2007 'JÊBT O PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 11 VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUB Oktober Estafette is de naam van de nieuwe samenwerkingsschool in de Venrayse wijk Brukske. Estafet te is de nieuwe school waarin De Foekepot en De Flierefluit samen gaan. De Kinderboekenweek 2007 editie van de Venrayse geschiede nisquiz. Het thema dit keer was Wonen in Venray (en Nederland). De tweede prijs gaat naar Hans van Meijel en Twan van Els wordt derde. Moedercentrum EVA staat in het teken van het Suikerfeest. Het Venray is te schuchter en te bescheiden. En dat terwijl Venray veel te bieden heeft op cultuur historische gebied en daarnaast tal van grootstedelijke voorzie ningen heeft. Dat is de hoofdcon clusie uit het plan van aanpak dat het bureau Merkator in opdracht Oktober: Moedercentrum Venray viert het Suikerfeest. staat in het teken van geheimen. Onder het motto 'Sub Rosa - Boe ken vol geheimen' besteedt de 53ste Kinderboekenweek aan dacht aan geheimen, mysteries en verborgen zaken in kinderboeken. In het Venrayse winkelcentrum start een unieke kunstexpositie. Veel winkeliers stellen kunstwer ken van deelnemers aan de Kunst werkplaats in Venray tentoon in hun etalages. Het Spelement, een kunstwerk van Gusse Wie dat jarenlang bij de school in Leunen stond, wordt onder grote belangstelling in de nieuwe woonwijk Korenmo len onthuld. Wethouder Van der Broeck onthult het kunstwerk, in het bijzijn van mevrouw Claes- sens, de weduwe van de kunste- SP en Lokaal Aktief vinden dat er veel te weinig huurwoningen zijn opgenomen in de woonvisie. In het woningbouwprogramma 2007-2021 zijn van de 2000 te bou wen woningen er 242 bestemd voor huur. De oppositiepartijen uiten in de commissie Stedelijke Ontwikkeling hun zorgen. De gemeente komt terug op haar besluit het Smaal Pedje af te sluiten en te verkopen. Er was al een koopoverkomst gesloten met drie aanwonenden over de ver koop van het historische voetpad tussen Stationsweg en Dr. Poels straat. Omdat het Smaal Pedje een grote cultuurhistorische en emo tionele waarde heeft voor Ven ray, besluit het college het pad te behouden. Venray staat landelijk op de vijfde plaats van gemeenten met het hoogste aantal woninginbra ken. Per 10.000 inwoners vonden in Venray vorig jaar 88 inbraken plaats. Abcoube voert met 96 inbraken de ranglijst aan, voor Eindhoven (94), Utrecht (93) en Blaricum (91). Meerlo-Wanssum staat samen met Hilversum en Roermond op de negende plek met een gemiddelde van 78 inbra ken. Op de 80e klompenmakersdag in Sint Oedenrode behaalt Carel Jeuken uit Leunen met zijn met de hand gemaakte klompen de eer ste prijs. Klompenmakers uit heel Nederland komen bijeen. De grootse kunstmanifestatie Rock My Religion trekt in vier weken tijd ruim 5000 bezoekers. Daarnaast nemen zo'n 750 leerlin gen van het middelbaar onderwijs deel aan het educatieve onderdeel Exodus. De interesse voor het eer ste deel van Rock My Religion, de voettocht van het Odapark naar het St. Annaterrein, is overweldi gend. Venray kiest er niet voor om huizen te bouwen voor Oost- Europese werknemers. Dit in tegenstelling tot andere gemeen ten in Noord-Limburg. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) meent dat de grote toestroom van vooral Poolse arbeidskrachten van tijde lijke duur is. "Daarom moeten we nu niet voor deze doelgroep gaan bouwen. Met het risico dat we over vijftien jaar een overschot hebben aan goedkope en kwalita tief mindere woningen." Grote teleurstelling overheerst bij de politiek na het afblazen van het Winterfestival. Bij het zoeken naar een zondebok moet iedereen het ontgelden: wethouder Van der Broeck, de stichting Winterfes tival, de marktkooplieden en de gemeentelijke marktverordening. "Een debacle voor Venray", zegt SP-raadslid Elianne Sweelssen. Koos Swinkels wint de derde Suikerfeest volgt op de ramadan, de periode waarin moslims niet