2007 PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 10 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORH De gemeente Venray gaat een woningbouwplan in Veulen in één keer in procedure brengen en niet in twee fasen, zoals de dorpsraad had gevraagd. Het gaat om het gebied tussen de Voerleberg, Veu- lenseweg en De Vlies, een woning bouwlocatie waar veertien huizen worden gerealiseerd. De kavels zullen gefaseerd, in een periode van ongeveer vijf jaar, uitgegeven worden. niging die in de grond naast 't Podium zit. Basisschool De Hommel aan de Oostsingel mag haar gebouw uit gaan breiden met vijf lokalen en een speelzaal. Dit besluit het col lege. Tevens wordt het gebouw aangepast aan de normen op het gebied van onderwijskundige ver nieuwingen. JBC Venray 80 wil in Venray een overdekte jeu-de-boulesbaan realiseren. De 'bouledröme' moet seniorenwoningen realiseren. De politie verricht geen arresta ties in verband met de brand bij het politiebureau in Venray. Het onderzoek is nog steeds in volle gang. Onbekenden gooien een of meer zogeheten molotovcocktails op de binnenplaats van het poli tiebureau. Ook Venray Centraal vindt het jammer dat het Winterfestival dit jaar niet doorgaat. Dat laat woord voerder Francis Lemmers in een om aan de wettelijke eisen voor brandveiligheid te kunnen doen. De reden van de afwijzing is vol gens de gemeente dat de aanvraag niet voldoet aan de algemene sub sidieverordening Anti Dierproeven Coalitie pro testeert in Venray tegen de komst van Sciencelink. De activisten delen folders uit bij het gemeen tehuis en op de markt om de inwoners van Venray te informe ren over het in hun ogen dieron- terende project. Het hangt als een donkere wolk boven het hoofd van Mart Bos uit Ysselsteyn. De dwangsom van 120.000 euro die hij van de gemeente Venray moet betalen als hij de bedrijfswoning aan de Jan Poelsweg 12 niet voor 1 oktober heeft verlaten en ontruimd. Vol gens de gemeente Venray woont Bos namelijk illegaal in het huis en is er op korte termijn geen zicht op legalisering. Maar daar is de Ysselsteynse ondernemer het absoluut niet mee eens. Hij heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de forse last onder dwang som die de gemeente Venray hem heeft opgelegd. September 't Speelvlak is de naam van de gratis toegankelijke speeltuin in Venray. Dat wordt tijdens de druk bezochte officiële opening van de speeltuin in natuurgebied Vlakwa ter bekendgemaakt. Superdiscotheek Zenith gaat na het faillissement onder grote belangstelling weer open. Direc teur Marga van Dijck schat dat ruim vijfduizend bezoekers een bezoek aan de heropende Zenith brengen. De rechtbank veroordeelt de 40-jarige Guus M. uit Venray tot vier jaar cel voor poging tot moord op een man uit Blerick. De veroordeling is beduidend lager dan het Openbaar Ministerie (OM) had geëist: negen jaar gevan genisstraf. Volgens het OM heeft M. in maart dit jaar in een woning aan de Kolkweg een schot gelost, waardoor het slachtoffer gewond raakte. Geert Willems heeft genoeg van het illegaal wassen en sorteren van aardappels door aardappel teler Janssen uit Oostrum. Hij wil dat de gemeente Venray meteen stappen onderneemt tegen de maatschap en vindt dat er een direct een eind moet komen aan het 'eindeloze gedoogtraject'. Dat verklaarde de buurman van het bedrijf voor de commissie bezwaarschriften van de gemeen te Venray, waarin de bezwaren van Geert Willems en Herman Wijde- ven tegen de gedoogbeschikking onder de loep werden genomen. Op initiatief van vier kinderen van de Petrus' Bandenschool wor den handtekeningen ingezameld. Stan en Guus Boekholt en Lieke en Lotte Jeuken starten de actie omdat er tijdens de jaarwisseling geen ijsbaan in Venray dreigt te komen. Wethouder van der Broeck neemt honderden handtekenin gen in ontvangst. Veulen loopt uit voor de fees telijke opening van de nieuwe verkeerssituatie voor de school. In de nieuwe situatie is het ter rein afgeschermd door een mooie haagbeukenhaag die de gemeente heeft geplaatst. De schoolleiding maakt met de ouders afspraken over het halen en brengen van de leerlingen, zowel te voet als met de fiets of de auto. Deze afspraken zijn vastgelegd in het schoolregle ment. De nieuwe jeu-de-boulesbaan in Merselo