De Peelkorf laat puntje liggen Gazelle maatje te groot voor Oostrum DES na rust onderuit Merselo te sterk voor Oranje Wit Prima herstel Oranje Wit SVOC'01 te laat op dreef TV/Sportijn wint lastig uitduel Peter van Osch naar SV United Dolle Dagen 27-28-29 i december 4 m PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 30 BC Klavertje Vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray Het Alvertje MGC Venray ATV Venray Biljartvereniging Roelanzia Judo voor respect MGC Venray Henk de Bijl blijft SV Oostrum korfbal DES ao DC De Piëlhaas Leon van Rengs vertrekt bij BVV'27 Uitslagen LR en St. Jan Merselo u De kerstdrive is gehouden. Na afloop was er voor iedereen een fijne verrassing. In de gele lijn was de eer ste plaats voor Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 63.33 procent, gevolgd door Wilma Dik en Lei Vis sers met 59.17 procent. Derde waren Tonny van Ham en Yorgo Canli met 54,17 procent. In groen waren Bets Bistervels en Corry van Meyel de win naars met 63.02 procent. Op de twee de plaats eindigden Ger Claessens en Henriette Poels met 59.90 procent en derde waren Maria Cuppen en Leny Jenniskens met 57.81 procent. Tijdens de kerstdrive werd door de voorzitter aan Tiny Meeusen het erelidmaatschap uitgereikt voor al haar verdiensten voor de club in de afgelopen jaren. Vervolgens werd er gestart met de kerstdrive. Na de derde ronde was er een korte pauze waarin een hapje opgediend werd. Na afloop waren er prijzen voor de hoogst en laagst scorende paren en tevens voor de paren die het dichtst bij de 54 en 46 procent wisten te scoren. In de gele lijn waren Joan Hinssen en Jan Stiphout de beste met de fantastische score van 70 procent, op eerbiedige afstand gevolgd door Diny en Teun Heetkamp met 59,58 procent. Toon den Brok en Theo Jakobs waren met 58,33 procent derde. De rode lijn werd gewonnen door Henk van Bergen en Cor Oostveen met 66,15 procent, met op de tweede plaats Annie Boekholt en Mia Lom men met 64,38 procent. Derde waren Tineke Meurs en Riet Muermans met 58,13 procent. Ondanks hun langdu rige bridgevakantie wisten Jac en Tiny Meeusen hier toch nog positief te sco ren. De blauwe lijn werd gewonnen door Frans van Lieshout en Jacqueline van der Slik met 64,58 procent. De tweede plek ging naar Tilly en Jan van der Heijden met 54,17 procent en de derde plaats werd bezet door Mientje en Toon Jakobs met 51,56 procent. Deze week is er een kerstdrive gespeeld. De sterkste in de gele lijn waren Bert en Nelly Vloet met 64.67 procent, gevolgd door Karei en Ann Peetjens met 61 procent. Derde waren Frans van den Heuvel en Tony Jansen met 59.08 procent. In de rode lijn scoorden Wiel en Miny Verhoeven het hoogst met 60.21 procent. Wim en Luus van Son bezetten de tweede plaats met 55.58 procent. Er was een gedeelde derde plaats met 55 procent voor Harry en Riet Willems en Kees en Ria van Son. In de groene lijn was de eerste plaats voor Nellie Jeuken en Lucy Hendriks met 55.56 procent. Tweede waren Koos Bongers en Toon Coopmans met 54.17 procent en derde met 52.78 procent waren Mien Hegger en Jac Spreeuwenberg. Er is een geslaagde kerstdrive gehouden. Alle aanwezigen waren feestelijk gekleed en er was een prij- zentafel, met voor iedereen een aar digheidje en een hapje na afloop. In de gele lijn waren Edith Ottenheim met Ron van Gaal de gelukkigen. Ze werden op korte afstand gevolgd door Frans van Lieshout met Wim Manders en Marijke Meijer met Doke Verheijen. In de rode lijn wisten Therese Schaef- fers en Wim Vervuurt de concurrentie ruim voor te blijven. Hermien Franke- fort met Mariette Kuijer en Greet je Gielen met Miep Tepas volgden op eerbiedige afstand. In de groene lijn wisten Marthy en Hans van Pelt hun goede start vorige week een pas send vervolg te geven. Een verras sende tweede plaats was er voor Dien Houben en Leen Linders. Zij werden gevolgd door