2007 (1 PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 9 VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUl April Piet Vullings, bewoner van de Heuvelstraat, ziet het totaal niet zitten dat aan de overkant van de Noordsingel de honderd 'geknak te kruisen' worden geplaatst. Het omstreden kunstwerk van Reinier Kurpershoek krijgt een eigen fiets- rotonde waarop de kruisen het best tot hun recht zouden komen. Vullings maakt bezwaar tegen de vrijstelling van het bestemmings plan en het verlenen van een bouwvergunning aan de stichting Odapark Varkenshouderij Houbensteyn geopend. Honderden wandelaars trekken eropuit in de drie dorpen om de routes te lopen. De voormalige jongerensoos aan de Hoenderstraat krijgt een andere bestemming. De gemeente wil het monumentale pand niet meer gebruiken als welzijnsac- commodatie. De afgelopen decen nia was jongerencentrum Dingus in het gebouw gevestigd. In maart 2006 sloot de gemeente het pand na een langdurig conflict. Frans Claessens (51) uit Yssel- steyn overlijdt. De pluimveehou der was twaalf jaar commissielid voor het CDA. Eenzelfde periode gaat in Ysselsteyn een nieuwe var kenstal bouwen voor 2900 zeugen en 400 biggen. De bestaande stal len van locatie 'tVen aan de Yssel- steynseweg 42 worden gesloopt. Momenteel houdt Houbensteyn op deze locatie 594 opfokzeugen en 1372 biggen. De gemeente weigert toestem ming te geven voor een groot handel in teak- en tuinmeubelen op bedrijventerrein Keizersveld. Richard Philipsen heeft het leeg staande pand Keizersveld 19 op het oog om er zijn eigen zaak te beginnen. B en W vinden dat hij thuishoort op bedrijventerrein De Brier. In de commissie bezwaar schriften legt Philipsen uit dat de gemeente met twee maten meet. Het echtpaar Brauer maakt bezwaar tegen de afsluiting van het Harriet Freezerpad. Het pad loopt dwars door de wijk Antoni- usveld. De Brauers zijn fanatieke motorrijders en kunnen sinds de afsluiting het pad niet meer gebruiken om bij hun woning aan de Joke Smitsstraat te komen. "We moeten nu iedere keer 600 meter omrijden via de Annie Romein straat", zegt Brauer in de commis sie bezwaarschriften. De parkeertarieven in Venray blijven tot en met 2010 jaarlijks met 5 procent stijgen. Het college besluit niet te tornen aan de eer der vastgestelde tariefsverhogin gen. De extra parkeerinkomsten zijn nodig om de hoge investerin gen en exploitatietekorten van de parkeerkelder te kunnen betalen. Reintjes Advies moet de gemeente 17.178 euro betalen. Dat beslist de rechtbank in Roer mond. De gemeente had vorig jaar een schadeclaim ingediend bij Reintjes omdat hij beslag liet leggen op een deel van bedrijven terrein De Brier. Reintjes leeft in onmin met projectontwikkelaar 3 W Vastgoed. Dit jaar worden in de gemeente Venray 306 woningen gebouwd, waarvan 126 in de kerkdorpen. In 2006 kwamen er 335 woningen bij en ook in de volgende jaren rekent de gemeente jaarlijks op ongeveer eenzelfde aantal. Na een jarenlange impasse komt er nu ein delijk schot in de woningbouw. Er komt een nieuwe gratis toe gankelijke speeltuin op de voor malige fietscrossbaan in de bossen van Vlakwater. De speeltuin voor kinderen in de leeftijd van twee tot twaalf jaar is een initiatief van de Juniorkamer Venray die daar voor een speciale stichting in het leven heeft geroepen. In Leunen, Oostrum en Holthees worden nieuwe wandelpaden State opnieuw een veto uit. Oor spronkelijk werden op het bedrijf legkippen gehouden, maar eige naar Van Deurzen dacht er ver standig aan te doen om gedeelte lijk op nertsen over te stappen. 