f Thierry krijgt een stukje vrijheid terug" 'Cool om op mijn zestiende al naar de Spelen te mogen' Koester uw Monument Concert Young Musicians Academy Wie is beste voorlezer? ff HOLTERMANS Patersstraat 35 - 5801 AT Venray Huis aankopen??? Wij helpen u er graag bij! Handbike voor gehandicapte Venrayse jongen De 16-jarige Thierry Dupont uit Venray kon afgelopen zaterdag zijn geluk niet op. De gehandicapte tiener, zijn linkerbeen moest na een ern stig auto-ongeluk vorig jaar worden geamputeerd, werd verrast met een wel heel speci aal cadeau: een professionele handbike. Met dank aan de Stichting Kinderdroomwens en de Apeldoornse vrienden groep Ik Wil Opvallen. Twee duimen gingen de lucht in toen Thierry de handbike bij zijn woning aan de Veltumse Kleffen in ontvangst mocht nemen. Om vervolgens met een de fiets uit te proberen. De sfeer in huize Dupont is zaterdagmiddag gespannen. Thier ry wacht in zijn rolstoel op wat er komen gaat. Ja, hij weet dat Moni que Hogenboom van de Stichting Kinderdroomwens komt, verge zeld door Leon Nederhof van de vriendengroep Ik Wil Opvallen. Wat hij met weet, is dat zij niet veel later zijn grote wens, een eigen handbike, in vervulling laten gaan. Als hij door Monique met een smoesje naar buiten wordt gelokt, heeft hij het eerst niet in de gaten. Een lichtje gaat branden als de huidige eigenaren van de handbike met de fiets komen aan lopen. Zijn ogen fonkelen, er komt een grote glimlach op zijn gezicht. Het zal toch niet waar zijn? Het is waar, de handbike is voor hem. Hij neemt meteen plaats op de fiets, om niet veel later al behendig de Veltumse Kleffen glunderend op en neer te rijden. "Daar doen we het voor", zegt Monique Hogenboom van de Sichting Kinderdroomwens. "Die lach. We proberen dromen van kinderen te vervullen. Voor kin deren die al op jonge leeftijd een ingrijpende ervaring achter de rug hebben. Die bijvoorbeeld zoals Thierry een ernstig ongeluk heb ben gehad, of een ouder hebben verloren, mishandeld of misbruikt zijn of een langdurige of ernstige ziekte hebben. Het vervullen van zo'n wens kan voor die kinderen een enorme steun in de rug zijn." Tante Thea Kupers was het die de wens naar de stichting instuurde. "Thierry heeft, niet alleen door het ongeluk, een heel, heel moei lijk jaar achter de rug. Vandaar dat ik de stichting heb benaderd om zijn wens in vervulling te laten gaan." Hoewel de stichting nor maal gesproken geen materiële wensen vervult, werd voor Thierry een uitzondering gemaakt. "Thier ry vertelde mij dat hij altijd overal heel graag naartoe fietste. Samen met hem kwam ik op het idee om een aangepaste fiets te regelen. Het was zijn grootste wens om een stukje van zijn vrijheid terug te krijgen. Met de handbike kun nen we die wens in vervulling laten gaan. Hij kan zich weer vrij bewegen, overal naar toe gaan." De stichting kreeg meteen de spontane medewerking van de vriendengroep Ik Wil Opvallen. Na de start van de stichting in 2005 kwam Monique Hogenboom in contact met de vriendengroep. Sinds die tijd hebben de twee een mooie band met elkaar. "Met dank aan de vriendengroep konden we als stichting een vliegende start maken. Ze steunen ons enorm en daar zijn we zijn enorm dankbaar voor." Leon Nederhof glundert bij de woorden van Monique. "We zijn een groep van ongeveer 40 vrien den uit de omgeving van Apel doorn en willen zoveel mogelijk lol maken en aandacht krijgen. Zo dragen we altijd roze shirts, lekker opvallend en dat blijkt wel uit de media-aandacht die we krij gen. Zo zijn we te zien geweest in het 4daagse journaal van de Nijmeegse vierdaagse en waren we te gast in de televisieprogram ma's Barend en Van