Succesvol nagelatelier biedt nu totaalconcept Henk Min overleden Gemeenten en JOOP slaan de handen ineen Lions organiseert Prominentenkunst Prins Frank in Swolgen Rimenzo staat voor kwaliteit i PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 november 2007 - Pagina 13 Tien jaar Le Chique Vanaf 1997 kon u in het atelier aan de Kruidenlaan in Venray terecht voor vakkun dige nagelverzorging of een opleiding daarin. Later ook voor permanente make-up. Tien jaar later biedt voorma lig nagelatelier Le Chique van oprichtster Karin van Vegchel onder de naam Totally Chiq op 120 vierkante meter een voor de regio uniek totaal concept in lichaamsverzor ging: van uw hoofdhaar tot uw tenen. En binnenkort ook voor verantwoord en blijvend gewichtsverlies. Wij bezochten het enthousiaste, inmiddels negenkoppige Le Chiq-team in hun nieuwe locatie aan de sta tionsweg 130a in Oostrum. Karin van Vegchel begon nagel studio Le Chique tien jaar terug. Op 27-jarige leeftijd, in haar een tje. Werkend vanuit een verbouw de garage van 28 vierkante meter, vastzittend aan haar woning aan de Venrayse Kruidenlaan. "Het was vrijwel meteen een succes. Ik maakte al snel weken van 70 a 80 uur", herinnert ze zich. "Na mijn docentenopleiding startte ik ook een groothandel in Florence-nagel- producten.Toen het te druk werd, heb ik Nadine van Nistelrooij tot nagelstyliste opgeleid. Zij kwam als klant binnenlopen, werd al spoedig een hartsvriendin van mij en later ook partner in de salon. De aanloop groeide daarna gestaag verder. Veel klanten kwamen niet alleen af op de constante kwaliteit en hoge service, maar ook op de gemoedelijke gezelligheid. Even een bakkie doen, wat bijpraten, terwijl hun nagels vakkundig door ons werden bijgewerkt." Na een succesvolle afronding van een permanente make-upop- leiding wordt deze mogelijkheid in het derde jaar van de onder neming ook aangeboden. Het pigmenteren van wenkbrauwen, eye- en lipliner door middel van tatoeagetechniek (voor de duur van 3 tot 5 jaar), als aanvulling op het behandelingsassortiment van Le Chique, trekt nog meer geïnte resseerden richting de salon. Waar voor in het vierde jaar nagelsty liste Joy Arts uit Horst wordt aangetrokken, ter ondersteuning van het team. En zo groeit Le Chique in de loop der jaren steeds verder uit zijn trendy jasje. In mei 2006 ver huizen medewerkers en onder neming naar de Stationsweg 130a in Oostrum, waar het voormalige nagelatelier met de komst van kapsters Patricia en Nadine Gou- mans verder uitgroeit richting een totaalconcept in uiterlijke ver zorging. In augustus 2006 treedt schoonheidsspecialiste, pedicure en masseuse Priscilla toe. En afgelopen september sluit kap ster Natasja zich bij het team aan. Mout en Katja vormen de nieuw ste aanwinsten van wat inmiddels Totally Chiq is gaan heten. De schoonheidssalon huisvest thans negen ervaren en gediplomeerde specialistes, die met veel enthou siasme een nog immer groeiende schare vrouwelijke en mannelijke klanten bedienen. "Het is altijd mijn droom geweest om met een totaalaan bod te komen", vertelt Karin trots. "Dit totaalconcept is uniek voor de regio. Het handige is dat zowel mannelijke als vrouwelijke klanten onder één dak diverse behandelingen kunnen onder gaan. Dat bespaart de klant veel tijd en geld. Doordat mannen hier binnenlopen om geknipt te wor den, verlaag je bij hen de drem pel om ook iets anders te laten doen: een manicurebehandeling aan de nagels bijvoorbeeld, een reinigende gelaatsbehandeling. Of een ontspanningsmassage, om de doordeweeks opgelopen stress weg te laten vloeien na een kappersbeurt. "Voor totale nagel verzorging blijf