2007 Het Meerlo-Wanssumse jaar 2007 in beeld is m PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 15 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT Juli: Klassiek op Locatie: genieten in Swolgen. Mei In Tienray vindt de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Dit jaar wordt aan deze herdenking mede werking verleend door leerlingen van de basisscholen van Geijste- ren en Meerlo, Meerlo's Gemengd Koor en Fanfare Eendracht uit Meerlo. Het licht staat op groen voor het plan Leefplein Meerlo. De politiek stemt tijdens de raadsvergadering unaniem in met de voortgang van het megaproject. Het CDA heeft nog veel financiële vragen en GP'94 wil de zekerheid dat het Leefplein Meerlo de gemeente niet meer geld gaat kosten, maar uiteindelijk zeggen alle partijen'ja' tegen het plan Leefplein. Het monumentenbeleid blijft de gemoederen in de politiek bezig houden. Het blijkt niet eenvoudig om een beleid te formuleren dat bij de gemeente Meerlo-Wanssum past én betaalbaar is. De partijen worstelen al ruim twee jaar met het vaststellen van een monumen tenbeleid. Om uit deze houdgreep te komen, besluiten de partijen tijdens de raadsvergadering dat een werkgroep bestaand uit een aantal raadsleden een monumen tenbeleidsplan gaat opstellen dat breed gedragen wordt. Nee, het komt niet meer goed tussen de gemeente Meerlo-Wans- sum en de bewoners van de Post- baan en Beemdweg in Wanssum. De onderlinge verhoudingen zijn verstoord en de bewoners heb ben geen greintje vertrouwen meer in het lokale bestuur. Dat de bewoners en de gemeente lijnrecht tegenover elkaar blijven staan, blijkt maar weer eens voor de commissie Bezwaarschriften, die zich buigt over de zienswij zen die de buurt indiende tegen het gewraakte bouwplan in het centrum van het dorp. wethouder Minken (PvdA, Sportzaken) neemt een speciaal plaatsnaambord in ontvangst. Het plaatsnaambord moet inwoners van de gemeente wijzen op de noodzaak om dagelijks voldoende te bewegen. Want, bijna de helft van alle Nederlanders beweegt nog steeds te weinig. De dorpsraad in Meerlo ver spreidt enquêtes onder de inwo ners van het dorp. De dorpsraad wil zo inzicht krijgen in de mening van inwoners over het dorp. De voetbalclub in Geijsteren maakt zich op voor haar zestig jarig jubileum. Een mijlpaal die gevierd gaat worden met een eerste team. Want de vereniging is er de afgelopen weken toch in geslaagd om voldoende spelers te vinden voor het vaandelteam van de plaatselijke trots. Wethouder Carla Brugman (Volkshuisvesting, Meerlo-Wans- sum) en Liesbeth van Beek (direc teur Wonen Venray) zetten hun handtekening onder het Conve nant Prestatieafspraken Wonen 2007-2010. Beide partijen hebben hierin vastgelegd welke prestaties ze de komende jaren gaan leveren op het gebied van woningbouw. Zo zijn er afspraken vastgelegd over de huisvesting van huis houdens met een laag inkomen, gehandicapten en ouderen. Bed- and breakfast Vakantie Meerlo aan de Hoofdstraat 13 in Meerlo introduceert als eerste in Noord-Limburg een unieke work shop:'Alles over asperges'.Tijdens een fietstocht door het Limburgse landschap kunnen de deelnemers met eigen ogen zien hoe asper ges geoogst en bereid worden. Ook kunnen ze genieten van een aspergediner. Nadat ruim een jaar geleden Tienray's Fanfare ter ziele dreigde te gaan, besluiten enkele fanatieke muzikanten om hun muzikale hobby voort te zetten in een nieu we vereniging: Muziekvereniging Tienray. Om iedereen de kans te geven zich aan te sluiten bij deze nieuwe vereniging, is besloten om af te zien van het predikaat fanfare en zich als een algemene muziek vereniging te presenteren. SOS