Dorpsraad Blitterswijck brengt dorpsgids uit Weidehof naam straat in omstreden bouwplan Wanssum Overvallers aangehouden Café Tienray m Oude foto Service rubriek mmmm PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Ondiep, bekende band uit Wanssum, gooit steevast hoge ogen in de Limburgse top 100 en won onlangs de tweede plaats op het Mooi Limburgs Muziek Festival dat werd gehouden in Sittard. De groep bestaat uit drie vaste bandle den en een los-vast drummer. Met de nieuwe cd 'An 't water' wil de band weer vaak op het podium staan. Maar eerst moet er een bassist en gitarist wor den geworven. Wie wil? Huub Janssen (46), muziek- en tekstschrijver van Ondiep, is dol enthousiast over zijn band. "Mijn band? Onze band. De band bestaat momenteel uit drie vaste leden: ikzelf (zang, gitaar, mandoline, en mondharmonica), Frans Gielen (trompet, trombone, tin whistle en achtergrondzang) en Rogier Rutten (accordeon en toetsen). En dan is er Jan Gielen, die ons begeleidt op de drums. Het is een hele gezellige groep, maar om de band compleet te krijgen willen wij twee muzikanten aantrekken: een bassist en een gitarist. We gaan pas weer optreden als we een voltallige formatie hebben en tevreden zijn over ons geluid. In de tussentijd zitten wij niet stil, integendeel. Wij zijn druk aan het experimenteren hoe we de num mers op een akoestische manier kunnen omvormen, om zodoende heel klein en zonder veel extra geluid in kroegen en clubs te kun nen spelen. We repeteren weke lijks op woensdag van half negen tot half elf op een vaste locatie. Geen gesleur met instrumenten en apparatuur." Hoe kun je de muziek van Ondiep definiëren? "Onze muziek heeft raakvlakken met Ierse muziek, folkmuziek en popmuziek. Als je onze vier cd's op een rijtje legt, hoor je een grote diversiteit aan klanken. Wij kunnen gelukkig ons eigen ding doen. Wij hebben geen verplichtingen en maken muziek die wij leuk en goed vin den. Combinaties van een akoes tische gitaar met de mandoline, zoals in 'Hutje op de Hei', geven we ook een kans. En dat was een zeer succesvolle actie! De laatste cd 'An 't water' heeft duidelijk een eigen geluid gekregen. De authen tieke Limburgse folkmuziek komt goed naar voren." KRAKER In Nederland heeft Ondiep nog niet zulke grote bekend heid als bijvoorbeeld Rowwen Hèze. In het noorden en in de Achterhoek zijn de klanken van de band wel bekend. In Leeuwar den nam Ondiep deel aan een internationaal songfestival en in Hengelo maakte ze indruk tijdens het streek songfestival. Ook in Limburg doet Ondiep het goed. "We hebben vorig jaar de tweede plaats veroverd bij het Mooi Lim burgs Muziek Festival en de eerste plaats in de Limbo Top 10.'An 't water' scoort erg goed, niet alleen het titelnummer. In april wist de nieuwe single 'De Ware Jacob' door te dringen tot de Limbo Top 10. Op dit moment staat 'God in Frankriek' hoog genoteerd. 'Hutje op de Hei' van 'Hemel Op Aarde' is onze grootste Limbo hit ooit. Het had een kraker kunnen worden, zoals 'Bestel Mar' van Rowwen Hèze of 'Oerend hard' van Normaal, maar helaas. Het belangrijkste is dat wij ons 'ding' kunnen doen en dat mensen dit oppikken. We willen met plezier op het podium staan en dat de mensen het fijn vinden om naar onze muziek te luisteren." TROTS Persoonlijk krijgt Huub Janssen ook veel lof. Vorig jaar werd hij genomineerd voor Limburgs beste tekstschrijver en inspirator. "Zo'n nominatie is wel erg bijzonder. Ik schrijf de teksten plus de muziek. De liedjes zijn gebaseerd op geijk te onderwerpen als het leven, geluk, liefde, onrecht, etc. Het leven bestaat uit deze emoties en dat maakt de teksten voor velen herkenbaar. Veel onderwerpen lig gen dermate gevoelig, dat mensen dit liever vertalen naar een num- De Wanssumse band Ondiep is met spoed op zoek naar verster king. mer dan erover te praten in het openbaar. Als ik dingen zie gebeu ren bij familie, vrienden, kennis sen, op straat, dan geef ik dit vorm in een nummer. Het album 'An 't water' is sterk autobiografisch. Ik heb ook nummers speciaal opge dragen aan dierbaren. Dat maakt de teksten erg persoonlijk en de gevoelens tegelijkertijd tastbaar. Ik haal veel voldoening uit muziek. Het samen werken aan een album is fantastisch. Daar ben ik zeer trots op." Huub Janssen mag ook trots zijn op de band die vier mooie speelse cd's heeft uitgebracht. Minder trots was hij op