Toename sluipverkeer in St. Antoniusveld "Je hebt het gevoel dat je zweeft" Overval opgelost Venray on Ice krijgt 10.000 euro Oeldershof wordt Pools pension Julicher Meijer Advocaten te Venray is óók thuis in het MILIEURECHT en het ECHTSCHEIDINGSRECHT SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 17 januari 2008 - Pagina 3 Wijkraad pleit voor verbinding Stationsweg en Henri Dunantstraat Het grootste verkeersknel punt aan de oostzijde van Ven- ray is het sluipverkeer door de wijk St. Antoniusveld. De wijk raad ziet als oplossing de aan leg van een verbinding tussen Stationsweg en Henri Dunant straat. Deze weg zou moeten komen aan de oostkant van de A73 ter hoogte van de Spukter- dijk. In de uitwerking van het ver- keers- en vervoersplan wordt deze verbindingsweg ook als mogelijkheid genoemd. Maar uit eindelijk heeft de gemeente deze oplossing laten vallen. Omdat de voordelen voor St. Antoniusveld niet opwegen tegen de nadelen elders in Venray. Dit tot teleurstel ling van de wijkraad. Er wordt nu gekeken naar maatregelen om de 'doorgankelijkheid' van de wijk te verminderen. Het autoverkeer zal daardoor meer geneigd moeten zijn de route via de Henri Dunant straat en Oostsingel te kiezen. Het sluipverkeer door St. Anto niusveld zal verder toenemen omdat de kruising Oostsingel- Henri Dunantstraat steeds druk ker wordt. Ook de aanleg van de verbinding over bedrijventerrein De Hulst II (De Voorde) tussen de Deurneseweg en Henri Dunant straat zorgt voor een toename van het verkeer door de wijk. Dit was voor de gemeente ook de aanlei ding de verbinding tussen Stati onsweg en Henri Dunantstraat te onderzoeken. De komst van deze verbindings weg blijkt ongewenste gevolgen te hebben voor de Stationsweg die dan veel drukker wordt. Voor al het verkeer dat vanaf de A73 normaal via de Leunseweg en de Oostsingel rijdt, zal straks gebruik maken van de Stationsweg als de nieuwe verbinding er is. Dit komt weliswaar ten goede aan de door stroming op de toch al te drukke Leunseweg maar schaadt de leef baarheid aan de Stationsweg. De gemeente heeft nog over wogen de Stationsweg ter hoogte van de beoogde verbindingsweg helemaal af te sluiten. Om te voor komen dat door de woningbouw op Servaashof de Stationsweg te druk zou worden. Maar dit blijkt vreemd genoeg een averechts effect te hebben. Bovendien zal dan de wijk Landweert meer last krijgen van sluipverkeer. Het zou er zelfs twee keer zo druk worden als op de Henri Dunantstaat. Terwijl de Stati onsweg meer huizen telt en de woningen ook dichter bij de weg liggen dan langs de Henri Dunantstraat. Daarnaast is de Henri Dunantstraat beter op grote verkeersstromen ingericht. Vol gens de laatste verkeerstelling van afgelopen najaar rijden er op een werkdag per etmaal 9-500 voer tuigen over de Stationsweg. De Henri Dunantstraat telt ongeveer 5.000 voertuigen. De Stationsweg wordt straks ingericht als wijkontsluitingsweg. Dit zou voldoende verkeersrem- mend moeten werken. De Stati onsweg krijgt over de hele lengte, van de Raadhuisstraat tot aan het NS-station in Oostrum, een rijbaan van 7 meter breed met daarbin nen fietsstroken van 1,50 meter, parkeervakken en plateaus op de belangrijke kruispunten. Het gedeelte tussen Oostsingel en Raadhuisstraat is al volgens dit nieuwe profiel ingericht. Fold naar Europese finale Bodog Battle of the Bands De band Fold is vorige week vrijdag in poptempel Para- diso winnaar geworden van de Nederlandse finale van de Bodog Battle of the Bands. De groep, met leden uit Venray en Hegelsom, maakt op woensdag 13 februari haar opwachting in de Europese finale in de Deen se hoofdstad Kopenhagen. De Bodog Battle of the Bands is de grootste internationale bandcontest ter wereld. Fold is dan ook bijzonder trots op zijn prestatie. "Toen in Para- diso bekend werd gemaakt dat we ons hadden geplaatst voor de Europese finale volgde een enorme ontlading, alsof er een bom ontplofte. Met alle mee gereisde fans hebben we ver volgens een prachtig feestje gevierd", aldus bandlid Harm Buddiger. "De auditie voor de Bodog Battle of the Bands is het begin gewor den