JOVD: bestraf criminele activisten Kermis telt weer 58 attracties Extra geld Synthese voor noodsituaties Jaarlijkse actie Kerkbalans ook in Venray Venray schaft fietssuggestie- stroken af Gunhoek Laat u inspireren PEEL EN MAAS ff ff ff door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS JOVD Limburg-Noord is ver bolgen over de bedreigingen die deVenrayse wethouder Heidens onlangs ontving. Vol gens de jonge liberalen mag het niet zo zijn dat het demo cratische proces gefrustreerd wordt door radicale dieren activisten. Wanneer er wetten zijn overtreden, dan dienen de overtreders gestraft te wor den. De Noord-Limburgse afdeling van de Jongerenorganisatie Vrij heid en Democratie QOVD) ziet met lede ogen aan hoe de kwes tie Sciencelink uit de hand loopt. Nadat er in augustus een aanslag is gepleegd op een medewerker in Holthees en er met Kerstmis hui zen van directieleden zijn beklad, is er weer een nieuw hoogtepunt bereikt. Dit keer werd wethouder Heidens van Venray zo ernstig bedreigd, dat persoonlijke beveili ging noodzakelijk is. "Dit gaat tegen alle vormen van fatsoenlijk contact in een demo cratisch land in", aldus voorzit ter Marco Nijweide. "Hier wordt duidelijk getoond dat radicale dierenactivisten zich van niets en niemand iets aantrekken en al zeker niet van onze rechtsstaat. Er zijn in een democratische rechts staat genoeg legale manieren om te voorkomen dat er een laborato rium komt waar ook dierproeven gehouden worden. Nooit en te nimmer mag terreur de sleutel zijn om iets tegen te houden. Dit gaat zelfs het beestachtige voorbij." De jongerenafdeling van de WD eist dat de overtreders zich voor de rechter moeten verantwoor den. "Dit intimiderende gedrag kan niet getolereerd worden. Ook dierenrechtenactivisten dienen zich aan de wet te houden." De JOVD-afdeling zegt zeker niet voor dierproeven te zijn, vooral niet als er dierenrechten geschonden worden en er blijven de schade voor het proefdier zou zijn. De SP reageert daarentegen verheugd op het besluit van pro jectontwikkelaar Van der Looy om abrupt te stoppen met Science link. De SP heeft zich binnen en buiten de raad altijd verzet tegen dit project met dierproeven dat in de gemeente Venray zou plaatsvin den. "Het was natuurlijk nooit hele maal zeker dat het omstreden plan zou doorgaan. En zoals het er nu uitziet, is het helemaal van de baan. En dat is heel goed nieuws", aldus de SP. "Een bedrijf dat zich bezighoudt met dierproeven keu ren wij absoluut niet goed. Daar bij was het project veel te hoog gegrepen voor Venray." De SP vindt wel dat er een grens wordt overschreden wan neer er gebruik wordt gemaakt van geweld en intimidatie van personen. Daar neemt de partij afstand van. De Venrayse kermis telt in 2008 evenveel attracties als afgelopen jaar. De 58 attracties staan ook dit jaar weer opge steld op acht locaties: Schouw burgplein, Henseniusplein, Grote Markt, grasveld bij de kerk, de parkeerplaats bij het gemeentehuis en in de Gro testraat, Hofstraat en Raad huisstraat. De kermis wordt dit jaar gehou den van vrijdag 1 augustus tot en met woensdag 8 augustus. Op enkele kleine verschuivin gen na ziet de kermis er vrij wel hetzelfde uit als in 2007. De gemeente rekent op 173-000 euro aan pachtopbrengsten. Voor de publiekstrekkers Lunapark, autos cooter, Turbo Polyp, draaimolen, babysport, lijntrekspel, Kop van Jut, fotoschietsalon en grijpkranen zijn in 2007 driejarige contracten afgesloten. De gemeente geeft de voorkeur aan een vaste kern van exploitanten voor deze voor Venray typische attracties die het gezicht van de kermis bepalen. Na afloop van de contractperiode 2007-2009 worden alle kermisex ploitanten uitgenodigd opnieuw in te schrijven. De gemeente streeft naar een betaalbare kermis met gevari eerde en aantrekkelijke attrac ties. Bij