mogen eten en drinken als de zon op is. Dit traditionele moslimfeest wordt in het Venrayse moedercen trum in een multicultureel jasje gestoken. De presentatie van het Venrayse Archiefspel, dat jongeren spelen derwijs laat kennismaken met de bronnen van het gemeentearchief. Het idee voor het spel is afkomstig van René Bleumink, leraar geschie denis aan het Raayland College. Op last van burgemeester Waals sluit café Havana aan de Henseni- usstraat de deuren. Aanleiding is een grote vechtpartij in en buiten de kroeg. Het Deurnese bedrijf Cords- trap is volop bezig met de ver huizing naar Venray. Cordstrap is het eerste bedrijf dat zich vestigt op industrieterrein De Blakt. Het aanleggen van de ontsluitingsweg kost 4 miljoen euro. Burgemeester Waals viert zijn 64e verjaardag. Over een jaar kan hij met pensioen gaan. Alhoewel zijn ambtstermijn officieel nog doorloopt tot 1 september 2009- Jos Waals wil nog niet zeggen wanneer hij precies stopt. "Dat zal ik als eerste aan de Koningin bekendmaken. Uiterlijk negen maanden van tevoren schrijf ik haar een brief. Nee, die brief heb ik nog niet verstuurd." De politiek stemt niet klakke loos in met het voorstel van het college over de nieuwe sporthal. B en W kiezen een variant die 6,2 miljoen euro kost. Het grote nadeel is dat de hal niet echt geschikt is voor muziekevenementen omdat een deugdelijke geluidsisolatie ontbreekt. Bovendien is het pla fond te laag om er internationale volleybalwedstrijden te houden. In Ysselsteyn is een initiatief groep opgericht om in de dorps kern verzorgingstehuis 't Zorg- huus op te richten. In het complex komen zo'n twintig zorgwonin- gen die bestemd zijn voor hulp behoevende Ysselsteyners. Tijdens de laatste dorpsraadvergadering maakt Karin van Dijck, voorzitter van stichting 't Zorghuus, de plan nen bekend. Aardappelteler Janssen in Oostrum staakt zijn bedrijfsac tiviteiten. De gemeente Venray dreigt over te gaan tot sluiting van het bedrijf van de aardappelteler aan de van Broekhuizenstraat. De reden hiervoor is dat het bedrijf geen milieuvergunning heeft en dus illegaal werkt. De omwonen den van het bedrijf hebben in het verleden regelmatig geklaagd over onder meer geluidsoverlast. De gemeente Venray wil dat de ondernemers in het centrum van Venray gezamenlijk afspra ken maken over het ophalen van bedrijfsafval. Na de renovatie van het centrum, die volgend jaar start, wil de gemeente containers en vuilniszakken uit het straat beeld weren. Dat draagt volgens wethouder Van der Broeck bij aan een kwalitatief beter centrum. De wethouder licht de plannen van de gemeente tijdens een informa tieavond toe. Flextronics International Euro pe wil in juni 2008 het bedrijf sluiten. Dat krijgt het personeel van de directie te horen. De vrees dat alle 240 resterende banen ver dwijnen, blijkt gegrond. Vorig jaar verdwenen 465 banen na alweer de zoveelste reorganisatie binnen het bedrijf. Flextronics Internatio nal Europe nam in 2001 de assem blageafdeling van Xerox over.Toen nog werkten er 1250 mensen bin nen het bedrijf. van de gemeente Venray maakte. Volgens het bureau is er in Ven ray wel voldoende draagvlak om onder leiding van de gemeente de 'vermarketing' van Venray aan te pakken. De gemeente wil racecircuit De Peel tot eind 2008 openhouden. Tot die tijd mag het circuit maxi maal acht uur per week gebruikt worden. Enkele maanden gele den besloot de provincie dat het circuit op 1 december 2007 op slot moet. De provincie zag geen mogelijkheid het illegale circuit langer open te houden nadat de Raad van State een streep trok door het gedoogbeleid. Het col lege beslist anders en wil - con form de wens van eigenaar Harry Maessen - het circuit nog een raceseizoen langer openhouden. De Venrayse bibliotheek maakt er werk van. Als startsein van de landelijke campagne Nederland Leest - met als hoofdthema het boek 'De gelukkige klas' van Theo Thijssen - wordt in de