Gemeente Venray 5ii /.'X Venray fuseert graag met Meerlo-Wanssum Foto's en film WOZ op internet Openbare bekendmakingen Deze week Collectes y Bouwvergunning aanvragen? Kapvergunning nodig? Kijk op www.venray.nl Gemeente vordert half miljoen terug 50 euro voor leeg blikje PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op 31 januari heeft de gemeente Venray aan alle inwoners en bedrijven een aanslag OZB (Onroerende-ZaakBelastingen) en een beschikking WOZ (Waardering Onroerende Zaken) gestuurd. Venray behoort hiermee tot de eerste groep gemeenten die de beschikkingen voor het nieuwe tijdvak heeft verzonden. Op www.venray.nl kunt u uw taxtatieverslag bekijken. Nieuw dit jaar zijn de cycloramafoto's op het taxatieverslag. Dat zijn 360° panoramafoto's. Als u daarop klikt, kunt u 'rondkijken' in de foto. Zowel van het eigen pand als van de referentiepanden kunt u de cycloramafoto's bekijken. Daarvoor moet u eenmalig een bestand installeren. Op de website staat aangegeven hoe dat moet. Ook is er dit jaar voor het eerst een WOZ-informatiefilm beschikbaar op de website. Deze film informeert over het tot stand komen van de WOZ-waarde en geeft achtergrondinformatie over het WOZ-proces. Zowel het taxatieverslag als de WOZ-informatiefilm vindt u via de banner WOZ-loket rechts op de startpagina van www.venray.nl. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten Bestemmingsplannen Vastgesteld bestemmingsplan Bouwplannen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Rectificatie Verleend Bouwvergunningen U itweg verg u n n i ngen Besluiten Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Aangevraagd Bouwvergunningen Besluiten Donderdag 14 februari 2008 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 7 m Dat heeft de gemeenteraad 12 februari unaniem besloten. Venray ziet Meerlo-Wanssum als dé natuurlijke fusiepartner. Beide gemeenten hebben op een aantal belangrijke terreinen sterke overeenkomsten en kunnen elkaar op andere terreinen zeer goed versterken. Meerlo-Wanssum en Venray hebben veel gemeen als het gaat om de ontwikkeling van dorpen en buiten gebied. Beide koesteren de dorpse kwaliteiten, het rijke verenigings leven en de sterke sociale samen hang. Elk dorp heeft daarbij zijn eigen karakter. De dorpsraden zijn zeer actief en leveren een grote bijdrage aan de ontwikkeling en daarmee de identiteit van het dorp. De leefbaarheid wordt gewaarborgd door zaken als een basisschool, gemeenschapshuis en sportmogelijk heden. Het buitengebied met haar landschappelijke kwaliteiten is aantrekkelijk voor toeristen en recreanten op zoek naar rust en ruimte. Hiermee versterken beide gemeenten elkaar. Venray en Meerlo-Wanssum hebben elkaar veel te bieden Venray heeft stedelijke voorzieningen zoals het ziekenhuis, voortgezet en middelbaar beroepsonderwijs, een goed winkelcentrum, schouwburg en bioscoop, het kunstencentrum, het Odapark en Freulekeshuus. Voorzieningen waar inwoners van Meerlo-Wanssum nu al graag gebruik van maken. Maar Meerlo- Wanssum heeft óók aan Venray veel te bieden. Op het gebied van recreatie vinden veel Venraynaren nu al ontspanning fietsend of wandelend door het landschap, aan de Maas of in de Geijsterse bossen. Ook de ontwikkeling van de haven, het bedrijventerrein, woningbouw en infrastructuur in het project 'Het nieuwe Wanssum' biedt grote kansen voor het bedrijfsleven in beide gemeenten en dus de regionale werkgelegenheid. Venray is daarom nu al partner in dit project. Door de bestaande succesvolle samenwerking tussen beide gemeenten zal een toekomstige fusie niet ervaren worden als een stap in het duister. We kennen elkaar goed en kunnen in de nieuwe fusiegemeente gewoon onszelf blijven. Op de Grotestraat zijn afgelopen week drie proefstroken aangelegd. De proefstroken