Bert Achten overleden Samenwerking ScheidingsWeg met kindercoach jg Ingezonden Eigen gebouw voor heemkundig genootschap Mijlpaal SaWeCo Mengvoeders q IjIjjjjjij KOOPZONDAG Koopce 25 NOVEMBER SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 22 november 2007 - Pagina 7 Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Kindercentrum De Nissehoff aan de Bosweg in Venray is in rouw gedompeld na het over lijden van initiatiefnemer Bert Achten. Bert, die samen met Anita De Nissehoff uitbouwde tot een populair kindercen trum, overleed vrijdag plotse ling op 55- jarige leeftijd. In september was de offici ële opening van de nieuwbouw van De Nissehoff. Hij wilde nog graag zoveel genieten van dit 'levenswerk' en verheugde zich er tevens op om weer als Kerst man 'voor gek te lopen', zoals hij steeds lachend zei. Zelfs zijn baard had hij daarvoor al langer laten groeien. Kinderen van alle scholen waar hij elke dag kwam om zijn 'lummels' van de BSO te brengen of te halen, kenden hem dan ook het best vanwege zijn rode pak in december. Bert Ach ten wordt vrijdag 23 november in het crematorium aan de Grote Blerickse Bergenweg in Blerick gecremeerd. Voor alle ouders, kin deren en iedereen die hem vanuit De Nissehoff kenden is er van 13-30 tot 14.30 uur gelegenheid om afscheid te nemen. Voor ande re genodigden begint de plechtig heid om 14.30 uur. Bloemen vond hij mooi, maar liever geen grote boeketten bij zijn afscheid. De familie Achten wil graag een blij vende herinnering aan Bert laten maken voor De Nissehoff. Door de jaren heen heeft De ScheidingsWeg als scheiding- en bemiddelingskantoor voor Noord en Midden- Limburg een grote mate van ervaring opgedaan in het begeleiden en ondersteunen van partijen die in gezamenlijk overleg hebben besloten hun rela tie te beëindigen. "Deze unieke vorm van dienstverlening, waarbij de complete scheiding van begin tot einde wordt verzorgd, bleek echter onvoldoende", zei Hans Peeters, werkzaam als scheidings bemiddelaar bij De Scheidings Weg. "Onze deskundigheid was gericht op het verzorgen van een respectvolle scheiding, waarbij de belangen van beide partijen in acht werden genomen. Wij wer ken niet volgens een uurtarief, maar volgens een van tevoren vastgestelde prijs, en de gesprek ken vinden plaats in de eigen ver trouwde omgeving. De behoefte aan ondersteuning bleek echter groter." In veel gevallen zijn er kinderen bij betrokken. "Samen met de ouders stellen we een ouderschapsplan op, bepalen we de omgangsregeling en de hoogte van de kinderalimentatie en zor gen zo dat de belangen van de kin deren behartigd worden. Hiermee worden echter de problemen die de kinderen hebben met de schei ding niet aangekaart. In veel geval len gaven de ouders aan hier extra hulp bij te kunnen gebruiken. In de praktijk bleek dat deze hulp vaak zeer moeilijk of te laat voorhanden was. Doordat wij ernaar streven dat men na de scheiding een nieuwe start kan maken, en vinden dat het tot onze verantwoordelijkheid behoort om dat voor alle betrok kenen mogelijk te maken, heb ben wij contact opgenomen met Ria Oomen, een therapeute met een jarenlange ervaring met kin deren in probleemsituaties." Ria Oomen: vertelt: "Eén op de zes kinderen in Nederland krijgt te maken met een echtscheiding van hun ouders. Voor kinderen is een echtscheiding een opeenvol ging van ingrijpende ervaringen en gebeurtenissen, waar ze mee moeten leren omgaan. Ondersteu ning en aandacht zijn heel hard nodig bij een zo ingrijpende ver andering in hun leven. Het