Meerderheid voor sluitingsuur Oplichtster aangehouden 'Bushalte Zuivelweg chaos' zo" Informatiegids voor ouderen "Het is goed voorj aars-wijnproeverij Wijnhuis Venray SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 3 Ongeorganiseerde horeca blijft zich verzetten Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl De politie heeft vrijdagmiddag in Ravenstein een 53-jarige vrouw uitVenray aangehouden die lande lijk gezocht werd voor oplichting. De vrouw zou op verschillende plaatsen in het land gelogeerd en gegeten hebben in hotels zonder te betalen. De vrouw werd door meer dere politieregio's gezocht. In december vorig jaar had ze in een hotel in Boxmeer geslapen en gegeten zonder af te rekenen. Het hotel had daarvan aangifte gedaan. De vrouw verbleef vrij dag in een hotel in Ravenstein. Omdat binnen de hotelbranche was gewaarschuwd voor de prak tijken van deze mevrouw, werd de politie gewaarschuwd. De vrouw werd aangehouden en bleek ook in bezit te zijn van een gestolen auto. De auto is in beslag geno men. De vrouw heeft bekend dat ze in december heeft gelogeerd in het hotel in Boxmeer en weg is gegaan zonder te betalen. De ver dachte is aangehouden en overge dragen aan de politie Gelderland- Zuid omdat ze daar ook in hotels zou hebben geslapen zonder te betalen. De herinvoering van een vast sluitingsuur kan rekenen op een grote politieke meer derheid. Dat bleek maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Na ruim zes jaar schaft Venray de vrije sluitingstijden weer af. In het weekeinde moeten de kroegen en cafetaria's om half vijf dicht zijn. Door de week geldt het sluitingsuur van twee uur. De ongeorganiseerde horecabe drijven, die niet zijn aangesloten bij Horeca Nederland, hebben de grootste moeite met het besluit. Vooral een nachtcafé als Malle Pietje aan de Hoenderstraat ziet zijn klantenkring straks groten deels wegvallen. "We hebben zo'n tweehonderd vaste klanten", zegt uitbater René Huijs. "Het zijn der tigplussers en die maken echt geen trammelant. Ook de politie weet dat het de laatste tijd hier geen rotzooi meer is. En als dank krijgen we nu sluitingstijden opgelegd." Het steekt de kroegbazen dat Na een bijna 40-jarige loop baan als heilgymnast/masseur en later fysiotherapeut verlaat Rob Pleysier uit Venray de zorgsector. Zijn spullen in de praktijk aan de Helfrichstraat zijn inmiddels opgeborgen en een zee van vrije tijd heeft meester van hem gemaakt. Hij was het liefst met stille trom vertrokken, maar krijgt vol gende week woensdag toch een receptie aangeboden. "Het is goed zo", zegt de 64-jarige Venraynaar nuchter als zijn afscheid ter sprake komt. Na de middelbare school had Rob Pleysier moeite om een beroepskeuze te maken. "Een van mijn vrienden wilde fysiothera peut worden. Ik dacht 'dat is ook wel iets voor mij'." Zo gebeurde het ook. Pleysier, opgegroeid in Hengelo, ging in Enschede de opleiding voor heilgymnast/mas seur volgen. Onderbroken door militaire dienst vervolgde hij de vierjarige opleiding in Utrecht waar hij uiteindelijk in 1967 slaag de. De beroemde Rein Strikwerda was zijn leermeester."Een kopstuk in die tijd. Hij stimuleerde me ook om door te gaan, een geweldige vent." De fysiotherapie stond toen nog in zijn kinderschoenen, beter gezegd bestond eigenlijk nog niet. Als afgestudeerd heilgymnast/ masseur lagen de banen voor het oprapen. In het ziekenhuis in Dor drecht werd hij met open armen ontvangen. Niet voor lang, want in oktober 1969 verkaste hij naar het ziekenhuis in Venray dat toen nog in aanbouw was. Drie maan den pendelde hij twee keer per week op en neer. De verbinding was slecht, de dagen waren lang. In januari 1970 ging hij voor vast naar Venray en nog geen half jaar later betrok hij met zijn vrouw een drive-in woning in de nieuwe wijkVeltum. Onder leiding van directeur geneesheer De Jong ging Pleysier in het Venrayse ziekenhuis aan de slag om in zijn eentje een fysio- therapiepraktijk op te starten. Hij was min of meer een pionier want superdiscotheek Zenith buiten de regeling valt. 