Bridge in Venray e.o. Dubbele winst volleybaldames Cadeautje voor jarige Hans Hendriks Sabina Larmené vierde in finale meerkamp Spijkerhoek winterkampioen Tennissers TC Venray succesvol Korfbalsters Merselo in het nieuw Mooi slot handbaldames Manual Niets! Boek bestellen? PEEL EN MAAS s PEEL EN MAAS Donderdag 13 december 2007 - Pagina 31 BC 2002 RV BC Common Sense BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan BC Klavertje vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray RV De Jumpers Nobel LR en PC St. Jan Merselo Sjoelclub Venray www.vandenmunckhof.nl Sjoelers ISBV Schietsport De Roos Volleybalclub Set Up Wat gebeurt er als U niet adverteert Manual Jeugdbowlen DC De Piëlhaas Rooyse VK-SV Ludentes 4-0. Set standen: 25-18, 25-15, 25-15 en 25-15. De volleybaldames van Rooyse VK hebben de thuiswedstrijd tegen SV Ludentes uit Urmond omgezet in een 4-0 zege. De eerste set verliep moei zaam. De pass liep niet goed waardoor we weinig konden werken aan onze ingestudeerde combinaties. Na vele fouten aan de andere zijde van het net werd de eerste set toch nog met een duidelijke score gewonnen, 25-18. De tweede set verliep wat makkelijker, de pass kwam dit keer beter. Er werden enkele combinaties gespeeld waar door het blok van Ludentes niet goed dicht zat en er zo makkelijk gescoord kon worden. Ook na een wissel van onze set-upper, waardoor het nieuwe talent van de Rooyse VK, Lieke Ver voort aan het spelen kwam bleef het spel goed verlopen. Deze set werd dan ook makkelijk binnen gehaald met 25-15. De derde en de vierde set waren kopieën van de vorige twee sets. De pass liep met vlagen goed en zo konden we makkelijk tot scoren komen. De tegenstander had niets in te brengen en moest in de Rooyse VK zijn meerdere erkennen. De setstan den was nogmaals twee maal 25-15. Voor de volleybaldames was er echter geen rust dit weekend, ook op zondag moesten ze weer fris het bed uit voor de bekerwedstrijd tegen Pex/HHC die gespeeld werd in Hel mond. Daar bleek dat de Rooyse VK nog een grote kluif had aan deze tegenstander. De dames speelden ver beneden hun niveau en met name de pass was een probleem. Gezegd moet worden dat de tegenstander wel een goede servicedruk hadden. De eerste set ging met een nipt verschil (25-27) naar de tegenstander, maar daarna liet de Rooyse zien toch sterker te zijn. Maar in de vierde set zakte het niveau weer dramatisch in. De achterstand kon nog ver ingehaald worden maar bij 24-26 was het toch afgelopen en was de set voor Pex/HHC. Daarom was een beslissende vijfde set nodig. Rooyse VK deed wat het behoorde te doen en won deze laatste set met 15- 11 en de wedstrijd met 3-2. Daarmee zijn de dames een ronde verder in de beker gekomen. Komende zaterdag staat Rooyse VK een uitwedstrijd te wachten tegen Accretos uit Neer. Dit zal nog geen makkelijke opdracht worden, aange zien de koploper hier drie punten heeft laten liggen. Sportnieuws -info Manual 1 wint handbalonderonsje Een speler van Manual 1 neemt het doel onder vuur. Rooyse VK-Civitas 3-1. Setstan den: 25-18, 25-21,19-25, 25-23. De volleybalheren van Rooyse VK hebben een uitstekende zege behaald in de thuiswedstrijd tegen Civitas: 3-1. De winst was een verjaardagscadeau tje voor de afgelopen zaterdag 52 jaar geworden Hans Hendriks, spelver deler van Rooyse VK. Met uitzonde ring van