Convenant bibliotheek Winnares Bon Bon Bloc actie Prijswinnaars kleurwedstrijd Knallend het jubileumjaar in Grote Kerk centraal Oplossing voor knelpunten mantelzorgers Sixtiesnight of Goud van Oud Gunhoek Laat u inspireren ook voor üw tuin Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS De wethouders Dings, Mincken en Van der Broeck van de gemeen ten Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum enVenray hebben op 20 december jl. tijdens een feestelijke bijeenkomst in de bibliotheek in Venray hun handtekening gezet onder een samenwerkingsover eenkomst tussen de drie gemeen ten over het bibliotheekwerk. Tijdens de bijeenkomst wer den ook de meerjarenconvenan- ten ondertekend die de nieuwe stichting BiblioNu in staat stellen het bibliotheekwerk in de drie gemeenten op een goede en ver antwoorde wijze uit te voeren. De stichting BiblioNu is voortge komen uit de fusie van de bibli otheekstichtingen Horst aan de Maas en Venray. Zowel wethou der Dings, die namens de drie gemeenten sprak, als ook de h Van der Weiden die als voorzitter van de stichting BiblioNu het woord voerde, spraken hun waardering uit over de wijze waarop het fusieproces verlopen is en onder streepten het belang van de fusie. "De fusie moet leiden tot synergie en dus een meetwaarde opleve ren" aldus wethouder Dings. Voor de leden van de betrokken bibliotheken betekent dit onder meer dat ze vanaf 1 januari in alle vestigingen van de nieuwe organi satie kunnen lenen.Tijdens de bij eenkomst is ook het logo van de nieuwe organisatie gepresenteerd. De winnares van de grote Bon Bon Bloc-actie van Kapsa lon Annette bis Haarstudio is mevrouw Van Hout uit Venray geworden. Zij heeft de prijs, een grote zit- zak met Bon Bon Bloc-logo, in ontvangst genomen, De prijs werd overhandigd door de eigenaresse, Annette Lemmmers. Prinsenbal Ut Dartele Veulen Carnavalsvereniging Ut Dar tele Veulen uit Veulen maakt op zaterdag 29 december bekend wie als regerend prins de scepter gaat zwaaien over de Dartelende Veulens. Het prinsenbal gaat van start om 20.11 uur in zaal 't Veu len met het aftreden van prins Henri I, waarna om 22.11 uur de nieuwe prins uitkomt. Verder wordt deze avond de naam van de Gaolde Paerddrager 2008 bekend gemaakt. Nominatie Varodem Varodem, fabrikant van the rapeutische elastische kousen, heeft het bedrijf van mevrouw Nabuurs genomineerd tot bedrijf van de maand. Mevrouw Nabuurs-Willems is als gerenommeerd bandagist werkzaam met therapeutische elastische kousen. In het VieCuri ziekenhuis te Venray is zij één van de mensen die deel uitmaakt van het multi disciplinaire team. Op de zoge naamde 'spataderpoli' werken dermatoloog, chirurg, vaatlabo- rant, secretaressen, verpleegkun dige en een bandagist samen in een uitstekend team. Dit unieke project is voor de patiënt een ide ale gelegenheid om een diagnose én een behandelplan op de zelfde avond aangereikt te krijgen. Dit alles in een sfeervolle en zeer kun dige omgeving. Nabuurs woont in Overloon en houdt onder andere spreekuur in het VieCuri zieken huis in Venray en apotheken in Boxmeer en Horst. Zij heeft zich in de loop der jaren in deze regio ontwikkeld tot een full-service bedrijf met een breed assortiment aan therapeutische elastische kou sen en artikelen om het aantrek- gemak te vergroten. Daarnaast is persoonlijke aan dacht, uitleg en ondersteuning voor haar de normaalste zaak van de wereld. Ook zorgcentrums en verpleegtehuizen in deze regio maken van haar diensten gebruik. Door continue scholing is zij erin geslaagd steeds de nieuwste ontwikkelingen te volgen en de laatste innovaties toegankelijk te maken. Mevrouw Nabuurs is lid van de stichting Kousenzorg, is geaccrediteerd en gecertificeerd en levert voor alle