'Gelijke monni ken, gelijke kappen', viel maan dagavond herhaaldelijk te horen. Uitbater Janssen van club WOW aan de Langstraat/Gouden Leeuw voelt zich zelfs ernstig gedupeerd. "Wij hebben precies dezelfde doel groep als Zenith. Meestal komen de bezoekers het ene weekeinde bij ons, en gaan ze het andere weekeinde naar Zenith. Als die discotheek veel langer mag door gaan, dan verliezen wij onze klan ten", denkt Janssen, die sinds twee jaar de horecagelegenheid runt. "Het is meten met twee maten. Wij kunnen zo toch niet concur reren? Het zou voor ons het einde kunnen betekenen. Dat is wel heel zuur na twee jaar inzet." Silvia Dapperen runt een café aan de Hoenderstraat en spreekt ook namens Picardie. Ze weet dat de horeca aan de kop van de Hoenderstraat geen al te beste naam heeft. "Maar er zijn de laat ste tijd veel nieuwe mensen inge komen. Die willen laten zien dat het ook anders kan. Bij mij in het fysiotherapie was in Nederlandse ziekenhuizen destijds nog geen ingeburgerd begrip. "Ik moest alles zelf doen en ondervinden. In Venray heb ik bijvoorbeeld de hydrotherapie geïntroduceerd, dat was uniek in Noord-Limburg." Op 1 juni van dat jaar werd het huidige ziekenhuis in Ven ray geopend. De praktijk voor fysiotherapie nam een steeds belangrijkere plaats in bij het herstelproces van patiënten. Het verschil met nu is echter opzien barend. Tegenwoordig ga je voor een meniscusoperatie 's morgens naar het ziekenhuis en diezelfde avond slaap je weer prinsheerlijk in je eigen bedje. "Dat was toen niet aan de orde. Na een menis cusoperatie verbleef je veertien dagen in het ziekenhuis en mocht je niet steunen op je benen. Ver volgens moesten we de patiënten weer onbelast leren lopen. Bij een hernia lag je zes weken plat. Dan werden er oefeningen aan bed gedaan." ZWART GAT De praktijk voor fysiothera pie groeide tot de jaren negentig gestaag in het ziekenhuis. Pley sier: "We hadden op een gegeven moment negen fysiotherapeuten en drie secretaressen in dienst. Het was echt een grote afdeling." Eind jaren 80, begin jaren 90 werd het proces van privatiseren ingezet. De ziekenhuizen Venlo en Venray fuseerden, budgette ring werd het toverwoord in de gezondheidszorg. De fysiothera- piepraktijk werd te duur voor het ziekenhuis en de grote staf aan fysiotherapeuten werd aanzienlijk ingekrompen. "Ik mocht blijven, maar wilde niet meer. Samen met mijn collega's Cees van Leeuwen en Jan van den Berg ben ik een eigen praktijk voor fysiotherapie in Venray begonnen.' Boven de oude Albert Heijn, op de hoek Mer- seloseweg/Gouden Leeuw, werd gestart op de bovenste etage van het appartementencomplex. Voor Rob Pleysier was het wel wennen. "Het klinische werk op de afdelin gen in het ziekenhuis miste ik in café komen bezoekers van zestien tot tachtig. Zij maken geen pro blemen. We zouden juist beloond moeten worden. Terwijl de kroe gen die voor rotzooi zorgen, veel harder moeten worden aange pakt." Voormalig jongerencentrum Dingus ziet een herstart in rook opgaan door de komst van de