Actie tegen woninginbraken Nieuwbouw voor Beukenrode Aanpak illegale bewoning de Witte Vennen KOOPZONDAG 25 NOV. venray is óók thuis in het ALGEMEEN CIVIEL RECHT en het MILIEURECHT PEEL EN MAAS In Landweert en Brukske Meer informatie verkrijgen over mogelijke daders van woningin braken in een wijk. En daar de burgers bij betrekken. Dat is de aanpak die de politie Limburg- Noord kiest in de wijken Land weert en Brukske. Zij doet dat in nauwe samenwerking met de Stichting M. (Stichting Misdaad Anoniem). Onder het motto 'Jouw kennis kraakt in Venray?' worden posters en flyers in de wijken ver spreid. De actie in Venray startte 15 november en duurt tot 15 december 2007. Daarna zullen de resultaten geëvalueerd worden. Want de grens is bereikt, vindt de politie. Het is hard nodig om wat te doen aan de onveiligheidsgevoelens die in de wijken leven. Uit cijfers blijkt dat in Landweert en Bruks ke gemiddeld één tot twee wonin ginbraken per week, op sommige dagen wel drie per dag, plaatsvin den. Op zoek naar geld, sierraden en audioapparatuur wordt inge broken door bijvoorbeeld een ruit in te slaan. Ook klimmen daders vaker door een openstaand raam naar binnen. De inbraken vin den vaak overdag en in de vroege avond plaats. De politie denkt dat een steeds van samenstelling wis selende groep jongeren uit de wijken verantwoordelijk is voor de inbraken. Om deze groep, die volgens de politie bestaat uit een harde kern van 5 tot 10 personen in de leeftijd van 15 tot 25 jaar, op te kunnen sporen, roept de politie de hulp in van wijkbewoners en jongeren. De politie vermoedt dat er mensen zijn die weten wie de daders zijn, maar uit angst voor represailles geen contact durven te zoeken met de politie. Want zij kennen de dader, maar de dader kent hen wellicht ook. "De politie heeft wel een beeld van de daders, maar heeft te weinig informatie om ze voor de rechter te slepen", vertelt operationeel coördinator Bert Versleijen van de politie Ven ray. Daarom roept de politie nu de hulp in van oplettende buurtbe woners. "We hebben het idee dat er veel mensen zijn die wel iets weten, maar niks durven zeggen. Dat blijkt ook wel uit gesprekken die we hebben met de buurtbe woners We hopen dat deze men sen wel een anonieme melding durven te doen." Natuurlijk kent het gros van de mensen inmid dels het bestaan van M., vervolgt Versleijen. "Maar er zijn ook nog steeds mensen die niet weten van deze mogelijkheid tot anonieme meldingen. Want M. is gegaran deerd anoniem." Om M. - meld misdaad anoniem via 0800-7000- rneer bekendheid te geven, heb ben politie en gemeente flyers laten drukken die verspreid gaan worden in bijvoorbeeld meer cafés, scholen en cafetaria's. Met de actie wil de politie tevens de jongere meelopers bewust maken van hun crimineel gedrag. "En misschien dat de campagne ook preventief werkt, omdat de daders weten dat er op hen wordt gelet", besluit Versleijen. Geen zorgwoningen circusterrein In het artikel van vorige week over het afblazen van zorgwo ningen op het circusterrein in Landweert, is het tweede gedeel te weggevallen. De Zorggroep Noord-Limburg heeft zich terug getrokken uit het project. Wonen Venray zet het bouwplan in aange paste vorm door voor de reguliere woningmarkt. Directeur Sjaak Aveskamp van Zorggroep Noord-Limburg noemt drie redenen voor dit besluit. De Zorggroep gaat aan de overkant van de Maas woonvoorzieningen bouwen. Zo komen er in Bergen en in Well respectievelijk 28 en 14 verpleeghuisplaatsen. Aan het Leefplein in Meerlo worden straks 28 bewoners gehuisvest. "Deze mensen verblijven nu nog in Ven ray. In het kader van de decentra lisatie willen we deze bewoners terug laten keren naar hun eigen omgeving", zegt Aveskamp. De cliëntenraad heeft bij Zorg groep Noord-Limburg aangedron gen op niet alleen kleinschalige woonvormen. "Er blijkt behoefte te zijn aan een grootschalige voor ziening met een restaurant, een ontmoetingsruimte en een plek voor verenigingsactiviteiten." De Zorggroep heeft onderzocht of Beukenrode hiervoor geschikt te maken is. Het gebouw vol doet niet meer aan de moderne eisen van verpleeghuiszorg, laat Aveskamp weten. "Dementeren de ouderen moeten in groepjes van zes of zeven bij elkaar