Mike Teunissen Nederlands kampioen veldrijden Brons voor Jessie Wismans Ferry Greevink prolongeert titel Rooyse VK wint moeizaam Kampioenschap handboog schutters 29 medailles voor Venrayse atleten Goede start jeugdbridgers Melanie en Rianne succesvol op NK twirling Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 24 De Peelrunners BC Harten Drie BC Doublet BC Klavertje Vier wan denl^^ffHTiTolbw www.vandenmunckhof.nl ATV Venray atletiek NRBC Venray BC Common Sense BC 2002 RV Bridgesoos De Kemphaan BC Venray 'CITY 15 EL) VERMAAS Trainingen: dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdagavondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zater dagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zater dagmiddag afwisselende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Wedstrijduitslagen en berichten doorgeven via info@peelrunners.nl. De derde zitting van de derde ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. De heren Rob v.d. Beele en Jan Tiggeloven hebben de hoogste zaalscore behaald met 64.93 procent. In rood waren de winnaars Clazien Baak en Toon Stiphout met 60.33 pro cent, gevolgd door Jo de Backer en Dien Claessens met 56.58 procent. Derde waren Jos van Soest en Wim Vervuurt met 54.58 procent. In geel bezetten Rob v.d. Beele en Jan Tig geloven de eerste plaats met 64.93 procent. Tweede waren Theo Jakobs en Henk Penninx met 63.33 procent. De derde plaats werd met 60 procent gedeeld door Hannie Keijsers met Joke Peeters en Trees v.d. Beele met Wim Teunissen. Donderdag viert de club haar verjaardag met de Harten Drie drive. BC Doublet is ongeveer 28 jaar gele den opgericht door onder meer Johan Spee. Naar hem is dan ook de trofee vernoemd, waar verdeeld over twee lijnen, door 23 paren om gestreden is. De winnaars waren Sjef de Vocht en Janny Jungslager met maar liefst 69.58 procent. De tweede en derde plaats werd gedeeld door Annie en Onniek Karagozyan en Annie van de Munck- hof met Ingrid de Vocht. Zij behaalden 64.58 procent. Vierde waren IneThie- len en Nel Camps met 58.85 procent, op korte afstand gevolgd door Antoi nette Schaeffers en Cazien Baak met 58.33 procent. Op woensdag 23 janu ari start de tweede parencompetitie, blok 1 Met een prachtige score van 70.83 procent zijn Annie Siroen en Jeu Stee- hgs op de eerste plaats geëindigd. Tweede waren Tonny van Ham en Jeanne Korsmit met 66.67 procent. De derde plaats ging naar Marijke v.d. Boom enAike van Glabbek met 52.08 procent. In groen waren de winnaars Lily Tissen en Jan Tiggeloven met 64.17 procent, gevolgd door Jo Lin- ders en Diny Steeghs met 60.83 pro cent. Derde met een score van 57.92 procent waren Arnoud Bruyns en Gerard Dusee. Links een trotse Britt Tennissen die tijdens het NK veldrijden een fraaie tweede plek behaalde. Haar broer Mike wist beslag te leggen op de nationale titel. Mike Teunissen uit Ysselsteyn is in Eerde Nederlands kampioen veldrij den geworden bij de nieuwelingen (jongens van 15 en 16 jaar).Teunissen was vooraf een van de kanshebbers, maar was absoluut niet de topfavo riet. Vanaf de start nam hij het heft in handen en zette zijn tegenstanders meteen op achterstand. Hij bleef zijn voorsprong twee derde van de wed strijd behouden en toen sloten twee renners aan. Een van deze renners kreeg nog met pech af te rekenen, zodat een eindsprint de beslissing van de kampioenschap moest brengen. In deze eindsprint klopte Teunissen zijn enige nog overgebleven tegenstander Danny van Poppel uit Moergestel met enkele lengten. Zo werd de uitblin ker van deze wedstrijd de terechte Nederlands kampioen. Deze titel bete kende inmiddels zijn vijfde nationale titel (drie titels op de weg, twee met veldrijden). Door zijn overwinning wordt hij ook opgenomen in de natio nale selectie voor het veldrijden bij de junioren. Britt Teunissen behaalde een zilveren