de originele naam van de band: Diep Sjit. "Ja, Diep Sjit. Dat klonk niet bepaald profes sioneel als je op een serieuze aan gelegenheid als een bedrijfsfeest werd aangekondigd: dames en heren, speciaal voor u Diep Sjit. Tegelijkertijd met de presenta tie van 'Hemel op aarde' werd de naam veranderd in Ondiep. Diepe Sjit klonk jongensachtig en nega tief. We zijn ondertussen wel een band van middelbare leeftijd die volksmuziek speelt en geen jeug dige hardcore. En een band die graag een geslaagd feestje bouwt op het podium." De kindernevendiensten die sinds kort in de kerk van de Joannes de Doperparochie in Meerlo worden gehouden, zijn een groot succes. Afgelopen zondag was de derde dienst voor de kleinste inwoners van het dorp en waren er maar liefst 27 kinderen. "Het zijn ontzettend mooie diensten waar we de kinderen op hun niveau vertellen over de verha len in het oude en nieuwe tes tament die hen aanspreken", vertelt Truus in 't Zandt van het comité gezinsmis. Tot voor kort werden in de Meerlose kerk drie keer per jaar gezinsmissen gehouden. Met steun van enkele inwoonsters is daar nu dus een kindernevendienst bij gekomen.Als het aan pastoor Ruud Verheggen ligt mag zo'n speciale kinderdienst elke maand worden gehouden. Maar dat vindt het comi té op dit moment nog iets te veel. Maar dat er ook het komend jaar verschillende kindernevendien sten komen, is nu al duidelijk. De eerstvolgende vindt plaats op zon dag 13 januari. Deze dienst staat in het teken van het doopsel. De dienst van afgelopen zondag stond in het teken van de advent.Aan het begin van de eucharistieviering vertelde Ton van Summeren de kinderen over de naderende fees ten van Sinterklaas en Kerstmis. En via deze twee feesten kwam ze terecht bij de advent. Op zeker moment trekken de kinderen zich terug in de sacristie terwijl de mis gewoon doorgaat. De kin deren werken dan aan een eigen adventskrans.Aan het einde van de mis komen de kinderen voldaan terug en worden hun werkstukken getoond. Het comité maakt tijdens Pastoor Ruud Verheggen zegent de adventskransen die de klein tjes hebben gemaakt. de kindernevendienst gebruik van de kinderbijbel zoals die is geschreven door het echtpaar Ron Schroder en Marianne Bus- ser.Als de volgende keer nog meer kinderen de kindernevendienst bezoeken, is de sacristie te klein, verwacht het organiserend comité. Maar daar heeft pastoor Verheggen al een oplossing voor bedacht: dan kunnen de kinderen in zijn beste kamer terecht. Blitterswijck krijgt een heuse dorpsgids. Leden van de dorpsraad en de redactie van het dorpsjournaal zijn al enige tijd bezig met het samenstel len van de juiste informatie, lay-out en druk van het boekje. Waarom wordt er een dorps gids uitgebracht in een dorp met 1100 inwoners? Voor wie is het boekje interessant? Wat staat er in de dorpsgids? Toon van Heesch, voorzitter van de dorpsraad en mede-initiator van de dorpsgids, geeft ant woord. Een aantal jaren geleden werd het idee geopperd om een dorps gids voor Blitterswijck uit te geven. "De gids moet een duidelijk overzicht geven van alles wat er in het dorp te doen is, met name de informatie over de verenigin gen en stichtingen aangevuld met gegevens van de plaatselijke ondernemers. Reeds gevestigde, maar vooral nieuwe inwoners en jongeren willen we op de hoogte brengen van de verschillende sportfaciliteiten en verenigingen in het dorp. Het 50 pagina's tel lende blad geeft per vereniging of club informatie over hun visie, doelgroep, activiteiten, tijden, accommodatie, contributiegelden, etc. De contactpersonen met de benodigde contactgegevens ont breken niet. Het is een uitdagende, gemakkelijk leesbare en informa tieve gids." Het realiseren van de dorpsgids heeft de nodige praatsessies en tijd gekost. "Het verzamelen van foto's en informatie doe je niet zo maar even. Daarna kwam de vorm geving aan bod en zijn er verschil lende aanpassingsmomenten geweest. Zoiets kun je niet alleen. De redactie van het dorpsjournaal, Twan en Marion Thiesen, heeft de gegevens verzameld en samen met de dorpsraadleden Hannie Rutten en Toon van Heesch heeft het boekje zijn uiteindelijke opzet en vorm gekregen." GRATIS "De dorpsgids zal gratis huis aan huis worden verspreid. De gids wordt gefinancierd met subsidie van de gemeente en een bijdrage van de dorpsraad. Een aantal par ticuliere ondernemers hebben deze