Venrayse i Dit zijn de acht genomineerden RBC 'de Oelderse Halte' Lifestyle, Secondo, D-Company Martin Cuypers BV Ricor 3 JANUARI 2008: ZEVENDE VENRAYSE ONDERNEMERS EVENEMENT c u tt PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 12 Op 3 januari 2008 worden voor de zevende keer de Ven rayse Ondernemers Prijzen uitgereikt. Dat gebeurt tijdens het (uitverkochte) 'Venrayse Ondernemers Evenement 2008', dé nieuwjaarsbijeen komst voor ondernemers uit Venray en Meerlo-Wanssum. De Venrayse Ondernemers Prijzen zijn bedoeld om het ondernemer schap in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum te stimuleren. Een speciaal comité organiseert het evenement namens de geza menlijke Venrayse en Meerlo-Wans- sumse ondernemersverenigingen. Elk jaar worden twee prijzen uit gereikt: de Loek Nelissenprijs, die wordt toegekend door een jury onder voorzitterschap van burge meester Jos Waals, en de Rabobank Publieksprijs, die wordt toegekend door de bezoekers van het Venray se Ondernemers Evenement. Het thema: Ondernemerschap en verandering Verandering kent vele gedaanten. Verandering door herstructurering, overname of fusie, technologische ontwikkeling, nieuwe ideeën over management, wetgeving. Een veran dering kan voortkomen uit onvre de of een bedreiging, maar ook uit ambitie en kansen. De bedrijven die door de ondernemersverenigingen zijn voorgedragen voor de Venrayse Ondernemers Prijzen 2008 hebben op een creatieve wijze ingespeeld op verandering. Daarmee kun nen ze dienen als inspiratiebron voor andere bedrijven in Venray en Meerlo-Wanssum. Op 3 januari 2008 zullen ze zich voor een uit verkochte Venrayse schouwburg presenteren. Wie maken het Venrayse Ondernemers Evenement mogelijk? Het Venrayse Ondernemers Evene ment en de prijzen zijn financieel mogelijk gemaakt door de deelne mende Venrayse en Meerlo-Wans- sumse ondernemersverenigingen, hoofdsponsor Rabobank Venray en sponsor Gemeente Venray. De deelnemende ondernemersvereni gingen zijn Agri Business Groep Venray e.o., Business Vision Venray, Industriële Club Venray e.o., LLTB Venray e.o., Koninklijke Horeca Nederland afd. Venray, MKB Venray, Ondernemersverenigingen Meerlo- Wanssum, OOZO Oostmm, Venray Centraal, VZO afd. Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel, Yssel- steyn. Programma Het Venrayse Ondernemers Eve nement begint om 19-30 uur met de ontvangst van de gasten. Om 20 uur is de openingspresentatie, waarna Robert Bouten (directeur van Omroep Venlo, voorheen pro grammaker en presentator bij LI) de acht genomineerden aankondigt die hun presentatie houden.Vervol- gens brengen de aanwezigen hun stem uit, waarna een verrassend optreden zal plaatsvinden. Hierna worden de winnaars bekendge maakt. Vanaf 22.15 uur is er ruim schoots gelegenheid voor een nieuwjaarstoast in de foyer. Regio Business Centre 'de Oel derse Halte' is een samenwer king van ruim twintig bedrijven in de agribusiness. Directeur Jan Janssen Genomineerd door Agribusiness Groep Venray e.o. Niet in je eentje, maar samen. Dat is de kracht van de Oelderse Halte, zegt Jan Janssen, directeur van SaWeCo en initiatiefnemer van de Oelderse Halte. 'We bren gen bedrijven in de agribusiness, MKB en industrie in contact met elkaar,' zegt hij. 'De ondernemers maken gebruik van eikaars ken nis en kennissen.' SaWeCo onder steunt dit businessnetwerk met diensten en faciliteiten, zodat goede ideeën ook werkelijkheid worden. Het concept Oelderse Halte resulteerde al in succesvolle innovaties als Carnola (koolzaad olie) en Magi-con (veevoeder op recept). 'Maar de spectaculairste innovatie volgt binnen twee jaar,' belooft Jan Janssen. 'Daarmee kun je in één minuut een eitje koken!' Verandering betekent voor de Oelderse Halte ook: professionali sering. 'Kijk maar naar ons gloed nieuwe logo. Elk bedrijf werkt vanuit zijn eigen identiteit samen in een netwerk, en het zijn de mensen die het succes bepalen.' Voorjaar 2008 volgt een nieuw hoogtepunt: dan betrekt RBC de Oelderse Halte zijn eigen gebouw. Jan Janssen kan niet wachten tot ook deze verandering een feit is: 'Er komt onder meer een hyper modern personeels- en onderne merscafé om te netwerken,' zegt hij trots. Lifestyle, Secondo en D-Com- pany zijn drie modewinkels in Venray Eigenaren Piet, Maria en Dieu- wertje van Dijck Genomineerd door MKB Venray Piet van Dijck heeft een lijfspreuk. 