2007 Het Meerlo-Wanssumse jaar 2007 in beeld PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 16 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT September Juffrouw Hanny Poels is 25 jaar werkzaam op de Mariaschool in Tienray. Op 1 september 1982 begon ze als juffrouw bij de kleu ters. Nu is juffrouw Hanny al vele jaren intern begeleidster van de school en op donderdag en vrij dag werkt ze als juffrouw in groep 1-2. Haar jubileum wordt uitge breid op school gevierd. Meerlo-Wanssum gaat een prijs in het leven roepen om bijzon dere initiatieven van dorpsraden te belonen. Jaarlijks maken de zes dorpsraden in de gemeente kans op een bedrag van 500 euro. In eerste instantie gaat het om een pilot voor de komende drie jaar. De jurering van deze prijs wordt een taak van het overkoepelende dorpsradenplatform, onder voor zitterschap van wethouder Leo Beterams. Theo Groenen (57) uit Meerlo is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Hahn reikt de onderscheiding uit tijdens de receptie van het 40-jarig jubileum van de bedrijfsbrand weer van Xerox/Flextronics. De Meerlonaar ontvangt de onder scheiding als dank voor het vele en langdurige vrijwilligerswerk voor de bedrijfsbrandweer. trekt. En dat is ook niet zo gek, want eigenlijk staat er niet zo gek veel nieuws onder de zon in het onlangs gepresenteerde rap port. Het besef dat de gemeente Meerlo-Wanssum nog maar net zelfstandig het hoofd boven water weet te houden, is namelijk al veel langer tot het gemeentehuis en de politiek doorgedrongen. De bewoners van de Postbaan en Beemdweg in Wanssum moe ten voor 15 oktober 2007 hun tuinen ontruimd hebben. De laat de gemeente Meerlo-Wanssum de buurt per brief weten. De tuinen, die eigendom zijn de gemeente, zijn nodig om de bouw van vijf tien woningen in het gebied tus sen de Postbaan en Beemdweg mogelijk te maken. Eerder werd een ontruiming van de gronden op last van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwa liteit uitgesteld in verband met het broedseizoen van de vogels. Niks leek er meer mis te kunnen gaan in de 'deal' die de gemeente, de provincie en Twan Wijnhoven maakten om bewoning van de molen aan de Boltweg in Blitters- wijck mogelijk te maken. Wijnho ven zou een door hem aangekoch te woning aan de Ooijenseweg slopen en in ruil een woonbestem ming op de molen krijgen. Maar tegen de sloop van de woning sum krijgt de komende maan den een flinke renovatie. Na de opknapbeurt wordt de dienst verlening uitgebreid. Er komt meer personeel en kennis zodat de klanten er voortaan ook voor zaken als hypotheken en beleggin gen terechtkunnen. Daarnaast wil de bank de bovenverdieping van het pand beschikbaar stellen voor activiteiten van verenigingen. Dagvoorzitter Wim Baken heet 380 senioren welkom op de Meer lo-Wanssumse Dag van de Oude ren. Bekend wordt dat Harrie Janssen uit Wanssum met nog drie andere deelnemers uit de provin cie genomineerd is voor de titel 'Dé vrijwilliger van Nederland'. In 2005 organiseerde de NCRV deze verkiezing voor de eerste keer. De politie houdt drie verdach ten aan van een ruzie in een feest tent op het kermisterrein in Wans sum. Het gaat om een 25-jarige man uit Bergen en een 22-jarige en 23-jarige man uit Well. Het drie tal krijgt ruzie met beveiligings personeel. De sloopvergunning voor de aanbouw van boerderij Bekenhof aan de Mgr. Jenneskensstraat 9 in Meerlo is op de juiste wijze tot stand gekomen. Dat vindt de com missie bezwaarschriften, die zich boog over het protest dat de fami- Wellerlooi heeft weer een uitste kend jaar afgesloten. Maar liefst 41.5000 toeristen zijn het afgelo pen jaar van de ene naar de ande re kant gevaren met het kleine pontje. Het is het zesde jaar dat het veer bij restaurant-camping Tante Jet in de Maas ligt. 