bibliotheek een Venrayse editie van Klasge noten opgevoerd. Met leerlingen van voor de oorlog tot in de jaren zeventig. Officier van justitie Ad Clarijs eist voor de rechtbank in Roer mond een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 20 jaar tegen de 37-jarige Erik E., die ervan wordt verdacht op 15 maart 2006 zijn vrouw Kathleen Cremers doelbewust en op beestachtige wijze te hebben vermoord. Met zeventig, vermoedelijk, messte ken werd zij, volgens Clarijs,'afge slacht' in haar woning aan de Was- bloem in Venray. De Berlijn-marathonlopers Wil lem Freriks en Bert Linders kun nen samen met de familie Straet- mann terugzien op een geslaagde sponsoractie voor Metakids. De voorzitter van de stichting, Debby Petter, neemt in hotel Asteria een cheque van 5-913 euro in ont vangst. Klanten van de gemeente Ven ray waarderen de dienstverlening van de gemeente ruim voldoende met een 8. Dit blijkt uit een onder zoek naar de klanttevredenheid van juni 2007. De vragen hadden betrekking op tevredenheid van klanten over het gemeentehuis, de openingstijden en het contact met medewerkers. Circuit De Peel kan in 2009 ver huizen naar de nieuwe locatie aan de overzijde van de Bakelsedijk in Vredepeel. De gemeenteraad stemt in met het nieuwe bestem- mingsplan.Alleen de SP en inVEN- tief zijn faliekant tegen. In mei 2006 besloot de gemeenteraad al met grote meerderheid dat een 'omklapping' van het circuit aan de Bakelsedijk de beste oplossing De verhuizing van Albert Heijn naar bedrijventerrein de Brier is van de baan. De gemeenteraad besluit deze locatie te schrap pen als vestigingsplaats voor een supermarkt. Ook de mogelijke verplaatsing van Em-Té naar de Dr. Poelsschool, op de hoek Hoender- straat-Langeweg, vindt de gemeen teraad ongewenst. Jan Strijbos ontvangt 't Silveren Swaentje. Strijbos zet zich al jaren in om de cultuur van Venray in het algemeen en die van Castenray en Oirlo in het bijzonder uit te dra gen. Hij heeft aan de wieg gestaan van een groot aantal verenigin gen, waarin hij vervolgens veelal bestuursfuncties bekleedde. November Ondernemer Mart Bos mag door de gemeente Venray niet uit zijn huis aan de Jan Poelsweg 12 in Ysselsteyn worden gezet. Ook hoeft hij zijn woning niet voor 1 december 2007 ontruimd te hebben. Dat bepaalt de voorzie- ningenrechter in Roermond in de spoedzaak die de Ysselsteynse ondernemer had aangespannen tegen de gemeente. Volgens de gemeente Venray woont Mart Bos illegaal in het huis. De wijk Brukske staat aan de vooravond van een grootschalige herstructurering. Het Onderne mend Gezelschap Brukske (OGB) ontvouwt zijn plannen voor de wijk. Plannen die de wijk meer open moeten gooien en Brukske vooral aantrekkelijker moeten maken als woonwijk. "Mensen moeten juist trots zijn op de wijk", vindt Liesbeth van Beek van Wonen Venray. De plannen omvat ten zowel infrastructurele maatre gelen alsook initiatieven op soci aalmaatschappelijk gebied. De begrotingsbehandeling is binnen drie uurtjes afgelopen. Er zijn ditmaal geen lange schor singen en ook de stortvloed van moties en amendementen blijft uit. Alleen oppositiepartijen SP en inVENtief keuren de begroting 2008 af. In de raadsvergadering ontstaat plotseling politiek vuurwerk. Samenwerking dient een motie van afkeuring in tegen PvdA-wet- houder Najja.Alleen de WD steunt de motie die bij de PvdA kwaad bloed zet. "Een theaterstukje", zegt een boze fractieleider Bert Linskens tijdens de schorsing. "Ze proberen willens en wetens onze wethouder te beschadigen." De nieuwe sporthal krijgt geen geluidsisolatie om ook als evene mentenhal dienst te kunnen doen. De gemeenteraad vindt de extra investering van 950.000 euro niet nodig. Ook wordt het plafond van zeven meter niet verhoogd naar tien of twaalfenhalve meter, zodat de hal ook geschikt is voor internationaal volleybal. De extra kosten van 600.000 tot 1 miljoen euro wil de raad er niet voor uit