kans aangegrepen om in de gids hun diensten en producten te presenteren. Het wachten is nu op de goedkeuring van de proef druk. Ervan uitgaande dat er nog enkele aanpassingen moeten wor den uitgevoerd, verwacht ik dat de dorpsgids eind december bij alle inwoners van Blitterswijck in de bus ligt. Een informatieve gids als kerstcadeau." Rechter buigt zich op 12 december over buikpijndossier In het gebied tussen de Postbaan en Beemdweg in Wanssum wil projectontwik kelaar Theo Vissers vijftien woningen bouwen, acht half- vrijstaande en zeven vrijstaan de huizen. Dat was al langer bekend. Maar de naam van de centrale straat in de nieuw bouwwijk was dat nog niet. Wethouder Carla Brugman (PK, Meerlo-Wanssum) gunde de commissie Ruimte en Eco nomie dinsdagavond de pri meur. "We hebben het besluit genomen om deze straat Wei dehof te noemen." Het bouwplan in het gebied tussen de Postbaan en Beemd- weg houdt de gemoederen in Wanssum al een hele poos bezig. Zoals bekend wil de gemeente Meerlo-Wanssum het bouwplan, ondanks alle tegenstand vanuit de buurt, voortzetten. De gemeente vindt dat ze voldoende tegemoet is gekomen aan de wensen van de buurtbewoners. Van de eerder geplande zeventien woningen zijn er twee geschrapt en de plan nen werden volgens de gemeente uitvoerig besproken tijdens een informatieavond en drie commis sievergaderingen. BOUWLOCATIE Meerlo-Wanssum zegt in de plannen zoveel mogelijk rekening te hebben gehouden met de wen sen van de omwonenden. Het argument dat er in Wanssum ande re locaties zijn voor woningbouw, wordt door de gemeente onder schreven. Maar dat neemt volgens Meerlo-Wanssum niet weg dat de locatie Postbaan-Beemdweg ook geschikt is voor woningbouw. De buurt is het daar niet mee eens en wil op z'n minst dat het woning bouwplan wordt aangepast. MINDER HUIZEN De buurtbewoners vinden het schrappen van twee huizen niet voldoende en pleiten voor een nieuw woningbouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van de parkeer plaatsen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. Die woningen worden voor een deel gebouwd in de tuinen van de buurtbewoners. Die tuinen kregen ze jarenlang in bruikleen van de gemeente Meerlo-Wans sum. Onlangs wees de commissie Bezwaarschriften de bezwaren van de buurtbewoners echter naar de prullenbak, waarna de omwonenden besloten om naar de rechter te stappen. Op 12 december 2007 buigt de recht bank in Roermond zich over de bouwkwestie. "Onze advocaat heeft zich goed voorbereid op onze verdediging en samen met enkele buurtbewoners gaan we kijken hoe het recht hier wordt benaderd", laat woordvoerder Jan Lensen namens de buurt weten. Mocht dat beroep van de buurt in het voordeel van de gemeente Meerlo-Wanssum uitvallen, dan kunnen de buurtbewoners nog naar de Raad van State in Den Haag, het hoogste rechtsorgaan in Nederland, stappen. Alleen de rechter lijkt de bouw van de woningen in het plan Weidehof nog te kunnen dwarsbomen. De politie in Venray heeft dinsdag een 25-jarige man uit Bergharen en een 19-jarige vrouw uit Well aangehouden op verdenking van betrok kenheid bij de overval op het tankstation aan de Brugstraat in Wanssum, die plaatsvond op 28 november. De recherche kwam de perso nen op het spoor mede dankzij getuigenverklaringen. De man en vrouw hebben inmiddels bekend de overval te hebben gepleegd. De overval vond 28 november plaats bij een tankstation aan de Brug straat. De overvaller kwam gebukt het tankstation binnen, waar hij een medewerker met een steek wapen bedreigde. Hij ging er toen met een geldbedrag in een auto vandoor. Uit het onderzoek blijkt dat de vrouw met een vluchtauto klaarstond. De man en vrouw zijn in verzekering gesteld en zitten vast voor verder onderzoek. Deze foto uit 1896 toont het oude pand van café Th. Jans sen aan de spoorlijn. Janssen had tevens een handel in aardappel-, hooi-en stro-export. Het gebouw is inmiddels geheel gerestaureerd, nadat Th. Janssen het helemaal had verbouwd. Bron: collectie Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr.Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 6 december 2007 - Pagina 13 Gezocht: bassist en gitarist voor Ondiep Kindernevendienst Meerlo een succes Meerlo-Wanssum een abonnement waard T. H. Janssen Tienraij (Hólland) Karloffetn. Heu- u. Stroh-Export, Teleion N2 1 HBK air:e-5

Peel en Maas | 2007 | | pagina 13