Campinggids Adje en Van Dik Hout Speelgoed van Vroeger en Nu 2-Late in voorprogramma Leaf Halfvastenbal met Beppie Kraft Muziekavond in De Tijd Open dag Koningskerkje Celliste Viola de Hoog in Odapark PEEL EN MAAS Donderdag 14 februari 2008 - Pagina 13 Boekrecensie in Peel en Maas De vakanties worden weer geboekt en dan zijn de uitgaven vanACSI natuurlijk onontbeerlijk. Al jaren populair is de ACSI Cam pinggids Europa 2008. Daarin staan maar liefst 8600 campings vermeld. Per camping staan alle beschikbare voorzieningen aange geven. Het boekwerk is bovendien up-to-date met faciliteiten zoals wifi en privé-sanitair. De camping- gids gaat bovendien vergezeld met de ACSI Camping dvd-rom Europa 2008 met daarop dezelf de gegevens en diverse extra's zoals foto's en links naar websi tes. Naast de Europagids zijn er ook nog speciale gidsen voor de Benelux, Frankrijk en Zuid-Euro pa. Steeds populairder wordt de Campingcard ACSI gids. In deze gids staan in totaal 1332 campings in 19 landen waar men met de bijgevoegde ACSI Campingcard forse kortingen kan krijgen in het laagseizoen. Overnachtingen zijn dan vanaf 10 euro mogelijk waar- (CC) CampingCard ACSI bij de gasten kunnen genieten van dezelfde voorzieningen en service die de campings in het hoogsei zoen hebben. De Campingcard ACSI-gids kost 9,95 euro en is net als de andere ACSI-gidsen verkrijgbaar bij boek handel Van den Munckhof, Gro testraat 68 inVenray. Programma Schouwburg Venray Adje is dankzij zijn succes in het programma van Paul de Leeuw, Mooi weer de Leeuw uitgegroeid tot een geheel nieuw en volstrekt uniek fenomeen in Nederland. In zijn Revue van Nu charmeert, vertedert en ontroert Adje. Una Giornata Particolare, een liefde onder vuur met rollen voor Linda van Dyck en Tom Jansen en Van Dik Hout com plementeren het programma van Schouwburg Venray voor komende week. Adje's Revue van Nu komt op zaterdag 16 februari vanaf 20.00 uur naar de schouwburg inVenray. Adje is dankzij zijn succes in het programma van Paul de Leeuw, Mooi weer de Leeuw uitgegroeid tot een geheel nieuw en volstrekt uniek fenomeen in Nederland. In zijn Revue van Nu charmeert, vertedert en ontroert Adje, maar bovenal laat hij de toeschouwers onbedaarlijk lachen. In Revue van Nu treedt een muziekver eniging voor het eerst op buiten hun thuishonk. Deze belangrijke gebeurtenis loopt echter niet geheel op rolletjes. Meer dan de helft van de leden schittert door afwezigheid op de uitvoering. De overgebleven leden,Adje,Theo en drie muzikanten, besluiten tóch de revue te spelen. Wat volgt is een aaneenschakeling van hilari sche sketches, een bonte menge ling van klassiek ballet, een poe delshow, een nog bruine Michael Jackson, gevoelige liederen en meesterlijke slapstick. En tot slot een zinderende finale met een feestelijk optreden van joekskapel VanToete Noch Bloaze. UNA GIORNATA PARTICOLARE Op dinsdag 19 februari kan men in de schouwburg genieten van Una Giornata Particolare, een liefde onder vuur met rollen voor Linda van Dyck en Tom Jansen. Het is 6 mei 1938. Heel Rome loopt uit vanwege het bezoek dat Adolf Hitler aan de Eeuwige Stad brengt. Ook het gezin van Antonietta wil de gebeurtenis niet missen en ver laat, vroeg in de morgen, opgeto gen het huis. Wanneer Antonietta, die alleen achterblijft, de kooi van de papegaai openzet vliegt deze door het open raam naar buiten. Op zoek naar het beestje ontmoet zij Gabriele, een buurman die eveneens thuisgebleven is. Er ont spint zich een bijzondere relatie die voortduurt zolang de feeste lijkheden buiten voortduren. Una giornata particolare is het ontroe rende verhaal van twee mensen die allebei slachtoffer zijn van de platte machocultuur van het fas cisme. Antonietta is door haar fas cistische echtgenoot tot huissloof en broedmachine gedegradeerd. Gabriele, een fijnzinnig, maar kri tisch intellectueel, is vanwege zijn homoseksualiteit ontslagen als radioreporter. Dit relaas gaat over uitsluiting, angst, hoop, herken ning, erkenning. Het verhaalt over de ontmoeting tussen twee