Corry Borssen en Cisca Voss. Op donderdag 3 januari is er een vrije avond. Het jaar wordt op zaterdag 29 december afgesloten met een kop pelwedstrijd in de jachthaven. De wedstrijd bestaat uit twee delen met in de pauze erwtensoep. Er wordt gevist van 10.00 tot 15.15 uur en de loting is vanaf 8.30 uur. Aanmel ding bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Leden van het Alvertje hebben de mogelijkheid een ligplaats voor een bootje in het Kasteelhaven tje in Geijsteren te huren, informatie is verkrijgbaar bij Ger Lenssen via telefoon (0478)531241. De vergun ningen voor 2008 liggen weer bij de verkooppunten. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men terecht bij Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Voor vergun ningen 2008 kan men terecht bij Fau- naland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Dag vergunningen zijn verder verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedra gen www.hsvhetalvertje.nl. Op de zevende speeldag waren het vooral de dames, die het vizier op scherp hadden staan. Zo werd Miet Clevers met 57 slagen, tevens haar beste seizoenprestatie, weliswaar dagwinnares, maar voelde duidelijk de hete adem van Annie Litjens (58), die slechts één slag meer nodig had. Bets Wilms eindigde met iets ruimere voorsprong (62 slagen) op de derde plaats. De laagste ronde kwam op naam van Annie Litjens met 26 sla gen. Bij de heren was nog iets span nender. Koploper Ton Hendriks deed wat hij moest doen en pakte de derde plaats met 55 slagen. Jan Engels werd nipt winnaar met 53 slagen en Gerrit Vermeulen (54) volgde net als bij de dames op slechts één slag. De laagste ronde (25) werd gescoord door Har- rie Lenssen en Huub Straatman. Door zijn goede spel wist Ton Hendriks zijn voorsprong uit te bouwen leidt nu met een verbetering van 9,19 procent. Truus van Dijck (7,13 procent) en Bets Wilms (4,91 procent) handhaaf den zich keurig als tweede en derde. Dagwinnares Miet Clevers klom naar de vijfde plaats met 3,14 procent en zit nu de als vierde geklasseerde Jan Engels (3,64 procent) op de hielen. Er zijn geen zaaltrainingen tot en met 29 december voor de pupil len en c/d junioren. Op woensdag 2 januari worden hun trainingen hervat. Op zondag 20 januari worden in de Rheinhalle in Düsseldorf de Limburg se Indoorkampioenschappen 2008 gehouden voor junioren en senioren gehouden. Aanmelden kan tot 28 december via info@atletiekvenray.nl. De trainingen: Pupillen: Woensdag zaal 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maan dag zaal 18.00-19.00 uur. Donderdag: baan 19.00-20.30 uur.A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag zaal Petrus Banden, 18.30-1930 uur. Lopers- groep/alle niveaus: Dinsdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur.De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Informatie bij de trai ners of via telefoon (0478)588217. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer vanAV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 26 december Horst Kasteelloop 31 december Pflalzdorf 6 januari Someren Donckcross (LimBra) 13 januari Helden Heidense Bos- sencross (LimBra) 27 januari Venray Vlakwatercross (LimBra) Roelanzia 2 won met 7-5 van de Pomerans. Twan Backus speelde een super partij, hij won met 4.19 en een serie van 14 (3 punten). Wim Camps speelde ook sterk, winst met 4.46 gem. en een serie van 21 (3 punten). Roelanzia 3 won met 7-5 van Boems Jeu 3. Frank Verbeek winst met 2.50 gem. (3 punten). Pieter-Jan Straatman haalde ook 3 punten hij won met 1.60 en een serie van 10. Roelanzia 4 ver loor met 3-9 van SNA 1. Alleen Gerard Linders kon zijn partij in winst omzet ten met 1.22 gem. (2 punten). Ruud Smolders haalde 1 punt voor het gem. (1.83). Groep 8 van basisschool De Kruud- wis uit Venray heeft vanaf septem ber een judoproject gevolgd in het kader van respect hebben. Hoe