ziektekosten verzekeraars. Haar motto is: 'Ook uw kousen, onze zorg'. In haar bedrijf werken meerdere mensen die haar administratief ondersteu nen, zodat zij zich nog meer kan toeleggen op de praktijk zelf op de volgende locaties: maandag morgen VieCuriVitaal (ziekenhuis Venray), dinsdagmorgen Apotheek Rochus Boxmeer en VieCuriVitaal, woensdagmorgen Apotheek Horst te Horst, donderdagmorgen Vie CuriVitaal en vrijdagmorgen voor regio Overloon. Van maandag tot en met don derdag kunt u na 14.00 uur bellen voor het verkrijgen van informatie of het maken van een afspraak, telefoon 0478-64183, fax 0478- 640377 Mooi mens 2007 Zorggroep-medewerker Mari anne Deckers uit Horst heeft in Nieuw-Loosdrecht de eerste IZZ Mooi Mens Award ontvangen. Daarmee is zij zorgmedewerker van het jaar. De landelijke titel Mooi Mens geldt voor iemand die IZZ verzekerd is én iets bijzon ders heeft gedaan voor een col lega, patiënt, familielid, vriend of vriendin. Deckers mag zich een jaar lang Mooi Mens 2007 noemen vanwege haar bijzondere inzet voor haar zieke (en inmiddels overleden) collega en vriendin. Uit ruim tweehonderd inzendin gen koos de vakjury drie finalis ten. Via de internetpagina van IZZ (www.izz.nl/mooimens) kon er een stem op de kandidaten wor den uitgebracht. Deckers heeft met 60 procent van de stemmen uit handen van Lucille Werner de Award mogen ontvangen. Ove rige genomineerden waren Lieke Fokt, die zich inzette voor ouders die hun baby verloren (zij regelde koelelementen voor in wiegjes van overleden baby's) en Kathy van Veerdegem. Van Veerdegem was genomineerd vanwege haar betrokkenheid bij het wel en wee van haar werknemers. Deckers werkt als administratief medewe ker bij de afdeling Personeelsza ken van verpleeghuis Elzenhorst in de Regio Horst-Venray van Zorggroep Noord-Limburg. Zij pakte tijdelijk haar oude beroep als verzorgende op om voor haar, destijds zieke, vriendin te zorgen. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 14 januari weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrokkenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van elkan ders kennis en kunde. Het thema voor deze avond is (On)zekerheid over de diagnose. Gastspreker is Mevrouw P. Klijnsma, Klinisch Geriater VieCuri Medisch Cen trum. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten.Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Nieuwjaarstreffen Fanfare St. Oda Merselo-Vrede- peel houdt op dinsdag 1 januari een nieuwjaarstreffen vanaf 13-30 uur in feestzaal 't Anker. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Vrijdagmiddag zijn bij de ijsbaan op het Schouwburgplein in Ven ray de prijzen van de kleurwed strijd uitgereikt. De prijswinaars zijn Senne Michels (7), Claire van den Tillaart (5) en Björn Gijsberts (10). Zij kregen elk uit handen van René Duijkers, voorzitter van Ven ray on Ice, een passepartout voor dit populaire schaatsevenement overhandigd. Gefeliciteerd! Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo viert in 2008 haar eeuwfeest Muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo bestaat in 2008 honderd jaar. Een bij zonder jubileum dat ook op bijzondere wijze zal worden gevierd. Het jubileumcomité is al tijden in de weer met het opzetten van een uitdagend en speciaal programma. De aftrap vindt plaats op oudejaars avond, om middernacht. Met een groots vuurwerk, specta culairder dan ooit, luidt Ons Genoegen het jubileumjaar in. Wat er allemaal staat te gebeu ren in 2008? Secretaris P. Clas sens licht alvast een tipje van de sluier op. Ons Genoegen ontving in 1909 contributie van 55 leden. Bijna een eeuw later is het ledenbestand ver dubbeld naar 120 actieve leden en zijn ook de kernactiviteiten veran derd. Ons Genoegen is van