Raayland: succesvolle actie voor project SOS Joekskapel Ut Kumt neemt afscheid Joey Buijssen wil ontwikkelingswerk doen Dorpspeiling over fusie gemeente Jong geleerd.... C20,40 X FRANSLEMMERS S WEBDESIGN IT GOED SLAPEN SOLUTIONS PEEL EN MAAS De traditionele kerstviering in het A-gebouw van het Raay land College in Venray stond deze keer geheel in het teken van het scholenproject in Zambia van SOS Meerlo-Wans- sum. Dit gebeurde op initiatief van de studenten Alan Moss uit Venray en Marit Brugman uit Blitterswijck. Marit is ook een van de actieve jongeren die deel uitmaken van de nieuwe SOS-jongerengroep. Leerlin gen van sector 3 hebben zich ingespannen om zoveel moge lijk geld bijeen te sprokkelen voor de stichting, die met dat bedrag een school bouwt in het dorpje Kalundu View in Zambia. Leerlingen hadden de week hiervoor de documentaire 'Sur viving on God's Guidance' van cinéast Marijn Poels vanAWA-fllms Swolgen gezien. De film werd inge leid door een praatje van Marijn en na de film werd er gediscussi eerd. De film maakte veel indruk op de meer dan vijfhonderd scho lieren die aanwezig waren tijdens de verschillende sessies. Het zette leerlingen aan om zelf ook actief bezig te zijn met de kerstactie. Uit eindelijk werd daarom niet alleen een loterij gehouden en zijn er klassikale inzamelingen geweest, maar hebben leerlingen zelf erg vindingrijke initiatieven bedacht. Zo is een klas naar het centrum van Venray gefietst en is daar gezamenlijk, geheel in kerstsfeer, als kerststalletje opgetreden. Ook werden allerlei snacks gefrituurd en voor vijftig cent verkocht in de pauzes, die als warme brood- Het winnende ontwerp dat straks wordt geschilderd op het rokershok van de school en op een van de abri's in Meerlo- Wanssum. jes over de toonbank gingen. Ten slotte deed de leerlingenraad een duit in het zakje en verkocht wafels met slagroom. Hiermee is een bedrag van ruim duizend euro binnengehaald, dat daar naast vermeerderd wordt door de landelijke organisaties NCDO en Wilde Ganzen met wie SOS Meer- lo-Wanssum samenwerkt. Derdeklassers zijn daarnaast bezig geweest met het maken van ontwerpen voor een op te pim- pen abri in Meerlo-Wanssum. Dat in navolging van de stichting, die in de Maasdorpen oude en vieze bushokjes heeft opgeknapt met spectaculaire schilderingen van Afrika, Zuid-Amerika en Azië. Het ontwerp dat de leerlingen heb ben gemaakt wordt onder andere geschilderd op het rokershok tussen gebouw A en B. Maar ook komt het rond Pasen op een van de abri's in Meerlo-Wanssum. SOS Meerlo-Wanssum laat de scholie ren het daar zelf aanbrengen in samenspraak met de leidster van dit project, Ilse Grob. Zij zullen samen met stichting SOS Meer lo-Wanssum abri's pimpen, om mensen bewust te maken van de organisatie en in het bijzonder de derdewereldlanden. Alan Moss en Marit Brugman kijken tevre den terug op de acties van de leerlingen van sector 3. "Bedankt voor jullie geweldige en creatieve inzet!", zeggen ze in koor. Zaterdagavond in het Parochiehuis van Tienray Dat joekskapel Ut Kumt uit Tienray ermee gaat stop pen, was al een tijdje bekend. Begin januari werd het laatste optreden verzorgd bij het uit komen van de prins. De for matie kampt met een structu rele onderbezetting en houdt het daarom voor gezien. De 24-jarige joekskapel viert aanstaande zaterdag haar afscheidsfeest in het Parochie huis van Tienray. Jan Berings van Ut Kumt heeft het opdoeken van de joekskapel inmiddels geaccepteerd. Hij ein digt zijn berichten steevast met Ut kumt (nie mèr...)