net niet binnen te tikken. In het eerste bedrijf waren er vervolgens nog enkele kan sen, waarbij vooral Ludo Gommans zich aanvallend wist te onderschei den. Na enkele mislukte pogingen was het na ruim dertig minuten raak. Hakan Sazak gaf de bal diep op Mar den Vermeulen die op zijn beurt Ludo Gommans met een balletje breed op maat bediende. Voor Gommans was het vervolgens een koud kunstje om raak te schieten voor de naar later bleek winnende treffer. Na de rust had de thuisploeg het beste van het spel, maar verder dan enkele afstand schoten kwam Holthees niet. In een wedstrijd waar het defensieve Lottum aanvallend niet veel liet zien, bleven Hp minten fprprht in Hnlthpp*; nacompetities lopen dan door tot begin juni. "Dit betekent wel dat er in de winter meer gevoetbald moet worden.Als je tot carnaval niet speelt, dan gooi je teveel goede zondagen weg", aldus Evers. Een bestuurslid van Hulsberg reageerde: "We moeten nu al blij als we 22 wedstrijden op tijd afkrijgen." Door de komst van de topklasse in het seizoen 2009/10 komt er volgend seizoen een versterkte promotiere geling. Ook door de uitbreiding van twaalf naar veertien clubs. Sjef Arts, voorzitter van vierdeklasser Oostrum, ziet een ruimere competitie wel zit ten. "Ja, ik zie het positief. De winters zijn aan het veranderen en er kan best vaker gevoetbald worden. Het voor deel is dat je dan dertien in plaats van elf thuiswedstrijden hebt." Oostrum heeft met Pinksteren een groot inter nationaal jeugdtoernooi. Er zijn in die periode ook jeugdkampen en een stratentoernooi op sportpark De Spar. In tegenstelling tot de Zuid-Limburgse clubs, ziet Arts minder bezwaren. "Het wedstrijdschema is toch ruim van tevoren bekend. Je kunt zo alles goed op elkaar afstemmen. Nee, dit is niet onoverkomenlijk." De Oostrumse preses ziet ook de topklasse wel zitten. "Het amateur voetbal is toe aan een herschikking. De samensmelting van zaterdag- en zondagclubs in de topklasse is een goede zaak. Er komen ruimere promo tiemogelijkheden. Dat is voor ieder een goed. Alles heeft uiteraard z'n voors en tegens maar je moet nieuwe ideeën niet meteen afwijzen." Eric van Asten, wedstrijdsecretaris van Ysselsteyn, was ook aanwezig in Roermond. Hij heeft zijn bedenkin gen. "Ik denk dat voor ons district twaalf clubs per klasse toch het beste is. Want het is heel lastig om voor car naval programma's in te plannen. Je krijgt dan veel afgelastingen. En wan neer moeten al die wedstrijden wor den ingehaald", vraagt Van Asten zich af. Hij vreest een onregelmatig com petitieverloop. "Maar het is wel een voordeel dat we in mei langer kunnen doorvoetballen." Peter Rongen, bestuurslid techni sche zaken van Venray, ziet weinig problemen. "Laten we toch zo lang mogelijk doorvoetballen als het lekker weer is. De clubs hebben vaak genoeg geklaagd dat de competitie te vroeg is afgelopen." SV Venray organiseert veel jeugdtoernooien aan het eind van het seizoen. Rongen: "Die toernooien hoeven niet in de knel te komen. Daar vinden we wel een creatieve oplos sing voor. Wel moeten we in juni niet te lang doorgaan want de velden heb ben toch een rustperiode nodig om te herstellen." Hay Achten uit Oirlo is lid van de districtscommissie wedstrijdzaken van de KNVB. Uit ervaring weet hij hoe lastig het is om de huidige com petities met twaalf clubs in goede banen te leiden. "Laat het maar zoals het nu is", vindt Achten. "Het is een moeilijk punt.Want in de carnavalstijd worden wedstrijden bij het minste of geringste afgelast.Als er vier speelron des bijkomen, dan komen we zwaar in de problemen. Er is te weinig ruimte in de kalender. Ook vanwege de toe stand van de velden", meent hij. In de andere districten levert het doorvoet ballen in de winter minder bezwaren op.Voetbal en carnaval is al vaker een slechte combinatie gebleken in Lim burg. Achten vermoedt dat vier van de zes districten zullen instemmen met de nieuwe competitieopzet, inclusief