de vierde set kwam de thuis ploeg niet in de problemen tegen de volleybalheren uit Venlo. Zonder de geblesseerde Koen Verweij maar met -wegens vingerproblemen de tot dan uitgeschakelde- Rik Wienen terug in de basis heeft Rooyse VK zaterdag een degelijk potje volleybal laten zien. Vooral verdedigend zijn de Venrayse volleybalheren een moeilijk te nemen bastion omdat met name Sef Teeu- wen blokkerend en Pedro Janssen in het achterveld van grote waarde zijn. Dat het thuisteam veel zin had in een dubbelklapper, de verjaardag van spelverdeler Hans Hendriks en de overwinning vieren, was vanaf het begin duidelijk. Civitas kreeg nauwe lijks vat op het gevarieerde aanvals- Spijkerhoek en After Fifty's zijn beide met een gelijk aantal punten geëindigd in de najaarscompetitie van de Summa/Red Stars bedrijven tafeltenniscompetitie. Maar omdat Spijkerhoek de onderlinge wedstrijd had gewonnen met 6-4 is het team van teamcaptain Geert van Boven de nieuwe winterkampioen in de le klas se. Peters Voegwerken is met vier pun ten achterstand keurig derde gewor den. Heel benieuwd hoe deze teams het gaan doen in de tweede helft van deze spannende competitie. After Fifty's-NLW 7-3 De verrassing van deze avond was de winst van Franca Hendrix op de zeer sterk spelende Elly Moors. Het was Franca nog nimmer gelukt om van Elly Moors te winnen, maar deze avond klopte alles bij Franca. In vijf spannende games werd Elly verslagen door een dolgelukkige Franca Hen drix. Het was geen gemakkelijk avond je voor After Fifty's, ondanks de toch nog ruim uitgevallen zege. Ook Janos Rozmanics verloor van de op dreef zijnde Franca Hendrix. Wel moest zij de partij tegen Gerard Moors afgeven en dat zegt dus wat over de vorm van Gerard deze avond. Het is maar goed dat Koen Heideveld zijn avond niet had bij NLW, anders had de zege zeker lager uitgevallen. Koen worstelde wat met zichzelf en bleef helaas zonder zege. Het dubbelspel was ook voor After Fifty's. Schuin werd gekeken naar de andere tafel waar concurrent Spijkerhoek in felle strijd gewikkeld was tegen een sterk spelendAdviesbu- reau VB&C. Helaas kwam After Fifty's een punt te kort om winterkampioen spel aangestuurd door de inmiddels 52-jarige spelverdeler Hans Hendriks. Ze hadden wel genoeg ervaring maar onvoldoende lengte om het de Rooy se blokkering moeilijk te maken. Ook in de tweede set hadden de Venrayse mannen in principe weinig moeite met de ervaren, taai verdedigende Venlose reserves maar er sloop toch concentratieverlies in hun spel wat zich vanzelfsprekend in setverlies in de derde set vertaalde. De pass kwam minder precies bij het net waardoor het aanvalsspel te transparant werd. Met nieuw elan startte Rooyse agres sief aan de laatste set; kregen bij een 6-0 voorsprong echter direct een krachtig antwoord uit Venlo en keken zelfs kort tegen een achterstand aan. Met afwisselend werkvolley en vloei ende aanvalscombinaties kreeg de Rooyse weer vat op zijn tegenstander en na 25-23 kon het feest beginnen. Met op papier twee minder sterke tegenstanders in het verschiet kunnen de heren uit Venray zich de volgende twee weken opmaken voor een pro ductieve decembermaand. te worden omdat zij in de onderlinge wedstrijd tegen Spijkerhoek nipt met 6-4 hadden verloren. Spijkerhoek-Adviesbur. VB&C 5-5 Spijkerhoek heeft heel hard moe ten knokken om vijf