."Er is geen reden om verdrietig te zijn. We hebben zoveel leuke optredens gedaan, maar we moeten nu, hoe jammer het ook is, accepteren dat het niet meer lukt om een voltallige formatie op de been te krijgen. In december namen we deze beslissing en maakten we het bekend. Maar wel onder de voorwaarde dat het afscheid na al die plezierige jaren in stijl moest worden gevierd." "Wij hebben de optredens uiter aard zelf moeten verzorgen, maar we hebben ook veel aan de men sen om ons heen te danken. Velen hebben ons gesteund, mogelijkhe den gegeven om op te treden en ons al die jaren aangemoedigd. Voornamelijk voor hen wordt het afscheidsfeest georganiseerd én om nog een keertje samen te spelen. Het is stiekem toch een verslaving", lacht Jan Berings. "Voor onszelf en het publiek zal de avond geheel in het teken van muziek staan." Eerst dineert het gezelschap met alle oud-leden en vervol gens begint de afscheidsavond. Vanaf 20.30 uur treden Just for Fun, joekskapel Béter as Niks uit Meerlo en als klapper op de vuur pijl de Bakkeliete Grieten op. De avond wordt even onderbroken voor een veilig, waarin Ut Kumt zijn instrumenten en toebehoren probeert te slijten. "Pauken, micro foons, geluidsapparatuur, meubi lair, een hoorn, een 'trekbuul' en nog wat kleine spulletjes maken deel uit van onze exclusieve Ut Kumt-collectie." Uiteraard speelt Ut Kumt zelf een deuntje mee. "Een mini- afscheidsconcert, zeg maar. En als ik terugkijk op de afgelopen jaren, dan wordt het een bijzonder gezellige feestavond. Dat is traditie geworden." Whiplash Consulash verzorgt de maande lijkse inloopmiddag voor whip- lashcliëntenop woensdag 5 maart. De middag wordt gehouden aan de Hertog Eduardstraat in Venlo en duurt van 13-30 tot 15.30 uur, Aanmelding kan via telefoon (077)3519890, info@consulash. nl. of www.consulash.nl. Jaar lijks worden tussen de 15.000 en 30.000 mensen het slachtof fer van een whiplashongeval. Bij een whiplash maakt het hoofd een heftige slingerbeweging ten opzichte van de romp. Dit gebeurt bijvoorbeeld bij een kop-staartbot- sing in een auto. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggenmerg en hersenzenuwen. Een groot aan tal whiplashpatiënten heeft last van hoofdpijn, misselijkheid, ver moeidheid, duizeligheid, concen tratiestoornissen of problemen met het geheugen. Veel whiplash patiënten en hun naasten hebben behoefte aan extra informatie over whiplash. Zij kunnen samen met lotgenoten praten over de gevolgen van een whiplash in hun omgeving. Webmaster bezig voor SOS Meerlo-Wanssum De in Hegelsom woonach tige maar in Venray werkende Joey Buijssen is met zijn 26 jaar nog een jonge onderne mer. Maar wel een met veel plannen. Buijssen heeft zich gespecialiseerd in het maken van onder andere websites voor particulieren en bedrij ven, maar droomt er nu al van om ooit nog een keer aan de slag te kunnen als ontwikke lingswerker. Dat verklaart meteen ook zijn pro-Deowerk dat hij afgelopen jaar heeft verricht voor de Stich ting Ontwikkelingssamenwer king Meerlo-Wanssum. Toen hij werd benaderd door SOS om een nieuwe website te maken, aar zelde Joey Buijssen geen moment Hij ging meteen enthousiast aan de slag. Inmiddels heeft de energieke Buijssen voor SOS al twee websites gemaakt: www. sos-meerlowanssum.nl en www. wereldfestival2008.nl. Bijzon dere sites waarbij het opvalt - bij de site van SOS - dat de foto's op de homepages op een bijzondere wijze de aandacht vragen. "Ik vind het geweldig wat die vrijwilligers van SOS Meerlo-Wanssum doen om in hun gemeente jong en oud bewust te maken van de situ atie waarin wij hier leven en de mensen in de derde dereld', aldus Buijssen, die vindt dat elk bedrijf verantwoord zou moeten onder nemen. "Gezien mijn affiniteit met andere culturen heb ik meteen ja gezegd toen ik werd gevraagd om een handje te helpen." Joey Buijssen studeerde aan de Hogeschool van Utrecht (oplei ding Mediatechnologie) Na enke le jaren gewerkt als mediatechno- loog, dat is iemand die zich onder andere bezighoudt met webde sign, internet en automatisering, Joey Buijssen aan het werk. is hij begin 2007 in Venray een eigen bedrijf begonnen genaamd: piqasso (www.piqasso.com) waar mee hij bedrijven en particulieren voorziet van onder meer websites, webwinkels, computeronderhoud en automatiseringsdiensten. Buijs sen voelt zich ook in zijn element als hij aan het reizen is. Na rondge reisd te hebben in Australië, Azië en Afrika, staat nu Amerika op het programma. En vanwege de passie met het reizen en diverse cultu ren, wil hij graag een keer ontwik kelingswerk gaan doen. De dorpsraden in Meerlo- Wanssum willen de inwoners van de gemeente op donder dag 3 april laten kiezen tussen Venray en Horst aan de Maas. De dorpsraden hebben burge meester, wethouders en raads leden vorige week per brief laten weten dat de dorpsraden per dorp een peiling onder de burgers gaan houden. Inwoners van alle dorpen kun nen op 3 april stemmen welke gemeente hun voorkeur geniet als fusiekandidaat. Met de uitkom sten van het onderzoek hopen de dorpsraden de politiek een hand vat aan te reiken voor hun defini tieve besluitvorming. 