ga je op een prettige manier met elkaar om. In eerste instantie lijkt het vol gen van judolessen bij sportinstituut Verhagen in Venray niet de plek voor respect. Maar dat is een verkeerde gedachte. Juist hier komt het thema respect iedere keer weer terug. Dit begint al voor de daadwerkelijke start van de les. Er wordt gebogen naar de grondlegger van de judo, Jigoro Kano. Iedere les start met een gesprek over respect; wat is het hoe ga je er mee om en vooral wat krijg je er voor terug. De kinderen leren dat ze, door respect te geven dit ook eerder terug zullen krijgen. Dit is ook terug te zien in de judolessen. Het gaat er daarbij niet om dat je elkaar zo hard mogelijk tegen de grond gooien, maar iemand met respect vastleggen. Voor ieder 'gevecht' wordt er gegroet. Dit te teken dat beide judoka's klaar zijn. De kinderen leren deze lessen een aantal houdgrepen, beenworpen en heup- worpen.Aan alle reacties te zien en te horen vinden ze het erg leuk. Kinde ren gaan enthousiast op in de 'strijd'. Mooi is om te zien dat niet alleen jon gens judoën met jongens, maar ook dat de meisjes zich dapper staande houden tegenover de mannen. Zelfs de meester moest eraan geloven en vloog een aantal keren door de lucht voordat hij in de houdgreep gelegd werd. Aan het einde van de tien les sen verdienden alle kinderen de gele slip, en een diploma. Op een sportie ve, speelse, maar zeker ook leerzame manier zijn de kinderen zich een stuk bewuster geworden van hun naaste omgeving en de invloed die ze hierop hebben daar hun eigen gedrag en het tonen van respect. Op de zevende speeldag waren het vooral de dames, die het vizier op scherp hadden staan. Zo werd Miet Clevers met 57 slagen, tevens haar beste seizoenprestatie, weliswaar dagwinnares, maar voelde duidelijk de hete adem van Annie Litjens (58), die slechts één slag meer nodig had. Bets Wilms eindigde met iets ruimere voorsprong (62 slagen) op de derde plaats. De laagste ronde kwam op naam van Annie Litjens met 26 sla gen. Bij de heren was nog iets span nender. Koploper Ton Hendriks deed wat hij moest doen en pakte de derde plaats met 55 slagen. Jan Engels werd nipt winnaar met 53 slagen en Gerrit Vermeulen (54) volgde net als bij de dames op slechts één slag. De laagste ronde (25) werd gescoord door Har- rie Lenssen en Huub Straatman. Door zijn goede spel wist Ton Hendriks zijn voorsprong uit te bouwen leidt nu met een verbetering van 9,19 procent. Truus van Dijck (7,13 procent) en Bets Wilms (4,91 procent) handhaaf den zich keurig als tweede en derde. Dagwinnares Miet Clevers klom naar de vijfde plaats met 3,14 procent en zit nu de als vierde geklasseerde Jan Engels (3,64 procent) op de hielen. Voetbaltrainer Henk de Bijl heeft zijn contract met Swolgense Boys met een jaar verlengd. De Venlonaar volgde voor dit seizoen Ruud Ver meer op die naar Oostrum vertrok. Na de degradatie uit de vierde klasse beleefden de Swolgenaren een vlie gende start in de vijfde klasse F. Met liefst elf punten voorsprong is de nog ongeslagen Swolgense koploper de winterstop ingegaan.'Alle partijen zijn erg tevreden met elkaar. Er waren dan ook geen obstakels die een contract verlenging in de weg stonden', laat het bestuur weten. Boskant-De Peelkorf 8-8 (3- 4). Doelpunten De Peelkorf Kim Kusters (3x), Tineke Vergeldt en Nicole Tielen (beiden 2x) en Ellen Smits. De Peelkorf heeft een duur puntje laten liggen in de uitwedstrijd tegen Boskant. Tegen de nummer laatst kwamen de Ysselsteynse korfbalsters niet verder dan 8-8. Bij de rust leidde De Peelkorf nog met 3-4. De gasten speelden vooral verdedigend zeker niet slecht. Er werden weinig kansen weggegeven tegen de laagvlieger die dan ook de grootste moeite had om scoringskansen te creëren en te ver zilveren. Maar ook De Peelkorf had aanvallend de grootste moeite om het juiste ritme te vinden. De combinaties verliepen