Meerlo-Wanssum is boos op de organisatoren van het festi val Hardstyle Overdose in Onder de Linden in Well. Om promotie te maken voor hun muziekfeest heb ben ze onlangs affiches geplakt op de prachtig geschilderd abri aan de Geijsterseweg in Wanssum. "Ze hebben daarbij lijm gebruikt zodat de affiches nauwelijks nog van de betonnen abri's verwijderd kunnen worden zonder de verf te beschadigen", zegt een woord voerder van SOS Meerlo-Wans sum. De naam van de basisschool in Tienray wordt niet gewijzigd. De Mariaschool blijft ook in de toe komst de Mariaschool heten. Dat blijkt uit een brief die in het dorp is verspreid en door de directie van Dynamiek Scholengroep, Mari aschool en Dorpsraad Tienray is ondertekend. Het veranderen van de naam van de school is al maan den een heikel thema in Tienray. Peter van de Water uit Meerlo opent zijn eigen muziekstudio. Daarmee gaat een lang gekoes terde wens in vervulling. Muziek studio Piccolo geeft muzikanten en (beginnende) bandjes de kans demo's op te nemen. Daarnaast geeft Peter van de Water gitaarles en is hij inzetbaar bij het schrij ven van nummers, als podiumbe geleider en als muziekcoach voor bandjes. Het Geijsterse kunstenaarsecht paar Mieke van Uden en Chris Roose heeft een abonnement op geslaagde feestjes.Tijdens de Geijs terse pinksterkermis wordt in de beeldentuin van Keramieke weer de tweejaarlijkse expositie gehou den met vijf internationale kun stenaars. Ondanks het kwakkelige weer vinden honderden mensen weer de weg naar de beeldentuin om te genieten van kunst. Na jarenlang procederen weet een kleine melkveehouder uit Swolgen nog niet waar hij aan toe is. Dat blijkt tijdens de spoed zitting van de Raad van State in Den Haag. Het draait daarbij met name om de vraag of het bedrijf een specifieke milieuvergunning nodig heeft. Officieel ligt de lat voor zo'n vergunning bij een kleine vijftig koeien. De melkvee houderij van L.Ambrosius aan de Osterbos blijft momenteel net onder die limiet steken, maar er lopen ook nog wat andere dieren rond. Bovendien heeft Ambrosius bescheiden groeiplannen. Zijn buren zijn minder in hun sas met die situatie. Juni Visvereniging HSV De Schol bestaat een halve eeuw en viert dat in café- zaal Wilhelmina in Swolgen met een receptie die door veel mensen wordt bezocht. Clubman Piet van de Voort uit Swolgen wordt benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Mariaschool in Tienray viert een week lang dat de verbou wing achter de rug is. Het thema is samen feestvieren. Er zijn tal van activiteiten voor de kinderen. Ook wordt een door de kinderen gemaakt kunstwerk onthuld. Sportpark 't Hoogveld in Blit- terswijck komt veruit als beste locatie uit de bus voor een nieuw sportpark van SV United. Dat blijkt uit onderzoeken die de bureaus Groenewoud en BRO uitvoerden in opdracht van de gemeente. Meerlo-Wanssum streeft naar twee grote sportparken. Voor de zuide lijke locatie is uitbreiding van het sportpark in Swolgen de beste en onomstreden optie. "Gelukkig. De kogel is door de kerk", merkt een bestuurslid van Swolgense Boys op. Na afloop van de commissievergadering zijn er vooral opgeluchte gezichten in het Swolgense enTienrayse kamp. De laatste twijfels over de uitbrei ding van sportpark Kerkebos in Swolgen zijn weggenomen door wethouder Carla Brugman. Voet balclub TOP'27 verlaat straks het sportpark in Tienray om onder dak te krijgen op het vernieuwde Swolgense sportcomplex. Waar komt het nieuwe sport park van SV United? Niemand die er zijn vingers aan wil branden. Ook de politiek houdt zich nog op de vlakte. De kwestie ligt immers zeer gevoelig. Toch spelen de sentimenten tijdens