"We willen met elkaar trouwen" Horst kiest voor fusie met drie buurgemeenten 'Hallo auto' H 2 WEKEN LANG jl® extra hoge kortingen! petersrJP textiel Boekenbeurs een succes Kasteel Ondernemingsraad tegen splitsing Meerlo-Wanssum Service rubriek Oude foto ...op- alle. niet afcjepnijsde, textielartikelen. bomen. de. 5,- euno cjevwi wij vati 13 t/m, 3 1 jaewuwi nop eens PEEL EN MAAS Niki Hutgens vindt haar ware liefde in Gambia Je zult maar verliefd worden op iemand, die in een land hier ver vandaan woont. En geloof dan maar niet dat die zomaar bij je in Nederland op bezoek mag komen. De enige, die het lukt om een visum te regelen, is tv-ster Robert ten Brink of een van zijn mede werkers van All you need is love. Dat overkwam ook Niki Hutgens uit Meerlo. Sinds de kerstdagen is haar grote lief de, Abdou Sabally uit Gambia, bij haar in Nederland. Niki Hutgens (23 jaar) uit Meer lo had altijd al de wens om Afrika te bezoeken. Twee jaar geleden trok ze de stoute schoenen aan en ging naar Gambia. "Jan, de vriend van mijn moeder, komt al lang in Gambia. Het lag dus voor de hand dat ik voor dat land zou kiezen." Wat minder vanzelfsprekend was De basisscholen in Swolgen, Tienray, Meerlo, Wanssum en Blit terswijck deden deze week mee aan het project Streetwise van de ANWB, een programma voor prak tisch en aansprekend verkeerson- derwijs voor de groepen 3 tot en met 8 van de basisschool. ANWB Streetwise bestaat uit drie onder delen:'Blik en klik','Hallo auto' en 'Trapvaardig'. Een team van enthousiaste, pro fessioneel opgeleide instructeurs voert Streetwise uit. Met speciaal ontwikkelde lesmaterialen als elektro- en rijlesauto's, zebrapa den, verkeerslichten en opblaasba re auto's werd de praktijk zoveel mogelijk nagebootst. De kinderen van de Mariaschool in Tienray zijn op de foto aan de slag met het onderdeel 'Hallo auto', dat de kin deren van groep 5 en 6 leert over de remweg van een auto en de invloed van reactiesnelheid op die remweg. dat ze meteen hopeloos verliefd zou worden. "De vonk met Abdou sprong meteen over. Het was toch wederzijds?", vraagt ze in het Engels aan Abdou die deze mid dag aan kinderen van basisschool De Kruudwis in Venray vertelt over zijn land. Het was 'bang, love at first sight', antwoordt de 25- jarige Gambiaan lachend. Na het eerste bezoek aan Gambia reisde Niki, tweedejaars studente Cultu rele Antropologie in Amsterdam, in twee jaar tijd zes keer naar het West-Afrikaanse land. "Abdou werkt in een restaurant en als gids in een klein dorpje bij Kolobi. In een echt toeristisch gebied. Maar wel heel primitief. Hutjes zonder water en elektriciteit. Dat kunnen wij ons hier nauwelijks voorstel len." Abdou Sabally beschikt wel over een telefoon. "En dat is ook wel te merken aan mijn telefoon rekeningen", lacht Niki Hutgens. "Die zijn iedere maand toren hoog." In 2006 kreeg Robert ten Brink van All you need is love al een brief om de twee verliefden in verre landen met de kerstdagen bij elkaar te brengen. Dat lever de niets op. Een nieuwe brief vorig jaar had wel succes. "Op 18 december kwam Robert ten Brink met een cameraploeg de klas bin nen. Ik schrok me een hoedje. Ik was helemaal verrast." De hereni ging tussen Niki en Abdou werd op kerstavond op tv uitgezonden. Tot 27 januari mag de Gambiaan in Nederland verblijven. In die tijd genieten beiden iedere dag van eikaars aanwezigheid. "Ik ken inmiddels zijn hele leven in Gambia. Hoe hij leeft, zijn vrien den, familie, werk. Nu laat ik hem zien hoe ik in Nederland leef. We bezoeken mijn familie en vrien den en maken leuke uitjes. Zo wil De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans sum lift mee op het succes van de 22ste boekenbeurs van de Stichting Boeken Steunen Mensen die afgelopen week end in het Blariacum College in Blerick is gehouden. De opbrengst breekt volgens de organisatie weer alle records. Hoewel het eindbedrag nog niet bekend is, rekent de penningmees ter van de organiserende stichting op meer dan vijftigduizend euro winst. Meer dan twintigduizend boeken kregen op de beurs een herkansing bij en nieuwe eige naar. Een deel van de winst van de boekenbeurs krijgt SOS Meerlo- Wanssum voor onder andere de bouw van een basisschool en drie stafhuizen in het dorpje Kalundu View in Zambia. Ook wordt er een waterput geslagen. Een ander deel gaat naar de stichting Ayubowan- Yaluva van Heldenaar jan Kerk- hofs, die op Sri Lanka een grote school wil renoveren. Een ander deel van de opbrengst is speciaal bedoeld voor kleine projecten. De vrijwilligers van de Meerlo- Wanssumse organisatie hadden hun mobiele Afrikaanse hut opge bouwd op het fraaie