Gemeente Venray Grote opknapbeurt voor Westsingel Inwoners en politici met elkaar in debat Wethouder Najja bezoekt Paschalis Geldtips in gratis Nibud-agenda Exclusieve villa's aan rand Venray Voorwaarden voor langdurigheidstoeslag Tijdig aanvragen reisdocumenten Collectief verzekeren via de gemeente PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Kr.' Op maandag 10 december vindt voor het eerst een politieke markt plaats in het gemeentehuis. Tijdens deze avond worden twee onderwerpen op een vernieuwende manier besproken. Vernieuwend omdat zowel gemeenteraads- en commissieleden als inwoners over beide onderwerpen met elkaar in debat gaan. Bent u geïnteresseerd in het Masterplan Brukske of Gebiedsgericht Werken? Dan kunt u meepraten in het debatgedeelte. Aansluitend spreekt de politiek zich uit over een conclusie, die als input dient voor de raadsvergadering van 18 december. Wilt u zich eerst wat meer informeren voor deze avond, dan kunt u op www.venray.nl Direct naar Bestuurlijke informatie bijvoorbeeld het Masterplan vast inzien. U, als inwoner van Venray, weet het beste wat er in Venray leeft. We zien u daarom graag op 10 december. De politieke markt begint om 19.30 uur met het onderwerp Masterplan Brukske, rond 21.30 uur start het onderwerp Gebiedsgericht Werken. U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocument verloopt. Gaat u binnenkort op wintersport vakantie of naar het zonnige Zuiden, houdt er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen worden geleverd. Daarvoor worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. -V> Venray, focus op mensen Donderdag 29 november 2007 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 48 LI TV zendt op woensdag 5 december een bijzondere aflevering van het programma JongeJonge uit. In deze uitzending krijgt u een kijkje in verslavingskliniek Paschalis. De hele Westsingel, van de rotonde Noordsingel tot aan de rotonde met de Langstraat, wordt opnieuw ingericht. Dat heeft het college van B en W onlangs besloten. Op uitnodiging van een van de jongeren daar bezocht wethouder Hassan Najja een hele dag de kliniek. Het bezoek en de oprecht heid van de jongen hebben de wethouder zeer geraakt. Toekomst Het programma biedt u de gelegen heid over zijn schouder mee te kijken naar het leven van een ver slaafde jongen die hard voor zijn toekomst vecht. Het programma duurt ongeveer twintig minuten en laat u zien hoe het leven in Paschalis eruit ziet. Ook is te zien wat de jon gen drijft om te vechten voor betere vooruitzichten en hoe zijn verblijf in Paschalis daaraan bijdraagt. Een open en soms confronterend verhaal over het leven in een verslavings kliniek. De uitzending is te zien om 17.00, 18.00 en 19.00 uur op LI. Een grote opknapbeurt is nodig vanwege het vele verkeer dat tegenwoordig van de Westsingel gebruikmaakt. Daar is de singel niet op ingericht. Daar naast kan de gemeente met de werkzaamheden meteen invulling geven aan de zogenoemde Singelvisie, die dit jaar door de gemeenteraad is vast gesteld. Rotondes Ter hoogte van de Kempweg en de Merseloseweg worden twee rotondes aangelegd en langs de hele Westsingel komen vrijliggende fietspaden. Ook komen langs het grootste deel van de singel brede groenstroken. De krui sing met de Veltumse Kleffen krijgt fietsoversteekplaatsen die te vergelijken zijn met de oversteekplaats op het kruispunt Zuidsingel-Sportlaan. Tenslotte wordt op het gedeelte Merseloseweg-Noordsingel het riool vergroot. Grond aankopen Op een aantal plaatsen moet de gemeente grond aankopen om het ge wenste ontwerp te kunnen aanleggen. Op korte termijn neemt de gemeente daarover contact op met de betreffende grondeigenaren. De werkzaam heden worden