Eerste loungeparty in Venray Alzheimer Café Venray presenteert zijn succesformule Hoge onderscheiding Frans van der Hoff Veilig fietsen... Paaltjes doorn in het oog Sinterklaas in Meerlo Kerstmarkt bij Tante Jet aan de Maas 19, Ptyers Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Overleden Kind PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 november 2007 - Pagina 11 Venraynaren lanceren nieuw initiatief Zaterdag 24 november zal in de Rooijerie aan de Grote Markt een eerste loungeparty plaatsvinden. Pure Lounge is een initiatief van Peter Berg en Mart van Gessel uit Venray die als Innergy de organisatie van de loungeparty in handen hebben. "Loungen betekent ontspannen, relaxen. Daar gaat het deze avond ook om", vertelt Mart van Gassel. Hij ontmoette Peter Berg op ande re gelegenheden in Nederland en constateerde dat zoiets ook in Venray georganiseerd kon worden. "De Rooijerie is daar een prima locatie voor. Het ademt een com binatie van oude sfeer en moder ne stijl uit. De avond kenmerkt zich door een kwalitatieve com binatie van muziek, eten, drankjes, ruimte om te dansen, maar ook ruimte om met elkaar te praten. Gewoon een relaxte avond", vult Peter Berg aan. "Na een avondje theater of een avondje bios is er nu een avondje loungen." De muziek op de avond is een variatie van goede techno- en club- muziek. "We hebben de medewer king van dj Dadwork/Roy Rogers en vj M.eye visuals. Hun taak is om het publiek goed aan te voe len en daar op in te spelen. Verder hebben we een special guest in de vorm van een topsaxofonist. Wie dat wordt blijft nog een ver rassing", aldus Mart van Gessel. De avond is laagdrempelig. "We mikken op een volwassen publiek. Iedereen die we hierover hebben aangesproken of bena derd voor hun medewerking, is zeer enthousiast", vertelt Peter Berg. "Onze bedoeling is dan ook om Pure Lounge maandelijks in De Rooijerie te gaan organiseren. Bovendien hebben we ook al uit het land aanbiedingen om derge lijke loungeparty's te houden." Pure Lounge begint zaterdag avond om 22.00 uur. De entree bedraagt 10 euro In september was het tien jaar geleden dat het eerste Alzheimer Café in Leiden zijn deuren opende. Het was een initiatief van Dr. Bère Miesen, psychogerontoloog, in samen werking met de afdeling Zuid- Holland Noord van Alzheimer Nederland. Dr. Miesen is ver bonden aan het Psychogeria trisch Centrum Mariënhaven in Warmond alsook aan de universiteit Leiden. Hij wordt gezien als de grote inspirator van alle mensen die betrokken zijn bij het werk van de Alzheimer Cafés. Intussen zijn er in Nederland al meer dan 150 Alzheimer Cafés actief, waaron der een in Venray. Het succes van de Alzheimer Cafés zit hem in de formule. Het café beoogt een laag drempelige ontmoetingsplaats te zijn voor mensen die op enigerlei manier met dementie te maken hebben, zoals partners en familie leden van de dementerende, die veelal als mantelzorgers optreden, maar ook voor professionele hulp- De gespreksleidsters Maria aan den Boom (r) en Marian Stevens op de foto met Dr. Bère Miesen. verleners en niet te vergeten de dementerenden zelf. Het café slaat als het ware een brug tussen al deze betrokkenen. Er wordt voor lichting gegeven over uiteenlo pende aspecten van dementie en men kan ervaringen delen, maar er is ook ruimte voor gezelligheid en informeel samenzijn. Net als in een echt café. Ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de Alzheimer Cafés organiseerde Alzheimer Nederland op 1 november jl. een jubileum conferentie voor allen die betrok ken zijn bij de Alzheimer Cafés, zoals gespreksleiders, werkgroep leden, bestuurders, gastvrouwen en gastheren. Het doel van de con ferentie was het uitwisselen van kennis en het leren van eikaars ervaringen. Dr. Miesen hield een lezing over uiteenlopende aspec ten van het werk van hulpverle ners en vrijwilligers die in de Alz heimer Cafés werkzaam zijn. Marco Blom, directeur van Alzheimer Nederland, hield een openhartig vraaggesprek met Hei een Dupuis, emeritus hoogleraar medische ethiek, lid van de Eerste Kamer en -als echtgenote van een dementerende partner- regelma tig bezoekster van een Alzheimer Café. In het middagprogramma pre senteerden vier Alzheimer Cafés hun succesformule, waaronder ook hetVenrayse café. Maria aan den Boom en Marian Stevens, die in Venray als gespreksleidster optreden, vertelden hun collega's uit het land over hun ervaringen en beantwoordden vele vragen van de conferentiedeelnemers. "Het feit dat wij waren uitgekozen om ons verhaal te komen doen, vervult ons allemaal met trots", zegt Joke Halmans, coördinator van hetVenrayse Alzheimer Café. "Zeker als je bedenkt dat wij pas twee jaar draaien. Het is een groot compliment aan allen die zich hier in Venray voor het café inzetten!" Dat ook het Venrayse Alzheimer Café in een behoefte voorziet, blijkt uit het feit dat er gemiddeld zo'n zestig tot zeventig mensen de caféavonden bezoeken. Dr. Miesen hield zijn gehoor dan ook voor, dat het Alzheimer café in de toekomst een steeds belangrijker functie gaat vervullen. Niet alleen vanwege het feit dat het aantal dementiegevallen door de steeds verdergaande vergrijzing van de Nederlandse bevolking zeer sterk zal toenemen, maar ook door de laagdrempeligheid van de formule en de informele en veilige ambi ance die het café zijn bezoekers biedt. Frans van der Hoff is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Mexico heeft hem deze onder scheiding opgespeld tijdens de festiviteiten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de koffieboerenorganisatie UCIRI, de wieg van Max Have- laar. Het is niet de eerste onder scheiding die Van der Hoff, die onder meer in Ysselsteyn familie heeft wonen, ten deel valt. Eerder is hij onderscheiden door presi dent Chirac van Frankrijk, door koning Albert van België en door de Portugese president namens de Europese Unie. Frans van der Hoff is geboren in de Rips in 1939 als boerenzoon tussen dertien broers en zussen. Volgend jaar viert hij zijn veertigjarig priesterjubileum en is hij evenzoveel jaren weg uit Nederland. Na de priesterstudie gaf hij eerst drie jaar colleges theo logie en economie aan de univer siteit van Ottawa in Canada. Nadat hij in Chili onderzoek en verdere studies in ontwikkelingswerk had afgerond, vestigde hij zich in 1973 in Mexico, waar hij zich bezig hield met de opvang van politieke vluchtelingen uit Chili en Argenti nië. Vanaf 1973 was Frans steeds arbeiderpriester, en werkte hij in een grote slum in het zuiden van de stad. In 1980 ging hij werken tussen de indiaanse koffieboeren. In 1982 ontstond een organisa tie van indianendorpen, UCIRI genaamd die, zonder tussenhan del, haar koffieproductie probeer de te verkopen. In 1988 ging hij met drie boeren naar Nederland om hun problemen met de handel op tafel te leggen bij de Latijns- Amerikaanse hulporganisatie Solidaridad. Daar ontmoette hij in de stationsrestauratie in Utrecht Nico Roozen. Tussen hen ontwik kelde zich een uitwisseling van ideeën, plannen en strategieën, de eerste gedachten voor wat zou uitgroeien tot het Max Havelaar- initiatief. Inmiddels is dit concept uitgegroeid tot een wereldwijde onderneming waarbij producen ten en consumenten in meer dan vijftig landen betrokken zijn. Zij hebben de aanzet gegeven tot de 'fair trade': de eerlijke handel, ver der bouwend op de ervaring van de Wereldwinkels, waarvan er nu ongeveer vierhonderd in Neder land zijn. De boeren wilden onder goede sociale voorwaarden hun product op het schap zetten in alle winkels, vooral de meer loka le. Dat heeft succes gehad, want nu zijn de Max Havelaar-produc- ten naast de