OPRUIMING £SEsr—**i OrenjsM1 ism de graaf NU WINTERCOLLECTIE NOG EEN KEER PRIJS VERLAAGD KOOPAVOND! •sc^Ss- J l| UwICT ónze zorg Hypotheek? r rriijling ••PLUS Bandoetere www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 GRATIS PEEL EN MAAS Conimcx Moedercentrum Wim Jacobs geniet van avontuur VVV En verder: Kunst Cultuur 9 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 17 Gemeentelijke mededelingen 15 Sport 20 Kerkelijke diensten 22 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Boerenbruiloft in Venray afgelast De boerenbruiloft in Venray, die traditioneel wordt gehou den op carnavalsdinsdag, is afgelast. Reden daarvoor is een dreigbrief gericht aan de brui degom van dit jaar, oud-prof- voetballer Edward Linskens. Hij heeft zich na bedreigingen aan het adres van zijn familie teruggetrokken als boeren bruidegom. Linskens wil zich over de aard van de bedreigingen niet uitla ten. Hij bevestigt wel dat hij in ieder geval aangifte zal doen bij de politie. Volgens voorzitter Gerard Kersten van De Piëlhaas is er sprake van dusdanig ernsti ge bedreigingen dat er voor het besluit van Linskens, die dit jaar het boerenbruidspaar zou vormen met Ingrid Vievermans, volledig begrip is. "Het is een zeer trieste situatie, vooral voor de familie. Wij respecteren dan ook het besluit van Edward", aldus Kersten. Ook Kersten laat zich niet uit over de aard van de bedreigingen. Het besluit van Linskens heeft voor De Piëlhaas nogal wat gevolgen. "Het is onmogelijk gebleken om op zo'n korte termijn een ander boerenbruiloftgezelschap voor dit feest te regelen. We zullen op de vastelaovenddinsdag uiteraard wel een uitgebreid programma voor vastelaovendvierend Rooj presenteren", aldus Kersten. Zo wordt er op carnavalsdins dag 5 februari traditiegetrouw gestart met een boerenbrunch, die opgeluisterd wordt met muziek en de nodige 'schaele-boere-wazel'. Het middagprogramma staat even als vorig jaar in het teken van de Boeren-bierfeesten en wordt opgevuld met diverse optredens van joekskapellen, cd-artiesten en entertainers. De dag wordt afgesloten met sfeermaker Die ter Koblenz. "Wij verwachten dat vastelaovendvierend Rooij toch in groten getale zal deelnemen aan dit programma. Wij als vereni ging zullen er alles aan doen om dit Boeren-bierfeest tot een mooi en groot succes te maken." Vorig jaar werd de boerenbruiloft even eens afgelast, na het overlijden van Piëlhaasicoon Piet Hermans, van wie de zoon boerenbruide gom zou zijn. Voor het uitgebreide programma en de exacte tijdstip pen verwijst De Piëlhaas naar de komende publicaties en naar de website www.pielhaas.nl woensdag, donderdag, vrijdag Boer Vastelaovend in Venray is nor maal gesproken toch een feest dat liefdevol, sfeerrijk en in een heerlijke ambiance plaatsvindt. Met een pilsje in de ene hand, een scharrel in de andere hand en met de muziek op geluids sterkte tien lopen we van zater dag tot en met dinsdagavond laat samen swingend, zingend, lallend, de polonaise lopend en ietwat aangeschoten door het te gekke Piëlhazenland. Lekker, even uit de sleur van alledag, weg van alle stress, weg van die rinkelen de telefoons, die bemoeials van bazen en het vaste stramien van werken van acht tot vijf. Vastelao vend in Venray is een groot feest, met dé grote optocht, dé kinder optocht, prachtige optredens, heerlijke muziekfestijnen en de cultuurrijke boerenbruiloft op carnavalsdinsdag. Het is een hoogtepunt, de boe renbruiloft, als sfeervolle afslui ter van 'vastelaovend ien Rooj'. Een traditie die in stand moet blijven gehouden. Het is dan ook verschrikkelijk jammer dat de boerenbruiloft