Krom dur d'n bocht wint festival in Heel Stan jeugdprins in Ysselsteyn Nakse Dakrame bijna uitverkocht Haoltere Pölleke voor PKC Prins Twan in Blitterswijck Dames regeren over jeugd Geijsteren Boerenbruiloft Veulen Bruidspaar Schanseknuppels Boerenbruidspaar De Hedsbuülen Jelte en Valerie Boerenpaar De Bliekers Prins Finn en prinses Milou Boerenbruidspaar Oirlo PEEL EN MAAS Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 20 Joekskapel Krom dur d'n Bocht is uitgeroepen tot de beste joeks kapel op het joekskapellenfestival Haötemetaötegetraöt in Heel.Voor deze avond waren acht joeks- kapellen uitgenodigd om tegen elkaar te strijden voor deze wissel trofee. Joekskapel Krom dur d'n Bocht mocht zich na een loting laten horen als derde joekskapel. De zeer gemotiveerde Leunse joekskapel zette de zaal werke lijk op zijn kop. Mede door de meegereisde toeschouwers heeft joekskapel Krom dur d'n Bocht laten zien dat ze in Leunen wel raad weten met carnaval. Rond de klok van 01.00 uur was de prijs uitreiking en werd de eerste prijs en de aanmoedigingsprijs uitge reikt. Zou joekskapel Krom dur d'n Bocht, die pas half jaar bestaat, een kans maken tegen de ervaren joekskapellen uit Zuid-Limburg? De aanmoedigingsprijs ging naar joekskapel de Jonge Klaore uit Nieuwstadt. En vervolgens kwam het hoge woord er uit: Krom dur d'n Bocht werd uitgeroepen tot beste en sfeervolste joekskapel van het festival! Carnaval in Downstairs Bij tienerdisco Downstairs aan de Goudsmidstraat in Venray wordt op vrijdag 25 januari een carnavalsavond gehouden voor kinderen tussen de tien en zestien jaar oud. En het is niet verboden om verkleed te komen, sterker nog, voor de leukst verklede ligt zelfs een cd bon klaar! Carnaval De Springplank De traditionele carnavalsavond van jeugdclub De Springplank wordt op zaterdag 26 januari gehouden. Iedereen, mits ver kleed, van de basisschool heeft toegang tot dit dans- en hosfestijn. De Springplank is te vinden aan de Beukenlaan en de avond duurt van 18.30 tot 21.00 uur. Het motto luidt wél: naar binnen is ook bin nen blijven. Ouders kunnen hun kinderen binnen op komen halen. Wie wordt dit jaar prins of prinses van de jeugdclub. Het antwoord wordt deze avond gegeven, als om 19-00 uur de Buil wordt voor gelezen. De uitverkorene gaat de hele meute dan vooraf in een grote polonaise. Hoogtepunt van de avond is het bezoek van jeugdprins Djowie I van De Haze- keutel, met zijn gevolg. Natuurlijk zijn er ook weer de prijsjes voor de gezelligste carnavalsvierders. De Springplank houdt wekelijks clubavonden. In drie groepen krijgt de jeugd een breed activi teitenprogramma voorgeschoteld. Anderhalf uur knutselen, bosspel- len, estafettes en kringspelen. Met carnaval neemt De Springplank ook ieder jaar deel aan de kin deroptocht. Maar er is ook nog Rollebol, de Buitendag en het kamp. Jeugdclub de Springplank (in 2005 uitgeroepen tot beste vrijwilligersorganisatie) staat met haar vrijwilligersteam klaar om de jeugd te vermaken. Opstoekmatinee Om de Venrayse bevolking op te warmen voor de carnaval houdt het Venray's Mannenkoor (VMK) op zondag 27 januari in de schouwburg in Venray het jaarlijkse Opstoekmatinee.Aan dit matinee verlenen een groot aantal Venrayse artiesten hun medewer king. Na de opening om 13-30 uur door joekskapel Zuutjes An, wordt er een kindersoundmixshow gehouden, met prijsuitreiking door prins Twan Den Urste van Venray. Vervolgens zijn er optre dens door het VMK, Mirjam Aarts, Koffiedik, de CD-artiesten van de Piëlhaas, de Wèr Kels en Gert Jans sen. Het matinee wordt afgeslo ten met een medley van Venrayse oud-schlagers, uitgevoerd door de origineel uitvoerende artiesten. Al met al een middag waar men tussen 13-30 en 18.00 uur vrij bin nen kan lopen om te genieten van muziek. Receptie jeugdprinses Vöskes Zondag 27 Januari krijgen jeugdprinses Janine en haar twee adjudantes Femke en Marlie van carnavalsvereniging De Vöskes een receptie aangeboden van 15.11 uur tot 16.30 uur in Café Oud Meerlo. De muzikale omlijs ting van de middag is in handen van joekskapel Béter as Niks. Vrijdag 25 en zaterdag 26 janu ari vinden weer de revueavonden plaats. Ook dit jaar zal het revue team weer de Meerlose gemeen schap op de korrel nemen. Als gastoptreden zijn de Two petjes gecontracteerd. Natuurlijk zijn er ook nog de optredens van de Stardancers en de Pitbulls. Kaart jes a 7,50 euro zijn te koop bij Bakkerij