de topklasse. Dit betekent dat tot en met de derde klasse er sowieso poules van veertien teams komen. Vanaf de vierde klasse kan Zuid II besluiten het aantal op twaalf te houden. Daardoor kan de zesde klasse in elk geval blij ven bestaan, ook al wordt die laagste klasse flink ingekrompen. Hay Achten heeft berekend dat dan van de tachtig zesdeklassers en nog 62 overblijven. "Dit betekent minder derby's en gro tere reisafstanden." SV Venray-Braakhuizen 1-1 (0-1). Doelpunt Venray: Rinske Reijnders. In een matig duel pakten de voet baldames van SV Venray slechts een punt tegen Braakhuizen uit Geldrop: 1-1. De twee ploegen speelden dit seizoen al twee keer eerder tegen elkaar. In het zomer oefenprogramma was de promovendus nog te sterk voor Venray. In de eerste competitie ronde in Geldrop was Venray veel te sterk voor een door blessures geteis terd Braakhuizen. Het werd toen 1-6. Venray speelde een zwakke eerste helft, maar walste in de tweede helft in twintig minuten over de tegenstan der heen. Venray stond voor aanvang van de wedstrijd op de vijfde plaats op de ranglijst, Braakhuizen achtste. Braakhuizens prestaties zijn erg wis selend te noemen: ruime overwin ningen worden afgewisseld met forse nederlagen. Dit is ook terug te zien in hun doelsaldo: waar Venray 31 doel punten maakten en er 21 tegen kreeg in 15 wedstrijden (+10), maakte de Brabantse ploeg 37 doelpunten voor, maar kreeg er ook 39 tegen in een zelfde aantal wedstrijden (-2). Venray speelde een ronduit dramatische eer ste helft, waarin nagenoeg alles fout ging dat er fout kon gaan. Het spel van Venray was te laconiek en tegelij kertijd te onrustig. Veel te veel duels werden verloren. Braakhuizen kon lekker voetballen en de voorhoede liet bij vlagen zien waarom het zo veel scoort. Halverwege de eerste helft resulteerde een snelle counter in een voorsprong voor de bezoekers. Keep- ster Linsey Philipsen en back Femke Sijmons voorkwamen erger. Ook Ven ray kreeg een aantal mogelijkheden. Na rust was het spel aanVenrays kant een heel stuk overtuigender. Bij vla gen waren er prachtige combinaties te zien en Braakhuizen werd terugge drongen op eigen helft. Centrale ver dedigster Janine Rongen schoof regel matig in en dwong mede daardoor de gasten achteruit. Ondanks het Ven- rayse overwicht viel de gelijkmaker pas na 25 minuten in de tweede helft. Rongen won haar duel op het midden veld en gleed de bal naar spits Rinske Reijnders die oog-in-oog met de Bra bantse keepster haar klasse liet zien en koelbloedig de 1-1 binnen schoot. Venray bleef aandringen en met name Aukje van Lierop en Janine Rongen hadden een aantal goede schoten op doel. Ook een aantal corners leverden gevaar op. Keepster en lat voorkwa men een tweede treffer. Het bleef dan ook bij een gelijkspel. Venray baalde, Braakhuizen was -terecht- tevreden. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen medemiddenmoter Varsseveld. De Venrayse vrouwen lukt het hope lijk om wat overtuigender te spelen en dus ook drie punten mee naar huis te nemen. Sportnieuws -info Venray ziet topklasse wel zitten 1 Al vijftien jaar heeft de KNVB plannen voor de invoering van een topklasse. Deze nieuwe com petitie vormt de overgang tussen het betaalde voetbal (eerste divi sie) en de topamateurs (hoofd klasse). Alle eerdere pogingen standden op dwarsliggende clubs. Ditmaal heeft de KNVB het groots aangepakt met een duur onder zoek en met acht informatie avonden in het land. Vorige week woensdag vond in Roermond de achtste en laatste bijeenkomst plaats. Door Henk Willemssen De Venrayse bestuursleden Peter Rongen en Herman Zegers waren belangstellende toehoorders. Op 31 mei valt het definitieve besluit in de algemene vergadering van het ama teurvoetbal. De topklasse gaat van start in het seizoen 2009/10. Het komende seizoen 2008/09 wordt een overgangsjaar met veel promovendi en nauwelijks of geen degradanten. "Dit gaat door", meent Peter Rongen. "Daar