wordt officieel geopend. Wethouder Hassan Najja van de gemeente Venray verricht de ope ningshandeling. Van de dorpsraad ontvangen de spelers een cheque van 500 euro voor het onderhoud van de baan. Er komt op de locatie van het voormalige restaurant Buiten- lust aan de Maasheseweg geen superhoge kantoortoren van acht verdiepingen. Bouwbedrijf Fleu ren heeft het perceel Buitenlust gekocht en wil er een markant kantoorgebouw van dertig meter hoogte neer te zetten. De gemeen te wijst het bouwplan af en staat maximaal een toren van vijf ver diepingen (twintig meter) toe. Drieënvijftig kerkbestuursle den, vrijwilligers en andere paro chianen van het dekenaat Venray maken een reis naar Rome. De deelnemers komen uit Castenray, Heide, Leunen, Veulen, Vredepeel, Venray, Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum. Ook deken Smeets en pastoor Te Boekhorst gaan mee. Na jarenlang gesteggel en com motie, besluit het college een bouwvergunning af te geven voor het pand Langstraat 49- De stich ting Islamitisch Centrum wil de voormalige winkelruimte verbou- van straat, om ongeregeldheden tijdens de kermis te voorkomen. De voor overlast zorgende jonge ren zijn bekenden van de politie. Politiechef John Geraedts van de politie Venray hoopt op een vei lige en gezellige kermis. Een 20-jarige Poolse man komt op de A73, ter hoogte van de afrit Vierlingsbeek/Overloon, om het leven. De man is van het viaduct op de rijbaan Nijmegen-Venlo van de A73 gesprongen en wordt ver volgens door vier voertuigen over reden. Harry Maessen koopt disco theek Zenith. Nieuwe onderhan delingen tussen de curator en de rechter-commissaris hebben het licht nu toch op groen gezet. De discotheek ging enkele maanden geleden failliet. Justitie verdenkt Lau G, zijn zoon en Geert G. nog altijd van de moord c.q. doodslag op Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) uit Venray. "Het drietal wordt nog steeds verdacht", beaamt een woordvoerder van het OM in Roermond. "Die situatie is onge wijzigd, in onze optiek zijn deze drie mannen betrokken bij de ver dwijning." Ja, er wordt hard gefietst in Boxmeer. Maar wat de tienduizen den bezoekers vooral opvalt is de gigantische actie die in het hart van het wielergekke Brabantse dorp wordt gevoerd onder de titel Autospeedway van Venray naar Boxmeer?'. Een ludiek actie, om Harry Maessen een hart onder de riem te steken. Augustus Venray viert kermis. Duizenden bezoekers komen op het spekta kel af en genieten van de attrac ties in hartje centrum. De kermis verloopt rustig. Antroposofisch kindercentrum De Nissehoff zit niemand in de weg op industrieterrein Smak- terheide. Dit bepaalt de Raad van State in een bodemprocedure die was aangespannen door de eige naar van een nabijgelegen beton- centrale. Dat die betoncentrale allang niet meer als zodanig in bedrijf is, heeft uiteraard ook mee gewogen. Tijdens de dorpsraadvergade ring in het Veulen overhandigen enkele jongeren 150 handteke ningen aan Gerrit Linders van de gemeente Venray. De jongeren hebben spontaan een handteke ningactie op touw gezet om een pannakooi naar Veulen te halen. Een 73-jarige Venrayse raakt ernstig gewond bij een ongeluk op de snelweg A73 tussen Venray en Vierlingsbeek. De vrouw rijdt over de vluchtstrook richting Nij megen als ze keert op de weg en tegen een automobilist uit Cuijk botst. Ook twee andere bestuur ders kunnen zonder verwondin gen uit hun auto stappen. De gemeente Venray wil de parkeerverwijzingen in het cen trum van Venray vervangen door een digitaal parkeerverwijzings- systeem. Dit systeem vermeldt bijvoorbeeld op de verwijsborden hoeveel plaatsen nog beschikbaar zijn. Als een parkeerterrein vol is kan het systeem bezoekers door verwijzen naar een andere par- keerlocatie. De renovatie van het dak van het oorlogsmonument aan het Kerkpad start. Het dak dient gere noveerd te worden omdat de dak constructie en de dakbedekking in slechte staat verkeren. Burgers die de regenpijpen afzagen en het hemelwater laten afvloeien naar een grindkoffer in de tuin, kunnen rekenen op een flinke bijdrage van de gemeente. Met ingang van volgend jaar ver strekt de gemeente Venray een subsidie van 8 euro per vierkan te meter verhard oppervlak dat wordt afgekoppeld van