de samenstelling kon een keuze gemaakt worden uit een ruim aanbod van inschrijvers. De indeling van de kermis is als volgt. Schouwburgplein (zes attracties): Boostermaxxx, autoscooter, grijp kranen,Turbo polyp, Babysport en Turkse specialiteiten-Arpaci. Hen seniusplein (acht): Mega Lunapark, Tornado, pinda/popcorn, snoep- kraam, lotenverkoop, fotoschiet salon, gebakkraam en visverkoop. Grotestraat (vier): Ballenfontein, suikerspin, loempia's en Rota- let. Grote Markt (vier): Kikker spel, mini zweefmolen, Sky Flyer en voetbalspel. Hofstraat (vier): Lucky Duck, suikerspin, pizza bak kerij en viskraam. Raadhuisstraat (veertien): Cocoon rupsbaan, Carrousel, bussensport, X-factory, Apollo Jackpot, Pusher, Break dance, Kamelenrace, Aqua Blasta, ijsverkoop,Tekenstudio,Temple of food 10 x 4, Skeeball en lijntrek- spel. Parkeerplaats gemeentehuis (tien): Kop van Jut, Curly chips, Roller Ghoster, Astroliner, pof fertjeskraam, Magie Mouse, grijp kranen, Hoeplaspel, New York en wokgerechten. Grasveld bij kerk (acht): Megaslide, Beach Jumper, Romeins kermisterras, Buggy ride, Bootjesmolen, Mini cars, Karimata en Mouse City. De gemeente Venray ver strekt Synthese voor dit jaar een subsidie van 1.382.868 euro. Nieuw is dat de wel- zijnsinstelling een apart potje krijgt van 43.179 euro waar voor nu nog geen bestemming is. Het is de opzet dat dit geld flexibel wordt ingezet bij acute hulpvragen of actuele situaties die zich in de loop van het jaar kunnen voordoen. De gemeente heeft dit besloten na de problemen van afgelopen jaar.Toen moest er plotseling geld vrijgemaakt worden voor onder steuning van het Moedercentrum en vrijwilligersinstelling Match. Omdat het jaarbudget al helemaal verdeeld was over allerlei projec ten en diensten, ging het ten koste van het maatschappelijk werk. Toen eind vorig jaar bleek dat de wachtlijst onverantwoord hoog opliep, moest er weer extra geld bij. Dit tot grote ergernis van de politiek. De meetbaarheid van de prestaties van de welzijnsinstel- ling is nog steeds onder de maat. Alhoewel het inzicht in het dien stenaanbod en de geleverde pres taties is toegenomen, toont de gemeente Venray zich ontevreden over de huidige aanpak. Lande lijk is er de laatste jaren ervaring opgedaan met contractfinancie ring. Waardoor de relaties tussen overheden en maatschappelijke organisaties worden verbeterd en verzakelijkt. Er zijn landelijke modellen ontwikkeld die de gemeente ook wil gaan hanteren. De gemeente zegt dat het nog enkele jaren kan duren voordat de nieuwe werkmethode helemaal is ingevoerd. Dit heeft ook te maken met de grote achterstand die de gemeente Venray had bij veel beleidsterreinen van Maatschap pelijke Diensten. Er waren nauwe lijks of geen actuele beleidsvisies waaraan het dienstenaanbod en de prestaties van Synthese getoetst konden worden. Afgelopen jaar is begonnen met een inhaalslag. Zo zijn in 2007 nota's vastgesteld over sport, kunst en cultuur en vrijwilligersbeleid. In 2008 volgen de nota's accommodatiebeleid en participatie. Een nieuwe acti viteit is het schoolmaatschappe- lijk werk. Het totale budget voor maatschappelijk werk ligt 36.432 euro lager dan het door Synthese gevraagde bedrag. Synthese ver wacht dat de wachtlijst eind dit jaar zal oplopen tot 67 cliënten. Afgesproken is dat de welzijns- instelling voorrang geeft aan de meest urgente hulpvragen. Hier mee worden crisissituaties en een toename van de problematiek voorkomen. Uitgangspunt is dat hulpverlening binnen veertien dagen moet zijn begonnen nadat de cliënt zich heeft gemeld. Uiterlijk medio 2008 komt er een evaluatie. Dan zal blijken of er toch nog extra geld nodig is om de wachtlijst terug te dringen. Daar voor kan mogelijk ook een beroep worden gedaan op het extra potje van 43.179 euro. Dagvoorziening voor