punten te sprok kelen tegen het op volle sterkte spe lende Adviesbureau VB&C. Jammer dat Gerda van Meijel deze avond geen partij wist te winnen want dan had er zeker een kleine overwinning in geze ten voor VB&C. Thea van den Bosch en Ton Peeters wisten elk twee par tijen te winnen en verloren alleen van de sterk spelende teamcaptain Geert van Boven die deze avond in topvorm stak. Het dubbelspel was zinderend spannend. Pas in de allerlaatste game wisten Thea van den Bosch en Ton Peeters met 12-10 te winnen van Frans Roording en Geert van Boven. Frans Roording stelde wat teleur want hij wist alleen van Gerda van Meijel te winnen. Frans heeft dezelfde lange armen als keeper Gomez van PSV en wordt dus ook wel de "Octopus" van Summa Redstars genoemd, maar deze avond liep het echter niet zo goed. Ook het team van Spijkerhoek hield de stand op de tafel ernaast goed in de gaten, want het ging om de win tertitel! Uiteindelijk bleek de onder ling gewonnen wedstrijd tegen After Fifty's de beslissende factor te zijn om de titel in de wacht te slepen. Er wacht echter nog een tweede helft, die zal beslissen wie de uiteindelijke kampioen zal worden in de le klasse. PlusMinus-Peters Voegwerken 1-9 Door deze grote overwinning is Peters Voegwerken op een keurige derde plak geëindigd. Gelukkig wist De voorlaatste zitting van de eerste clubcompetitie is gespeeld. De win naars in de gele lijn waren de heren Piet van Aar en Sef Raedts met 60.83 procent. Tweede waren de dames Annie Arts en Riet Dobbe met 59 79 procent, terwijl dit keer de dames Annie Clermonts en Mia Koopman derde waren met 5953 procent. In de rode lijn was het bridgepaar Frans Mertens en Nelly Tax de beste met 61.72 procent, gevolgd door de dames Riek Bouten en Mien Steverink met 59.11 procent. De dames Doortje van Melick en Annemie Vossen wis ten de derde plaats te bemachtigden met 56.67 procent. De Sinterklaas drive werd in de gele lijn gewonnen door de dames Annie Clermonts en Mia Koopman met 64.17 procent. Tweede waren Nel Houben en Toon Stiphout met 60.83 procent en derde het echtpaar Kika en Bram van Nieu- wenhuijze met 57.50 procent. In de rode lijn waren de dames Nellie Jen- neskens enAlie ter Schegget de beste met 59 51 procent. Tweede was het echtpaar Toos en Wim Ambrosius met 58.13 procent. Dit keer ging de derde plaats naar de dames Riek Bouten en Mien Steverink met 55.07 procent. Donderdag 13 december is de zesde en tevens laatste zitting van de eerste clubcompetitieronde. De derde ronde van de eerste com petitie is gespeeld. In geel waren de beste met 66,67 procent de dames Dobbe van Elzakker, gevolgd door de dames Linders en Korsmit met 60,42 procent. De derde plaats was met 59,90 procent voor de dames Cre- mers en Verhaegh. In rood waren met 63,89 procent mevrouw Huisman en de heer van Schoonhoven de winaars. De tweede plaats was met 60,51 pro cent voor de heren Linders en Verhe- ijen en op de derde plaats eindigden met 52,78 procent de dames Lamers en Wiegman. Op de vrije bridgeavond tussen Sinterklaas en de Kerstdrive heb ben de dames Miets Verstappen en Mieke Custers laten zien dat ze niet voor niets naar de hoogste groep zijn gepromoveerd. In rood waren Peter Kooien en Jeu Steeghs de beste met 59.72 procent, gevolgd door Sjef Fiers en Wim Manders met 59.38 procent. Derde waren Jos van Soest en Wim