geven. Het theaterfeest met daaraan gekoppeld de dienstenveiling van Kiwanisclub Schieëpersland levert een recordopbrengst van 37.000 euro op. De opbrengst gaat naar het ALS-centrum in Nijmegen, waar onderzoek wordt gedaan naar deze zeldzame ziekte. Het lukt de Venrayse onderne mer Joop Goossens om rond de jaarwisseling een ijsbaan in Ven ray te realiseren. Niet op de Grote Markt, maar net als vorig jaar op het Schouwburgplein. Joop Goos sens is blij dat de kogel door de kerk is. Om Venray on Ice te reali seren is de Stichting Venray Events in het leven geroepen. De gemeente gaat werk maken van stadspromotie. Venray moet mee in de vaart der volkeren en citymarketing is het toverwoord om 'het merk Venray op te kaart te zetten'. Het doel is om Venray, toch een belangrijke regioge meente in Noord-Limburg, nog meer bekendheid en allure te geven. "Venray heeft veel mooie dingen", zegt wethouder Najja (PvdA). "Denk maar eens aan alle evenementen en onze cultuur. Zoals de Grote Kerk, het Odapark en het kunstencentrum. Samen met het winkelcentrum zijn dit de grote krachten waarmee we veel meer naar buiten moeten treden." De gemeente Venray geeft het Raayland College met ingang van 2007 jaarlijks 57.230 euro subsi die om voortijdige schooluitval en risicogedrag van leerlingen te bestrijden. Het Raayland College kan met eigen personeel en mid delen onvoldoende voorkomen dat steeds meer jongeren zonder diploma de school verlaten. Ongeveer tweeduizend hand tekeningen neemt burgemeester Jos Waals in ontvangst van een Venrayse horecadelegatie. De horecaondernemers zijn onlangs een actie gestart om de Venrayse politiek te bewegen niet voor een sluitingsuur te kiezen. Bert Pelzer, Gijs Schapendonk en Twan van Bussel gaan bij de burgemeester op bezoek. De Nederlandse Toer Fiets Unie (NFTU) kent aan Fietsvierdaagse Venray een 'vette' eerste ster toe. De organisatie van het populaire fietsevenement ontvangt van de jury 102 punten van de maximaal 125 te behalen punten.Als de fiets vierdaagse vijf punten meer had gescoord, dan had ze zelfs twee kwaliteitssterren van de NFTU in de wacht gesleept. De levende kerststal op de Grote Markt krijgt dit jaar een nieuwe beeldengroep. De vorige zeven beelden waren, na ruim 25 jaar trouwe dienst, dringend aan vervanging toe. "Het is een prachtige kerstgroep geworden", zegt voorzitter Pierre Pijpers. De kerststal trekt jaarlijks zo'n dertig duizend bezoekers. De bibliotheek komt vanaf januari 2008 in een ruimer jasje te zitten. De bovenverdieping aan de achterzijde aan de Lange- weg wordt bij het pand getrok ken. Tot voor kort was hier het bureau Architecten-MC gevestigd. Het architectenbureau verhuisde onlangs naar Leunen. De biblio theek kampt met een tekort aan werk- en vergaderruimtes. De vervallen boerderij aan de Zandhoek 12 in Oirlo komt op de gemeentelijke monumentenlijst. Pas dan kan de familie Zanders als eigenaar het pand restaureren en herstellen in de oude staat. Daar bij keert tevens het oude weg- kruis terug en wordt het erf weer volgens de historische beplanting aangelegd met linden, vlier en meidoornhagen. De gemeente Venray gaat nu toch optreden tegen de perma nente bewoning van recreatiepark de Witte Vennen. De gemeenteraad heeft hier al herhaaldelijk op aan gedrongen. Vanwege andere prio riteiten zijn de illegale bewoners van de Sparrendreef in Oostrum tot nu toe de dans ontsprongen. De gemeente wil voorkomen dat er een woonbuurt ontstaat op de Witte Vennen. Na drie zondagen koukleumen kunnen de Leunenaren weer in een verwarmde kerk zitten. Een bedrijf is bezig de oude verwar mingsketel weer veilig aan de praat te krijgen. Een paar weken geleden werd de verwarming bui ten werking gesteld nadat er kool monoxide vrijkwam. De gemeente juicht het toe als Omroep Venray zou starten met lokale televisie. Gezien de popu lariteit van de kabelkrant, zou de gemeente liefst al in 2008 op de tv willen