Gemeente Venray Verenigingen blij met nieuwe Sportnota IIIH Venray zo" mooi! Beter aanbod door nieuwe Cultuurnota Gratis parkeren op koopzondag 25 november. Ruimtelijke visie voor dorpen gereed Minder hinder van Circuit De Peel Blikje levert 50 euro op Gladheidbestrijding in Venray Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden r Let op: niet op plaatsen voor vergunninghouders en invaliden. De parkeerpolitie controleert! Het college is op 13 november akkoord gegaan met de ruimtelijke visies voor de kerkdorpen. Deze visies zijn in nauw overleg met de dorpsraden opgesteld. Er staat ook in vermeld waar de ruimtelijke knelpunten, kwaliteiten en kansen liggen. Tijdens een aantal bijeenkomsten heeft de gemeente met de dorpsraden gesproken over de analyse van het dorp en de inhoud van de ruimtelijke visie. Vooral de zoekgebieden voor woningbouw zijn ter sprake gekomen. De ruimtelijke wensen zoals die in de Dorpsomgevingsplannen staan, zijn grotendeels verwerkt. Door de ruimtelijke visies kan een beeld worden gevormd van de wenselijke ontwikkelingen voor een lange periode. Leefbaarheid is daarbij een belangrijk speerpunt. Daarnaast worden knelpunten zoveel mogelijk opgeheven en kansen benut. De geurcontouren leveren voor de meeste zoekgebieden woningbouw geen knelpunten op en de zoekgebieden zijn groot genoeg om de komende vijftien jaar aan de vraag te voldoen. De ruimtelijke visies komen in december aan de orde in de vergaderingen van de commissie Stedelijke Ontwikkeling en de gemeenteraad. O O -V> Venray, focus op mensen Donderdag 22 november 2007 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 47 Het college van B en w heeft op 13 november het kunst- en cultuurbeleid vastgesteld voor de komende jaren. De nota De Kunst van Cultuurbeleid heeft als doel het bestaande aanbod van kunst en cultuur te versterken. Daarbij is er veel aandacht voor de jeugd, de verenigingen en kunst in de openbare ruimte. Allerlei belanghebbenden konden meepraten over het beleid zoals dat uiteindelijk in de nota is vastgelegd. Tijdens twee avonden discussieer den onder andere verenigingen, organisaties, betrokken inwoners van Venray en diverse kunst- en cul tuurinstellingen over het Venrayse culturele leven in de volle breedte. Deze inbreng is terug te vinden in de keuzes en voorstellen waarover de raad op 18 december beslist. Zo bleek bijvoorbeeld uit de discussies dat er veel waardering is voor de amateurkunst. De gemeente zal de subsidies aan verenigingen dan ook in stand houden. Bovendien wordt het aanvragen ervan eenvoudiger. ft "Ik ben een tevreden man", zegt Jan van Daal, voorzitter van de Venrayse gymnastiekvereniging St. Christoffel. "Hier kunnen we mee verder", en hij klopt op de Kadernota Sport en Bewegen van de gemeente Venray. Bij het opstellen en ontwikkelen van nieuw beleid vraagt de gemeente tegenwoordig aan de inwoners of zij daaraan willen meewerken. Dat ge beurde bijvoorbeeld bij het opstellen van de nieuwe Cultuurnota, de nota voor steun aan vrijwilligers en mantelzorgers en het vaststellen van de horecasluitingstijden. En dus ook bij de Kadernota Sport en Bewegen van de gemeente Venray. "Alle Venrayse sportverenigingen zijn uitgenodigd om mee te praten over het sportbeleid", vertelt Jan van Daal. "Drie avonden lang konden ze hun kennis en kunde, hun vragen en ongenoegen inbrengen en flap-overs volschrijven. De gemeente hield zich daarbij op de achtergrond en heeft ons gewoon alles laten zeggen wat we wilden zeggen." Kanttekeningen De gemeente verwerkte de opmer kingen van de verenigingsmensen vervolgens in de nota. Ook daar konden de verenigingen nog kant tekeningen bij plaatsen voordat die definitief werd. "Voor mij is het een helder stuk geworden waarin ik onze mening kan terugvinden", zegt Van Daal. "Dat is voor de gemeente bij een nota als deze natuurlijk ook belangrijk, omdat die een veel groter draagvlak oplevert onder de bevol king." Sportraad De voorzitter van St. Christoffel heeft bij de gemeente een lans gebroken voor de oprichting van een Sportraad, een