de riole ring. Venray is de eerste gemeente in Nederland die samen met Essent een omvangrijk BespaarPlan gaat opstellen. Dit plan moet de moge lijkheden voor energiebesparing in de gemeente Venray beschrij ven. Essent heeft het BespaarPlan opgezet om samen met zijn aan deelhouders energiebesparing in Nederland op grote schaal te sti muleren. Met het illegale wassen en sorte ren van aardappels door een aard appelkweker uit Oostrum moet het op 1 september definitief zijn afgelopen. Wanneer deze activitei ten dan nog niet zijn gelegaliseerd, mag de gemeente Venray ze in elk geval niet langer gedogen. Dat bepaalt de Raad van State. De gemeente Venray wijst een extra subsidieaanvraag van twee ton van de schouwburg Venray af. De schouwburg doet de aanvraag Augustus:Venray geniet van de altijd gezellige kermis. wen tot Turks studiecentrum en gebedsruimte. De plannen leidden tot veel ophef en verzet bij buurt bewoners en de politiek. Schouwburg Venray opent het culturele seizoen met het Festi val Uit de Kunst. Dit evenement is de afgelopen jaren gegroeid tot een waar feest op theatergebied. In Venray bruist het tijdens deze dag van de activiteiten, die veelal in het teken staan van de derde wereld. Zo'n twintig kinderen van diverse scholen uit de kom van Venray komen bij elkaar om mee te denken over spelen in Venray. Samen met wethouder Patrick van der Broeck bezoeken zij met de bus drie speelplekken. De kinde ren kunnen aangeven wat ze goed en wat ze minder goed vinden aan het spelen in Venray. De antwoor den neemt de gemeente mee in het Speelruimteplan. Het centrumplan van Leunen is van de baan. Omdat het een tekort oplevert van 3,1 miljoen euro. Leunen ziet de lang gekoesterde wens voor een nieuw dorpshart in rook opgaan. Nadat de grootste teleurstelling is weggeëbd, over heerst de boosheid op de gemeen te Venray. De dorpsraad voelt zich buitenspel gezet en aan het lijntje gehouden. Er lijkt schot te komen in de woningbouwplannen midden in de dorpskern van Oirlo. Het is een wens van de dorpsraad om schuin tegenover de kerk, in de hoek Hoofdstraat-Pastoor Gerards- straat, woningen te bouwen. Hier zou tevens het dorpsplein moe ten komen waarop ook jaarlijks de kermis gehouden wordt. De gemeente wil meewerken aan de bouwplannen, maar geeft voor rang aan het project 'bouwen in eigen beheer' op de locatie achter de voormalige Rabobank. Basisschool Petrus' Banden krijgt van de gemeente geen geld voor uitbreiding met twee leslo kalen. Vanwege de leerlingengroei heeft de school recht op twee extra lokalen, maar de gemeente vindt dat ze zonder kosten inpan dig gerealiseerd kunnen worden. Schoolbestuur SPOV is het niet met de gemeente eens. De politie stelt een samenscho lingsverbod in voor hangjonge ren die in het centrum overlast veroorzaken. Directe aanleiding is een incident waarbij een 18- jarige man zich bemoeit met de aanhouding van een 21-jarige Pool door de politie. In het centrum heeft men al langer last van een groep jongeren die met name op het Henseniusplein voor over last zorgt. De 18-jarige is volgens korpschef John Geraedts een van de leidende figuren. Er wordt gestart met een opknapbeurt van industrieterrein Smakterheide. Voor eind dit jaar worden op het terrein een paar fietspaden aangelegd, goten langs de weg vervangen en rommelige opritten en bochten opgeknapt. De ondernemers vinden het aan pakken van deze knelpunten alleen niet voldoende. Er moet veel meer gebeuren om Smakter heide veiliger en toegankelijker te maken, zo blijkt tijdens een infor matieavond. In Oirlo start een actie voor de aanleg van een zebrapad op de Hoofdstraat ter hoogte van de basisschool. De kinderen van de Mariaschool maken spandoeken en tekeningen en verzamelen handtekeningen, die aan wet houder Patrick van der Broeck worden overhandigd. De Hoofd straat in Oirlo is officieel een 30 km-zone, maar er wordt vaak veel harder gereden. Oud-bevrijder Doug Gentle overlijdt tijdens zijn bezoek aan Venray. Sinds 1986 worden jaar lijks Britse gasten door de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving begeleid en wordt de datum van de herden king aangepast aan hun verblijf. Nooit eerder gebeurde tijdens een bezoek van de oud-strijders zo'n drama. De basisscholen