je bij ons aan het juiste, vertrouwde adres", aldus nagelstyliste Nadine. "Van verstevi gen met gel en acryl, tot het in alle kleuren laten opbrengen (met of zonder glitters), nail-art (diverse versieringen), het manicuren van natuurlijke nagels tot nagelbijtbe- handelingen (ook voor mannen!) en professionele behandeling van probleemnagels (wortelbeschadi gingen, schimmelnagels en psori- asisnagels)." Schoonheidsspecialiste, mas seuse en gediplomeerd Provoet pedicure Priscilla verzorgt in Totally Chiq een breed scala aan feet-, face- bodycare. "Naast onder meer gewone behandelin gen waarbij ik kloven, likdoorns en nagels aanpak, doe ik ook meer specialistische behandelingen als de verwijdering van ingroeiende teennagels (met de nagelbeugel) tot behandelingen van reumati sche- en diabetische voeten (die doorgaans vergoed worden door de zorgverzekering van de klant)." Het totaalpakket van Totally Chiq wordt in januari 2008 in de ruimte naast de huidige salon uit gebreid met een uniek afslankcon- cept. Onder persoonlijke begelei ding van Karin en Nadine kunnen klanten een proteïnedieet volgen dat gecombineerd wordt met endormologiebehandelingen. Voor meer informatie Totally Chiq, Stationsweg 130a, Oostrum, Tel.: 0478-513585/630558 www. le-chiquenl/www. to tally chiq. nl Fietser gewond De politie onderzoekt een ver keersongeluk op de Acaciastraat dat donderdagmorgen omstreeks 11.15 uur heeft plaatsgevonden. Bij het ongeval is een 66-jarige fietser uit Sevenum gewond geraakt. Het ongeval gebeurde doordat een 30-jarige automobilist uit Nederweert op het kruispunt Acaciastraat/ Leunseweg door de laagstaande zon de fietser over het hoofd heeft gezien. De 66-jari- ge man is met heupletsel overge bracht naar het ziekenhuis. Fietster gewond Bij een verkeersongeval zondag omstreeks 16.00 uur op het kruis punt Westsingel/ Hoenderstraat is een 59-jarige vrouw uit Venray gewond geraakt. Het ongeval is vermoedelijk ontstaan toen een 70-jarige man uit Venray de West singel op wilde rijden en daarbij de vrouw op de fiets geschept heeft. De vrouw is met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Man aangehouden De politie heeft zondagmorgen een 19-jarige man uit Maashees aangehouden. De beveiliging van discotheek Zenith in Oostrum had gezien dat de man onder zijn jas een dopsleutel verborgen had. De man is meegenomen naar het politiebureau voor nader verhoor. Hij werd in de loop van zondag in vrijheid gesteld. GGD verleent vergunning aan Esthique Verleden week kreeg Wilma Weijmans, eigenaresse van Huid- verzorgings Studio Esthique in Ysselsteyn de officiële vergunning van het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport. De studio voldoet hiermee aan alle eisen die worden gesteld aan het uitvoeren van permanente make- upbehandelingen. Ter plekke werd op deze eisen gecontroleerd door een medewerker van de GGD. Permanente make-up is een behandeling waarbij lichaams- vriendelijke pigmenten onder de huid gebracht worden en daar zorgen voor blijvende wenkbrau wen, eyeliners of een liplijn. "Een goed initiatief van het ministerie om te controleren of aan alle hygi- eneeisen voldaan wordt, er wordt nog té veel gerommeld in dit vak", aldus Wilma Weijmans. Bij Huid- verzorgings Studio Esthique kunt u ook terecht voor het verwijde ren van permanente make-up en tattoo's. Voor meer informatie: www. studio-esthiquenl Dr. Henk Min is op 10 november in een ziekenhuis in Indonesië op 72-jarige leeftijd overleden. Henk Min werd op 28 december 1934 geboren in het Indonesische Sura baya. Zijn (levens)werk bestond uit het helpen van armste kinde ren. Hij zorgde