'Nu is het genoeg', zo luidt de slogan van de landelijke publieks campagne tegen huiselijk geweld die van start gaat. Met de publieks campagne wil de overheid slacht offers, daders en omstanders van huiselijk geweld aansporen om vaker hulp te vragen. De campag ne bestaat uit meerdere radio- en televisiespotjes. Bezoekers uit de regio komen had hij zitting in de dorpsraad van Ysselsteyn. "Frans was een heel actief en betrokken lid. Tot op het laatste moment toe", zegt voorzit ter Sieb Nijssen. "Zijn belangstel ling ging vooral uit naar woning bouw en ruimtelijke zaken." Als je van muziek houdt, stap dan in onze Muziek-Express. Met deze slogan presenteert Kunsten centrum Jerusalem de nieuwe eenjarige muziekcursus voor basisschoolleerlingen. De cursus trekt veel belangstellenden. De politie rondt een onderzoek af naar vernielingen die rond oud en nieuw gepleegd zijn op het Dorpsplein in Merselo. Zes jongens uit Vredepeel, Venray en Merselo, in leeftijd variërend van veertien tot zeventien jaar, beken nen de vernielingen. De politie benadrukt dat het beslist niet gaat om een jeugdbende, maar dat er sprake is van baldadigheid. Op het Raayland College vinden de zogeheten Big Mix-dagen plaats voor de bovenbouw van het vmbo zorg welzijn. Big Mix staat voor multiculturele dagen, dagen die een bijdrage moeten leveren aan het vergroten van de acceptatie van leerlingen voor andere cultu ren en levensovertuigingen. Ouderen ruilen hun koophuis steeds vaker in voor een huur woning. Dat blijkt uit het recent gehouden woningmarktonder zoek. Wethouder Hans Teunissen spreekt van een opvallende ver schuiving bij 55-plussers. Ouderen huren het liefst een appartement of een zogeheten nultredenwo- ning met alle voorzieningen gelijk vloers. Bernard Kruysen (85), de nes tor van de Venrayse geschiedenis beoefenaars, overlijdt. Door zijn gedreven inzet is hij van groot belang geweest voor de ontwikke ling van de kennis over het verle den van Venray. Het inwoneraantal van Oostrum kan in de komende acht jaar met een kwart toenemen. In 2015 zal Oostrum 3000 inwoners tel len. Dat blijkt uit het kersverse do rpsomgevingspro gramma (DOP). Oostrum gaat verder uit breiden in de noordoosthoek tus sen Mgr. Hanssenstraat, Geijsterse- weg en Van Broekhuizenstraat, maar mag van de inwoners zeker geen woonwijk van Venray wor den. De stankhinder van een toe komstige nertsenhouderij aan de Twistweg in Vredepeel kan niet door de beugel, zelfs niet nu het bedrijf officieel in tweeën is gesplitst. In deze al geruime tijd spelende zaak sprak de Raad van naar Venray om gerichte aan kopen te doen. Dat blijkt uit een onderzoek van de Kamer van Koophandel naar het bovenregi onaal winkelgedrag in Limburg. Zo'n 44% van de mensen uit de regio komt naar Venray voor een gerichte aankoop. Bij een bezoek aan het centrum van Venray wordt gemiddeld 99 euro besteed. De gemeente Venlo wijst de plannen voor een Experience Park, een grootschalig winkel- en vrijetijdscentrum, af. Ook wil het college van B en W van Venlo niet meewerken aan een afslankte vorm daarvan. De mogelijke komst van het Experience Park zorgde de afgelopen maanden voor nogal wat onrust onder ondernemers in Noord-Limburg. Het slepende conflict tussen Cor Nelissen en de gemeente dreigt op een harde confrontatie uit te draaien. Wethouder Teunis sen wil onder 'bestuursdwang' de half afgebroken schuur bij de ex- loonwerker aan de Stationsweg laten slopen. Teunissen verwijt Nellissen dat hij weigert mee te werken aan de sloop. Zoals die is vastgelegd in de overeenkomst die door de drie betrokken par tijen (Nellissen, gemeente en pro jectontwikkelaar BBOM) is onder tekend. Fietsers die via de rotonde op de Zuidsingel over de Leunseweg richting Leunen gaan, kunnen geen gebruik meer maken van het fietspad langs sportpark De Wieën. Vanwege het aanleggen van een riolering is het fietspad opengebroken. De projectontwikkelaars Grou- wels Daelmans, AM Wonen en Wonen Venray protesteren bij de gemeente Venray tegen de