'Hoe beter je zichtbaar bent in het verkeer, hoe veiliger het is'. Dat vertelt wethouder Brugman aan de schoolgaande jeugd. Zij bezoekt de zes basisscholen om met de kinderen in groep 8 te pra ten over het thema fietsverlichting en veiligheid. De kinderen ontvan gen tevens een verlichtingset. Een 'brede fusie' met Venray, Horst aan de Maas en Sevenum is van de baan. Nu Sevenum als gemeente zelfstandig verder wil gaan en Venray te kennen heeft gegeven niks te zien in een'brede fusie' of brede samenwerking, is een van de drie opties die door het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum wer den onderzocht, afgevallen. Twee andere opties zijn nog wel in beeld: een zelfstandige gemeen te die veel intensiever wil gaan samenwerken met één of meerde re gemeenten in de regio Noord- Limburg of een 'smalle fusie' met een van de buurgemeenten Horst aan de Maas of Venray. de uitkomst van het spoedoverleg dat wethouder Minken heeft met de directie van het het bedrijf. Volgens Minken 'heeft een samen loop van omstandigheden' ertoe geleid dat een bus zonder gordels door het bedrijf werd ingezet.Aan- leiding voor het gesprek is het feit dat de Mariaschool in Tienray weigerde groepen leerlingen met een touringcar mee te laten gaan omdat er geen veiligheidsgordels in zaten. December De dorpsraad in Blitterswijck is verontwaardigd over het feit dat het bouwplan Op de Beete weer is stilgelegd. Het duurt al ruim tien jaar en het komt maar niet van de grond. Dorpsraadsecretaris Sjaak Sluiters doet zijn beklag in de commissie Ruimte en Econo mie. Want voor de dorpsraad is de maat vol. "Het vertrouwen in het openbaar bestuur is bij velen in Blitterswijck zoek." In het gebied tussen de Post baan en Beemdweg in Wanssum wil projectontwikkelaar Theo Vis sers vijftien woningen bouwen, acht halfvrij staande en zeven vrij staande huizen. Dat was al langer bekend. Maar de naam van de cen trale straat in de nieuwbouwwijk 2009 zijn gerealiseerd. Uit een haalbaarheidsonderzoek en een verkenning van een stuurgroep blijkt volgens de provincie dat de heringebruikname van de Maas- arm mogelijk is. In maart 2008 wil de stuurgroep een uitgewerkt plan van aanpak kunnen vaststellen en een begin maken met de start van de formele procedures. De brede school in Blitterswijck wordt officieel geopend, 's Mor gens wordt de nieuwe vlag gehe sen en zijn er tal van feestelijke activiteiten voor de kinderen van de basisschool en de peuterspeel zaal. "s Avonds houdt de brede school open huis. Marcel Renkens en Riet Bone kamp ontvangen uit handen van dorpsraadvoorzitter Toon van Heesch als nieuwste inwoners van Blitterwijck een informatieve dorpsgids. Voortaan ontvangen alle nieuwkomers zo'n gids. Het idee voor de gids is ontstaan door steeds terugkerende vragen van nieuwelingen in het dorp over waar men moet aankloppen voor bijvoorbeeld het lidmaatschap van een vereniging. Het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck wordt onnodig vertraagd. Dat vindt het CDA in de gemeente Meerlo-Wanssum. De Stichting Kruisen en Kapel len in Meerlo-Wanssum plaatst een bijzonder kruis in Tienray. De goede samenwerking tussen Wiel Nabben, Ger Kersten en de familie Van de Munckhof maakt het mogelijk dat het kruis, dat oor spronkelijk niet uit Tienray komt en een lange geschiedenis in de tuin van de familie Van de Munck hof kent, een speciaal plekje krijgt. Het gerestaureerde corpus wordt onder twee mooie eikenbomen bij Over de Beek geplaatst. De aanleg van een rondweg om de dorpskern van Wanssum laat nog op zich wachten. De gemeen te wil het Nieuwe Wanssum en de reactivering van de oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum als één geheel zien. Beide projecten hebben een grote impact maar bieden ook grote kansen voor de gemeente. De provincie heeft