Multifunctioneel centrum blijkt luchtkasteel Agent arresteert op laatste werkdag zwartrijdende VIP rnijUng 'Venray vangnet voor gespuis' Bevoorrading centrum alleen in venstertijden KOOPZONDAG 2 DECEMBER 'Optocht blijft door centrum trekken' Koop een nieuwe bril in 2007 en laat de belastingdienst (mee)betalen! Julicher Meijer 50% TOT 75% KORTING PEEL EN MAAS Gemeente trekt na 2,5 jaar stekker eruit De komst van een multifunc tioneel centrum aan de Zuids ingel blijkt toch een luchtkas teel. De gemeente heeft de stekker eruit getrokken omdat er onvoldoende draagvlak zou zijn. Ruim tweeënhalf jaar na de lancering zijn er enkele tonnen aan besteed maar het project verkeert nog steeds in de onderzoeksfase. De deelne mende verenigingen zijn er ook niets wijzer van gewor den. Integendeel, ze zijn zelfs een paar jaar op achterstand gezet. In het voorjaar van 2005 lan ceerde wethouder Emonts (PvdA) het plan voor een multifunctio neel centrum (mfc). Het zou in 2008 gebouwd worden tegen over het Raayland College aan de Zuidsingel. Het plan behelst een modern verzamelgebouw waarin muziek,- cultuur- en sportvereni gingen onderdak zouden krijgen. Ook het nieuwe jongerencentrum en een sport- en evenementen hal maakten deel uit van het mfc en het Raayland College wilde er enkele leslokalen in onder bren gen. Het enthousiasme onder de beoogde gebruikers was aanvan kelijk groot. Veel verenigingen kampen met verouderde accom modaties of hebben een tijdelijke huisvesting. Het mfc zou veel van die problemen in een klap oplos sen. Maar het enthousiasme tem perde al snel toen bleek dat er een groot exploitatietekort was. Verenigingen vreesden de hoge huren en ze zouden hun eigen kantine-inkomsten mislopen. Nadat enkele gebruikers afhaak ten werd er anderhalf jaar geleden toch een intentieovereenkomst afgesloten met de 'overblijvers'. De gemeente slaagde er niet het mfc voortvarend aan te pakken. Bovendien werden alle verbouw plannen van de verenigingen in de ijskast gezet. De onvrede groeide, ook bij de politiek. Enkele vereni gingen kozen eieren voor hun geld en vonden elders onderdak. Voor het CDA was een half jaar geleden de maat vol. De partij vond dat de deelnemers al te lang aan het lijntje waren gehouden Het CDA eiste dat het college onmiddel lijk zou stoppen met het mfc. Het voorstel werd met een raadsmeer- derheid (tien voor, vijftien tegen) verworpen. Het CDA kreeg alleen steun van de oppositiepartijen inVENtief en SR Nu heeft het college zelf beslo ten het mfc voorgoed af te blazen. Er zou bij de overgebleven vereni gingen te weinig draagvlak zijn. Bovendien was in juni al besloten de sporthal los te koppelen van het mfc om verdere vertraging te voorkomen. De verenigingen zeg gen dat ze geen heil meer zien in het mfc. Ze denken op eigen houtje alternatieven te vinden die meer kans van slagen hebben. De gemeente ziet nu in dat de exploi tatie geen haalbare kaart meer is. De huisvestingsplannen van de verenigingen kunnen nu weer uit de kast. De gemeente heeft toege zegd te zullen meewerken. Voor medio 2008 moeten er concrete voorstellen zijn. Dan zal er ook meer duidelijkheid zijn over de toekomst van het jongerencen trum dat tijdelijk in café 't Podium is ondergebracht en de tienerac tiviteiten die voorlopig plaatsvin den in de kelder van basisschool Coninxhof. Politieagent Mart Pijnappels heeft zich op zijn allerlaatste werkdag op een bijzondere wijze laten zien door op het perron van het station in Oostrum, onder het toeziend oog van vele Oostrumse kinde ren en hun ouders, een zwart rijdende VIP te arresteren. De aanhouding van een tweede persoon op de loswal zorgde uiteindelijk voor de oplossing. Deze man had namelijk de mantel van Sinterklaas gesto len. In deze mantel zaten ook de treinkaartjes, waardoor de VIP -niemand minder dan Sint-Nicolaas- vrijuit ging. Pijnappels, zelf woonachtig in Oostrum, gaat gebruikmaken van de VUT-regeling. In 1966 begon hij zijn carrière bij de marechaussee en vier jaar later stapte hij over naar de politie. Inmiddels werkt hij al 35 jaar bij de Venrayse poli tie. Voor de kinderen, die op