a.s.ZONDAG mocJcz centrum fPïfitïïifü^ TlLcdlcfffii Koester uw Monument 2000 euro voor kindervakantiewerk 'Camera's in bussen' 3348 euro voor hartstichting Gouden bruidspaar in Swolgen TuinToko KOOPZONDAG SURPISEZONDAG KOOPZONDAG HORST Vergeet uw voordeelstickers niet! entrum 2 DECEMBER De spinningmarathon in sportcentrum Laco De Sprank is afgelopen zaterdag een groot succes geworden. De 35 deelnemers haalden voor het goede doel, de Nederlandse Hartstichting, een bedrag bin nen van maar liefst 3348 euro. "Een geweldig succes", aldus een dolgelukkige Dominique van Vugt, die samen met Hans Litjens en Marly Philipsen van Laco, de spinningmarathon had georganiseerd. "Ik had nooit gedacht dat we zoveel geld bij elkaar zouden verza melen. Fantastisch." Het is bijna twee uur op de klok van de sportzaal in sportcentrum De Sprank in Venray als Domini que Wilschut de 35 deelnemers aan de spinningmarathon nog een keer opzweept om de laatste reserves aan te spreken. 'Kom op, nog een paar minuutjes. Dan zit het er op', roept de van geboorte Zuid-Afrikaanse met een prachtig Nederlands accent. Wilschut heeft de 'spinners' met haar aanstekelijk enthousiasme door het laatste uur van de vier uur durende spinning marathon geloodst. Het contrast is groot. Enkele deelnemers zitten er volledig doorheen en vechten zich letterlijk en figuurlijk naar het einde. Kreunen, steunen, bla zen, en telkens weer naar de klok kijkend, begroeten ze het slot van de marathon als een zegen. Ande ren lijken nog zo fit als een hoen tje, maar schijn bedriegt. "Ik zit er helemaal doorheen, ik ben kapot", stamelt een mannelijke deelnemer als hij richting kleedlokaal loopt om zich even op te frissen voor de officiële plichtplegingen. Dominique Wilschut neemt ondertussen een flinke slok van een flesje Aquarius. Ze moest eer der die morgen nog een EHBO-les volgen, maar wilde de spinning marathon voor geen goud missen. Vandaar dat ze het laatste uur van de happening voor haar rekening wilde nemen. Steeds opnieuw de deelnemers opzwepend, weet ze alle 35 naar de eindstreep te trek ken. "Ik geef altijd zo les", lijkt ze zich lachend te verontschuldigen voor haar prachtige enthousiasme. "Ik probeer iedereen mentaal zo te stimuleren dat er plezier aan de spinningles wordt beleefd. Het mooiste is als iemand binnenkomt die er niet veel zin heeft en dat hij of zij na het eerste deel van de les alweer een glimlach op het gezicht heeft. Dit laatste uurtje van de marathon vond ik dan ook een uitdaging. De mensen het geloof te geven dat ze meer kunnen dan ze denken. Door te zetten. En dat is toch gelukt. In vier uur tijd is er niemand afgehaakt." Een dikke pluim voor alle deel nemers maar zeer zeker voor de 77-jarige Teuny Westphal uit Venray. In het laatste uurtje werd het steeds moeizamer, maar de krasse zeventiger wilde van geen wijken weten. "Mijn dochter had gezegd dat het beste was om twee keer een uur mee te doen. Maar het ging zo goed, dat ik ben doorgegaan. Afstappen had altijd gekund. Och, ik heb het volgehou den, het is immers voor het goede doel." Wie gedacht had dat de Ven- rayse nu meteen thuis op de bank zou gaan liggen, kwam bedrogen uit. "Ik ga lekker naar Lion d'Or koffie drinken, daar heb ik afge sproken." De 35 deelnemers hadden in het voortraject hun uiterste best gedaan om zoveel mogelijk spon sorgeld binnen te halen. Monique Verduin slaagde er in om maar liefst 705 euro in het laatje te brengen, Alex Willems en Henk Penningx waren met respectieve lijk 530 en 360 euro goede twee- 2 december Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl Honderdachtentwintigste jaargang - week 48 - donderdag 29 november 2007 Deze