kun nen wonen met ieder een eigen slaapkamer met sanitair plus een gemeenschappelijke ruimte. Bouwtechnisch en ook financieel gezien is dit in Beukenrode niet te realiseren. We zoeken momen teel naar een andere plek in Ven ray voor nieuwbouw. Het liefst in de nabijheid van het centrum." In Beukenrode verblijven momen teel 150 bewoners. De nieuw bouw zal 120 verpleeghuisplaat sen tellen. Sloop en herbouw van Beukenrode is volgens Aveskamp geen optie omdat het gebouw een monumentale status heeft. De directeur deelt de kritiek van de politiek op de belabberde woon situatie in Beukenrode. "Dat kan ik alleen maar onderschrijven. We vieren binnenkort het veertigja rig bestaan van Beukenrode. Het gebouw was voorheen een kloos ter dat niet meer voldoet aan de hogere eisen voor zorg.Alleen met nieuwbouw op een andere plek kunnen we hieraan voldoen." Als laatste reden voor het afbla zen noemt Aveskamp dat Land weert bij nader inzien toch niet zo'n geschikte locatie is. "Het is aan de rand van de wijk en het wijkcentrum ligt niet op loop afstand. Bovendien is het een dichtbebouwd plan met veel bouwmassa. En we hebben onze twijfels of er voldoende draagvlak is in Landweert. We hebben de lokale gemeenschap nodig voor vrijwilligerswerk of verenigingsac tiviteiten." Laagvliegoefening In het kader van de laagvliegoe fening Advanced Windmill vinden boven De Peel en de aanvlieg routes naar de luchtmachtbasis in Vredepeel toe vliegactiviteiten plaats met militaire gevechtsvlieg tuigen. De deelnemende vliegtui gen vliegen boven en rondom de luchtmachtbasis op lage hoogte op woensdag 5 december van 09-00 - 22.00 uur, donderdag 6 december van 09-00 - 22.00 uur en vrijdag 7 december van 09-00 - 13-00 uur. Er wordt niet gevlo gen beneden de toegestane hoog te. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde 'ForwardAir Control lers', militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vlie gers van jachtbommenwerpers over de exacte locatie van de aan te vallen gronddoelen. VAN DER PUTT ADVOCATEN te Venray het kennismakingsgesprek is gratis telefoon 0478-556677 zie onze website www.putt.nl Harry Potter in nachtelijke Grotestraat Het was maar kil en don ker in het laatste kwartiertje van afgelopen vrijdag voor de deur van boekhandel Van den Munckhof. Dat kon de ruim honderd fans van Harry Potter er niet van weerhouden rond het middernachtelijk uur naar de winkel te komen. Voor het zevende en tevens laatste deel van Harry Potter en de Relie ken van de Dood. Verslaggever Jan Leijsten was erbij aanwe zig. In de Grotestraat brandde in de nacht van 16 op 17 november het vuur en de erwtensoep werd dampend geserveerd. Voor de lief hebbers was er in de buitenlucht nog een toverdrankje, voor Potter begrippen eigenlijk veel te aange naam. Maar dit zou snel verande ren toen Perkamentus, trolletjes en de tovenaar uit het nachtelijk duister tevoorschijn kwamen in de persoon van Leny Jong, Wil- leke Asselberghs, Marlon Jansen en Marieke van Soest. Zij hielden de kooplustigen en nieuwsgieri gen in de ban. De heksen waren van toneelvereniging Balans, die volgend jaar april met een jubile umvoorstelling in de schouwburg het 25-jarig jubileum viert. Achter de griezelige toonbank stonden de 'verkoopheksen' Maria en Ineke paraat om de nachte lijke klanten - er waren meer dan driehonderd reserveringen - van dienst te zijn. Zoals Rebecca Fleurkens en Annemiek de Wit uit Landweert die er als een van de eersten bij waren. "Het spek takel is het leukste, daar komen we voor. Het is leuk aangekleed", zei Rebecca. "Hoe lang ik over het boek doe? Als ik het niet aan de kant hoef te leggen, lees ik het nog dit weekeinde uit. Harry Pot ter pakt je, dus je leest gewoon door." Annemiek heeft de Engelse versie al gelezen. Het slot? "Dat is goed", volgens de ervaren Pot- ter-fan.Gezien de grote belang stelling blijkt Harry Potter de hit van het jaar te zijn, en niet alleen voor kinderen. Riny Creemers uit de Henseniusstraat heeft alle Pot- ter-boeken al gelezen. "Mijn man Leo las al de Engelse versie. Onze zoon Ruben is in het Engels lezen zelfs begonnen met Harry Potter." Huub en Diny Nabben zijn met hun zoons Brian (13) en Joey (12) zelfs uit Swolgen