van een mooie reeks shows in Amsterdam. Na wat rond gesurfd te hebben op internet heeft band lid Frank Litjens ons in de zomer van 2007 ingeschreven voor de battle", zegt Buddiger, afkomstig uit Castenray, maar nu woonachtig in Eindhoven. "In september van het vorig jaar kregen we bericht dat we op mochten draven voor de contest. Er waren in Nederland drie auditieronden. Het kostte de verschillende bandleden moeite om op tijd in Amsterdam te zijn. Aran Jeurissen was op vakantie in Ameland en werd die dag in Friesland opgehaald door Frank. Vijftien minuten voor aanvang kwamen ze binnen. Vervolgens was het gitaren stemmen, inplug gen, en rocken. Totaal zonder ver wachtingspatroon hebben we die avond de auditieronde gewonnen. Dat gaf ons zoveel voldoening en waardering..eindelijk." Fold werd in 2004 in Noord- Limburg opgericht. Aran Jeurissen, Frank Litjens, Harm Buddiger en Tom Voermans, old time friends, startten na een glansrijke punkcar rière een band waarin volume ver ruild werd voor vaardigheid. Na een korte repetitieperiode werd de EP Here Today opgenomen en uitgebracht in eigen beheer. Muziekblad LiveXS merkte Fold op als nieuw Nederlands talent en boekte de band in Paradiso Amsterdam voor hun showreeks Locals Only. Het nummer The Pas senger kreeg airplay via Kink FM en Anchored is nog eens opgedo ken bij 3FM. In 2007 krijgt Fold in de persoon van Mike Franssen een nieuwe drummer en rollen de nieuwe songs van de plaat. Fold klinkt beter dan ooit te voren; volwassen, zonder speelsheid te hebben verloren, sprankelend en vol energie. "Nieuw, maar uit de oude school. Pop, maar met een harde rand, fris maar toch geen lente bries. Herfstmuziek voor elk seizoen. Fold baant z'n eigen weg, en doet het zelf. Van de schuur tot de hoofdstad en allemaal met evenveel plezier", typeert Harm Buddiger Fold nieuwe stijl. DROOM De nieuwe 'schwung' van Fold blijft niet onopgemerkt. Na de eerste gewonnen auditie van de bandcontest werd in de luwte gewerkt aan nieuwe opnames. Eind december dook Fold in samenwerking met Theo Voge laars (van de Tröckener Kecks) de studio in om vier nieuwe songs op te nemen, die hopelijk nog voor de finale in Kopenhagen gepresenteerd kunnen worden. Klaar voor de start en recht uit het hard. In Cambrinus in Horst werd zelfs een dvd opgenomen, Tuesday Night Live. De ervaringen van de internationale bandcontest kan de bandleden in ieder geval niet meer worden ontnomen. De missie is, nog voor de grote finale in Kopenhagen, al geslaagd. Harm Buddiger enthousiast: "Voor de Nederlandse finale in Paradiso hadden we zoveel mogelijk men sen opgetrommeld. Twee touring cars vol met vrienden, familie en bekenden. We speelden die avond als een na laatste. Een prima stek. Bij binnenkomst was ik wel even onder de indruk van de zaal.Wow! We hebben al een keer eerder in Paradiso gespeeld, maar dat was slechts in de kleine zaal. Nu moch ten we in de Main Hall spelen. En dat is verreweg het mooiste podia van Nederland, de poptempel van Nederland. Een oude kerk, met rondom de zaal een groot balkon. Kortom: een droom voor iedere muzikant om daar op 't podium te mogen staan."Voor aanvang van het optreden begon de spanning bij de bandleden toe te nemen. De adrenaline steeg naar een voorlo pig hoogtepunt."Een half uur voor aanvang moesten we backstage klaar staan met onze apparatuur. Alle gitaren gestemd en klaar om te beginnen. De spanning voel je in je hele lichaam. Snel een paar push-ups om scherp te blijven. We mochten slechts vier nummers spelen, het was dus knallen vanaf minuut één. Zo hebben we alle maal ons eigen ritueel om de span ning te verdrijven. Het moment dat je het podium oploopt valt alle spanning weg en kun je alleen nog maar genieten. Het is als een soort roes waar je in terecht komt. Voordat je het weet is het weer allemaal voorbij. Het publiek was wederom super enthousiast. En dat in een vol Paradiso. Je hebt het gevoel dat je zweeft. Heerlijk!" Drie bands kregen aan het einde van de avond een ticket voor de Europese finale in Denemarken. Uiteindelijk werd Fold als winnaar uitgeroepen. "Toen de