Sint- Nicolaas stonden te wachten, was er veel te beleven op de anders stil en verlaten loswal.Toen de kin deren en hun ouders bij de loswal aankwamen om Sinterklaas op te wachten, stond daar een vreemd iemand. Iemand met een lange witte baard, een mijter op en een kleine pony naast zich. Niemand begreep daar eigenlijk de bedoe ling van. Maar om 14:16 uur arri veerde de trein met voor in de cabine van de machinist enkele zwarte pieten. Maar helaas, geen Sinterklaas. Op het station was ook de politie aanwezig in afwachting van de volgende trein waarin zich een zwartrijder zou bevinden. Groot was de verbazing toen deze zwartrijder Sinterklaas, gehuld in een lange zwarte jas, bleek te zijn. Hij kwam met een spiksplinter nieuwe trein van Veolia aan. Zijn rode mantel was gestolen, maar in die mantel zat wel het benodigde treinkaartje. En laat nou toevallig die eigenaardige meneer op de loswal door Sinterklaas herkend worden als de boef die eerder die Politieman Mart Pijnappels helpt op zijn allerlaatste werk dag Sinterklaas een handje. dag zijn mantel gestolen had! De mantel werd aan de sint terugge geven. De boef werd door twee stoere politieagenten in de kraag gegrepen. Sint-Nicolaas vond dat de boef als straf dan maar de kar, waar de sint in ging zitten, hele maal naar Dn Oesterham moest trekken. Gelukkig kwam alles dus weer goed! SPECIAAL OPTIEK Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl Politiechef: "Politie heeft handen vol aan uitgaansnachten' Politiechef John Geraedts deed maandag in de commissie Stedelijk Beheer een dringend beroep op de politiek om in te stemmen met een sluitings uur voor de horeca. Geraedts hield een vurig pleidooi. Hij haalde de recente vechtpartij in het inmiddels gesloten café Havana aan. "Ik ben er zelf bij geweest, 's Ochtends om 7.20 uur lopen er bloedende men sen op straat. Binnen wordt de kroeg kort en klein geslagen. Er zitten nog jongeren binnen van zestien jaar. En dat op het moment dat Venray al bijna aan de ontbijttafel zit." Geraedts herhaalde dat het niet pluis is in de vroege ochtenduren. Enkele kroegen trekken gespuis en criminelen met vuurwapens aan. "Venray is een vangnet voor de omliggende gemeenten. Als we hier om drie uur de kroegen slui ten, dan zijn van die zware crimi nelen af. Het zou een gemiste kans zijn als de gemeenteraad dit niet steunt.". De politiechef bestrijdt het dat de politie onvoldoende zou optre den. "We hebben juist onze han den vol aan de uitgaansnachten en de nasleep ervan. De politie treedt heus wel op. Daar zijn we heel veel tijd aan kwijt. We kun nen ons daardoor nauwelijks laten zien in de dorpen en wijken. Ook die bewoners hebben recht op politiezorg. Maar daar schieten we juist tekort." Geraedts ziet niets in de assi stentie van particuliere beveili gingsbureaus. Dit werkt volgens hem alleen in een compact uit gaanscentrum zoals de Parade in Venlo. In Venray liggen de kroe gen te verspreid. "Bovendien zijn dit burgers die geen bevoegdheid hebben. Ze kunnen niet het werk van de politie overnemen." Geraedts wijst op de overlast die kroegen aan de Langstraat veroorzaken. Er komen regelma tig klachten van de bewoners van de appartementen aan de Gouden Leeuw. Hij ziet de bui al hangen als er straks een nieuwe woonwijk komt. "Er zijn daar horecazaken die tot 's ochtends zeven uur open zijn. Ze bezorgen veel geluidsover last. De kopers van een woning staan hier niet om te springen. Het gaat niet goed als daar straks mensen komen te wonen. Dat is vragen om problemen." Burgemeester Waals steunde het betoog. Ook hij vindt dat de politie te weinig op straat zicht baar is bij evenementen of op koopzondagen. Waals is evenmin voorstander van het inzetten van beveiligingsbureaus. Volgens hem is dat in Venray ook onbetaalbaar gezien de uitgestrektheid van het uitgaansgebied. Van de Langstraat tot in de Bleek en de rest van het centrum. "En bewakingscamera's kunnen technisch gezien pas na 2010 geplaatst worden." WD-raadslid Ingeborg de Bar- banson vindt dat de politie het wel erg zwart voorstelt. "Het is jammer dat het Venrayse uitgaans leven zo