verschijnen. De voor keur gaat uit naar het inkopen van eigen zendtijd. De gemeente kan dan zelf onderwerpen onder de aandacht van de burgers brengen. Voor het eerst sinds zes jaar gaan vanaf 1 januari 2008 de par keertarieven niet omhoog. Na de grote inhaalslag van 2002 - toen de tarieven ineens met 50 procent stegen - werd een parkeerkaartje jaarlijks 5 procent duurder. De gemeenteraad heeft onlangs, door het aannemen van een PvdA- motie, een halt toegeroepen aan de sterke prijsstijgingen. Het is maar kil en donker voor de deur van boekhandel Van den Munckhof. Dat kan de ruim hon derd fans van Harry Potter er niet van weerhouden rond het mid dernachtelijk uur naar de winkel te komen. Voor het zevende en tevens laatste deel van Harry Pot ter en de Relieken van de Dood. In een bomvolle en zeer gezel lige carnavalsloods aan de Yssel- steynseweg verschijnt de jubile umprins van de 5x 11 vierende Piëlreuzen: Willie Koonings. Zijn motto: 'Mit veul muziek, plezier en passie; pruuf en geniet. Zoë maken wej samen enne reuze vas- telaovendstied'. Bijna 58 is hij, Mart, in de volks mond Matje, Pijnappels. Hij gaat gebruikmaken van de VUT-rege- ling, na 35 jaar politieman in Ven ray te zijn geweest. Een agent met veel connecties neemt als laatste van een oudere generatie afscheid van de politie. Venraynaar Paul Hulsman krijgt definitief groen licht voor zijn nieuwbouwplannen. De Raad van State legt het bezwaar van buurman Sijbers tegen de door de gemeente Venray verleende bouwvergunning naast zich neer. Voor Hulsman komt deze uit spraak echter te laat. De bouwkos ten voor een nieuw café zijn naar eigen zeggen zo hoog gestegen dat de nieuwbouw aan het Hense- niusplein definitief van de baan is. Op 78-jarige leeftijd overlijdt Wim Buys Buijs was met name bekend als dirigent en oprichter van de Zangers van St. Frans, maar was ook politiek actief. Jarenlang was hij lid van de WD Venray. De Deken Thielenstraat ver vangt de Schoolstraat als fietsrou te door het centrum. De School straat wordt afgesloten voor al het verkeer, krijgt een opwaarding en behoort straks bij het kernwinkel gebied. Net als de Grotestraat en De Bleek wordt ook de School straat het domein van voetgangers na de herinrichting van het win kelcentrum. Politiechef John Geraedts doet een dringend beroep op de poli tiek om in te stemmen met een sluitingsuur voor de horeca. Geraedts houdt een vurig pleidooi. Hij haalt de recente vechtpartij in het inmiddels gesloten café Hava na aan. "Ik ben er zelf bij geweest, 's Ochtends om 7.20 uur lopen er bloedende mensen op straat. Bin nen wordt de kroeg kort en klein geslagen. Er zitten nog jongeren binnen van zestien jaar. En dat op het moment dat Venray al bijna aan de ontbijttafel zit." Een 58-jarige inwoner van Ven ray komt bij een ernstig verkeers ongeval bij knooppunt Paalgraven in Oss om het leven. De man komt met zijn auto op het kruisingsvlak van de afrit Oss-Oost en de Provin- cialeweg N324 in botsing met een autoambulance met aanhanger. In de crypte, het keldergewelf onder de raadzaal van het gemeen tehuis in Venray, vindt een bijzon dere kerkdienst plaats. In het bijzijn van een twaalftal zusters Ursulinen draagt deken Smeets, samen met burgemeester Waals in de rol van misdienaar, namelijk de allerlaatste dienst op in de onder grondse kapel. De 21-jarige Venraynaar, die een reeks van brandstichtingen in de wijk Desselke heeft gepleegd, is door de rechtbank in Roermond veroordeeld tot tbs en een voor waardelijke celstraf van twee jaar. Psychiatrisch onderzoek heeft uitgewezen dat de man vermin derd toerekeningsvatbaar is. De pyromaan stichtte tussen augus tus 2005 en oktober 2006 dertig branden. December Het doek valt definitief voor circuit De Peel. Pogingen van de gemeente en eigenaar Harrie Maessen om het racecircuit tot eind 2008 open te houden, zijn mislukt. De rechtbank in Roer mond stelt deze week Milieufe deratie