in fases uitgevoerd en starten halverwege 2008. In totaal zal het ongeveer een jaar duren voordat de herinrichting is afgerond. Het voorstel wordt 18 december behandeld in de gemeenteraad. Wethouder Patrick van der Broeck op de Westsingel, waar straks vrijliggende fietspaden komen Mensen die slimmer willen omgaan met hun geld kunnen nu bij de bibliotheek een gratis agenda van het Nibud afhalen, of er eentje via www.nibud.nl bestellen. In de agenda staan handige geld tips waarmee u zonder echt te bezuinigen toch uw inkomsten en uitgaven in balans kunt houden. Zoals deze: "Betalingsachterstanden? Daar moet u snel iets aan doen! Er staat een stappenplan op www.zelfjeschuldenregelen.nl waarmee u zelf schulden kunt aanpakken. Of ga voor hulp naar de gemeente." Overzichtjes Verder vindt u in de agenda ook praktische overzichtjes om bijvoorbeeld uw autokosten, energieverbruik en dagelijkse uitgaven bij te houden. Als u weet hoe u uw geld besteedt, gaat u vanzelf minder geld uitgeven. De gratis Nibud-agenda 2008 is een eenmalige actie van CentiQ, platform voor bewust omgaan met geld. CentiQ is een initiatief van het ministerie van Financiën. In nauwe samenwerking met de gemeente Venray heeft gebieds- ontwikkelaar AM de exclusieve villawijk De Buitenkamers ontwik keld. De Buitenkamers ligt aan de rand van uitbreidingswijk De Brabander. Op 3 december onthult wethouder Hans Teunissen de symbolische ingang naar het gebied. Dan start ook de verkoop campagne. De stedenbouwkundige opzet van het plan en de architectuur van de wonin gen zijn van de hand van het Amsterdamse architectenbureau Mulleners en Mulleners. De oorspronkelijke boerderij- en villastructuur aan de Beekweg heeft als inspiratie gediend bij de opzet van de wijk. Als u al lange tijd een bijstands uitkering ontvangt, kunt u mogelijk een langdurigheids toeslag ontvangen. Daarvoor moet u wel voldoen aan een aantal voorwaarden. Deze voorwaarden zijn met ingang van 1 januari 2007 gewijzigd: u mag nu wél inkomsten uit arbeid hebben gehad. Die inkomsten moeten wel zeer gering zijn: maximaal 588,13 (grens 2007) in de afgelopen vijf jaar. Voorwaarden De voorwaarden om in aanmerking te komen voor de langdurigheids toeslag zijn: - U woont in Venray; - U bent 23 jaar of ouder en jonger dan 65 jaar; - U heeft gedurende een ononder broken periode van vijfjaar geen hoger inkomen gehad dan de voor u geldende bijstandsnorm; - U heeft in die vijfjaar in totaal niet meer dan C 588,13 (grens 2007) aan inkomsten uit arbeid, of inkomsten in verband met arbeid gehad (denk aan WW- en ZW- uitkering); - U heeft in die vijfjaar voldoende geprobeerd aan het werk te komen en het werk te behouden; - U verbleef in die vijfjaar niet in detentie; - Uw vermogen is lager dan de voor u geldende vermogensgrens (voor echtparen en alleenstaande ouders 10.490,- en voor alleenstaanden 5.245,-). Arbeidsongeschikt Ook als u arbeidsongeschikt bent, kunt u voor deze toeslag in aanmer king komen. De voorwaarde om in de periode van vijfjaar actief naar werk gezocht te hebben, geldt niet als u volledig afgekeurd bent. De hoogte van de toeslag is afhankelijk van uw gezinssituatie en bedraagt in 2007: - 336 per jaar als u alleenstaand bent; - 430 per jaar als u alleenstaande ouder bent; - 478 per jaar als u gehuwd bent of samenwoont. Opnieuw een toeslag Hebt u een langdurigheidstoeslag ontvangen en voldoet u een jaar na de periode waarvoor u een lang durigheidstoeslag ontving nog aan alle voorwaarden, dan kunt u opnieuw voor een toeslag in aan merking komen. U kunt, als u aan de voorwaarden blijft voldoen, dus ieder jaar een langdurigheidstoeslag krijgen. Aanvragen U kunt de toeslag aanvragen bij de gemeente Venray. Een aanvraag formulier kunt u afhalen bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeentehuis. In de toelichting op de aanvraag staan de bijstands normen. Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten. Centrale brink De villa's komen in een groene lus te liggen. Aan de licht gebogen lanen met bomen komen in de eerste fase achttien vrijstaande villa's. In het midden van het gebied ligt een centrale brink. Aan de oostzijde van het plan, waar een doorgaande fietsroute loopt, worden aan de buitenzijde hoge beuken hagen geplaatst. Ook in de wijk krijgen alle kavels een erfafscheiding van beukenhagen. Er is veel aandacht besteed aan een hoogwaardige inrichting van de buitenruimte, waardoor het exclusieve karakter van Buitenkamers wordt versterkt. Architectuurstijlen Voor de villa's zijn vier verschillende architectuurstijlen aangehouden: Landhuis, Herenhuis, 'Frank Lloyd Wright-villa en het klassieke Venrayse Herenhuis. Op www.debuitenkamers.nl kunt u alvast een eerste indruk krijgen van deze villawijk. De mogelijkheid bestaat dat u flink kunt besparen op uw zorgver zekering. De collectieve zorgverzekering van de gemeente Venray biedt méér zorgvergoeding terwijl u minder betaalt. Misschien bent u niet op de hoogte van het bestaan van deze verzekering van de gemeente. Dat is jammer, want iedereen tot een bepaalde inkomens grens heeft recht op deze gezamenlijke verzekering. U wellicht ook! En in dat geval krijgt u veel extra's op het gebied van zorgvergoeding en bespaart u per jaar ook een behoorlijk bedrag op uw kosten. De collectieve zorg verzekering biedt u recht op een heel pakket aanvullende voorzieningen en zorgvergoeding. Het gaat hierbij om een korting en vergoeding voor brillen, tandartskosten, hulpmiddelen zoals gehoorapparaten en diverse therapieën. Stuk voor stuk hoge kosten, waarvoor u dankzij de aanvullende verzekering van de gemeente goed verzekerd kunt zijn. Kosten De maandelijkse kosten voor 2008 bedragen 110,49. Daarnaast ontvangt u een vergoeding van de gemeente van 7,- per maand. Hiermee komt uw eigen aandeel uit op 103,49 per maand. Dat betekent voor u een totale jaarlijkse korting van 318,-, want de gemeente krijgt 6% korting op de basisverzekering en 30% op de aanvullende verzekering (gemeentepakket). En die korting krijgt u dus ook. Een besparing van 318,- per jaar is de moeite waard om u op te geven voor deze collectieve zorgverzekering. Een overzicht van de vergoedingen is bij de gemeente verkrijgbaar. Deelname U komt voor deze collectieve verzekering in aanmerking als u: - inwoner bent van de gemeente Venray; - voor ziektekosten verzekerd bent bij de VGZ (hiermee heeft de gemeente een contract afgesloten); - een inkomen heeft tot 120% van de bijstandsnorm, en - beschikt over een beperkt vermogen. Als u niet bij VGZ bent aangesloten en u wilt wèl gebruik maken van deze regeling, dan kunt u per 1 januari 2008 overstappen naar deze zorg verzekeraar. Aanvraagformulier Haal een aanvraagformulier bij het gemeentehuis en stuur dit ingevuld terug. Afgeven op het gemeentehuis mag ook. In de toelichting bij dit formulier vindt u de bijstandsbedragen en vermogensgrenzen, zodat u zelf kunt berekenen of u recht heeft op deelname. Heeft u vragen of wilt u meer weten, bel dan met de afdeling Publieksdienten of kom tijdens kantooruren langs bij de publieksbalie. Wethouder Mathieu Emonts heeft afgelopen vrijdag in de raadzaal van het gemeentehuis de nieuwe Wsw-raad geïnstalleerd. Het is de tweede Wsw-raad in Nederland die officieel aan de slag gaat. De raad zet zich in voor de rechten van mensen die te maken hebben met de nieuwe Wet sociale werkvoorziening (Wsw).

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15