de commis sievergadering nauwelijks een rol. Er ligt een rapport van BRO, een onafhankelijk extern bureau. BRO heeft een ruimtelijk onderzoek uitgevoerd en wijst het sportcom plex van BW'27 als beste locatie aan. De uitkomst lijkt een fikse tegenvaller voor de fusieclub uit Meerlo-Wanssum. Het 'grote' SV United ziet het niet zitten om aan te schuiven bij het kleine Blitters- wijck. Tennisvereniging De Gagel houdt een mini-maxi-toernooi dat in het teken staat van SOS Meerlo- Wanssum. Dit levert vierhonderd euro op voor het bouwen van een school in Zambia. Arnold Holl (68) uit Meerlo stopt als raadslid van oppositie partij GP'94. Dat maakt de oud wethouder aan het eind van de raadsvergadering bekend. Holl, die al enige tijd kampt met gezondheidsproblemen, wordt als tweede raadslid van GP'94 opge volgd door Jan Cox uit Wanssum. Het huidige raadslid Frans Kerst- jens uit Swolgen is de opvolger van Holl als fractievoorzitter van GP'94. De politiek vindt dat de gemeen te Meerlo-Wanssum niet hoeft op te draaien voor de kosten van het vervangen van een pui in de enke le jaren oude sporthal in Meerlo. Dat blijkt tijdens de behandeling van de voorjaarsnota. De fracties willen dat eerst onderzocht wordt wie verantwoordelijk is voor het plaatsen van de pui, die bestaat uit een zachte houtsoort en al in 2010 vervangen moet worden. Bed- en breakfast Vakantie Meerlo aan de Hoofdstraat 13 in Meerlo mag van de gemeenteraad in de toekomst uitbreiden, mits de ondernemers rekening houden met de natuur en het uitzicht op het Molenbeekdal. De partijen stemmen tijdens de raadsverga dering in met het verzoek van de Trudy Steeghs en Ton de Boer, eigenaren van Vakantie Meerlo, om het bebouwingspercentage dat momenteel geldt op hun per ceel op te rekken van 15 naar 25 procent. Het college van B en W moet stoppen met de sombere bespie gelingen van de laatste tijd. Natuur lijk verkeren de kleine gemeenten in Nederland in zwaar weer, maar met creativiteit, durf en geloof in eigen kracht is het mogelijk om de zelfstandigheid van de gemeente Meerlo-Wanssum te behouden. Die boodschap geven vooral het CDA en de Partij van de Arbeid burgemeester en wethouders mee in hun algemene beschouwingen op de voorjaarsnota 2007. Vendelier Ger van de Water wordt gekroond tot koning van St. Antonius-Abt Gilde Blitterswijck. Het koningsschieten is bijzonder spannend omdat Pascal Franssen, die de afgelopen twee jaar de koningstitel veroverde, bij winst tot keizer zou worden gekroond. Meerlo is dankzij het initiatief van volleybalvereniging Sep Up en uitstekende samenwerking met zaal- en sportcomplex 't Brugeind weer een attractie rijker: een heus beachvolleybalveld. Het ligt pal achter de sportzaal in Meerlo Onbekenden stelen negentien oude kostbare beelden uit de parochiekerk van Swolgen. Uit de gegevens blijkt dat enkele houten beelden ruim vierhonderd jaar oud zijn. De dieven hebben ook koperen kandelaren en zilveren olielampjes uit een glazen vitrine kast gehaald. Kerkbestuur en poli tie hebben geen enkel vermoeden wie er achter deze kunstroof zit. Juli Twan Wijnhoven moet de woning aan de Ooijensweg 20 in Blitterswijck 'als de wiedeweerga' slopen. Dat eist de gemeente Meer lo-Wanssum van de Blitterswijckse ondernemer. Voldoet Wijnhoven niet aan deze harde eis, dan draait de gemeente de afspraak terug die eerder met hem is gemaakt. "En dat betekent dat de heer Wijnho ven uit de molen moet. Hij mag er dan niet langer in wonen", aldus een woordvoerster van de gemeente Meerlo-Wanssum. De sloop van het voormalige hotel Verstraelen in Wanssum start. Het gebouw maakt plaats voor een appartementencomplex. In