bestaan uit verschillende soorten bestrating. Ga naar www.venray.nl en laat ons weten wat u de mooiste, handigste of prettigste bestrating vindt voor het nieuwe centrum. Op vrijdag 29 februari houdt de gemeente een stilettoloop om de bestrating te testen. Opgeven kan nog steeds via info@venray.nl. - Ysselsteyn - instellen 60 km/h-zone - Ysselsteyn - instellen 30 km/h-zone - Molenhofweg - instellen 30 km/h-zone - Gasstraat - instellen 30 km/h-zone - Smakterheide wonen - instellen 30 km/h-zone - Keizersveld - instellen 30 km/h-zone - De Hulst II - instellen 30 km/h-zone - Leunen - aanleg gehandicaptenparkeerplaatsen - 't Liene - aanleg gehandicaptenparkeerplaats - Helfrichstraat-Kempweg - instellen parkeerverbod - Langstraat - aanbrengen openbaar-vervoervoorziening ter hoogte van huisnummer 54 - Langstraat - aanbrengen openbaar-vervoervoorziening ter hoogte van huisnummer 124 - Langstraat - aanleggen fietsstroken tussen Westsingel en Langeweg - Langstraat - instellen parkeerverbod tussen Blauwververstraat en Weg in den Berg - Langstraat - instellen voetgangersgebied tussen Langstraat en Hoebertweg - Langstraat - aanleggen laad- en losstrook ter hoogte van huisnummers 56, 57 en 86. U kunt de desbetreffende stukken van 15 februari 2008 t/m 27 maart 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. De gemeenteraad heeft op 12 februari 2008 het volgende bestemmingsplan vastgesteld: - 'Partiële herziening bestemmingsplan Circuit de Peel'. De gemeenteraad heeft op 30 oktober 2007 het bestemmingsplan 'Circuit de Peel' vastgesteld. Het plangebied is gelegen aan de Bakelsedijk te Merselo, globaal begrensd aan de westzijde door de luchtmachtbasis De Peel, de oostzijde de Middenpeelweg en de noord- en zuidzijde bosgebied. De partiële herziening omvat niet meer dan enkele aanpassingen van de bebouwingsvoorschriften. Ten opzichte van het ontwerp is het plan gewijzigd vastgesteld. De belangrijkste wijziging betreft enkele aanpassingen van de voorschriften. U kunt de desbetreffende stukken van 15 februari 2008 t/m 27 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling bedenkingen inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Limburg (Postbus 5700, 6202 MA Maastricht), wanneer u: - tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren hebt gebracht - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren te brengen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp bestemmingsplan. De voorkeur gaat uit naar het schriftelijk inbrengen van bedenkingen. Voor het mondeling inbrengen van bedenkingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 043-3897903, te bereiken tijdens kantooruren. - Steegse Peelweg 37 - bouwen van een garage (nr. ba080044) - Grotestraat 50 - tijdelijk plaatsen van een chalet (nr. ba080045) - Reigersbek 6 - wijzigen van de voor- en achtergevel (nr. ba080046) - Oeldershof 12 - berging met overkapping (nr. ba080047) - Oostsingel 32 - vergroten van de woning (nr. ba080048) - Oostsingel 34 - vergroten van de woning (nr. ba080049) - Zandhoek 12 - vernieuwen van de boerderij (nr. ba080050) - Grotestraat 93 - plaatsen ledtekst/verplaatsen twee lichtbakjes (nr. ba080051). Sloopvergunningen - Mgr. Hanssenstraat 67 - slopen van de berging (nr. slp080007). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiks projecten: Voorgenomen vrijstellingen en bouwvergunningen - Vredeweg 7 en 9 - bouwen van een rundveestal (nr. ba070555) - Van Berlostraat ongenummerd - legaliseren van een paardenstal (nr. ink0706154) - Twistweg 9 - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba070546) - Van Berlostraat 2a - bouwen van een woning met garage (nr. ba070141) - Bosuil ongenummerd - bouwen van 12 patiowoningen (nr. ba070372). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 15 februari 2008 t/m 27 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. In Peel en Maas van 7 februari stond onderstaande publicatie: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Vredeweg 6 - uitbreiden melkveebedrijf (nr. ink0607400). Dit moest zijn: - Vredeweg 7 en 9 - uitbreiden melkveebedrijf (nr. ink0607400). De inzagetermijn blijft ongewijzigd. - Akelei 19 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba080042, verzenddatum 08/02) - Kruidenlaan 120 - vergroten van de woning (nr. ba080040, verzenddatum 08/02) - Henri Dunantstraat 40 - tijdelijk plaatsen van een projectbord (nr. ba070556, verzenddatum 08/02) - Spurkt 1 - veranderen van de cleanroom (nr. ba080027, verzenddatum 08/02) - Leunseweg 6 - vernieuwen van de kozijnen (nr. ba080024, verzenddatum 08/02) - Grootdorp 67 en 73 - het bouwen van een loods, het vergroten en aanpassen van het pand en het realiseren van parkeervoorzieningen (nr. ba070001, verzenddatum 08/02) - Parkweg 6 - het bouwen van een woning en een recreatiewoning (nr. ba070497, verzenddatum 08/02) - Paardekopweg 21 - het veranderen van de woning fase 1 (nr. ba070554, verzenddatum 08/02). Sloopvergunningen - Leunseweg 6 - het slopen van kozijnen (nr. slp080003, verzenddatum 08/02) - Parkweg 6 - het slopen van een woning (nr. slp070081, verzenddatum 08/02). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. - Eijkenhofweg 5c - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 15 februari 2008 t/m 27 maart 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. - Gasstraat - voor 5 linden, geen herplant i.v.m. te weinig ruimte in het trottoir - Reigersbek - voor 11 esdoorns, herplant 8 amberbomen - Overloonseweg/Broekweg - voor 1 linde i.v.m. aanleg verkeerplateau, herplant drie bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 15 februari 2008 t/m 27 maart 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. - Mgr. Hanssenstraat 67 - vernieuwen van de achterbouw (nr. ba080043) Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ringweg 10 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan W. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn voor een fokzeugen-, vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf (Mila070035). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 15 februari 2008 t/m 27 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 14 februari 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente kan een bedrag van 515.584,24 terugvorderen bij het waterschap en de belas tingdienst. De Waarderings kamer heeft besloten dat een door de gemeente geëiste herberekening van de 'vangnet regeling' Wet WOZ volledig wordt toegekend. De vangnetregeling was een syste matiek van kostenverrekening voor 1999 tot en met 2002. Hierbij kon de gemeente een beroep doen op het Rijk als de jaarlijkse voorlopige vergoedingen niet voldoende waren om de in redelijkheid gemaakte waarderingskosten te dekken. Herberekening De terugvordering volgt op een jarenlang juridisch conflict over het beroep dat de gemeente in het verleden heeft gedaan op de Wet waardering onroerende zaken (WOZ). De hoogte van het bedrag werd mede bepaald door een verge lijking met acht andere gemeenten. Venray was het wel eens met die systematiek van de Waarderings kamer, maar niet met de keuze van de vergelijkingsgemeenten. Na aanhoudende inspanning van de gemeente heeft de Waarderings kamer uiteindelijk besloten dat de herberekening alsnog volledig wordt toegekend aan Venray. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 12 februari gevallen op lotnummer 2008095 bij VIP Ysselsteyn (Coop). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Coop. t/m 16 febr. - Amnesty International Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17