moeizaam en ook de scho ten van afstand troffen zelden doel. De Peelkorf had het hele duel wel een overwicht maar moest uiteindelijk toe staan dat de thuisploeg het gewonnen puntje luid bejubelde. Nicole Tielen van De Peelkorf, twee keer trefzeker tegen Boskant, baalde als een stekker. "Dit is kostbaar puntverlies tegen de hekkensluiter. Heel erg jammer. We misten het juiste ritme. We wilden teveel en te graag in plaats dat we rustig bleven korfballen en de kansen afwachtten. We hebben het overwicht niet in een zege kunnen uitdrukken." SV Oostrum-Gazelle 5-14 (1-10). Doelpunten Oostrum: Carla Claes sens (2x), Mieke van Goch, Mieke Stam en Abbey Vollenberg. SV Oostrum heeft in de laatste wedstrijd van het jaar de stijgende lijn van de afgelopen weken niet kun nen doorzetten. In de Wetteling was tegenstander Gazelle een maatje te groot voor de Oostrumse korfbalsters: 5-14. Gazelle, nog ongeslagen in de binnencompetitie, begon fel en stond al snel op een 0-2 voorsprong. Via een strafworp van Carla Claessens kon Oostrum de eerste tien minuten nog bijblijven, maar daarna liep Gazelle verder uit. Vooral onder de korf was het team het Guttecoven erg sterk en creëerden ze kans op kans. De verde diging van Oostrum had moeite om bij te blijven en het spel te doorzien en aanvallend kon de thuisploeg ook niet in zijn eigen spel komen. Gazelle profiteerde optimaal en met een grote achterstand ging Oostrum de rust in, 1-10. In de tweede helft kwamen de korbalsters van SV Oostrum meer in hun eigen spel en werden er meer kansen gecreëerd. Er werd ruimer en zekerder gespeeld waardoor ze iets beter in de wedstrijd kwamen. Gazel le beantwoordde ieder doelpunt aan Oostrumse zijde echter met een tegen doelpunt waardoor Oostrum niet dichterbij kon komen. De voorsprong van Gazelle kwam geen moment in gevaar maar doordat Oostrum vooral verdedigend beter in zijn spel kwam, kon Gazelle de voorsprong niet meer vergroten. Uitslagen PupillenE2 DOT-Oostrum 3-0 Aspiranten Oostrum-Klimop 0-2 Senioren 1 Oostrum-Gazelle 5-14 Programma zaterdag 5 januari PupillenEl Oostrum-SVOC 15.00 Pupillen E2 Swift-Oostrum 11.30 Pupillen Dl Oostrum-MKV 16.55 Aspiranten Oostrum-DOS 15.50 Programma zondag 6 januari Seniorenl De Eendracht-Oostrum 10.30 DES-SPES 3 8-9 (7-5). Doelpun ten DES: Sandra van Buijtene (3x) en Marloes Broeren (5x). De korfbalsters van DES hebben de op een na laatste wedstrijd in 2007 verloren van SPES 3: 8-9. In de eerste helft van de buitencompetitie is DES dit team al een keer tegengekomen. Toen werd het 10-7 voor SPES. DES wilde afgelopen zondag revanche nemen. Dat was in de eerste twintig minuten van de wedstrijd duidelijk merkbaar. Door drie strafworpen en een afstandschot van Marloes Broe ren en een kort schot van Sandra van Buijtene stond het al snel 6-1 voor de thuisploeg. SPES liet het hier niet bij zitten. De gasten kwamen voor de rust nog terug tot een stand van 6-4. Sandra van Buijtene wist vervol gens nog door middel van een mooi afstandschot de voorsprong iets te vergroten. SPES bracht vlak voor de rust de stand op 7-5 in het voordeel van DES. In de kleedkamer van DES werd duidelijk aangegeven het duel niet uit handen te geven.Taak was om de concentratie tijdens het schieten te bewaren en druk te blijven zetten op de verdediging. In de tweede helft kon DES het echter niet meer opbren gen om geconcentreerd en rustig de wedstrijd uit te spelen. SPES kwam op gelijke hoogte en ging zelfs voorbij de thuisploeg in de tweede helft. DES reageerde hier veel te gehaast op en daardoor slopen er veel slordigheidjes in het spel van DES;geen goede afvang en slecht aanspelen van ballen. In de laatste minuut wist Marloes Broeren de korf nog een keer te raken. Helaas mocht het niet meer baten. De dames van DES verlieten uiteindelijk met een 8-9 nederlaag het veld. Zondag 30 december besluit DES het jaar 2007 