Vervuurt met 57.64 procent. In geel waren met 65.48 procent Mieke Cus ters en Miets Verstappen de winnaars. De tweede plek was voor Theo Jakobs en Henk Penninx met 58.33 procent en derde met 58.04 procent waren Rob v.d. Beele en Jan Tiggeloven. Don derdag, als afsluiting van het jaar 2007, is er de traditionele kerstdrive. De laatste laddercompetitie is afge werkt. In oranje was de eerste plaats met 69,10 procent voorToine en Jan Tiggeloven. Tweede met 66,32 pro cent waren Tiny en Frans Oudenho ven en de derde plaats was met 63,89 procent voor Jan Janssen en Jeanne Korsmit. In groen waren de winaars Riet en Jan Aarts met 60,42 procent, gevolgd door Henny Alkemade en Gert Claessens met 58,75 procent. De derde plaats was met 55,83 procent voorAnnieArts en Riet Dobbe. De derde avond van de winter competitie is afgewerkt. In geel zijn op de eerste plaats geëindigd Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 57.75 procent. Tweede waren Wilma Dik en Lei Vissers met 54.75 procent In Almere hebben de nationale Tennis Masters plaatsgevonden waar aan de acht sterkste spelers van het Winter Jeugd Circuit uitkwamen. Het is lange tijd geleden dat Noord-Lim burg vertegenwoordigd werd bij de Masters. Dat was nu wel het geval. In de categorie tot en met 14 jaar wisten Paul Geurts uit Wanssum en Floris Boers uit Grubbenvorst zich te plaat sen. Het lot was ze van te voren niet gunstig gezind. Beide werden ze inge deeld in een poule met de nummers 1 en 2 van het voorgaande winter jeugd circuit. Geurts wist via een overwin ning op Floris, die de nummer 2 reeds verslagen had, de tweede plek in de poule zeker te stellen waardoor hij en de derde plaats ging naar Miny en Wiel Verhoeven met 52.08 procent. In groen was er een gedeelde eerste plaats met 58.33 procent voor Ger Claessens met Sip van Goinga en Lily Tissen met Jan Tiggeloven. De derde plaats was voor Lot Beyersbergen en Mia v.d. Munckhof met 57.92 procent. De Sint Nicolaas drive is gespeeld. De deelnemers werden welkom gehe ten door twee zwarte pieten die, na opening door de voorzitter, als zan gers met een paar Sinterklaasliedjes de juiste stemming erin brachten. Vervol gens werd er in drie lijnen gespeeld waarbij alle paren gelijkmatig over de lijnen verdeeld werden zodat men ook eens een keer tegen andere paren speelde. Na afloop werden de prij zen door loting bepaald en degenen die geen prijs hadden gingen alsnog met een chocoladeletter naar huis. De hoogste score in de blauwe lijn was voor Antoinette Coppus en Riet willems met 69,69 procent, gevolgd door Edith Ottenheim en Joke Pee ters met 59,72 procent. Derde waren Tineke Meurs en Riet Muermans met 58,61 procent. In de gele lijn waren Riek Rutten en Ber Poels eerste met 63,33 procent. De tweede plaats was voor Ria Drabbels en Ria van Mill met 61,42 procent en derde waren Mirjam Voermans en Frans van Lieshout met 59,58 procent. In de rode lijn ein digden Corrie Jenniskens en Mariet Strijbos als eerste met 60,31 procent, tweede waren Annie Boekholt en Mia Lommen met 55,73 procent en verder was er een gedeelde derde plaats voor Tilly en Jan van der Heijden en Jacqui Coenen metThom Kuijpers met 54,51 procent. De vijfde avond in de tweede ronde is gespeeld. De sterkste in de gele lijn waren Wiel en Miny Verhoeven met 61.46 procent, gevolgd door Jacque line