WORDT ER TOCH QcETROUWD OP CARTJAVALSDDSTSDAQt? 'T CxBOEËTE OTTOCHTEIEEST KIKTDEP-- OÜDEKBAL IN TXÊ\ T7ITMAB.KT MAAK MET CARNAVAL QcEERTJIK VAN DE MVOP ZILVERVOS VOSKES MEERLO ÏOOB- <TA3ST BUDDIQER QESUUiQDE TTBOLLD M1DDAQ PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari 2008 - Pagina 21 Uitslagen (graag met foto's) van optochten in het verspreidings gebied van Peel en Maas moeten voor woensdagmorgen 9 00 uur in het bezit zijn van de redactie van nieuwsblad Peel en Maas, e-mail:redactie@vandenmunckhof.nl. Ook foto's en verslagen voor de kabelkrant in Venray zijn van harte welkom. De redactie is tijdens de carnavalsdagen 's middags bereikbaar, tel: 0478-582727. Diverse belangenverenigin gen hebben in goed overleg besloten om tijdens carnaval in Venray meer te doen aan de veiligheid van cafébezoekers. Vooral later in de avond wordt het voor sommige mensen steeds moeilijker om veilig de overkant van de straat of de Grote Markt te bereiken. Het van kroeg naar kroeg lopen, ook wel kroeglopen genaam, gaat soms met de nodige onge- CARNAVAL IN T BRUKSE De jeugd van 't Brukske in Ven ray gaat weer carnaval vieren op zondag 3, maandag 4 en dinsdag 5 februari in De Kiosk. Drie dagen lang van 10.00 tot 14.00 uur kun nen kinderen tot twaalf jaar hos sen en springen. Op dinsdag komt de jeugdraad van De Foekepot op bezoek en gaat wat prijsjes uitde len aan degenen die het mooiste verkleed zijn. wenste onveilige situaties gepaard, om nog maar te zwij gen over het simpelweg berei ken van de tap. De stichting Klaar Over heeft hier op ingespeeld en het plan opgevat om tijdens de carnavals dagen een veilige voetgangers oversteekplaats te creëren. Er is gekozen voor een Mobiele Voet gangers Oversteeekplaats, kort weg MVOP. De bestuurders en oprichters van deze stichting beter bekend als 'De Mannetjes' zullen tijdens carnaval zelf aanwezig zijn om alles in goede banen te leiden. Gezien het feit dat het hier de veiligheid betreft van carnavals- vierende kroegtijgers rekent het bestuur van de stichting Klaar Over op de volledige medewer- VASTELAOVEND SAME? In Jera 70 in Ysselsteyn is het nieuwe jeugdpaar van carnavals vereniging De Pielreus uitgeroe pen: Maud van de Weijer en San- der Spreeuwenberg. Ze worden op zondag 3 februari om 13-33 uur tijdens een ceremonie in Jera 70 in de onecht verbonden. PRINSES EN PRINSES SOPHIE MARTINE Carnavalsvereniging De Vöskes heeft afgelopen weekend De Zil vervos uitgereikt aan de 58-jarige duizendpoot Jan Buddiger. De in Castenray geboren Buddiger kreeg deze hoge onderscheiding van wege zijn onbaatzuchtige inzet als vrijwilliger voor diverse verenigin gen en het dorp Meerlo. Hij staat vooral bekend als de man die het dorp kleurt met zijn decoratieve schilderingen voor verenigingen. De versierselen werden hem uit gereikt tijdens de Meerlose revue door prins Tom I. Ook zijn vrouw Diny werd in de hulde betrokken en kreeg een bos bloemen. De Zilvervos is een dorpsonder scheiding die ingesteld is door De Vöskes met als doel om inwoners van Meerlo die zich op meerdere terreinen verdienstelijk maken in het zonnetje te zetten. De Zil vervoscommissie heeft Buddiger voorgedragen vanwege zijn vrij willigers activiteiten voor meer dere verenigingen in Meerlo en in het bijzonder voor voetbalclub SV United, de veteranen, fanfare Eendracht Meerlo en carnavals vereniging De