Gemeente Ven ray Aparte verordening evenementensubsidies Nieuwe brochures schuldhulpverlening Openbare bekendmakingen Gedeputeerde Noël Lebens bezoekt Brukske Inzameling grof vuil en wit- en bruingoed Bouwvergunning aanvragen? Kijk op www.venray.nl Blikje levert 50 euro op PEEL EN MAAS Donderdag 29 november 2007 - Pagina 18 Om de inwoners van Venray beter te kunnen informeren over schuldpreventie en schuldhulpverlening, heeft het team schuldhulpverlening van de gemeente twee nieuwe brochures ontwikkeld. Zo is er nu de brochure 'Rondkomen van uw inkomen - tips en informatie'. Hierin wordt uitgelegd hoe je bewust met je geld omgaat. Er staan onder meer tips in over het betalen van de vaste lasten, het plannen van de boodschappen en verstandig omgaan met rood staan en leningen. Zo kun je voorkomen datje in financiële problemen raakt of dat bestaande problemen groter worden. De tweede folder heet 'Schulden? Met onze hulp werkt ze weg!' Deze brochure verwijst mensen die financiële problemen hebben of dreigen te krijgen, naar het team schuldhulpverlening van de gemeente Venray. Ook wanneer iemand het financiële overzicht kwijt is, kan hij of zij bij de gemeente terecht. De nieuwe brochures zijn gratis verkrijgbaar bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Gemeentehuis Openingstijden Week 48 Vergaderingen Bestemmingsplannen Onherroepelijk bestemmingsplan Bouwplannen Aangevraagd Procedure vrijstelling art. 15 WRO en/of art. 50 lid 4, Woningwet Verleend Kapvergunningen Aangepaste vergunning Wet milieubeheer Rectificatie Ontwerpbesluiten Besluiten Verruiming geluidsnormen horeca collectieve dagen 2008 Vergunningverlening bijzonder crematorium Verleend In het evenementenbeleid dat het college op 27 juni 2007 vaststelde, zijn de uitgangspunten vastgelegd voor de toekenning van subsidies aan evenementen. Omdat niet alle uitgangspunten passen binnen de Algemene Subsidieverordening gemeente Venray, heeft de gemeente hiervoor een deelverordening opgesteld. De termijnen uit de Algemene Subsidieverordening en de manier van subsidiesystematiek (incidenteel of periodiek) lenen zich niet voor de subsidieverlening aan evenementen zoals die is voorgesteld in het evene mentenbeleid. Daarom is een aparte verordening nodig voor aanvragen die betrekking hebben op evenementen. Deze verordening heeft vorm gekregen in de Subsidieverordening evenementen gemeente Venray. Aanvragen Aanvragen voor een evenementensubsidie die ingediend zijn voor 1 november van het jaar voorafgaand aan het evenement, worden afgehandeld voor 31 december. Aanvragen die na 1 november binnen komen, worden meegenomen in een tweede ronde. Deze aanvragers krijgen voor 1 mei van het jaar waarin het evenement plaatsvindt, bericht of zij in aanmerking komen voor een subsidie. Het budget voor evenementensubsidies is niet onbeperkt. Noël Lebens, als gedeputeerde verantwoordelijk voor stads vernieuwing, bezocht vorige week het Brukske. Hij werd ontvangen door burgemeester Waals en wethouder Najja. De gedeputeerde bezocht Venray omdat hij bijzonder geïnteresseerd is in de innovatieve aanpak van wijkvernieuwing in Venray. De gedeputeerde kreeg veel informatie, onder andere van Liesbeth van Beek als voorzitter van het Ondernemend Gezelschap Brukske (OGB). Zij gaf een toelichting op het Masterplan Brukske Mooi Anders. Zo moet worden gesloopt en nieuw gebouwd om tot verbetering van de totale wijk te komen. Ook het tekort aan ouderenwoningen in de wijk en de geplande nieuwbouw hiervoor kwam aan bod. Draagvlak Petra van Duijnhoven, voorzitter van het wijkplatform, plaatste de positieve ontwikkelingen in de wijk in het belang van de bewoners. De samenwerking in het OGB zorgt voor draagvlak en is uniek in de stadsvernieuwing. Ook werd een toelichting gegeven op de aanstaande samenwerking tussen openbaar en bijzonder onderwijs onder de nieuwe naam Estafette: één plek waar de hele dag volop activiteit is voor alle kinderen uit het Brukske. Ondernemers in het winkelcentrum spraken over de mogelijkheden en kansen van een nieuw winkelcentrum. Ook met de besturen van de tafeltennishal, moskee, protestantse kerk en Kiosk is gesproken over het grote belang van de plannen voor de toekomst van de wijk. OGB treedt met hen in overleg over de rol die eenieder in de plannen kan spelen. Basis Lebens