v.d. Slik en Toon den Brok met 59.38 procent. Derde waren Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom met 55.76 procent. In de rode lijn waren de hoogstgeplaatste Sef en Mia Lom men met 61.46 procent. Johanna Man ders en Jac Spreeuwenberg bezetten de tweede plek met 55.21 procent en Riet Aarts en Frieda Kalkman waren derde met 54.69 procent. In de groene lijn was het bestscorende paar Hanny Verstraaten en Mien Spreeuwenberg met 62.71 procent, gevolgd door Wim en Mia Henckens met 56.68 procent. Derde waren Piet en Nelly Botden met 53.62 procent. Op de eerste avond van een nieuw competitieblok is het altijd even aftas ten hoe de nieuwe paren zich houden in de nieuwe groep. Degradanten doen extra hun best om het verloren terrein zo snel mogelijk terug te win nen en de promovendi willen meteen een goede beurt maken. In de groene lijn lukte dat Adri de Klerk en Theo Collin opperbest. Zij werden eerste met in hun kielzog Herma Darmstadt met Caroline Wikkers en het echtpaar Van Pelt. In de rode lijn was niet te merken dat Marijke Meijer en Wim Verschuijten een blok hadden over geslagen. Zij werden eerste met een knappe tweede plaats voor Frieda Rongen en Jan Voesten. Rieneke de Weert en Joop Corzilius werden derde. In de gele lijn waren de eerste drie paren min of meer voorspelbaar. De winnaars waren Agnes Bloemen en Jan Simons, gevolgd door Anneke Schoonbeek met HarrieArts en Annie Rottgering met Toos Willems. Donder dagavond is de tweede speelavond en volgende week is er de traditionele kerst drive. kon spelen om plaats 3 en 4. Hij legde uiteindelijk beslag te leggen op de 4e plaats. Floris eindigde vlak achter hem op de vijfde plaats. Beide speler behoren sinds hun twaalfde bij de nationale top. Geurts is afkomstig van TV De Gagel uit Wanssum en Boers van TC Grubbenvorst. Daarnaast spelen ze gezamenlijk competitie in de Zon dag Mix senioren competitie bij TC Venray. Boers zit op de LOOT-school Den Fluister en traint bij Tennisschool Maascourt. Geurts zit in Eindhoven op een LOOT-school en traint momen teel, naast de KNLTB en Maascourt, voornamelijk bij van Hulst in Valkens- waard. Manual 1-Manual 2 28-12 (12- 8). Topscorers Manual 1: Sander Barents (7x), Bennie Beekers (5x) en Joost Ueberbach (4x) Het duel tussen het eerste en tweede herenteam van Manual is afgelopen zondag geëindigd in een royale zege voor het standaardteam van de Venrayse handbalvereniging: De zussen Jeurissen hebben deel genomen aan een springwedstrijd in De Mortel en in Roggel werd voor de derde keer de Roggel Riders Cup ver reden. Katja Jeurissen behaalde in De Mortel met Valenco een tweede prijs met 50 stijlpunten in categorie B. Iris Jeurissen behaalde een zesde prijs in de categorie B met 46 punten voor de stijl met Ushi. In Roggel behaalde Katja Jeurissen een zesde prijs in de categorie L met Raspoetin. In Velden zijn selectiewedstrijden gehouden. Samen met haar pony Omira kwam Klinte de Rijck uit in de klasse DEZ1. Ze wonde eerste prijs met 227 punten. Op een ponyselectiewedstrijd in Velden startte Amber Knoops haar pony Donja in de klasse DB-dressuur. Na het rijden ven een nette proef behaalde ze een hele mooi derde prijs met 187 punten. Ook Isa Vermeule viel in de prijzen. Ze startte haar pony Robin in de klasse CB-dressuur en behaalde een prachtige tweede prijs met maar liefst 196 punten. In gemeenschaphuis De Koppel in Dieteren is de eerste individuele selectiewedstrijd van deANS (Algeme ne Nederlandse Sjoelbond) gehouden. Van Sjoelclub Venray deden negen sjoelers aan deze wedstrijd mee. Uitslagen: Klasse F: 5e Harrie Ron gen, 6e Mariet Aarts (Sevelo), 7e Ben Rongen. Klasse G: 2e Paul Bouten, 5e Mimi Jansen, 6e Anny van der Heijden. Klasse H: 5e Truus Jenniskens. 