Sijbers, Café Oud Meerlo, Zalencomplex 't Brugeind, Peters textiel en Woninginrichting. Het boerenbruidspaar van carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen wordt gevormd door Henk en Anita de Mulder. Henk en Anita de Mul der zijn in het dagelijks leven ook met elkaar getrouwd en hebben twee kinderen. Ze worden op carnavalszondag 3 februari met elkaar in de onecht verbonden door prins David I. De trouwerij begint om 18.30 uur en daarna wordt er boerenmoes met worst gegeten door de gasten. Om 20.00 uur begint de receptie met aansluitend een groot boerenbal. In Jera'70 in Ysselsteyn is een carnavalsavond gehouden. Tijdens deze avond is er afscheid geno men van oud jeugdprins Ron I. Vervolgens kwam er een lakei met een schatkist uit de middel eeuwen het podium op. Aan de hand van attributen uit de schat kist werden diverse kandidaten weggespeeld. Uiteindelijk bleef er maar één over en dat is de 45ste jeugdprins van het Piëlreuzenriek Stan II (Bouten). Stan II voldoet aan alle eisen waaraan een goede jeugdprins moet voldoen; hij is lid van de voetbalvereniging in Ysselsteyn, heeft een broertje en een zusje, zit op het Raayland Col lege, werkt bij de kippen en drinkt graag een pilsje! Na het uitkomen was het een groot feest. Zijn leus deze carnaval luidt: "Mit dees daag blieven de balie ien ut rek, want mit öllie carnaval vieren is te gek!" De receptie is op zondag 27 janu ari vanaf 15.11 uur in Jera'70. Het jaarlijks terugkerende Venrayse Buutreednersfestival in 't Podium, het Nakse Dakra me festival, lijkt wederom een groot succes te worden. Nadat twee weken geleden de voor verkoop begonnen is, zijn de kaartjes nu bijna uitverkocht. Het Nakse Dakrame festival vindt dit jaar plaats op zondag 27 januari. Als voornaamste reden voor de snelle verkoop wordt de jaren lange traditie en het steevaste goede programma aangedragen. Ook dit jaar heeft de organisatie weer gezorgd voor een hoog staand programma. Hoe de pre cieze invulling van het Nakse Dak rame festival eruit ziet blijft ook dit jaar geheim. Op vrijdag 25 en zaterdag 26 januari zijn de laatste voorverkoopdagen voor het fes tival. Reserveren is ook mogelijk via telefoon (0478)581143. Voor wie deze editie van het Nakse Dakrame festival moet missen en al die steevaste carnavalsvierders is er goed nieuws te melden. Café 't Podium gaat dit jaar het halfvas- tenbal houden op zondag 3 maart. De kaartverkoop hiervoor gaat op het Nakse Dakrame festival van start. Anders dan bij het dit festi val wordt nu het programma wel bekendgemaakt. Meer informatie betreffende het Nakse Dakrame festival of het halfvastenbal is te vinden op www.podiumvenray.nl. De Prinsen Keuze Commissie (PKC) is de glorieuze winnaar van 't Haoltere Pölleke gewor den. Rick van der Heijden, lid van de PKC, mocht deze onderscheiding voor de groot ste blunder van het afgelopen jaar maandagavond tijdens de presentatie van de carnavals krant in ontvangst nemen. De PKC was een van de zes genomineerden. Zo was onder meer de Rooijerie genomineerd voor het op de kop hangen van een enorme Piëlhaasvlag, de SLV voor het uitreiken van een medail le buiten het carnavalsseizoen, en missies. Receptie jeugdprins D'n Bok Het boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Schanse- knuppes wordt dit jaar gevormd door Rob, de vierde strekel van Weijs Frans ziene Ger en Door Achten en Marisa, ien de vrijen tied gebouwd dur Jan de Mulder mit zien vrow Marion. Normaal gesproken gaan zij door het leven als Rob en Marisa Weijs en ze worden op carnavals dinsdag in Schanseschop De Wis in de onecht verbonden. een gemeentelijke ambtenaar die het jubileumfeest van De Haze- keutel met een maximaal volume van 60 dB aan banden wilde leg gen. Maar wat voor grove fout maakte de PKC? In december toog de PKC samen met het nieu we trio Twan, John en Jack naar Keulen. Traditioneel worden daar de prinsenmutsen gemaakt en in december worden deze mutsen, in combinatie met een natje en een droogje, door het gezelschap opgehaald. Na de nodige Kölsch en schnaps werd het toch tijd om huiswaarts te keren en met een taxi werd het gezelschap in Ven ray afgezet. Toen de taxi uit het zicht verdwenen was, bekroop het gezelschap een vreemd gevoel. "Woh sind die kiepse?" En inder daad, de hoofddeksels waren in de taxi blijven liggen. Gelukkig voor hen kon de taxi worden achter haald en 's anderdaags konden de mutsen alsnog in Keulen