helpt kinderen om over de scheiding en de daaruit voortkomende ver anderingen te praten. In de eer ste plaats is een open en eerlijke communicatie tussen ouders en kinderen van het grootste belang. Ook andere personen binnen hun eigen netwerk zijn heel belangrijk omdat zij vertrouwd en gemak kelijk te benaderen zijn. Maar over sommige zaken is het juist lastig praten met de eigen ouders en met mensen die het kind en het gezin goed kennen. Een kind wil immers zijn ouders niet afvallen. Dan is het fijn als er iemand is waar kinderen heen kunnen als er problemen zijn, een deskun dige die een luisterend oor biedt, die informatie geeft en helpt bij moeilijke keuzes." Ria Oomen van de Praktijk voor Kindercoaching heeft een jarenlange ervaring met de behandeling van kinderen in een probleemsituatie. Zij is, naast speltherapeute, ook gecertificeerd KIES-coach. KIES staat voor Kinde ren In Echtscheiding Situatie. Een KIES-coach is gespecialiseerd in het omgaan met kinderen en echt- scheidingsproblematiek. KIES biedt aandacht en ruimte aan kin deren in de vorm van individuele gesprekjes en/of in de vorm van een spel- en praatgroep. Het kind en zijn beleving staan centraal. Ria Oomen kan tevens ondersteuning bieden aan ouders die gaan schei den: hoe vertellen we het de kin deren? welke reacties kunnen we verwachten? hoe kunnen we alles zo laten verlopen dat de kinderen er zo weinig mogelijk hinder van ondervinden? Belangrijk voor beide kantoren is dat de cliënten zelf de regie over de begeleiding en/of de scheiding houden. Cliënten bepalen zelf het verloop, en kunnen dan ook afhan kelijk van de gewenste begelei ding, kiezen voor de begeleiding van beide kantoren oftewel voor De ScheidingsWeg als het gaat om financiele/juridische begeleiding, oftewel voor de Praktijk voor Kin dercoaching voor advies en bege leiding van de kinderen. De Scheidingsweg, Scheiding en bemiddelingskantoor, Paarde bloem 21 Venlo tel. 077-3523359- Praktijk voor Kindercoaching, Speltherapie, Spelstimulering en KIES, Van der Steenstraat 5, 5768 AH Meijel tel. 06-17580746 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Trots op Venray Ik lees in de Peel en Maas dat we trots moeten zijn op Venray en dat we vooral bang moeten zijn om een boot te missen. Er staat ons van allerlei onheil te wachten zoals een herindeling (wat dat ook mogen zijn) Ik ben zo benieuwd wat voor een boot we gaan mis sen en waar die boot dan wél naar toe gaat als die Venray niet aan doet. Wat het ook moge zijn, het antwoord van de gemeente is: Citymarketing! Venray op de kaart zetten! Als Venray zich op de kaart wil zetten zijn er niet zoveel troe ven die ze kan uitspelen. Het dorp is niet zo mooi. Beetje saai. De Gouden Leeuw is niet meer en er staat een geweldig lelijk speel- goedpand tegen de mooie grote kerk aangebouwd. Iedereen is aan de lelijkheid gewend en niemand heeft er nog over. Het is er wel groen rond Venray en je kunt er prima wonen. Maar om daar nou de publiciteit mee op te zoeken?! Er is nog hoop. Venray heeft nog megamarketingtroef in handen. Grijp terug naar je verleden. We wilden toch ook eenVarkensmarkt om die reden. Zoek het niet te ver. Tiel heeft Flipje,Amersfoort heeft een Kei, Utrecht heeft de Dom, Venlo heeft zijn Bende en Venray heeft zijn Lull. Dat is wat iedereen zal onthouden. Venray laat zijn Lull zien. Het is een attractie van jewelste. Laat de mensen zeggen: "we zijn in Lull geweest". Men sen zullen zich laten fotograferen in Lull. Een naambord met Lull. Het zal gestolen