hoge grondprijzen in Brabander. De drie bedrijven gaan kavels bebou wen in het planAan den Heuvel. De komst van een derde sport hal in Venray wordt losgekoppeld van het multifunctioneel centrum (mfc). Het college vindt het onge wenst dat de nieuwe sporthal nog langer op zich laat wachten. Het mfc-project, waarvan de sporthal onderdeel uitmaakt, loopt te veel vertraging op. Veel verenigingen en scholen zoals het Raayland Col lege staan al jaren te springen om een nieuwe sporthal. De recherche van het politiedis trict Venray kampt met grote per sonele problemen. Steeds vaker worden de rechercheurs voor grote politiezaken elders in Lim burg of in Nederland ingezet. "We hebben zelfs een topcrimineel als Holleerder bewaakt in het zieken huis in Leiden", vertelt politiechef John Geraedts in de commissie Stedelijk Beheer. De politie gaat jongeren die rondscheuren op scooters harder aanpakken. Dat meldt politiechef John Geraedts. "We krijgen de laat ste maanden steeds vaker klach ten binnen. We zijn het racen op die scooters zat. We gaan het weer stevig aanpakken." De klachten komen niet alleen uit het centrum, maar ook uit de wijken Brukske enVeltum. Burgemeester Waals gaat de vrije sluitingstijden voor de Ven rayse horeca terugdraaien. Dat meldt Waals in de commissie Stedelijk Beheer. Hij verwacht binnen een paar maanden met een voorstel te komen. "In de randen van de nacht neemt het geweld en de criminaliteit in het centrum toe", verklaart Waals. "Door het instellen van een vast sluitingsuur zal het weer veiliger worden op straat. Zonder echt afbreuk te doen aan het uitgaans leven." Burgemeester Waals vindt dat de inwoners van Venray ook zelf schuld zijn aan het hoge aantal auto- en woninginbraken. "Bur gers zijn vaak verdomde slordig", verzucht Waals in de commissie Stedelijk Beheer. "Wie laat er nu zijn achterdeur openstaan voor een boef? Het is vooral in het bui tengebied nog de gewoonte. Vroe ger kon dat nog wel, maar nu niet meer." Harry Maessen bereikt een mondeling akkoord met ABN- AMRO over de overname van het bedrijfspand van megadiscotheek Zenith. Maessen hoopt de over name snel af te kunnen ronden. Over wat de exacte plannen zijn met het pand op industrieterrein De Hulst in Oostrum, laat de Yssel- steynse zakenman zich op dit moment nog niet uit. Zenith ging in januari failliet. Na Cordstrap meldt zich een tweede bedrijf dat zich wil vesti gen op bedrijventerrein De Brier. Het gaat om het bedrijf Gamm- aflex dat door bemiddeling van Maessen Bedrijven een kantoor- en bedrijfspand wil bouwen in De Blakt. Als enige partij keert inVENtief zich fel tegen de renovatie van het gemeentehuis. De verbouwing gaat 27 tot 30 miljoen euro kosten. "Het is een speeltje van het colle ge en de ambtelijke top", zeg Leo Roefs in de commissie Middelen. "Ze denken als eerste aan zichzelf nu er geld over is. Waar wat schiet de Venrayse gemeenschap ermee op?", vraagt hij zich af. De commissie Welstand is niet te spreken over de afwerking van woonboulevard WoonMax op bedrijventerrein De Brier. Wel stand verwijt projectontwikkelaar 3W Vastgoed dat is afgeweken van de verleende vergunningen. Zo zijn de uitbundige reclame-uitin gen en verlichting niet in overeen stemming met het gepresenteerde ontwerp. Tennisclub Rodhe gaat aan de Bosweg in Venray een nieuwe ten nispark realiseren. De tennisver eniging huurt momenteel banen op tennispark Landweert dat gaat verdwijnen voor woningbouw. Het nieuwe tennispark bestaat uit zes buitenbanen. De gemeente is er nog niet in geslaagd een bedrijf te strikken voor laboratoriumpark Science- link. Half januari werden de plan nen gepresenteerd. Het bedrij venpark komt op een zichtlocatie langs de A73 op bedrijventerrein De Hulst II. Wethouder Heidens toont zich desondanks optimis