twijfel ik geen seconde aan. De KNVB heeft er nu zoveel geld en ener gie ingestoken. Ik vind het een goed onderbouwd plan. Er is goed over nagedacht." Rongen ziet vooral kan sen voor zijn club. "Volgend seizoen promoveren uit iedere hoofdklasse de bovenste acht clubs naar de topklasse. Als wij zouden promoveren, dan lig gen er volgend jaar mooie kansen. Indien Venray komend seizoen nog steeds eersteklasser is, dan moeten Venray-speler Ivo van der Weerden wint kopduel (foto: archief Peel en Maas. we bij eerste vier eindigen om naar de hoofdklasse te gaan. Er komt een grote doorstroming op gang en dat komt ons goed uit. Want Venray wil graag in de top spelen." Ook nu is er tegenstand. Vooral de florerende zaterdagclubs willen hun eigen competities behouden. Want de topklasse wordt een mengeling van zaterdag- en zondagvoetbal. Nu telt de top van het amateurvoetbal 84 vereni gingen verdeeld over zes hoofdklas sen (drie zaterdag en drie zondag). De KNVB vindt deze top te breed. Er komen twee of drie topklassen van ieder zestien clubs. De hoofdklasse blijft daaronder in zijn huidige vorm bestaan. De zaterdagclubs, die uit religieuze overwegingen niet op zondag voetbal len, hebben al de toezegging op zak dat ze al hun wedstrijden op zaterdag kunnen blijven spelen. Dit betekent dat zondagclubs meer op zaterdag dan op zondag gaan voetballen. Peter Rongen ziet dit niet als een probleem. "Het is vooral een kwestie van gewen ning. Je ziet nu al dat er in de hoofd en eerste klasse wedstrijden op zater dagavond worden gespeeld. Ook wij hebben dat regelmatig gedaan. Het voordeel is dat je meer publiek kunt trekken. En als je in de top wilt spe len, dan zul je de zondag toch deels moeten loslaten. Dit hoort er nu een maal bij." Het bestuurslid technische zaken van Venray vermoedt dat er drie topklassen komen. De KNVB gaf woensdag al grofweg de indeling. Een topklasse in het westen, een in het noordoosten en een in het zuid oosten. Limburg telt nu nog slechts twee hoofdklassers: Meerssen en EW uit Echt. Meerssen ziet de top klasse niet zo zitten vooral omdat de afstanden vanuit zuidelijk Limburg veel groter worden. Voorzitter Kusters wilde daarom weten of de hoofdklas sers verplicht zijn te promoveren. Hij kreeg een bevestigend antwoord. Meerssen vindt dat de KNVB de clubs uit de topklasse financieel tegemoet moet komen. De enige voorwaarde die de voetbalbond echter stelt is een deugdelijke lichtinstallatie, die al gauw 100.000 euro kost. Omdat een competitie met zestien clubs dertig wedstrijden telt, zal er wel eens door de week gespeeld worden. Plus de wedstijden die op zaterdagavond wor den gepland. EW is een voorstander van de top klasse. Omdat er in het zuidoosten weinig of geen zaterdagclubs zijn, zul len de reisafstanden wel toenemen. Dat neemt EW op de koop toe. Pieter Nieuwenhuis is directeur van Hypercube, het bedrijf dat in opdracht van de KNVB het onderzoek uit voerde. Het amateurvoetbal moet een smallere en daardoor kwalitatief bete re top krijgen. Daarnaast komt er een doorstroming naar het betaalde voet bal. Volgens Nieuwenhuis draaien de tophoofdklassers met een budget van 400.000 euro. De beste spelers zou den 40.000 euro per jaar vangen."Qua organisatie en financiën is er weinig verschil tussen de topamateurs en de eerste divisie. Een topklasse betekent meer spanning en meer toeschou wers waardoor het ook voor spon sors aantrekkelijker wordt. De clubs krijgen meer recettes, meer baromzet en meer sponsorgelden", zo spiegelde Nieuwenhuis voor. Hij rekende voor dat de reisafstanden nauwelijks toe nemen maar het aantal derby's zal iets minder worden. De gemiddelde reis afstand in de hoofdklasse is nu zestig kilometer. Bij twee topklassen neemt de afstand toe tot 78 kilometer. Indien er drie topklassen komen dan is de gemiddelde reis naar een uitwedstrijd 62 kilometer. De topklasse blijft vallen onder het amateurvoetbal. De proftak heeft