worden zoals het Abbeyroad-straatnaambord. Het wordt een hebbeding. Lull gaat een eigen leven leiden en Lull wordt een begrip. Hoe mooi of lelijk Venray is doet er niet meer toe. Het genereert gratis en voor niets publiciteit en de mensen komen vanzelf. Voor de goede orde. Lull is etymologisch verwant aan het engelse little en lilli van lilliputter. Het heeft vermoedelijk betrekking op de grootte van het buurtschapje. Miel de Vries,Amersfoort Borstvoeding De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk houdt op donderdag 29 november van 20.00 tot 22.00 uur een avond voor voedende moeders in Venray. Moeders (en andere geïnteresseerden) zijn van harte welkom om even te kletsen over borstvoeding. Voor aanmel ding kan men contact opnemen met Monique Hendriks via tele foon (0478)585895. Op donderdag 15 november leverde SaWeCo Mengvoeders de 200.000e ton mengvoer af bij Joep Willemssen in Casten- ray. Directeur Stefan Kuijpers en verkoopadviseur varkenshoude rij Ruud Leijssen overhandigden Joep een taart voor dit heuglijke feit. Voor SaWeCo Mengvoeders is het een ware mijlpaal. Nooit eer der werd er meer dan 200.000 ton per jaar verkocht. In 2006 bleef de De 200.000e ton wordt gelost bij Joep Willemssen in Castenray. teller nog steken op ruim 199-000 ton. Het bereiken van deze record omzet in 46 weken geeft de groei aan die SaWeCo Mengvoeders momenteel doormaakt. Het bedrijf ligt goed op sche ma om in 2007 zelfs de grens van 225.000 ton mengvoeders ruim te overschrijden. In een bomvolle en zeer gezellige carnavalsloods aan de Ysselsteyn- seweg werd vrijdagavond de jubileumprins van de 5x 11 vierende Piël- reuzen bekendgemaakt: Willie Koonings. Koonings is directeur bedrij ven bij Rabobank Venray, is getrouwd met Marjo en samen hebben ze drie kinderen:Tamara, Stef en Willem. Zijn motto: 'Mit veul muziek, plezier en passie; pruuf en geniet. Zoë maken wej samen enne reuze vastelaovendstied'. Loes Eibers onder de indruk van Ghana Loes Eibers (21) is half okto ber naar Adausena in Ghana vertrokken. De derdejaars studente SPECO (Sport en Economie) uit Venray werkt samen met studiegenoot Irene Krommendijk drie maanden aan een sportproject in een plattelandsdorpje in het zui den van Ghana. Het doel is om de reeds bestaande sports- ground uit te breiden met faciliteiten om sport te kun nen integreren in het lokale onderwijs. Beide jongedames zijn inmiddels gewend, maar makkelijk is anders. "Met de sportsground wil het nog niet helemaal vlotten. We hopen echter binnenkort een deal te kunnen sluiten voor de aan leg van het veldje", aldus Loes Eibers. Een sfeerimpressie van de eerste maand. De aankomst in de hoofdstad Accra was even adembenemend als hectisch. Loes Eibers: "We kre gen meteen te maken met het gezicht van de stad: files en chaos. Overal! De daarop volgende dagen hebben we kennis gemaakt met andere Ghanese eigenschap pen. Zoals rust, wat ze hier heel veel zeggen tegen ons, take your time. Loop rustig, je hebt alle tijd, maak jezelf niet moe. Bij onze eer ste meeting met de board van Big Step Ghana was het dan ook niet vreemd dat enkele leden een uur na het afgesproken tijdstip aan kwamen. Verdere hebben we ken nis gemaakt met de taal: twi. Ook zijn we de buurt gaan verkennen. We kwamen vele kapsalons, ver koopkraampjes en telefoonkaarts- tandjes tegen. Je loopt in een wijk op onverharde wegen, alleen de hoofdwegen naar de grote stad toe zijn verhard. Het eten is ons reuze meegevallen. Soms eenzij dig en scherp, veel kip, vis en