de graaf intratuin Gratis Hartslagmeter EXTRA KOOPAVOND! t.w.v. 75,00 mij ling voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! Midü www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere VOORDEEL Zondag 2 Maart En verder: Nieuwe Jubileum boksclub Venray PAASBRUNCH Bij inschrijving hotel asteria 55 f p.p. incl. consumpties Bel voor onze gratis Paasfolder BST" reconstruc ted l open chec k it out Burgeravonden over fusie op 1 en 2 april in 't Brugeind Meerio Maandag 21 april is dé grote dag. De dag waarop de gemeenteraad van Meerlo- Wanssum bekend zal maken hoe de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum eruit zal zien. Wordt het een fusie met Venray of Horst aan de Maas of toch een opsplit sing van de gemeente? Voorafgaand aan de definitieve besluitvorming op 21 april, wordt er de komende dagen en weken nog heel wat gepraat en gediscus sieerd over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum, die bestaat uit de dorpen Geijsteren, Wanssum, Blitterswijck, Meerio, Tienray en Swolgen. Zo vergadert de gemeenteraad van Meerlo- Wanssum op maandag 10 maart in een besloten werkbijeenkomst onder meer over de invulling van de twee speciale burgeravonden, die op dinsdag 1 april en woens dag 2 april vanaf 20.00 uur in 't Brugeind in Meerio worden gehouden voor burgers, onder nemers, verenigingen en andere belangstellenden. Tevens krijgen tijdens deze besloten vergadering de colleges van Horst aan de Maas en Venray de gelegenheid om een mondelinge toelichting te geven op hun schriftelijke reactie op een aantal cruciale vragen van de Meerlo-Wanssumse gemeenteraad. Ook kan de raad van Meerlo- Wanssum tijdens deze 'hoorzitting' vragen stellen aan de beide col leges van B en W, die tijdens deze bijeenkomst kunnen vertellen wat ze de gemeente Meerlo-Wanssum en haar inwoners te bieden heb ben. Na deze besloten werkverga dering worden alle discussies over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum voortaan in de openbaarheid gehouden. Verder worden alle stukken na 10 maart openbaar gemaakt en start direct na 10 maart het actief informeren van de burgers. De bedoeling is om via nieuwsblad Peel en Maas, dat een aantal weken huis aan huis wordt bezorgd in de gehele gemeente Meerlo-Wanssum, de burgers onder meer te informe ren over het gevolgde traject en de voor- en nadelen van de fusie mogelijkheden. Er zijn op weg naar de definitieve besluitvorming op maandag 21 april bovendien (extra) openbare raadsvergade ringen over de herindeling op maandag 17 maart en maandag 14 april.Tijdens de raadsvergadering op 17 maart wordt onder meer gesproken over verschillende toe komstvarianten (fusie met Venray of Horst aan de Maas of splitsing), tijdens de raadsvergadering op 14 april komt het raadsvoorstel van het college aan de orde, dat na de burgeravonden zijn voorkeur in een voorstel zal opstellen. De politiek in Meerlo-Wanssum wil in de maanden maart en april alleen over de fusie praten. De fractie voorzitters van de politieke par tijen hebben alle reguliere com missie- en raadsvergaderingen in Meerlo-Wanssum tot half mei geschrapt. Op die manier kan de politiek zich namelijk de komen de twee maanden slechts met één onderwerp bezig gaan houden: de herindeling. Het woord is aan de burgers en aan de gemeenteraad, die op 21 april de knoop over de toekomst van Meerlo-Wanssum definitief zal doorhakken. Rühl Haeqens Molenaar Voor onbeperkt sporten TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Badminton Golf 55 Plus Kinderopvang Powerplate Sauna Solarium D-day D-day nadert met rasse schre den, het uur U komt snel dichter bij Ik ben maar wat blij dat ik niet in de schoenen sta van die der tien raadsleden van de gemeente Meerlo-Wanssum. Want het duurt niet lang meer en dan gaan zij beslissen over de toekomst van die mooie Maasgemeente. Op maandag 21 april is het zover, dan wordt de knoop doorgehakt en wordt duidelijk of Meerlo-Wans sum wordt opgeslokt door Venray, Horst aan de Maas of wordt opge splitst. Een opsplitsing zou uniek zijn, want nooit eerder werd een gemeente in Nederland over twee andere gemeenten verdeeld bij een herindeling. Laten we er dus maar eens voorzichtig van uitgaan dat het of Venray of Horst aan de Maas wordt. Maar voor welke gemeente gaan de raads leden in dat geval kiezen? Nou is het zo dat Wanssum vijf raads leden telt, Meerio drie, Tienray