podium in de aula van het futuristisch nieuwe scholencomplex in Blerick. Hoe- Niki Hutgens en Abdou Sabally zijn hartstikke verliefd. ik hem zeker nog de haven in Rot terdam laten zien." Abdou bevalt het in Nederland. Uiteraard is het koud in ons kik kerlandje, maar dat neemt hij op de koop toe. "De mensen zijn hier heel vriendelijk, menselijk", prijst hij de Nederlanders. En het eten? "Het meeste eten lust ik wel. Prei met stamppot is lekker. En McDo nalds." Aan het einde van de maand is er wel het onherroepelijke afscheid als het visum van Abdou is verlopen. "Maar ik ga wel kijken hoe we hem blijvend naar Neder land kunnen halen. Want over een paar jaar willen we beslist met elkaar trouwen", zegt Niki lachend.Abdou knikt bevestigend. Hij heeft het begrepen. wel de duizenden bezoekers van de boekenbeurs meer oog had den voor de boeken kwamen toch nog verschillende gasten een kijkje nemen en een praatje maken. Sommige gasten lieten zich inschrijven als Vriend van SOS en andere waren zeer geïn teresseerd in het scholenproject. Zo was de bekende Limburgse schrijver Ton van Reen een van de gasten in de SOS- stand. Toïne Brands, coördinator van de boe kenbeurs, noemde SOS een spran kelende club met een geweldig mooi doel. De vrijwilligers van de boekenbeurs roemden de SOS'ers voor de prachtige presentatie in de hut met audiovisuele middelen, foto's en teksten. Overigens wordt de cheque door de Stichting Boe ken Steunen Mensen op een later tijdstip aan SOS uitgereikt. Op de beurs waren ook veel bezoekers uit de regio Venray, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Zo was er verzamelaar Jan Koppes uit Meerlo die alleen maar oog had voor de bijzondere boeken van 'Peelromanschrijver' Toon Kort- oorns. "Ik heb een hele verzame ling. Maar ik vind hier altijd toch weer boeken van Kortooms die ik nog niet had of waarvan ik de eerste druk nog niet had", aldus Koppes, die met een draagtas vol boeken huiswaarts toog. Wordt het straks touwtrek ken om de gemeente Meerlo- Wanssum en de gemeente Arcen en Velden? Als het aan de gemeente Horst aan de Maas ligt wordt er gefuseerd met Sevenum, Meerlo-Wanssum en Arcen en Velden. De gemeente Venray heeft haar oog echter ook op Wanssum laten vallen en Venlo wil Arcen en Velden graag inlijven. De gemeenteraad van Horst aan de Maas nam vorige week een unaniem besluit. Om straks een van de vier sterke regiogemeenten rondom centrumgemeente Venlo te zijn, moet er samengegaan wor den met de drie buurgemeenten Sevenum, Meerlo-Wanssum en Arcen en Velden. "De volgende stap is om met de diverse colleges in gesprek te gaan", zegt burge meester K. van Rooij."Het is een uitnodiging naar de drie gemeen ten. Uitgangspunt is dat deze drie zelf ook bereid zijn een fusie aan te gaan." Bij het zoeken naar mogelijke De ondernemingsraad (OR) van Meerlo-Wanssum is tegen een splitsing van de gemeente. Splitsing is volgens de OR geen goede keuze en kent voor per soneel en organisatie uitslui tend nadelen. In een brief aan de gemeenteraad uit voorzitter Georgo Gruijters namens de OR zijn grote zorgen. Hij vraagt de politiek met klem om bij de verdere besluitvorming over de toekomst van de gemeen te Meerlo-Wanssum de belangen van het ambtenarenkorps zwaar te laten meewegen. Volgens Gruij ters worden de zorgen van de OR gedeeld door het Management Team (MT). Zoals bekend zijn na het afket sen van een 'brede fusie' met Ven ray, Horst aan de Maas en Seve num nog drie opties in beeld voor Meerlo-Wanssum: een zelfstandige gemeente die veel intensiever gaat samenwerken met één of meerde re gemeenten in de regio Noord- Limburg, een 'smalle fusie' met een van de buurgemeenten Horst aan de Maas of Venray of een split sing waarbij zowel Venray als Horst aan de Maas een deel van de gemeente Meerlo-Wanssum krijgt. De ondernemingsraad denkt dat, zeker op termijn, de gemeente Meerlo-Wanssum niet zelfstandig kan blijven. Maar als het gaat over de alternatieven, een smalle fusie met een van de buren of splitsing van de gemeente Meerlo-Wans sum, dan geeft de OR duidelijk de voorkeur aan een smalle fusie met Venray of Horst aan de Maas. Want in dat geval hoeft de OR van fusiepartners is de gemeente Horst aan de Maas uitgegaan van drie speerpunten: agribusiness, toerisme/recreatie en leefbaar heid. "Uit eerdere processen is gebleken dat fusies tussen elkaar overlappende gemeenten een betere kans van slagen hebben, dan tussen complementaire gemeenten", aldus Van Rooij.'Tn het eerste geval zijn overeenkom sten tussen cultuur en identiteit aanwezig, een gelijke focus. Seve num is een partner waarmee we op veel gebieden al