origine een wielrijdersclub. De zangaf deling groeide echter al snel uit tot een serieuze zangvereniging. Negentien jaar na de oprichting werd Ons Genoegen omgedoopt tot Fanfare Ons Genoegen Oirlo. Tegenwoordig telt de vereniging verschillende afdelingen: fanfare, drumband, jeugdfanfare, muziek band Whatever, de vrienden van Ons Genoegen, vaandrig en steu nende leden geven de vereniging vorm en inhoud. Sedert ruim 30 jaar is Ons Genoegen officieel een muziekvereniging. Om het jubile um in goede banen te leiden heeft de muziekvereniging een speciale commissie in het leven geroepen. Het jubileumcomité, dat bestaat uit zes enthousiaste leden, heeft een aantal doelstellingen gefor muleerd om er een onvergetelijke feest van te maken. Het hele jaar door worden diverse activiteiten voor jong en oud georganiseerd, waarbij verschillende partijen betrokken zijn. Behalve activitei ten zullen leden ook blijvende veranderingen meemaken. De ver eniging wordt namelijk letterlijk in een nieuw jasje gestoken en hier en daar zullen enkele instru menten worden vervangen. VUURWERK De aftrap van het jubileum vindt plaats op 31 december om middernacht. Het jubileumjaar wordt knallend ingeluid. Het spet terend vuurwerk wordt aangebo den aan de hele Oirlose gemeen schap en andere belangstellenden. Deze festiviteit wordt mogelijk gemaakt door de hoofdsponsors van het jubileumfeest. "Volgens insiders doet het vuurwerk niet onder voor dat van de Venrayse kermis. Na het vuurwerk zal bij gemeenschapshuis De Linde het jubileum-activiteitenbord worden onthuld. Om iedereen blijvend op de hoogte te houden van de diver se activiteiten, krijgt het bord hier gedurende het jubileumjaar een vaste plek. Na de onthulling zijn alle belangstellenden welkom voor de nieuwjaarsparty in café D'n Terp in Oirlo. Ons Genoegen hoopt zo een mooie start van het jubileumjaar te maken." Na deze grootse opening tij dens nieuwjaarsnacht staan er diverse andere festiviteiten op de jubileumkalender. "Op 11 januari vindt de eerste trekking van de in totaal zes trekkingen plaats. Deze speciaal opgezette jubileumloterij heeft mooie prijzen te verloten. Reizen en elektronica-artikelen, de hoofdprijs is zelfs een heuse auto. De opbrengst van deze loterij is, samen met sponsorgelden en sub sidies van verschillende fondsen, bedoeld om de jubilerende vereni ging te voorzien van nieuwe uni formen en instrumenten. In het jubileumjaar willen we een goede basis leggen om de komende jaren wat gemakkelijker rond te kunnen komen. Dat is niet ieder jaar even makkelijk geweest." Het muzikale hoogtepunt van het jubileumjaar, het galaconcert in de schouwburg van Venray, vindt plaats op 14 en 15 maart. "Behalve Ons Genoegen zelf doen het Venray's Mannenkoor mee, en de regionaal bekende zangers Ron Barents en Don Mulders. Eigen leden hebben speciale optredens ingestudeerd om de avond verder in te kleden met zang en dans. Een film, opgenomen in Oirlo met Oir lose acteurs, wordt muzikaal bege leid door fanfare Ons Genoegen. Op het galaconcert overheerst in het eerste gedeelte de fanfare klank. In het tweede deel neemt de Big-Band stijl het over, waarbij de fanfare wordt uitgebreid met een speciaal combo bestaande uit twee gitaristen en een keyboard speler. Drumband Ons Genoegen zal in beide programmaonderde len ook haar kunnen laten horen." Van 29 mei tot en met 1 juni 2008 vindt het feestweekeinde voor jong en oud plaats in Oirlo. Voldoende variatie met onder meer een speciale middag voor de senioren, een bekende Nederland se band, open podium voor de jeugd, een Oelderse avond, de offi ciële receptie en de presentatie van het nieuwe uniform. "Speciale gasten leuken het programma op. Zo zijn het duo Grad en Petran, verrassende Oirlose