tisch. Jongerencafé 't Podium blijft tot 1 juni gesloten vanwege de aan getroffen asbest. Met ingang van deze datum wordt ook het open jongerencentrum ondergebracht in het café aan de Kruisstraat. De gemeente heeft daarvoor het pand per 1 januari van dit jaar aan gekocht. Brukske zou eigenlijk opnieuw gebouwd moeten worden. Dat is een van de conclusies bij de presentatie van het wijkontwik kelingsplan. De wijk is in zichzelf gekeerd en niet meer van deze tijd. Achter het vele groen gaan woningen en straten schuil. Het is onoverzichtelijk. Het winkelcen trum oogt niet en is voor een bui tenstaander nauwelijks te vinden. Daarnaast moet het imago opge poetst worden. Muziek, herauten te paard, sportieve toernooien, dansde- monstraties, een aubade voor de gedecoreerden op het bordes van het raadhuis, een kinder(markt), de meeste winkels open en mooi weer: Venray viert Koninginnedag. Marlies De Loo (CDA), burge meester van de gemeente Gen nep en oud-wethouder van Ven ray, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau vanwege haar belangrijke en veelzijdige maatschappelijke verdiensten bij diverse organisaties op regionaal en provinciaal gebied Burgemeester Jos Waals reikt zeven koninklijke onderscheidin gen uit. Rien van den Brand (61), Anton Ederveen (67) en Paul Spranken (56) worden benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, Paul van Doesum (64), Jan Strijbos (61), Peter van der Velden (66) en Henk Roozeboom (60) tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Eli Hermsen ontvangt het Draag- insigne Gewonden, een onder scheiding van het ministerie van Defensie. Tijdens de heilige mis in de Grote Kerk krijgt Ger de Groot uit handen van deken Harrie Smeets de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. De Groot is onlangs gestopt als vrijwilliger in de parochie. De renovatie van het gemeen tehuis kan doorgaan. Een grote meerderheid van de gemeente raad steunt het collegevoorstel om het voormalige kloostergebouw aan de Raadhuisstraat voor zo'n 30 miljoen euro te verbouwen. Daarmee is nieuwbouw elders in Venray definitief van de baan. Samenwerking en WD laten de eerdere voorkeur voor de bouw van een nieuw gemeentehuis op een andere plek varen. Enkele honderden mensen nemen deel aan de herdenkings tocht in Venray die familie en vrienden houden voor de Marok kaanse Venraynaren Karim Four- kour en Fouad Bendella. Die ver dwenen een jaar geleden en zijn nog steeds niet terecht. Een groot spandoek met de tekst 'Voor altijd in ons hart' spreekt boekdelen. Staatssecretaris Albayrak (Justi tie) geeft in tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Venray het startsein voor de vierde Nationale Open Dag van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Na de officiële opening krijgt de staatssecretaris een rondleiding door de inrichting en bezoekt daarbij onder meer een behande lafdeling en het arbeids- en scho lingscentrum. In de vroege uurtjes worden in Venray en zijn kerkdorpen weer de inmiddels bekende moeder dagontbijtjes van Kiwanis Club de Rooyse Ladies bezorgd. De Rooy se Ladies bezorgen maar liefst 200 ontbijtjes, waarvan de opbrengst gaat naar het kookatelier van spe ciaal basisonderwijs Focus in Ven ray. Tijdens de halfjaarlijkse bijeen komst voor nieuwe leden wordt Tiny Verheijen-Smits in de bloeme tjes gezet. Zij is het 250e lid van de snelgroeiende ANBO voor 50- plussersafdeling in Venray. Het echtpaar Weemen moet de voormalige kippenslachterij aan de Roffert in Castenray verlaten. Voor 6 juni 2007 moet het pand ontruimd zijn tegen een dwang som van 2.000 euro per week dat deze datum wordt overschreden. Anderhalf jaar geleden kocht meu belhandelaar Weemen het gebouw om er te gaan wonen. Achteraf bleek dat het pand geen woonbe stemming had. Een groep