totaal worden op deze locatie negen appartementen en een patiowoning gerealiseerd. De tweede ring van Diensten centrum Zonnehof in Tienray, inclusief de parkeerplaats, wordt nog voor de herfstvakantie ver licht. Daarmee komt het college van B en W tegemoet aan de wens van de plaatselijke dorpsraad en PK-raadslid Hans Coenders, die vinden dat de omgeving aan de Zonnehof 45 in Tienray beter ver licht kan worden. De sloop van de schuur en de opstallen achter en naast het pand van de voormalige Versboerderij aan de Spoorstraat in Tienray is in volle gang. Op het perceel van ruim één hectare aan de rand van het dorp wordt ruimte gemaakt voor de bouw van twee karakte ristieke woonhuizen. De bouw plaatsen zijn beide ruim 1000 m2 groot, zeventig meter diep en twintig meter breed. Meerlo krijgt er een nieuwe toe ristische attractie bij. Op camping 't Karrewiel Meerlo wordt voor de eerste keer een sfeervolle vakan- tiemarkt gehouden. De markt is een soort braderie met enkele tientallen kramen en stands van diverse curiosa, hobbyisten, kle ding en speelgoed. Nee, niet iedereen weet het meer. Maar in het verleden stond op de Leemberg in Tienray een steenfabriek. Die herinnering aan vroeger wil de dorpsraad levend houden door in het nieuwbouw- plan tussen de Zwanenweg en de Leemberg een kunstwerk te plaatsen dat verwijst naar 'de rijke steenfabriekhistorie' inTienray. Het ruïneterrein tussen de Veer- weg en de Maasweg in Blitters wijck wordt omzoomd door een karakteristieke lindelaan. Door het geweld van de oorlog en de natuur zijn zestien linden echter gesneuveld. De dorpsraad start een sponsoractie voor de herplant van deze zestien bomen bij de ruïne. Klassiek op Locatie staat in het teken van een concert van twee 'wonderkinderen' uit Rusland: Kirill Troussov (piano) en zijn zus Alexandra Troussova (viool). Het vijfde concert van dit muzikale zomerfestival, dat wordt gehou den in de maanden juli en augus tus in Noord-Limburg, vindt plaats aan de Gun in Swolgen en trekt veel publiek. Er komt geen speelautomaten- hal in hotel St.-Joseph in Tienray. Het college van B en W geeft eigenaar Patrick van Soest geen toestemming voor het exploite ren van een speelautomatenhal in het hotel. Van Soest wilde vijftig kansspelautomaten en vijf behen digheidsautomaten in het recent geopende restaurant-hotel plaat sen. De bewoners van de Postbaan en Beemdweg gaan in hoger beroep bij de rechtbank in Roer mond. Onlangs wees de commissie Bezwaarschriften hun bezwaren tegen de verleende bouwvergun ning van de gemeente aan pro jectontwikkelaar Theo Vissers van de hand. Dit advies werd overge nomen door het college. "Wij zijn natuurlijk teleurgesteld over de gang van zaken, maar we gaan vol goede moed werken aan ons beroepschrift", zegt woordvoer derjan Lensen. Augustus De Tienrayse kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard legt de laatste hand aan een maquette van de basisschool die momenteel in het Zambiaanse dorpje Kalundu View wordt gebouwd. Schaal 1 op 200 bouwde hij aan de hand van de bouwtekeningen het schooltje. De 5 2-jarige Tienrayse vrachtwa genchauffeur Ger van Lin komt bij een bedrijfsongeval op de Colora- doweg in Rotterdam om het leven. Door nog onbekende oorzaak raakt de railing van de trailer een silo bij het naar binnen rijden. Tijdens deze reparatie valt de Tienraynaar van het dak van de trailer op de grond. Hij loopt zwaar hoofdletsel op en overlijdt later aan zijn verwondingen. In Meerlo-Wanssum krijgen drie personen dit jaar de Nederlandse nationaliteit. Burgemeester Hahn nodigt hen uit voor een rondvaart over de Maas met de Filia Mosae. Tijdens de twee