artiesten en een Nederlandse band geboekt. Op de laatste dag, de zondag, vindt de laatste trekking van de jubileumloterij plaats met de hoofdprijs: de auto, een Ford Ka. In september volgt een speciale Muziekvereniging Ons Genoe gen uit Oirlo bestaat in 2008 ho nderd jaar. activiteit, georganiseerd voor de jeugdleden van Ons Genoegen. Met een bijzonder kerstconcert sluiten we het jubileumjaar af." LANDSTITEL Muziekvereniging Ons Genoe gen is actief op vele fronten. Ver schillende malen werd een Lim burgs kampioenschap behaald en veroverden de drumband en fan fare een landstitel."De grote activi teit rondom het jeugdorkest en de jeugdband geeft aan dat de club leeft bij jong en oud. De vereniging maakt een wezenlijk onderdeel uit van de Oirlose gemeenschap, die ongeveer twaalfhonderd inwo ners telt. Bij allerlei activiteiten is onze vereniging te horen, tijdens de carnaval, kerkelijke activiteiten en Sinterklaas staan wij paraat. Muziekvereniging Ons Genoegen is niet meer weg te denken uit Oirlo." Voor meer informatie: www. onsgenoegenoirlo.nl In het kinderatelier van Kun stencentrum Jerusalem is nog tot en met 19 januari een expositie te zien. Onlangs brachten de kinde ren van de kindercursussen teke nen en schilderen van Kunsten centrum Jerusalem een bezoek aan de Grote Kerk. De kinderen konden vrijuit schetsen in de kerk. Het interieur, de beelden, de doop kapel, het orgel: de Grote Kerk werd goed onder de loep geno men. Terug in het atelier vorm den de schetsen van de kinderen het uitgangspunt voor de grote werkstukken. Dit leverde volgens de docenten adembenemende en ontroerende schilderijen op. De Grote Kerk door de ogen van de kinderen. De expositie werd don derdag geopend door wethouder Patrick van der Broeck. Informatie: www.Kunstencen- trumjerusalem.nl Uit de Knelpunteninven tarisatie van het Landelijk Dementie Programma (LDP) in Noord-Limburg komt naar voren, dat mantelzorgers vin den, dat zorgverleners vaak een tekort hebben aan kennis en vaardigheden met betrek king tot het thema dementie. Gilde opleidingen en het LDP hebben de handen in elkaar geslagen en gaan mantelzor gers invloed geven op het les programma. Daarvoor worden in Venray en Venlo speciale avonden voor man telzorgers gehouden. Mede op basis hiervan kan de sector Zorg Welzijn van Gilde opleidingen het nieuwe competentie gerichte onderwijs, dat met ingang van het schooljaar 2008 - 2009 wordt ingevoerd, invulling geven. Het Landelijk Dementie Programma speurt knelpunten in de zorg voor mensen met dementie en hun mantelzorgers op én onderneemt acties om de knelpunten daadwer kelijk op te lossen. Uit onderzoek onder mantelzorgers kwam onder meer naar voren dat veel zorgver leners ten aanzien van dementie vaak niet voldoende kennis en vaardigheden hebben. Naar aan leiding van dit signaal is contact gezocht met Gilde opleidingen. Gilde opleidingen is met o.a. loca ties in Venlo enVenray, de grootste opleider voor de sector Zorg Welzijn in de regio Noord-en Mid den Limburg. Met ingang van het komend schooljaar (2008-2009) start de sector Zorg Welzijn van Gilde opleidingen met competen tiegericht onderwijs Kort gezegd komt het 'nieuwe leren' er op neer dat het lesprogramma beter wordt afgestemd op dat wat de praktijk vraagt én dat wat de studenten al kennen en kunnen. De opbouw van het lesprogramma wordt dus meer individueel bepaald en de invloed vanuit de praktijk zal nog groter worden. De inhoud van het lesprogramma zal daardoor beter aansluiten op de vragen van cliën ten en zorgorganisaties. Op 26 februari in Venray en 4 maart in Venlo houden het LDP en Gilde opleidingen bijeenkom sten waar mantelzorgers in kleine groepen kunnen vertellen wat zij belangrijk vinden in de omgang