Dorp, Papaul en Life and Cooking. Met onze activiteiten steunen we goede doelen. We zijn nu bezig met een collectieve afvalrace, waarbij een groep mensen samen probeert kilo's af te vallen. Ze worden voor iedere kilo die ze afvallen gespon sord. Dit geld is dan weer bestemd voor de handbike van Thierry. We hebben inmiddels een heel leuk bedrag bij elkaar." Thierry zit inmiddels op hete Thierry Dupont is maar wat blij met zijn handbike. kolen. Hij wil het liefst weer naar buiten om zijn nieuwste aanwinst nog een keer uit te proberen. "Het is een enorme verrassing, tof. Ik wist buiten echt niet dat hij voor mij was. Hij ging echt hard. Ik ga het hele weekend oefenen." Hij corrigeert meteen de opmerking van zijn moeder dat hij deze dag nooit meer zal vergeten'. "Dit jaar niet meer", lacht hij Wilt u meer weten over de Stichting Kinderdroomwens kijk dan op www.kinderdroomwens. nl Nieuws over de vriendengroep Ik Wil Opvallen is te zien op www. ikwilopvallen.nl Carrie Wegh uit Leunen behaalt Nederlandse titel handboogschieten bij senioren Carrie Wegh op weg naar de Olympische Spelen? Een vraag die actueel is geworden na haar laatste stunt. De 16-jarige handboogschutter uit Leunen behaalde de Nederlandse titel recurve tijdens het kampioen schap indoor voor senioren. Een grote verrassing voor de jong Leunense, aangezien zij nog junior is. Hoe ziet de jonge topsportster haar kansen op een ticket voor de Olympische Spelen? Wanneer stond Carrie Wegh voor het eerst met een hand boog in haar handen? "Al op jonge leeftijd. Mijn vader was fanatiek handboogschutter en ik ging een keertje met hem mee. Ik was een jaar of acht, negen en vond dansen wel leuk, maar het handboogschieten sprak me meer aan. De kleine Robin Hood kwam in mij boven en ik ging op onder zoek uit.Toen ik in de gaten kreeg hoe de handboog werkte, werd het dansen steeds minder. Ik heb uiteindelijk tot mijn veertiende nog wel gedanst." Een meisje van acht jaar met een grote handboog. Is dat wel veilig? "Ja hoor. Er zijn verschillende maten handbogen. Je hebt uiter aard voor de jonge en kleinere schutters lichtere handbogen. De latten die het trekgewicht bepalen, variëren in grootte en zwaarte. Ik ben begonnen met een boog van houten latten, omdat dat de licht ste vorm is. Op dit moment schiet ik met latten die gemaakt zijn van diverse materialen. De combina tie foam en carbon bijvoorbeeld maakt de boog sneller, zwaarder qua trekkracht en professioneler." Hoe ben je bij handboogver eniging Ons Genoegen in Ysselsteyn beland? "In eerste instantie was ik lid van de handboogvereniging in Leunen, maar het aantal jeugdleden was erg laag. De jongste was ongeveer 21 jaar, dus ik ging op zoek naar een vereniging met meer jeugdle den. Uit Ysselsteyn komt een aan tal succesvolle handboogschut ters, waardoor de schietsport daar meer leeft. Ik dacht: dat wil ik ook. En een grotere groep enthousiaste jeugdleden maakt het schieten leuker." Zo leuk zelfs, dat je nu Neder lands kampioen senioren bent en in de selectie van Jong Oranje zit. "Klopt. Sinds mijn twaalfde ben ik fanatieker gaan schieten. Het plezier en het winnen stimuleer den mij tot meer en meer trai nen, waardoor ik snel progressie maakte. Op mijn vijftiende werd ik toegelaten tot het Talententeam van Topsport Limburg. Een jaar te vroeg, maar een extra motivatie. Dat geldt ook voor de senioren kampioenschappen vanaf achttien jaar. Ik heb me als vijftienjarige ingeschreven en behoorde bij de voorselecties tot de beste twaalf. Kwaliteit gaat boven leeftijd." Hoe vaak per week is Carrie Wegh met sport bezig? "Eigenlijk ben ik dagelijks met handboogschieten bezig. Al dan