Prins Twan geeft carnavalsles Kiendermök groot succes JOK Jeugdduo Eddie en Moniek Jeugdprinses Robin in Heide Otto prins Hedsbuülen Prinses Gerrie van Beukenrode Pim Koonings in KVL-finale Frans Derikx prins Vredepeel Prins Sander van 't Knölleke Prins Thijs I Petra en Rob bruidspaar Leunen Boerenbruidspaar De Keieschieters Orde van Verdienste voor Sjef Claessens PEEL EN MAAS Donderdag 17 januari 2008 - Pagina 31 Prins Twan van Venray heeft afgelopen maandag op speciaal verzoek van de juffen van groep 3 van de Petrus Bandenschool, car navalsles gegeven aan de kinderen die naar Kiendermök geweest zijn. Nadat de kinderen prins Twan thuis opgehaald hadden, liepen zij in een vrolijke rij naar de schouw burg. Daar kregen de kinderen uit leg over Circus Mök, het decor en de activiteiten van prins Twan tij dens de carnavalsdagen. Schouw burg Venray, de residentie van carnavalsvereniging De Piëlhaas, opende de deuren voor dit spe ciale evenement en de kinderen mochten zowel voor, als achter de schermen een kijkje nemen, waarbij de medewerkers van de schouwburg hun best deden zoveel mogelijk uit te leggen en te laten zien. Nadat de kinderen het podium, de attributen en de doeken van Circus Mök bekeken hadden, mochten ze nog een kijk je nemen in de kleedkamer van prins Twan en de Raad van elf. In de Schouwburg Venray heb ben heel veel kinderen uit Ven ray en de kerkdorpen kunnen genieten van Kiendermök. Maar liefst drie voorstellingen dit jaar. De opening was in handen van de meiden van de dansgarde van de Hazekeutel. Daarna was het de beurt aan twee jongens van de Toverbal die een act opvoerden als The Blues Brothers. Daarna waren de kinderen van De Foekepot aan de beurt als de discohazen. Ook de kleintjes van de Kiendergarde wisten weer een prachtig optre den neer te zetten. De Petrus Banden school speelde een mooi stuk met de titel Bejaarden in the House. Daarna was het de beurt foto Hoedemaekers aan kinderkoor de Bandelieren die prachtig zongen. Ook prins Twan met zijn adjudanten John en Jack kwamen langs om hun nummers te zingen en wisten de zaal op de kop te krijgen. De Kruudwis had een spectaculaire act met zelfs blacklight erin. Ook dit spetterde van het podium. Tussen deze acts door zorgden de Wouten voor de rode draad. De afsluiting was in handen van Alladin die de kinde ren enkele prachtige trucs liet zien. De Daltons mochten met hun nummer Hé Hé afsluiten en dat deden ze geweldig. Al met al een geweldige Kiendermök waar de kinderen heel erg van genoten hebben. Het nieuwe jeugdpaar van de aankomende carnaval van carna valsvereniging De Schanseknup pels bestaat uit jeugdprins Eddie (Arts) en jeugdprinses Moniek Vlemmix fotografie Horst (Seijkens). Zij gaan dit jaar voorop bij de jeugdcarnaval in Castenray. Ze houden hun receptie op zon dag 27 januari in Schanseschop De Wis.Aanvang 15.11 uur. Als opvolgster van prins Youri I is bij de jeugdcarnaval van carna valsvereniging De Hedsbuülen in Heide Robin I (Smets) uitgeroepen tot de nieuwe prinses. Zij wordt bijgestaan door vorstin Carolina (Schreurs), Narrin Kim (Van de Berg) en adjudant Maureen (Drab- bels). Prinses Robin I is de doch ter van Conny en John Smets- Martens. Haar haar hobby's zijn korfballen, tekenen en de hobby club in Heide. Prinses Robin I gaat samen met haar gevolg en alle Hedsbuülen en Hedsbuülinnekes er een onvergetelijke carnaval van maken onder het motto: "Dit jaor hebbe de megjes de maacht, Dao- rum zörge wij dat elke Hedsbuül lacht.Alaaf." Carnavalsvereniging De Heds buülen heeft een nieuwe prins. Het uitkomen begon met een afle vering van De Lama's. In