Limburg, dorpsraad Mer- selo en andere organisaties in het gelijk. Het circuit moet direct op slot en de gemeente mag geen uit stel meer verlenen. De gemeente en Maessen gaan niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechter. Het centrum van Venray is het bezit van ongeveer driehonderd vreedzame dierenrechtenactivis ten uit heel Nederland, Duitsland en België. De actiegroep Anti-Dier proeven Coalitie (ADC) houdt haar zoveelste hoorbare protest tegen de mogelijke komst van het 50.000 m2 grote ScienceLink aan deA73. De Oostrumse parochie heet tijdens een plechtige hoogmis pastoor Alfons Keiler, de nieuwe pastoor van Oostrum. Hiermee komt een eind aan een periode van drie jaar waarin Oostrum het zonder vaste priester moest doen. Na de hoogmis, die wordt opge dragen door deken Harrie Smeets, schudden talrijke parochianen de hand van de nieuwe pastoor. De gemeente Venray stelt een bijdrage van 9-000 euro beschik baar voor een project dat is De Albionstraat wordt door inwoners van Leunen als meest gevaarlijke straat ervaren. Dat blijkt uit twee verkeersonderzoe- ken die door de Venrayse afde ling Veilig Verkeer Nederland zijn gemaakt. Een onderzoek wordt gedaan in opdracht van de dorps raad, de ander in opdracht van basisschool De Meent. De Koninklijke Algemene Kap persorganisatie (ANKO) wil dat de gemeente Venray een halt toe roept aan de vestiging van kap salons aan huis. De kappersbond spreekt van oneigenlijke concur rentie en zet vraagtekens bij de kwaliteit. De gemeente wil echter December: Museum 't Freulekeshuus begroet de 5000ste bezoeker bedoeld om middelbare scho lieren kennis te laten maken met nieuwe digitale vormen van onderwijs. Het project met de naam Blended Learning wordt uit gevoerd op acht scholen in Duits land en Limburg. In Venray doet het Raayland College mee. Er blijkt bij centrumonderne mers weinig animo te zijn voor het pas opgericht innovatiefonds. Hiermee kunnen projecten die bijdragen tot een attractiever cen trum gefinancierd worden. Voor iedere euro die via ondernemers vereniging Venray Centraal bin nenkomt, legt de gemeente twee euro bij. Tot een maximum van 60.000 euro per jaar. Onderne mers hebben tot nu toe slechts 4.000 euro in het fonds gestort. De gemeente Venray gaat nu eindelijk optreden tegen de illega le bewoning van vakantiehuisjes op recreatiepark De Witte Vennen in Oostrum. In navolging van het landelijk beleid gaan de bewo ners, die er voor oktober 2003 al woonden, vrijuit. Burgemeester Waals zegt dat het nog om tien vakantiehuisjes gaat die na die tijd permanent bewoond zijn. Pastoor Te Boekhorst vertrekt in februari 2008 bij het dekenaat Venray. Hij wordt pastoor in het Midden-Limburgse Heythuysen. In september 1997 werd de uit Hilvarenbeek afkomstige Te Boek horst geïnstalleerd als pastoor van Blitterswijck en Wanssum. In sep tember 2005 kwam daar Casten ray als derde parochie bij. Camping De Walnoot in Oirlo gaat 44 chalets bouwen waarin 176 Oost-Europese werknemers onderdak kunnen krijgen. Op de camping aan de Koepas verblij ven al langer voornamelijk Poolse arbeidskrachten. Het wordt een zogeheten 'Center Parcs-construc- tie' met woningen in een campus achtige opzet. Een aantal Noord-Limburgse gemeenten, waaronder Venray en Meerlo-Wanssum, willen de Spe cial Olympics 2010 naar Noord- Limburg halen. Een aantal van deze gemeenten werkt reeds samen in het project 'Iedereen kan sporten'. Zij hebben samen met de provincie het Huis voor de Sport opdracht gegeven het zoge heten 'bidboek' voor de Special Olympics te schrijven. De gemeente spreekt over zes of zeven meldingen van fietsers die een smak hebben gemaakt. Volgens de omwonenden zijn het er veel meer. Omvallende fietsers, die in aanraking komen met de betonnen rand tussen rijbaan en fietspad, schijnen schering en inslag te zijn. Half januari wordt gestart met het tweede stuk - tus sen Blauwververstraat en Weg in