gekomen voor de middernachtelijke happening. "Toen ze klein waren heb ik de jongens de Potters voorgelezen", vertelt Diny. "En de vijf films heb ben ze allemaal gezien." Over fans gesproken! Brian leest het boek als eerste uit waarna het de beurt is aan Joey. Rob Jacobs schenkt buiten de heksenerwtensoep in. "Ja, ik heb de soep zelf bereid. Hopelijk valt er niemand om want dan zou ik me schuldig voeten", lacht hij. Inte gendeel, er bleef niets van over en niemand ging van de been. Geheel in Potteriaanse stijl ont brak Hedwig de Uil. Die was uiter aard vrolijk fladderend de boeken aan het bezorgen. Marianne Thee- uwen uit Wanssum, de dorpen waren opvallend aanwezig, had de eer van het eerste gekochte boek. Heksen in de Grotestraat: boekhandel Van den Munckhof stond vrijdagnacht helemaal in het teken van de verkoop van het laatste boek van Harry Potter. Ook de twintigjarige is een echte Potter-fan. "De vorige zes boeken heb ik allemaal verslonden." Peter Mooren leest het boek zelf niet maar wel zijn negenjarige zoon Kylian die ook alle andere 'Potters' al heeft gelezen. Rond een uur waren er al meer dan honderd boeken in sierlijke toepasselijke tasjes over de toon bank gegaan. Een gebonden exem plaar voor 24,50 euro en een paperback voor 19,50 euro. Er zullen er nog vele volgen. Schrijf ster J.K. Rowling werd met haar geesteskind van bijstandsmoeder tot multimiljonair. Ook omdat de bioscoopversies voor een meer dan riante levensvoorziening borg zullen staan. Ondanks haar belofte te stoppen met schrijven, zal ze in haar verdere leven beslist niet op een houtje hoeven bijten. Lezersactie Peel en Maas: 4x2 vrijkaarten In de schouwburg in Ven ray kan men op vrijdag 7 december vanaf 20.00 uur de voorstelling Chicos Mambo bezoeken. Dit is de hit van Avignon in 2006, topsport van hoog niveau en dans met een knipoog. Vier virtuoze dan sers, allen klassiek geschoold, nemen de toeschouwers mee in de wereld van Maria Callas, Het Zwanenmeer en Disney World. Met humor banen zij zich een weg door het werk van Kate Bush, Georges Bizet, Ojos de Brujo,And rew Lloyd Webber enTchaikovski. Componisten als Bach, Gershwin en Handel worden verwerkt in de televisietune van de serie Flipper. Een is een parodie op moderne en klassiek dans, die het midden houdt tussen cabaret, circus, musi- chall en theater met vier heren. Chicos Mambo bestaat uit Philippe Lafeuille, Philippe Tarride, Xavier Senez en Anthony Couroyer. Speciaal voor de lezers van Peel en Maas zijn er vier keer twee gratis kaarten beschikbaar voor deze fantastische voorstelling in de Venrayse cultuurtempel. Vul onderstaande bon in, knip hem uit en lever hem in bij Boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray, of stuur hem op naar Peel en Maas, postbus 1, 5800AA in Venray. De winnaars krijgen zo spoedig mogelijk persoonlijk bericht. Gratis met Peel en Maas naar Chicos Mambo Vrijdag 7 december in Schouwburg Venray Dans met een knipoog! Ja, ik wil twee gratis kaarten voor Chicos Mambo Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: - Uiterlijk 1 december inleveren bij Boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray, of opsturen naar Peel en Maas, postbus 1, 5800AA Venray. De gemeente Venray gaat nu toch optreden tegen de perma nente bewoning van recreatiepark de Witte Vennen. De gemeenteraad heeft hier al herhaaldelijk op aan gedrongen. Vanwege andere prio riteiten zijn de illegale bewoners van de Sparrendreef in Oostrum tot nu toe de dans ontsprongen. De gemeente wil voorkomen dat er een woonbuurt ontstaat op de Witte Vennen. De wonin gen zijn bedoeld voor recreatie en niet voor permanente bewo ning. Ongeveer 25 recreatiewo ningen worden momenteel het hele jaar door illegaal bewoond. De gemeente heeft een inzet van 2.000 ambtelijke uren nodig (goed voor 160.000 euro) om de zaak aan te pakken. Burgemeester Waals heeft de laatste jaren de aan pak afgehouden omdat de illegale bewoning geen gevaar opleverde voor de openbare orde en veilig heid. Hij wilde de toch al beperk te handhavingscapaciteit inzetten voor meer urgentere kwesties. De bewoners, die er voor 31 oktober 2003 al woonden, gaan vrijuit. Ze kunnen in aanmerking komen voor een