een blind date zou de nieuwe prins gekozen worden. Helaas werd dit voortij dig afgebroken. Gelukkig was er nog een reser- veact van Try before you die. Hier uit kwam Prins Otto I (Schreurs) te voorschijn. Prins Otto is in het dagelijks leven dierenarts bij de praktijk in Ysselsteyn. Hij is getrouwd met Carla en is vader foto Hoedemaekers van Wilmer, Carolina en Catalina. Samen met zijn adjudanten Jan Janssen en John Verkoeijen gaat hij regeren onder het motto Alle biëste zeker 4 daag an de kant, nou vieren wej vasteloavend mit Otto ien het Hedsbuülenland. De receptie wordt gehouden op zater dag 19 januari vanaf 19-49 uur in de Gelderkoel. Aansluitend wordt het boerenbruidspaar bekendge maakt. Tot prinses van Beukenrode is gekozen Gerrie den urste. Ze is beter bekend als mevrouw Van Daal-Jacobs van de afdeling de Heistede. Ze werd uitgeroepen tijdens een avond vol met optre dens. Prinses Gerrie den urste gaat voorop tijdens de bonte middag die op zaterdag 26 januari wordt gehouden. Deze middag zijn er optredens van De Sjannelkes, Koffiedik, de kiendergarde van De Piëlhaas, het prinselijk trio van Rooy en Eugene Eydems. Alle elf finalisten van het Kinger Vastelaovend Leedjesfestival 2008 hebben hun liedje op cd ingezon gen. "Dat is altijd een spannende gebeurtenis, want de meeste kin deren komen dan voor de eerste keer in een opnamestudio", zegt Theo Peeters van de stichting KVL. "Gelukkig is ook dit jaar alles goed verlopen en hebben we weer een prachtige cd, met elf heerlijke nieuwe schlagers van en voor kinderen. Ze moeen er beslist trots op zijn en het wordt voor de jury een hele kluif om op de 20ste januari daar een winnaar uit aan te wijzen", zo vervolgt hij. Nog enkele dagen en dan is het zover, dan moeten de jonge arties ten een echt huzarenstukje gaan leveren: het liedje presenteren is een volle zaal. De bühne waar dit allemaal gaat gebeuren is die van Palladio in Helden. Het oroeramma beeint om 14.00 uur, maar de zaal is al vanaf 12.30 uur open. De arties ten die op zondag 20 januari het podium gaan betreden zijn in wil lekeurige volgorde: Pim Koonin gs met Teuntje geft un reundje (Ysselsteyn). Maud Coenders en Lisanne Holthuysen met Laeve de babysit (Venlo-Blerick). Kombi- school De Pas met Gank ens oet de waeg (Helden). Batteraaf en Falderaa, basisschool De Meridiaan met Mieng sjieke groesse klum- kestuut (Simpelveld). Basisschool Vilt, groep 7 en 8 met Heidihee Heidihoo (Vilt-Valkenburg). De Breuzeleerkes met Kom oet die boet! (Mechelen). Loes Kleeven en Jole van Berlo met Daat is waat ik wil (Horst). Basisschool Mean der met De prinsebal (Reuver). Oscar Merx met Met carnaval kal ich plat (Eys). Josje van Chruchten met Rebbedep (Leeuwen). Basis school De Kluis met Kaetelleme- ziek (Geleen). Carnavalsvereniging De Klute- trappers in Vredepeel heeft in het Klute-huus afscheid genomen van prins Hay I. Deze presenteerde hierna met een als vorst Hay voor de eerste keer een prinsenbal.Tot prins van De Klute-trappers is Frans Derikx uitgeroepen. Als prins Frans I regeert hij samen met zijn vrouw Mia en nar Henk (Peeters) dit jaar over het Klute-land. Prins Frans I is werkzaam bij Ecozon. Zijn hob by's zijn fitness, zwemmen, knut selen en pony's. Prinses Mia is werkzaam als laborante bij de KI. Zij is actief in Vredepeel als secre taresse bij Zij-Actief. Ze wonen foto Hoedemaekers samen met hun dochters Lisa en Jessie, in Frans zijn ouderlijk huis aan de Vredeweg.Als spreuk heeft hij: "Ut make van biogas en die sel gut op un lieëg pitje. Wej gaon carnaval viere en nie zo'n bitje." Jessie Kroonen is uitgeroepen tot