Vöskes. Vanaf het eerste moment dat hij in Meerlo woont, brengt Jan Buddiger met kwast en verf kleur in het dorp, wat zichtbaar wordt tijdens de Meerlose revues met de prach tige decors en de vele kleurrijke welkomstborden die hij voorziet van teksten en kleuren. Zo heeft hij ook de naambordjes van alle Meerlose oud-prinsen geschilderd die afgelopen week zijn uitgereikt aan de vroegere heersers van het Vossenrijk en die thans prijken aan de voorgevels van de wonin gen. Jan Buddiger heeft vele jaren een belangrijke rol heeft vervuld bij De Vöskes als prins, als lid van de raad van elf en als bestuurslid. Bovendien was hij actief in de revue- en de optochtcommissie, Jan Buddiger ontvangt de Zil vervos. bouwde hij mee aan de carnavals wagens voor het centrum en was hij jaren dé drankdrager voor De Vöskes. Buddiger verdedigde in het eerste elftal van de voetbal club de kleuren van Meerlo en daarna is hij leider geweest van de veteranen, waarvan hij ook bestuurslid is geweest. Bovendien was hij jaren leider van het derde elftal. Hij is de initiatiefnemer van de playbackshow waar hij graag met de veteranen op de bühne staat. Ook is hij een van de vrijwil ligers die kantinedienst draaien voor SV United. Voor fanfare Een dracht Meerlo heeft Buddiger kleuren aangebracht in en aan de muziekzaal en tekent hij ook voor de welkomstborden van de fanfare. Jan Buddiger hoort bij de inventaris van het dorp, aldus car navalsvereniging De Vöskes. CARNAVAL OP DE LANDWEERT Op basisschool De Landweert wordt op vrijdag 1 februari de hele dag carnaval gevierd, 's Och tends begint de dag met een pronkzitting, gepresenteerd door prinses Sarah en prins Thijn. Om 13-15 start de optocht door de wijk samen met basisschool De Vlaswei en basisschool De Kruud- wis.Tijdens de optocht loopt prins Djowie van carnavalsvereniging De Hazekeutels met zijn gevolg mee en gaat hij aansluitend de scholen bezoeken. Na de optocht gaan de jeugdprins, prins Twan en zijn gevolg en de artiesten van de cd zich verzamelen op het school plein van De Landweert. Zij gaan de prins en prinses en alle kinde ren toespreken en toezingen. Dit optreden staat rond 14.00 uur gepland. CARNAVAL IN T STEKSKE In 't Stekske worden tijdens de carnavalsdagen kindvriendelijke carnavalsbals gehouden door car navalsvereniging De Hazepuuët uit Landweert. Dit gebeurt met medewerking van drive-in dis cotheek Parachute. De deuren gaan op de drie carnavalsdagen om 14.00 uur open en er wordt gefeest tot 20.00 uur. Wordt er nog getrouwd op car navalsdinsdag? Dat is de vraag die Venray, en inmiddels ook ver bui ten de gemeentegrenzen, bezig houdt. Het eerder gekozen bruidspaar gaat niet trouwen, dat is bekend. Maar wat heeft de Kemissie Vas- teloaves Dinsdag, die verantwoor delijk is voor de invulling van de Boerenbruiloft, dan wel in petto? De commissie verzekert dat op carnavalsdinsdag van 's morgens tot 's avonds een geweldig feest gevierd gaat worden in de tent bij De Klokkenluider. Een feest voor groot en klein met veel muziek, artiesten en andere optredens. Het begint traditiegetrouw met de boerenbrunch. Rustig bijkomen van de drukke carnavalsmaandag. De brunch is voor iedereen toe gankelijk en vindt plaats in de tent bij De Klokkenluider. Men kan hiervoor kaartjes kopen bij De Klokkenluider aan de Grote Markt en bij Nimco House of Shoes aan de