uit het fonds Majeure Projecten alvast 3,5 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de eerste helft van de rondweg. De lokale heffingen stijgen volgend jaar nauwelijks in de gemeente Meerlo-Wanssum. Een gemiddeld huishouden betaalt 607,06 euro aan gemeentelijke belastingen ten opzichte van 605,78 euro dit jaar. Ondanks de waarschuwende geluiden over de wankele financiële positie, slaagt Meerlo-Wanssum er nog steeds in de lasten voor de burgers laag te houden. SV United krijgt voorlopig onderdak op sportpark De Broek- berg in Wanssum. Het college gaat enkele tonnen investeren om het Wanssumse sportcomplex op te knappen. Dat maakt wethouder Dickie Minken (PvdA) bekend. "Het is een investering voor de komende drie tot vijf jaar." De voetbalvereniging maakt nu nog gebruik van twee sportparken: Bergsbos in Meerlo en De Broek- berg. Judoka Jens Gruntjens uit Meer lo ontvangt de erespeld in zilver van de gemeente Meerlo-Wans sum. Gruntjens krijgt deze speld vanwege zijn sportieve prestaties op de Special Olympics World Summer Games in China. Hij is de jongste inwoner van Meerlo-Wans sum die zo'n gemeentelijke erken ning op zak heeft. De Meerlonaar, die onlangs dertien jaar oud werd, won de gouden medaille in de categorie tot 60 kilogram. De commissie Ruimte en Eco nomie geeft groen licht om een nadere planstudie te ontwikke len voor de gebiedsontwikkeling Oude Maasarm Ooijen-Wanssum. De studie moet uiteindelijk lei den tot een plan van aanpak om de gevolgen van hoogwater tot een minimum te beperken en de bevolking in dit gebied te bescher men tegen overstromingen. November De voormalige bewoners van het klooster St. Joseph in Tienray komen terug naar Klein Lourdes om te bidden voor de overleden zusters. Ruim vier jaar geleden vertrokken de twintig zusters naar het Missieklooster Heilig Bloed in Aarle-Rixtel. Ieder jaar met Aller heiligen of Allerzielen komen zij terug naar Tienray. Zij bidden voor zielenrust en zingen een lied voor de overleden zusters. Meerlo is een prettig dorp om in te wonen. Dat vindt 99 procent van de inwoners. Ook voelt het overgrote deel (97 procent) van de Meerlonaren zich veilig in hun dorp, zo blijkt uit de uitkomsten van de enquête die in mei door de dorpsraad huis aan huis werd verspreid. De resultaten van het onderzoek worden door de dorps raad meegenomen bij het opstel len van het zogeheten dorpsont wikkelingsplan (DOP) Meerlo. Het is een energieke morgen voor de ouderen en kleuters in Tienray. De ouderen verplaatsen hun wekelijkse gymuurtje naar de speelzaal van de Mariaschool waar zij samen met de kleuters, onder leiding van Talli Fokke en juffrouw Annette, een unieke gym les krijgen. Marijke Schuurs uit Blitterswij ck maakt de scouts van Roermond dolblij met nieuwe T-shirts, kam- peerspullen, een verfbeurt voor hun gebouw én duizend euro. De jeugdige Blitterswijckse moet dat bedrag uitgeven als weldoener voor het programma Heel Hol land Helpt van RTL4-presentatrice Wendy van Dijk. De werkgroep voor het sport park 'noord' in Meerlo-Wanssum gaat zonder BW'27 van start. De Blitterswijckse voetbalclub zegt geen uitnodiging voor de bij eenkomst te hebben ontvangen. Bovendien ziet voorzitter Hans Speijcken het nut van de werk groep niet in. "Het is niet zinvol om te praten als er geen duidelijk heid is." SV United wil daarente gen met spoed aan de slag. Arnold Holl uit Meerlo ont vangt tijdens de raadsvergade ring een gouden erespeld van burgemeester Hahn. Aanleiding is het afscheid van Holl als raads lid van GP'94. Arnold Holl zette zich jarenlang voor de politiek in Meerlo-Wanssum in, eerst als lid van de Lijst Meerlo en later als lid van GP'94. De Meerlonaar was van maart 2002 - maart 2006 tevens wethouder wethouder van Finan ciën en Economische Zaken. Nee, burgemeester Joep Hahn is niet geschrokken van de harde conclusies die de visitatiecommis sie Bestuurskracht Gemeenten maakt de bank bezwaar. Een huis waarop een hypotheek rust, mag namelijk niet gesloopt worden. En dus blijft de illegale situatie in de molen in Blitterswijck in stand. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat de overlast van jetski's op de Maas toch niet keihard aanpak ken. Het te water laten en uit het water halen van waterscooters wordt niet verboden. Wel wil de gemeente in de algemene plaat selijke verordening (apv) regels vastleggen zodat tegen overlast handhavend kan worden opgetre den. Omwonenden klagen al jaren over geluidsoverlast, veroorzaakt door op de Maas scheurende waterscooters. In een zitting van de Raad van State vraagt Willem Lingmont uit Swolgen - mede namens de buren Knippenberg en Camps - voor lopig de provinciale goedkeuring op te schorten van een besluit van B en W van Meerlo-Wanssum dat de vergroting toestaat van het bouwblok van het varkensbedrijf De Heide aan de Mgr. Aertsstraat 66 in Swolgen. Willem Lingmont heeft ernstige bezwaren, met name over de manier waarop B en W over het besluit hebben gecom municeerd. Gemengde zangvereniging Erato pakt groot uit. In het kader van haar 40-jarig jubileum worden leden, zangverenigingen en alle inwoners van Blitterswijck getrak teerd op een spectaculair muzi kaal programma. Ook worden een aantal jubilarissen in het zonnetje gezet. Oktober Het Rabobank-kantoor in Wans- November: Wethouder Brugman wijst de kinderen op het belang van verlichting op de fiets. Binnen drie uur stemmen zowel de coalitiepartijen PK Meerlo- Wanssum en Partij van de Arbeid als de oppositiefracties CDA en GP'94 in met de programmabe groting voor 2008, inclusief de meerjarenbegroting 2009-2011. Het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck wil maar niet van de grond komen. En opnieuw is de procedure stilgelegd nu blijkt dat de ondergrond op een aangren zend perceel bij de Annakapel is vervuild met zware metalen en zink. Momenteel is een onderzoek naar de mate van verontreiniging en mogelijke saneringsmaatrege len in volle gang, verklaart wet houder Carla Brugman (PK, Ruim te) tijdens de raadsvergadering. Carnavalsvereniging De Vöskes onthult het vossenmonument op een opvallende plek, tegenover de kerk op het dorpsplein. Het beeld je van de vos, het symbool van de Meerlonaren tijdens vastelaovend, is in de jaren zeventig geschonken aan de gemeenschap. Lange tijd stond het op een onopvallende plek in een hoekje achterom bij de woningen voor ouderen in Meerlo. De gemeente Meerlo-Wanssum geeft groen licht voor de ontwik keling van een nieuwbouwplan in het centrum van Blitterswijck. Achter de boerderij van de fami lie Hermans aan de Jan Franssen- straat 10 komen zeven woningen. Tevens komt aan de Jan Franssen- straat - naast de boerderij van de familie Hermans - een kavel vrij voor de bouw van een vrijstaande woning. De Wanssumse familie Van der Heijden, die momenteel een boom- en rozenkwekerij runt aan de Gagel 1wil haar bedrijf graag uitbreiden met een recreatieve tak. De bedoeling is om op het aan het bedrijf grenzende, circa 2,5 hectare grote terrein op de hoek Gagel-Postbaan een recrea tiepark aan te leggen. Er zal echter nog heel wat water naar de zee gedragen moeten worden voor dat het plan in gang kan worden gezet. De gemeente wil in prin cipe medewerking verlenen aan het plan, maar vraagt zich wel af of het haalbaar is. Patrick en Cindy van Soest hebben het geweten. Begin 2007 openen zij de deuren van het St. Joseph Hotel aan de Kloosterstraat in Tienray. Een zware periode na de bouw en tekortkomingen in de organisatie eisen veel tijd en zorg. De activiteiten lopen niet slecht, maar ook niet optimaal. De belangrijkste