drie, Swolgen één, Geijsteren één en Blitterswijck geen. Bekend is dat de inwoners van Wanssum en Geijsteren de voorkeur geven aan Venray, maar ook dat de inwoners van Tienray en Swolgen liever met Horst aan de Maas zouden fuseren. Getalsmatig betekent dit, als de raadsleden tenminste de mening van 'hun' dorpsgenoten volgen, een kleine zege voor Ven ray: 6-4. Maar wat doet Meerio? Dat is de grote vraag. Wat doen die drie raadsleden uit dit dorp? Uit een onderzoek van de dorps raad blijkt dat de inwoners van Meerio veel liever met Horst aan de Maas zouden willen fuseren, maar ja: het zijn 'maar' peilingen. En gaan de partijen de raadsle den individueel laten stemmen, of wordt er toch een partijstand punt ingenomen? Het zal kiele- kiele worden, dat is zeker, want de meningen zijn verdeeld. Of wordt er achter de schermen aan een bepaald scenario gewerkt en is de uitkomst al bekend? Heb ben de raadsleden al bepaald dat het de gemeente Venray wordt? Ik denk het niet, en ben blij dat de gemeente Venray zich steeds meer begint te mengen in het debat. Want de burgeravonden komen eraan, nu is hét moment daar om de harten van alle bur gers - en vooral raadsleden - van Meerlo-Wanssum te veroveren. Zodat we op maandag 21 april Horst aan de Maas met een klin kende 13-0 overwinning naar huis kunnen sturen. Want in tegenstelling tot Polen willen we al die boeren, burgers en buiten lui uit Meerlo-Wanssum wel graag in onze achtertuin. Hannes woensdag, donderdag, vrijdag Fitness Les Mills Aerobic Spinning Kick-Fun Tennis Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-11 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 21-27 SV Venray Kunst Cultuur 28 grijpt de macht Kerkelijke diensten 30 De inwoners van Ysselsteyn keren zich massaal tegen de komst van vijfhonderd Poolse en andere buitenlandse arbei ders op het mob-complex aan de Timmermannsweg. Dat bleek maandagavond tijdens een drukbezochte bijeenkomst in zaal Roelanzia. Wethouder Hans Teunissen verklaarde dat de gemeente het Defensie complex alleen aankoopt als er voldoende draagvlak voor is. Dat blijkt niet het geval. Bij het handopsteken aan het eind van de avond, stemde de overgrote meerderheid tegen. Er is in het dorp een grote handtekeningenactie op touw gezet. Bij bakkerij Van Gassel en de Boerenbond kunnen de bewoners hun bezwaar met een krabbel kracht bijzetten. De fractievoorzitters besloten al tijdens de bijeenkomst het onder werp voorlopig van de politieke agenda te halen. Daar drongen de buurtbewoners ook op aan om meer tijd te krijgen hun bezwa ren te onderbouwen. Het grootste bezwaar is dat een groep van vijf honderd buitenlanders te massaal is voor een dorp als Ysselsteyn. De werknemers zouden beter over de gemeente verspreid kunnen worden op kleinere locaties, zo luidt de mening. De buurt voelt zich overvallen door de gemeente, die het verwijt krijgt dat er nauwelijks onder zoek is gedaan naar de gevolgen voor de omliggende woningen en bedrijven, de natuur, het dorp en de verkeersveiligheid. "Het is uit sociaal oogpunt hoogst onwense lijk", zei Theo Bronswijk namens de bewoners van de Timmer mannsweg. Bronswijk vraagt zich af of de rust op de naastgelegen Duitse militaire begraafplaats wel is gewaarborgd. "Gezien de histo rie tussen Polen en Duitsland." Volgens Bronswijk is zo n groot schalige locatie zelfs is strijd met de uitgangspunten van de gemeen te. Tegenover het mob-complex ligt een aantal veehouderijen (kippen, varkens) die belemmerd worden in hun uitbreidingsmo gelijkheden. De geurcontouren bereiken nu al het voorste gedeel te van het complex dat middenin een natuurgebied ligt. Er leven beschermde diersoorten als das sen, vleermuizen en vlinders. Enkele tientallen meters verderop worden bewoners uit hun nood woningen gezet omdat het terrein moet worden teruggeven aan de natuur. Na het vertrek van Defen sie zou ook het mobilisatiecom plex weer een natuurgebied wor den. Vaststaat dat de bodem op enkele plaatsen ernstig vervuild is. Defensie zal op eigen kosten de grond moeten saneren voordat de verkoop plaatsvindt. De verkeerstoename op de toch al onveilige Timmermannsweg is een heikel punt. Uit de laatste telling van 2002 blijkt dat er per 24 uur duizend personenauto's en 110 vrachtwagens van de weg gebruik maken. De gemeente gaat ervan uit dat dit aantal straks ver dubbelt. Maar dit zou niet hoeven