Grotestraat. Op de dag zelf zijn wellicht ook nog kaartjes beschik baar. Ook de traditionele trou werij vindt doorgang en wel om 14.11 uur.Alleen op dit moment is nog niet bekend wie er gaan trou wen. Tijdens de boerenbrunch zal op ludieke wijze een bruidspaar gekozen worden. Het beste kan men deze middag boerenkleren aantrekken. Prins Twan I draait deze dinsdag aan een bijzonder rad. Een bijzondere trouwerij vraagt om een bijzonder feest. Ook dit jaar wordt het een feest in de trant van de Duitse Bierfees ten. Willy aus Kevelaer verzorgt een optreden. Als klapper op de vuurpijl geeft Dieter Koblenz nog een optreden. De presentatie van dit boerenbierfeest is in handen van aid prins Roel I en de muziek wordt verzorgd door DJ Henri. Carnavalsdinsdag houdt zijn boe- renkarakter. Zo is er een speciale demonstratie Jump-op-Klump en kan dit feest natuurlijk niet afge sloten worden zonder een bord boerenmoes van Venrayse bodem. Ook hiervoor kunnen kaartjes gekocht worden bij de Klokken luider en Nimco House of Shoes. Voor de kinderen is de hele dag een hoek ingericht, waar ze onder begeleiding kunnen tekenen, plak ken, knippen en fröbelen. Terwijl de kinderen lekker worden bezig gehouden, kunnen de volwasse nen zorgeloos feestvieren. CARNAVAL BIJ OMROEP VENRAY Omroep Venray staat tijdens de carnavalsdagen geheel in het teken staan van dit volksfeest. Zaterdag vanaf 12.00 uur start het non-stop carnavalssprogramma dat tot aan Aswoensdag gaat duren. Traditie getrouw wordt zaterdag 2 febru ari vanaf 12.00 uur de prinsenin stallatie met de sleuteloverdracht, rechtstreeks uitgezonden vanuit het gemeentehuis. Hierbij zijn alle carnavalsverenigingen uit de gemeente aanwezig en legt burge meester Waals zijn ambtsketen tij delijk af om de carnaval in Venray ruim baan te geven. Het program ma duurt tot ongeveer 15.00 uur. Daarna start Omroep Venray met het non-stop programma. Dage lijks wordt van 8.00 tot 18.00 uur carnavalsmuziek gedraaid, vanaf 18.00 uur aangevuld met Limburg se carnavalsmuziek. Tussen 10.00 en 12.00 uur zijn er bovendien oude opnames uit Circus Mök te beluisteren, maar ook fragmenten van de wat jongere uitvoeringen. Op zondag wordt vanaf 11.00 uur de plechtige heilige carnavalsmis uitgezonden vanuit de Grote Kerk. Omroep Venray is te ontvangen via de kabel op 87.5 MHZ en via de ether op 90.2 MHz. PRINS <JORD liep voorspoedig zodat de prins besloot maar even bij de politie langs te gaan om aangifte te doen. Maar hier kwam hij bedrogen uit want aangifte doen kan op zon dag niet. Prins David vervolgde zijn weg en kwam ruimschoots op tijd aan bij de kapel. Hier hadden zich al hordes men sen verzameld die dit ook graag mee wilden maken. Ook kwam er nog een delegatie van De Karklin- gels uit Oostrum, zij waren ook aanwezig op het aldwieverbal, en wisten nu misschien wel waar de scepter zich bevond. Prins David I ging op de knieën en deed z'n gebed tot de heilige Antonius. Hierna vond hij een Karklingel, maar dit was toch niet hetgeen waarvoor hij gekomen was. Na de nodige ceremonies keer de ieder weer huiswaarts. Tot op heden zit prins David I nog steeds zonder scepter. DE YASTELAOVES ROETSJ 2008 Op zaterdag 2 februari 2008 vindt er in Venray voor de tweede maal de Vastelaoves- Roetsj plaats. Tijdens deze spectaculaire en feestelijke opening van de vastelaovend kan men naast de dappere 