week een woonhuis aan de Matterhornlaan 56 in Venray. Het woonhuis is gebouwd in 1996 door architect J. Schipper. Op het eerste gezicht maakt dit woonhuis een gesloten indruk, maar vanuit het interieur opent het zich naar de buitenwereld. Het huis heeft een U-vormige plat tegrond. De buitenzijde van deze woning bestaat uit bakstenen gevels, die een ruwe textuur heb ben. hi de hoeken van deze gevel vlakken zijn enkele grote glasvlak- ken aangebracht: twee kolossale 'bovenlichten' van matglas en een groot raam over twee zijden dat doordat het laag is geplaatst een geborgen uitzicht biedt. Hetzelfde geldt voor de grotendeels glazen gevels aan de binnenzijde van de U. Names Stichting Venray Monu mentaal; Koester Uw Monument. Bron: architectuur Noord- en Mid den Limburg, architect C. Colsen. Reageren of suggesties voor deze wekelijkse rubriek kan men door geven via e-mail koesteruwmonu- ment@kpnplanet.nl. p.a. Jerusalem 7,5801 ML in Venray. De Kiwanis Club de Rooyse Ladies heeft een cheque van 2000 euro overhandigd aan enkele bestuursleden van Kindervakan tiewerk Venray. Dit bedrag is de opbrengst van de Wandeling voor het Goede Doel die dit jaar voor de vierde keer werd gehouden. Ruim 250 mensen wandelden eind oktober mee voor het goede doel onder het genot van allerlei lekke re dingen die gemaakt waren door de Rooyse Ladies zelf en dankzij sponsoring van vele bedrijven uit de omgeving. Al enkele jaren dra gen de Rooyse Ladies de vrijwilli gers van Kindervakantiewerk Ven ray een warm hart toe. Onlangs hebben zij bekendgemaakt Kin dervakantiewerk voor vijf jaar te adopteren. Deze adoptie houdt in, dat de Kiwanis jaarlijks minimaal één activiteit organiseert waarvan de opbrengsten naar kinderva kantiewerk gaan. Hierdoor is het mogelijk om de eigen bijdrage voor kinderen zo laag mogelijk te houden en zijn alle basisschool kinderen uit groep 3 tot en met 7 weer gegarandeerd van een gewel dige kindervakantieweek. Erik van de Leur, secretaris en hoofdleider van kindervakantiewerk, was zeer verheugd met deze bijdrage "Hier kunnen we weer heel mooie din gen mee doen." De kindervakan tieweek vindt jaarlijks plaats in de eerste week van de basisschoolva kantie. De provincie Limburg heeft Veolia schriftelijk gemaand om uiterlijk op 31 december 2007 in alle bussen camera's te plaatsen. Deze camera's die nen om mogelijke incidenten in de bus vast te leggen. Dit is van belang voor de opsporing van reizigers die bijvoorbeeld overlast in de bus zorgen, vernielingen aanrichten, etc. Daarnaast gaat van camera's een preventieve werking uit en hebben ze een positieve invloed op het veiligheidsge voel van de reiziger. In het kader van de sociale vei ligheid in het openbaar vervoer heeft de provincie in het Meerja renplan Sociale Veiligheid 2004 - 2008 hoge ambities geformuleerd. In een offerte bij de openbare aanbesteding van het openbaar vervoer had Veolia aangeboden om alle treinen en bussen te voor zien van camerasystemen. Onlangs is gebleken dat de meeste bussen nog niet zijn voorzien van werkende camera's. Op basis van de afgesloten con cessieovereenkomsten -waarin de verplichting inzake camera's was opgenomen- heeft Gedepu teerde Staten nu Veolia schrifte lijk gemaand om uiterlijk op 31 december 2007 alle bussen van camera's te voorzien. Als hieraan niet wordt voldaan, zal de provin cie een boete opleggen. Ger en Truus Theeuwen-van den Hombergh vijftig jaar gelukkig samen Spinningmarathon een groot succes de en derde. "We waren al blij geweest met 1000 euro in totaal", aldus een verbaasde Dominique van Vugt. Hoewel ze zelf geen les heeft gegeven, is ze toch helemaal op. De spanning komt er nu pas uit. "Dit