rijst, maar daar valt goed mee te leven. Een kwestie van wennen, zeggen ze ook wel." De eerste indrukken in Ghana waren voor Loes en Irene over weldigend. "Er komt van alles op ons af. Het indrukwekkendst was het verschil tussen het noorden en zuiden van Ghana. We zijn voor een weekje vertrokken naar het noorden. Daar woont al twaalf jaar lang Venraynaar Wiljo Fleur- kens. Hij woont in de buurt van Bolgatanga, een grote stad in het noorden van Ghana. Hij helpt de bevolking bij het opbouwen en verbeteren van hun leven. Vandaar dat wij ook besloten hadden een bezoek aan hem te gaan brengen. In het noorden leven de mensen in de dorpen allemaal in ronde hutjes met rieten daken. In de stad valt het allemaal wel mee, daar zie je dat men ook verder is. Ook zie je in het noorden de mensen veel meer fietsen dan in het zuiden. In het noorden zijn ze armer en kun nen ze geen tro tro (buurtbusjes van Ghana) betalen. In het zuiden hebben de mensen iets meer te besteden en kunnen zich verplaat sen met tro tro's. Daarnaast spre ken ze ook verschillende talen. Bij ons in het zuiden horen we de hele dag obruni (blanke). Dat heb ben we in het noorden, maar heel af en toe gehoord. Verder hebben we in het noorden een bezoek gebracht aan de krokodillen. Deze liggen in een meertje en wij lopen daar gewoon rond om heen dan maken ze geluiden en komt er een krokodil uit het water. Deze kun je dan gewoon vastpakken, op gaan zitten. Hij blijft gewoon rustig liggen. Ook hebben we gezien hoe hoe de slaven leefden, erg indrukwekkend allemaal. Na een paar dagen Bolgatanga, zijn we vertrokken naar het Mole National Park hier hebben we een bezoekje gebracht aan de apen, olifanten, bambi's, krokodillen en zwijnen. We hebben ze allemaal van heel dichtbij gezien. We lagen zelfs in het zwembad en de apen sprongen rond het zwembad, echt heel grappig." SINTERKLAAS "In Adausena verloopt alles redelijk vlot. De timmerman heeft onze korven klaar en die hebben we geschilderd. De kinderen kij ken er al ontzettend naar uit om de korven in gebruik te nemen. Met de sportsground loopt het minder voorspoedig. Ze willen heel veel geld hebben voor een zes vierkante meter groot veld, dat ook nog niet eens af is. Ze den ken die westerlingen hebben geld genoeg, maar helaas. We hopen zo snel mogelijk een deal te kunnen sluiten. De bigstep board uit Accra komt ons bezoeken, hopelijk kun nen zij ons helpen. Het enige wat wij op dit moment kunnen doen is afwachten, en werken aan onze andere projecten, zoals ICT lessen geven aan docenten, de sinaasap pelplantage bezoeken, scholen bezoeken en onderzoek doen naar ruimte en interesse voor sportfaci liteiten." De Nederlandse gewoonten zijn Loes en Irene uiteraard nog niet vergeten. "We hebben al Sin terklaas gevierd, met pepernoten. En zwarte pieten laten zien op de foto, snapten ze helemaal niks van. Toen een van de zonen hier zijn pepernoten liet vallen, hebben we hem maar gebombardeerd tot strooipiet, en uitgelegd wat het inhield. Snappen ze helemaaaal niks van. Vanuit hier kwamen we op het onderwerp 'in de zon lig gen'. Ook dit kunnen ze zich niet voorstellen, veel te warm. En waar om zou je bruin willen zijn? Door dit gesprek zijn we een dag later naar het strand geweest, heerlijk in de zon gelegen. Ook een beetje verbrand. Wat op zijn beurt hier weer hard gelach van de Ghane- zen teweeg bracht. Irene is ook naar de kapper gegaan. Hier heeft ze even wat aan haar korte koppie laten doen. Heel veel vlechtjes in de lichtste kleur die ze hier had den, wat