overkoepelende organisatie die voor de gezamenlijke belangen van de Venrayse verenigin gen kan opkomen. "Zo'n Sportraad zou bijvoorbeeld ook de subsidie gelden kunnen verdelen, dat zou de gemeente veel werk schelen. En de organisatie van het Sportgala zou ook een mooie taak zijn voor zo'n raad. Moetje nagaan: we hebben hier in Venray 23 jongeren die afgelopen jaar bij Nederlandse of internationale kampioenschappen in verschillende takken van sport de eerste, tweede of derde plek hebben behaald. Dat zijn er heel veel en daar mogen we echt trots op zijn." Verbouwing Inmiddels kan gymvereniging St. Christoffel, die zo'n 450 leden tussen de 3 en 79 jaar telt, haar blik weer op de toekomst richten. "We zijn er nog lang niet. Drie jaar geleden al hebben we gevraagd om een verbouwing van onze gymzaal aan de Langeweg. De zaal moet uit gebreid worden zodat onze leden op een veilige manier naar een hoger De gemeenteraad heeft gekozen voor verplaatsing van Circuit De Peel naar de overkant van de huidige locatie: de Bakelsedijk Zuid in Vredepeel, geheel buiten het waardevolle natuurgebied De Vliegveldbossen. Op 30 oktober 2007 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan vastgesteld. Wat betekent deze verplaatsing van het circuit voor de Venrayse samenleving? Het circuit wordt landschappelijk ingepast in de nieuwe situatie. De huidige locatie wordt ontmanteld en teruggegeven aan de natuur. Het aantal race activiteiten blijft gelijk. Naast raceactiviteiten biedt het circuit ruimte aan rijvaardigheidstrainingen voor ambulance- en politiepersoneel; dat gebeurt op ongeveer 30 procent van de dagen. Geluidshinder De geluidshinder zal flink afnemen. Op de nieuwe locatie is het mogelijk geluidsschermen te plaatsen die hoger zijn dan op de huidige locatie. Dit kan doordat het circuit niet langer vlakbij de landingsbaan van de vliegbasis ligt. De binnenzijde van de schermen is bekleed met materiaal dat geluid absorbeert. Deze kostbare schermen zijn van hoog niveau en uniek in Nederland. Ze worden zo geplaatst dat geluidsoverlast voor de omgeving sterk afneemt. Doordat ook de racevoertuigen geluidsdempers hebben, wordt de geluidshinder tot een minimum beperkt. 1 Plattegrond Copyright City Tourist Promotions BV Bestaand Circuit Geluidscontouren Op de kaart ziet u de geluidscontouren van de oude situatie (buitenste con tour) en van de nieuwe situatie (binnenste contour). Dit is een objectieve weergave van de geluidsbelasting tijdens wedstrijden. Door de verplaatsing van het circuit en alle geluidswerende maatregelen wordt het gebied dat aan geluid is blootgesteld dus aanmerkelijk kleiner. Bovendien liggen er minder huizen in de aangegeven geluidszone dan in de oude situatie. De geluids maatregelen hebben uiteraard ook een positief effect op alle andere activi teiten die op het circuit zullen plaatsvinden. Met weersinvloeden zoals de heersende windrichting is in de berekeningen eveneens rekening gehouden. niveau kunnen turnen en dat willen we graag in Venray blijven doen. Maar bij de gemeente hoorden we steeds andere geluiden. Ook werd een tijd lang gedacht dat we terecht zouden kunnen in het nieuwe multi functionele centrum, maar dat bleek niet te combineren met andere verenigingen. Door deze Sportnota zijn alle kaders eindelijk duidelijk geworden. We moeten in feite weer van voren af aan beginnen maar we hebben nu één aanspreekpunt en we weten eindelijk waar we aan toe zijn. Daar zijn wij, én een hele hoop andere verenigingen, heel blij mee." De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 20 november gevallen op lotnummer 4012965 bij VIP Veltum- se Kleffen (C1000). De bon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het ge meentehuis. U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Bij gladheid moet de gemeente ervoor zorgen dat iedereen op een veilige manier van de wegen gebruik kan maken. Hoe gaat dat in zijn werk? Vanuit het bestaande beleid wordt in de gemeente Venray gestrooid op doorgaande wegen, wijkontsluitingswegen, busroutes, fietspaden en de