hadden we echt met ver wacht. De deelnemers hebben er bijna een spelletje van gemaakt om zoveel mogelijk geld voor het goede doel in te zamelen. Een complimentje voor iedereen is dan ook op zijn plaats. Het eve nement is 200 procent geslaagd. Boven verwachting, keileuk." Na de eerste spinningmarathon enke le jaren geleden en het succes van afgelopen zaterdag, heeft Hans Litjens van het Venrayse sportcen trum alweer nieuwe plannen voor een volgende happening. "Dat zou dan een breed dragend evenement moeten worden waarbij verschil lende groepslessen gecombineerd worden. Ik kan me een combina tie van yoga, krachttraining, fiet sen, aerobic en bodybalance voor stellen. Op die manier kunnen we een grotere groep leden bereiken. Maar vandaag hebben we in ieder geval allemaal genoten van het succes van de spinningmarathon." "Het mooiste is dat iedereen de marathon heeft uitgefietst", vult Marly Philipsen aan. "Vooraf heb je toch wel vraagtekens of iedereen het aan kan. Maar op een gegeven moment was er een sfeer van niet opgeven, doorgaan. Die inzet van iedereen is beloond met een fraai bedrag voor een heel goed doel." Voor AANBIEDINGEN en OPENINGSTIJDEN zie: www.schutting.nl De liefdesvonk tussen Ger Theeuwen (74) uit Swolgen en Truus van den Hombergh (71) uit Velden springt voor het eerst over tijdens de kermis in Lottum. We schrijven het jaar 1953, juli 1953 om precies te zijn, en Ger vraagt Truus aan het eind van een lange, gezel lige kermisavond in de Har moniezaal in het centrum van het rozendorp ten dans. Truus kan zich die eerste ontmoeting nog goed voor de geest halen. "De avond was bijna voorbij. Volgens mij durfde Ger niet zo goed en moest hij zich eerst even moed indrinken." Ger grijnst. "Echt niet! Ik keek eerst even rustig de kat uit de boom. En het gaat toch om die laatste dans?" Nou, hoe het verhaal precies in elkaar zit, zullen we waarschijnlijk nooit te weten komen. Maar dui delijk is wel dat op die bewuste dansavond de eerste voorzichtige stappen op weg naar een huwelijk werden gezet. Een gouden huwe lijk, want op zaterdag 1 december vieren Ger en Truus Theeuwen- van den Hombergh samen met familie, vrienden en bekenden hun gouden huwelijksdag. Maar even terug in de tijd. Want dat Ger toch wel erg gesteld is op die Veldense, is snel duidelijk. Al vormt de Maas in die tijd een natuurlijk barrière op zijn liefdes pad. Ger moet er namelijk heel wat voor doen om zijn vriendin te kunnen bezoeken in Velden. "Het laatste veer in Lottum stak om 23.00 uur de Maas over. Nou, ik heb me vaak moeten haasten om op tijd bij het veer te zijn, en heb een aantal keren via de brug in Well en de 'stad' (Venlo, red.) naar huis moeten fietsen. En één keer heb ik zelfs bij de Maas geslapen. Dat was gelukkig in de zomer. Ja, je moet wat voor de liefde over hebben." Truus weet nog goed wat haar vader Sef, die melkboer was, zei toen ze vertelde dat ze, zeventien lentes jong, een oogje had op die boerenzoon uit Swolgen. "Hij vond me niet alleen veel te jong, maar vroeg zich ook af wat ik als burgermeisje moest met een boe renzoon. 'Dat zul je wel zien als je hem ontmoet', zei ik. Gelukkig konden mijn ouders het meteen goed met Ger vinden." Ruim drie jaar na hun eerste dans in Lottum geven Ger en Truus elkaar het jawoord. Het wet telijk huwelijk wordt voltrokken inArcen en het kerkelijk huwelijk in Swolgen, het dorp waar ze gaan wonen. Het kersverse echtpaar trekt namelijk in bij de ouders van Ger, die een klein gemengd boerenbedrijf runnen aan de Gun. "Mijn vader Handrie is bij de oudere generatie vooral bekend als ophaler van melk", zegt Ger. "Hij ging met twee karren bij de boeren in Swolgen en