ogen schijnlijk zo verschillende mensen die, weliswaar onder druk van de omstandigheden, elkaar erkennen en waardigheid geven. De film met glansrollen van Sophia Loren en Marcello Mastroianni was een wereldsucces.Aanvang 20.00 uur. VAN DIK HOUT Van Dik Hout, een van Neder lands meest populaire bands kan terugkijken op indrukwekkende carrière. De band geeft op woens dag 20 februari een theatercon cert in Schouwburg Venray. Het begon allemaal eind jaren '80, toen schoolvrienden in Den Hel- In museum 't Freulekeshuus is de tentoonstelling te bezich tigen; Speelgoed van Vroeger en Nu. Deze tentoonstelling duurt tot en met 23 maart 2008. Voor deze expositie werd weer een beroep gedaan op medewerking van inwoners van Venray en omstreken om hun antieke speelgoed tijdelijk in het museum onder te bren gen. Samen met de collectie speelgoed van 't Freulekeshuus levert dit een vrolijke expositie op. Ook kan er gespeeld wor den met hedendaags speelgoed dat afkomstig is van de Speel- o-theek. Bij het in bruikleen gegeven, of het geschonken materiaal hoort natuurlijk een verhaal en dat verhaal leest u hier. Mevrouw Jacobs-Tebben ver zamelt al antiek vanaf I960. Het begon met antieke meubels en zo langzamerhand kwam de liefde voor oud speelgoed, eerst poppen en blikken speelgoed daarna oude beren. Vele rommelmarkten en an tiekbeurzen werden afgelopen, soms wel vier per week en meest al in het weekend, 's Morgens in alle vroegte stond ze op om de mooiste spulletjes te bemachtigen, want kwam je te laat dan sloeg je de plank mis. Het onderhandelen over de poppen en beren op de markten ging als volgt. Echtgenoot Jacobs zat ook in het complot. Hij vroeg dan wat het moest kosten en mevrouw Jacobs probeerde er wat van af te pingelen. Zij deed dan net alsof ze er geen verstand van had. De op de kop getikte beren waren vaak in een slechte staat. Maar dit was geen probleem want met oude berenstoffen werd het geha vende lijf gerepareerd. Zelfs van beren met één oor wist mevrouw Jacobs er weer twee te maken. Dit ene oor werd eraf gehaald en de achterkant werd als voorkant van het andere oor gebruikt. Het verza melen van antiek speelgoed is een hobby die ze met hart en ziel heeft uitgeoefend. De laatste jaren ech ter werd het steeds moeilijker om de verzameling nog uit te breiden. Beren werden steeds zeldzamer en steeds duurder. Haar berencollec tie bestaat uit ongeveer 150 oude beren tussen de vijftig en honderd jaar en het zijn echte verzamelob jecten. Nieuwsgierig geworden? Kom eens kijken op woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag, steeds van 14.00 uur tot 17.00 uur. Museum 't Freulekeshuus is geves tigd aan de Eindstraat no. 8 in Ven ray en buiten normale openings tijden kan men er na telefonische afspraak ook met groepen terecht. Tel 0478 583880. der een bandje begonnen. In 1994 kwam de grote doorbraak met de hit Stil in Mij en het eerste titello ze album Van Dik Hout. Daarnaast ontpopte Van Dik hout zich als een podiumband. Diverse keren schitterden ze op Pinkpop en ontvingen maar liefst vier keer de TMF Award voor Beste Rockband Binnenland. In het seizoen 2006/2007 zocht Van Dik Hout de intimiteit van het rode pluche weer op middels een reeks theaterconcerten. En met succes, getuige de uitverkochte zalen, enthousiaste reacties van het publiek en de grote vraag naar een reprise. De band heeft hier gehoor aan gegeven en doet dan ook dit seizoen de theaters weer aan. De band laat zich van hun akoestische kant zien. Naast vele klassieke Van Dik Hout songs in een verassende uitvoering wor den er nummers van laatste album Alles Waar Ik Nooit Aan Begon ten gehore gebracht. Aanvang 20.00 uur. Voor vragen of reserveringen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tele foon (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl Los Zand De feestband Los Zand uit Over- loon speelt op zaterdag 16 febru ari in café 't Hert in Sint Antho- nis. Aanvang: 22.00 uur. Los Zand is een veelgevraagde band, met name in het grensgebied tussen Noord-Brabant