sluitingstijden. Hardcore impact en andere party's moeten het juist hebben van de kleine uurtjes. Koen Verblakt van Dingus Dance- department vertelt dat er tot twee jaar geleden aan de Hoendestraat wel vijftig party's georganiseerd zijn die vijftienduizend bezoekers trokken. "Het verliep altijd zon der problemen tot in de vroege ochtend. We hadden onze zaakjes goed geregeld. En nu vlak voor de heropening krijgen we stank voor dank." Pieter Gijsbers, woordvoerder van de ongeorganiseerde horeca, meent dat het besluit zelfs onrecht matig is omdat voor Zenith een uitzondering geldt. "Zenith krijgt zo een monopoliepositie. Het is het begin wel. Het langs de bed den gaan en het contact met de patiënten aan bed. Dat was altijd ontzettend leuk. Ook het directe contact met de specialisten en het verplegend personeel miste ik in het begin." Samen met zijn collega's vond hij echter al snel zijn draai in het hartje van Venray. Aan patiënten geen gebrek, want door de inkrim ping van de fysiotherapie in het ziekenhuis en de goede naam die het drietal door de jaren heen had opgebouwd, was de agenda al vanaf de eerste minuut vol. De praktijk groeide al snel uit zijn jasje, ook al omdat er nieuwe dis ciplines als fitness en fysiofitness (als eerste in Noord-Limburg) bij kwamen. Negen jaar na de start De Seniorenraad en Synthe se hebben een informatiegids voor ouderen uitgegeven. Deze informatiegids is een handige wegwijzer voor alle 65-plus- sers in de gemeente Venray. De gids bevat veel informa tie en adressen op het gebied van wonen, welzijn en zorg in relatie tot het ouder worden. Om deze informatie binnen handbereik te hebben is gekozen voor een kalenderuitvoering. De productie van deze informatie gids is tot stand gekomen dank zij gezamenlijke inspanning van de Seniorenraad en Synthese. Zij werden hierbij financieel onder steund door een aantal fondsen. Veel informatie op het terrein van wonen, welzijn en zorg is door de komst van de computer voor veel mensen gemakkelijker bereikbaar geworden. Ook al raken steeds meer (jonge) senioren handig met de computer, voor veel ouderen een oneerlijke beperking van de concurrentie", meent Gijsbers, die meldt dat er grote belangen op het spel staan. Burgemeester Waals, hoofd openbare orde en veiligheid, ontbrak maandag. In een brief aan commissievoorzitter Martin Leenders liet Waals weten dat hij die avond bij een bijeenkomst in Den Haag moest zijn. "De burge meester vindt het een breedge- dragen compromis. Hij stelt voor de politieke discussie uit te stel len tot de raadsvergadering van 12 februari", aldus Leenders. Een politiek debat kwam dus niet van de grond. De partijen maakten wel hun standpunten duidelijk. Het CDA is een grote voorstander. "Niet alleen om overlast terug te dringen", zei Sieb Nijssen. "Vooral het toenemende alcoholgebruik door jongeren baart ons zorgen." De PvdA liet zijn eerdere scepsis varen. "We kunnen ermee leven. Ik denk dat we hiermee instem men", aldus Henk Bisschops. Ook de derde coalitiepartner Lokaal Aktief omarmt de terugkeer van verkaste de praktijk naar het hui dige onderkomen aan de Helfrich straat. Rob Pleysier heeft er zich altijd thuis gevoeld. Iedere dag ging hij fluitend op het fietsje naar zijn werk. Daarnaast gaf hij 27 jaar lang iedere donderdagavond in het zwembad van Servaas zwem les aan mensen met hart- en rug klachten. "Je bouwt een band op met de mensen. Op de massage tafel wordt er gesproken over de kinderen en kleinkinderen, over ditjes en datjes. Dat sociaal con tact met de mensen