De kunst van Zwart/Wit Winnaar OoitVenray fotowedstrijd Dorp Merselo eert Frans Michels 1 Toneelgroep Vondel speelt klucht Snelheidscontroles ^Ingezonden Lezing aanzet tot Venrayse canon a ELEKTR0FIETS SPECIALIST Gunhoek BEZORGEN? ook voor üw tuin PEEL EN MAAS AbrahamArt Galerie Kunst uitleen presenteert vanaf zater dag 16 februari tot eind april, elk weekeinde van 13.00 tot 17.00 uur op het Annaterrein in Venray De Kunst van Zwart/Wit. Abraha mArt Galerie Kunstuitleen heeft een zevental kunstenaars uitge daagd om met als basis zwart/wit een serie schilderijen te maken die de spanning van de eenvoud bevatten. Elke kunstenaar geeft op totaal eigen wijze invulling aan dit thema en het heeft een verras send gevarieerd geheel opgele verd. Deze worden getoond in de net gerenoveerde solozaal van de 1200m2 grote galerie kunstuit leen in Venray. Een van deze kun stenaars is de voor AbrahamArt nieuwe kunstenaar Christiaan Lie- verse (Den Bosch, 1971). Lieverse is een van de meest succesvolle jonge Nederlandse kunstenaars van dit moment met zijn zwart/ wit portretten. Lieverse schildert vanaf zijn zestiende levensjaar en maakt zowel figuratieve als abstracte werken. In het figura tieve werk staat de mens centraal, waarbij het niet meer gaat om de geschilderde figuur, maar om de situatie. Vaak zijn alleen de kop pen of lichamen geschilderd, maar door houding en uitdruk king wordt de kijker nieuwsgierig naar de directe omgeving. Door de bijna altijd toepasbare vraag als 'wat is er aan de hand?', blijft het werk spannend door de eigen maar ook veranderlijke interpre tatie van de kijker. Lieverse wordt vertegenwoordigt door diverse galerieën in het binnen- en bui tenland. Daarnaast toont Abraha mArt ook een serie zwart-witschil- derijen van Bram Reijnders, Julio Ghiorzi, William Malucu, Sebastiao Rodrigues, Claus Costa en Dario Bosa. Naast de solozaal zijn in de andere zalen de nieuwste werken uit de collectie te zien. Francois Thiele overhandigde namens de Stichting OoitVenray de hoofdprijs, een laptop, aan mevrouw Irene Dijst uit Bussum. Mevrouw van Dijst werd vergezeld door haar kinderen die onderdeel uitmaakten van de kerstboom op de foto. De winnende foto, een levende kerstboom, was oorspronke lijk voor haar eigen kerstkaart gemaakt. Ze had al van verschil lende mensen complimenten gekregen voor die kerstkaart toen ze door haar moeder werd aan gespoord om mee te doen aan de fotowedstrijd. Zo gezegd, zo gedaan. Ze was dan ook blij verrast toen ze hoorde dat ze de hoofd prijs had gewonnen. De wedstrijd is gehouden in de maand decem ber. Veel mensen hebben een foto gestuurd naar www.ooitvenray.nl. Inbreker aangehouden De politie heeft dinsdagmorgen omstreeks 07.40 uur een 20-jarige man uit Venray op de Hensenius- straat aangehouden op verdenking van diefstal. De politie kreeg een melding dat er omstreeks 06.55 uur een inbraak in een woning aan de Prinses Beatrixstraat had plaatsgevonden. Een getuige had twee mannen met audioappara- tuur over straat zien lopen en is ze gevolgd. Eén van de mannen rende weg toen ze een tv lieten vallen. De andere man ging een woning aan de Henseniusstraat binnen. Ter plaatse kon de man in zijn woning worden aangehouden. Na controle in de woning bleken hier spullen te liggen die bij een eerdere inbraak die nacht waren ontvreemd. De mannen worden verdacht van een poging inbraak en twee inbraken in Venray die in de nacht van maandag op dins dag hebben plaatsgevonden. De 20-jarige man is in verzekering gesteld. De politie is nog op zoek naar de tweede verdachte. Man vernielt ruit buren De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag, omstreeks half vijf, een 43-jarige