eerste twee bands werden bekendgemaakt en wij er niet bij waren, begon ik te twijfelen of we het zouden redden. Ondanks het enthousiasme van alle fans en de positieve reacties. De band Fold. Het was ook geen ramp geweest, want de avond was al meer dan geslaagd. Toen we uiteindelijk tot winnaar werden uitgeroepen ging het dak eraf." FINALE Als toetje wacht nu de Europe se finale op woensdag 13 februari. "We gaan weer gigantisch genie ten. Dat staat vast. En mochten we winnenDat zou hele maal geweldig zijn. De winnaar gaat naar Amerika om met negen andere internationale bands te strijden voor een platendeal van maar liefst een miljoen bucks. Dat zou natuurlijk het einde zijn. Maar het belangrijkste is dat we weer een goede show neerzetten. En genieten De politie heeft met de aan houding van een 20-jarige inwoner van Venray en een 16-jarige inwoner van Breda een poging tot een gewapende overval op een snackbar aan de Eindstraat in Venray opge lost. Het tweetal bekende op vrijdag 19 oktober 2007 de overval op de snackbar gepleegd te hebben. Het tweetal kwam, gewapend met een steekwapen, in de nacht van donderdag op vrijdag de snackbar binnen en bedreigde een mede werker van die snackbar. Ook eiste het tweetal geld. De medewerker verzette zich daarop, waarna het tweetal zonder buit gevlucht is. De politie kwam hen op het spoor na uitgebreid onderzoek, waarna ze op 8 januari konden worden aangehouden. Uit onderzoek is naar voren gekomen dat de aange houden daders niet als daders van de overige overvallen in Venray en omgeving in aanmerking komen. De verdachten zijn in bewaring gesteld. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Vervolg voorpagina Dubbele rijbanen Deurneseweg Twee regionale ontwikkelingen beïnvloeden straks het verkeer rond Venray. In Horst aan de Maas en Sevenum wordt de komende jaren recreatiepark De Peelber- gen gebouwd. Dit zal een sterke verkeersaantrekkende werking hebben. Er worden jaarlijks 1,6 miljoen bezoekers verwacht. Het verkeer vanuit Nijmegen wordt via de Deurneseweg en de Mid- denpeelweg naar dit park geleid. Waardoor de verkeersintensiteit op de Deurneseweg nog hoger wordt. Door de komst van de grote verkeersruit rondom Eind hoven wordt de N270 (Deurnese weg-Wanssumseweg) als parallelle provinciale route een beter alter natief voor de autosnelweg A67. De verkeersdruk op het kruispunt bij de afrit Venray-Noord zal ook sterk toenemen. Het kruispunt zal verruimd moeten worden om de doorstroming te bevorderen en de wachttijd voor het verkeer te beperken. Op de kruispunten van de Maasheseweg met de Metaal- weg en de toe- en afrit van de A73 komen aparte opstelstroken voor het verkeer in beide richtingen. De Maasheseweg krijgt vanaf de A73 tot de kruising Noordsin- gel-Oostsingel dubbele rijbanen. De maximumsnelheid wordt ver hoogd naar 70 kilometer per uur om deze route sneller en aantrek kelijker te maken. Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl VAN DER PUTT het kennismakingsgesprek is gratis telefoon 0478-556677 zie onze website www.putt.nl Subsidies voor evenementen Het winterfestival Venray on Ice ontvangt in 2008 van de gemeente Venray de maxi male evenementensubsidie van 10.000 euro. Dat heeft het college van B en W deze week bekendgemaakt. Venray on Ice heeft een positieve uitstraling, trekt veel publiek en deelne mers, zorgt voor veel publici teit en een attractief en leven dig centrum gedurende enkele weken in de winterperiode. Voor het college genoeg rede nen om de maximale subsidie van 10.000 euro aan het popu laire schaatsevenement toe te kennen. De jaarlijkse evenementen die in 2008 worden gesubsidieerd door de gemeente Venray zijn de Vlakwatercross (2000 euro), Avondvierdaagse Venray (1600 euro), Fietsvierdaagse Venray (4100 euro), Venray Muzikaal Totaal (5150 euro), het interna tionale judotoernooi (5000 euro) van Judovereniging Venray, het internationale A-voetbaltoernooi van Oostrum (1000 euro), het internationale tafeltennistoernooi van Red Stars (300 euro), beach- volleybaltoernooi Rooy on the Beach (1035 euro), de Samenge stelde Wedstrijd