ga ik mis schien nog wel het meeste mis sen." Bang om in een zwart gat te vallen, is hij allerminst. "Ik ga lek ker genieten, kijk wel wat er op me afkomt. Nee, plannen heb ik nog niet. Uitjes maken, op vakan- is digitale informatie echter niet toegankelijk. Deze groep geeft aan behoefte te hebben aan duide lijke, heldere informatie op papier. De informatiegids is uitgegeven in kalendervorm. De keuze hiervoor is gemaakt om de bewaarfunctie te vergroten. De informatiegids kan op een goed zichtbare plaats in de woning worden gehangen. Als er zich vragen of problemen voordoen dan is informatie bin nen handbereik. De informatiegids zal begin februari door de gemeente Venray aan alle huisadressen van 65-plus- sers toegezonden worden. Men sen die in een persoonlijk gesprek informatie willen over wonen, welzijn, zorg en financiële rege lingen kunnen zich telefonisch bij Synthese opgeven voor een huisbezoek. Het telefoonnum mer is (0478)517317. Ook kun nen mensen zich aanmelden door een antwoordkaartje in te vullen het sluitingsuur. "Het had voor ons nog wel een uur vroeger mogen zijn", zei Mart Kessels. Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) reageerde verbaasd op de insprekers. "Het lijkt erop dat wij iets doen wat wettelijk niet mag. Hier moeten juristen nog eens goed naar kijken." Ingeborg de Barbanson (WD) meldde dat de bezwaren van de ongeorgani seerde horeca haar wel aan het denken hebben gezet. "De belan gen liggen soms ver uit elkaar. Een groot deel kan zich echter vinden in dit compromis en dat is prettig. Het is ook goed overlegd. Wij zul len dan ook instemmen." InVENtief gaf geen reactie. De SP liet daarentegen duidelijk weten tegenstander te zijn. Elian- ne Sweelssen noemde het 'pater nalistisch' om weer terug te keren naar een vast sluitingsuur/Vooral de argumenten verbazen ons. Het blijkt juist dat de overlast is afge nomen", verklaarde Sweelsen, die vindt dat bij herinvoering het slui tingsuur voor iedereen, dus ook voor Zenith, moet gelden. Rob Pleysier ging altijd flui tend naar zijn werk. tie, golfen, wandelen, fietsen, me uitleven in de tuin. Er is genoeg te doen. Ik ben echt niet bang dat ik me verveel. Ik ben bijna 65 jaar, het is wel goed geweest. Omdat ik altijd zoveel plezier in mijn werk heb gehad, heb ik het zo lang vol kunnen houden. Nu is het tijd om van andere dingen te gaan genie ten. Het is goed zo." Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt Rob Pleysier op woensdag 30 januari een receptie aangeboden in danscentrum Jans sen aan de Raadhuisstraat in Ven ray. Iedereen is tussen 18.00 en 20.00 uur van harte welkom om hem de hand te schudden. dat achter in de informatiegids is opgenomen. Een ouderenconsu- lent van Synthese maakt dan een afspraak voor een huisbezoek. In deze snel veranderende maat schappij kan informatie verou deren. Dat geldt dus ook voor de informatie in deze informatiegids. Belangrijke wijzigingen zullen in De Schakel (het informatieblad van de Centrale van Ouderenver enigingen in Venray) en op de websites van de Seniorenraad en Synthese bekend gemaakt wor den. Uiteraard zijn de ouderen- consulenten en ouderenadviseurs van Synthese op de hoogte van deze wijzigingen. Op donderdag 24 januari om 19-30 uur wordt de kalender offi cieel overhandigd aan de commis sie Maatschappelijke Diensten van de gemeente Venray. Voor meer informatie kan men terecht bij de Ouderenadviseurs van Synthese via bovenstaand telefoonnummer. Vervolg voorpagina "We hebben geen verleden te verbergen" Een greep uit de nog