schoolroutes van en naar het Raayland College. Op deze manier kan het verkeer goed doorstromen en voldoet de gemeente aan de wettelijke verplichting erop toe te zien dat weggebruikers op een veilige manier gebruik van de wegen kunnen maken. Zoutbakken Verder staat in elk kerkdorp, in de wijk Brukske en op het Raayland College een zoutbak die door de betreffende dorps- of wijkraad of school wordt beheerd. Onderhoud, plaatsing en het vullen met zout wordt door een aan nemer geregeld. Incidentele uitbreiding Incidenteel worden de wegen rond de basisscholen in Venray gestrooid. Deze zitten in een 'toegevoegde' route die alleen bij extreme gladheid of sneeuwval meegenomen wordt. Strooimethode Sinds enkele jaren laat de gemeente strooien met 'natzout'. Dit betekent dat tijdens het strooien een vloeistof (zoutwater) aan het droge strooizout wordt toegevoegd. Daardoor plakt dit meteen aan het wegdek. Bij het natstrooien gaat weinig zout verloren en wordt met minder zout hetzelfde resultaat bereikt. Het gebruik van natzout heeft verder als voordeel dat veel meer preventief gestrooid kan worden wat leidt tot een kortere strooitijd. Straten en fietspaden in strooischema 2007/2008 Acaciastraat Hagelweg Lorbaan Schoutenstraatje Ag ri baan Handrik Lovinckplein Schouwburgplein Akelei Heidsepeelweg Maasheseweg Servatiusweg Akkerweg Heidseweg Macroweg Fietspad Albionstraat Hemelsleutel Marktstraat Sleutelbloem Antoniusstraat Henri Dunantstraat Matthiasstraat Smakterweg Beekweg Henseniusplein Meerloseweg Sparrendreef Begraafplaats Henseniusstraat Merseloseweg Sportlaan (toegangsweg) Hertekruid (alleen Metaalweg incl. Spurkt (incl. Bergweg fietsroute) fietspad fietspad) Blauwververstraat Hoebertweg Mgr Hanssenstraat Spurkterdijk Blekersveld Hoenderstraat Mgr Verrietstraat Spurkterweg Boterbloem Hofstraat Microstraat Steeg Brugpas Hoofdstraat Molenpad St. Antoniusstraat Brukske rondweg Hoog riebroekseweg Nieuwe St. Catharinastraat Burggraaf (alleen Hoogzand (alleen Maasheseweg St. Fransiscuslaan fietsroute) fietsroute) Nieuwhuisweg St. Josefweg Castenrayseweg Horsterweg Noordsingel St. Jozeflaan Christoffelkruid Hulstweg (tot en Notarisberg Stationsplein Coppelenberg met viaduct) Oirloseheide Stationsweg De Bleek Jaegerhofweg Oirloseweg Steeg sepeelweg De Gouden Leeuw Joh. v. Stalbergweg Oosterbosweg Swingpad De Voorde Joh. v. Oostsingel 't Liene Deken Thielenstraat Wyttenhorstweg Op de Ries Timmermansweg (gedeeltelijk) Julianasingel Ossendijk (zuidelijk Twistweg Deputé Petersstraat Kapelaanspad deel) Veldstraat (oostelijk Deskesven Karpatenlaan Oude Oostrumseweg deel) Deurneseweg Keizer Karelweg Overbroekseweg Veltumse Kleffen parallelweg Keizersveld Overloonseweg incl. parkeerplaats Dr. Kortmanweg Keizersveld Op den Bus Vendel Duizendblad Kempkensberg Paardekopweg Vennootstraat Eikenhofweg (oostelijk deel) Pas (westelijk deel) Veulense waterweg Eikenlaan Kempweg Passage Veulenseweg Einde Westsingel Kennedystraat Past. Ruttenstraat Vliegert Eindstraat Kerkpad Pastoor Volen Energieweg Kiekweg Gerardsstraat Vredeweg Ericaweg Kiosk (buiten Paterslaan Weg in den Berg Fietstunnel winkelcentrum) Patersstraat Westsingel (incl deel Landweert Klaproos Medisch Centrum Aan den Heuvel) Fluitekruid Klein Oirlo Landweert en Weth. Pubbenstraat Foekepot fietspad Kleindorp toegangsweg Weverslo Gemeentehuis Kruidenlaan Pauwweg Wijnruit toegang en parkeren (inclusief viaduct) Plataanstraat Wilhelminastraat Geysterseweg Kruisstraat Poststraat (westelijk deel) Gouden Leeuw (ind. Kulutweg Raadhuisstraat Witte Vennenweg parkeerplaats) Landweertweg Rauwkuilenweg Ysselsteynseweg Groenewoldsepad Langeweg Ringweg Zandakker Grootdorp Langstraat (incl. Ripseweg Zandhoek Grote Markt fietspad) parallelweg (doorgaande weg) Grotestraat Leeuwstraat Roland Zeilbergseweg Gunhoekweg Leunseweg Rozemarijn (alleen Zomp (oostelijk deel) Lindestraat fietsroute) Zuidsingel Haag Lollebeekweg Schaapskuil Zuivelweg Haammakerstraat Loonsedijk Schoolstraat Zwarte pad Brukse

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21