Wereldwinkels ook te koop in de meeste supermarkten en andere bedrijven. Intussen leeft Frans van der Hoff nog tussen zijn mensen in Mexico in de zuidelijke staat Oaxaca en is hij lid van de coöperatie. Momen teel is UCIRI begonnen met een school voor hoger studie in agra rische vaardigheden voor jongens en meisjes uit de bergdorpen. De meeste leerlingen zijn intern en krijgen een driejarige opleiding waarna ze eventueel naar de landbouwuniversiteit kunnen van Mexico. De leerlingen willen na hun studies in hun dorpen gaan werken als voorlichters in de orga nische landbouw. Zij spreken de lokale taal en kunnen zelf als boer een voorbeeld functie hebben naar de andere collega-boeren. De eerste groep van dertig leerlingen is in augustus gestart. De Mexi caanse overheid liet op het laatste moment afweten om voor dit jaar steun voor de school te geven. Hierdoor is voor de organisatie een acuut financieringsprobleem ontstaan. Een studiebeurs per leerjaar kost 400 euro. Wie zich betrokken voelt bij eerlijke han del, kan een donatie voor beurzen overmaken via Rabobanknummer 123473594, ten name van Van der Hoff, studiebeurzen Mexico, of contact opnemen via telefoon (0478)541837, Herman en Ans van der Hoff. Wat gebeurt er als U niet adverteert Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Het verlies van een kind roept sterke emoties op. De behoefte aan begrip en medeleven in het verdriet is groot. Ondanks de steun van de omgeving ervaren velen na enige tijd toch dat zij er alléén voor staan. De vereniging Ouders van een overleden Kind is een zelfhulporganisatie en biedt een vorm van lotgenotenhulp. De contactpersonen van de vereni ging zijn allen lotgenoten die zelf hun verlies, hun verdriet en isole ment hebben doorworsteld en nu in staat zijn om hulp aan anderen te verlenen. Zij doen dit door te luisteren en door te laten zien dat die felle emoties van pijn, verdriet, machteloosheid en boosheid nor maal zijn. Voor alle ouders die met de vereniging kennis willen maken is er een regionale contact middag op zaterdag 24 november in het Sophianumcollege, locatie Nijswiller, Hofstraat 14 in Wittem. Tijdens deze middag houdt Anita Mandos een lezing. Alle ouders die te maken kregen met verlies van een kind zijn welkom, ook wanneer zij (nog) geen lid zijn van de vereniging. Ook grootou ders, broers en zussen zijn wel kom. De zaal is open vanaf 13.00 uur. De start is om 13-30 uur en de middag wordt om 16.30 uur afgesloten. Voor informatie kan men contact opnemen met Kitty Huisman, regiovertegenwoordiger via telefoon 104515641255. 'Hoe beter je zichtbaar bent in het verkeer, hoe veiliger het is'. Dat vertelde wethouder Brugman donderdag aan de schoolgaande jeugd. Zij bezocht de zes basisscholen in Meerlo-Wanssum om met de kinderen in groep 8 te praten over het thema fietsverlichting en veiligheid. En het bleef niet alleen bij woorden want de kinderen ontvingen tevens een fiets verlichtingset, zodat ze voortaan veilig van en naar school kunnen fietsen. Enquête dorpsraad Meerlo: De paaltjes die midden op de weg Leeuwerik in het nieuwe uitbreidingsplan van Meerlo staan, zijn heel veel inwo ners van Meerlo een doorn in het oog. Dat wist eigenlijk iedereen al, maar nu is deze mening nog eens onderbouwd via de enquête van de dorps raad Meerlo. Liefst 78 procent van de inwoners vindt dat de paaltjes die de Leeuwerik afsluiten onmiddellijk moeten verdwijnen. Een aantal inwoners heeft bij het enquêteformulier met extra tekst gemeld en aangegeven dat de paaltjes een bron van erger nis zijn. Maar zestien procent van de inwoners vindt dat de paaltjes mogen blijven bestaan. Veel men sen zien in de toekomst grote pro blemen als deze weg afgesloten blijft. Dat is destijds gebeurd om te voorkomen dat mensen via de Leeuwerik naar de nieuwe sport hal zouden