Gemeente Venray Houtoogstwandeling in Vlakwater Bospaden verkocht Openbare bekendmakingen Openingstijden Verzamelplaatsen voor gemeentehuis kerstbomen Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden i 1 De gemeente heeft een aantal bospaden in de bossen aan de Boshuizerweg verkocht aan de Stichting Limburgs Landschap. Deze stichting is al langer eigenaar van de bossen, maar de gemeente had nog altijd de bospaden in haar bezit. Dat was om te kunnen waarborgen dat wandelaars ze konden blijven gebruiken. Het heeft echter praktische voordelen als de stichting de bospaden in eigendom krijgt. Bovendien kan iedereen er als vanouds gebruik van blijven maken. De Stichting Limburgs Landschap gaat voortaan niet alleen het bos, maar ook de paden onderhouden. De stichting heeft de bospaden kunnen aankopen dankzij gelden van Xerox. Broodinzamelbak Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verordeningen Vastgesteld Bestemmingsplannen Onherroepelijk bestemmingsplan Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Verleend Bouwplannen Ontwerpbesluiten Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Besluit Ontheffing Stookverbod Verleend Openingstijden milieustation Donderdag Tl december 2007 - Pagina 22 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 52 Naar aanleiding van de kapwerkzaamheden in de Venrayse bossen organiseert Puur Natuur van stichting De Marke op donderdag 3 januari een wandeling. Deelnemers kunnen dan een kijkje nemen tijdens de houtoogst in de bossen van Vlakwater. Waarom wordt er gekapt in de Venrayse bossen? En wat gebeurt er vervolgens met het hout? Deze en andere vragen worden beantwoord tijdens een wandeling door de bossen van Vlakwater. Onder begeleiding van de bosbeheerder van De Marke Venray worden tijdens de wandeling de velwerkzaamheden bekeken die momenteel worden uitgevoerd door houthandel Janssen uit Boxmeer. Stichting De Marke Venray beheert de bossen van de gemeente Venray. De wandeling is georganiseerd door Puur Natuur. Zij wil daarmee inwoners de mogelijkheid bieden zich te laten informeren over de bosbeheerplannen van De Marke Venray. Tevens natuurlijk dé kans om te zien hoe het vellen in zijn werk gaat. Voorinschrijving De wandeling start om 10.00 uur aan de Vlakwaterweg ten hoogte van de tennisbanen. Voorinschrijving is noodzakelijk. Dit kan telefonisch tot uiterlijk woensdag 2 januari (0485 - 38 52 27, tijdens kantoor uren). Deelname aan deze excursie van Puur Natuur is gratis. Meer informatie staat op www.demarke- puurnatuur.nl. De broodinzamelbak in Brukske (Kiosk) is tijdelijk verwijderd om vandalisme tijdens de feestdagen te voorkomen. Tot en met 3 januari kan daarom geen brood worden ingeleverd Maandag 31 december en nieuwjaarsdag (1 januari) is het gemeentehuis gesloten. Aangifte van geboorte en overlijden is mogelijk op vrijdag 28 december tussen 9.00 uur en 13.00 uur. Vanaf 2 januari 2008 kunt u het gemeentehuis weer tijdens de gebruikelijke openingstijden bezoeken: op maandag van 12.00-20.00 uur en op dinsdag t/m vrijdag van 9.00-13.00 uur. Vanaf 28 december 2007 zijn er weer verzamelplaatsen voor kerstbomen. In Venray kunt u tot maandag 7 januari op zes locaties kerstbomen brengen. Ook komt er een verzamelplaats in vijf dorpen. Uiteraard kunt u uw kerstboom ook versnipperen en afvoeren in de groene gft- container of inleveren bij het milieustation. Op de hieronder genoemde plaatsen in de Venrayse wijken komt een verzamelplaats: - Brukske: Grasveld tussen Kiosk en De gemeenteraad heeft de volgende verordeningen op 18 december 2007 vastgesteld: - Verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen 2008 - Verordening op de heffing en invordering van rioolrechten 2008 - Verordening op de heffing en invordering van rioolaansluitrecht 2008 - Verordening op de heffing en invordering van afvalstoffenheffing 2008 - Verordening op de heffing en invordering van hondenbelasting 2008 - Verordening op de heffing en invordering van toeristenbelasting 2008 - Verordening op de heffing en invordering van parkeerbelastingen 2008 - Verordening op de heffing en invordering van marktgelden 2008 - Verordening op de heffing en invordering van leges 2008 - Verordening op de heffing en invordering van precariorechten 2008 - Verordening op de heffing en invordering van lijkbezorgingsrechten 2008 - Verordening op de heffing en invordering van brandweerrechten 2008 Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende regelingen en besluiten op 11 december 2007 vastgesteld: - Uitvoeringsregeling gemeentelijke belastingen - Beleidsregels voor het aanwijzen van een WOZ-belanghebbende in een keuzesituatie - Beleidsregels voor het aanwijzen van een belastingplichtige in een keuzesituatie - Beleidsregels ambtshalve verminderingen gemeentelijke belastingen - Beleidsregels ambtshalve vermindering wet - WOZ - Leidraad invordering - Incassoreglement - Aanwijzingsbesluit WOZ-ambtenaar en heffingsambtenaar 2008 - Aanwijzingsbesluit invorderingsambtenaar 2008 - Aanwijzingsbesluit medewerkers belastingen 2008 - Aanwijzingsbesluit belastingdeurwaarder/betekenaar 2008 - Aanwijzingsbesluit inlichtingenverplichtingen 2008 - Mandaatbesluit 2008 De afdelingsmanager Middelen heeft de volgende mandaatbesluiten op 11 december 2008 vastgesteld: - mandaatbesluit parkeercontroleurs 2008 - mandaatbesluit medewerkers publieksdiensten 2008 - mandaatbesluit marktmeester 2008 De verordeningen, besluiten en beleidsregels treden in werking op de dag na de bekend making. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 28 december 2007 gedurende vier weken inzien. Het volgende door Gedeputeerde Staten van Limburg goedgekeurde bestemmingsplan is op 30 november 2007 onherroepelijk geworden: - De Blakt Het bestemmingsplan De Blakt beoogt de realisering mogelijk te maken van een bedrijven terrein van circa 70 ha voor drie categorieën bedrijventerreinen (grootschalig, gemengd modern en businesspark) in het gebied ten zuidoosten van Venray, globaal begrensd door de A73, N270, de spoorlijn en de Hulstweg. U kunt de desbetreffende stukken inzien. zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Keizersveld 2 - vernieuwen van bedrijfsinformatieborden (nr. ba070456) U kunt de betreffende stukken van 28 december 2007 t/m 10 januari 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Overloonseweg 91d - vergroten van de woning (nr. ba070539, verzenddatum 17/12) - Maasheseweg 87b - plaatsen van magazijnstellingen (nr. ba070537, verzenddatum 18/12) - Timmermannsweg 98 - bouwen van een biggenstal (nr. ba070247, verzenddatum 18/12) - Timmermannsweg 98 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070248, verzenddatum 18/12) - Herderstasje 17 - bouwen carport en plaatsen dakkapel (nr. ba070547, verzenddatum 18/12) - Grotestraat 21 - intern verbouwen pand (nr. ba070529, verzenddatum 18/12) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Buitenweg 3 - bouwen van bergruimte en een carport (nr. ba070463) - Merseloseweg 176 - vergroten van de woning (nr. ba070284) - Haag 28 - verbouwen van de woonboerderij (nr. ba060445) - Steegse Peelweg 55 - veranderen van bedrijfsruimte (nr. ba070019) - Deurneseweg 148 - vergroten van de ligboxenstal voor koeien (nr. ba060355) De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Aangevraagd Bouwvergunning - Isabellahof 53 - het bouwen van een tuinhuis, overkapping en schutting (nr. ba070567) - Menuetstraat 18 - het plaatsen van dakkapellen (nr. ba070568) - De Gouden Leeuw 12 - veranderen van een winkel (nr. ba070569) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Plataanstraat 11 - bouwen van een magazijn (nr. ba070202) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 28 december 2007 t/m 7 februari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 40 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding bv, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een gespeende biggen- en vleesvarkenshouderij. (Mila060092) - Noordsingel 34 - voorschriften van de vergunning ambtshalve te wijzigen van BP Nederland vof, Postbus 1131 te Rotterdam. De wijziging betreft een beperking van de jaarlijkse doorzet van LPG. (Ink0706851). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 28 december 2007 t/m 7 februari 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Na telefoni sche afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Scheiweg 15 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan M.H.J.G. van Kempen (Kempfarm bv), Scheiweg 15 te Leunen voor een vleesvarkens- en legkippen- houderij. (Mila070024) Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 28 december 2007 t/m 7 februari 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen en voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Groeneweg 28 te Heide - verleend aan de heer PJ.W.M. Geurts - Ysselsteynseweg ongenummer te Heide - verleend aan heer PJ.W.M. Geurts voor het verbranden van kerstbomen op de locatie: - Hoofdstraat 46 te Oirlo - verleend aan mevrouw 3.H. Janssen-Sools. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 28 december 2007 t/m 7 februari 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. de Sporthal, tussen school en sporthal - Landweert: Sporthal De Weert (fietspad Fluitekruid, direct na verharding Pastinaak) - Veltum: Weg in de Berg - Antoniusveld: Antoniusveldweg (grasveld) - Centrum Zuid: Grasveld tegenover politiebureau - Centrum Noord: Grasveld St. Jozefweg/Bevrijdingsweg Kerkdorpen In vijf kerkdorpen wordt ook een verzamellocatie ingericht. Daar kunt u tot dinsdag 8 januari uw kerst bomen naartoe brengen. De locaties in de dorpen zijn: - Castenray: Bij de glasbak in de Pastoor Verheggenstraat - Heide: Heidseweg bij de oude loods van Jansen - Oirlo: Onder de Linde aan de Zuidzijde - Smakt-Holthees: Parkeerterrein tegenover de kapel - Vredepeel: Kerkplein De dorpen Leunen, Veulen, Merselo, Ysselsteyn en Oostrum verzorgen in het dorp zelf een kerstboom verbranding. Het milieustation is open op maan dag t/m vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Op zon- en feestdagen is het milieustation gesloten. Op maandag 31 december is het milieustation open van 10.00 tot 16.00 uur. Het adres is Metaalweg ld, 5804 CG Venray, tel. (0478) 63 12 31. t/m 6 jan. - Kerststal, Grote Markt t/m 6 jan. - Venray on Ice, Schouwburgplein en Grote Markt 31 dec. - Vuurwerkshow muziek vereniging Ons Genoegen, Oirlo 31 dec. - Silvesterparty, De Wetteling 27 december 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 22