man uit Oirlo aangehouden op verdenking van vernieling bij zijn buren. Het ging om een ruit van de voordeur. Daarnaast was er een kleine lantaarn uit de voortuin getrokken. De verdachte is over gebracht naar het bureau en voor verder onderzoek ingesloten. De politie onderzoekt de aanleiding voor de vernieling. Gloria in Overloon De professionele blaaskapel Gloria uit Tsjechië is op paaszater dag 22 maart voor de tweede keer te gast in Overloon. Blaaskapel Freunde Echo houdt alweer voor de zesde keer dit Paaszaterdag folklorevent dat ondertussen is uitgegroeid tot een groot interna tionaal gebeuren. Bezoekers uit Nederland, België en Duitsland vinden inmiddels hun weg naar de gemeente Boxmeer. De locatie is De Raaijhal in Overloon waar meer dan zeshonderd zitplaatsen beschikbaar zijn. Kaarten zijn te bestellen via www.blaaskapel. nl., bij John Jacobs via telefoon (0478)641516 of bij Ton Keizers via telefoon (0478)642399- De avond begint om 19.00 uur met in het voorprogramma Freunde Echo uit Overloon. De zaal is geopend vanaf 18.30 uur. Informatie voor starters De prijs van een gemiddelde woning is in 2007 met 4,3 pro cent gestegen. Voor 2008 wordt er een afvlakking verwacht van de stijging, maar nog altijd is de ver wachting dat de huizenprijzen in 2008 met 3 procent gaan stijgen. Vooral voor starters op de woning markt maakt deze prijsontwikke ling het lastig een eigen woning aan te schaffen. Om deze starters van extra informatie te voorzien, houdt Rabobank Venray in samen werking met Peelrand Makelaardij een informatieavond op woens dag 20 februari. Tijdens deze informatieavond is de bankhal van Rabobank Venray geopend tussen 19 00 en 21.00 uur. Er staan deze avond adviseurs en makelaars voor alle starters klaar om vrijblij vende informatie te verstrekken over het kopen en financieren van een woning. Uiteraard worden er verschillende mogelijkheden voor starters gepresenteerd. Gewapende overval in Ysselsteyn De politie is dringend op zoek naar getuigen van een gewapende overval, vorige week woensdag avond op een horecagelegenheid aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn. Even na half twaalf kwamen enke le mannen de zaak binnen, waarna een medewerkster werd bedreigd met een wapen. De overvallers gingen er met een onbekend geld bedrag vandoor. Het gaat vermoe delijk om vier of vijf overvallers. Een van hen had een negroïde huidskleur en was ongeveer 1.65 m lang. Hij droeg een donkere driekwart leren jas met een capu chon. Die capuchon was beige en voorzien van een bontkraag. Ver der droeg hij een donkerblauwe spijkerbroek. De andere mannen hadden een lichtgetinte huids kleur. De politie stelt een buurt onderzoek in en is op zoek naar getuigen. Zij kunnen zich melden via telefoonnummer 0900-8844 of Meld Mis-daad Anoniem, telefoon nummer 0800-7000. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Het straatnaambord van de Mul ders Franshof in Merselo is zondag officieel onthuld. Mulders Frans is de bijnaam van Frans Michels. Mulders verwijst naar zijn beroep: molenaar. Michels was in de Tweede Wereldoorlog actief in het verzet en kwam in 1944 op 22-jarige leeftijd tijdens een actie om. Mer selo had al langer de wens een straat naar deze Merselonaar te vernoemen. Dit stuitte echter steeds op problemen omdat in Venray al sinds de vijftiger jaren een Frans Michelsstraat is. Toen in de buurt van de Merselose molen enkele nieuwe straten werden aangelegd, werd deze kans echter met beide handen aangegrepen door de plaatselijke dorpsraad en heemkundevereniging 't Roake- liezer. Zondag, tijdens een korte bijeenkomst in D n Hoek, stonden Theo Zegers, voorzitter van de dorpsraad, en Jan