ervoor dat deze kinderen onderwijs genoten en in goede gezondheid verkeerden. Als hij een bezoek aan Venray bracht, dan ging hij als goed katholiek iedere morgen naar de Paterskerk. Tijdens zijn bezoeken aan Ven ray zorgden familie, vrienden en bekenden ervoor dat Henk Min voldoende spullen mee naar huis kon nemen voor 'zijn' kinderen in Indonesië. En was dat niet genoeg, dan betaalde hij de rest uit eigen zak. Hij gaf bij wijze van spreken 'het hemd van zijn lijf'. Henk Min woonde al zeker vijftien jaar op de kampong bij zijn kinderen in Lembang-Bangdung en werd begin november in het ziekenhuis opgenomen. Hij is bijgezet in het collumbarium van de parochie kerk St. Laurentius te Bandung. Vrienden van Henk Min willen een gedenkplaat ter nagedachte nis aan hem - en zijn werk - bij 'zijn' kerk in Indonesië laten plaat sen. In de Paterskerk vindt op 1 december ter nagedachtenis aan Henk Min een herdenkingsdienst plaats.Aanvang: 16.00 uur. Mensen die een bijdrage willen leveren aan de gedenkplaat, kunnen een bijdrage storten op bankrekening nummer 641049277, of eventueel een donatie doen tijdens de her- denkingsmis. Onlangs hebben de wethou ders economische zaken van de gemeenten Venlo, Seve num, Horst aan de Maas en Venray besloten om het pro ject Jonge Ondernemers Op PadQOOP) te ondersteunen met een financiële bijdrage. JOOP is een leertraject waarin ondernemers uit verschillende branches gedurende 8 maande lijkse sessies met en van elkaar leren. In Limburg zijn dit jaar twee projecten succesvol afgerond en onlangs is de tweede groep in Venray van start gegaan. Begin vol gend jaar volgt de tweede groep in Horst aan de Maas en de eerste groep in Venlo. JOOP is een initia tief van Leo Holleman uit Gemert en wordt in Limburg begeleid door Victor Weijs. Er komt een breed spectrum aan onderwerpen aan de orde waaronder financiering, leider schap, personeel en organisatie. De deelnemers gaan, met behulp van externe deskundigen, interac tief aan de slag. Dor deze prakti sche aanpak zijn de ondernemers in staat om zaken direct in prak tijk te brengen. Een van de deelne mers zei: "JOOP biedt een breder blikveld. Het is de moeite waard om kennis te maken met andere sectoren, hier leer je veel van!" Key sponsor is altijd de plaatselij ke Rabobank, aangevuld met een plaatselijke SRA accountant. In Venray, Horst aan de Maas en Seve num is dat Bol en in Venlo Con tour. De deelnemers van de JOOP trajecten in Limburg en Brabant waarderen JOOP met een gemid deld cijfer van 8,2. een abonnement waard "Het tweede Prominenten- kunst Gala op zaterdag 6 sep tember 2008 in Zenith moet het succes van het eerste gala overtreffen", zegt Wim Smeets, projectleider van Lions Club Venray. "We weten nu immers waar we nog extra aandacht aan moeten besteden. Het goede resultaat en de gezellige sfeer van het eerste gala geven ons vleugels bij de voorberei dingen van de tweede editie. Maar vooral zijn het de doe len waaraan het geld besteed wordt, die iedereen motive ren. Want wie ooit gezinnen met kind of kinderen die lij den aan spierdystrofie heeft gezien of meegemaakt, is levenslang gemotiveerd om voor hen iets te doen." Afgevaardigden van de drie stichtingen waarvoor Lions Club Venray dit evenement elke twee jaar houdt, waren afgelopen week end in de Flevopolder bijeen om een vrolijke foto te maken bij het startschot van de sponsorwerving. Zij tonen de giften die ze in 2006 ontvingen. Aan het werk van deze drie stichtingen, te weten Spieren voor Spieren, het Tesselhuus en Stichtig On Wheels, zal ook de opbrengst van Prominentenkunst Gala 2008 besteed worden. Het Rabobank Prominentenkunst