medaille bij de meisjes 14 jaar. Zij moest in Helena van Leijen uit Wageningen haar meerdere erkennen. Alex Teunissen behaalde in de catego rie jongens geboren in 2000 een ver dienstelijke vierde plaats. Paul Coppus heeft bij de Hinsbec- ker Höhencrosslauf een derde plaats behaald in de categorie M55. Hij liep de 7500 meter over een heuvelachtig terrein in 31.45 min. Het inschrijven en afhalen van startnummers voor de Vlakwatercross vindt plaats in jeugd- gebouw Jong Nederland aan de Kemp- weg. Zie ook www.atletiekvenray.nl. De openstelling van en het toezicht op de papiercontainer is van 09.00 tot 12.00 uur. Het e-mailadres van ATV Venray is info@atletiekvenray.nl. De trainingen: Pupillen: Woensdag zaal 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maan dag zaal 18.00-19.00 uur. Donderdag: baan 19.00-20.30 uur.A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 15.30-17.00 uur. NSG-atleten donder dag zaal Petrus Banden 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dins dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Tele foon tijdens trainingen (0478)585522. Iedere zaterdag is de papiercontainer van ATV Venray geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Klef- fen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Programma: 26 en 27 januari Venray Vlakwater cross (LimBra) 26 en 27 januari Groningen NK juniorenA 2 en 3 februari Gent Belgie NK meerkampen Sportnieuws -info Ferry Greevink (r) pakt de nationale titel in Dordrecht. Ferry Greevink van taekwond overeniging Tong-Il is er wederom in geslaagd nationaal kampioen te wor den in de zwaargewicht klasse +84 kg taekwondo. Voor de in Dordrecht gehouden nationale kampioenschap pen hadden zich 237 deelnemers in de junioren- en seniorenklassen aangemeld. Na een ruime zege in de kwartfinale 8-1 op Michael Reighart van sportschool Oude Luttikhuis uit Almelo was zijn volgende tegenstan der in de halve finale Robert Dan- nenberg van sportschool Olthuis uit Enschede. Die werd met 11-2 aan de kant gezet. In de finale was zijn tegenstan der Naziem Akkabouz van dezelfde vereniging. Die kon het tempo van Greevink niet volgen en zag bij een score van 9-2 de wedstrijd en het goud naar Greevink gaan. In de klasse middengewicht -84 kg stond Martijn Merken aan de start. Hij behaalde na winst in de kwartfinale 8-1 op Nick Verboom van judovereniging Hantei uit Oldenzaal, en winst in de halve finale op Roeland Hiele van Taekyon uit Haarlem (7-4), de finale. Daar was zijn tegenstander nationaal selectielid Michael Oogink van taekwondover eniging Apeldoorn. Na een spannende wedstrijd zag Merken toch met 11-7 de winst naar Ooging gaan, maar hij kon toch tevre den met zilver huiswaarts keren. Voor Emiel v.d. Burgt verliep het toernooi niet volgens planning. Na deel uitge maakt te hebben van een militaire oefening in het buitenland, en hij een dag voor het kampioenschap met zes uur slaap in vier dagen naar huis kwam, zag hij bij een gelijke stand zijn gemaakte punt na een scheidsrechter lijke dwaling naar zijn tegenstander gaan. Dit koste hem de wedstrijd die hij met 6-7 naar zijn tegenstander zag gaan. In de klasse junioren -55kg stond Soufiane Achnine aan start. Voor hem was dit met zijn veertien jaar het eer ste Nationaal kampioenschap bij de junioren. Hij moest in de kwartfinale na een golden point ronde met 5-4 de wedstrijd aan de latere finalist Teun Wiegers uit Oldenzaal laten. Zeker weer een talent van Tong-Il. Ferry Greevink, Martijn Merken en Emiel v.d. Burgt maken deel uit van het Nati onaal militair taekwondo selectieteam die in mei van dit jaar alle drie gaan deelnemen aan het wereldkampioen schap taekwondo in Seoul Korea. Op de banen van HBS Ons Genoe gen in Ysselsteyn wordt zondag 27 januari gestreden om het individuele kampioenschap van Rayon 4 van de Nederlandse Handboogbond. Aan