met een uitwedstrijd tegen Ajola. Het duel in sporthal De Burcht in Boekei begint om 10.00 uur. Uitslagen DES recreanten-SPES 6-3 DES welpen 1-Peelkorf 5 ai DES welpen 1-Merselo 2 1-0 DES Al-De HorstAl 5-6 DES Bl-Quick up BI 6-6 DES Dl-DeWilma's Dl 9-2 DES El-Ajola El DES senioren 1-SPES 3 8-9 Programma zondag 30 december Ajola 1-DES senioren 1 10.00 Oranje Wit 2-Merselo 6-12 (2-5). Doelpunten Merselo: Diana van der Duyn (4x) Marijke Loonen (3x), Yvonne Koppes (2x), Angela van Tilburg, Sanne van Els en Wil Poels. De korfbalsters van Merselo heb ben met 6-12 overtuigend gewonnen van Oranje Wit 2. De wedstrijd ging in het begin gelijk op, er werden aan beide kanten veel kansen gecreëerd, maar die werden niet afgemaakt. Pas na een kwartier spelen werd er door Oranje Wit gescoord. Al snel maakte Merselo dit goed met twee afstand schoten. Hierna waren de gasten de betere ploeg en konden zij de meeste kansen creëren en afmaken. Hierdoor kon de voorsprong uitgebouwd wor den tot een ruststand van 2-5. Na rust leek Oranje Wit nog terug te komen (6-10), maar het goede spel van Mer selo van de eerste helft werd na enke le minuten toch weer doorgezet en de verdediging stond als een huis. In de slotfase kwam Oranje Wit er niet meer aan de pas en door nog twee keer te scoren kon de overwinning veilig worden gesteld. Oranje Wit-Vonckel Girls 18-7 (10-1). Doelpunten Oranje Wit: Rian Derikx (4x), Loes Kateman, Annelie Reintjes, Kristie Ambro- sius, Inge Smits, Petra v.d. Hag- hen (allen 2 keer), Linda Houben, Caroline Miehels, Loes Smits en Linda van Deurzen. De korfbalsters van Oranje Wit heb ben uitstekend revanche genomen voor de nederlaag een week eerder. Het thuisduel tegen Vonckel Girls leverde een royale 18-7 zege op.Vonc kel Girls uit Meterik stond derde op de ranglijst en was dus zeker geen gemakkelijke tegenpartij. De achter- verdedigende gasten legden de druk al direct bij Oranje Wit, dat het spelle tje moest maken. De Leunse ploeg liet zich echter niet verleiden en zocht naar de beste kans. Linda van Deur zen scoorde van afstand de 1-0, maar via een strafworp van Vonckel Girls werd het al snel gelijk. Oranje Wit liet zich niet intimideren en bouwde de voorsprong uit tot maar liefst 10-1 aan de rust. Deze doelpunten waren bijna allemaal afstandschoten en Rian Derikx maakte twee strafworpen goed af. Kristie Ambrosius maakte de weg goed vrij voor Loes Kateman die daar door vanuit steunpositie kon scoren. Ook na de rust kwam Vockel Girls het eerste kwartier niet aan spelen toe. Opnieuw straffe het Leunse team het achterverdedigen van de Meterikse ploeg af door de afstandschoten erin te knallen. Annelie Reintjes scoorde de 16-3 en het Leunse team leek naar de 20 doelpunten door te stomen. Helaas zwakte de concentratie in het laatste deel van de wedstrijd wat af en vielen er nog een paar tegendoelpunten. In valster Loes Smits maakte de enige doorloopbal aan Oranje Wit-zijde en scoorde hiermee het laatste doelpunt voor de thuisploeg. In café De Pielhaas wordt op zater dag 29 december vanaf 20.30 uur het whiskydarten gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Het toernooi begint om 20.30 uur. Sportnieuws -info SVOC'Ol-Altior 8-11 (3-7). Doel punten SVOC'01: Debbie Wis- mans, Kim Direks, Joan Willems- sen (allen 2x), Loes Hellegers en Linda Claessens. De korfbalsters van SVOC'01 heb ben tegen koploper Altior niet voor een stunt kunnen zorgen. In sporthal Brugeind in Meerlo wird het 8-11 voor de gasten. Het was Debbie Wismans die de score opende en van korte afstand de 1-0 aan liet tekenen voor SVOC'01. Altior kwam meteen met twee doelpunten over de thuisploeg heen. Kim Direks wist van afstand de 2-2 te maken, waarna opnieuw Deb- Ondanks twee vroege treffers van Debbie Wismans kon SVOC'01 de koplo per niet vloeren. bie Wismans de thuisploeg met een korte kans op voorsprong bracht. De