Michels, voorzit ter van 't Raokeliezer, in het bijzijn van familieleden en een honderd tal andere belangstellenden nog even stil bij alle gebeurtenissen. Ook Iet Gubbels-Michels, de zus van de gesneuvelde Frans Michels, was daarbij aanwezig. Daarna ging het hele gezelschap naar de nieu we straat, waar de naam werd ont- Het straatnaambord wordt onthuld door Sjef Engels. huid door Sjef Engels, een jeugd vriend van Frans Michels. Mien Kessels las daarna het door zus Iet in 1944 geschreven In Memo- riamgedicht voor. De bijeenkomst werd afgesloten met een stem mige trompetsolo door Theo Kop- pes, die The Last Post' ten gehore bracht. Toneelgroep Vondel brengt eind februari de klucht Er loopt een streepje door, bestaande uit drie bedrijven met tien spelers, te weten vijf dames en vijf heren, op de planken in gemeenschapshuis De Wis in Castenray. De toneelgroep heeft besloten op drie avonden een voorstelling te verzorgen. Meestal speelt een en ander zich af in een gewone huiskamer. Dit jaar bestaat het decor uit een hotel-cafe/restau- rant in een oud kasteel. Een uiterst bekwaam groepje leden verzorgt dit décor tot in het kleinste detail en ziet dit dan ook als een wel kome uitdaging. De regie is voor het vijfde achtereenvolgende jaar in handen van Piet Kuijpers. De generale voorstelling is gepland op donderdagmiddag 21 februari, voorafgaand aan de uitvoeringen op vrijdag 22, zaterdag 23 en zon dag 24 februari. De leerlingen en leerkrachten van de bovenbouw van de basisschool zijn hierbij als vanouds het trouwe publiek. De klucht is geschreven door Berend en Rob Heemskerk en gaat over de heer Ollivier, een rijke hotelier, is plotseling komen te overlijden. Zijn kokkin Pleun en haar zoon Wilberfost, de kelnerhuisknecht, beheren het hotel totdat de twee erfgenamen van Ollivier, de nich ten Tirza en Marijke, samen de scepter in het hotel gaan zwaaien. Voorlopig voor één maand want daarna moet blijken wie de wer kelijke eigenaar wordt. Er moet dus aan een bepaalde eis wor den voldaan. Of daaraan wordt voldaan? De vrienden van wijlen heer Ollivier en de gasten van het hotel maken het er allemaal niet eenvoudiger op. Neem daarnaast de twee halfgare zussen en een paar onnozele verhuizers, dan is de puinhoop niet meer te over zien. De voorstellingen op vrijdag en zaterdag beginnen om 20.00 uur en op zondag gaat om 19.00 uur het doek open. Kaartjes zijn te reserveren via telefoonnummer (0478)571308. Meer informatie over toneel- groepVondel is te vinden via http://castenray.dorpenvenray. nl/vondel. Van de Midden- en Noord Limburgse automobilisten vindt 68,3% de snelheidscon troles van de politie zinvol. Toch zegt 45% regelmatig tot vaak te hard te rijden, omdat men vindt dat de snelheids controles te weinig plaats vinden. Binnen de bebouwde kom is dat percentage wel minder dan op de snelweg, omdat 88,5% ook aangeeft dat 50 km/u binnen de bebouwde kom een goede snelheid is. Ruim 44% vindt de controles met behulp van een lasergun, acceptabel, net zoals die met de videowagen. Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek naar de mening van automobilisten over de handhaving van de verkeers regels, dat het Bureau Verkeers handhaving Openbaar Ministerie (BVOM) heeft laten verrichten door het onderzoeksbureau NEA. Het onderzoek spitste zich toe op de speerpunten alcohol, snelheid, rood licht en gordel. De automo bilisten in Nederland houden zich steeds beter aan de regels. Het draagvlak voor zowel verkeersre gels als verkeerscontroles is rela tief hoog, zeker als het gaat om alcoholgebruik in het verkeer en rijden door rood licht. Het draag vlak voor snelheidscontroles is opnieuw gestegen en bedraagt nu 85 