de meet verschijnen de sporters die zich via de zeven competitiewedstrijden hebben geplaatst in de hoogste klasse in de disciplines recurve en com pound. De deelnemers uit rayon 4, dat behalve heel Limburg ook nog een deel van N. Brabant beslaat, startten op twintig banen. De aanvang is om 10.00 uur en er wordt tweemaal 30 pijlen op 18 meter geschoten. Daar na volgen er finaleronden met een knock-out systeem waaruit de uitein delijke finalisten komen die strijden om goud, zilver of brons. Rond 16.00 uur is de prijsuitreiking. tegenstander tegen. Ze verloor terecht en moest via de herkansingen probe ren het brons te pakken. Voor de bronzen plak moest ze aan treden tegen Lisa Reijman. Wismans was de betere en judode een goede partij die ze met een vol punt middels een armklem wist te pakken. De vierde zitting van de derde com petitieronde is gespeeld. In de gele lijn waren Doke Verheijen en Lou Gilissen de beste met een score van 64,06 pro cent, gevolgd door gelegenheidspaar Jacqueline van der Slik en Joke Pee ters met 59,90 procent. Derde waren Mientje en Toon Jakobs met 57,81 procent. In de rode lijn waren Tineke Muers en Riet Muermans de winnaars met 59,72 procent. De tweede plaats was voor Annie Boekholt en Mia Lom men met een score van 57,64 procent. Als derde eindigden Miets Bisscheroux en Hilde Kooien met 57,29 procent. De groene lijn werd gewonnen door Margriet Mater en Hans Koopman met 70,75 procent. Hier werden Mia van der Heijden en Ricky Claessens tweede met maar liefst 69,33 procent en op de derde plaats eindigden met 59,25 procent Nel en Hub Camps. De vijfde ronde van de eerste com petitie is afgewerkt. In geel was de eerste plaats met 69,27 procent voor mevrouw Peters en de heer Verheijen, gevolgd door mevrouw Schaminee en de heer Oudenhoven met 56,25 pro cent. Derde met 55,73 procent was het echtpaar Spreeuwenberg. In rood waren de dames Michels en Worst de winnaars met 68,77 procent. De tweede werd bezet door het echtpaar Karagozyan met 56,25 procent. Derde met 55,73 procent waren de dames Claessens en Wijnhoven. Donderdag wordt de laatste ronde van deze com petitie gespeeld. De eerste zitting van de tweede clubcompetitieronde is gespeeld en het beste paar in de gele lijn bestond uit Nel Houben en Toon Stiphout met 58.85 procent. De tweede plaats ging naar Annie Clermonts en Mia Koop man met 57.29 procent, gevolgd door Mien Kuenen en Truus Kusters met 56.88 procent. In de rode lijn waren de winnaars Joke en Henk van Heu- men met 63.44 procent. Een gedeelde tweede plaats was er voor Riek Bou ten met Mien Steverink en Lia Bee- rens met Nellie Bexkens met 63.07 procent. Derde waren Nelly Jennes- kens enAlie ter Schegget met 56.15 procent. De tweede laddercompetitie is gespeeld. In oranje was de eerste plaats met 61,11 procent voor Ali Overbeek en Jeanne Korsmit. Tweede met 57,14 procent waren Jan Tiggel oven en Anton Vollenberg, gevolgd door Jan Janssen en Frans Mertens met 56,60 procent. In groen waren de winnaars met 67,92 procent Mieke van Osch en Mientje Wester. De twee de plek ging met 6l procent naar Jo de Backer en Toon van Vegchel. Derde waren Jo Linders en Wim Rambags met 57 orocent. Bij de Limburgse Indoorkam pioenschappen atletiek die in de Rheinhalle in Düsseldorf werden gehouden, hebben de leden van ATV Venray 29 medailles behaald. Junior B Erik Stevens behaalde liefst vier gouden medailles. Deze jeugdatleet die ook een start bewijs heeft gekregen voor de Neder landse kampioenschappen die op 2 en 3 februari in Gent, presteerde voor al goed op de sprintnummers en het verspringen. Hij won de 60m in 7.33 sec en de 60m horden in 8.68 sec. Bij het verspringen was zijn sprong van 6.26 meter goed voor goud. Ook San dra Kleuskens bij de meisjes D pres teerde voortreffelijk. Met twee gouden en een zilveren medaille was zij veruit