vrijstelling onder voorwaarde dat alle clandestiene bijgebouwen verwijderd worden. Tevens moeten ze een planschade afwentelingovereenkomst teken. Zodat niet de gemeente maar de bewoners zelf aanspreekbaar zijn voor eventuele nadelige financiële gevolgen voor derden. De regering wilde in 2003 dui delijkheid over permanente bewo ning van recreatiewoningen De illegale bewoners waren afhanke lijk van de gemeentes die wel of niet optraden. Onlangs is in de Tweede Kamer het Besluit op de ruimtelijke orde- Vervolg voorpagina Venray aast op lokale televisie Het beeld dat bewoners heb ben van de gemeente staat of valt met de kwaliteit van elk contact. Hoe wordt iemand geholpen, hoe lang wacht iemand op antwoord, wat is de toon van een brief, wor den afspraken op tijd nagekomen. Kortom elk contact, ongeacht op welk niveau, is bepalend voor de beeldvorming. Hierbij is de keten zo slecht als de zwakste schakel. Medewerkers moeten zich ervan bewust zijn dat zij bijdragen aan het beeld van de gemeente.' De website is in ontwikkeling en trekt gemiddeld 10.000 bezoe kers per maand.De digitale balie is nog te beperkt en moet worden uitgebreid met bijvoorbeeld het online bestellen en betalen van producten en diensten. Internet is voor veel burgers een laagdrem pelig en effectief middel. Vooral jongeren maken er veel gebruik van. Dit maakt het medium nog interessanter omdat jongeren een lastig bereikbare groep is. Voor overheden is internet een relatief goedkoop en vooral snel kanaal om inwoners te bereiken. Maar het stelt tevens hogere eisen aan de medewerkers. Internetgebrui kers verwachten ook snel een reactie op hun e-mail. Vervolg voorpagina Nieuwbouw café Hulsman van de baan Wat het zicht betreft: op dat front biedt de transparante uit voering van de serre volgens de Raad van State soelaas. Hulsman heeft dus nu dus definitief toe stemming om te gaan bouwen. Voor hem komt het besluit van de Raad van State echter te laat. "Eigenlijk moet ik blij zijn, maar dat ben ik niet. De kosten voor de geplande nieuwbouw zijn inmid dels zoveel hoger geworden dat ik dat niet meer kan betalen. Het recht heeft gezegevierd, maar het leed is inmiddels geleden. Als de gemeente haar zaken goed voor elkaar had gehad, had het gebouw er al gestaan. Nu liggen de zaken anders. Ik ben inmiddels wel op zoek naar een alternatief, maar dat valt niet mee", aldus Paul Hulsman in een eerste reactie. ning gewijzigd. Bewoners van vóór 31 oktober 2003 kunnen nu aan de gemeente een persoons gebonden vrijstelling vragen. De gemeente zal goede motieven moeten hebben om een vrijstel ling te weigeren en dit bij de rechter ook overeind te houden. Bij de gemeente Venray zijn inmid dels al vijftien aanvragen voor een vrijstelling ingediend. Het college hoopt met deze aanpak eindelijk duidelijkheid te verschaffen. De illegale bewoners verkeerden jarenlang in onzekerheid over hun 'lot'. De gemeente heeft in het ver leden nooit opgetreden alhoewel het wel op de hoogte was van de situatie. De meeste bewoners van recreatiewoningen staan gewoon ingeschreven in het bevolkings register. In het convenant, dat is afgesloten met eigenaar Maessen en exploitant Verberk, is tevens afgesproken dat er een uitzon dering mogelijk is. Een recreatie woning mag voor maximaal zes maanden verhuurd worden indien er sprake is van een calamiteit. Bij voorbeeld bij een echtscheiding, brand, verbouwing of verkoop van de hoofdwoning waardoor ter overbrugging tijdelijk alternatieve huisvesting nodig is. tra Koopavond 4 december Venray on Ice 14 dec. t/m 6 jan. Woninginbraak De politie is op zoek naar een man die in de nacht van maandag op dinsdag probeerde in te bre ken in een woning aan de Sint Jozeflaan in Smakt. De bewoner werd wakker van gestommel en zag een man die over een schut ting wilde klimmen. De bewoner riep naar de man, die er daarna fietsend vandoor ging. Een getui ge zette de achtervolging in en zag dat de man twee keer ten val kwam. Desondanks wist de man te ontsnappen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Donderdag 22 november 2007 - Pagina 3 'Rook, bezemstelen en heksensoep' Chicos Mambo: dans met een knipoog! Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3