Coninxhof en De Keg doen mee aan de natio nale actie 'Op Voeten en Fietsen naar school' van Veilig Verkeer Nederland. Om de verkeersvei ligheid te bevorderen, hebben de scholen liever dat de kinderen niet met de auto naar school wor den gebracht. Wonen Venray gaat in Brukske 250 tot 300 huurwoningen ver kopen. De woningcorporatie is de grootste vastgoedeigenaar in de wijk. Tevens worden de twee grote flats aan de Bachstraat en Mozartstraat opgeknapt. Eén flat blijft bestemd voor goedkope huur. De andere flat krijgt een grondigere renovatie. "We willen deze flat geschikt maken voor middeninkomens", zegt directeur Liesbeth van Beek van Wonen Ven ray tijdens een informatieavond voor de politiek. Merselo krijgt een schaapskooi. De dorpsraad werkt samen met de Rabobank aan het plan voor een schaapskooi met een 'begra- zingsweide' aan de rand van het dorp. De opzet is de historische achtergrond en het ontstaan van Merselo zo zichtbaar te maken. Tevens zal de stal dienst doen als onderkomen voor de circa 150 schapen die momenteel in de gemeente Venray heidevelden en terreinen begrazen. Dat de gemeente en politie vaste sluitingstijden voor de horeca wil len herinvoeren, komt vooral door de criminaliteit in de vroege och tenduren. Dat vertelt politiechef John Geraedts tijdens een bijeen komst in de Witte Hoeve. Crimi nele 'horecatoeristen' van buiten Venray en dronken Polen blijken de grote boosdoeners te zijn. De Venrayse horeca blijft zich verzetten tegen het voornemen van het college om vaste slui tingstijden in te voeren. Politie, gemeente en centrumbewoners hopen met de herinvoering van een vast sluitingsuur de overlast en criminaliteit terug te dringen. Het aantal overlastmeldingen is weliswaar afgenomen, maar het gaat steeds meer om zwaardere delicten, meldt politiechef John Geraedts. Venray krijgt eindelijk zijn derde sporthal. Het college besluit 6,2 miljoen euro uit te trekken voor een nieuwe sport- en evene mentenhal aan de Zuidsingel. Het gebouw komt los te staan van De Wetteling, maar beide sporthallen worden met elkaar verbonden door het horecagedeelte. Mart Bos stapt naar de rechter om te voorkomen dat hij uit zijn huis wordt gezet. De gemeente wil dat hij zijn woning aan de Jan Poelsweg 12 in Ysselsteyn voor 1 november heeft verla ten. Tevens moet hij zijn woning voor 1 december ontruimd heb ben. Houdt hij zich niet aan deze deadline, dan moet hij een dwang som van maximaal 120.000 euro betalen. Volgens de gemeente en de commissie Bezwaarschriften woont Bos illegaal in het huis. Saweco gaat het veevoederbe drijf aan de Deputé Petersstraat in Oirlo uitbreiden. Er komt een nieu we bedrijfshal van 1250 vierkante meter voor opslag van grondstof fen en voor de stalling en onder houd van wagens en materieel. Door de uitbreiding wordt tevens de verkeersveiligheid op de Depu té Petersstraat verbeterd. Er komt een parkeerterrein bij van een hectare groot dat tevens dienst doet als manoeuvreerruimte voor vrachtauto's. De toekomst van de sport clubs ziet er niet rooskleurig uit. De alsmaar toenemende wet- en regelgeving, een tekort aan kader en vrijwilligers plus de tendens dat steeds meer mensen ongeor ganiseerd gaan sporten (fitness, wandelen, hardlopen) heeft grote gevolgen voor de verenigingen, ook die in de gemeente Venray. Dat meldt Rob Pingen van het Huis voor de Sport. Hij voorspelt dat over tien jaar de helft van de clubs niet meer in de huidige vorm zal bestaan. Vanwege samen werking, fusie of opheffing. Nu het doek voor het Winter festival is gevallen, is het initiatief van ondernemer Joop Goossens de laatste strohalm van schaats- minded Venray. Toen het overleg tussen het Winterfestival en de marktkooplui een paar maanden geleden spaak liep, kwam Goos sens met het idee van een ijsbaan op de Grote Markt. In de afgelopen maand werd tevergeefs gepoogd het succesvolle Winterfestival op het Schouwburgplein alsnog door te laten gaan. reactie namens het bestuur van de ondernemersvereniging weten. "Venray is een charmant dorp met een aangenaam en afwisselend winkelaanbod en in het centrum is altijd wat te beleven. Afgelo pen winter was er de ijsbaan, een echte publiekstrekker." Met de plaatsing van het apos telbeeld van de H.Andreas in