■x Wie wil er roetsjen? Carnaval met orkest De Senioren p Jeugdpaar Tienray Jeugdprins Wouter Tom I jeugdprins Merselo A Viertal Coninxhof jP Jeugdprinses van de Vossekeutels Vrolliemiddag in De Evenaar Niets! PEEL EN MAAS Drukwerk offerte? PEEL EN MAAS Donderdag 17 januari 2007 - Pagina 30 4x 11 jaar jeugdvastelaovend in Venray Jeugdvastelaovendvereni- ging de Hazekeutel uit Ven ray maakt zich op voor haar 4x11 jaar bestaan. Een groep van 100 tot 125 vrijwilligers is al geruime tijd bezig met de organisatie van onder meer de Kiendermök en Tienermök. Voorzitter Leon Boom over de extra activiteiten die de ver eniging dit jaar op de agenda heeft staan. "Muziek, hossen en vooral veel plezier maken." De zelfstandige jeugdvereni ging houdt wel van een feestje. Het jubileumjaar zal dan ook goed gevierd worden. "Belangrijk is dat alle jongeren uit Venray en de omringende kerkdorpen carnaval kunnen vieren met vriendjes en vriendinnetjes. Ouders hoeven geen omkijken te hebben naar zoon- of dochterlief, want daar zorgen wij voor. Het leukst is dat ouders hun kroost met een gerust hart kunnen afzetten bij de Haze- hut en dat de jongeren zich met leeftijdsgenootjes vermaken. De jeugdprins en zijn Raad van Elf, het Hazekeutel-animatieteam en diverse jeugdartiesten uit de regio leuken het besloten feest op." In aanloop naar carnaval heeft de Piëlhaas in samenwerking met de Hazekeutel verschillende activi teiten geprogrammeerd. De alom bekende en succesvolle Kiender mök en Tienermök bijvoorbeeld. De jeugdoptocht op carnavalszondag is altijd weer hét hoogtepunt van de jeugdvastelaovend in Venray. Na het uitroepen van de jeugd prins op 6 januari in de schouw burg was op 13 januari Kiender mök. Op 17 januari is Tienermök aan de beurt. Dans, muziek, acro batiek en een beetje meer cabaret zal de jeugd tussen 14 en 16 jaar op zijn wenken bedienen. "Na dit feest zal er een afterparty zijn, waarbij grote prijzen, een iPod bij voorbeeld, worden verloot." PARADE "Het 4x11 jaar bestaansfeest gaat van start op vrijdag 1 februari van 9-00 uur tot ongeveer 14.30 uur. De jeugdprins, zijn Raad van Elf en de Hazekeutel garde trek ken langs alle basisscholen in Ven ray. De danspasjes van het Haze- keutel-lied zullen snel worden overgenomen door de jeugd, zodat het grote feest direct van start kan gaan. De parade in Landweert kan op het prinselijk jeugdtrio reke nen. Oude jeugdprinsen, Raden van Elf, ordedragers, bestuursle den en senatoren van de Hazekeu tel en Piëlhaas worden 's avonds verwacht op de receptie. Deze reünie wordt opgeluisterd met optredens van lokale artiesten. Waar de receptie zal plaatsvinden, wordt in de uitnodiging en in Peel en Maas bekendgemaakt." Alle vrijwilligers die in 44 jaar Hazekeutel een waardevolle bij drage hebben geleverd aan de organisatie en gezelligheid, wor den uitgenodigd voor het jubile umfeest en de prinsenreceptie op 1 februari. "Een groep vrijwilligers is druk op zoek naar alle adres sen en/of telefoonnummers, maar dat blijkt minder eenvoudig dan gedacht. Bezoeken bij ouderlijke huizen leveren niet altijd gewens te resultaten op, omdat ook de ouders blijken te zijn verhuisd. Toch willen wij iedereen die iets heeft betekend voor de vereniging uitnodigen voor de prinsenrecep tie op vrijdagavond 1 februari. Dus mocht iemand geen uitnodi ging hebben ontvangen en weet diegene dat hij of zij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt, voel je dan gerust welkom. De locatie wordt via de website en Peel en Maas bekendgemaakt." HEBBEDINGETJES Zaterdag 2 februari gaat het dak eraf in de Hazehut. De jeugdhut is vanaf 16.00 uur geopend voor alle jeugd uit Venray en de kerk dorpen. "Optredens van clowns, jeugdbandjes en ons eigen ani matieteam zullen er een gezellige middag van maken. Meteen erach teraan beginnen we met hossen in de tent, tot 20.45 uur. Kom je pas na 17.30 uur binnen, dan heffen wij entree. Kom je eerder, hoef je niet te betalen en kun je vroeger beginnen met feesten. Wie iedere avond erop uitgaat, kan beter een passe-partout kopen. Je krijgt dan één keer entree gratis. Vanaf 7 januari zijn deze te koop bij Inter- toys in Venray. Je krijgt er een leuk hebbedingetje bij." LIEFDE Zondag 3 februari gaat het reguliere programma van start. "We beginnen iedere ochtend om 10.00 uur met