ouderen nu ook op zondag Zelfstandig wonende oude ren kunnen met ingang van 27 januari de dagvoorziening aan de Westsingel in Venray ook op zondag bezoeken. Na vier dagen doordeweeks (maan dag, woensdag, donderdag en vrijdag) zijn ouderen voortaan nu ook op zondag van 10.00 tot 16.00 uur welkom op de dagvoorziening. Al voor tienen druppelen die morgen de eerste bezoekers van de dagvoorziening voor ouderen het riante pand aan de Westsingel in Venray binnen. In het voorma lige pand van de thuiszorg is er voor de ouderen voldoende ruim te gecreëerd. "We zijn ontzettend tevreden met de eigen ruimte die we hier hebben. De ouderen kun nen hier een eigen sfeer creëren", zegt Ankie Bongers van Synthese Venray. "Er zijn hier volop moge lijkheden om activiteiten te ont plooien en we beschikken over een prima keuken. Het is uniek dat de dagvoorziening voor oude ren nu ook op zondag van start gaat." De dagvoorziening voor oude ren combineert dagopvang met dagverzorging. Ouderen die nog zelfstandig wonen en zich alleen voelen, kunnen hier terecht met leeftijdsgenoten om samen gezel lig de dag door te brengen. "De ouderen leggen hier sociale con tacten en daarnaast is het een zin volle dagbesteding", aldus Annette Jeuken van Proteion Thuiszorg Noord-Limburg. "Binnen de dag voorziening ontstaan vriendschap pen die verder gaan dan de dagen dat de mensen hier zijn. Daarnaast kan de dagvoorziening een ontlas ting betekenen voor mantelzor- gers voor wie de zorgverlening een te zware belasting dreigt te worden. Op de dagen dat de oude ren hier zijn, kunnen mantelzor- gers profiteren van een dagje vrij." Maria Thijssen uit Venray is een van de deelnemers aan de dagvoorziening in Venray. Ze is verheugd dat ze nu ook op zonda gen in het vroegere pand van de thuiszorg terecht kan. De krasse 79-jarige Venrayse is ook duidelijk over de reden waarom ze op zon dag wil deelnemen. "Zondags is er heel weinig te doen. Alles is dicht, de winkels in het dorp, De Kemp haan, er is niets te doen. Dan is het leuk om ook zondag naar de dag voorziening te kunnen. Dat geeft wat afleiding." Voor ouderen is de zondag vaak een stille dag. Als er geen familie of vrienden op bezoek komen, zijn er weinig alternatieven. "Je bent die dag heel vaak alleen. De dag voorziening is dan een uitstekend alternatief." Het laatste half jaar ging Maria Thijssen al een keer per week, op de donderdag, naar de dagvoorziening voor ouderen. Tot volle tevredenheid. "Ik heb nog geen dag gemist", zegt ze niet zonder trots. "Het is hartstikke gezellig. Je bent onder de mensen. Ik word alleen te dik", lacht ze, "Het eten is hier zo lekker." Tijdens de dagen kunnen de ouderen deelnemen aan een geva rieerd dagprogramma. Een activi teitenbegeleidster van Proteion, een stagiaire en vrijwilligers vul len samen met de ouderen de dag in. Olga Pannekoek is een van die activiteitenbegeleidsters. "De dag begint met gezellig bijkletsen en een kopje koffie drinken. Daarna staat er 's morgens een creatieve activiteit op het programma. Dat is heel breed, van knutselen en breien tot kaarten maken en schil deren. We stimuleren de mensen ook om iets nieuws op te pakken. De activiteiten worden ook in overleg met de ouderen bepaald." Het ruikt inmiddels heerlijk in de ruimte van de dagvoorziening. Twee dames zijn in de keuken druk bezig om de maaltijd te ver zorgen. Tussen de middag wordt een diner geserveerd waar menig restaurant jaloers op mag zijn. Na het eten is er een pauze. Olga Pan nekoek: "We beschikken over een speciale rustruimte, maar de oude ren kunnen in de middagpauze onder begeleiding ook een korte wandeling gaan maken of een boodschap gaan doen." Na een kopje koffie wordt de dag afgesloten met een uurtje bewegen, spellen spelen, een quiz of een geheugentraining. "De dag Ouderen