jeugdprinses. Jeugdprins Mare (de Mulder), jeugdnar Wouter (Bloe men) en jeugdvorst Ilse (Cornelis- sen) gaan haar dit jaar volop steu nen. Prins Frans I en jeugdprinses Jessie houden op zondag 27 janu ari van 10.49 tot 14.49 uur hun receptie in het Klute-huus. Deze wordt voorafgegaan door een hei lige mis vanaf 9-30 uur. Carnavalsvereniging 't Knöl leke in Leunen heeft tijdens een traditiegetrouw drukbezocht prin senbal, na het aftreden van prins Martin den Urste in Leunen, Prins Sander den Urste uitgeroepen tot prins van de Knöllekes. Zijn leus kort maar krachtig Laot ow gaon. Prins Sander is 34 jaar, getrouwd met Rianne en samen hebben zij een dochtertje Britt en wonen aan de Urbanusweg in Leunen. Hij werkt bij Ecofuels in Well. Tijdens de receptie van prins Sander op carnavalszaterdag 2 februari om 20.11 uur kan men in gemeen schapshuis De Brink de prins feli citeren. In een al goed gevulde Oester ham in Oostrum hebben De Kar- klingels afscheid genomen van prins Noud d'r urste. Hij werd opgenomen in de AAP middels een spectaculaire act. Deze act was een rondleiding door Madam- me Tussauds. Noud d'r urste maak te kennis met de wassen beelden variërend van de paus tot en met King Kong. Met deze act werd hij onder luid applaus benoemd tot een echte Aid Aostrumse Prins. Dj Jan (Verheijen) verzorgde als een volleerd dj de muziek vanuit zijn eigen hertogdom. Een uurtje later was het tijd voor het uitkomen van de nieuwe prins. De com missie had dit iaar "ctn/rn vnnr iets meer diepgang en daarom een Duitse archeoloog/ profes sor uitgenodigd, die de aanwezi gen meenam in de wereld van de piramides en farao's. Middels het ontcijferen van een hiërogliefen schrift werden aanwijzingen gege ven voor het nieuwe kwartet. Uit eindelijk kwam er een sarcofaag naar binnen gereden, begeleid door zes Egyptische slaven met fakkels. In deze sarcofaag bevond zich een mummie en na een span nende aankondiging werd uitein delijk de nieuwe prins ontrafeld. De 47e prins van De Karklingels is Thijs d'n Urste. Zijn adjudanten zijn Jules Janssen en Hans Holtac- Tijdens de liedjesmiddag werd in een bomvol knollehuus in Leu nen het boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Knöllekes bekend gemaakt. Dit jaar werd het uitkomen verzorgd door korf balclub Oranje Wit. Petra van der Haghen en Rob Willems werden voorgesteld als het boerenbruids paar 2008. Tijdens de boerenbrui loft op carnavalsdinsdag 5 febru ari gaat het paar om 16.00 uur trouwen en heeft iedereen daarna de gelegenheid het paar te felici teren. In De Zandpoort in Groeningen is het nieuwe boerenbruidspaar van De Keieschieters uit Vierlings beek bekendgemaakt. De organi satie van de boerenbruiloft had de quiz Wie van de Drie van zolder gehaald om uiteindelijk te bepalen wie het nieuwe boerenbruidspaar zou gaan worden. Achter een wit doek waren alleen de schimmen van de kandidaten die de boe- renbruid zouden kunnen worden te zien en de prins vormde met nog enkele andere Keischieters het panel. Iedereen mocht twee vragen stellen en daarna mocht men twee van de drie kandida ten wegsturen. Daarna gebeurde hetzelfde met de kandidaten voor de bruidegom. Uiteindelijk bleven dus twee personen over en die zouden het boerenpaar worden. Maar door een toverspreuk van Ka, de goede fee, werd het plots donker. Toen even later de lichten weer branden kwamen Christa de helpende hand van de Heihoek (Moeskops) en Theo de vonken- trekker uur Gruuninge (Kuijpers) tevoorschijn. Het kersverse aan staande paar ging meteen voorop in de polonaise. De boerenbruiloft is op zondag 3 februari. De Orde van Verdienste van