dit jaar (weer) niet doorgaat. Het is niet te ver teren zelfs. Ik vraag me ook af wat iemand bezielt die een dreig brief aan iemand anders stuurt. Anoniem, natuurlijk. Wat laf! Als je een vent bent, dan stap je op iemand af om de problemen uit te spreken. Een dreigbrief is zo goedkoop, zo gemakkelijk. Nee, ik heb geen goed woord over de bedreiging en begrijp het besluit van Edward volkomen. Want vas telaovend moet je kunnen vieren vanuit je hart, los en ontspannen. En niet met in het achterhoofd het gevoel dat er een of andere lompe boer rondloopt die het op je gemunt heeft. Jammer, het is een valse start van vasteloavend 2008 in Venray, maar ik hoop dat we zaterdagavond samen de draad kunnen oppakken met een fantastische nieuwe prins. Wie het wordt? Geen flauw idee. Barto Hulleman misschien? Hannes Rokende telefooncel De politie trof donderdag middag omstreeks 17.30 uur een hevig rokende telefooncel op het Lovinckplein in Yssel- steyn aan. In de cel was zojuist een vuurpijl afgestoken. Agenten zochten direct de omgeving af en troffen twee man nen van 20 en 21 jaar uit Yssel- steyn en Deurne in een auto aan. De mannen ontkenden iedere betrokkenheid, maar tijdens het doorzoeken van de auto troffen de agenten vuurwerk aan. Dit vuurwerk was hetzelfde als dat in de telefooncel was afgestoken. De mannen zijn meegenomen naar het politiebureau waar ze ver klaarden het vuurwerk afgestoken te hebben. Tegen de mannen is proces-verbaal opgemaakt. Ruim honderd mannen en vrouwen, jongens en meisjes uit de hele regio, luidden afge lopen dinsdag het nieuwe jaar 2008 in met de traditionele nieuwjaarsduik in het strand bad van de Kasteelse Bossen in Horst. De Stichting Cold Turkey had voor de achtste keer de organisatie van de duik voor haar rekening genomen. Een gedeelte van de opbrengst van de nieuwjaarsduik gaat naar het goede doel: de opknapbeurt van de dierenweide van zorginstelling Dichterbij in Horst. Buurt Postbaan-Beemdweg teleurgesteld Weer een domper voor de bewoners van de Postbaan en Beemdweg in Wanssum. De rechtbank in Roermond heeft hun bezwaren tegen onder meer de verleende bouwver gunning van de gemeente Meerlo-Wanssum aan project ontwikkelaar Theo Vissers uit Wanssum in hoger beroep ongegrond verklaard. Tegen deze uitspraak kan de buurt binnen zes weken in beroep gaan bij de Raad van State in Den Haag. Doen de omwo nenden dat niet, dan wordt de bouwvergunning onher roepelijk en kan de bouw van vijftien woningen in de nieuw bouwwijk definitief van start gaan. De uitspraak van de rechtbank in Roermond betekent een volgen de tegenvaller voor de bewoners, die eerder door de commissie Bezwaarschriften in het ongelijk werden gesteld en tegen deze uit spraak beroep aantekenden bij de rechtbank in Roermond. Maar nu heeft ook de rechter in Roermond de bezwaren van de buurt tegen de vrijstelling en de bouwvergun ning ongegrond verklaard. Het bestemmingsplan voldoet volgens de rechter aan alle voorwaarden, de procedure is volgens de regels verlopen, de ruimtelijke onderbou wing van het bouwplan is in orde, er komen voldoende parkeerplaat sen en de nieuwbouwwijk is niet gelegen in een gebied met een hoge archeologische waarde. Ook is volgens de rechtbank gebleken dat er geen sprake is van overtre ding van de Flora- en faunawet en is de verkeersveiligheid in de nieuwe wijk niet in het geding. Verder erkent de rechter dat het bouwplan de privacy en het woongenot van de omwonenden kan aantasten, maar hij vindt dat geen argument omdat het gaat om een nieuwbouwwijk in de kern van Wanssum. Aan het wonen in een kern is inherent dat zich ontwikkelingen voordoen die van invloed kunnen zijn op de woon- en leefomgeving'Wél kan de rechter begrip opbrengen voor de gevoelens van de bezwaarma kers, die het vreemd vinden dat er woningen tussen de Postbaan en Beemdweg worden gebouwd, terwijl ze in het verleden van de gemeente altijd te horen kregen dat de gronden niet zouden wor den verkocht. Dat dit standpunt is veranderd, is volgens de rechter echter een 'politieke aangelegen heid'. 