negatief wordt neergezet. Het lijkt wel een groot rampge bied...". Automobiliste gewond Bij een verkeersongeval dinsdag omstreeks 16.00 uur op de Julia- nasingel is een 48-jarige vrouw uit America lichtgewond geraakt. Het ongeluk is vermoedelijk ont staan toen een 30-jarige vrouw uit Boxmeer remde om linksaf te slaan. De vrouw uit America was niet in staat om haar auto zo snel tot stilstand te brengen. Ze botste achterop de auto van de vrouw uit Boxmeer. De 48-jarige auto mobiliste is overgebracht naar het ziekenhuis. Langstraat en Henseniusstraat krijgen omgekeerde rijrichting Het winkelcentrum wordt straks met verzinkbare palen hermetisch afgesloten. Voor het bevoorradingsverkeer en aanwonenden worden ven stertijden ingesteld waarop het centrum toch bereikbaar is. Dit is op werkdagen 's och tends van zes tot twaalf uur en 's avonds tussen zes en zeven. Op zaterdag is de venstertijd 's ochtends van zes tot half tien en 's middags van vijf tot zes. Op zondag - ook op koopzon dagen - blijft het gehele win kelcentrum afgesloten. De ochtenden, de paaltjes blijven dan omlaag, zijn vooral bestemd voor de bevoorrading van de winkels. De venstertijd van zes tot twaalf geldt ook nu al, maar er wordt nauwelijks op toegezien. Volgens wethouder Van der Broeck (CDA) vindt momen teel dertig procent van de bevoor rading erbuiten plaats. Tijdens de avondvenstertijden kunnen klanten hun grotere aan kopen met de auto ophalen. Ook kunnen winkeliers dan nog met de auto bij hun zaak komen. Bewo ners kunnen onbeperkt van de venstertijden gebruikmaken. Door het instellen van ruime venstertij den hoopt de gemeente een run op ontheffingen te voorkomen. De gemeente zal niet scheu tig zijn met ontheffingen. Alleen bewoners, die over een eigen parkeerplaats in het winkelcen trum beschikken, en hulpdiensten komen hiervoor in aanmerking. Andere centrumbewoners, gehan dicapten en leveranciers zal de gemeente een ontheffing weige ren. Voor storingen, calamiteiten of een noodsituatie komt er een cen trale knop waarmee de politie of de wachtdienst alle verzinkbare palen kan laten zakken. In totaal komen er negen fysieke afslui tingen die tijdens de werkzaam heden aan de straten en pleinen worden aangelegd met mantelbui zen, elektra en betonnen putten. Er komt tevens een mogelijkheid voor camerabewaking. De bevoorrading blijkt voor een kwart uit spoedbestellingen te bestaan. Buiten de venstertij den kunnen de goederen niet aan de voordeur van het bezorgadres afgeleverd worden. Om te voor komen dat de bezorgers vlak voor de afsluitingen 'even' hun wagens parkeren, en zo de bereikbaar heid in gevaar brengen, worden er laad- en losvoorzieningen aange legd. Met een duidelijk afwijkende bestrating en een bord worden deze zones gemarkeerd. Er komen er in totaal acht: in de Hofstraat, Wilhelminastraat, bij het postkan toor, de Gouden Leeuw, Schouw burgplein, Merseloseweg, Blekers- veld en Eindstraat. De WD is hier ongelukkig mee. Ingeborg de Barbanson pleitte maandag in de commissie Stede lijk Beheer voor een bevoorrading via de Kleinestraat, aan de achter zijde van de Grotestraat. Dit is een plan dat nog nooit tot uitvoering kwam. "Het zou veel ellende voor komen", denkt de WD'ster. "Want de laadzones gaan ten koste van parkeervakken en de vrachtwa gens belemmeren het uitzicht." Voor een logische en verkeers veilige bevoorrading, worden enkele rijrichtingen veranderd. Het eenrichtingsverkeer in de Langstraat en de Henseniusstraat wordt omgekeerd. Zodat aan de zuidkant de vrachtwagens via de Langstraat het centrum bereiken en het via de Henseniusstraat weer verlaten. De bevoorrading van het gebied rondom de schouwburg vindt plaats vanaf de Merseloseweg. Via het Schouwburgplein en de Kempweg verlaat het vrachtver keer het centrum weer. Hiervoor wordt de rijrichting in de Kemp- weg omgedraaid. Dit geldt alleen voor vrachtauto's. Personenauto's mogen er straks in twee rich tingen gaan rijden. Wil Mutsaers (inVENtief) meent dat de Kemp- weg hiervoor te smal is. Verkeers kundige Siemen Halbersma zegt dat de straat niet alleen breder maar ook verkeersluwer