geheime stukken: Arrestatie van politieke delin quenten, 1944-1955. Maatregelen en correspondentie inzake de zuivering van burgers, vanwege hun politieke gezindheid tijdens de tweede wereldoorlog, 1945-1948. Maatregelen tegen misdragin gen van gedetineerde NSB'ers, die binnen de gemeente werkstraffen verrichten, 1945. Beheer van onroerende goede ren van NSB'ers en Rijksduitsers, 1945-1946. Beheer van roerende goederen, volgens het Besluit Vijandelijke Vermogens, van Duitsers, overige vijandelijke onderdanen, NSB'ers, collaborateurs en andere van hun vrijheid beroofde personen, 1945- 1950. Ingebruikgeving van in beslag genomen goederen van NSB'ers en Duitsers, 1945-1946. Buitenvervolgstelling van per sonen en het opheffen van het beheer over hun eigendommen, 1946-1949. Maatregelen ten opzichte van Rijksduitsers, 1945-1952. Lijsten en verklaringen, opge maakt in verband met de terug keer van geëvacueerde personen, 1945. Verlenen van medewerking aan gratieverzoeken van Venrayse bur gers, 1942-1950. Zuivering van het gemeenteper- soneel, 1945-1946. Rapporten en processen-ver- baal van de gemeentepolitie, 1938, 1940-1943. Rapporten en processen-ver- baal van de Marechaussee en de Rijkspolitie brigade/groep Venray, 1940-1949,1951-1955, afschriften. Onderzoeken door de Mare chaussee, afdeling politieke recherche Venray, 1945. Dossier inzake het opsporings onderzoek naar de dood van H.H.M. van der Vorst, 1969- Processen-verbaal opgemaakt door onbezoldigde gemeenteveld wachters en onbezoldigde rijks veldwachters, 1949-1958. Verslagen van besprekingen tussen de burgemeester en de groepscommandant van de Rijks politie, 1964-1968. Dronken chauffeurs bekeurd De politie heeft tijdens een alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag in totaal zes dronken chauffeurs aangehouden in Horst, Gen nep en Venray. Zij kregen rij verboden opgelegd tussen de 1 en 10 uur. Van een Poolse man werd het rijbewijs ingevorderd. De politie heeft in totaal 1000 automobilis ten gecontroleerd. De controles werden gehouden in Horst op de rotonde Meldersloseweg/Stations- straat/Venloseweg tussen 20.30 en 22.15 uur.Vervolgens verplaats te de politie de controles naar Well op de rotonde N271/N270 tussen 22.45 en 00.30 uur. Ten slotte werd er nog gecontroleerd in Venray op de rotonde Leunse- weg/Zuidsingel tussen 1.15 en 03-00 uur. Aan de controle werk ten 29 politieagenten mee, onder wie de Vreemdelingenpolitie en het Verkeershandhavingsteam. De politie geeft hoge prioriteit aan de controles op het gebruik van alco hol achter het stuur. Veel ongeluk ken in het verkeer zijn te wijten aan alcoholgebruik. De Langstraat is vanwege een grote opknapbeurt tot eind maart afgesloten. Buson derneming Veolia maakt daar om gebruik van een tijdelijke halte aan de Zuivelweg. Lokaal Aktief is niet te spreken over de noodvoorziening, vlak bij de rotonde op de Deurnese- weg ter hoogte van Intratuin. Er is alleen een aan een ver keersbord bevestigd rood bordje met het opschrift 'tijdelijke bus halte'. Verder staan en liggen er kriskras tientallen fietsen in de berm langs de Zuivelweg. "Veel scholieren en andere passagiers maken gebruik van deze halte en komen per fiets", zei Geert Crae- nmehr (Lokaal Aktief) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Maar er is geen schuilruimte en een fietsenstalling ontbreekt even eens. Waardoor een chaos van Fusie SSK Kinderopvang SSK uit Ven ray gaat dit jaar fuseren met de Brabantse collega-orga nisatie Spring. Het nieuwe bedrijf gaat ook Spring