leiden tot extra verkeersmaatrege len. Alhoewel wethouder Teunis sen maandag verkondigde dat een vrij liggend fietspad en verkeers drempels tot de mogelijkheden behoren. "De gemeente stelt de verkeersveiligheid te rooskleu rig voor", meent Bronswijk. "Er wonen veel jonge kinderen. Het wordt onacceptabel gevaarlijk." Odette de Theije van het buurt- comité Moostdijk spreekt van een getto. "Het is een aanslag op onze cultuur en het dorpsleven", vindt zij."Er komen vijfhonderd mensen die onze taal niet spreken en onze normen en waarden niet ken nen." Wethouder Teunissen kon de ongerustheid niet wegnemen. Al verzekerde hij dat er dag en nacht toezicht zal zijn. De Theije: "De gemeente kan aan de Moostdijk niet eens drie boerderijen met Oost-Europeanen en Oekraïners controleren. Laat staan deze getto met vijfhonderd mannen. Het is ondoordacht, onzorgvuldig en dus een slecht plan." De meeste Polen werken niet in Venray, maar in Deurne, Horst of Venlo. Het buurtcomité vindt dat de werknemers in die plaatsen ook gehuisvest moeten worden. "We moeten de problemen niet in Ysselsteyn neerleggen", zegt Odette de Theije, die weet dat in andere opvanglocaties overmatig alcohol- en drugsgebruik sche ring en inslag is met overlast en agressie tot gevolg. Bovendien zou het water en vuur zijn tussen de Polen, Bulgaren en Roemenen. "Dat wordt knokken.' Jan van de Pas van de dorpsraad schetste dezelfde problemen. "De komst van vijfhonderd buitenlanders betekent een te zware wissel op een gemeenschap van tweedui zend inwoners." Na alle kritische geluiden probeerde Teunissen de keerzijde uit te leggen. Als de gemeente dit niet doet, dan zullen uitzendbureaus woningen opko- Jan Loonen hanteerde maan dagavond de microfoon tijdens de drukbezochte bijeenkomst. pen in dorpen en wijken en hier in hun werknemers huisvesten. De wethouder haalde Kronenberg als voorbeeld aan. "In dat dorp is veel overlast. Die problemen wil len wij voorkomen", zei Teunis sen, die toegaf dat vijfhonderd een hoog aantal is. "Maar zij zullen geen deel uitmaken van de Yssel- steynse gemeenschap." In 2007 hebben 97 Polen zich definitief gevestigd in de gemeente Venray, van wie tien in Ysselsteyn. Vanuit de zaal klonken alternatieven. Het St.Annaterrein in Venray werd her haaldelijk genoemd. "En had die flats in Veltum maar niet gesloopt. Die waren er heel geschikt voor", merkte iemand op. Het mob-com plex heeft momenteel nog een militaire bestemming. Volgens Teunissen steunt de provincie de gemeente zodat een wijziging van het bestemmingsplan mogelijk is. Indien de gemeente afziet van het complex, dan bestaat de vrees dat uitzendorganisaties als OTTO het terrein kopen. De wethouder ver zekerde dat de gemeente in dat geval geen bestemmingsplanwijzi ging zal toestaan. HETRÜHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT *ot AT 5^ SPECIAAL OPTIEK vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 tvwiv. rongen vof. n l le en 2e Paasdag vanaf 11.00 uur. Ie paasdag voor €21,-P.P. 2e paasdag voor €19,95 p.p. Kinderen 1 en 2 jaar gratis 3-5 jr. €8,50 5-12 jr. €11,50 'f p/m Studenten en 55 plussers f p/m Onbeperkt Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl Beide paasdagen: Prijsvriendelijke MENUKAART in ons restaurant (vanaf 12.00 uur) RlNALDO'S JEUGDSHOW Speciaal voor de kinderen op le en 2e paasdag tijdens de brunch en op le paasdag tijdens het familiebuffet! DINNERSHOW 15 maart, 19 april, 3 mei en 24 mei D-day herindeling op maandag 21 april Wij blijven bereikbaar en willen u graag belonen met extra voordeel! Tegen inlevering van deze ingevulde bon aan onze kassa ontvangt u extra kassa-korting week 9-2008 15% kassakorting op bomen-/heesters week 9 10-2008 15% kassakorting op buitenpotterie/riet/zink - Bovenstaande acties zijn niet van toepas sing in combinatie met reeds geldende acties-/aanbiedingen - Deze acties zijn alleen van toepassing bij Intratuin Venray Postcode: Woonplaats: Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Open Dag Honderdnegenentwintigste jaargang - week 9 - donderdag 28 februari 2008 EN MAAS Ysselsteyn wijst complex voor huisvesting Polen af Succes als resultaat www.rhmweb.nl Heymansstraat 101 Venlo-Boekend 077-3232600 15 minuten rijden vanaf Venray, direct aan de A73 ^2% 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl - VENRAY

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1