den Berg - van de renovatie van de Langstraat. De bewoners wil len dat de gemeente een andere oplossing kiest. Het liefst zien ze een groenstrook als afscheiding tussen fietspad en rijbaan. Onder grote belangstelling wordt het startschot gegeven voor de nieuwbouw van Gilde Oplei dingen op de bouwplaats aan de Henri Dunantstraat in Oostrum. In het kleurrijke gebouw krijgen ruim 1000 studenten van de sec tor Zorg Welzijn en Economie les. In het voorjaar 2009 wordt het schoolgebouw in gebruik geno men. Het ijsfestijn Venray On Ice begint. Op de schaatsbaan op het Schouwburgplein is het een drukte van belang. De bezoe kers genieten niet alleen van het schaatsen, maar ook van de sfeer op de 'kerstmarkt'. niets van een verbod weten en wil de eenmansbedrijfjes blijven toestaan. De WD keert zich tijdens de raadsvergadering als enige partij tegen het masterplan Brukske. De renovatie van de achterstands wijk gaat 50 miljoen euro kosten. "De financiële consequenties zijn onzeker. We vinden het nu te vroeg om groen licht te geven", zeg Frans van der Kruijf. Boosheid en teleurstelling over heersten in de gemeenteraad over het afblazen van het multifunctio neel centrum. De partijen zijn het erover eens dat het mfc als ver zamelgebouw voor verenigingen een goed idee was en nog steeds is. Maar het duurde veel te lang waardoor het draagvlak wegebde. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) gaat toch overstag. Hij laat het plan varen om het trapveldje aan De Vlies in Veulen vol te bou wen met vijftien woningen. De dorpsraad eiste het behoud van meer groen en kwam met succes tegen het plan in opstand. De gemeente, die de bouwver gunning voor woonboulevard Woonmax verleende, en project ontwikkelaar 3W Vastgoed zitten met een groot potentieel pro bleem. De rechter in Roermond gaf een aantal bezwaarmakers eer der dit jaar op een aantal fronten geluik. Nu buigt de Raad van State zich over de vraag of de bouwver gunning door de beugel kan. Meer concreet draait het om de gevol gen van de woonboulevard voor de luchtkwaliteit in de omgeving alsmede om het aantal parkeer plaatsen. De wethouder Hassan Najja en Patrick van der Broeck onthullen op het Dorpsplein in Oostrum het kunstwerk O voor de Oostrumse gemeenschap. Het kunstwerk is in opdracht van de dorpsraad ont worpen door kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard uitTienray. Na een renovatie van veertien maanden wordt basisschool De Stek in Castenray heropend. Pas toor Te Boekhorst zegent het gebouw na de opening in. De Stek is klaar voor de toekomst. Van den Munckhof BV verhuist van de Grotestraat naar industrie terrein Keizersveld. Tenminste, een deel van het bedrijf, want de boekhandel blijft gevestigd aan de Grotestraat. De drukkerij, uitge verij en kantoor(vak)handel zijn weg uit het centrum van Venray. Keizersveld 19 is het nieuwe adres van Van den Munckhof BV Er bestaat een kans dat op cir cuit De Peel in Vredepeel in 2008 toch geracet wordt. De gemeente wil in het nieuwe jaar toch nog twee evenementen toestaan op het circuit. Het gaat om racewed strijden met Pasen en Pinksteren. Het college is bereid om een evenementenvergunning af te geven. Milieufederatie Limburg en andere bezwaarmakers reage ren verbaasd op het besluit. Zoals bekend stelde de rechtbank in Roermond onlangs Milieufederatie Limburg en andere organisaties in het gelijk. Het circuit moet direct op slot, aldus de rechter. Na vier uur mag niemand meer naar binnen en om half vijf moet de zaak leeg zijn. Dat is het nieu we voorstel dat de gemeente Ven ray aan de raad gaat voorleggen als het gaat over wel of geen vaste sluitingstijden voor de horeca. De ongeorganiseerde horeca is het helemaal niet met het plan eens. De sluitingstijden gelden voor natte horeca en droge horeca, zoals cafetaria's en shoarmazaken. Het Venrayse jaar 2007 in beeld is.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11