en Limburg. Maar de dames en heren muzikanten zijn ook regelmatig buiten die regio te vinden. Zo traden ze ook al op in Nij megen en Eindhoven. Niettemin is de band met name in de streek van herkomst een feestbegrip. Los Zand bestaat al sinds 2000 en het is niet de eerste keer dat de band in 't Hert speelt. Ook in 2005 en 2006 gaf dit feestgezelschap er al een aantal optredens. Mede van wege het succes van die optre dens is de groep graag gezien in Sint Anthonis. Niet alleen omdat de bandleden een breed reper toire aan de dag leggen, maar ook omdat de optredens altijd weer een even energieke en sfeervolle impressie achterlaten bij het publiek. Het repertoire van Los Zand bestaat uit een mix van pop, rock en blues, aangevuld met een aantal stevige meezingers van Bra bantse en Limburgse bodem. En mede daaraan dankt de band zijn populariteit in deze regio. Een breed scala aan artiesten en num mers passeert de revue, van Rob bie Williams tot Guus Meeuwis en van Queen tot Jan Smit. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo staat op zondagmiddag 17 februari de schilderkunst cen traal. Een aantal hobbyschilders is in het museum aan het werk en er is een expositie van eigen werk. Kinderen mogen tijdens deze middag hun eigen schilderij maken. In De Locht wordt verder een bijzondere modeshow gehou den. Unieke historische, streek gebonden en lokaal vervaardigde kleding wordt tijdens deze show getoond dóór en vóór jong en oud. Op de 'catwalk' zijn doop- communie-, trouw-, arbeid- en avondkleding, onderkleding en nachtgoed te bewonderen. Deze show vindt plaats in het kader van het interregproject Flashback-Tijd reizen, een samenwerking tussen drie Duitse en twee Nederlandse musea en sluit eveneens aan op het project Een eeuw Horst a/d Maas 1840-1940. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. De Venrayse band 2-Late ver zorgt op zaterdag 22 februari het voorprogramma van de band Leaf. De Utrechtse formatie Leaf heeft op dit moment een hit met het vrolijke nummer Wonderwo- man. Het concert vindt plaats in De Nieuwe Nor in Heerlen. Het optreden met Leaf vormt een nieuw hoogtepunt in het bestaan van 2-Late. Het verzorgen van het voorprogramma van een bekende Nederlandse band vormde de beloning voor de prestatie van de jonge Venrayse band tijdens de bandwedstrijd 'Popsport' in 2007. Tijdens de finale in deTil- burgse poptempel 013 won 2-Late vorig jaar de publieksprijs. In de tussenliggende tijd heeft 2-Late niet stilgezeten. De vijf muzikan ten uit Venray, Leunen en Heide hebben hard gewerkt aan eigen nummers. Inmiddels bestaat hun set voor de helft uit eigen werk. De muziek van 2-Late draagt het etiket 'pop-rock met een scheut funk'. De muziek schrijft de band samen, zangeres Lisanne Jacobs is verantwoordelijk voor de teksten. Na het succes bij Popsport heeft 2-Late behoorlijk veel gespeeld in de regio Venray. Dat wil de groep ook in 2008 blijven doen. Ook deelnemen aan bandwed strijden en talentenjachten blijft op het programma. 2-Late doet dit jaar onder andere mee aan de Kunstbende en heeft verschil lende optredens in en rondom Limburg. Begin januari eindigde 2-Late in Maastricht als derde in de voorronde van het Emergenza Festival, net niet genoeg voor een vervolg in het wereldwijde festi val. Leaf is een band die luchtige, zomerse popliedjes maakt met een hoog strandgevoel. De vijf leden (net als 2-Late vier jongens en een zangeres) kennen elkaar van de Rockacademie in Utrecht. Hun debuut cd Life's a beach met de hit Wonderwoman dateert van September vorig jaar. De band was dit jaar al te zien op Noorderslag in Groningen en speelt negen avonden in Ahoy Rotterdam tij dens de Vrienden vanAmstel. Het optreden in de Nieuwe Nor is onderdeel van een clubtour en begint om 20.30 uur. In navolging van het steevast uitverkochte Nakse Dakrame Fes tival in café 't Podium in Venray wordt dit jaar tevens een Half vastenbal gehouden op zondag 2 maart tussen 16.00 en 21.30 uur. Café 't Podium heeft in het verleden vele Limburgse arties