eerste tien minuten was SVOC'01 goed bezig en maakten de tricolores met name verdedigend goede keu zes. Aanvallend speelden ze vaak te standaard, waardoor ze het zich zelf moeilijk maakten. Altior raasde over SVOC'01 heen en kwam op een 3-7 voorsprong. Dit was tevens de rust stand. Ook na rust bleven de gasten goed bezig en liepen uit naar een 3-9 voorsprong. Joan Willemssen mocht een strafworp verzilveren waardoor het grote gat iets minder groot werd. Altior kwam onmiddellijk weer met een antwoord (4-10). Er ging een knopje bij de thuisploeg om en vanaf die tijd had SVOC'01 vol ledig de wedstrijd in handen. Echter werd er telkens zeer slordig balver lies geleden en de kansen werden niet afgemaakt. Door doelpunten van Loes Hellegers, Kim Direks, Linda Claessens en Joan Willemssen kwam de thuisploeg nog terug tot 8-10 met nog vijf minuten op de klok. Het leek er zeker nog in te zitten, maar door teveel fouten deed de thuisploeg zich zelf de das om. Een schot van Altior vond in de slotfase nog de weg naar de korf waardoor de gasten met een 8-11 eindstand aan het langste eind trokken. Er had meer ingezeten voor SVOC'01, maar gebrek aan voldoende strijd brak de ploeg op. Arcan-TV/Sportijn 2-3 (2-2). Doelpunten: Coen Linskens, Frits Lueassen en Erie Troisfon- taine. TV/Sportijn heeft zich vrijdag in Maastricht hersteld van de eerste competitienederlaag. De Venrayse koploper in de eerste divisie D ver- sloegArcan met 2-3.Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was de over winning dik verdiend. Op 7 december leed TV/Sportijn thuis tegen de num mer twee ZWM/Campus het eerste verlies (1-2). Daarmee kwam een einde aan een fraaie serie van negen overwinningen. De vraag was hoe het Venrayse team deze eerste tegenslag zou verwerken. In sporthal Daalhof in Maastricht is TV/Sportijn nooit zo succesvol en bovendien is Arcan een ploeg die de Venraynaren niet ligt. Het team van coach Jos van Gerven kon op volle sterkte aantreden. De Venray se ploeg kende een uitstekende start. In de vierde minuut brak verdediger Coen Linskens de score open: 0-1Een minuut later zat TV/Sportijn helemaal op rozen toen Frits Lueassen de score verdubbelde: 0-2. Arcan had in de beginfase nauwelijks iets in te bren gen. Maar na de flitsende start sloop er wat gemakzucht in het Venrayse team. In de tiende minuut verschenen de Maastrichtenaren voor het eerst voor het doel en direct was het raak: 1-2. Na ruim een kwartier kwam de thuisploeg zelfs langszij: 2-2. Arcan liet zich veelvuldig terugzak ken en loerde op de counter.TV/Spor tijn had moeite met deze speelwijze. Na de hervatting pakten de Venray naren het weer goed op. Eric Trois- fontaine zette TV/Sportijn weer snel op voorsprong: 2-3. TV/Sportijn bleef domineren maar verzuimde de gena deklap uit te delen. De mooiste kan sen waren niet aan de Venraynaren besteed. Een paar keer verscheen een Sportijn-speler vrij voor de keeper en tot viermaal toe brachten paal en lat redding. Het bleef spannend omdat de 2-3 op het scorebord bleef staan. Arcan kwam niet verder dan wat ongevaarlijke afstandschoten. In de slotminuten probeerde de thuisclub met een meespelende doelman nog een punt uit het vuur te slepen. Maar TV/Sportijn hield de rijen gesloten en streek de drie punten op. Op vrijdag 11 januari hervat TV/ Sportijn de competitie thuis tegen 't Kesjotje uit Swalmen. Stand eerste divisie D TV/Sportijn 11-30 ZWM/Campus 10-25 FV Dreamers 11-22 FSG/Ben Mesters 10-21 Fermonia Boys 11-18 ODVYerna 11-16 IndeBende'92 11-15 't Kesjotje 10-13 Arcan 10-9 FCH 10-7 ZW Roerdalen 10-3 De Sjötter 10-1 Leon van Rengs gaat BW'27 al na een seizoen verlaten. De voetbal trainer uit Horst heeft een contract getekend bij vijfdeklasser Melderslo waar hij de opvolger wordt van Rick Bonten. BW'27 bezet momenteel de voorlaatste plaats in de zesde klasse E.Van Rengs is bezig aan zijn