kunnen binnenkort de dagvoorziening aan de West- singel op zondag bezoeken. vliegt echt voorbij. Voordat je het weet, is het alweer vier uur", aldus Pannekoek. Zij prijst de vrij willigers die zich inzetten om de dagvoorziening voor ouderen tot een succes te maken. "Zonder die mensen zouden we absoluut niet kunnen draaien. In de keuken hebben we vaste vrijwilligers die voor de ouderen heerlijk koken en ook voor de andere activiteiten zijn er mensen die zich inzetten. Vrijwilligers zijn voor ons onbe taalbaar. Iedereen die hier werkt, doet dat ook vanuit zijn hart. Het is heel dankbaar werk. We zijn nu nog op zoek naar vrijwilligers die op zondag iets om handen willen hebben, zodat ook de dagvoorzie ning op die dag een succes wordt. Bovendien kunnen ouderen, die op zondag van de dagvoorziening gebruik willen maken, zich nog aanmelden." Ouderen die ook gebruik wil len maken van de dagvoorziening voor ouderen kunnen contact opnemen met Proteion Thuiszorg Noord-Limburg, telefoon 0478- 526262, of Synthese Venray, tele foon 0478-517317. Vrijwilligers die mee willen helpen op de acti viteitendagen van de dagvoorzie ning kunnen voor meer informa tie bellen met Synthese Venray via bovenstaand telefoonnummer. Ferry Greevink niet naar Olympische Spelen in Peking Het was zijn grote wens: het winnen van een gouden medaille op de Olympische Spelen in 2008. Maar helaas gaat taekwondoka Ferry Gree vink niet naar Peking. De Koreaanse bodscoach Soung Dae Sung heeft de twee tickets voor de laatste mogelijkheid op de Olympische Spelen, het Europees kwalificatietoernooi in Istanbul, vergeven aan Den nis Dekkers en Rafik Zohri. En dat is zwaar balen, zegt de 26-jarige Venraynaar. "Ik had me in Peking heel erg graag willen meten met de beste tae- kwondoka's van de wereld." Ja, topsport is keihard. Dat weet Ferry Greevink als geen ander. De ene keer ben je de gevierde man, de andere keer de schlemiel. De Venraynaar haalde als junior en senior jarenlang de ene titel na de andere titel binnen, met als absoluut hoogtepunt het win nen van de wereldtitel in 2001, in Korea. Een jaar later werd hij Europees kampioen. In 2003 en 2004 kende Greevink, die als militair in Schaesbergen werkt en lid is van de Defensie Topsport Selectie, een mindere periode en behaalt hij geen medailles op het EK en het WK. En ook de Olym pische Spelen in Athene in 2004 gaan aan zijn neus voorbij, als hij zich tijdens het olympisch kwali ficatietoernooi niet weet te plaat sen. En nu gaat hij weer niet naar de Spelen, juist op het moment dat hij weer helemaal terug is na een mindere periode. Het tele foontje van een medewerker van het bondsbestuur, waarin hem werd verteld dat hij geen uitno diging zou ontvangen voor het Europees kwalificatietoernooi in Istanbul, waar voor de top drie in elke gewichtsklasse de allerlaatste tickets voor Peking klaarliggen, kwam donderdag keihard aan. "Mijn naam zat er niet bij. Dat was een klap in mijn gezicht", zegt Greevink, die uitkomt in de klasse 80 kilogram. "En nog altijd ben ik enorm teleurgesteld, want ik had goede hoop dat de keuze op mij en Dennis Bekkers zou vallen. Dennis is momenteel de beste in Nederland, maar op basis van mijn staat van dienst en mijn prestaties, met name mijn derde plaats op het laatste Open Frans Kampioen schap, waar de top drie van Euro pa van de partij was, had ik toch wel verwacht dat ik geselecteerd zou worden." Maar, hij zegt het eerlijk, de ver schillen tussen de taekwondoka's zijn erg klein.Alle vier de kandida ten, Ferry Greevink, Tommy Mol- let, Rafik Zohri en Dennis Bekkers, waren in staat om zich tijdens het Europees kwalificatietoer nooi te plaatsen voor de Spelen. "Het is ook een moeilijke keuze voor de bondscoach, dat besef ik wel. Hij heeft de klassen beke ken en een sterkte-zwakteanalyse