Britse oud-soldaten is op het oorlogskerkhof om de gra ven van hun gesneuvelde kamera den te bezoeken. Bij die gelegen heid wordt tevens een monument aan de Overloonseweg onthuld. De oppositiepartijen Samen werking, Sï? WD en inVENtief leveren in de raadsvergadering forse kritiek op het geklungel met jongerencafé 't Podium. "Het wordt een hoofdpijndossier", zei Martin Leenders (Samenwerking). "We hebben er de buik van vol om steeds voor onaangename ver rassingen te komen staan." Precies 400 leerlingen van basisscholen in de gemeente Ven ray nemen deel aan het praktische verkeersexamen van Veilig Ver keer Nederland (WN). Slechts vijf leerlingen slagen niet. De nieuwe bushalte aan de Zui- velweg ter hoogte van Intratuin is 'levensgevaarlijk'. "We hebben hier veel klachten over gekregen", zegt Linda Weijs van de SR "Veel jongeren maken gebruik van deze halte en moeten de drukke roton de en Deurneseweg oversteken. Dan staan ze langs de weg in het gras te wachten op de bus." De evaluatiebijeenkomst in het gemeentehuis over de nieuwe regiotaxi is een complete klaag zang. Enkele gehandicapten hou den een triest relaas uit de alle daagse praktijk. Een halfjaar na de start blijkt er weinig verbeterd. Adressen worden verkeerd door gegeven, datums verwisseld, oude ren en gehandicapten staan uren tevergeefs te wachten. Veolia controleert nauwelijks op plaatsbewijzen in de trein. Uit de 1100 klachten die de SP onlangs verzamelde over de Maas lijn Roermond-Nijmegen, blijkt dat de passagiers zich onveilig voelen omdat er geen conducteurs meer te zien zijn. "Er wordt heel veel zwart gereden", weet SP-raadslid Elianne Sweelssen. De stichting Odapark gaat dit voorjaar en komende zomer extra controleren in het park. Dit besluit het bestuur nadat het beeld 'Moe der' is vernield. Het marmeren beeld, van de Hongaarse kunste naar Robert Csikszentmihalyi, is door vandalen onthoofd. Na jaren van voorbereiding en plannen maken, is nu een start gemaakt met de verbouwing van het boerderijcomplex op Servaas- hof. Het wordt een multifunctio neel ontmoetingscentrum waarin een belangrijke rol is weggelegd voor de cliënten van het psychia trisch centrum. Ook het grote res taurant krijgt er een plek. In het jaarverslag 2006 uit Kun stencentrum Jerusalem stevige kritiek op de gemeente Venray die een 'uitermate vertragende factor' wordt genoemd. 'De communica tie verliep uiterst moeizaam. Brie ven werden niet beantwoord en er werd niet gereageerd op signa len over de subsidie. Gesprekken werden gevoerd maar leidden tot niets', vermeldt het jaarverslag. Het varkensbedrijf Van Hoof VOF mag aan de Twistweg 9 in Vredepeel een nieuwe varkensstal met mestopslag bouwen. In de toekomst wil Van Hoof het bedrijf op deze locatie verder uitbreiden met vleesvarkens en een vergis- tinginstallatie. De liefhebbers van jeu-de-bou- len kunnen officieel gebruikma ken van een nieuwe, grotere baan op het Lovinckplein in Ysselsteyn. Een inwoner van Leunen krijgt tot zijn ongenoegen geen toe stemming om een nieuwe woning te bouwen aan de 'buitenzijde' van de Molenhofweg. Hij beroept zich op eerdere toezeggingen van de gemeente Venray, maar die bezweert dat de provincie Lim burg de boot afhoudt. De Raad van State moet nu de knoop door hakken. Juni Café 't Podium is weer open. De benodigde saneringswerkzaamhe den van het gevonden asbest in het café zijn afgerond. Ook de eer der geconstateerde gebreken aan de vloer en elektriciteit zijn opge lost. De kosten van de werkzaam heden bedragen. 