'Verander jezelf, dat verandert alles.' Het past bij hem én bij zijn passie: mode. 'Mensen verande ren, hun kleding weerspiegelt dat. Maar ook mode verandert. Dat zijn fascinerende processen.' In 1988 nam hij kledingwinkel Paddy over, vanaf 1990 werd dit Lifestyle: kleding voor de moderne jonge vrouw. Het succes smaakte naar meer. In 1996 volgde Secondo: voor 'vrouwen met gevoel voor mooie mode' en gerund door echtgenote Maria. Sinds 2005 is er D-Company: voor een jong en trendgevoelig publiek. Hier zwaait dochter Dieuwertje de scepter. Drie keer raden wat in huize Van Dijck het gesprek van elke dag is. 'Mode is voor ons een manier van leven. Inspelen op trends is ons lust en leven. We willen steeds een stapje verder, steeds vernieuwen en veranderen.' Soms zit verandering in kleine din gen, zoals de Peel en Maas-rubriek 'Van ramp tot vamp' waaraan de familie Van Dijck meewerkt; soms in grote dingen, zoals de verbou wingen van Lifestyle én Secondo. Twee pijlers zijn altijd hetzelfde gebleven: sfeer en service. 'Wij koesteren het kleinschalige. Klan ten moeten graag bij ons binnen lopen, en desgewenst adviseren we ook buiten werktijd.' Martin Cuypers BV is een Ven rayse kantoorvakhandel met twee vestigingen Eigenaren Eric Arts en Bart Everaerts Genomineerd door Business Vision Venray Dit is het verhaal van Eric Arts en Bart Everaerts: twee werkne mers die werkgever werden. Op 1 augustus 1999 traden ze in dienst bij Martin Cuypers BV. Toen de naamgever in 2004 te kennen gaf dat hij zich wilde terugtrekken, wierpen Arts en Everaerts zich op om het bedrijf over te nemen. Sinds 1 januari 2007 zijn ze de trot se eigenaren. Deze 'wisseling van de wacht' is een belangrijke, maar zeker niet de enige verandering die het dertig jaar oude bedrijf recent onderging. De boekhandel in de Passage werd verkocht, de Schoolstraat kreeg een verdieping vol koffers en tassen, de vestiging op Keizersveld een afhaalshop. En voor de toekomst heeft het duo meer verandering in petto: de winkel in de Schoolstraat onder gaat binnenkort een facelift en er is er een nieuwe bestel-website in ontwikkeling. Maar niet alles verandert, zeggen de nieuwbak ken directeuren eensgezind: 'Ons alles-voor-kantoor-concept, ons enthousiasme, onze flexibiliteit, persoonlijke service en klant vriendelijkheid blijven zoals ze waren. Wel zullen we ons meer gaan profileren als kenniscentrum voor vakkundig advies.' En de con currentie vóór blijven, die ambitie blijft ook. 'En daarvoor moet je weloverwogen veranderen.' Ricor is een Venrayse winkel voor dames- en herenmode Eigenaren Ria, Luciënne en Moni que Cordang Genomineerd door Venray Cen traal 'De kroon op alle veranderingen die onze zaak in de loop der jaren heeft ondergaan.' Zo omschrijft Ria Cordang de ingrijpende ver bouwing van Ricor in 2007, die meer ruimte opleverde én een herenafdeling waar je u tegen zegt. Ricor begon in 1990 als een bijouteriewinkeltje van welgeteld 24 vierkante meter in de Venrayse Grotestraat. Zeven jaar later - haar dochters Monique en Luciënne werkten er inmiddels ook fulltime - verhuisde Ricor naar het huidige pand op de hoek Julianasingel- Poststraat. Die verhuizing werd niet door iedereen begrepen, maar de dames Cordang waren ervan overtuigd dat de klanten zouden meegaan. Datzelfde vertrouwen lag ten grondslag aan de verbouwingen in 2000 en 2007.'Noem het geloof in eigen kunnen, maar het is ook de overtuiging: ondernemerschap is verandering.' Het is deze overtui ging die al jaren klanten trekt uit Venray en zeer ruime omgeving. Bij Ricor vinden ze bijzondere merken als Girbaud, Strenesse en Armani. Vindt de familie die van mooie dingen houdt het nu wel mooi geweest, qua veranderin gen? 'Binnen de huidige ruim 300 vierkante meter kunnen we nog van alles veranderen. Nee, we zijn nooit klaar.' halte •msBS. Wie wint de Venrayse Ondernemers Prijzen 2007?

Peel en Maas | 2007 | | pagina 12