de beste in haar categorie. Een mooie prestatie leverde ook Jolan Knol die het goud won op de 3000 meter in een tijd van 10.06.12 min., net voor clubgenoot Laurens Stam die slechts enkele honderdste van een seconde moest prijsgeven. Bij de jongens A behaalde Pim Stevens in zijn eerste wedstrijd na een langdurige blessure, overwinningen bij het hoogspringen met zijn sprong over 1.90 m en bij het kogelstoten. Hij stootte de 6 kg zware kogel 11.47 meter ver. Enigszins ver rassend was de mooie overwinning van Lisanne Elshof door het behalen van goud bij de 60 meter horden. Van hoog gehalte waren de tijden op enkele loopnummers. Robin Teu nissen finishte als eerste bij de jon- gensA op de 3000 meter in 9.24.69 en leeftijdgenote Esther Arts presteerde hetzelfde op die afstand in 10.16.39 min. Voorts werden nog diverse zilve ren en bronzen medailles behaald. In Alphen aan den Rijn is de aftrap voor de voorjaarstoernooien van 2008 voor de mini en jeugdbridgers gegeven. Een flinke groep van twaalf spelers vertrok richting Alphen aan den Rijn. Voor de vierde achtereen volgende keer werd daar op de derde zondag van januari een jeugdtoer- nooi gehouden. Enkele spelers in de Venrayse jeugdgroep zijn al ervaren toernooigangers, voor de helft van de groep was dit echter het eerste toernooi. Ruim 120 kinderen hadden zich voor de drie speelklassen inge schreven; minibridge 1, minibridge 2 en de pupillen. Voor Venray deden twee paren mee in de mini 1 klasse, leerlingen die net boekje 1 uitheb ben en sinds september op school les hebben gehad., 2 paar in de mini 2 klasse voor de spelers die al wat ver der zijn en 1,5 paar bij de pupillen. De Venrayse spelers die geen partner hadden van hun eigen club of school werden door de goede contacten van de jeugdbegeleiders voor de gelegen heid gekoppeld aan een speler uit een andere woonplaats. Om toch een beetje op elkaar ingespeeld te kun nen raken werd nog even een inter- netsessie via stepbridge afgesproken zodat JurgenTimmers zijn manier van bieden nog even kon vergelijken met die van Veri Kyliaran uit Hoofddorp. Omdat het altijd heel lastig is om met een vreemde partner te spelen mag Timmers tevreden zijn met de behaal de 9e plaats in een groep van veertien paren. Marijn Schaeffers deed het met vaste partner Justin Gommans rede lijk met een 7e plaats, maar konden zelf na afloop aangeven waar het aan schortte in het biedsysteem. Nieuwe trainingspunten dus om aan te werken tot half maart want dan staan de NK op het programma. In de mini 2 klasse speelden Fleur Caris, als een van de jongste deelnemers in deze klasse met de eveneens zeer jonge Robbie Warmerdam uit Hoofddorp. Niet geoe fend samen op internet, en misschien omdat Caris eigenlijk niet fit was een laatste plaats in de ranglijst hun deel. Gezien de snelheid waarmee Fleur zich ontwikkeld kan het echter niet anders dan dat ze de volgende keer een flinke stap hoger in de klassering komt.Youp Caris speelde in dezelfde klasse met Luc Tijssen, die vorig jaar in de mini 1 klasse won. Deze keer behaalden ze samen de 6e plaats van de 16 met toch nog een mooie 51.19 procent. Net daaronder op de 7e plaats eindigden Ingrid Martens en Guus Janssen, voor wie dit ook het eerste toernooi was. Toch nog goed voor een prijsje van de prijzentafel. In de mini 1 klasse hadden Boaz Kaar semaker en Max Vroomen een hele gezellige middag. De toppers van de middag waren Stefan Jacobs en Felix van der Heijden, ook leerlingen van de Keg die een fantastische 2e plaats bij de mini 1 klasse haalden met een monsterscore van 66.07 procent. Op 16 maart is in Utrecht het volgende toernooi en worden de scholen- en de parenkampioenschappen gespeeld. Op het NK twirling hebben Mela nie van Mil en Rianne Minten uit Venray van zich doen spreken. De wedstrijden, onder auspiciën van de NTSB, werden gehouden