ten naar Venray weten te krijgen. Met namen als Beppie Kraft, Weej Dreej, Ben Verdellen en diverse Venrayse artiesten wordt een pro gramma neergezet. De middag begint met een opwarmer door buutreedners. Daarna passeren diverse artiesten de revue. Beppie Kraft vierde vorig jaar haar 50-jarig jubileum met een groots optreden op het Vrijthof in Maastricht en wist al diverse malen 't Podium op z'n kop te zetten. Ben Verdel len is al vele jaren een vertolker van het Limburgse lied. Deze in Live jazz in De Artiest Theatercafé de Artiest houdt elke maand op zondagmiddag, beginnende aankomende zondag, een jazzoptreden in het theaterca fé. De naam Sunday Jazz is gekozen om met name lokale, en regionale jazzmuzikanten te laten optreden in het theatercafé. Zowel profes sionele als amateurmuzikanten verzorgen een jazzoptreden op deze zondagmiddagen die elke keer beginnen om 15.30 uur. Wie graag met zijn medemuzikanten dit podium wil betreden, kan hier voor contact opnemen via e-mail info@deartiestvenray.nl. Venray geboren artiest weet met zijn nummers een uniek gevoel los te maken onder het aanwezige publiek. Met Weej Dreej is een knallende act binnengehaald. De absolute hit van dit Venlose trio is Hóf de glazer, een nummer dat het hele jaar door diverse feesten doet losbarsten. Kaarten zijn te krijgen bij café 't Podium op vrijdag vanaf 17.00 uur en zaterdag vanaf 20.00 uur.Telefonisch reserveren kan via (0478)581143. Meer informatie is te vinden op www.podiumvenray. nl. Giant Tribute De vierde editie van de Giant Tribute vindt op 5 april plaats in de Mèrthal in Horst. De Giant Tri bute is een avond vol topmuzikan- ten die met hun liveshows nauwe lijks te onderscheiden zijn van de grootheden die ze vertolken. Om het enorme succes van de voor gaande jaren te evenaren heeft de organisatie, Stichting Regio Eve nementen Limburg, in samenwer king met evenementenorganisatie- en productiebureau The Moment, drie toppers uit de muziekindu strie op het programma gezet. Er zijn optredens van Creedence Clearwater Revival, Bryan Adams en Queen. Kaarten voor de Giant Tribute zijn voor 16,50 euro in de voorverkoop verkrijgbaar bij Mikro Shop Horst, telefoon 077-39 70 050, of Hans van Bree Venray, telefoon 0478-58 62 46. Of via tic- kets@profmevents.com. Kijk voor meer informatie op: www.mert- hal.com of www.gianttribute.com De eerste editie van Clb.mnml in het nieuwe jaar vindt plaats op zaterdag 23 februari. Naast beken de namen uit de regio doen dit jaar ook gewaardeerde namen café De Tijd inVenray aan. Tijdens de eerste Clb.mnml worden de aan wezigen getrakteerd op Bart Skils. Awakenings, Rockit, Emporium en Nopeisdope zijn slechts enkele namen van festivals waar hij zeker geen vreemde meer is. Een van de meest gewaardeerde dj's van Nederland met een funky, techno en minimal sound. Hij heeft al met vele grote namen mogen draaien! Hierna is het de beurt aan Peter Horrevorts, afkomstig uit Tilburg, maar onder contract bij een Ber- lijns boekingskantoor. Vorig jaar verscheen zijn eerste soloalbum en dat werd door velen in het vak zeer goed beoordeeld. Met remixen voor Michel de Hey en dj Remy en Roland Klinkenberg en een plaats op het awakenings festival, zit hij in de lift. Naast deze twee namen is er ook een zeer verassend optreden.Twee mannen uit het westen des lands, Commu &Tundra gaan voor de eerste maal de samenwerking aan in een back- 2-back live set. Beiden zijn bekend van De Kelder in Amersfoort, waar ze al op menig feest naast beken de namen stonden als Benjamin Bates, Jan Liefhebber en Darko Esser. Together, zoals het project genaamd is, wordt een mix van allerlei verschillende stijlen. Om iedereen goed in de stemming te laten komen voor deze avond gaan de dj's Moralez, bekend van Club WOW in Venray en Dj Sjuut (resident Se Tijd) de boel flink opwarmen. Kaarten zijn te koop in café De Tijd, via www.tijdvoor- detijd.nl. en aan de deur. De deu ren openen om 20.00 uur. Dirigent geslaagd Joel Eijssen is geslaagd voor zijn studie Master of Music Con ducting (HaFa Directie). Onder leiding van dirigent Joel Eijssen speelde de Marinierskapel der Koninklijke Marine de 'slotak koorden' van zijn masterstudie in de Johan de Wittzaal van de Van Ghentkazerne van de Konink lijke Marine te Rotterdam. Voor het concert was veel belangstel ling. Het concertprogramma was veelzijdig en gevarieerd en werd gekarakteriseerd door eigentijdse originele blaasmuziek van Percy Aldridge Grainger en Derek Bour geois. Joel heeft zijn opleiding genoten bij Danny Oosterman aan het Utrechts Conservatorium. Dat de geboren Merselonaar bij fan fare St.Oda een goede muzikale basis heeft gelegd, bleek uit het behaalde resultaat. Zijn prestatie werd beloond met een acht. Het Koningskerkje viert zijn tiende verjaardag. Zondag 17 februari start het jubileumjaar met een open dag in het Koningskerk je, van 11.00 tot 17.00 uur. De bezoekers kunnen onder meer genieten van Beks Werk. Beks Werk betekent ditmaal muziek en keramiek uit Vierlings beek en Groeningen. De keramis- tes Anneke Weerts, Toos Meule- pas, Thea van Kempen en Tonny Thijssen werken met veel geduld in klei. Verder zullen enkele Vier- lingsbeekse muzikanten in korte optredens bijdragen aan een gezellige zondag. Aan de wand vindt men een selectie van tien jaar posters, maar ook schilder-, knip- en plakwerk van kinderen. De bomen maakten ze enkele Kinderen aan het werk in het Koningskerkje jaren geleden op school in kader van het Vrijthofkunstwerk. Op een groot scherm kan men terug kijken op tien jaar Koningskerkje. Natuurlijk is er voor de nieuwsgie rigen ook een blik op het nieuwe programma.. In de toekomst blijft de beleving centraal staan: kunst, muziek, poëzie, creativiteit, erf goed en natuurlijk de romantiek van een stralend huwelijksfeest! Voor wie nog nooit eerder in het Koningskerkje was, is deze open dag een mooie gelegenheid om kennis te maken. Koningskerkje, Spoorstraat 17 Vierlingsbeek. Voor informatie: Kristianne Tummers 0478-631401. Viola de Hoog brengt op zondag 17 februari een soloprogramma in het Theehuis in het Odapark in Venray. Het concert begint om 15-30 uur.Tijdens dit concert laat De Hoog zien hoe de cello van zuiver begeleidingsinstrument uitgroeide tot een volwaardig solo-instrument dat ook door Bach als zodanig werd behandeld. Daarbij bespeelt zij twee histori sche instrumenten: de viersnaar barokcello en de cellopiccolo, een vijfsnaar cello.Voor dit instrument schreef Bach zijn 6e Suite voor cellosolo. In de Nederlandse en buitenlandse muziekwereld wordt De Hoog erkend als een van de belangrijkste specialisten in de historische speelwijze van zowel het basso continuo, als dat van het solospel. Zo was zij meer dan vijf tien jaar eerste celliste van Anima Eterna, het orkest vernoemd naar zijn oprichter en leider Jos van Immerseel. Daarnaast is zij cel liste van het Schönberg Kwartet en Ensemble Schönbrunn waar mee zij veelvuldig is opgetreden tijdens eerdere concerten in het Theehuis. Deze beide ensembles geven concerten over de hele wereld en maakten talloze cd- opnamen.Als continuocellist trad De Hoog onder meer op metTafel- musik (Toronto), onder leiding van Jeanne Lemon, Het Barokor- kest van de Nederlandse Bachver- eniging,Al Ayre Espagnol en The English Baroque Soloists, onder leiding van John Eliot Gardiner. De Hoog is als docente barokcello en kamermuziek verbonden aan het Amsterdams Conservatorium en geeft regelmatig masterclasses in Israel en Spanje en Canada. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Concertorganisatie Fred H. Renirie via telefoon (0478)582472, e-mail fredh.renirie.@home.nl of aan de ingang van het Theehuis vlak voor aanvang van het concert. Voor informatie over de komende con certen van deze serie kan men op hetzelfde adres terecht. ÉlliS WwÈ&fcl Kunst Cultuur ii. Uoorwegtn Zvrtdea Oenemsilpn Ntdtrfini» Belgiï luumbutj Zwctseiland OflHemijk Tsjechië Hongarije SZ campings in IS landen frMlit Gwt-Bntianoïë frankrijk Ar.donJ Spanje Portugal Italië

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13