factor in hun organi satie is continuïteit. Er wordt daar om hulp ingeroepen van het RTL- tv-programma Herrie in het Hotel van topkok Herman den Blijker. Na een kwart eeuw wachten mag een inwoner van Swolgen eindelijk een nieuwe woning bouwen in de 'punt' tussen de Generaal Dempseystraat en de Donkstraat. Volgens de Raad van State brengt deze operatie de verkeersveiligheid niet in gevaar. De hoogste bestuursrechter was ingeschakeld door de toekomstige buurman en overbuurman. Initi atiefnemer J. Eibers kan na bijna vijfentwintig jaar wachten aan de slag. De onlangs opgerichte jonge rengroep van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo- Wanssum is van plan om vier stalen bushaltes in Meerlo, Tien ray en Swolgen op te fleuren. De twee jaar geleden door jongeren onder leiding van kunstenares Karlijn Surminski opgeschilderde betonnen abri's in Meerlo, Wans sum en Blitterswijck dienen als voorbeeld. Het kleine voet- en fietsveer bij de Maas tussen Blitterswijck en lie Verheugen indiende tegen het plan van Jan en Gerty Jenneskens om de aanbouw van hun boerde rij te slopen. De buren maakten bezwaar tegen de aantasting van de karakteristiek van het gebouw, maar willen eigenlijk voorkomen dat er in de toekomst mogelijk een bouwkavel zal gaan ontstaan tussen Bekenhof en hun eigen huis aan de Mgr. Jenneskensstraat 9a. In de toekomst zal Noord-Lim burg uiteindelijk uit vijf gemeen ten gaan bestaan. Dat verklaart gedeputeerde Ger Driessen (CDA) tijdens een gesprek met het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Meerlo-Wanssum. Een van die vijf gemeenten zou volgens de visie van Driessen de gemeente Venray/ Meerlo-Wanssum moeten zijn. De politie houdt een man aan die het offerblok bij de Mariagrot in de kerk van Tienray zou hebben opengebroken. De man brak enke le weken geleden ook al in in de kerk. De politie onderzoekt of de verdachte ook verantwoordelijk kan worden gehouden voor meer dere inbraken in kerken. Een 78-jarige man uit Tienray belandt in het ziekenhuis met een gebroken borstbeen, diverse kneuzingen en snijwonden. Zijn vrouw (77) loopt bij het ongeval diverse kneuzingen op. De twee raken gewond bij een verkeers ongeval op de N554 ter hoogte van de Mackayweg in Tienray. Harrie Jansen (68) is Dé Vrij williger van Limburg. Sinds 3 september strijden in totaal 48 kandidaten uit twaalf Nederlandse provincies om de titel Dé Vrijwil liger van Nederland.Twaalf weken lang zet het dagelijkse NCRV- radiorogramma Plein 5 de schijn werper op mensen die zich vaak jarenlang belangeloos inzetten. De familie Van de Winkel-Vis sers van de Heesweg in Meerlo zegt alle medewerking toe aan het plan om een monument te realise ren als herdenking aan zes beman ningsleden die in de nacht van 12 op 13 juni 1944 sneuvelden toen hun bommenwerper neerstortte. Jack Trend, nu 87 jaar, is de enige overlevende van dit ongeval. Van hem is het idee om een eenvoudig monumentje op te zetten. Wanssum krijgt binnenkort drie professionele jeu-de-boulesbanen achter de kerk. De huidige provi sorische banen op het pleintje aan de St. Leonardusweg in het hart van het dorp worden ingeruild voor drie echte wedstrijdbanen, vertelt Harrie Janssen, een van de kartrekkers van het project. Gaan wonen in Geijsteren is een moeilijke opgave. Er is vraag naar nieuwe woningen, maar daar wordt geen gemeentelijke vergun ning voor afgegeven. Het mag niet of het kan niet. Ger Eibers en Bart van den Berg maken zich sterk om dat te veranderen. Zij willen Bouwen In Natuurlijk Geijste ren (BOING) gaan oprichten en hopen op korte termijn te starten met de bouw van een serie star ters- en seniorenwoningen. De gemeente geeft groen licht voor de bouw van 25 woningen aan de Pastoor Verheggenstraat in Blitterswijck. Het bouwplan bestaat uit zes