in de Merwesteinhal in Nieuwegein. Beide dames komen uit voor de Helmondse twirlvereniaina Imaaination. Van Mil behaalde een zilveren medaille in de categorie 2-baton Junior. Samen wis ten zij een gouden medaille te verove ren bij het Duo Twirling Senior. Buiten deze successen was de gehele vereni ging Imagination zeer succesvol. Met in totaal zeven gouden, en twee zilve ren olakken stonden zii hooa oo de medaille spiegel. Ook de grote wissel beker voor de Most Outstanding Per formance viel Imagination ten prooi. Meer informatie over twirl en met name de vereniging is te vinden op wwwtwirlnlaza nl Rooyse VK-DKJO. Setstanden: 19-25, 25-21, 25-21, 25-23. De volleybaldames van Rooyse VK hebben afgelopen zaterdag de thuiswedstrijd tegen DKJO omgezet in een 3-1 zege. De wedstrijd begon moeizaam en al vrij snel keek de thuisploeg tegen een achterstand aan. Punt voor punten vochten de dames toch voor de winst in deze set, maar iedere keer als ze bij waren dan gaven ze DKJO door eigen fouten weer een kans om uit te lopen. De set werd dan ook vrij gemakkelijk uit handen gege ven: 19-25. In de tweede set liep het beter aan Venrayse zijde. Rooyse VK ging energieker van start en liet mer ken in die set echt voor de winst te gaan. Toch kwamen de Venrayse vol leybaldames opnieuw op achterstand, maar konden ze uiteindelijk de set wel naar zich toetrekken met 25-21 en de 1-1 op het scorebord brengen. In de derde set liet Loes Vervoort zien dat ze de ballen ook mooi rechtdoor kon slaan. De tegenstander begon steeds tactischer te spelen, maar Rooyse VK liet merken dat het spel van DKJO te doorzien was en stond telkens op de De volleybaldames van Rooyse VK hebben in Peeters objecten BV uit Tienray een nieuwe sponsor gevonden. Het bedrijf heeft nieuwe trainingspakken, wedstrijdbroekjes en sporttassen gesponsord voor het standaardteam van de Venrayse volleybalvereniging. Op de foto de dames van Rooyse VK met hun nieu we outfit. goede positie. Ook de derde set ging met 25-21 naar de thuisploeg. In een vijfsetter had de thuisploeg geen zin en in de vierde set werd dan ook volop voor de winst gestreden.Tot het einde ging het gelijk op, maar Rooyse VK wist, ook na een onderbreking door een blessure aan de zijde van de gasten, de concentratie te behouden en de set naar zich toe te trekken: 25- 23. Ook al haalden de Rooyse volley baldames hun eigen niveau lang niet altijd, de winst was er wel. Komend weekend wacht Rooyse VK een druk programma. Zaterdag spelen de volleybaldames tegen Civi- tas inVenlo en zondag de laatste wed strijd voor de carnaval, de bekerwed strijd tegen Set-Up. Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen heeft brons gepakt bij de open Antwerpse kampioenschappen. Dit groot internationaal toernooi was sterk bezet met Russen, Bulgaren, Polen en de omliggende landen. In de voorronde won Wismans haar wed strijden met vol punt. In de kwart finale kwam ze echter een sterkere Op de vierde competitieavond was de grootste verrassing de keurige derde plaats van José van Esch met Netty Sloots. Zij kregen dan ook een welverdiend applaus van de aanwezi gen. Het is altijd een aardige opsteker voor pas beginnende bridgers om suc ceservaringen te hebben. Zij werden in hun lijn voorafgegaan door Herma Darmstadt en Caroline Wikkers. Op de gedeelde derde plaats kwamen ook nog Corrie Borssen en CiscaVoss. In de rode lijn waren Annie Röttgering en Doke Verheijen net iets sterker dan Miets Bisscheroux met Hilde Kooien en Tineke Meurs met Marga Steemers. In de gele lijn ten slotte werden de ereplaatsen verdeeld onder Ans van Hooft met Janny Jungslager, Ger Kei zers met Wim Teunissen en Anneke Schoonbeek met Harrie Arts. Don derdagavond is de vijfde competitie avond. WV SCHIJNCEL •SCHIJNCEL ORIJDEN VOOR HET SLAPENGAAN ïvEGEiN. IJSSEISTI^

Peel en Maas | 2008 | | pagina 24