uur durende boot tocht zijn de drie nieuwe Neder landers nog eens extra welkom geheten en in het zonnetje gezet: Hamid Husseini, Jaser Husseini en Dave Mac Master. Het plan van Jan en Gerty Jen- neskens om de aanbouw van hun boerderij Bekenhof in Meerlo te slopen, stuit op verzet van hun buren. De familie Verheugen is het namelijk niet eens met het besluit van het college om aan de eigena ren van de boerderij aan de Mgr. Jenneskensstraat een sloopver gunning te verlenen. De commis sie bezwaarschriften buigt zich over de Meerlose burentwist. De familie Verheugen wil met het bezwaar vooral voorkomen dat er in de toekomst mogelijk een bouwkavel komt tussen Bekenhof en haar eigen huis. Wanssum en Meerlo zijn een bijzondere speelvoorziening rij ker. In beide dorpen wordt een zogeheten pannakooi geplaatst, de eerste in de Meerlo-Wanssum. De bedoeling is dat voor het eind van het jaar in alle dorpen van de gemeente een pannakooi komt. Wethouder Minken (Sport) draagt de pannakooi officieel over aan de stichting Os Speulplekske in Meerlo. Op initiatief van het Ontwikke lingsbureau Ooghoogte uit Affer- den (Gld) worden in de gemeente Meerlo-Wanssum twee bijzondere woningbouwplannen uitgewerkt. Het gaat om de verbouwingsplan nen van de Mariahoeve aan Maas- weg in Blitterswijck en de karakte ristieke boerenhoeve Vorsterhoff inTienray. Meerlo staat in het teken van een fiets- en wandeltocht langs bij zondere kapellen in de gemeente Meerlo-Wanssum. De organisatie van de tocht is in handen van het onlangs opgerichte comité Marie- krenske dat zich inzet voor de restauratie van een eeuwenoude kapel in de buurtschap Megelsum dat is toegewijd aan Maria. De opbrengst van deze fiets- en wan deltocht komt ten goede aan de restauratie van de kapel. In Blitterswijck wordt een spon sorloop gehouden voor speelter rein d'n Blitskikker. De speeltuin werd acht jaar geleden geopend. Drie keer eerder werd er door de gelijknamige stichting een spon sorloop op touw gezet om geld in te zamelen voor het speelterrein. Voor de aanleg van rode fiets stroken, de aanleg van een voet pad en het vergroten van de grens van de bebouwde kom van Geijs teren in de richting van Oostrum wil de gemeente Meerlo-Wanssum 70.000 euro uittrekken. De totale kosten van de werkzaamheden worden geraamd om 93 000 euro. Het resterende bedrag van 23.000 euro wordt betaald via provinciale subsidies. Deze en andere maatre gelen moeten de verkeersveilig heid op de Oostrumseweg ver groten. In Tienray ontmantelt de poli tie een hennepkwekerij aan de Nieuwe Baan De politie treft in twee kamers op de eerste verdie ping van de huurwoning in totaal 240 planten aan en op de zolder nog eens 220 planten. Onderzoek wijst uit dat de 34-jarige bewoon ster ook illegaal stroom heeft afge tapt. De woning is ontruimd. De rechtbank in Roermond buigt zich wederom niet inhou delijk over het dossier van de ver meende eigenaar van een hennep kwekerij in Meerlo. De rechtbank hield de zaak voor onbepaalde tijd aan, omdat er nog getuigen moe ten worden gehoord. Bovendien bleken eerdere getuigenverkla ringen onduidelijk en onvolledig. En de rechtbank wil ook een ver dwenen Poolse man horen. Het is inmiddels al 3-5 jaar geleden dat de politie bij W in Meerlo binnen valt. De officiële opening van de brede scholen vindt plaats bij de brede school aan de Gouverneur Houbenstraat in Wanssum. Daar naast houdt iedere locatie ook nog een eigen feestje. De brede scholen worden in het bijzijn van gedeputeerde Noël Lebens (CDA) geopend. Augustus: Erik van Maarschalkerwaard ontwerpt maquette voor SOS.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15