met dementerenden. Mede op basis van die informatie kan Gilde opleidingen het lesprogramma vanaf het volgend schooljaar aanpassen. Dit is dus een uniek moment voor mantelzorgers om invloed te hebben op de scholing van toekomstige zorgverleners. De Witte Hoeve in Venray staat op zaterdag 29 december bol van muziek uit de jaren '50, '60, en '70. Eigenlijk is deze avond een reünie voor muziekliefhebbers die de jaren '50 en '60 bewust hebben meegemaakt. Er treden drie bands op. Dit zijn The Dixie Aces,The Mods en Clearwater.The Dixie Aces is al meer dan twintig jaar een van de beste bands van Nederland met al meer dan dui zend optredens in het Nederland, België en Duitsland. Een band met zangeres Terry White die met een gemak zangeressen als Brenda Lee, Wanda Jackson, Connie Fran cis en Tammy Whynette neer zet. Verder speelt in deze band de zoon van Louis Smeets, Bert Smeets. De Dixie Aces hebben meer dan vijftien cd's uitgebracht van rock roll tot country en een aantal instrumentale. De rest van de band bestaat uit topmuzikan- ten van wie bassist Eric Smitz ook nog een perfecte stem heeft. De tweede band zijn The Mods. Dit is een band uit de regio Utrecht die begin jaren '60 begon als bob Mount and the Hunting Strings en midden jaren '60 veranderden in The Mods. Het repertoire bestaat uit het steviger materiaal van de sixties, zoals The Pretty Things, Small Faces, The Who, The Kinks. The Stones en de eigen nummers. Als laatste is het de beurt aan de Belgische band Clearwater. Een CCR coverband die het originele van John Fogerty goed benaderen. Clearwater brengt klassiekers van onder meer Steppenwolf, Earring en Robert Palmer. Kaarten zijn te reserveren via telefoon (0478)580624, (0478)581626 of via e-mail 1-lin- ders@home.nl. Voorverkoopadres sen zijn Sigarenhuis v.h. Janssen en De Witte Hoeve in Venray. De zaal gaat open vanaf 19-30 uur. Aanvang is om klokslag 20.00 uur. Er zijn voor deze avond ook arran gementen (kaarten, overnachting en ontbijt) te regelen. Oorkonde Brukske Begin november hebben een aantal organisaties in de wijk Brukske met de kinde ren van de groepen 7 en 8 van de basisscholen Foekepot en Flierefluit, een hele week aan dacht besteed aan het ophalen van vuilnis en het omgaan met vuilnis. De gemeente, de politie, Kan Wel, wijkplatform Brukske en natuurlijk de scholen waren hier bij betrokken. Er was een prikac- tie, bezoek aan milieustation, knut selen met afval, tentoonstelling en een afvalkermis. De kinderen hebben zich erg goed gedragen, ze hebben veel werk verzet en veel geleerd en werden daarom beloond met een oorkonde. De kinderen waren verrast en heb ben toegezegd de inzet in te toe komst te blijven leveren. Zij weten dat het goed omgaan met vuilnis belangrijk is voor hun welzijn. Borderline De Stichting Wilskracht start in januari weer de cursus Borderline. De cursus is bedoeld voor vrou wen met Borderline. Aan de cur sus wordt medewerking verleend door allerlei deskundigen. De bij eenkomsten vinden plaats in Reu ver en Venray, telkens van 10.00 tot 12.00 uur. Voor verdere infor matie kan men contact opnemen met Flore Brummans via telefoon 06-12844482. Prinsenbal Carnavalsvereniging De Zage- wetters uit Merselo houdt op zaterdag 5 januari een prinsenbal in 't Verkeshuus (zaal 't Anker). Aanvang: 21.00. Om 21.45 treden prins Pieter-Paul I en nar Erik af. Tegen de klok van 23.00 uur wordt dan de nieuwe prins van 2008 op een spectaculaire manier bekendgemaakt. Daarna is er nog een bal. •wrrrir» huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 27 december 2007 - Pagina 5 Th u i s zo rg N oo rd-Li m b u rg op rekenen! Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN anpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5