procent. Landelijk gezien vinden bijna alle automobilisten (ruim 99 pro cent) controles op alcoholgebruik in het verkeer zinvol of heel zin vol. In Midden- en Noord-Limburg is dat niet anders. Toch zegt een kwart van hen (23,6%) zelf wel eens met alcohol op achter het stuur te zitten, maar 50% vindt ook dat de norm die toegestaan is, niet streng genoeg is, maar minder dan 0,5 promille zou moeten zijn. Ruim 44% vindt dat er te weinig alcoholcontroles plaatsvinden. Dat door rood rijden gevaarlijk is, hoeft landelijk gezien voor negen op de tien automobilisten geen betoog. Liefst 98 procent van de automo bilisten onderschrijft de regel dat je moet stoppen voor rood licht. Net als een jaar eerder vindt vrij wel iedereen de controles op het negeren van rood licht zinvol. In Midden- en Noord Limburg zegt 93,5% zelden of nooit door rood te rijden. Ook zegt 97,5% het eens te zijn met de regel dat je voor rood licht moet stoppen. Van de ondervraagde automobi listen vindt 40% dat er te weinig controle gehouden wordt op rood licht gedrag. 53,7% denkt zelfs dat de pakkans klein tot zeer klein is. Het naleven van de gordelplicht is voor veel automobilisten een van zelfsprekendheid. Tijdens lange ritten draagt 95 procent van de automobilisten de gordel; tijdens korte ritten daalt dat tot 84 pro cent. Slechts 15% van de onder vraagden is het er niet mee eens dat het gebruik van de gordel de kans op letsel bij een ongeluk verkleint en een op de drie auto mobilisten vindt dat er wel vaker gecontroleerd mag worden. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Hondenbelasting (2) Beste Lisa, ik sluit me helemaal aan bij het stuk dat jij schrijft over hondenbelasting. Meer dan een jaar geleden heb ik in mijn schrij ven ook al aangegeven dat de gemeente er een zootje van maakt. Ik ben hier in de wijk Landweert komen wonen om de groenstro ken die er aanwezig waren, mijn vrouw kan namelijk moeilijk lopen. Een jaar na het kopen van onze woning aan de Wederik ging alles op de schop en verdwenen de stroken. Mijn vraag aan onze burger meester was, kan mijn vrouw hier een ontheffing voor krijgen? Ech ter de burgemeester en de rest van de gemeente neemt het niet zo nauw met wat een burger zou willen. Mooie woorden kan Jos Waals spreken maar een beleid volgen moet hij nog leren. Inder daad de poepzuiger is niet meer actief, waarom betaal ik dan nog? Ik weet het wel, om de straten en pleintjes schoon te houden. Lisa je raakt het punt behoorlijk, jammer dan we tegen een muur praten. In de optocht werd een nieuwe bur gemeester gezocht, ik denk dat het hoog tijd is dat Jos met pensioen gaat. Ga kaarten of koop een hond dan ontmoeten we je misschien nog eens, liever eigenlijk niet. Hondenbezitters van Venray blijf druk uitoefenen op de gemeente, eens komt er gerechtigheid. Ik ga nu mijn honden uitlaten op de verdwenen stroken. Martin van de Esschert, Venray. Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. houdt op maandag 18 februari vanaf 19-30 uur in zaal Het Trefpunt in ver pleeghuis Beukenrode een lezing met als titel Een aanzet tot een Venrayse canon. De lezing wordt verzorgd door bestuurslid Wim van Delft. Enkele jaren geleden kwam het idee op dat Nederlan ders te weinig afwisten van hun eigen geschiedenis. Ongeveer tegelijkertijd leidden een aantal dramatische gebeurtenissen zoals de moorden op Fortuin en Theo van Gogh, de affaire Hirsi Ali en het referendum over de Euro pese Grondwet tot een toename van de aandacht voor de eigen nationale identiteit. Het bekende Nederlandse gevolg is dan dat er een commissie wordt ingesteld: de canoncommissie van Frits van Oostrom Deze commissie kwam dus met de Nederlandse Canon: vijftig hoofdpunten (Vensters) uit de Nederlandse geschiedenis, die aan elke inwoner van Nederland onderwezen dienen te worden. Men start met de Hunebedden, Romeinen, Willibrordus en Karei de Grote en zo voort tot het vijf tigste venster en dat is Europa na 1945. Het is begrijpelijk dat men na de Nederlandse canon ook aan andere canons ging den ken. Zo heeft Geijsteren al een canon, geschreven door Theo Jeuken en Gérard Lucassen. Het leek Van Delft daarom interessant een aanzet te geven tot een Ven rayse canon. Wat zijn de belang rijkste elementen uit de Venrayse geschiedenis die een onderdeel van de opvoeding van de Ven rayse jeugd moeten uitmaken. Als geboren Waalwijker kwam Wim van Delft na zijn studie geschie denis in 1972 les geven aan het toenmalige Boschveldcollege. Opgegaan in het Raayland Col lege mag hij daar nog steeds les geven. Geïnteresseerd in alle vor men van geschiedenis heeft hij in de loop der jaren ook de Venrayse geschiedenis op allerlei manieren tot zich genomen en proberen uit te dragen. Zoals gebruikelijk is de lezing ook voor belangstellende niet-leden gratis toegankelijk. Omgaan met stress De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg start op dinsdag 18 maart weer met een cursus Aanpakken van stress; voorko men van burn-out bij Boulevard Hazenkamp in Blerick. Inmid dels hebben zo n 400 mensen in Noord-Limburg aan deze trai ning deelgenomen. Deze training biedt goede resultaten. Na afloop geven cursisten aan dat hun stres sklachten zijn verminderd en dat zij beter met spanningen kunnen omgaan. Het is een praktische cursus, vol met handige tips, om stress de baas te blijven. Boven dien ontvangt men een werkboek met daarin een duidelijke uitleg en veel informatie. Het boek kan men na de training als naslag werk blijven gebruiken. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten en vindt plaats in de avonduren. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Informatie centrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Dementie Zorgen voor een dementerende is een zware opgave. Wie zelf bij deze zorg betrokken is kent waar schijnlijk momenten van machte loosheid, verdriet en onzekerheid. Ook heeft men ongetwijfeld vra gen. Ter ondersteuning in de zorg voor een dementerende houdt Alzheimer Nederland afdeling Noord-Limburg de gespreksgroep Dementie voor lotgenoten. Deze gespreksgroep is bedoeld voor partners, kinderen, familieleden of vrienden van dementerenden en vindt twee maal per maand plaats op de maandagmorgen in wijkcen trum Veltum in Venray. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Joke Hal mans via telefoon (0478)583806 of bij Gertie van Kruijssen via tele foon (0478)586685. Halfvasten in Oostrum Door carnavalsvereniging De Karklingels en enkele Oostrumse ondernemers wordt op zater dag 8 maart een zogeheten Half- vastenspektakel gehouden. Het Oostrumse dorpsplein wordt omgetoverd tot een waar festival terrein tijdens Zoepkeet 2008. De Brabantse feestband WC Expe rience staat tijdens dit festijn op de planken. Voor deze rock- en lolband is niet snel iets te gek. De heren hebben hun sporen in het feestcircuit al ruim verdiend en na elf albums kwam er op veler verzoek zelfs een eigen dvd. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij 't Alle- manscafé in Oostrum, via telefoon (0478)581325 of via allemansca- fe@hetnet.nl. Kijk voor meer info op www.karklingels.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Donderdag 14 februari 2008 - Pagina 7 ook voor onderhoud en reparatie g~FlETi W RE Ld"^ Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 Verspreidingsburo

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7