niet fysiek. Per week doe ik twee keer anderhalf uur aan krachttrai ning, drie keer conditietraining en zes avonden in de week ben ik puur bezig met het technische gedeelte van het handboogschie ten. Naast het fysiek schieten besteed ik veel aandacht aan de Carrie Wegh: "Ik ga volledig voor het handboogschieten!' mentale aspecten. Voor een schut ter is het heel belangrijk mentaal goed voorbereid te zijn op een wedstrijd." Wat maakt jou zo succesvol op jonge leeftijd? "Ik denk dat ik er meer voor wil laten dan anderen. Ik ga volledig voor het handboogschieten. Er zijn veel talenten die net iets te vaak zondigen en daardoor hun eigen ontwikkeling belemmeren. Dat is zonde. Soms vind ik het moeilijk om iets te laten. Zoals op de dag van het kampioenschap vond ik een glaasje champagne wel lekker, maar ik weet dat het daarbij moet blijven, anders gooi ik een week training weg en dat is het avondje feesten me niet waard. Ik wil altijd op mijn best zijn, ook tijdens de training." Wat moet je doen om kans te maken op een ticket voor de Olympische Spelen? "Eerst nog een aantal wedstrijden winnen. Nederland heeft twee quotumplaatsen voor vrouwen senioren. Om hier kans op te maken, moet ik voldoen aan de regels van het NOC*NSF: minimaal een keer bij de eerste acht eindi gen tijdens een worldcup. Dit jaar zijn er nog vijf, waarvan ik er in ieder geval aan één mee zal doen. Tijdens het EK outdoor kan ik ook nog een plek veroveren. Ik heb sterke concurrentie van Neder landse meiden, dus goed preste ren is een must de komende tijd." Hoe groot zijn de kansen dat je naar de Spelen gaat? "Dat is moeilijk te zeggen. Op dit moment voel ik me erg sterk en het zou heel cool zijn om op je zestiende al naar de Olympische Spelen te mogen. Ik houd mezelf ook niet voor de gek, hoor. Ik weet dat er heel veel goede schutters zijn. Het hangt volledig af van de vorm van de dag. De ene dag gaat het beter dan de andere dag. Ik streef er wel naar om het hoogste te behalen. Het Raayland College geeft me de ruimte om me vol ledig op sport te richten en mijn wilskracht is sterk." Van wie zou je de kneepjes van het vak willen leren? "Eigenlijk niet van een specifiek persoon, maar van alle olympische kampioenen. Vooral de Japanse en Koreaanse schutters vind ik mooi om naar te kijken. Je ziet haast niet of ze goed schieten. Zij zijn mentaal veel sterker. Daar ben ik wel jaloers op." Wat is je ultieme wens? "Een olympische medaille beha len." Bovenstaande monumentale villa staat op de hoek Oostsingel 12 Kardinaal van Rossumstraat in Venray. Het pand is ontworpen door P. van Bergen en gebouwd in 1937. Het grondplan is een vierkant en de hoogte drie bouwlagen. Een afgeschuinde geaccentueerde hoekpartij en vanaf deze hoek zijn beide gevels bijna symmetrisch twee haaks op elkaar staande zadeldaken hebben een lagere flank op het hoekdeel waaronder zich een grote houten overstek bevindt. Daaronder een veelhoe kig gedeelte met vensters, in ieder hoekdeel. Die vensters verlenen aan het interieur een sfeervolle lichtinval. De voordeur ligt in een portiek aan de Oostsingel met aan beide zijden van de voordeur glas in lood ramen. De beide gevels accentueren fraai en krachtig de hoekfunctie van het pand. Langs twee kanten zijn in de villa de bovenliggende ruimtes te berei ken, een kenmerk in veel ontwer pen van P. van Bergen. Bron: kunsthistoricus H. Vriens. Reacties of suggesties voor deze wekelijkse rubriek kan men e-mai- len naar Koesteruwmonument@ kpnplanet.nl., p.a. Jerusalem 7, 5801 ML in Venray. In het Koningskerkje in Vierlingsbeek is op zaterdag 23 februari vanaf 20.00 uur een concert waarbij leerlingen van