plannen voor een kleinere eerste divisie die nu twintig clubs telt. Daar naast moet er een verbinding komen, met promotie en degradatie, naar de topklasse toe. Het openbreken van de gesloten eerste divisie is een kwes tie van tijd. De UEFA heeft de KNVB al onder druk gezet. "Er zullen de komende jaren enkele bvo's (betaald voetbalorganisaties) bij het amateur voetbal aankloppen", weet Nieuwen huis. "Enkele profclubs staat het water aan de lippen. Of ze houden op te bestaan, of ze fuseren of ze gaan terug naar de amateurs." De kampioenen van de topklasse kunnen promove ren naar de eerste divisie. "Zoals een paar jaar geleden met Omniworld is gebeurd." SV United-De Gastronoom 3-4 (3-0). Doelpunten: 9- Khalid Hlimi 1- 0; 13- Khalid Hlimi 2-0; 21. Senid Kukuljae 3-0; 31. Lue Peeten 3-1; 33. Ramon Berden (strafschop) 3-2; 34. Tom Derikx 3-3; 45. Thijs Berben 3-4. Scheidsrechter: Strij bosch (Oostrum). Toeschouwers: 100. Rode kaart: 44. Senid Kukul jae (SV United) na twee keer geel vanwege commentaar. Gele kaart: 15. Khalid Hlimi (SV United) vanwege overtreding; 17. Senid Kukuljae (SV United) na wegtrap pen bal; 32. Husseyin Tokat (SV United) wegens overtreding. SV United: Aoussar; El Ghoul, Khalid Hlimi, Rachid Hlimi, Kukuljae, Mardjani en Tokat. Door Henk Willemssen "Scheids, je hebt er een zootje van gemaakt", zei Hicham Hlimi op rustige toon. De coach van SV United wist zich te beheersen na het hectische topduel tegen Oostrum-Avanti 4-2 (2-1). Doel punten Oostrum: Lori Peeters (2x), Jessie Pelzer en eigen doel punt Avanti. De voetbaldames van Oostrum heb ben de thuiswedstrijd tegen Avanti winnend afgesloten: 4-2. Na een lange warming-up, omdat de gasten van Avanti te laat waren, begonnen de dames van Oostrum fel aan de wedstrijd. Dit resulteerde na vijftien minuten in een goal van Jessie Pel zer. Ondanks deze voorsprong kreeg Oostrum het toch wel moeilijk en moesten ze het van de counter heb ben. Doordat er veel voor buitenspel werd gevlagd, werd dit bijna onmoge lijk. Maar door een eigen doelpunt van Avanti, op een goede actie van Jessie Pelzer, werd het toch 2-0. Avanti bleef goed voetballen en kwam met een steekpass op 2-1. Na de rust begon Oostrum niet geweldig aan de tweede helft en dat resulteerde al snel in 2-2. Oostrum liet de kop niet hangen en maakte binnen een minuut kenbaar dat de punten thuis bleven. De 3-2 was van Lori Peeters. Na 30 minuten maakte de verdediging van Avanti een fout. waardoor Lori Peeters met de hal richting de goal kon gaan. Ze speelde de keeper uit en besliste de eindstand op 4-2. Zondag staat de uitwedstrijd tegen Roggel op het programma. De Gastronoom (3-4). Zijn ver ongelijkte spelers verdwenen na afloop als een speer in het kleed lokaal. Terwijl het fanatiek meele vende publiek over de ballustrade hing en arbiter Strijbosch de huid volschold. "Hier ga ik rapport van opmaken", bitste de Oostrumse leidsman. Het winnende team van De Gastro noom gooide olie op het vuur door uitbundig 'Boeren! Boeren!' terug te roepen naar de tribune. Dit hadden de Midden-Limburgers tijdens het duel herhaaldelijk naar hun hoofd geslin gerd gekregen Coach Hlimi probeerde zijn spelers in het gareel te houden. Na afloop moest hij ook nog het publiek beda ren om erger te voorkomen. "Ben rustig! Doe normaal!", beet hij enkele heethoofden toe. "Ik heb mijn eigen wedstrijd geflo ten", verklaarde Strijbosch. Hlimi rea geerde: "Dat was fout. Dit was een topper tussen één en twee. Jij had onzichtbaar moeten zijn." Nadat de rust weer enigszins was teruggekeerd in de sporthal van Meerlo, kon Hicham Hlimi het nog steeds niet bevatten. "We zijn gewoon genaaid. Ik zou me goed kunnen voor stellen dat iemand die scheids een klap voor zijn kop geeft." Dat gebeur de niet. Piet Strijbosch vertolkte een omstreden hoofdrol. Hij trok vijf keer geel en eenmaal rood. Alle kaarten waren voor SV United. Enkele prenten werden wel heel snel gegeven terwijl