Ysselsteyn (2500 euro), het Solfestival Brukske (1500 euro), de levende kerststal (1000 euro) en het Sportgala Ven ray (1500 euro). Behalve deze jaarlijks terugke rende evenementen krijgen in 2008 ook een aantal eenmalige evenementen een financiële bij drage. Dit zijn de landelijke jubile umwandeling van de Natuurvrien den in Merselo (6000 euro), het Bondschuttersfeest van schutterij 't Zandakker St. Jan Gilde (8000 euro), de 50e Vredefeesten inVre- depeel (2500 euro), het concert ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Limburgs Sympfo- nie Orkest (5000 euro) en de vie ring van het 100-jarig bestaan van muziekvereniging Ons Genoegen in Oirlo (5500 euro). De aanvragen voor subsidie van deze evenementen zijn getoetst aan het evenementenbeleid dat het college in juni 2007 vastge steld heeft. Hiermee is een sub sidieregeling in het leven geroe pen voor evenementen die een belangrijke bijdrage leveren aan de Venrayse ambitie nadrukkelij ker naamsbekendheid te verwer ven. In de nota is het streven vast gelegd om kwaliteitsverbetering van evenementen te stimuleren en zo een bijdrage te leveren aan de betekenis van evenementen voor de lokale bevolking. In het evenementenbeleid zijn criteria vastgelegd waarop een evenement getoetst wordt en op basis waar van deze in aanmerking komen voor een financiële bijdrage. Nog meer Oost-Europese werknemers in Oirlo In Oirlo zijn binnenkort ruim tweehonderd Oost-Euro- pese werknemers gehuisvest. En dat in een gemeenschap die twaalfhonderd inwoners telt. Midden in het dorp is het Veiliger vrachtverkeer naar haven Wanssum Het vrachtverkeer vanaf bedrij venterrein Smakterheide moet vei liger naar de haven van Wanssum kunnen rijden. De drie betrokken gemeenten Venray, Boxmeer en Meerlo-Wanssum willen de ver keersproblemen samen aanpak ken. De meeste vrachtauto's rij den over de Maasheseweg naar Maashees om via de Mgr. Geurts- straat en Op den Berg door Geijs- teren naar Wanssum te rijden. De wegen Op den Berg (gemeente Boxmeer) en de Maasheseweg, Wanssumseweg en Geijsterseweg (gemeente Meerlo-Wanssum) leve ren de meeste verkeersveiligheids- problemen op omdat er fietspa den ontbreken. Aan de noordkant van de kern Wanssum is een rond weg naar de haven gepland. Door de komst van deze weg zou het vrachtverkeer over de Maashese weg flink afnemen. De gemeente Venray verwacht echter dat de rondweg er pas over vijf tot tien jaar zal komen. voormalige sociaal pension Oeldershof inmiddels ver bouwd. Er zijn 22 kamers inge richt waarin meer dan veertig Oost-Europese werknemers gehuisvest kunnen worden. Op camping de Walnoot, bui ten het dorp, verblijven al langer buitenlandse arbeidskrachten. De eigenaar heeft van de gemeente Venray een bouwvergunning gekregen om aan de overzijde van de Koepas 44 chalets te bouwen, waarin 176 werknemers onder dak kunnen krijgen. Straks is bijna twintig procent van de dorpsbe woners van buitenlandse komaf. De dorpsraad was enigszins ver rast door de nieuwe bestemming van het oude klooster Oeldershof. De bouwvergunning was al ver leend voordat de dorpsraad erach ter kwam. DORPSRAAD Eigenaresse Petra Sprenkels runt bij haar woning aan de Koepas een bed en breakfastzaak met een recreatieve bestemming. Spren kels heeft onlangs de dorpsraad op de hoogte gesteld van de plan nen met Oeldershof. De dorpsraad heeft de toezegging gekregen dat er dag en nacht toezicht zal zijn. Ook zullen er maatregelen getrof fen worden met een goede afzet ting en controle zodat de overlast voor de omwonenden tot een minimum beperkt blijft. Nog deze maand komt er een open dag zodat alle Oirlonaren er een kijkje kunnen nemen. De dorpsraad zegt de zaak goed in de gaten te zullen houden. Tegen de komst van bui tenlandse arbeidskrachten bestaat weinig bezwaar. "Niemand wil ze graag in de buurt hebben", zegt dorpsraadlid Toon Ewals. "Maar die mensen moeten ook ergens kunnen verblijven." Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhofnl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl Gratis kennismakingsgesprek t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3