Meerlo op bezoek om melk op te halen. Hard werken, weinig verdienen. Maar dat gold in die tijd eigenlijk voor bijna alle mensen." Truus weet nog goed dat ze na het trouwfeest bij Ger achter op de flets sprong om samen naar huis te fietsen. "Echt romantisch! Maar zo ging dat in die tijd. De huwelijksnacht hebben we dus in het huis van vader Handrie en moeder Door doorgebracht. Vier jaar later zijn zij naar het centrum van Swolgen verhuisd." EIGEN BEDRIJF Ger en Truus zijn dan inmid dels eigenaar van het boerenbe drijf. Samen werken ze tot elf jaar geleden met hart en ziel in hun gemengd bedrijf, dat net buiten de kern van Swolgen ligt. "We zijn begonnen met asperges en varkens en ik haalde vijf jaar lang eieren op in Swolgen. Elke week op maandag, met paard en wagen, bezocht ik 96 adressen. Later hebben we onder meer ook nog kerstdennen en aardbeien gehad. Ja we hebben allebei altijd hard gewerkt", vertelt Ger, die flink investeert in het bedrijf en steeds meer grond koopt en stallen bouwt. Op een gegeven moment hebben Ger en Truus 150 zeugen en 600 mestvarkens in hun stallen in Swolgen en 220 mestvarkens in een stal in Melderslo. Maar het zijn toch vooral de paarden die in het hart van Ger een speciale plek veroveren. Hij werkte met ze en brengt nog altijd heel wat uurtjes door bij de dieren. Verder is hij al 43 jaar lid van het bestuur van de paardenverzekering Swolgen en omstreken. "Als hobby heb ik nu nog twee Belgische trekpaarden, maar we hebben ook raspaarden en pony's gehad. Daar hebben de kleinkinderen volop van genoten. En opa ook." KINDEREN Ger en Truus prijzen zich geluk kig met hun tien kleinkinderen.Al zijn de meesten van hen inmid dels al niet meer zo klein. Zelf hebben ze vijf kinderen, van wie zoon Jos verongelukte. Ja, dat was een zwarte dag in hun leven, een hele zwarte, maar veel willen ze daar liever niet over vertellen. "De mensen die ons kennen, weten dat we daar veel verdriet van hebben gehad. Ik denk nog elke dag aan hem. Maar het leven heeft geluk kig ook veel mooie momenten", zegt Truus. Zeker, want de twee echtelieden vermaken zich prima samen. Ze hebben beiden altijd hard gewerkt op hun boerderij, maar genie ten nu ook met volle teugen van hun vrije tijd. Ger is bijvoorbeeld druk met zijn paarden en zijn (groente)tuin, terwijl Truus graag kaarten maakt, gymt, volksdanst en zwemt. De vrouw des huizes Het gouden bruidspaar Ger en Truus Theeuwen-van den Hom bergh uit Swolgen. was ook dertien jaar bestuurslid van de vrouwenvereniging en zes jaar lid van het bestuur van de plaatselijke KBO, waarvan ze alle bei trouwe leden zijn. Maar wat is nu eigenlijk hun geheim? Waarom zijn ze al vijf tig jaar samen? Truus begint te lachen. "Ach, natuurlijk hebben wij ook wel eens ruzie gehad." Ger vervolgt: "Maar dan heb je ook een reden om het weer goed te maken. We hebben het eigenlijk altijd goed met elkaar kunnen vinden. In een huwelijk is het gewoon geven en nemen." Ger Theeuwen en Truus Theeu wen-van den Hombergh waren op 26 november vijftig jaar getrouwd. Dit gouden feest wordt gevierd op zaterdag 1 december. Om 13-30 uur begint de heilige mis in de H. Lambertuskerk in Swolgen en van 19-00 tot 20.00 uur is er gelegen heid tot feliciteren in zaal Wilhel- mina in Swolgen. U.00 TOT 17.00 UUR mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen EL EN MAAS blokhutten TuinToko De Tuin Totaal Markt Beekvveg 52b Venray (Merselo) T. 0478 - 57 90 92 Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938 Dauwtf oppen (lwon£t>b d. Rcoyie K^dcmkanllewort Venioï His.bll dd opWMijst mrf de wmd«< n g «on 2B oktober 2O07. lijnde een bedrag van., -

Peel en Maas | 2007 | | pagina 13