60.000 euro. In de weekeinden komt in het centrum steeds meer vandalisme voor. De gemeente doet echter vrijwel nooit aangifte bij de poli tie. Dat meldt burgemeester Waals in de commissie Stedelijk Beheer. "Het allerbelangrijkste is dat de schade maandagochtend zo snel mogelijk hersteld is. Als de week markt begint, dan moet Venray er weer gezellig en gastvrij bijlig gen." De bewoners in de wijk Land weert zijn de vernielingen in hun omgeving spuugzat. Ruim een jaar geleden stak de vernielzucht de kop op in de buurt rond het speel terrein aan het Koninginnekruid. De maat is nu helemaal vol voor de buurtbewoners. De schrik zit er onderhand goed in. "We pikken het niet langer. We maken ons ern stige zorgen", zegt woordvoerder Leo Everaerts van het buurtcomi- té. "Mensen doen geen oog meer dicht." Wethouder Hans Teunissen geeft het startsein voor het afbre ken van de flat aan de Veltumse Kleffen. Hij klimt hiervoor in de sloopkraan en zet de tanden van de grote betonschaar in een van de balkons van het gebouw. Cosmo, het levende kunstwerk uit het Odapark, is terecht. Drie maanden geleden verdween het beestje uit het park. Sinds die tijd kwamen diverse tips binnen bij het Odapark. Een tip dat de haan in de omgeving van de Haam- makerstraat is, levert uiteindelijk resultaat op. Cosmo is een pro duct van de kunstmanifestatie Living Apart Together. De nieuwe gedichtenbundel van Myce Surminski is heel anders dan zijn vorige vijf uitgaven. Voor het eerst komt de kroegdichter met een bundel geheel in het Ven- rays dialect. "Het dichten in het dialect is me uitstekend bevallen. De Venrayse taal is niet alleen hon derden jaren ouder maar ook veel rijker dan het Nederlands dat zijn oorsprong in Haarlem vindt." Er komt geen einde aan. Ruim 3100 wandelaars trekken door de straten van Venray tijdens het tra ditionele défilé op de slotdag van de 49ste editie van Avondvier daagse Venray. Er is een groot overschot aan koopappartementen in Venray. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) werd het afgelopen half jaar herhaaldelijk aangesproken door wanhopige projectontwik kelaars. "Ze zitten met de bijna onverkoopbare appartementen in hun maag", zegt Teunissen in de commissie Stedelijke Ontwikke ling. Door een optimale geluidsaf scherming van het nieuwe race circuit kan de overlast voor de directe omgeving en Merselo flink worden beperkt. Dit staat in de milieueffectrapportage (mer) die is opgesteld door het bureau Has- koning. "De geluidsoverlast wordt gigantisch teruggedrongen", ver telt projectleider Theo van Tilburg in de commissie Stedelijk Ontwik keling. Het nieuwe racecircuit aan de zuidkant van de Bakelsedijk in Vredepeel blijkt grote invloed te hebben op de natuur. Het motor- sportlawaai verjaagt beschermde vogels en door de aanleg van de racebanen raken de veldleeuwe rik en graspieper hun broedplaat sen kwijt. Dit staat in de opge stelde milieueffectrapportage. Het voorstel is om tijdens het broed- seizoen, tussen half maart en half mei, geen grote racewedstrijden te houden. Normaal begint het raceseizoen in april. De afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State ver nietigt de nieuwe milieuvergun ning voor maatschap Van Ass aan de Kiekweg in Ysselsteyn. De drie bezwaarmakers worden in het gelijk gesteld. De gemeente Ven ray heeft onvoldoende rekening gehouden met de aanwezigheid van een tiental burgerwoningen in de directe omgeving. De nieuwe sporthal, annex evenementenhal, komt er op zijn vroegst pas medio 2010. Dat meldt wethouder Emonts (PvdA) in de commissie Maatschappelijke Diensten. Voor het CDA betekent dit een forse teleurstelling. "De nood is zeer hoog bij de sportver enigingen", zei Sjoerd Ewals. "De noodzaak is er nu al. Pas in 2010 vinden we veel te laat." De komst van een basisschool in nieuwbouwwijk Brabander is een jaar opgeschoven naar augustus 2010. In de commissie Maatschappelijke Diensten zegt wethouder Emonts (PvdA) dat de school pas in 2010 in gebruik kan worden genomen. "Dit is zonde voor de kinderen van Brabander die graag