'roetsjers' ook genieten van tal van bekende vastelaovesar- tiesten De VastelaovesRoetsj zal weder om plaatsvinden op het Schouw burgplein te Venray. Naast het 'roetsjen' is gekozen voor een meer muzikaal programma. Zo kan men onder andere gaan genieten van Kartoesj (Winnaar LVK 2006), Ben Verdellen (De Vrijbuiters),, De Patronaatsknöppele (De weer mannen vanTV-Limburg), Oewieë (Circus Mök), De Hofbende en de Venrayse gelegenheidsband Tie- delek. De presentatie is in handen van Leon Aarts (stadionomroeper PSV) en Paul Rutten. Het pro gramma begint om 13.11 uur. Op het plein kunnen vastelaovesvier- ders letterlijk de drie dolle daag tegemoet 'roetsjen'. Deelnemers glijden via een lange, stijle baan een bassin met circa 70.000 liter water in. Daarna kunnen zij bijko men een van de jaccuzzi's. Degene die het gekst verkleed naar beneden 'roetsjt' wordt beloond. Tevens zal ook Prins Twan I en alle andere prinsen van de Venrayse kerkdorpen naar beneden glijden. Opgeven voor het roetsjen kan via roetsj@piel- haas.nl.Vermeld dan even je naam, adres en telefoonnummer. Na een spetterende act en een quiz is het prinsenpaar van de Petrus' Bandenschool bekendge maakt. Prins Jord en prinses Mar- tine hebben het deze week voor het zeggen op de school. Zij wor den bijgestaan door adjudanten Jannes en Floor, raod van twieë Olivier en Laura en nar Bas. Tijdens het drukbezochte aid wieverbal in Veulen is prins David I van carnavalsvereniging Ut Dar tele Veulen zijn scepter kwijtge raakt. Een hele week lang heeft hij lopen zoeken, bellen en vragen of er iemand meer van wist. Totdat hij het bericht kreeg om op zon dag om 14.33 uur naar het kapel letje in Lull te komen en hier te bidden tot de heilige Antonius van Padua. De heilige Antonius is namelijk de patroonheilige van verloren zaken. Prins David I zei direct 'dat ga ik doen en ik ga er te voet naar toe'. En zo gebeurde het dat afge lopen zondag om 12.44 uur de prins met gevolg vanaf het café in Veulen op weg ging naar Lull (dit ligt tussen Venray en Oostrum). De wandelaars werden uitgezwaaid door een flinke groep fans die ook langs de route regelmatig terug te vinden waren. De wandeling ver- Wat begon in café 't Podium als kinder-ouderbal en uitgroeide tot een carnavalstreffen van formaat voor ouders met kinderen, wordt nu voortgezet in café De Uitmarkt in Venray. Op carnavalszondag, - maandag en -dinsdag van 10.00 tot 14.00 uur zijn ouders en kinderen van harte welkom om te hossen op carnavalsmuziek. Als vanouds is er een springkussen en kunnen de kinderen wordt geschminkt. Dagelijks is er voor het leukst ver klede kind een reuzensnoepzak en de leukst verklede ouder wordt getrakteerd op een reuzenbiertje. In café de Evenaar is in een in het rood omgetoverde zaal, de Urste Vrolliemiddag gehouden. Bij binnenkomst werden de vrouwen getrakteerd op een heerlijk glaasje bubbels en een vers gebakken nonnenvot. Geert Pelzer opende de middag met het nummer Rood van Marco Borsato. Daarna zorg den De Herders met hun nummers voor veel gejoel van de vrouwen. Rob Poels, vorst van carnavalsver eniging De Kaevers, presenteerde de tombola met vele leuke prijzen. Hilarische momenten waren er bij de acts van de Duifkes, K3 en Bling Bling. Ook bij zanger Ramon Barents en de Daltons werd uit volle borst meegezongen. Het dak ging eraf met de klapper van deze middag, namelijk