gemaakt in welke klassen de kans op kwalificatie het grootst was. Ik bleef samen met Rafik Zohri over omdat de klasse van Tommy Mol- let het sterkst was bezet. Aange zien onze klassen ongeveer even zwaar bezet zijn, heeft de bonds coach vervolgens naar de grootste kans op eremetaal in Peking geke ken." En die was volgens hem in de klasse van Rafik (onder de 58 kilogram) het grootst. Tot groot verdriet van Greevink, die zich donderdag even niet meer kon opladen voor de middagtraining van de nationale taekwondose- lectie op Papendaal, vlak bij zijn woonplaats 's Hertogenbosch. "Mijn kop was ergens anders", ver telt hij."En nu (dinsdag, red.) heb ik het nog steeds niet verwerkt. Gaandeweg de week ga je steeds Taekwondoka Ferry Greevink: in betere tijdenals Venrays spor ter van het jaar. meer beseffen dat in één klap je olympische droom voorbij is." En nu? Wat zijn Greevinks doe len voor dit jaar en de toekomst? "Ik ga me nu volledig richten op het EK in april in Rome en het WK voor militairen in mei in Korea. Dat zijn mijn twee hoofd doelen dit jaar. En ik ga absoluut door tot de Olympische Spelen in Londen in 2012. Dan ben ik der tig jaar, dat is niet te oud. Als je maar zuinig bent op je fysiek. En ook mentaal ben ik sterk genoeg." Want Greevink, die komend week end deelneemt aan het NK in Dor drecht, wil de Olympische Spelen toch een keer meemaken. "Dat is voor een sporter nog steeds hét toernooi." Van 13 tot en met 27 januari loopt de landelijke actie Kerk balans. Aan deze inzamelactie doen vijf kerkgenootschappen mee: de Rooms-Katholieke Kerk, de Protestantse Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, de Doopsgezinde Sociëteit en het Remonstrantse Broederschap. Ook in het Venrayse deke naat loopt momenteel deze actie waarvan de bijdrage is bestemd voor de eigen paro chie. De kerken nemen een belang rijke plaats in de Nederlandse samenleving in. Het gezamenlijke ledental van de kerken bedraagt bijna zeven miljoen mensen, met in totaal 4.400 pastorale beroeps krachten. Daarnaast zijn er ruim een half miljoen vrijwilligers in 3-500 parochies en gemeenten werkzaam die samen over ruim 5.000 kerkgebouwen beschik ken. Het aantal bezoekers van kerkdiensten op zondag bedraagt ongeveer 1 miljoen. Exacte cijfers over de kerkbezoeken in Venray zijn niet echt bekend. Volgens tel lingen tijdens de voorbije kerstpe riode kwamen er ongeveer 3 000 mensen in de Grote Kerk. De inkomsten van de kerken komen uit vrijwillige bijdragen, collecten en giften. Kerken krijgen geen subsidies van de overheid. Alle kosten worden door de eigen gemeenschap gedragen. In Ven ray is er gelukkig wel een kleine gemeentelijke bijdrage voor de geestelijke bedienaren. Daarnaast is er een subsidieregeling van het Monumentenfonds om van monu mentale kerkgebouwen het onder houd te betalen. Dit tot maximaal 50 procent van de kosten. Plaat selijke parochies en gemeenten hebben tot taak de verkondiging van het Evangelie, en van daaruit de zorg voor de medemens, dicht bij en ver weg. Om de Evangelie verkondiging mogelijk te maken, zijn mensen en gebouwen nodig. Leden van de plaatselijke gemeen ten en parochies moeten de financiële middelen hiervoor zelf bijeen brengen. Bij de Venrayse katholieke kerken gaat het daar bij om honderdduizenden euro's per jaar. De inkomsten van de parochies, gemeenten en kerken bestaan voor ongeveer 25 procent uit opbrengsten uit beleggingen en bezittingen. De resterende 75 procent wordt bijeen gebracht uit vrijwillige bijdragen van de paro chianen en gemeenteleden. Dat gebeurt voor een belangrijk deel door middel van de actie Kerk balans. Voor de actie Kerkbalans ontvingen de Venrayse katholieke kerkleden in januari een brief. Maar ook niet actieve kerkleden kunnen een brief ontvangen. Daarbij zit een folder waarin staat hoe het financiële plaatje van de parochie er uitziet. De parochi anen wordt gevraagd om een jaarlijkse financiële bijdrage die gebaseerd is op draagkracht en op vrijwilligheid. Dit geld is uit sluitend bedoeld voor de eigen, plaatselijke parochie. Met de actie Kerkbalans doen de kerken een beroep op iedereen om bij te dra gen aan de kerkgemeenschappen in uw omgeving, ook in Venray. Iedereen kan eraan meedoen, ook degenen die wat verder van de kerk afstaan. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de adressen die vermeld staan bij de kerkberich- ten elders in deze krant of tot de websites kerkbalans.nl en deke- naatvenray.nl. ook voor üw tuin bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 In de gemeente Venray ver dwijnen de komende jaren alle fietssuggestiestroken. Om meer duidelijkheid te ver schaffen aan de verkeersdeel nemers komen er straks alleen nog echte fietsstroken. De fietsstrook geeft niet alleen fysieke maar ook juridische bescherming aan de fietser. Auto's mogen op of naast een fietsstrook niet stoppen of parkeren. De situ atie in Venray is nu nog onduide lijk. Naast echte fietsstroken - een aparte strook die is aangegeven met fietssymbolen op het wegdek Vernieling telefooncel opgelost De politie heeft de vernieling van een telefooncel in de nieuw jaarsnacht op het Lovinckplein opgelost. Een 18-jarige man uit Ysselsteyn heeft zaterdagmiddag bekend de telefooncel te hebben opgeblazen met illegaal vuurwerk. De glazen voorzijde van de tele fooncel raakte daarbij beschadigd. De schade bedraagt ongeveer 600 euro. De man heeft aangegeven de kosten te vergoeden aan KPN. Hij is doorverwezen naar bureau Halt. Truckrun Het aanmelden van chauffeurs voor de Truckrun 2008 wordt gehouden op zaterdag 19 januari. Van 8.00 tot 12.00 uur zijn de lij nen bezet door de mensen van de Truckrun. Opgeven kan via de telefoonnummers (077)3209700 en (077)4631275. Per bedrijf geldt een maximum van vijf auto's om zo meer bedrijven de kans te geven mee te doen. - zijn er ook fietssuggestiestroken die geen juridische bescherming bieden. Daarnaast zijn er nog fiets suggestiestroken met een parkeer verbod of zelfs een stopverbod. In het verkeers- en vervoersplan is een maatregel genomen om alle fietssuggestiestroken om te vor men tot echte fietsstroken. Behal ve nieuwe borden, markering en verkeersmaatregelen zullen er op sommige plaatsen ook vervangen de voorzieningen moeten komen voor parkeren of laden en lossen. Een voorbeeld is snackbar Old Dutch aan de Leunseweg. Bij gebrek aan parkeergelegenheid parkeren klanten vaak hun auto voor de deur van het cafetaria op de rode fietssuggestiestrook. Op dit drukke punt moeten fietsers dan uitwijken naar de drukke rijbaan. Dit verkeersprobleem is straks opgelost als er niet meer geparkeerd mag worden. Invoering 60 km in buitengebied Op alle gemeentelijke wegen in het buitengebied zonder fietspad gaat de maximumsnelheid omlaag naar 60 kilometer. Nu mag er bui ten de bebouwde kom nog overal 80 kilometer gereden worden. De gemeente Venray start in 2008 met de invoering. Venray wacht niet op de omliggende gemeenten. De gemeente Horst aan de Maas heeft de invoering voorlopig uitgesteld Meerlo-Wanssum is bezig met het opstellen van een verkeer- en vervoersplan. Het is nog niet bekend wat de uitkomst zal zijn. Indien eveneens tot invoering van 60 kilometer in het buitengebied wordt besloten, dan wil Meerlo- Wanssum de werkzaamheden graag afstemmen met Venray. Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 17 januari 2008 - Pagina 5 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Het is hier hartstikke Klap in mijn gezicht gezellig Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENoanpa/t

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5