6e Truus Schoeber. Klasse K: 5e Wim Pijnenburg. 28-12. In een goed gevulde sporthal in Landweert begonnen beide teams vrij slordig aan het onderlinge duel. Beide teams speelden op de aanval, maar misten regelmatig grote kansen. Halverwege de eerste helft konden de Elf sjoelers van de Invaliden Sport en Belangenvereniging Venray e.o. hebben deelgenomen aan de eerste selectiewedstrijd in Dieteren voor het NK-Individueel op 12 april in Barne- veld. Maar liefst negen van de elf sjoe lers keerden na afloop van de wed strijd met een medaille huiswaarts. Mat Klaassens toonde in klasse D aan dat er dit jaar rekening met hem moet worden gehouden. Hij werd tweede met een gemiddelde van 133,15. In de klasse E behaalde ook Marjo Manders een tweede plaats met 121,10 gemiddeld. Martien Manders en Wilma Wismans deden in klasse G niet veel voor elkaar onder met gemiddelden van 113,30 en 112,25, waarmee ze derde en vierde werden. Bas Pastors werd met 102,50 zesde en laatste in deze klasse. De sjoelers van de ISBV heersten in de klasse I. Jan Pijpers werd eer ste met 105,50 gemiddeld. Frans van Soest werd tweede met 102,65 gemid deld en Leo Reintjes tenslotte derde met 95,70. Piet Hermans wist in de klasse J de derde plaats te behalen ondanks zijn gemiddelde van 96,80. Linda Buis schiet dit seizoen als een komeet omhoog. In de klasse K werd zij eerste met haar geweldige gemid delde van 99,65. Na een lange afwe zigheid was ook Germy Joosten weer van de partij. Zij behaalde meteen een derde plaats met het fraaie gemiddel de van 97,05. Op zaterdag 5 januari wacht de volgende selectiewedstrijd in Dieteren. Schietsport KLSB. De Roos 1 contra Belfeld 3 werd 778 tegen 743 ringen. Hoogste schutter was H. Hermans met 266 ringen. De Roos 2 contra Koningslust 2 is 761 tegen 780 ringen. Hoogste schutter was J. van Soest met 263 ringen. Wie interesse heeft in de schietsport kan komen kijken op don derdag vanaf 20.30 uur in café Mar tens in Leunen. heren van het eerste team een kleine voorsprong opbouwen die uiteinde lijk resulteerde in een 12-8 tussen stand bij de rust. Na de pauze kwamen de heren van het eerste team beter uit de startblok- HBS-Manual 11-11 (5-6) De handbaldames van Manual heb ben de eerste helft van de competitie afgesloten met een fraai gelijkspel in de uitwedstrijd tegen HBS in Budel: 11- 11In de vorige jaargang waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Voor de Venrayse handbaldames was het na de laatste nederlaag eindelijk weer eens zaak om te winnen. Het duel begon gelijk op. Hanneke Wijnands opende de wedstrijd met het eerste doelpunt. Door een nieuwe tactische verdedi ging op te zetten stond het aan de zijde van Manual dicht. Hierdoor kon HBS niet in zijn eigen spel komen en werd er vaak mis geschoten. Het vertrouwen aan Manuals zijde resul teerde in een ruststand van 5-6 in het voordeel van de Venrayse gasten. In de rust werd de tactiek nog eens een keer besproken