rijden met hun auto's. Dit extra verkeer zou verkeershin- der en wellicht gevaarlijke situ aties kunnen veroorzaken in de straat De Leeuwerik. De bewoners van de Leeuwe rik kregen het voor elkaar dat de gemeente met behulp van enkele paaltjes de doorgaande weg naar de sporthal afsloot. Maar als straks het Leefplein is gerealiseerd (brede school, medische voorzie ningen, sociale woningenbouw e.d.) is het volgens de responden ten niet langer te handhaven dat deze weg afgesloten blijft. Het is nog niet bekend wat de dorpsraad en de gemeente Meerlo-Wanssum doen met deze duidelijk uitspraak van de Meerlose bevolking. Sinterklaas bezoekt op zondag 25 november Meerlo. Hij wordt om 14.00 uur verwacht bij het gemeentehuis, waar hij welkom wordt geheten door burgemees ter Hahn. Fanfare Eendracht luis tert de intocht van Sinterklaas in Meerlo ook dit jaar weer op. Na de verwelkoming bij het gemeentehuis gaat Sinterklaas naar zaal 't Brugeind, waar de kin deren van de basisschool hem ver rassen met prachtige optredens. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Op zaterdag 8 en zondag 9 december wordt bij Tante Jet aan de Maas in Blitters- wijck een gezellige kerstmarkt gehouden. Evenals voorgaan de jaren verzorgt Marian Moo- ren van bloemsierkunst Het Höfke uit Meerlo weer voor een schitterende kerstshow. Het restaurant van Tante Jet wordt door haar weer prach tig in de bloemen gezet. Naast deze show zijn er beide dagen enkele kleine workshops. Tij dens deze sessies laat Marian zien en legt ze uit hoe de kerst stukjes worden gemaakt en opgebouwd. En vervolgens kunt u er zelf mee aan de slag. De workshops zijn van 11.00 uur tot 12.00 uur en van 14.30 tot 15.30 uur. Naast de bloemen is er ook een expositie met beelden en kera miek van Mieke Vennekens-Bar- tels uit Wychen. Om het geheel te completeren wordt er buiten een kleine kerstmarkt gehouden met diverse kraampjes en stands. Zo zijn er kraampjes met hand werk van de Lindenhof uit Wans- sum, Streekproducten van Ovivo, kerstgeschenken, likeurtjes en nog veel meer. Ook het mondiale platform SOS Meerlo-Wanssum is van de partij met een sfeervolle stand met daarin onder andere de maquette van de school die thans in het Zambiaanse dorpje Kalundu View wordt gebouwd. Deze maquette is gemaakt door kunstenaar Erik van Maarschal- kerwaard uit Tienray. Verder zijn er tal van foto's te bezichtigen van het dorpje waar de school wordt gebouwd. In de SOS-stand kan het publiek rekenen op een warme ontvangst en kunnen geïnteres seerden zich opgeven als vriend van SOS. Natuurlijk zullen ook de warme braadworstjes, choco mel en glühwein niet ontbreken. De kerstmarkt is beide dagen geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur. Verdere informatie bij Tante Jet aan de Maas, tel: 0478-532942, www.tantejet.nl. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 december zijn er uitgebreide workshops, eveneens bij Tante Jet. Aanmelden en informatie: info@ hethofke.nl, of bellen, tel: 0478- 691366. www.hethofke.nl Wanssums meisje gewond Bij een eenzijdig verkeersonge val op de Henri Dunantstraat in Venray is dinsdag omstreeks 14.30 uur een 13-jarig meisje uit Wans- sum lichtgewond geraakt. Het meisje fietste over het fietspad toen ze via het verkeersplein in de richting van Oostrum wilde fiet sen. Hierbij moest ze het fietspad verlaten om een stukje verder via de rijbaan weer op het fietspad te komen. Ze probeerde al fietsend via de trottoirband op het fietspad te komen. Door deze manoeuvre verloor zij de controle over haar fiets en kwam ze ten val. Het meis je is ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis. een abonnement waard Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Meerlo-Wanssum oun' :«We 'nfernet Cotnr° Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11