het ochtendbal. Op zondag sluiten we de deuren voor de jeugdoptocht. Na de optocht vindt de prijsuitreiking plaats in de Hazehut. De groep met de mooiste en meest originele pakjes neemt een leuke prijs in ontvangst. Na de uitreiking is het weer tijd om te hossen, tot 20.45 uur. Maandag 4 februari genieten we tussendoor van de grote optocht en dinsdag 5 februari van het boerengezel schap. De boerenbroelof van onze eigen boer en boerin is tussen 17.30 en 20.45 uur in de Haze hut. De laatste uurtjes worden gevierd en dan is het weer gedaan voor dat jaar. De afsluiting in onze residentie begint om 21.30 uur in besloten kring. Het gezellig samen zijn is ook emotioneel samenzijn. Je brengt die dagen veel tijd met elkaar door en er wil wel eens een liefde ontstaan." Alder Kienderbal Het Aider Kienderbal voor jonge Hazekeutels en Hazekeute- linnekes wordt dit jaar voor het eerste in De Hazehut op het Hen- seniusplein gehouden. De opzet van het Aider Kienderbal is niet veranderd. Met een springkussen, schmink, ranja en chips wordt er uitgebreid aandacht besteed aan de kleintjes. Voor pap en mam wordt ook goed gezorgd, beginnend met een lekkere kop koffie en daarna een pilsje of ander drankje is een prima middel om de dag weer goed door te komen. De Hazehut is met de carnaval op zondag, maandag en dinsdag vanaf 9-30 uur open. Een dj zorgt voor geva rieerde muziek, met uitgebreide aandacht voor de kleintjes en de Venrayse carnavalsvierders. Van wege het 4x11 jubileum van car navalsvereniging De Hazekeutel is De Hazehut dit jaar vijf meter langer dan andere jaren! Carnavalsconcert Met het elfde carnavalsconcert op woensdag 30 januari wordt een eerste jubileum gevierd in een jarenlange traditie van carna valeske concerten, 't Gasthoês in Horst zal deze avond dan weer te klein blijken voor dit jaar lijks terugkerende spektakel dat gehouden wordt door Harmonie Orkest Noord-Limburg (HONL). Om 20.00 uur klinkt het startschot en ontrolt zich een programma overgoten met een sausje 'schaele wazel' Hiervoor is het HONL verze kerd van de medewerking van Vocalgroup Hoor's! uit Horst, ditmaal onder leiding van Ernst Lamers. Kaarten zijn vanaf 19-15 uur verkrijgbaar aan de zaal. De zaaldeuren worden om 19-45 uur geopend. Hierna kan het publiek plaatsnemen aan lange tafels waarop tijdens de voorstel ling drankjes geserveerd worden. Het HONL staat dit jaar voor het eerst onder de bezielende leiding van nieuwe dirigent Geert Nellen. Het programma kent geen pauze, maar na afloop is het in de foyer onder het genot van een drankje noa aoed toeven. Op het Schouwburgplein in Venray staat op zaterdag 2 februari een groot bassin met water en een grote, lange glij baan. Belangstellenden kun nen die middag letterlijk en figuurlijk het carnaval tege moet roetsjen. Naast het roetsjen wordt er een muzikaal programma gepre senteerd. Het programma begint om 13.11 uur en de bezoekers kunnen onder meer genieten van optredens van Kartoesj, Ben Ver dellen, De Patronaatsknöppele, Oewieë en de Hofbende. De pre sentatie is in handen van Leon Aarts en Paul Rutten. Geef naam, adres, telefoonnummer en email door via email roetsj@pielhaas.nl. Je kan je ook als groep opgeven. De deelnemers ontvangen daarna automatisch bericht met hierin het tijdstip dat ze gaan roetsjen. Alle deelnemers ontvangen tevens een leuk aandenken en maken kans op een van de prijzen. Na hun plons kunnen de 'roetsjers' even bijkomen in een jacuzzi met water van 32 graden. In wijkcentrum 't Stekske in Landweert wordt op woensdag 23 januari van 14.00 tot 16.00 uur een carnavalsmiddae gehouden. De middag wordt opgeluisterd door orkest De Senioren uit Rijke voort. Carnaval in Veltum Wijkvereniging Veltum in Ven ray houdt op zondagmiddag 20 januari een carnavalsmiddag voor de jeugd. Om 14.00 uur geeft Clown Rinaldo een piratenshow ten beste. Rinaldo werkt met een (buik)sprekende chimpansee en een echte blauwgele ara. Deze clownvoorstelling is voor ieder een toegankelijk. De zaal is open vanaf 13-30 uur en na afloop van het clownoptreden is er nog een carnavalsdisco voor de jeugd. De leukst verklede bezoekertjes maken kans op een leuke prijs. Inschrijven kinderoptocht Carnavalsvereniging De Haze keutel houdt op zondag 3 febru ari vanaf 14.11 uur een kinder optocht in Venray. Kinderen die mee willen doen kunnen zich aanmelden bij café 't Upke op de zondagen 20 en 27 januari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is Feest. Dit in verband met het 4x11 jubileum van De Hazekeutel. De kinderen zijn ech ter niet gebonden aan dit thema, ze bepalen zelf hoe ze meedoen. De verdeling bij de inschrijving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Er kan ook met klas, school of vereniging worden deelgenomen. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van De Haze keutel met daarop het prinselijke trio, de vorst, de jeugdraad van 11, de garde en het jeugdboeren- bruidspaar. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de voorzitter optochtcommissie, Wout Claessens via telefoon (0478)582732 of info@hazekeu- tel.nl. Wat gebeurt er als U niet adverteert IHet nieuwe jeugdpaar van Tien ray wordt gevormd door prins Rik I (Miltenburg) en prinses Seranne I (Dijkman). Zijn regeren dit jaar met hulp van hofdame Lotte, vorst Thijs en de jeugdraad over alle jeugdige Geiten en Geitinnekes. Rik en Seranne namen de scepter over van prins Eef en prinses Eva. Verder zijn op dezelfde avond ook het jeugdboerenbruidspaar Fieke Foto: Studio Maarten Dings in Sevenum. Smits en Mike Cleven aan de Tien- derse Geiten voorgesteld. Het motto van prins Rik en prinses Seranne isDe krante blieve ligge, de voetbalschoen ien de tas, Mit dizze carnaval geave weej extra veul gas!' Bij de Zagewetters in Meerselo zijn in het jubileumjaar van de jeugdvastelaovend de 33e jeugd prins Tom I en jeugdnar Harm gepresenteerd als het duo dat met de vastelaovend voorop zal gaan. Jeugdprins Tom I is een zoon van Ton en Marij Michels. Jeugdnar Harm is een zoon van Henk en Truus Wismans. De leus van jeugd prins Tom I is Met d'n bal an d'n voet, schiete weej vastelaovend tegemoet. De zenuwen gierden door de kelen van de leerlingen van groep 8 van basisschool Coninxhof. Wie zit er in de Raad van Elf, wie worden de adjudanten en, nog belangrijker, wie worden dit jaar de prins en vorstin van het Coninxkeutelrijk? Het bleef tot het laat ste moment spannend, maar uiteindelijk wer den prins Björn, vorstin Amber met de adju danten Rick en Kimsy gepresenteerd. Tijdens de jeugdpronkziting van carnavalsvereniging 't Knölleke in Leunen is het nieuwe jeugdtrio gepresenteerd. Prins Wouter d'n urste (Wouter Janssen) gaat als 40ste prins over de jonge knöl- lekes regeren. Hij doet dit samen met de nieuwe jeugdvorst Bram Smedts en nar Lars Propst. De leus van prins Wouter is: Mit prins Wouter an de top, zette weej car naval op ziene kop. Men kan dit kersverse trio feliciteren op vrij dag 25 januari in gemeenschaps huis De Brink in Leunen. Aanvang 19.00 uur. Tijdens het jeugdprinsenbal in Meerlo is Janine Vissers uit geroepen tot jeugdprinses van de Vossekeutels. Haar adju- dantes zijn Femke Coenders en Marlie Thijssen. Onder het motto 'Weej mit drie vrollie veurop, zette dizze Carnaval hielemoal op z'n kop' houden zij receptie op zondag 27 janu ari van 15.11 tot 16.30 in Café Oud Meerlo. Vrijdag 18 januari is er een keisavond in 't Tump- ke met medewerking van een Jeugdprinses Janine Vissers. Foto:Aerts Fotografie Leunen. buutreedner en een verras- singsact. De avond begint om 20.30 uur. Zondag 20 januari is in 't Brugeind van 14.11 uur tot 16. 11 uur de receptie van prins Tom I en zijn prinses Fiana. Daarna is er een gezel lig samenzijn met muziek van joekskapel Béter as Niks. Voor verdere informatie: www. cvdevoskes.nl De eerste Vrolliemiddag in Ven ray vindt op zondag 20 januari plaats in zaal De Evenaar.Acts zijn er uit de regio zoals Bling Bling uit De Smakt, De Duifkes uit Pannin- gen en de mannelijke K3. Muziek is er van lokale artiesten als Geert Pelzer, De Herders, Ramon Barents en Erik. Ook de Venrayse artiesten die kans maken op een plaats in de finale van het LVK, de Daltons en Marlène en Margret komen de zaal op stelten zetten. De klap per staat om 15-30 gepland. Dj Heidi (Bart Verstegen) zorgt voor de verder muzikale omlijsting. Gullie komt ook. De zaal is open om 12.30 uur en het programma duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij De Evenaar, Lian Bolenius en Jolanda Brauer via telefoon 06-53759319- www.vandenmunckhof.nl De Hazekeutel viert jubileum Vastelaovend

Peel en Maas | 2008 | | pagina 30