tweede periode bij de Blitterswijckse voetbal club. Eerder, in het seizoen 1999/2000, was hij ook slechts een jaar werkzaam bij BW'27. Peter van Osch wordt met ingang van het seizoen 2008/09 de nieuwe hoofdtrainer van SV United. Hij keert terug bij de club waar hij als voetballer zijn grootste successen vierde. De oud-Meerlonaar traint momenteel voor het derde jaar EWC in zijn woonplaats Well. Met EWC werd hij afgelopen sei zoen kampioen in de zesde klasse. Daarvoor was Van Osch assistent-trai ner bij Venray onder hoofdcoach Jan Pruijn. De meeste bekendheid genoot hij als aanvaller van Meerlo. Samen met Reinold Wiedemeijer vormde hij eind jaren tachtig een gouden aanvals- koppel. In 1990 werd Meerlo glansrijk kampioen in de vierde klasse en pro moveerde voor het eerst in de histo rie naar de derde klasse. Wiedemeijer werd Noord-Limburgs topscorer met 27 treffers en hij vertrok na het kam pioenschap naar Helmond Sport. Peter van Osch scoorde in het kampioens jaar zestien maal. Ook op een hoger plan en zonder zijn maatje Wiedeme ijer rendeerde Van Osch uitstekend. In het debuutseizoen 1990/91 finishte Meerlo als zevende in de derde klasse D met zestien treffers van Van Osch. Een jaar later deed Meerlo het nog beter met een derde plek. De blauw- witten speelden zelfs nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse. Peter van Osch maakte zijn faam als topscorer opnieuw waar met liefst 21 doelpunten. Daardoor stond hij bij veel clubs in de belangstelling. Medio 1992 zocht hij het hogerop bij Volharding waarmee hij direct de titel pakte in tweede klasse B. De Meer- lonaar kwam in zijn eerste Vierlings- beekse jaar nog tot negen treffers. In de eerste klasse was Peter van Osch beduidend minder doeltreffend. Mede door blessures was hij bij Volharding niet altijd meer verzekerd van een basisplaats. In 1996 promoveerden de Vierlingsbekers naar de hoofdklasse waarin Van Osch nog enkele keren in actie kwam. Zijn allerlaatste officiële doelpunt scoorde hij op 16 novem ber 1997 toen Volharding, inmiddels weer afgezakt naar de eerste klasse, thuis met 3-0 van Wilhelmina'08 won. Na zes jaar Volharding zette hij op 31-jarige leeftijd een punt achter zijn spelersloopbaan en hij ging zich rich ten op het trainersvak. Petra van Dijck heeft met een aantal paarden in Bergharen deelgenomen aan het paardenspringen. Ze startte Tari in de klasse L en behaalde een schitterende eerste prijs. Santa Lucia werd eveneens in de klasse L gestart en hiermee behaalde ze een prachtige tweede prijs. Met Feiten startte ze in de klasse M en mocht in deze klasse de zesde prijs mee naar huis nemen. In het weekend van 22 en 23 december startte Verne Janssen haar Little Mis- tery in de klasse M-springen en mocht een vierde prijs mee naar huis nemen. Karin Winnen heeft deelgenomen aan een paardendressuurwedstrijd in Hel den. Ze startte daar haar Winter in de klasse L2 en mocht met 187 een zesde prijs in ontvangst nemen. Ook Brigitte Kreuzer ging naar Helden. Zij startte haar paard Tsarina in de klasse Z1 en mocht met maar liefst 418 punten een mooie derde prijs mee naar huis nemen. Susan Hendriks deed met haar paard Terika II mee aan een paarden- selectiewedstrijd in Meerlo. Na het rijden van een keurige proef mocht ze een prachtige eerste prijs in ont vangst nemen met maar liefst 197 en 194 punten. Isa Vermeule heeft deel genomen aan een selectiewedstrijd springen in Horst. Ze startte daar haar pony Robin in de klasse CB en behaal de een schitterende eerste prijs met maar liefst 50 stijlpunten! Ook startte Vermeule op een selectiewedstrijd in Velden. Ook daar deed ze het erg goed want wederom viel ze met haar pony Robin in de prijzen. Ze werd derde met wederom 50 stijlpunten. PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CO NTACT@F RANSLEM M ERS. N L WWW.FRANSLEMMERS.NL

Peel en Maas | 2007 | | pagina 30