Gala van 2008 krijgt een nog exclusie ver karakter dan de eerste editie, en wordt daarmee bij uitstek de gelegenheid om zakenrelaties te fêteren. Er worden minder stoelen verkocht om daardoor aan com fort te winnen. Bedrijven of instel lingen kunnen speciale arrange menten kopen, waarmee ze zich nadrukkelijk kunnen profileren. Het Prominentenkunst Gala start om 17.00 uur en wordt om 23.00 uur afgesloten. Tijdens het gala diner kunnen de gasten genieten van entertainment op niveau. Het hoogtepunt van de avond wordt de veiling van twaalf schilderijen, gemaakt door prominente Neder landers. Wij herinneren ons het veilen van Rita Verdonks schilderij in 2006. Mevrouw Verdonk veilde zelf haar schilderij en stelde de koper een diner, samen met haar, in het vooruitzicht. Ook Sjeng Schalken stond op van zijn tafel om zijn prachtig gemaakte boom persoonlijk te veilen. En wie her innert zich niet de aandoenlijke prent van majoor Bosshardt, die het mooie bedrag van 5.600 euro opleverde? Alle schilderijen waren vergezeld van een handgeschre ven aanbeveling van de 'kun stenaar'. Ook in 2008 zullen de schilderijen vanaf de zomer op de site www.prominentenkunst.nl te zien zijn. Heel uitdagend voor de volhouders is de overgang van het officiële gala naar het groots opgezette aansluitende nachtfeest in discotheek Zenith. Vanaf 23.00 uur gaan de deuren van Zenith open en kunnen de volhoudende galagasten zich wederom men gen onder het uitgaanspubliek. Natuurlijk krijgen de sponsors van het eerste gala ook de eerste kans om kaarten en arrangementen voor het Prominentenkunst Gala van 2008 te reserveren. Er is bij voorinschrijving een gratis (tot 15 km.) een taxiservice beschikbaar. Gasten van het Rabobank Promi nentenkunst Gala 2008 zal het aan niets ontbreken. Deze week start de verkoop van de 269 beschik bare plaatsen. Op de foto staand vl.n.r.Macha van der Vaart (Stichting Spieren voor Spieren), Rinie de Kruif en Leo Timmers (Stichting Tes selhuus), Wim Weijs (president Lions Club Venray') en Rob van Eijsden (Stichting On Wheels) Dennis en Darren vinden het ook een leuk feestje. De eerste SOS Vrienden Mee ting die afgelopen weekend plaatsvond in grand eetcafé De Maashoeve in Wanssum is voor herhaling vatbaar. Dat blijkt uit de vele positieve reac ties die de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum na afloop kreeg. Via de SOS-site kwamen loven de reacties binnen zoals: 'zeer geslaagd', 'wat een gevarieerd programma','onder de indruk van wat is bereikt' en 'altijd weer leuk'. Het is voor de eerste keer dat SOS in haar vijftienjarig bestaan zo'n vriendenmeeting organiseerde. Speciaal bedoeld voor vrijwilli gers van SOS en voor de mensen die vriend zijn geworden van SOS Meerlo-Wanssum door elk jaar een bedrag naar keuze over te maken aan deze lokale ontwikkelings organisatie. Voor deze meeting waren ook de sponsoren van het nieuwe project uitgenodigd. Tij dens de bijeenkomst verhaalden Karin en Hans Vestjens aan de hand van prachtige beelden over hun recent bezoek aan het dorpje Kalundu View waar SOS de lokale bevolking helpt bij de bouw van een school. De school kost 49.000 euro en mede dankzij de vermeerderings actie van Wilde Ganzen en NCDO is dat bedrag al bijna bij elkaar. Dat is de reden dat SOS Meerlo-Wans sum in overleg met de Neder landse ambassade in Zambia, de onderwijsinspecteur en het lokale schoolbestuur heeft besloten om het project uit te breiden. Er wor den in 2008 drie lerarenhuisjes gebouwd voor de nog aan te stel len gediplomeerde leerkrachten. Het voordeel is verder dat door de aanwezigheid van deze huisjes de school dag en