heten. Gezamenlijk kunnen SSK en Spring, met dagopvang, bui tenschoolse opvang, tussen- schoolse opvang, gastouderop- vang en peuterspeelzalen op 55 locaties in Noord-Limburg en Oost-Brabant, volgens de directie beter inspelen op de veranderende opvangvraag. Een fusie maakte beide orga nisaties volgens de leiding slag vaardiger voor de toekomst. In de eigen regio zijn beide organisa ties markleider in kinderopvang. Spring is al 35 jaar de grootste aanbieder van kinderopvang in Helmond en omgeving. De stich ting Samen Sterk in Kinderopvang (SSK) richt zich al ruim dertig jaar met haar kindervang op Noord- Limburg en Oost-Brabant. Voor de verschillende aangesloten accom modaties, kinderen, ouders/ver zorgers en het personeel heeft de fusie geen directe consequenties. De nieuwe fusieorganisatie heeft bijna 600 werknemers in dienst en vangt bijna 6400 kinderen op. Het personeel van de beide orga nisaties was al enige tijd op de hoogte, alle ouders kregen deze week een brief in de bus over de aanstaande fusie. fietsen ontstaat tijdens de school dagen. Door het ontbreken van passende voorzieningen ontstaan meerdere malen per dag gevaarlij ke situaties", aldus Craenmehr, die aandrong op actie en het plaat sen van waarschuwingsborden. Wethouder Van der Broeck (CDA) gaf Lokaal Aktief volmondig gelijk. "Er moet inderdaad iets gebeuren. Nog deze week pakken we het op. Er komt een halte en een tijdelijke fietsenstalling zodat er weer een normale situatie ontstaat." Van der Broeck meldde dat na afloop van de werkzaamheden aan de Langstraat, de Zuivelweg wordt heringericht. Aan de kant van Heide wordt de inrit aangepast en er komt een verkeersdrempel. De maximumsnelheid wordt terug gebracht naar 60 kilometer. Het doel is dat minder weggebruikers de Zuivelweg als snelle sluiproute gebruiken. Drie gewonden De politie heeft maandagmorgen rond 9-10 uur geassisteerd bij een verkeersongeval op de Sevenum- sedijk in Panningen waarbij drie personen gewond raakten. Een 27-jarige automobilist uit Oostrum kwam uit de richting van Pannin gen toen hij zich op genoemde straat wilde keren. Een 57-jarige man uit Blerick die met zijn auto vanuit de richting A67 kwam, zag de kerende auto over het hoofd en reed tegen de auto aan. De 27-jarige Oostrummer is met een gebroken neus en gekneusde rib ben naar het ziekenhuis gebracht. De 50-jarige Blerickenaar en een 29-jarige bijrijder zijn met lichte verwondingen aan been naar het ziekenhuis vervoerd. Hennepkwekerij De politie trof vorige week woensdag op de zolder van een huis aan het Zevenblad een hen nepkwekerij met 220 planten aan. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een melding bij Meld Misdaad Anoniem.Tevens bleek de stroom illegaal te worden afgetapt. Essent deed een eerste navorde ring van 6000 euro. Aangezien de bewoner dat bedrag niet kon beta len, werd de stroom afgesloten. De bewoner (29) werd aangehouden. De kwekerij is geruimd en tegen de bewoner is proces-verbaal opgemaakt. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) U kunt zich nog inschrijven voor de Deze wordt gehouden in de conferentie partycentrum "de Witte Hoeve" op 20 april 2008 vanaf 12.00 uur tot 16.00 uur. De te proeven wijnen zullen hoofdzakelijk witte- rosé en lichte rode wijnen zijn. U kunt zich vanaf nu opgeven in de winkel. Wijnhuis Venray Merseloseweg 6, 5801 CD Venray wijnhuisvenray@home.nl Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Rob Pleysier neemt afscheid van zorgsector t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3