zwaardere vergrijpen van De Gastro noom door de vingers werden gezien. Dat zette kwaad bloed bij het jonge Venrayse team. "Het was heel moeilijk om de jongens rustig te houden", ver zuchtte Hlimi. "Ik heb er een schorre keel van gekregen." Een arbiter kan natuurlijk een slechte dag hebben. Maar zo opzichtig een ploeg benade len, dat is uit den boze. Het scheelde niet veel of het was finaal uit de klau wen gelopen. En daar zou slechts een man verantwoordelijk voor zijn geweest. Met een achterstand van vier pun ten op De Gastronoom moest SV Uni ted vrijdag winnen om in de titelrace te blijven. Het ontketende Venrayse team veegde voor rust de vloer aan met de koploper. Onder aanvoering van de sublieme Khalid Hlimi werd de tegenstander op snelheid en tech niek volledig overklast. In de negende minuut veroverde aanvoerder Hlimi achterin de bal. Hij zette direct koers richting doel, liep twee man eruit en scoorde door de benen van keeper Sepp Heijnen: 1-0. Het enthousiaste publiek ging uit zijn dak. Helemaal toen vier minuten later de 2-0 viel. De opgekomen Khalid Hlimi knalde op de doelman maar in de rebound kon hij alsnog raak koppen: 2-0. Er leek geen vuiltje aan de lucht. Totdat arbiter Strijbosch voor de eerste keer naar zijn borstzak greep. Khalid Hlimi probeerde rond de mid dellijn bal te heroveren en beging een lichte overtreding: geel. Met een man minder probeerde SV United tijd te rekken. Senid Kukuljae trapte de bal weg die buiten was gegaan: ook geel. Met twee man minder moest de thuisploeg een halve minuut zien te overbruggen. Dat lukte zoals ook de resterende straftijd zonder nadelige gevolgen bleef. Terwijl doelman Souleyman Aous sar enkele doelpogingen verijdelde, was Gregory Mardjani aan de over zijde dichtbij de 3-0. Die viel een minuut later toen Sepp Heijnen de bal verspeelde aan de storende Senid Kukuljae die een leeg doel voor zich vond: 3-0. Na de hervatting verdween de Venrayse superioriteit. De bezoekers kregen het initiatief wat aanvankelijk niet tot echte kansen leidde. Maar plotseling kreeg de topper een totaal andere wending. Binnen drie minuten vergooide SV United zijn riante voor sprong. Via de rug van keeper Aoussar scoorde Luc Peeten de 3-1. De 32e minuut was cruciaal. In het drukbe volkte doelgebied zag Strijbosch een overtreding van Husseyin Tokat die verongelijkt het strafbankje opzocht. Ramon Berden scoorde vanaf de stip: 3-2. Weer een minuut later stond het 3-3. SV United verkeerde in een chao tische fase maar herpakte zich weer. Strijbosch liet enkele overtredingen van de bezoekers onbestraft en gaf een doeltrap terwijl het toch duidelijk een corner voor SV United was. Coach Hlimi ergerde zich groen en geel langs de kant. De frustraties namen toe. De paal en doelman Heijnen stonden een Venrayse voorsprong in de weg. Toen Senid Kukuljae voor een licht ver grijp een vrije trap tegen kreeg, kon het jonge talent zich niet beheersen. Hij liet zijn ongenoegen blijken ook nadat hij geel zag. Met rood moest hij de zaal verlaten. Het geroutineerde De Gastronoom hield het hoofd koel en buitte de overtalsituatie uit: 3-4. Khalid Hlimi trof in de slotfase nog de paal waarna de onverdiende neder laag een feit was. De titelstrijd in de eerste klasse A lijkt nu beslist in het voordeel van De Gastronoom dat met zeven punten voorsprong royaal aan kop gaat. in café De Piëlhaas wordt op zater dag 1 maart vanaf 20.30 uur een toer nooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: 1. Pascal Janssen. 2. Luc Wester. 3. Tom Hendriks. 4. Lou Janssen. 5. Peter van de Berg. 6. Ela Oosterwijk. 7. Nicola Voesten. 8. Gerard de Bruijn. 1Mark van de Heuvel. 2. Geert van Hoof. 3. Marcel Oosterwijk. 4. Sasha Diender. 5. Dave Achten. 6. Johnny Smits. 7. Johan van Hoof. 8. Chrit van Hoof. De hoogste finish was voor Geert van Hoof met 160 punten en er werd 180 eeeooid door Tom Hendriks.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23