toonde zich ingenomen met de opzet waarbij zo veel partijen zich inzetten. De provincie heeft als speerpunt het investeren in wijken en dorpen op sociaal, economisch en fysiek gebied. Vernieuwing van naoorlogse wijken begint aan de basis, dat is in Venray duidelijk uitgewerkt. De leefbaarheid van het Brukske is daarbij niet alleen belangrijk voor de wijk zelf, maar voor heel Venray. De provincie gaat het OGB ondersteunen en zal alles in het werk stellen om hiervoor geld uit het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing beschikbaar te stellen. Op dinsdag 4 december zamelt Maessen Recycling grof huis houdelijk afval in. Diezelfde dag haalt De Cirkel wit- en bruin goed op. De inzameling van grof huishoude lijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken op deze dag. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten zijn 15 euro voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. Betaling kan via pinnen, chippen of het invullen van een eenmalige machtigingskaart bij de chauffeur. U kunt grof huishoudelijk afval natuurlijk ook zelf naar het milieustation brengen. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van het Raadspresidium van dinsdag 4 december 2007, aanvang 19.30 uur in vergaderkamer 0.82 van het gemeentehuis van Venray. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag van het Raadspresidium d.d. 15 oktober 2007 3. Ingekomen stukken/mededelingen a. lijst majeure projecten b. verslag van de raadsinformatieavond van 8 november 2007 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 30 oktober en 6 november 2007 5. Vaststelling agenda raadsvergadering d.d. 18 december 2007 6. Rondvraag en sluiting. Agenda voor de politieke markt op maandag 10 december 2007, aanvang 19.30 uur in de burgerzaal van het gemeentehuis van Venray. 1. Opening en toelichting op werkwijze van de avond 2. Masterplan Brukske 3. Gebiedsgericht Werken 4. Sluiting van de vergadering. Het volgende door Gedeputeerde Staten van Limburg goedgekeurde bestemmingsplan is op 26 oktober 2007 onherroepelijk geworden: - Herzieningsplan Brabander Aan de Heuvel 2006. Het plan maakt deel uit van de ontwikkeling van de tweede fase van het woongebied Brabander Aan den Heuvel in Venray. Het plan beoogt de realisering mogelijk te maken van circa 38 woningen in verschillende woningtypen in een zone langs de Beekweg te Venray, alsmede de aanleg van een rotonde in het tracé van de Beekweg. U kunt de desbetreffende stukken inzien. Bouwaanvragen - Vendel 9 - bouwen van een overkapping en een achterbouw op het zijerf (nr. ba070531) - Haag 34 - opstarten van een orthopedische hoefsmederij (nr. ba070532) - Haammakerstraat 9 - vergroten van een woning (nr. ba070533) - Zilverschoon 24 - wijzigen pui garage (nr. ba070534) - Ysselsteynseweg 42 - bouwen van een fokvarkensstal en mestopslagsilo's (nr. ba070535) - Mina Krusemanstraat 7 - wijzigen pui garage (nr. ba070536) - Maasheseweg 87b - plaatsen van magazijnstellingen (nr. ba070537) - Heidse Peelweg 40 - bouwen van een machineopslagloods (nr. ba070538). Sloopaanvragen - Maasheseweg 87b - slopen kantoor (nr. slp070087) - Ysselsteynseweg 42 - slopen pand (nr. slp070088). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - De Schans ongenummerd - bouwen van 6 woningen (nr. ba070483). U kunt de betreffende stukken van 30 november 2007 t/m 13 december 2007 (2 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Plataanstraat 10 - veranderen van bedrijfspand t.b.v. detailhandel in woondecoratie (nr. ba070194). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Oostsingel/Henri Dunantstraat - voor circa 30 bomen en 700m2 beplanting i.v.m. aanleg rotonde, herplant volgens herinrichtingsplan. U kunt de desbetreffende stukken van 30 november 2007 t/m 10 januari 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. In Peel en Maas van week 47 is per abuis: - een melding Besluit motorvoertuigen gepubliceerd voor de locatie Gezellenbaan 13 te Ysselsteyn. Dit moet zijn Gezellenbaan ongenummerd te Ysselsteyn. De inzagetermijn blijft ongewijzigd. - een melding Besluit voorzieningen en installaties gepubliceerd voor de locatie Ysselsteynseweg 25 te Ysselsteyn. De Provincie Limburg is in deze bevoegd gezag. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Eijkenhofweg 8 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Franken, Kempkensberg 30 te Ysselsteyn voor een legkippenhouderij (Mila070011) - Begijnhofweg 12 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan Poels Begijnhof BV, Begijnhofweg 12 te Heide voor een vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf (Mila060094). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 november 2007 t/m 10 januari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Na telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Lollebeekweg 49 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan H. Vissers, Lollebeekweg 49 te Castenray voor een varkensfokkerij (Mila060096) -Steegkamp 4 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan H. Vissers, Lollebeekweg 49 te Castenray voor een varkenshouderij (Mila060099) - Puttenweg 48 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan A.P.A.M. Romme, Puttenweg 48 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij (Mila060112) - Weverslo 2 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan F.E.A. Janssen, Weverslo 2 te Merselo voor een varkensfokkerij, vleesvarkenshouderij en landbouw productiebedrijf (Mila060095) - Maasheseweg 73 te Venray - een revisievergunning te verlenen aan Interal TC BV, Maasheseweg 73 te Venray voor een inrichting bestemd voor de productie, verkoop en verhuur van aluminium constructies (Mila070012). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 30 november 2007 t/m 10 januari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Kennisgeving verruiming geluidsnormen collectieve dagen. Onder collectieve dagen worden festiviteiten verstaan die niet specifiek aan één of een klein aantal horeca-inrichtingen zijn verbonden. Op basis van artikel 4.1.2. van de APV is het college van Burgemeester en Wethouders bevoegd om collectieve dagen aan te wijzen. Het college heeft besloten om voor het jaar 2008 de volgende collectieve dagen aan te wijzen: - 4 dagen carnaval (zaterdag tot en met woensdag) - 1 dag Koninginnedag - 1 dag Venray Muzikaal Totaal Venray kom - 6 dagen kermis Venray kom (vrijdag tot en met woensdag) - 4 dagen kermis overige dorpen (zaterdag tot en met dinsdag) - 1 dag oudejaarsavond Verruiming van de geluidsnormen vindt plaats onder voorwaarden. Deze voorwaarden zijn verwoord in de gemeentelijke regeling "Geluidsnormen bij horeca-inrichting gebonden festiviteiten en bij evenementen". Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dhr. B. Konings, afdeling Wonen en Werken, telefoonnummer (0478) 52 33 33. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray hebben in hun vergadering van 13 november 2007 vergunning verleend, ingevolge het bepaalde in artikel 53 van de Wet op de lijkbezorging, voor het vestigen van een: - Bijzonder crematorium binnen de grenzen van de gemeentelijke begraafplaats Boschhuizen te Venray - aan Dela Uitvaartverzorging en G. en E. Swinkels (verzend- datum 13/11). Tegen bovengenoemd besluit kunnen belanghebbenden ingevolge het bepaalde in artikel 55 eerste lid van de Wet op de lijkbezorging beroep instellen bij Gedeputeerde Staten. Het beroepschrift moet binnen zes weken na de dag volgende op de datum van verzending van dit besluit schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Limburg (Postbus 5700, 6202 MA Maastricht) en moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener - datering en ondertekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de motivering van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. 29 november 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Wit- en bruingoed Wit- en bruingoed valt niet onder het grof huishoudelijk afval. Dit kan door De Cirkel op dezelfde dagen als de inzameling van het grof huishou delijk afval worden opgehaald tegen betaling van 15 euro. U moet zelf De Cirkel bellen op nummer (077) 382 77 66 en thuis zijn om af te rekenen of de machtiging te ondertekenen. U kunt wit- en bruingoed ook gratis naar het milieustation brengen. De openingstijden van het milieustation zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 27 november gevallen op lotnummer 2007338 bij VIP Yssel steyn (Coop). De bon kan worden ingewisseld bij deze Coop. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petfles- sen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16