'Wij begrij pen dat de uiteindelijke beslissing een taak is van de gemeenteraad, maar zijn van mening dat de stem van de inwoners van onze gemeente hierin een belangrijke en zwaarwegende rol moet spe len', aldus het platform in de brief. De dorpsraden vinden tevens dat de gemeente snel openheid van zaken moet geven en dat alle inwoners vroegtijdig geïnfor meerd moeten worden over de fusievarianten en de gevolgen die ze met zich meebrengen. Momen teel wordt er door de politiek alleen nog achter gesloten deuren over de herindeling gesproken, maar dat verandert binnenkort (zie voorpagina, red.). De dorpsra den vinden het houden van alleen burgeravonden onvoldoende en pleiten voor een uitgebreid schrij ven aan alle burgers. De reacties van beide fusiekandidaten Horst aan de Maas en Venray op de lijst met twintig speerpunten die de gemeente Meerlo-Wanssum heeft verstuurd, zouden daarbij volgens het Dorpsradenplatform Meerlo- Wanssum als basis kunnen dienen. 'Alle burgers krijgen hierdoor de mogelijkheid om gefundeerd een standpunt in te nemen ten aanzien van de aanstaande herindeling', aldus de dorpsraden. Op maandag 7 april, twee weken voor de definitieve besluitvorming in de raad op maandag 21 april, wordt door de dorpsraden per kern bekendgemaakt welke voor keur de burgers hebben en wordt de uitslag van de dorpspeiling aan de raadsleden uitgereikt. Aange zien de uitslag per dorp anders kan zijn en de kans bestaat dat er een duidelijke lijn te trekken is tussen kernen die de voorkeur geven aan Venray of Horst, wil len de dorpsraden sowieso dat de raad van Meerlo-Wanssum met de optie 'opsplitsing' rekening houdt, aldus de dorpsraden in hun brief. Volgens voorzitter Anthony van Baal van het Dorpsradenplatform Meerlo-Wanssum gaat de dorps peiling zeker door. "De inwoners van Meerlo-Wanssum zullen als het goed is nog voor 1 april schrif telijk worden geïnformeerd over wat Horst en Venray ons te bieden hebben. Daarna volgen de burgeravon den, en dan zijn de burgers vol gens ons voldoende ingelicht om een keuze te kunnen maken. Hoe de peiling wordt opgezet, is aan iedere dorpsraad vrij. In Tienray wordt het vermoedelijk stemmen op locatie zoals bij de verkiezin gen. Maar hier moet nog over wor den vergaderd." Vrijwilligers Begin dit jaar zijn alle verenigin gen door Synthese aangeschreven over het cursusaanbod. Voor de volgende cursussen kunt u nog vrijwilligers aanmelden (imago, pr en marketing, 31 maart), band programmering (7 en 14 april), omgaan met agressie (6 mei), Nordic Walking (13 mei), herha lingscursus BHV gecertificeerd (22 mei en 12 juni). Naar aan leiding van de behoeftepeiling die gehouden is, zijn extra in het aanbod opgenomen de cursus sen sociale hygiëne en het bou wen van een verenigingswebsite. Voor deze cursussen kunnen nog mensen worden aangemeld. Deel name aan deze cursussen is gratis, behalve als je wilt deelnemen aan de gecertificeerde herhalingscur sus BHV. Kijk op www.sport3.nl om je aan te melden of op www. synthese.nl voor meer informatie. Aanmelden kan tot drie weken voor aanvang van een cursus. Stille Omgang 2008 In de nacht van zaterdag 8 op zondag 9 maart wordt de Stille Omgang in Amsterdam gehou den. Ook dit jaar reizen veel bede vaartgangers uit Noord-Limburg en Oost-Brabant naar Amsterdam voor deze tocht.Vanuit deze regio kan men ook aan deze tocht deel nemen. Om 21.00 uur is er in Cuijk een kort lof, waarna de reis voortgezet wordt. Om 00.30 uur wordt de Stille Omgang door de stad gehouden. Om 1.30 uur is er een plechtige eucharistieviering in de Krijtbergkerk aan de Singel. Rond 3-30 uur wordt de terugreis aanvaard. Opgeven voor woens dag 5 maart bij Lies van Bavel via telefoon (0478)582193- Autisme De Nederlandse Vereniging voor Autisme regio