carnavalsvereniging De Karklin gels uit Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Sjef Claessens. De uitreiking van deze hoge onder scheiding vindt plaats op zaterdag 26 januari om 21.30 uur tijdens het Klingelbal in D'n Oesterham. Claessens is vanaf 1989 woonach tig in Venray. Hij is op 14 juni 1955 geboren in Oostrum en in 1981 getrouwd met Maartje. Ze heb ben dochter Sanne en zoon Thijs die ook in Oostrum zijn geboren. In het dagelijks leven is Claes sens werkzaam als computerpro grammeur bij Unit 4 Agresso. Ook nadat hij naar Venray verhuisd was bleef hij zich inzetten voor de Oostrumse gemeenschap. Voetbal is één van zijn hobby's. Binnen SV Oostrum heeft hij diverse functies uitgevoerd. Zo begon hij in 1977 als jeugdleider. Gedurende twaalf jaar was hij iedere zaterdag op een sportpark te vinden met zijn pupillen. Van die twaalf jaar was hij ook nog eens zes jaar hoofd jeugdleider en uit hoofde daarvan bestuurslid. Onder zijn voorzit terschap werd de eerste betaalde jeugdtrainer aangesteld. Ook heeft hij in die tijd ongeveer zeven jaar in de organisatie van de jaarlijks terugkerende E/F en C/D jeugd kampen gezeten. Tevens heeft hij deel uitgemaakt van de commissie welke het 60-jarig bestaansfeest van de voetbalclub organiseerde. Op dit moment is Claessens nog actief in de kantine waar hij met thuiswedstrijden geregeld achter de bar te vinden is als kantineme dewerker en maakt hij nog deel uit van de organisatie van het jaar lijkse stratentoernooi. Een ander hobby is muziek. In 2000 werd de Aostrumse Revue enkele malen opgevoerd. De tek sten en muziek voor dit spektakel werden mede door en onder de verantwoording van Claessens uit gewerkt. Zo is ook het Aostrums volkslied Dat Dörp waor ik woeën geboren. Carnaval is hem op het lijf geschreven. Toen de voet balclub de boerebruiloft mocht organiseren was hij van de partij waar het ging om teksten voor de trouwerij. Met de club mensen die dit organiseerde trad hij de twee opvolgende jaren op met de zit ting. Vanaf het derde jaar dat er in Aldwieverbal Veulen Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen in Veulen houdt op zater dag 19 januari het jaarlijkse Ald wieverbal in zaal 't Veule. Tijdens deze avond die om 20.11 uur begint worden prijzen uitgereikt aan de mooist verklede eenling, paren, grote en kleine groepen. foto Jos Euwes Oostrum de liedjesmiddag werd gehouden is hij tekstschrijver van tientallen nummers geweest. Ook als er op het gebied van muziek in combinatie met computers kan men altijd een beroep doen op Claessens. Zo werd hij dikwijls gevraagd bij het aftreden en uit komen van de prins. Hij is ook de enige zomerprins van De Karklin gels. Als cadeau van de vrienden groep werd er ter ere van de 50ste verjaardag van Claessens groots uitgepakt en werd hij zelfs op een echte prinsenwagen door Venray gereden. Op dit moment is hij nog actief binnen de commissie Klin gelbal en schrijft hij nog steeds teksten voor de liedjesmiddag. Verder is hij betrokken geweest bij de organisatie van het jeugdig zangtalentenspektakel Pas op Nat dat afgelopen jaar voor de eerste keer gehouden werd in Oostrum door de Harmonie. Prinsenduo De Landweert Dit jaar staat de carnaval van basisschool De Landweert in het teken van oude beroepen. Prins Thijn en princes Sarah werden vanuit een hete oven op een spec taculaire manier gepresenteerd aan kinderen, ouders en leerkrach ten. Dat het een pittig, knallend carnavalsfeest wordt, weten prins Thijn en princes Sarah maar al te zeker! Vastelaovend Lers en de nar isTnm Arts De inrerinp dnnrt tnt 21 nnr

Peel en Maas | 2008 | | pagina 31