nacht blijft bewaakt door de families van de leraren. Dit nieuwe project kost nog eens 38.000 euro. Maar ook hier helpt Wilde Ganzen een handje door de ingezamelde gelden in Meerlo- Wanssum bijna te verdubbelen. Daarnaast gaat SOS Meerlo-Wans sum drie van de zes niet opgelei de leerkrachten van Kalundu View financieel helpen om een studie te volgen, zodat zij straks ook les kunnen geven op de officiële school. Daarmee is een bedrag van totaal 2.100 euro gemoeid. Tijdens de SOS Vriendenmee ting werd de videodocumentaire van Marijn Poels Surviving on God's Guidance vertoond. Deze film is zo goed ontvangen in het land dat de nieuwe digitale tv- zender GoedTV de film wekelijks enkele keren landelijke uitzendt. De SOS Vrienden Meeting werd muzikaal en theatraal opgeluisterd door de percussieband Hakuna Matata. Bovendien tekende SOS- vrijwilliger Azou Koyate uit Wans sum voor Afrikaanse hapjes. Hij stond de hele middag en avond in de keuken van De Maashoeve om deeg te maken voor de smakelijke hapjes.Als toetje serveerde hij ook nog gebakken bananen. Overigens kan iedereen vriend van SOS worden door jaarlijks een bedrag naar keuze over te maken op bankrekening 13-25.91-189 t.n.v. SOS Meerlo-Wanssum onder vermelding Vriend van SOS. Opga ve is ook mogelijk via de e-mail: info@sos-meerlowanssum.nl. De mensen die zich via e-mail of tele fonisch melden, krijgen regelma tig via de mail een digitale nieuws brief van SOS. Frank Classens is de nieuwe prins van de Bokken in Swol gen. In een bomvolle zaal Wilhelmina werd de nieuwe heerser zaterdagavond aan het publiek gepresenteerd. Prins Frank III is chauffeur bij van Leendert Transport en is de derde generatie van de familie Jacobs bij de vereniging. Zijn opa, die erelid is van de Bok, is een van de oprichters van de carnavalsvereniging. 54 jaar geleden werd mede door zijn opa de vereniging opgericht. Ook is zijn opa prins geweest. Nadat vele Prins Frank 111. Foto:Aerts Foty- ografie Leunen. ooms en zijn vader ooit prins tot prins werden gekroond, is nu de tijd aangebroken voor deze gene ratie van de familie. Prins Frank III wordt bijgestaan door adjudant Dennis (Christians) en adjudant Carlo (Groetelaers). Op 13 januari zal Frank recipiëren in café-zaal Wilhelmina Het nieuwe boerenbruidspaar van D'n Bok is Eric en Ineke Ambrosius. Zij zullen 5 februari in het onecht worden. Expositie in Meerlo Anita Dinghs exposeert op 15 en 16 december al haar kunst werken die ze de laatste twintig jaar heeft gemaakt. Via scholing bij kunstenaars heeft ze zich een bepaalde techniek eigen gemaakt die ze vertaalt in een expressionis tische, vaak abstracte manier op doek en papier. Ze zegt zelf over haar werk: "Het realiseren van zo'n schilderij is steeds weer een spannend proces. Het is arbeidsin tensief en tijdens het maken ont staan er vaak ook nieuwe ideeën." Anita Dinghs schenkt 20% van de opbrengst van de verkochte schilderijen aan de kankerbestrij ding. De expositie op beide dagen is van 11.00 tot 16.00 uur op de Christinastraat 22 te Meerlo. Aanpak trottoir de Cuyperstraat De gemeente Meerlo-Wanssum gaat stoep langs De Cuyperstraat in Wanssum op korte termijn beter toegankelijk maken voor mensen die moeilijk ter been zijn. Voor 1 februari 2008 wil de gemeente het trottoir beter begaanbaar maken voor onder meer mensen die in een rolstoel zitten of met een rollator op pad gaan. Net als de raadsleden Knoops (PK) en Van der Heijden (CDA), die onlangs vragen stelden over de slechte kwaliteit van de stoep, is het college van B en W van mening dat er snel iets moet gebeuren aan het trottoir langs De Cuyperstraat. Het werk wordt