door Coach Sander Uitslagen Set Up Hl-Flamingo's '56 H4 4-0 Set Up Dl-Tivoc Dl 3-2 Set Up D1 1 )-Civitas (P) 3-2 Set Up D2-VCP 1 3-1 Set Up D3-MVC '64 D2 4-0 Set Up D4-VC Meterik 3 0-4 VC PanSign 1-Set Up MC 2-1 Set Up MC-Hovoc 3 2-0 Set Up HR3-HVC 4-0 Programma donderdag 13 dec. Dames Set Up 2-VC Athos 2 20.30 Set Up 4-Aspargos 2 20.30 SetUp 1-Tupos 20.30 Programma zaterdag 15 dec. Hovoc 4-Set Up Hl 19.00 Furos 1-Set Up Dl 14.15 VC Athos '70 1-Set Up D2 19.00 HVC 1-Set Up D3 18.30 VCP 2-Set Up D4 15.00 VCP 1-Set Up MB 13.00 Programma zondag 16 december Set Up N6-1 Baarlo 13.00 SetUp N5-1 Sevenum 14.00 Set Up N5-2 Maasbree 14.00 Set Up N4-2 Grashoek 1230 Set Up CMV N3 Kessel 15.00 Set Up CMV N2 Kessel 12.15 Set Up CMV NI Kessel 12.15 VC PanSign 1-Set Up HR1 10.00 Asterix 2-Set Up HR2 10.00 VC PanSign 3-Set Up HR4 10.00 VC Meterik 3-Set Up HR5 10.00 Programma donderdag 20 dec. Dames Set Up 4-Avoc 3 20.30 Programma vrijdag 21 december Dames Set point 2-Set Up 3 19.00 ken en de marge werd al snel een stuk groter. Toch bleef het spel aan beide kanten slordig. Aan het einde van de wedstrijd ging het er wat ste viger aan toe, maar het bleef toch een sportieve ontmoeting tussen de twee herenteams van Manual. Dat het eer ste herenteam uiteindelijk met 28-12 aan het langste einde trok, wekte bij niemand verbazing. Barents en werd de verdediging nog strakker op de man gezet. HBS raakte het overzicht kwijt en kon hierop niet meer reageren. Aan beide zijden werd er regelmatig gescoord en dat leidde tot een zeer spannende hand balwedstrijd. In de slotfase leek HBS toch de volle buit te pakken toen de thuisploeg in de slotminuut een 11- 10 voorsprong nam. Vijftien seconden voor het einde kreeg Manual loon naar werken toen topscorer van de dag, Carole Swinkels, de dikverdiende gelijkmaker binnengooide. De Ven rayse handbaldames herstelden zich daarmee knap van de nederlagen in de laatste weken en kunnen de accu opladen voor de tweede seizoenhelft. Op zondag 23 december spelen de dames van Manual nog een thuiswed strijd in de tweede bekerronde. Uitslagen Heren sen 1 Manual 1-Manual 2 28-12 Dames sen 1 HBS-Manual 11-11 Dames sen 2 Manual-Stramproy 12-6 Heren B2 Vios 1-Manual 16-24 Heren C Manual-Vios 21-6 Dames B2-Manual Ospel 3-9 Dames C Eksplosion 71-Manual 13-6 Mini's Blerick-Manual 4-7 Loreal-Manual 5-5 Manual-PEX/Maasbracht 3-7 Net als vorig jaar heeft Richard Addae ook de tweede editie van dit evenement op zijn naam geschreven. Ditmaal met een straatlengte voor sprong. Hoewel hij na de vijfde ronde nog 10 pins achter stond op de verras send sterk spelende Daisy Harms, die vanaf de derde ronde de leiding had overgenomen van Ken Litjens, stond er bij Richard de laatste drie games geen maat op: 257-231-239, waardoor hij het handicapverschil van zijn voor naamste rivale wist te overbruggen en zelfs met 100 pins verschil winnend wist af te sluiten. Achter winnaar Richard Addae (1428 pins) behaalde Daisy Harms de zeer verdienstelijke tweede plaats met 1328 en Jolanda Camps (1297) veroverde de derde plek op het podium na een prachtige 227-game in de vierde ronde. Ken Lit jens, die in de tweede ronde met een geweldige 275 de hoogste game van de dag produceerde en nog eens 217 in de zesde en laatste game, viel met 1292 pins net buiten het podium, maar wist wel de eveneens de goed