Antje Hendriks als Beppie. Marlène Margret sloten de middag af met hun top pers. Verder werden de dames de Verstegen) uitgedost als roodkap- hele middag voorzien van warme je zorgde voor de muzikale omlijs- en koude hapjes. DJ Heidi (Bart ting van het geheel. Jongerenstichting V-Kick draagt dit jaar voor het eerst haar steen tje bij aan de carnaval. Jong en oud zijn maandag 4 februari wel kom op Ut Groeëte Optocht Fie- est dat rondom de grote optocht gehouden wordt in jongerencafé 't Podium. Om 11.11 uur openen de deuren en kan er alvast in de stemming worden gekomen voor de grote optocht begint. Als de stoet voorbij getrokken is staan er twee jeugdige joekskapellen op het programma: Noeët Z.A.T. uit Venray en Krom dur den Bocht uit Leunen.Tussendoor draaien de dj's Juupke en Thieske een men gelmoes van carnavalhits. Noeët Z.A.T. is een joekskapel die enkele jaren geleden ontstaan is onder de jeugdige leden van Koninklijke Harmonie Euterpe. Ze zijn al sinds hun begin de vaste joekskapel van Kiendermök. Het afgelopen jaar is het gezelschap flink verjongd doordat een aantal oudere leden voor hun studie op kamers ging. Speciaal voor het optreden in 't Podium keren deze leden terug om in 't Podium een flink feestje te bouwen. Wie voorheen op car navalsmaandag na de optocht in 't Podium kwam kon daar genieten van de deuntjes van joekskapel Noeët Tuus uit Leunen waar een contract voor onbepaalde tijd mee leek te zijn gesloten. Enkele zonen van muzikanten van Noeët Tuus riepen al jaren gekscherend dat zij de fakkel over zouden nemen van hun vaders mochten zij er mee stoppen. Dit moment kwam eerder dan verwacht. Met carnaval vorig jaar maakte de joekskapel bekend in juli definitief te gaan stoppen. Dit was voor de jongens het teken om de daad dan ook echt bij het woord te gaan voegen. Negentien leden verenigden zich in de nieuwe Leunse joekskapel Krom dur d n Bocht, waarna al snel fanatiek werd begonnen met repeteren. Na de eerste optredens in Leunen en Heide was al duide lijk dat deze jongens barsten van het talent. Dit werd drie weken geleden nog eens bevestigd door het winnen van joekskapellenfes- tival Haötemetaötegetraöt in Heel. Alle ingrediënten zijn dus maan dag in 't Podium aanwezig voor een mooi feest. Tijdens de jaarlijkse zittings avond van zorgcentrum Het Schut tersveld is de nieuwe prinses van De Schutteraars bekend gewor den. Het gaat om prinses Sophie I (Lemmen). Zij gaat een heel jaar de scepter zwaaien onder het motto; "Dizze vastelaovend met Sophie veur-op, got Schuttersveld op de kop!" Ze wordt hierin bijge staan door de Raad van 11Prinses Sophie I is de 34ste opvolgster van prins Teng I (Litjens), die in 1973 als eerste over het rijk der Schut teraars heerste. Op donderdag 31 januari is men tijdens de receptie vanaf 19.00 uur van harte welkom in het restaurant van Het Schut tersveld om de kersverse prinses te feliciteren. SLEUTEL OVERDRACHT IN MEERLO Op zondag 3 februari om 11.11 uur zal locoburgemeester Leo Beterams de macht symbolisch overdragen aan de prinsen car naval van de zes dorpen in de gemeente Meerlo-Wanssum. De sleuteloverdracht vindt plaats in zaal 't Brugeind in Meerlo en is voor iedereen toegankelijk. De muzikale omlijsting is in handen van joekskapel Kei d'r Nève uit Geijsteren. NAAS* LULL

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21