uitgevoerd door de eigen buiten dienst binnen de reguliere uren. SOS-schoolreisje naar dierentuin in Zambia SOS Meerlo-Wanssum trak teert 250 kinderen bij gele genheid van de opening van haar nieuwe school in het dorpje Kalundu View (Zam bia) op een schoolreisje naar de dierentuin van Lusaka. Dat vertelde SOS-voorzitter René Poels tijdens de SOS Vrienden Meeting in Wanssum. Ten zuiden van de hoofdstad Lusaka, dertig kilometer van het dorpje Kalundu View, ligt name lijk een bijzondere dierentuin met botanische tuin en speelpark. Daar worden verzwakte dieren die in het wild leven, opgevan gen. Ook dieren die in Europa in beslag zijn genomen omdat ze illegaal zijn verhandeld, worden in deze dierentuin geplaatst. Het bijzondere is dat in Zambia bijna alle Afrikaanse wilde dieren rond lopen in de parken. Maar veel kin deren in de dorpjes hebben nog nooit een olifant, leeuw, nijlpaard of zebra van dichtbij gezien. En de kinderen hebben nog nooit een schoolreisje gehad, omdat de ouders en de school dat niet kun nen betalen. Verwacht wordt dat de school rond Pasen officieel wordt geopend en dat rond die tijd het schoolreisje naar de dierentuin plaatsvindt. Via de leerkrach ten hebben de kinderen al heel enthousiast gereageerd op dit vooruitzicht. Brandweer geeft show Op zaterdag 8 december vindt het Spektakel aan de Maas plaats bij restaurant De Maashoeve in Wanssum. Muziek, theater, gezelligheid en een spectaculair vuurwerk zorgen voor een onvergetelijke avond. Ver der is er weer een demonstratie carbidschieten. Ook de brandweer van Meerlo-Wanssum geeft tijdens deze avond een aantal demonstraties. De brandweer wil de oefeningen tevens gebruiken om inwoners te bewegen om vrijwilliger te worden bij de brandweer. Het evenement vond vorig jaar voor het eerst plaats bij restaurant De Maashoeve. Het Spektakel aan de Maas begint om 19:30 uur en is vrij toegankelijk. Nieuwe winkel aan Patersstraat Na 24 maanden en 11 maan den wilde Miriam Grubben wel eens wat anders. Al die jaren heeft ze als (muziek)docent voor de klas gestaan op de basisschool in Vierlingsbeek. Onlangs opende de Venrayse aan de Patersstraat Rimenzo, een winkel met een breed scala aan modeaccessoires voor dames en heren. "Wat ga je verkopen?", was een vraag die Miriam zich vooraf zelf stelde. "Tassen, sjawls, riemen enzo", was het antwoord. Het laat ste leidde tot de naam Rimenzo. "Het klinkt wat Italiaans, maar ook naar kwaliteit. En dat is waar mijn voorkeur naar uitging", vertelt Miriam. "We zitten in een monu mentaal pand dat na een forse ver bouwing weer uitstraling heeft. En dan moet je ook kiezen voor kwa- liteitsnrodnctenZo koos Miriam voor onder meer Sis&Co, een exclusief Indias merk sjawls. En voor Komplot, Folli Follie,Astrelle en Melanosieraden, voor horloges van Police, FreeLook,VIP en Car- rerra. Merken die nog niet elders in Venray verkrijgbaar zijn. "We hebben onze winkel bewust in een oude sfeer ver bouwd. De hoogte van het pand, het meubilair, de tegels op de vloer, het ademt allemaal de sfeer van begin vorige eeuw uit. Dat in combinatie met moderne modeac cessoires geeft de winkel een bij zondere sfeer. Het feit dat je dan niet in een winkelstraat gevestigd bent, doet er dan niet meer toe. Met een dergelijke winkel hoeft dat ook niet. Klanten, en het is de eerste weken goed druk geweest, komen bewust bij ons kijken en kopen. Rimenzo is gevestigd aan de Patersstraat 14. SOS-vrijwilliger Azou Koyate uit Wanssum aan het werk in de keu ken van De Maashoeve. a 55 4 Kr/jw Meerlo-Wanssum SOS Vrienden Meeting voor herhaling vatbaar

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11