samenwerken, denk aan het Pact van America. Hoewel het Sevenumse bestuur in eerste instantie afwijzend stond tegen een fusie, heb ik begrepen dat het nu eerst de mening van de burgers wil peilen. Een demo cratisch bestuur luistert naar zijn inwoners. Met Meerlo-Wanssum delen we overeenkomsten op het gebied van agribusiness, zoals dat in Arcen en Velden het geval is met het speerpunt toerisme." Burgemeester Van Rooij laat doorschemeren dat de gemeente de gemeente Meerlo-Wanssum maar met één partij aan de onder handelingstafel te gaan zitten. Dat kost minder energie den kans dat je dingen dubbel moet doen is kleiner. Daarnaast is de groep personeelleden waarover wordt onderhandeld aanzienlijk kleiner bij een splitsing. 'En dit versterkt naar onze mening de onderhan delingspositie van onze gemeente niet', schrijft Gruijters namens de ondernemingsraad. Verder vraagt de OR de politiek om zo snel mogelijkheid duidelijkheid te geven over de toekomst van de gemeente. 'Het risico van (meer) verloop onder het personeel is alleen maar groter, als de periode van onzekerheid langer duurt. En daarmee is niemand, en zeker niet de burger, gediend', aldus Gruij ters. ONDERZOEK Eind vorig jaar besloot de gemeenteraad een onderzoek te laten doen naar de beste fusieop tie. Daarbij wordt ook de mogelijk- Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert op maandag 21 januari in dienstencentrum Zonnehof. Aan vang: 20.00 uur.Agenda: opening, werkgroep AED, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, discussie avond enquête, website, 150 jaar Lourdes, werkgroep Tiensteen, nieuwe straatnaam, ruimtelijke ordening, leefbaarheid, nieuwe inwoners, uitgaande post, rond vraag, sluiting. streeft naar een fusie met geheel Meerlo-Wanssum. "Meerlo-Wans sum bepaalt primair zelf, maar we zien wel de gemeenschappelijke belangen. Met Wanssum delen we onder meer een gezamenlijk belang als het gaat om de Maasbe veiliging. Arcen en Velden peilt nu door middel van informatieavon den de mening onder de bevol king. Die gemeente heeft echter al eerder aangegeven een fusie met Horst aan de Maas te overwegen." Mochten de vier gemeenten daad werkelijk tot overeenstemming, dan telt de nieuwe gemeente ongeveer 52.000 inwoners. Zover is het echter nog niet. Van Rooij: "We hopen half februari meer duidelijkheid te hebben. Dan zit ten we namelijk weer met alle collegebesturen samen met de provincie om de tafel. Daarna ga je diepte in.Voordat de besluitvor ming echter helemaal rond is, is het waarschijnlijk 2010. Dan gaat in 2011 de nieuwe gemeente van start. Maar de lijnen zijn pas uitge zet, er is geen garantie dat dit het eindresultaat is." heid van een splitsing onderzocht. Bekend is dat veel inwoners van Swolgen, Tienray en Meerlo liever met Horst aan de Maas zouden fuseren, terwijl de gemeente Ven ray de gemeente Meerlo-Wans sum als haar natuurlijke partner ziet. Zowel Horst aan de Maas als Venray zou graag willen fuseren met de totale gemeente Meerlo- Wanssum. Eind deze maand is het onderzoek afgerond. Dan vol gen de burgeravonden. Op basis van dit alles zal de gemeenteraad naar verwachting voor 1 april een besluit nemen over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wans sum. Overal in Noord-Limburg wordt op het ogenblik nagedacht over herindeling. De verwachting is dat er uiteindelijk maar vijf gemeenten overblijven:Venlo,Ven ray, Helden, Horst en Gennep. Onderzoek borstkanker Tussen medio januari en medio februari kunnen vrouwen uit Meerlo-Wanssum in de leeftijd van 50 t/m 75 jaar deelnemen aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. Het betreft de geboortejaren 1933 t/m 1958 en de postcodes 5861, 5862, 5863, 5864, 5865 en 5866. Alle vrouwen die voor het onder zoek in aanmerking komen krij gen persoonlijk een uitnodiging. Het onderzoek vindt plaats in een speciale verplaatsbare onder zoekseenheid, die in deze periode op de kleine parkeerplaats aan de zijkant van het gemeentehuis (Beatrixstraat 2 in Meerlo) staat. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. RECTIFICATIE In onze advertentie van vorige week stond een storende fout. De juiste advertentie dient te zijn: |(7rTerT sovAë^o) Textielartikelen, nachtkleding, ondergoed, etc. Hoofdstraat 62 - Meerlo - tel.: (0478) 69 12 78 f '"..G Een oud plaatje van het kasteel van Blitterswijck. Deze foto is gemaakt omstreeks 1900. Bron: collectie van Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Donderdag 17 januari 2008 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum OPRUIMING 10% KORTING IgujL; HWï?' f s

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11