de Young Musicians Academy uit Tilburg een avondvullend programma presenteren. De Young Musicians Academy is opgezet door het Fontys Conser vatorium om uitzonderlijk begaafd muzikaal jong talent in de leeftijd van tien tot en met zeventien jaar een goede begeleiding te geven naar een succesvolle muzikale carrière. Door hen een speciaal traject te laten volgen met onder meer instrumentale en theoreti sche lessen, stimuleert men de leerlingen tot samenspel en wordt er podiumervaring opgedaan door concerten te organiseren bin nen en buiten het instituut. Veel van deze jonge talenten vanuit de afdeling stromen door naar de vakopleiding van het Fontys Con servatorium en hebben de poten tie om cum laude af te studeren. De Young Musicians zijn heel waardevol voor Fontys Hogescho- BiblioNu Venray houdt op zater dag 16 februari vanaf 14.10 uur, in besloten kring, de lokale ronde van de nationale voorleeswed- strijd. De voorleeskampioenen van vijftien basisscholen treden dan voor het voetlicht. Ze lezen een fragment voor uit een kinder boek. De voorlezers zijn afkomstig uit de groepen 7 en 8 van de basis scholen Antonius Veulen, Coninx- hof, De Flierefluit, De Foekepot, De Hei, De Hommel, De Kruud- wis, De Landweert, De Meent Leunen, De Meulebeek Oostrum, St. Jan de Doper Merselo, St. Oda Ysselsteyn, Petrus' Banden, De Stek Castenray en De Toverbal. Tijdens de voorronden, die plaats vonden op hun school, kwamen zij als beste uit de bus. De voor- leeswedstrijd begint om 14.10 uur en wordt gepresenteerd door Gon ter Laare. De juryleden zijn Arn- oud Bruijns, directeur BiblioNu, Marieke Dorenbosch, beeldend kunstenaar en docent Beeldende Kunst, en May Scheers, leerkracht van basisschool De Keg. De Ven rayse voorleeskampioen gaat door naar de regionale vervolgronde op 1 maart in Horst aan de Maas. De winnaars van de Limburgse regiorondes treffen elkaar op 7 april tijdens de provinciale voor- leesflnale in Theaterhotel de Oran jerie in Roermond.Alle provinciale kampioenen strijden op 21 mei in Muziekcentrum Vredenburg om de titel Nederlands voorleeskam pioen. Kimberly Egberts. len en de provincie Noord Bra bant. Zo komen de jong talenten vaak in de media. Ook winnen de Jong Talenten met grote regelmaat concoursen en worden ze uitge nodigd te soleren met orkesten uit de regio. Naast het wekelijkse lesaanbod wil de Young Musicians Academy ook graag bijzondere projecten initiëren en samen werken met andere instituten in de provincie. Josephine Nguyen is dertien jaar en bespeelt viool en gaat Puninani-Kreisler: Prae- ludiun en allegro spelen. Pei-Yun Xue is zestien jaar en speelt op de piano de eerste drie delen uit partita nrl van J.S. Bach, daarna Jeux D'eau van M. Ravel. Amanda Dierx is dertien jaar en vertaalt op haar viool het eerste deel uit het negende vioolconcerto in a minor van Ch. De Beriot. Na de pauze komt de zestienjarige Jan- neke Steinmann op met haar kla rinet en voert diverse stukken van Gerald Finzi op. Het slotoptreden van dit concert wordt verzorgt door de achttienjarige Kimberly Egberts uit Vortum Mullem met haar saxofoon. Ze vertolkt stuk ken van F. Poulenc: hobosonate. De musici worden waar mogelijk met piano begeleid door Kathelijn van de Loo. Kaarten zijn te bestellen bij René en José Evers via tele foon (0478)632172 of via e-mail koningskerkje@home.nl. Meer informatie over de Young Musici ans Academy staat op www.jong- talent.nl. Honderdnegenentwintigste jaargang - week 7 - donderdag 14 februari 2008 EL EN MAAS VASTGOED BV T 0478 -51 18 00 BEMIDDELING ADVIES IN ONROEREND GOED E info@holtermans-vastgoed.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15