Limburg, het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid en MEE Noord en Midden Limburg houden op maandag 3 maart in Venlo en op dinsdag 18 maart in Weert van 20.00 tot 22.00 uur een informa tieavond met als thema Autisme en vrije tijd. Vrij zijn en vakantie betekent vaak onduidelijkheid over wat er komen gaat. Dat kan tot stress leiden bij iemand met autisme. Een duidelijke invulling van de vrije tijd kan deze stress aanzienlijk verminderen. Het uit eindelijke doel van vrije tijd is ontspanning. Uitgangspunt daar bij is dat men zelf kan kiezen en bepalen wat men gaat doen om dat doel te bereiken. Maar kiezen lijkt nu juist een probleem voor mensen met autisme. Ook zijn sociale aspecten van vrije tijd voor hen geen vanzelfsprekend heid. Spreker tijdens beide avon den is Nathalie Willems-Schotanus. Zij is orthopedagoog en ambulant begeleider. Ze gaat in op de vraag waarom vrije tijd voor mensen met autisme zo moeilijk is en hoe ze daarbij geholpen kunnen wor den. Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 29 februari. Neem hier voor contact op met het Informa tiecentrum van MEE NML in Venlo via telefoon (077)3961555. Informatie Beerkensterrein De gemeente Meerlo-Wanssum wil belangstellenden tijdens een bijeenkomst op woensdag 5 maart informeren over de voortgang van de sanering en bouwplannen aan het Beerkensterrein in Blitterswij ck. Tijdens deze avond worden de bezoekers geïnformeerd over de saneringsgeschiedenis en de hui dige stand van zaken met betrek king tot de grond- en watersane ring. Ook is er mogelijkheid om vragen te stellen aan de provincie, de GGD en projectontwikkelaar Maessen.Aanvang: 19-30 uur.Aan- melden is niet nodig. Bijzonder concert harmonieorkest en Doolgaardschool Binnen de muziekcommis- sie van het Harmonieorkest Noord-Limburg (HONL) leefde de wens om eens iets vernieu wend te doen als orkest met als achterliggende gedachte de huidige jeugd enthousiast te maken voor de muziek. De commissie ging op zoek naar stukken die alle kinderen ken nen en bijzonder aanspreken en kwam uit bij Junglebook n, The Pirates of the Carribean en de musical Annie. In samenwerking met de Dool gaardschool in Horst, waar HONL- lid Desirée Adank voor de klas staat, is een leuk en leerzaam les programma opgezet voor de kin deren van de school. Een onder deel van het programma wordt door de school verzorgd, een ander onderdeel door het HONL. Leden van het HONL zijn met de kinderen en hun leerkrachten al een tweetal weken druk in de weer om kleding, decors en instru mentjes te maken. De groepen 1 t/m 4 studeren onder leiding van Truus Peeters en Marieke Vullings dansjes in op de muziek van Jun gle Book. Bij de groepen 5 t/m 8 zijn ze in de handenarbeidlessen druk bezig met het maken van instrumentjes van allerlei 'waar deloos' materiaal. De kinderen kunnen zó ervaren dat muziek heel breed kan zijn, dat ritme niet bepaald hoeft te worden door dure instrumenten, maar door alles wat geluid maakt. Bovendien krijgt deze groep slagwerkles van Ankie van Reeken en 'good old' maestro Sjef Klinkers.Bovendien zal er een gastoptreden zijn van de nu 15- jarige Judith Weusten, die de rol van Annie zal vertolken en reeds diverse malen op de tele visie was te zien. Judith werd op 13- jarige leeftijd, uit 2000 kinde ren door producent Albert Verlin den uitgekozen om mee te spelen in de Nederlandse versie van de musical Annie. Alle 545 leerlingen van de Doolgaardschool hebben Leerlingen leren danspasjes voor een bijzonder concert op zondag 2 maart in Horst. meegedaan aan dit unieke project. De uitstekende samenwerking tus sen de leerlingen en het harmonie orkest zal haar hoogtepunt vinden in een gezamenlijk optreden op zondag 2 maart in het Gasthoês te Horst. Het concert begint om 15:45 uur en zal rond 17.00 uur eindigen. De entree bedraagt 2 euro per persoon. Een jaarabonnement kost u slechts WgBW!ad:l.!.g^T=l OtjtjAPlJRs£ecio^ in de regio www.franslemmers.nl Donderdag 28 februari 2008 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 Nli GRATIS CAR COMFORTER T.W.V. €199,- BIJ AANSCHAF VAN EEN TEMPUR® COMBIMATRAS

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11