'Dit neemt niet weg dat de rechter wel begrip kan opbrengen voor de gevoelens van de eisers dat zij geen grip hebben gehad op deze politieke inmenging, terwijl zij het gevoel hebben hierdoor wel te worden gedupeerd', schrijft de rechter in zijn uitspraak. De gemeente Meerlo-Wanssum vindt zoals bekend dat ze vol doende tegemoet is gekomen aan de wensen van de omwonenden. Van de eerder geplande zeventien huizen zijn er twee geschrapt. De plannen werden volgens de gemeente uitvoerig besproken tij dens een informatieavond en een aantal commissievergaderingen. Dat de woonomgeving van de mensen wordt aangetast door het bouwplan, ontkent de gemeente niet. Maar volgens het college van B en W wordt in de plannen zoveel mogelijk rekening gehou den met de wensen van de buurt. Natuurlijk zijn er in Wanssum ook andere locaties voor woningbouw, maar ook het gebied tussen de Postbaan en de Beemdweg is vol gens burgemeester en wethou ders geschikt voor het bouwen van vijftien huizen. De buurt is het daar niet mee. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van zeventien huizen is weliswaar aangepast, maar volgens de bewoners zijn de percelen en de woningen wel gro ter geworden. De buurt vindt het schrappen van de twee woningen niet voldoende en pleit voor een nieuw bouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van parkeerplaatsen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. Sommige omwonenden hebben grote moeite met de toe name van het verkeer, de afname van het groen en de privacy, ande re bewoners verliezen een groot deel van hun tuin die ze van de gemeente in bruikleen hadden. De gemeente vindt dat de geko zen oplossing in het midden ligt. De buurt is teleurgesteld over de uitspraak van de rechtbank."Zeker omdat de rechter ons op geen enkel bezwaar tegemoet is geko men. Wat we verder gaan doen, weten we nog niet. Begin januari komen we bij elkaar om te bekij ken hoe en wat verder. Het moet wel zinvol blijven natuurlijk", zegt buurtwoordvoerder Jan Lensen in een reactie. Hotel Restaurant LGT U UIT VOOR... .ZONDAGI13/4ANJMM x!aCE^ KOOPJES- MAAND Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl HETRUHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Rühl Haegens Molenaar SPECIAAL OPTIEK De Keg wint toernooi Red Stars Honderdnegenentwintigste jaargang - week 1 - donderdag 3 januari 2008 EN MAAS EXRTA berden Boerenbruidegom bedreigd VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Met een frisse duik 2008 in Rechter wijst bezwaren tegen bouwplan Wanssum af fee enconffessen; hotel asteria venray MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Succes als resultaat www.rhmweb.nl ACCOUNTANTS ADVISEURS lenzen pro beren! Informeer naar de voorwaarden Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl niet ontvangen? vrijdag Wat een verschil. TV Kok Robert uit Life Cooking geeft kookdemonstratie bij Plus G. van Dijck te Venray! Op donderdag 10 januari van 11:00 tot 17:00 en op vrijdag 11 januari van 13:00 tot 19:00 uur zal Robert elk heel uur een heerlijke Oosterse maaltijd bereiden. U kunt kijken, proeven en vragen stellen!

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1