halfvrijstaande, drie vrijstaand geschakelde en zes patiowoningen. Daarnaast wordt op het perceel aan de Pastoor Ver heggenstraat een complex gereali seerd waarin op de begane grond vijf ouderenwoningen worden gevestigd en op de verdiepings vloer vijf appartementen voor starters. SOS Meerlo-Wanssum trakteert 250 kinderen bij gelegenheid van de opening van haar nieuwe school in het dorpje KalunduView (Zambia) op een schoolreisje naar de dierentuin van Lusaka. Ver wacht wordt dat de school rond Pasen officieel wordt geopend en dat rond die tijd het schoolreisje naar de dierentuin plaatsvindt. Taxi en Touringcarbedrijf Geer- ets in Wanssum maakt voor het vervoer van leerlingen van de basisscholen geen gebruik meer van bussen zonder gordels. Dat is was dat nog niet. Wethouder Carla Brugman gunt de commissie Ruimte en Economie de primeur. "We hebben het besluit genomen om deze straat Weidehof te noe men." De politie houdt een 25-jarige man uit Bergharen en een 19- jarige vrouw uit Well aan op ver denking van betrokkenheid bij de overval op het tankstation aan de Brugstraat in Wanssum. De recher che komt ze op het spoor mede dankzij getuigenverklaringen. De man en vrouw bekennen de over val te hebben gepleegd. Harrie Janssen uit Wanssum slaagt er niet in de titel vrijwilliger van het jaar binnen te halen. Tij dens een feestelijke bijeenkomst op Paleis Het Loo in Apeldoorn wordt bekendgemaakt dat niet Janssen, maar vrijwilliger Jeroen Berkenbosch uit Groningen de winnaar van de landelijke prijs is. Harrie Janssen werd onlangs uit geroepen tot Dé vrijwilliger van Limburg, een wedstrijd van het NCRV radioprogramma Plein 5. Woningbouw is al jaren hét thema in Swolgen. Net als in dor pen als Blitterswijck, Geijsteren en Tienray wacht ook Swolgen al een hele poos met smacht op nieuwe bouwplannen. Het is dan ook geen wonder dat het thema 'wonen' een prominente plek krijgt in het dorpsomgevingsprogramma (DOP) Swolgen, dat in café-zaal Wilhelmina door de dorpsraad aan de wethouders Dickie Minken (PvdA) en Carla Brugman (PK) wordt overhandigd. De reactivering van de nieuwe Maasarm tussen Ooijen en Wans sum moet in het voorjaar van Volgens de partij kan de bestem mingsplanprocedure voor de bouw van de 30 tot 40 huizen op het terrein van de voorma lige verffabriek Beerkens Paint gewoon van start gaan. "Als ik het hele dossier lees, is er geen reden om niet te beginnen met het in gang zetten van procedures voor woningbouw. Het saneren is niet nodig", zegt CDA-raadslid en oud wethouder Ruimte Jac Derikx ferm tijdens de raadsvergadering. Wat is het profiel, de identiteit van de gemeente Meerlo-Wans sum? Welke partner past het best bij Meerlo-Wanssum: Horst aan de Maas of Venray Is splitsing van de gemeente een optie? Het zijn een aantal prangende vragen waarop de raadsleden eerst antwoord wil len voordat ze in gesprek gaan met burgers en ondernemers over de toekomst van de gemeente. Onderzoeksbureau Van Naem Partners mag zich nu gaan buigen over een aantal cruciale vragen. Het KRO-televisie programma Kruispunt besteedt aandacht aan de passie van Meerlonaar Rei- nier Thiesen. Hij heeft 3400 ver schillende uitvoeringen van het wereldberoemde lied Stille Nacht, Heilige Nacht verzameld. De groot ste verzameling van de wereld. Bijna alle glas-in-loodramen van het kerkgebouw van de parochie Joannes de Doper in Meerlo zijn dringend aan vervanging toe. Het gaat om in totaal 28 ramen die volgens deskundigen vervangen moeten worden. De totale kosten van deze operatie bedragen circa 160.000 euro. De Werkgroep Kerk ramen en het kerkbestuur starten met de actie Glas in Nood om geld in te zamelen. September: De brede scholen zijn geopend, ook in Blitterswijck verhuizen de peuters.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16