in hun eigen wijk naar school willen." De politie gaat extra toezicht houden in de wijk Landweert. Dat is de uitkomst van het gesprek dat het buurtcomité met de politie en de gemeente heeft. De buurtbe woners dringen eropaan vooral te surveilleren in de nachtelijke uren waarin de meeste criminali teit gepleegd wordt. Sinds een jaar is de vernielzucht in een deel van Landweert, in de omgeving van het Koninginnekruid, sterk toege nomen. Het CDA vindt dat burgemees ter Waals geen privézaken meer mag vermelden in zijn burgerjaar verslag. Zo meldt Waals bij een opsomming van de 'belangrijkste afspraken' uit 2006 dat hij weke lijks gaat golfen in Geijsteren."Om mijn conditie op peil te houden". Ook schrijft de burgemeester dat hij in juli drie weken op vakantie naar Frankrijk is geweest. Het CDA vindt dat de gemeente moet optreden tegen de nieuwe winkelboulevard WoonMax. Er zijn te uitbundige reclame-uitingen, er is te overvloedige lichtmassa en de buitenopslag en fietsenstalling zijn illegaal. Raadslid Paul Litjens stelt in de raadsvergadering de kwestie aan de orde. De gemeenteraad staat volledig achter de dorpsraad van Oostrum. Die strijdt voor het openhouden van het groene gebied ten noor den van de Stationsweg tussen Venray en Oostrum. De PvdA dient een motie in die door de voltallige raad wordt gesteund. De gemeente ziet in dit gebied aan de westkant van Oostrum mogelijk heden voor woningbouw, terwijl de provincie het tevens als een zoeklocatie voor een bedrijventer rein heeft aangemerkt. Voor het CDA is na twee jaar de maat vol. De partij wil dat de gemeente onmiddellijk stopt met het multifunctioneel centrum (mfc). "Het plan was goed maar het duurt veel te lang. We kunnen de verenigingen niet vijf, zes jaar aan het lijntje houden. We kun nen de tijd, geld en energie wel beter besteden", zegt fractieleider Gerda van Stelten in de raadsver gadering. Een motie van de partij krijgt echter onvoldoende steun. De behandeling van de voor jaarsnota zorgt voor weinig vuur werk. Opvallend is dat de coalitie partijen CDA en PvdA het college op enkele onderdelen terugflui ten. Zo zullen parkeertarieven vol gend jaar niet of nauwelijks stij gen. Terwijl er toch geld vrijkomt voor het actualiseren van bestem mingsplannen (60.000 euro), een inhaalslag van het groenon derhoud (350.000 euro) en voor het gebiedsbureau Reconstructie (28.111 euro). Het feest barst los in het cen trum van Venray: de elfde editie van Venray Muzikaal Totaal gaat van start. Het muziekspektakel trekt weer veel belangstellenden. De gemeente heeft twee nieu we vormen gevonden om de bur gers beter te betrekken bij het beleid. Er komt een digipanel, een digitaal panel van 400 tot 500 bur gers, dat wordt ingezet bij actuele onderwerpen. Via internet kunnen de panelleden een reactie geven op de voorgelegde vragen. Daar naast kunnen burgers een idee of initiatief melden bij de gemeente. Als het interessant genoeg is, komt het college op bezoek om het te bespreken. De Regina Pacisschool in Vre depeel wordt met opheffing bedreigd. Het leerlingenaantal is gedaald naar 34. Voor schoolbe stuur SPOV is het kritische punt bereikt. Het dorpsraad hoopt dat militairen van de Groep Geleide Wapens, gehuisvest op de lucht machtbasis in Vredepeel, hun kin deren in Vredepeel willen bren gen. De dorpsraad van Oostrum ziet geen andere mogelijkheid dan zich neer te leggen bij de uitspraak van de Raad van State. Die stelde de dorpsraad en de gemeente Venray in het ongelijk. De Rooyse Wissel mag nu eindelijk de omstreden twee verlofwoningen buiten de hekken van de tbs-kliniek aan de Wanssumseweg in Oostrum bou wen. April: Basisschoolleerlingen nemen deel aan de Muziek-Express. Het Venrayse jaar 2007 in beeld

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9