spelende Monya Kuysters, die ook op 1292 pins was geëindigd op scratch- basis naar de vijfde plek te verwij zen. Niels de la Roy (1290) bleef op twee pins steken op de zesde plaats en Meivin Vermeulen (1277) verraste zichzelf met een mooie zevende plek. Luke Verhoeven scoorde met 238 de laatste van de zeven tweehonderd games, die tijdens dit toernooi werden gescoord. Komende zaterdag wordt in Heerlen de Limburgse voorronde van de Jeugdstedenontmoeting gespeeld.. Venray zal In Heerlen vertegenwoor digd zijn met een Junioren- en een Pupillenteam. Alle spelers dienen om 7.15 uur in de bowling aanwezig te zlin. Tijdens de landelijke tafeltennisfi- nale van de B-meerkampen in Rotter dam is Sabina Larmené van Summa/ Red Stars gedeeld vierde geworden met drie gewonnen en twee nipt verloren partijen. In de eerste partij werd er door Sabina nogal wisselval lig gespeeld en in vijf games werd er verloren van de latere nummer twee. Deze eerste partij was wel het de toon voor de gehele dag van zoe ken naar een constant spelniveau en helaas betekende dit steeds dat goede spelmomenten werden afgewisseld met slechte. De latere winnares Britt Eerland, een van de sterkst opkomen de talentvolle speelsters van Neder land, leed de enige nederlaag in vijf spannende games tegen Sabina. Op de zesde plaats eindigde de nieuwe speelster van dames 1 Linsey Preuter, die enkele favorieten het leven nogal zuur maakte met haar verdedigend spel. In Assen speelden de jeugd van Summa Red Stars het tweede B-rang- liisttoernooi en ook hier werd er niet slecht gespeeld en bereikten drie jon gens en een meisje de hoofdronde van de acht deelnemers. Hiervan kwam Britt Houwen bij de meisjes junioren tot in de halve finale om hier eervol te verliezen in een spannende par tij. Bij de jongens junioren strandde Mustafa Ali in de achtste finale tegen een goede speler vanTaverzo uit Zoe- termeer en in dezelfde klasse werd Ernest Cruijsberg een ronde eerder uitgeschakeld.Tenslotte bij de jongens kadetten kwam MaxThijssen tot in de kwartfinale om hier door te passief spel ten onder te gaan. Bij de meisjes junioren bereikte in de troostronde Judith Stoef de halve finale. Komende zaterdag gaan de senio ren weer met zo'n 25 personen naar Suechteln (Duitsland) om hier het tra ditionele kersttoernooi te gaan spelen met de People2People verenigingASV Suechteln. Op zondag 16 december gaan er zes jongens en twee meisjes naar Almere om hier de kwartfinale van de Nederlandse jeugmeerkampen te spelen voor een plaats in de halve finale. in café De Pielhaas wordt op zaterdag 15 december vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Iedereen kan aan dit toernooi deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag: Winnaarsronde; Mark van de Heuvel, Gritt van Hoof, Lou Janssen, Ela Oosterwijk, Patrick Ikkertjohan van Hoof, Sascha Diender, Nicole Voesten. Verliedersronde; Peter van de Berg, Bianca van de Voort, Dave Achten, Edwin Schattevoet, Marcel Oosterwijk, Johnny Smits, Melissa Eggen, Carl de Bruijn. De hoogste score was met 131 punten voor Ela Oosterwijk. De korfbalsters van Merselo zijn in het nieuw gestoken door café D n Tom mes in Merselo. Op de foto het standaardteam van Merselo met de sponsoren Marian (geheel links) en Jack (rechts) van D'nTommes.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 31