toch nog wel donker is. Na twee uur pijn lijden was alle nephaar in het eigen blonde haar gevlochten. Ideaal, want nu hoeft het haar niet gewassen te worden. Blijft er voor mij meer water over. In het weekend zijn alle kinderen in huis. We hebben meteen het materiaal uitgetest met een ste vige pot hockey. Goed te doen in de brandende zon. Voor 's avonds hebben we een fles cola en fanta gekocht om de familie te trakte ren. Het is een groot feest gewor den." De Stichting Heemkundig Genootschap Castenray ziet binnenkort een reeds lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Daarvoor gaat de Numac Groep zorgen. Deze onderne ming houdt zich onder meer bezig met het onderhoud en de productie van machines. De Numac Groep bestaat uit veertien bedrijven die zijn ondergebracht in twintig vesti gingen in Nederland en vier in het buitenland. Met bijna dui zend werknemers is het een van de grootste zelfstandige dienstverieners in hun sector in Nederland. Onlangs heeft het bestuur van de Castenrayse stichting een gesprek gehad met algemeen directeur Ger Camp van de Numac Groep over het huren van het voormalige Rabobankkantoor aan de Lollebeekweg in Castenray. Dit gebouwtje is eigendom van de Numac Groep, die onder meer een vestiging heeft in Castenray. Het gebouwtje was tot voor enige tijd nog in gebruik als kantoor ruimte van Numac, maar stond sinds enige tijd leeg. Vier jaar geleden nam Jan Strij- bos, de voorzitter van het Casten rayse heemkundig genootschap, al eens contact op met Ger Camp, maar toen was er nog onduidelijk heid ten aanzien van het gebruik van het voormalige Rabokantoor door Numac. Men wachtte eerst de ontwikkelingen af van de nieu we vestiging van Numac op indu strieterrein Keizersveld in Venray. En bij een volgende contact twee jaar geleden was nog steeds niet duidelijk of de Numac Groep de vestiging in Castenray zou aan houden. Inmiddels was er ook een begin gemaakt met de renovatie en uitbreiding van het Castenray se gemeenschapshuis De Wis. De heemkundegroep hoopte daar in de kelderruimte een eigen onder komen te vinden, maar dat ging uiteindelijk niet door. Maar dank zij de Numac Groep mag de Stich ting Heemkundig Genootschap Castenray binnenkort het voorma lige Rabokantoor gaan inrichten. SYMBOLISCH BEDRAG Directeur Ger Camp van Numac staat zeer welwillend tegenover het gebruik van het gebouwtje door de heemkundegroep. Het gebouwtje wordt verhuurd voor een symbolisch bedrag van één euro per jaar. Voor de energie kosten is Ger Camp bereid een regeling te treffen en momenteel laat hij het gebouw een grondige opknapbeurt ondergaan. Het dak is vernieuwd en binnen komen er onder meer nieuwe plafonds in de werkruimten. Ook de tuin wordt geheel nieuw aangelegd. Als alles klaar is, wordt het gebouw over gedragen aan het heemkundig genootschap. De heemkundegroep uit Cas tenray is zeer in haar nopjes met het genereuze aanbod van Numac. Sinds de oprichting in maart 2001 is er een uitgebreid archief opge bouwd en ook zijn tal van exposi tiematerialen verzameld. Deze zijn nu nog gespreid opgeslagen, maar kunnen binnenkort overzichtelijk in het nieuwe onderkomen wor den uitgestald. Het heemkundig genootschap ziet de toekomst dankzij Numac met zeer veel ver trouwen tegemoet. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl v>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching WWW.SCHEIDINGSWEG.NL 06-17580746 Jubileumprins Willie Koonings 'Take your time" lil erk, In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7