de Grote Kerk in Venray is het pro ject negen apostelbeelden in het middenschip afgerond. De Stich ting Behoud en Restauratie van de Beeldenschat van de Grote Kerk in Venray is het project gestart in 2004. De naamVarkensmarkt past niet bij de uitstraling van een plein als het Henseniusplein. Bovendien is er in Venray maar één markt. Ook het bestuur van Venray Centraal is dat van mening. De ondernemers vereniging is tegen een eventu ele naamswijziging van het plein, zoals in de plannen voor het pro ject 'Centrum op de schop' wordt voorgesteld. Als circuit De Peel aan de Bakel- sedijk in Vredepeel voor 1 decem ber 2007 de poorten moet sluiten van de provincie, dan voelt Harry Maessen zich niet meer gehou den aan de samenwerkingsover eenkomst die hij heeft afgesloten met de gemeente, de provincie en motorsportstichting MSS De Peel. En dat betekent dat het huidige circuit niet door hem wordt ont manteld. Dat zegt hij voor de com missie bezwaarschriften. De fraaie vertrekboog bij De Wetteling staat er ietwat somber bij als Jan Kreutz, de voorzitter van de Fietsvierdaagse Venray, bur gemeester Jos Waals de opening laat verrichten. Aan fietsers geen gebrek. Ze staan als het ware al te trappelen van ongeduld. Het startschot klinkt voor de Venrayse Oldtimer Toertocht. Een lange stoet van honderden prach tige bolides van 25 jaar en ouder trekt door Venray en omgeving. In Venray vindt de traditio nele jaarmarkt plaats. Duizenden bezoekers brengen een bezoek aan een bruisend centrum. De politie in Venray haalt dit jaar weer uit voorzorg raddraaiers De inhoudelijke behandeling van de moordzaak van Kathleen Engels-Cremers uit Venray is opnieuw aangehouden. Tijdens de zitting besluit de rechtbank in Roermond de verdediging maxi maal drie maanden de tijd te geven alle rapporten zorgvuldig te bestuderen en een contra-exper tise van de DNA-onderzoeken te laten voeren. Aan de 'buitenzijde' van de Molenhofweg in Leunen mag geen nieuwe woning komen. Na de rechtbank in Roermond stelt ook de Raad van State in Den Haag de liefhebbers van deze sport de mogelijkheid bieden om ook in de wintermaanden hun sport over dekt te kunnen beoefenen. Een nog in te stellen werkgroep gaat de haalbaarheid van de nieuwe binnensportaccommodatie in Ven ray onderzoeken. Klassiek op Locatie bouwt het podium op in het prachtige Anna- park vlak bij de galerie van Abra- hamArt. Ook leerlingen van de muziekschool doen aan het con cert mee. De nieuwe brede school in De gemeente Venray in het gelijk. De zaak was aangespannen door aan nemer J. van Ooi uit Leunen, die aan de Molenhofweg een woning wil neerzetten voor zijn oude dag. De gemeente Venray zoekt een geschikte locatie voor het houden van grote evenementen. Om een verdere uitbouw van het aantal evenementen mogelijk te maken, moet Venray beschikken over een evenemententerrein met bij voorkeur ook een sport- en eve nementenhal. Dat blijkt uit de ver nieuwde evenementennota van de gemeente Venray. De gemeente Venray stelt haar eigen taxateur en de vorige eige naren, de gebroeders Pelzer, van café 't Podium aansprakelijk voor de geleden schade als gevolg van de asbest die in het pand werd aangetroffen. Ook wil de gemeen te de gebroeders Pelzer aanspra kelijk stellen voor de verontrei- Brabander gaat voorlopig niet door. Stichting Primair Onderwijs Venray en regio (SPOV) heeft haar aanvraag voor het stichten van een school in de nieuwbouwwijk teruggetrokken. Daarmee vervalt de basis van de brede school. In Noord- en Midden-Limburg zijn minder hinderlijke en over lastgevende jeugdgroepen dan anderhalf jaar geleden. Dat blijkt uit een inventarisatie van de poli tie Limburg-Noord. Er zijn in de hele regio negen aanvaardbare, 41 hinderlijke, drie overlastgevende en een criminele jeugdgroep. Noord- en Midden-Limburg kent geen straat- of jeugdbendes. Als het aan Zorggroep Noord- Limburg ligt, staan er eind 2008 woningen voor ouderen op de plek waar nu Jenaplanschool De Keg staat. Samen met Wonen Ven ray wil de zorggroep vier groeps woningen bouwen voor demente ouderen plus daarnaast een aantal September: Venrayse kinderen testen op verzoek van de gemeente diverse speeltoestellen. Het Venrayse jaar 2007 in beeld

Peel en Maas | 2007 | | pagina 10