wordt. Hij lichtte toe dat zo voorkomen wordt dat de bewoners van de Kempweg met hun auto's over het Schouwburgplein rijden. De Hoenderstraat is de uitvals weg voor de bevoorrading van De Bleek. Het vrachtverkeer mag niet meer komen vanaf de krui sing met de Westsingel maar via de Merseloseweg (zuiden) en St. Jozefweg (noorden). De Hoender straat wordt tussen de binnen- en buitenring ingericht als 30 kilo meterzone. De toegang naar 't Liene, vanaf de Merseloseweg en de smalle doorgang in de Deken Thielenstraat, wordt zowel voor vrachtwagens als personenauto's afgesloten. OPEN VAN 12.00 TOT 17.00 UUR LAATSTE WEEKEND MAGAZIJNVERKOOP ALLE JACKS mannenmode, jeans and casual wear for men Ook na de herinrichting van het winkelcentrum kan de carnavalsoptocht gewoon door Venrays centrum blijven trekken. Dat verzekerde wet houder Van der Broeck (CDA) maandag in de commissie Ste delijk Beheer. Enkele politieke partijen zijn evenals de carnavalsverenigin gen ongerust. Door de komst van grotere bomen, paaltjes en laag hangende straatverlichting zul len straks de grotere carnavals wagens in de knel komen. "Als de kerkdorpen het maandag met hun prinsenwagens laten afwe ten, dan is dat de doodsteek voor de optocht", zei Tineke Lamers (Samenwerking). Ingeborg de Barbanson (WD) vroeg zich of de carnavalsvereni gingen wel genoeg betrokken zijn bij het project 'Centrum op de schop'. "Het is een heikel punt. Als de grote wagens niet meer kunnen meedoen, dat betekent het inderdaad het einde van de optocht." Wethouder Van der Broeck ver klaarde dat alleen de Hofstraat nog een knelpunt is. Hier komt de verlichting boven de straat aan spankabels te hangen op 5,5 meter hoogte. De carnavalswagens mogen maximaal vijftien meter lang, 3,5 meter breed en 5,5 meter hoog zijn. "Dan moeten we of de verlichting of de wagens passend maken", zei Van der Broeck. In de praktijk blijken de prinsenwagens vaak wel 6 of 7 meter hoog te zijn. Dit komt vooral door de 'zetel' van de prins. "Hoe het ook is, de optocht kan op maandag gewoon door het centrum blijven trek ken", aldus Van der Broeck. Sieb Nijssen (CDA) stelde voor om op maandag 4 februari 2008 alvast de proef op de som te nemen. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Vervolg voorpagina Fietsers door Deken Thielenstraat Iets verderop worden vijf over dekte fietsstallingen aangelegd. Op het parkeerterrein aan de Raadhuisstraat bij het Kerkepad, bij het voormalige busstation aan de Julianasingel, in de Gouden Leeuw, op parkeerterrein 't Liene net achter de onderdoorgang en op het Mgr. Goumansplein. Alle bestaande fietsstallingen verdwij nen en er komen er circa duizend voor terug. De drie gehandicap tenparkeerplaatsen in de School straat gaan weg. De nieuwe par keerplekken zijn zo gekozen dat de looproute naar het centrum zo kort mogelijk is. Er komen gehan dicaptenparkeerplaatsen in de Wilhelminastraat, Poststraat, de Gouden Leeuw, 't Liene en het Mgr. Goumansplein. Er komen twee halteplaatsen voor de regio taxi. Op de hoek Hofstraat-Raad huisstraat en langs de Merselose weg nabij de schouwburg. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Donderdag 29 november 2007 - Pagina 3 In het voorjaar heeft de media breeduit melding gemaakt van de mogelijkheid om dit jaar een "gratis" bril of contactlenzen aan te schaffen. Via uw aangifte over 2007 kunt u namelijk in heel veel gevallen geld terugkrijgen van de belastingdienst voor de aanschaf van de bril of lenzen. Dit kan zelfs zover oplopen dat u meer terugkrijgt dan u heeft betaald. Een gratis bril dus. U heeft nog enkele weken, wacht dus niet langer en profiteer er nu nog van voordat het jaar om is. Er is een onafhankelijke website waar u zich nader kunt laten informeren door middel van een rekenvoorbeeld. www.fyeovision.nl/belastingvoordeel/ Bereken uw voordeel op deze website en sla uw slag nu het nog mogelijk is. Met vriendelijke groet en hopelijk tot binnenkort. Passage 5 5801 BRVenray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl Boxmeer - Steenstraat 73 - Ü485 571 378 ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3