worden opgehaald. Naast de uitreiking van het Haoltere Pölleke werd ook de vastelaoveskrant gepresenteerd. Dit jaar als Venroojnica Megazien, een variant op het blad van deze omroep. Voor het eerst is de krant volledig in full colour uitgevoerd en prins Twan mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen, nadat de voorpagina op een groot billboard was onthuld. Willy Voes- ten, elf jaar actief als vrijwilliger binnen de Piëlhaas, kreeg maan dagavond bovendien de vereni gingsmedaille uitgereikt voor zijn tomeloze inzet in meerdere com- Zondag 27 januari om 14.11 uur vindt in café-zaal Wilhelmina de receptie plaats van jeugdprins Jorn en jeugdprinses Holly. Ieder een is van harte welkom om het jeugdprinsenpaar, de jeugdvorstin, de nar en de jeugdraad te felicite ren. Vrijdag 1 februari zal prins Frank III met zijn gevolg en de raad van elf een bezoek brengen aan de peuterspeelzaal en de basisschool. Dit nadat ze de ere leden en de zieken van Swolgen hebben bezocht. Twan Ingenpass is uitgeroepen tot prins Twan II van carnavalsver eniging de Ruuk in Blitterswijck. Twan is 38 jaar, vrijgezel en werk zaam bij kwekerij Rongen in Blit terswijck. Zijn hobbv's zijn het St. Anto- nius Abt Gilde, voetbalvereniging BW'27 en op vakantie gaan. Het motto van prins Twan II is: 'Dit jaor vur mej genne carnaval op ut Braziliaanse strand. Want ik goj owlie veur as prins van ut Roeke land'. Tijdens de drukbezochte receptie van prins Otto van carnavalsver eniging De Hedsbuülen kwamen Nellie en Martin Peeters als nieuw boerenbruidspaar tevoorschijn vanonder een grote doos. Wederom was het de uitkomcommissie van het boerenbruidspaar gelukt om, zonder hulp van derden, een geslaagde act op te voeren. Martin en Nellie Pee ters (Knotte) zijn de ouders van drie kinderen hebben een asperges- en rabarberbedrijf in Heide op het Graasterveld. De Hedsbuülen vieren dit jaar het 2x11 jarig jubileum van de boerenbruiloft en mede daarom hoopt het nieuwe paar iedereen te verwelkomen bij hun onechte huwelijksvoltrekking op carnavalsdinsdag 5 februari vanaf 13-33 uur in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Foto Hoedemaekers Basisschool De Kruudwis wordt de komende tijd geregeerd door prins Jelte en prinses Valerie. Ze worden bij gestaan door de adju danten Guus en Sanne. Directeur Jo heeft de sleutel officieel over handigd aan de prins en prinses. Met z'n vieren gaan ze er een dolle boel van maken. Ze doen dit samen met alle Kruudnégel van de hele school. Vrijdagmiddag 1 februari is het prinselijk paar, ver gezeld door hun adjudanten en alle kruudnégel in een optocht te zien in de wijk Landweert. De basisscholen De Kruudwis, De Vlaswei en de Landweert doen mee aan deze optocht. Tijdens het Aldewievebal van carnavalsvereniging De Bliekers in Maashees is het boerenbruidspaar bekendgemaakt dat tijdens de boe renbruiloft in het onecht verbonden gaat worden. De bruid is Treja Akkermans, in het werkelijke leven echtgenote van een boomkweker. De bruidegom is John Boom. De jeugdprins of jeugdprinses wordt in Geijsteren altijd gekozen uit groep 8 van de basisschool, net als zijn of haar gevolg. Dit jaar bestaat de gehele groep uit acht dames, wat wel heel apart is. Suzanne Jakobs is dit jaar de gekozen jeugdprinses van de Kei eschieters, nar is Imke Lenssen, adjudante Ginny-Leen Manders en de raad wordt gevormd door Maud Cuypers, Moniek Jakobs, Loes Poels, Joyce Vergeldt en Kim Vergeldt. Op basisschool De Keg zijn als hoogtepunt van een spannende act door enkele leraren prins Finn prinses Milou uitgekomen. Zij wisten met een enthousiaste speech de Kegse kinderen al hele maal in de carnavalssfeer te bren gen. Het motto voor dit jaar is Ook al heb ik geen prinsenkop, met de polonaise loop ik toch voorop!. Ook het onechte huwelijk van het boerenbruidspaar Hidde en Merel werd bekend gemaakt. Het boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Spurriemök wordt dit jaar gevormd door Martien en Jessy Steeghs-Swinkels. Zij trekken mee op carnavalsdinsdag in de optochtstoet van Oirlo .Aansluitend wor den ze in De Mökkestal, de Linde in de onecht verbonden, waarna het paar een receptie krijgt aangeboden. Na afloop van de receptie barst er een groot feest los in De Mökkestal. Rond de klok van 18.30 uur kan iedereen die zich hiervoor heeft opgegeven boerenkool gaan eten in D'n Terp.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20